BUITENLAND. Ministerieële crisis in Frankrijk VREESELSJKE ERANDRAMP NIEUWSBERICHTEN. Eene ramp in eene Bronsgieterij. FRANKRIJK ENGELAND ITALIË CHINA VEREENIGDE STATEN ARGENTINA TE NEW-YORK Zou het toch waar zijn Drie vliegeniers, waaronder 2 Belgen en ten Franschman, zijn door de Turken aange nomen om vluchten te doen naar het Italiaan- sche leger. De drie vliegeniers zijn te Mila- nen, waar zij vernomen hebben dat de 'Egyptische Overheden hunne vliegtoestellen 'hebben aangeslagen en waardoor het de lucht vliegeniers onmogelijk wordt hun ont werp ten uitvoer te brengen. Turksche gevangenen beleedigd Een trein met Turken en Araben geladen, is in Italië toegekomen. Bij de aankomst 'etond eene groote massa volk hem af te |wachten. De menigte was zoo hevig, dat zij, 200 er geen hevig verzet was gekomen, de gevangenen zouden verscheurd hebben. Die oorlog is een factor van... beschaving Is 't zoo niet Dooden en gekwetsten. Gisteren avond had in de nationale brons- gieterij van Ruelle (Frankrijk) een vreese- lijk ongeluk plaats. Eene massa van 30.000 Itgr. kokend brons, is schielijk uiteen ge- loopen, talrijke werklieden in een put mede slepende. Een der werklieden, zekeren Sabourdin kon spoedig gered worden, doch hij had zulke erge brandwonden bekomen, dat zijne beide boenen letterlijk afvielen. Hij bezweek kort nadien. Vijftien andere werklieden werden ook min of meer erg gekwetst, waaronder den "werkoverste Picquart. wiens toestand hope loos is en zekeren Dumas, die de beenen tot aan de knieën verkoold werd, en wiens toe stand niet de minste kans op redding overlaat. Toen men de naamafroeping deed, ont braken nog drie werklieden. Men denkt dat dezen in den put, onder het kokend brons begraven werden. Waarschijnlijk zal men van hen niets meer terugvinden. Niet zoodra was de ramp gekend, of van alle zijden kwam eeno groote menigte ter plaats. De hulp der gendarmen moest inge roepen worden, om de werkhuizen te ont zetten. De schade is overgroot. M. Clemenceau is aan 't woord, legt den minister van Buitenlandsclie Zaken op de pijnbank, en.., M. de Selves geeft zijn ontslag. De ministerieële crisis in Frankrijk was voorzeker een ganschen tijd reeds, verwacht, maar wat ons verwondert, hel is de gedeel telijke ministerieële crisis die nu plaats beeft. De Marokkaansche overeenkomst wordt nog al.tijd in den Franschen Senaat bespro ken. Dinsdag was M. Clemenceau, de nee'r- veller van ministeries aan het woord in de senatorial© commissie, en stelde aan M. de Selves deze vraag Kan de minister van Buitenlandscbezaken bevestigen dat er in de archieven van Buitenlandsche zaken geene klachten bestaan, uitgebracht door onzen gezant te Berlijn tegen de inmenging van zekere personaliteiten in de Fransch-Duitsche onderhandelingen Gedurende verscheidene minuten heeischt er in de zaal eene ijskoude stilte. M. Caillaux verliest M. de Selves niet uil het oog, die eindelijk bet volgend antwoord geêft Ik heb eene gelijke bekommering voor de waarheid eenerzijds en voor den plicht die mijn ambt mij oplegt anderzijds. Gij zult mij toelaten niet te spreken. M. Clemenceau repiikeert Dit antwoord kan de leden der kommissie voldoening ge ven, maar niet aan hem die thans aan het •woord is. De man aan wie de Selves zijne conlidenciën heeft gedaan, kan bet niet aan- OP ivie is mijne moeder Historisch Tafereel 34e Vervolg. De vergiftigde pijl was afgeschoten eu bleef .in de wonde steken. Nochtans met een gerust uiterlijke en de waardigheid eens hoogstbe- schaafden edelmans, hoorde von Schollin de boosaardige bestelling aan, en wist zijne in wendige ongerustheid te verbergen achter eenen fleren glimlach; doch krenkte hem schrikkelijk, dat Francisca's naam betrokken werd in eene zaak, waarop de algemeene aan dacht zich ging vestigen. Het kon niet missen, dat Geurdeler deze be- leedigende woorden later zoude herbalen en ze dus zoude openbaar maken. Hij verzond den ouden man tot eene vrien delijke toegevendheid; vervolgens wendde hij zich met drift tot den zwager, vragende wat zegt gij van de onuitputbare en slordige gemeenheid dezes mans Eugeen verschrikte. De toon waarop Schol lin vroeg, verraadde het smartelijk gevoel. Eugeen verklaarde te diep in nadenken te zijn verslonden geweest, om het verhandelde te hooren. Niettegenstaande zijne ongerustheid glimlachte Schollin over de verraderlijke J>e- teekenis. Een gunstig teëkef^van uwe koelbloedig heid zegde hij, en herbalde de woorden, welke do opperhoutvester gbzegd had. Eugeen stiet een verachtelijk gelach uit, en bemerkte spreukachtig: iv an neer gij op eene slang treedt, dat slaat zQ haren vergif tigden straal in liet been. vaarden. En ik heb die conlidenciën niet ge vraagd. De verklaring van M. de Selves had eene hevige ontroering in den Senaat teweegge bracht. De voorzitter oordeelt het noodig de zitting te schorsen. Heeren Caillaux en de Selves tn het salon. Na de schorsing gaan de heeren Caillaux en de Selves in een afzonderlijk salon. De toestand werd er gewikt en gewogen en een halve uur later verklaart M. de Selves dat hij beslist heeft zijn ontslag te geven. M. Cruppi zou volgen. M. Cruppi, minister van Rechtswezen, die de voorganger was van M. de Selves aan het ministerie van Buitenlandsche Zaken, zou insgelijks zijn ontslag geven. Gevolgen Deze ministerieële crisis zal niet nalaten een buitengewonen ophef te maken in al de bladen van de beschaafde wereld. We mogen er ons aan verwachten dat M. Caillaux zijne collegas niet lang zal overleven.... Dan zou den wij in Frankrijk aan het 53® ministerie: komen, in 40 jaar 1 Een priester tot 200 fr. boet veroordeeld. De E. II. Gilbert, pastoor van Gérardmer, was vervolgd geworden om een handleiding van geschiedenis, waar de kristene gods dienst werd in aangerand, in zijne catechis- muslessen weerlegd te hebben. De priester is door de rechtbank veroordeeld tot 200 fr. boete... Leve de vrijheid goddeloozen De menschen laten zich niet meer afschrikken door do beeldekens, waarop do godsdienst- vervolginginFrankrijk staat afgeschilderd... Dat is truut hij menheer Daens Eene officiëele school verlaten. Men kan er ook konijnen kweeken. In de officiëele school van La Fage in Loizère, haddon de ouders 'gevraagd het schoolboek weg te doen dat door den bis schop veroordeeld was. Als eenig antwoord werd eene kleine door de onderwijzeres weggezonden. Al de kin deren trokken prrtij voor het kameraadje en nu is de school leeg. De onderwijzeres kan in de school gaan konijnen kweeken zooals in 1879 tot 1884 in België gebeurde. Het werkconflikt in de katoennijverheid te Manchester. Dit droevig conflikt is nog niet opgelost men vreest dat de toestand nog een ganschen tijd kan voortduren. Men moet niet vragen of er te Manchester ellende zal heersclien door dit spijtig voorval. Terugkomst der vorsten. De Engelsche vor3ten zijn te Calcutta ver trokken naar Bombay, vanwaar ze hunne terugreis naar Engeland zullen aanvangen De aardbeving van Messina. Uit de rekeningen door de regeering op gemaakt, blijkt dat do schade veroorzaakt door de aardbeving van Messina een mil liard heeft gekost. De Staat heeft 500 mil- lioen geschonken, de steden en provinciën 200 millioen, en het privaat initiatief 300 millioen. Rusland bemoeit zich met Mongolië Mongolië, zegt Rusland, moet zelfstandig blijven. Rusland zal helpen om den ijzeren- weg te leggen van Kialhta naar Urga. China zal de leiding der Buitenlandsche Zaken voor Mongolië behouden, maar geene troepen meer noch kolons naar Mongolië mogen sturen. China heeft op de Russische nota nog niet geantwoord. Waarom evenwel beleedigt hij mij niet Omdat hij, in zijn hoosheid, het eerste op Francisca viel. Zij toonde zich fier en afkeerig jegens hem, omdat zij den kerel aanzag, van den eersten oogenblik, als eenen eerloozen schurk. Ware hij 't waard, dan zou ik hem voldoening vragen wegens deze woorden... Met eerloozen gelijk deze is, valt niets anders te doen, dan hen over te leveren aan den wrekenden arm der rechterlijke overheid... Zijne woede is een klaar bewijs van zijne machteloosheid en van zijne plich'tigheid. ()f zou ik u mijn eerewoord voor Francisca's voorled ene verpanden Schollin gaf hem zijne hand. Tusschen deze twee edele menschen bestond eene samen- neiging, die doorniets kon gekrenkt worden. Zij waren te grootmoedig, om zich mot kleinigheden bezig te houden. Een blik van den eenen op den andere was voldoende, om alles te vereffenen, wat zich als hinderpaal tusschen hen verhief. De landraad en Eugeen geleken elkander in één punt, als twee druppels water beide .be zaten in den hoogsten graad en als goud- element die fierheid, welke men echte, verhef fende en mannelijke fierheid mag noemen. Deze hoedanigheid was het licht huns levens, de leiddraad hunner handelingen, en de glorie waarmede zij hoven den gewonen menschen- hoop zich verhieven. Wie evenwel zou zulke drijfveer durven laken, wanneer zij ten gevol ge had zekere uitkomsten, welke wij bij deze twee mannen waarnemen Fierheid en eer zucht beheerschen schier altoos, als dwinge landen, de harten van vernuftige mannen... Bij hen evenwel werden de ruwe aanmatigin gen van den levensernst getemperd door eenen grooten voorraad goedheid. Men mocht zeg gen, dat zij hun matig verstand verborgen i DE VOLKSSTEM 5SS_SSS Warreboel. Weinig lekt er uit van wat er thans in China omgaat. De revolütionnairen zouden opnieuw eene vergadering belegd hebben te Shanghai, zonder in liet minst rekening te houden met de verrichtingen van Peking. M. Taft op kiesronde. Gezien de werking van Senator Fovelle, in de Ohiostaat, heeft M. Taft besloten door eenige redevoeringen, zijne tegenstrevers te bestrijden. Hij zal o. a. spreken te Colombus en te Cleveland. Zouden M. Bryan en M. Roosevelt kandi daat zijn Volgens ons wel heide heeren zijn al te verlekkerd op hel presidentschap om de kans niet te wagen. Dooi* het optreden van M. Bryan zouden dedemokraten echter in nieuwe moeilijkheden komen, en door het optreden van M. Roosevelt is de strijd tusschen de Republikeinen tot het uiterste gedreven. Wie er als overwiiihaar zal te voorschijn komen, is nog: moeilijk te zeggen. Spoorwegwerkstaking in Argentina. Krachtdadige maatregelen De spoorwegwerkstaking is in Argentina uitgebroken. Te Buenos Ayres hebben- de ministers vergadering gehouden. Zij heb ben de spoorwegmaatschappijen van hunne gewone verplichtingen ontslagen, zoodat zij ook plaatsvervangers mogen aanstellen. De spoorwegmaatschappijen hebben aan de werklieden 3 dagen tijd gegeven om het werk te hernemen doen zij het niet, zoo worden ze voor goed afgedankt. 5dooden. - Overgroote schade. Een reusachtige brand heeft in den Broad way, te New-York, het Centraal gebouw eener verzekeringsmaatschappij in asch ge legd. Vele andere gehouwen zijn ook de prooi der vlammen geworden. De ramp is uitgeborsten in het Center van het financieel distrikt van New-York, 't is te zeggen, in het Center van de geldmarkt. Talrijke bureelen van'maatschappijen, ban ken enz. zijn vernield. Zoodra de brand bemerkt werd, was alle verkeer in de bedreigde straten verboden. De drie bijzonderste bankhuizen hebben niet geleden. In de vernielde bureelen der verzekerings maatschappijen zijn al do dokumenten ver nield, doch de bestuurder had voorzichtig heidshalve al de dokumenten, in dubbel latén maken en daardoor kan de dienst als in hét verleden voortgezet worden. Verscheidene personen, die door de ven sters der 8® of 10° verdieping sprongen, wer den gedoed. De bestuurder eener hank, die met al de waarden in den versterkten kelder gevlucht was, kon nog levend opgehaald worden. Al de waarden werden bewaard, doch de man had door verstikking veel geleden en zal het waarschijnlijk niet overleven. De schade wordt op-ongeveer 60 miljoen gerekend. Brussel.Een incident op het Paleis van Justicie. Een advokaat had Dinsdag morgend een proces gepleten voor schade vergoeding tegen een financieel dagblad. De opsteller van het artikel, dat aanleiding ge geven had tot liet proces, werd, toen hij uit de verhoorzaal kwam, aangesproken door een brigadier der gendarmen die hem toeriep onder den sluier der vriendelijkheid. Eugeen verwijderde zich. De landraad bleef alleen on bewegelijk nadenken over de gebeurtenissen van den dag. Hij was een man van fijn eerge voel het smartte hèfti; woorden te hebben gehoord, welke zijne gevoeligste plaats trof fen. Zonder geloof te hechten aan de gezeg den, stelde hij do mogelijkheid, dat Malchow iets kon weten. Is de mensch eenmaal op den weg des mis trouwen geraakt, dan leidt de kommer hem gedurig voort. Francisca's handelwijze kwam hem thans zeldzaam voor. Tien jaren lang had zij de aangebodene hand geweigerd, nochtans beminde zij hem uitermate. Gedurende deze tien jaren was zij een voorbeeld van inge togenheid en van alle deugden geweest"hij vond niets tegen haar. Maar vroeger O, daar bleef hij stilstaan Hij werd treurig; zijne ziel leed bij de enkele gedachte, dat hij eene vlek op het leven zijner vrouw moest vreezen. Immers beminde hij haar oneindig, ja met ge heel de kracht eens trouwen mannenharten. Toen hij bovenkwam bij zijne gade, bemerk te zij al aanstonds, dat als eeu zweem van droefheid op zijn voorhoofd lag. Zij vroeg naar de reden daarvan. Dan trok hij haar tegen zijn hart en zag met ontroering in haar helder oog. Hij sprak tot zichzelven schier onhoorbaar. O, wat schrikkelijke eenzaamheid voor mijn leven zou het zijn, indien ik deze vrouw moest missen... En nochtans is er eene mogelijkheid, die mij tot dit uiterste zou kunnen pramen. Francisca richtte zich verschrikt op; hij hield haar vast en sprak Zeg mij, mijne dierbare, hebt gij ooit den opperhoutvester von 'Malchow op uwen weg ontmoet Bepeins u wel. Nooit in mijn leven, antwoordde zij terstond zonder aarzelen. In naam der wet, neem ik n gevangen. Terzeldertijd naderde een tweede gedarm, die M. X..., de boeien wilde aandoen. Doch deze, die handelwijze maar niet begrijpend, vroeg uitlegging en vernam dat hij veroor deeld was tot 120 frank boete en onkosten, voor overtreding der wet op de burgerwacht. De aangehoudene, die daar hoegenaamd niets van wist, had gelukkig-lijk 120 fr. op zak, betaalde en mocht dan huiswaarts gaan. Messteken. Knapen spelend in de Abri- kozenboomstraat, kregen Maandag avond twist en werden handgemeen. Plots trok de lOjarige Henri G...., een pennemes en bracht er den 9jarigen Bastien Verhaegen, wonende Montserratslraat, verscheidene steken mede toe. De wonden zijn gelukkig niet erg. Akelige ontdekkingAardewerkers waren Maandag namiddag bezig een kuil le graven, achter het Oud Stapelhuis, toen men op zeker oogenblik op een hard voorwerp stiet. Het was eene hoeveelheid menschen- beenderen, die het geraamte van een man uitmaakten. Deze akelige vondst werd naar het gasthuis overgebracht, in afwachting dat het parket de toelating tot begraven zal afleveren. Dief opgezocht. Op verzoek der policie van Leuven, zoekt men te Brussel zekeren X..., op, dieDinsdagmorgend aldaar verscheidene paar kousen in een magazijn heeft gestolen. De kerel had pas het nacht verblijf verlaten toen hij het misdrijf pleegde. De Verloren Maandag. De nacht van den Verloren Maandag is te Brussel nogal woelig geweest, vooral in de wijk der Marollen, Duivelshoek, enz. Om 7 ure sloeg de leurder H. H..., welke uit eene herberg der Papenvest werd gezet, aldaar eene vitrien in. Hij werd opgebracht en toen kwam het aan 't licht dat de man werd opgezocht. Hij is nu in 't gevang van St Gillis opgesloten geworden. In den loop van den avond kwam P. A..., wonende in de Land van Luikstraat, die sinds weken gescheiden leeft van zijne vrouw, deze tegen. Hij was dronken, greep ze vast, sloeg ze neer en stampte ze tot heel haar lichaam bebloed was en onkennelijk. De woeste man werd opgesloten. Rond 9 uur 's avonds vochten twee dron kaards op de wreedste wijze. Toen agenten er tusschen kwamen, trok een hunner, ze kere M..., een mes om er zijnen tegenstre ver mede te steken. De vechters werden opgesloten. Om 11 1/2 ure 's avonds, werd een 15ja- rig meisje, smoordronken naar het kommis- sariaat der de Lignestraat gebracht. Een agent had ze derwijze in de St.-Goedelestraat aangetroffen.In het St. Jansgasthuis .kon men haar slechts twee uren nadien tot het bewustzijn terugbrengen. Om 3 ure vocht eene bende dronkaards op de Nieuwe Graanmarkt. Toen de policie toe kwam, hadden twee vechters reeds een stuk uit de hand'geheten, en zekere F....,-lag ten gronde, ,'t gelaat, half onkennelijk gestampt. -Brand in het ministerie van Finan ciën. Personen die Dinsdag rond 11 1/4 ure 's morgends VQorbij liet ministerie van Financiën, Wetstraat, kwamen, zagen opeens rook opstijgen uit het dak van 't gebouw. Zij gaven onmiddelijk het noodsein en de pom piers der verschillige posten snelden langs alle kanten toe. Hunne aankomst bracht gansch do huurt in rep en roer doch geluk kig bestond er geen groot gevaar. Werklie den die bozig waren met de herstelling van het dak, hadden op den zolder een vuur aan gestoken om hunne ijzers gloeiend temaken. Een kooltje was op een hoop turf gevallen en had wat rook veroorzaakt. De pompiers, die voor niets gekomen waren, keerden in allerhaast naar hunne karzernen terug. Er is geene goede koffie mogelijk, zon der goede bitterpeeën. De liefhebbers van eene fijne tas zullen dus gebruik maken van de Bitterpeeën der Trappisten Vincart. Men vindt ze overal. 1500 B Dus is het eene roekelooze boosheid van hem, dat hij mij bedreigt met berichten uit uwe vroegere jaren zei Schollin opge beurd. Indien hij op dezen oogenblik het gezicht zijner gade wel belet had, dan zou hij eene wanhopige schaduwe over hetzelve hebben zien vliegen. De vrouw bracht met inspanning van al hare krachten deze vraag uit de drooge keel Wat heeft Malchow clan zoo al gezegd Niets anders dan dat hij mij de wegen wilde verraden, die gij vóór ons huwelijk be wandeld hebt. 1-Iet spijt mij u daarvan kennis te hebben gegeven; doch mijn hart leed te smartelijk onder de vrees. 1-Iet kon mijn oog niet ontsnappen, viel Francisca in, terwijl zij haar sidderen en haar verbleeken poogde te verbergen dat gij iets onaangenaams ontmoet had. En het is heter, dat ik het niet weet. De vrouw voelde zich op het punt van in onmacht te vallen, haar hart botste geweldig 1-Ietis er mede gedaan... mijn geluk is ver dwenen... er bestaat een mensch, die alles weetZoo schreeuwde eene wilde stem in haar binnenste. Val neder op uwe knieën en heken uwe schuld aan den edelen man... Beken... o, beken, eer 't te laat is Stella trad binnen, lachende en huppelende, gelijk een jonge vogel, die zorgeloos zijn nest verlaat, om den blauwen hemel voor zijn vaderhuis to kiezen, zoo zag dit meisje hare toekomst te gemoet. Francisca maakte zich de gedruisehvolle in trede van Stella ten nutte, om hare kalmto te te herwinnen. Zij ging tot den uitersten hoek der zaal; leunde daar uit het openstaande ven ster, en blikte naar het uitspansel. De starren -glinsterden... overal heerschte stilte en rust... li JANUARI 1912 St-Joostten-Noode. Brand.-— Dinsdag morgend ontstond brand in de linnenhleekerq op den hoek der de Liedekerke- en Pacht hoevestraat. Eene kachel, al te hard gestookt, veroorzaakte liet vuur. Het duurde bijna een uur vooraleer de pompiers meester waren van het vernielend element. Op het gelijk vloers werd alles vernield. De schade is groot. Ukkel-Calevoet. Doodelijk ongeluk. Een haanwachter vond s'nachts tusschen de spogrhallen van Ukkel-Calevoet en van Lin keheek, het verminkt lijk van een werkman het hoofd werd letterlijk gescheiden van den romp en de twee boenen werden afgesneden. Uit het onderzoek bleek, dat het slachtoffer, een werkman der statie van Galevoel, de spoorbaan had gevolgd als hij huiswaarts keerde en verrast werd door een koopwaren- trein. De ongelukkige laat eene weduwe en vijf kleine kinderen achter. Laken. Noodlottige vergissing Vrouw X..., Antwerpschen steenweg, dien de Dinsdag haar 14 jarig dochterken, bij vergissing, ammoniak in poeder toe, in plaats van Engelsch zoot. Men moest weldra een doktor ontbieden, die het kind een krachtdadig tegenvergift toediende en haar redde. Haar toestand is geruststellend. Erge val. II. Van de Walle, met sersknaap, van Zeilick, viel Maandag op de Emiel Bockstaellaan van eene ladder. Men bracht hem, erg gekneusd en met eene dub bele breuk aan het rechterbeen, naar het gasthuis over. Leuven. Schielijke dood. Maandag avond, toen de genaamde Emile Couteyn, telegrafist, 40 jaar oud, de kas wilde lichten van eene spaarmaatschappij, gevestigd bij Rummens, In den Eikel Thienschestraat, zakte hij plotselings op den grond. De ver bruikers sprongen hem ter hulp en verwit tigden doktoor Bruffaut, die slechts den dood van den ongelukkige kon vaststellen, ge volg van eene beroerte. Het lijk werd naar de woning van den overledene, Statieplaats, overgebracht. Kessel-Loo. Erg ongeluk. Maandag nacht stond vrouw Dewel, wonende Ronde straat, in haren droom op, opende het ven siet en stuikte op de straatsteenen. De vrouw werd door voorbijgangers opgenomen en in hare woning gedragen. Zij was erg over gansch het lichaam gekwetst en kloeg boven dien van inwendige pijnen. St. Jans-Molenbeek. Op een tram ge storven. M. Van Meenen, bediende in de Spaarkas, wonende Grondwetplaats, te Ganshoren, zakte Maandag avond, op het platform van oen tram ineen, op de Leopold Il-laan. Hij werd in eene apotheek gedragen, waar een dokter slechts den dood kon vast stellen. M. Van Meenen, was 38 jaar oud. Hij laat eene weduwe en twee jonge kinde ren achter. Uit den zadel geworpen. M. P Leopold U-laan, werd Dijnsdag op de. Juhi- leumlaari van zijn paard geworpen. Men nam hem bewusteloos op met gebroken- rechter arm, eene diepe wonde aan het hoofd en kneuzingen, zijn toestand is bedenkelijk. Schaarbeek. Het drama. De jonge Jules De W...., die over eenige dagen in de Vooruitgangstraat, op zijne verloofde Helena Ptwee revolverschoten gelost had en zich daarna poogde te zelfmoorden, heeft Dijnsdag het gasthuis verlaten en is ter beschikking van't gerecht en onder be schuldiging van toegebrachte slagen en het dragen van verboden wapens, in 't gevang van Vorst opgesloten. Erg ongeluk. Maandag avond, rond 9 1/2 ure, werden de echtgenoot© Goemaere en haar lOjarige zoon, wonende in de Post- straat, door een huurrijtuig verrast op den hoek der Overvloedstraat en van den Haeclit- sohen Steenweg. Het rijtuig liep heiden over het lichaam. De vrouw werd den linkerarm gebroken en erg aan het hoofd gewond. De zoon was over gansch het lichaam gekwetst en kloeg over hevige inwendige pijnen. Bei der toestand is onrustwekkend. in haar hart alleen woelde een storm, die door 's echtgenoots woorden was ontbonden. Kniel voor zijne voeten... murmelde zij Doch mijn God, daar zal hij mij voortaan niet meer dulden Den avond ging voorhij onder dit schrikke lijk gekamp. Doch zy beheerschte zich der mate, dat men bij haar enkel wat vermoeienis en verstrooidheid merken kon. Gelukkiger wijze viel geheel de aandacht op de blijmoedig heid, waarmede Stella den kleinen kring ver levendigde. Schollin, die or op vlamde om Eugeen's ontwakende neiging op proef te stellen, vond ruime bezigheid onder dit opzicht. De uit komst zijner navorschingen stelde hem vol komen tevreden. Hij zag, wat Eugeen zich had voorgenomen niet te zien het meisje ademde zonder het te weten, eene zuivere neiging in voor den zwager; terwijl deze laatste zich eerder door zijn gevoel liet \veg- slepen, dan hij hetzelve bekampte. Schoon was Stella, wanneer zij, zonder haar eigen gevoel te kennen, hare oogen moest ten gronde slaan onder den bewonderden blik van Eugeen, In zulk geval liet de jongman zich onwillekeurig door zijn gevoel beheerschen. Hij boog zijn gezicht over een heelden album, dat voor hem op de tafel lag, en raakte even den schoon en arm aan, die naast den atlas rustte. Stella sidderde als of zij de heet eener slang gevoeld had. Zij kwam op staanden voet tot het bewustzijn haars gemoedstoestand... Zij stond op en ging tot mevrouw Schollin, die van de betrekkingen tusschen de jonge men sehen niets wist en zelfs niets vermoedde. tWordt voortgezet

De Volksstem | 1912 | | pagina 2