Priesterlijke benoemingen 't Wit Stoopke van Jacques Neefs Spieyelfabriek A. L. MEYVAERT Stadsnieuws Til. Stevens, Rechterlijke Kronijk SPO RTNI EUWS Foottoall. Bollen VERKAEELIJKBEBEN. OFFICIEELE KWOTEERING Huis Alf. GHEYS, BERICHT AAEHGEKOeHIEEti BBEUKEN BAND DUMONCEAÜ DE VOLKSSTEM tg het eenige «ehte Vieux Système. Twee Acren. Kiekens gestolen. On gekende dieven hebben ten nadeele van Leander Van Liefleringen, boschwachter, 62 kiekens gestolen. Men heeft |geen spoor der dieven. Lede. In den vijvef. Vrijdag mor- gendj rond 11 ure, reed de landbouwer Er- nest 'Rombaut, 53 jaren oud, wijk Dries, met eenen kortewagen, waarop eene kuip beir stond, langs den vijver van het kasteel de Kerckhove d'Exacrdo. Door eeno ver keerde beweging viel hij met kortewagen en kuip in den vijver, welke op die plaats zeer diep is. De veldwachter Dellaert die het zag gebeuren, sprong zonder aarzelen gansch gekleed in het water en redde Rombaut van eenen gowissen dood. Baldadigheden. Donderdagnacht, zijn kwaaddoeners, in den hof gedrongen van Mcj. Louiza Van de Velde, Barevoetsenhoek, en hebben daar verscheidene fruitboomen ontworteld en vernield. De schade wordt ge rekend op 90 fr. Een onderzoek is geopend. SpiegelsKaders Vitraux Baguetten 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Gentbrugge. De misdaad, -r Vrijdag morgend. werden ten gerechlshovo van Gent verscliillendo getuigen onderhoord. Er was ook kwestie van iels dal in de wo ning van Charlotte verdwenen was. Voorzeker moet de misdaad toch voor iets gepleegd zijn, aangezien liet bewezen is dat er maar weinig gestolen werd. Het. gerocht bogint meer en meer klaar te zien. Tegen den verdachte zijn echter goene stellige bewijzen. Zaterdag moesten niewe ondervragingen plaats hebben. Zeevergem. Lijk opgetrokken. Don derdag namiddag, rond 2 ure, heeft met uit de Oude Schelde, hot lijk opgetrokken van August Van Aalst, 50 jaar, die sedert Dins dag vermist werd. Men denkt dat de man toevallig in het water geraakt en verdron ken is. Edelaere-bij-Audenaarde. Ongeluk. Gisteren namiddag, aan het Eiland, op den steenweg van Audenaerde naar Aalst,.kwam de wagen van een handelaar uit de stad aan gereden. Hij was met 3000 kilos koopwaar geladen. De genaamde Desiré Reynaerl werkman te Neder-Eenaeme, gehuwd vader van 3 kinderen, kwam daar aange gaan. Do man was naar het gerechtshof ge weest, om als getuige onderhoord te worden. Hij sprong op den rijdenden wagen, maar viel onder de wielen, die hem do beide voe ten afreden. De voerman droeg den lijder naar een naburig huis waar hij do eerste zorgen ontving. Vervolgens werd hij naar bet hospitaal van Audenaerde overgedragen Zijn toestand is bedenkelijk. Denderhauteta, Kiekendieven. —Ten iiadeèle van Jozef'Sterck; Dries,zijn Donder dag nacht 21 'hoenders en eeir haan stolen; Verlèden nach t Werden bij Karei Van Impo, in den Borrekant, ook 14 hoender gestolen. Winkeliers koopt uwe ellegoederen in de beste conditiën bij Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutstraat, 41, Aalst. Geeraardsbergen, Brand. Vrijdag nacht, tusschen 2 on 3 ure, is brand uitge borsten bij M. Theofiel Do Bodt, op den steenweg van Geeraardsbergen. Met vuur werd spoedig langs verschillige kanten aan gevallen. Ook was hel rap gebluscht. Dank aan de moedige blusschers konden de nabu rige huizen gevrijwaard worden. Er is ver zekering. Parket. Vrijdag namiddag is het par ket van Oudenaarde alhier afgestapt, om om onderzoek te doen nopens de talrijke dief stallen in de laatste dagen in de stad pleegd. Men heeft zware vermoedens hoopt weldra lioel do dievenbondo te zullen kunnen vatten. De Zielmis tot lafenis der afgestorvene Leden, zal plaats hebben den Maandag 45 Januari, om 10 uren, in voornoemde Kerk, aan het Hoog Altaar. BRIESWISSELING. Wij ontvangen het volgende schrijven Geachte Heer Bestuurder van het dagblad De Volksstem Wees zoo goed in uw geëerd en gretig ge lezen blad een plaatsken te vergunnen aan de volgende gegronde bemerking-- Waarom, vraagt men zich af, is er op de tramlijn Aalst-Oordegem geene tramstilsland aan een der bijzonderste middenpunten der stad alwaar zes voorname straten op uit- loopen Ik wil spreken van den Zeshoek gevormd door de Pieler Coekstraat .Dendermondschen Steenweg, Denderstraat, Veldstraat en Dirk Martensstraat. Indien er een oponthoud noodzakelijk is, is het wel op deze plaats, aangezien de reizi gers der stad, deze van Hofstad© en van an dere richtingen, op voormelde plaats moeten aankomen. Nu zijn ze verplicht, willen zij opgenomen worden, de tramlijn te volgen tot aan de kapel van Meuleschette. Het is in den naam van onze stadsgenooten en van duizende personen van het omlig gende, dat wij eerbiedig deze bemerking maken aan het beheer der tramwegen. Ho pen wij- dat onze begeerte zal ingewilligd worden. Aanvaard, Geachte Heer Bestuurder, met mijnen dank mijne beste groeten. F. De Langhe. Bisdom Gent. Zijne Hoogwaardigheid heeft benoemd Coadjutor te Wannegem, den E. Ruytinckx, priester in het Seminarie Santbergen, dep E. II. Oosterlinck, surveil ia ui in St-Lievensgesticht te Gent. Surveillant in St-Lievensgesticht, den E H. Fivez, priester in het Seminarie. ZONDAGRUST. Zondag 14 Janua 1911, zal de dienstdoende apotheek M. Va Gaclcnbergh, Leopoldstraat, alleen openblij ven te beginnen van 12 ure tot middernacht Koninklijke Harmonie Maatschappij. Hel Feest der II. Cecilia zal gevierd worden op Zondag 14 Januari 1912. Hel Muziekkorps zal vergaderen ten Lo kale, te 10 1/4 ure voormiddag, en zioli van daar naar de Sint-Martinuskerk begeven voor het bijwonen der H. Mis van 11 uren. De Eereleden worden verzocht het Mu ziekkorps te vergezellen. Na de Mis, te 11 1/2 ure, in de Groote Feestzaal van het Stadhuis, lste uitvoering der volgende Muziekstukken, onder leiding van Mr René Lenssens. 1° Les ExilesOuverture de concours Langlois 2° Herbergprinses, Fanlaisie op het opera 9 Jan Blockx. Hot publiek heeft vrijen loegang tot deze muzikale uitvoering. Ook kuhnen wij er niet genoeg op aandringen, op. dat deze uitvoering veel toehoorders zou hebben. 's Namiddags om 1 1/2 ure, Banket ten Lokale. Een Jubelfeest. Een zeldzaam Jubol- feest zal op Zondag 14 Januari 1912, ter gelegenheid van het Ceciliafoest der Stede lijke Harmonie gevierd wordt' M. Desiré Roelandt, zal den oO® verjaar dag zijner intrede als lid der Koninklijke Harmonie gedenken. De Jubilaris behoort nog tot eene der oude geachte burgersfamiliën van de stad. Ooi- zullen zijne gebaren der Nieuwstraat de feesten helpen opluisteren. Wij hopen dat de Jubilaris het bij zijn gouden jubelfeest niot zal laten en ook wel het diamanten zal bereiken. Christene Vakvereenigingen. Den 4den Februari geeft de tooneelbond der christene vakvereenigingen een prachtig concert in de groole zaal van den katholieken werkmans kring. Wij hopen dal do leden der vakver eenigingen die de kaarten aanbieden, zooals verleden keer goed zullen onthaald worden Davidsfonds (Afdeeling Aalst en Omstreken) Op Maandag 15 Januari 1912zal de Eerw. lieer J; ReymierL.Ph. D.en S. >T. B., eene tweede Voordracht over Geloo|fsver- deÈiging .goven, te S uren 's avonds, fin den Katholieken Burgerskring, Korte Zoutptraat. iONDEUWERP God is de oorzaak,, ket be- yjasel der wereld, en tevens gaji&gh pnder scJieiden van de toereld. Begin zeer slipt op het gesteld uur. Vrije toegang voor iedereen. Feestdag van Sint-Antonius. Maandag 15 Januari 1912. wordt door do Gilde der Beenhouwers, de Sl Anloniusfeestdag ge vierd. Om 10 ure, in Sl Martenskerk, plech tige Mis. 's Anderendaags, om 8 ure, Mis van Re quiem, voor de afgestorvene leden der gilde. VJerkbeuvs. Worden gevraagd door de patroons smeders, bankwerkers; 1 letterzetter. Vragen der werklieden 1 voerman 1 behanger 1 brouwersgast1 schrijnwerker 2 metsers werklieden van allen aard. Openbare leergang van Fruitboomteelt, door den Heer Jan De Clercq, gediplo meerde teeltkundige te Aalst. Jaar 1912. Dc lessen zullen gegeven worden in den Stade- hof en in de Militiezaal ten Stadhuize, ten 8 3 ure 's voormiddags 14 Januari. 6® Les. Kweek en snoei van den wijngaard. Bijzondere beschou wingen over de voortzetting en de plantint BURGERLIJKE STAND VAN AALST r.PRnnRTEN Mannelijk geslacht 9) 17 GEBOOK1.EJN vrouwelijk geslacht S)1' HUWELIJKEN A. Wauters, schoenmaker, met V. De Moyst, huishoudster. J. Daclman, dag- looner, met M. Michiels, zonder beroep. A. September, werkman, niet J. Steenhaut. twijnster. V. Van Steenberghe, bediende, met L. Ruyssinck, zonder beroep. A Goessens, leurder, met M. Peelers, twijn ster. P. Slachmeulen, wever, met J. Van Branteghem, breister.V. Podevyn, hop- makelaar, met II. Tolleneer, zonder beroep OVERLIJDENS. P. De Nys, weduwenaar De Roover. landbouwer, 70 jaar. Gontschesteenweg. R. De Rang, weduwenaar Colvn, werkman 84 jaar, Leopoldstraat. M. Van Mulders man Persoons. bediende, 52 jaar, Maan straal. L. De Beul, man Do Sadeleer vuurstoker, 66 jaar, Ledehaan. J. Van de Wctrlio, man DTLoghe, leurder, 51 jaar Beukondreef. J. Ringoir, weduwenaar Amant, zonder beroep, 74 jaar, Peperstraat P. Van de Velde, man De Brucker, land bouwer. 79 jaar. Groenstraat. 3 kinderen onder de 7 jaren. IUIEDEOEEU323ER2. STARKADD De Koninklijke vogel op den rotsen tóp gezeten heeft grootsch en kalm de zon bezien en d'hemeh'ii gemeten. treurspel opgevoerd, door de Vlaamscho Vereeniging voor Tooneel- en Voordracht kunst», onder de bescherming van liet Koninklijk Tooneel- en letterkundig Ge zelschap Land van Riem Beide gilden mogen wij danken, de eerste om haar liooge kunst in het vertolken van zulk machtig en moeilijk drama, de tweode om hare tusselien- komst, die ons Aalstenaars toegelaten heeft dit Arendsgevrochtle bewonderen. Groot was de volkstoeloop en groot do verwachting der toeschouwers, doch de uitvoering bekroonde die verwachting rijkelijk. Van den beginne af, stond de zaal in be wondering voor de schoone tooneelschikking en de prachtige kunslumeering. Doch toen het spel den gewenschten luister nog kwam verhoogen, toen begon do geestdrift. Het eerste bedrijf deed ons het thema kennen dat de schrijver ontwikkeld heeft. Wij worden ingeleid in 't tragiëke spel dat gaat volgen. Hoe schoon klinkt de taal der spelers, zang rijk en gemeten en vlooiend. In het eersto bedrijf kennen wij Soeinund al met zijn sluwe heerschzuoht Ingel met zijn twij felende zwakheid; Froth, met zijne goedheid; Helga Hilde.do ingetogene heldin; Starkadd, de wilde Skald, de heldhaftige kamper. Met die karakters en uit hunne eigene uiting 'moet een tragieke botsing ontstaan. Die ver- loiding van Ingel door Soomund, door het optoovcren voor djjen zwakkeling van Star- kad koning die geveinsde kruiperij van der. heerschzuchtige tegenover zijn koning, dit tooneel van het vertrek van Starkadd, dat alles in kleurrijke beeldende taal goot leven over dio tooneelen. Er was een groole actie aan don gang die aller belangstelling in den hoogsten graad boeide en die dan ook omdat het geen declamatie maar spel was vol actie leven, dat een donderend handgeklap deed losbarsten bij het vallen van het doek. En het volk begreep alles. Het voelde alles mede van't begin tot het einde. Het volk voelde in zijn hart dien strijd van gevoelens bij den ouden koning Froth. Bij den laffen Ingel hij den zegevierenden hoogmoedigen mund. Een bewijs dat het publiek zelfs die tragedie van gevoelens het best volgde, is het onderbrekend applaus na de verleiding van Helga door Sojmund in het derde bedrijf Het schielijk uitbarstend handgeklap na de vluchl van Starkadd, die met Helga en tepen zijne liefde had moeten worstelen na zijne machtige uitbarsting van Gij mint mij als een zuster c als een zuster Helga Zoo dicht liggen de indrukwekkende too neelen bij elkaar, dat indien men elk hunner moest aanstippen, men al de tooneelen zou moeten terug voor den geest roepen en van vruin tot kruin stappen om ze te overschou- wen. De geestdriftige wijze waarop het publiek Zondag 1,1.Starkadd lraeft onthaald, is een sprekend bewijs dat ons volk yojg.Lrekt niet le,gevoelloos is, niet If) laagliggend, niet té harteloos qiu grootsere scheppingen vair gropt.sche Uiehlers in ;groo(sehc, taal uitge heeld tohegrijpon. «'t Land vqn Riem» m;tef erop roemen door zijne stukken,,dooi' «Aaif Flarden», door OuthUeidelberg door Verleden», door «Flachsman», door den Senator» en andere, ons Aalstersch publiek zoover gerabcht te hebben dat het van geen arendsvlucht meer dui/.elt. dat liet den Ko ninklijken vogel der dichtkunst kon volgen dat liet de laai eens dichters verstaat en lie ver den nachtegaal hoort zingen dan de museh. Ja Land van Riem u mag die roem toegezwaaid worde/i. Voorts op dien van beschaving en 'veredeling der gevoelens kan de massa door het goed tooneel AALST. Katholieke Vlaamsche Hoogeschooluitbrei- ding.'t Was een leerrijkt-n en wolgeluk- ten avond dio doheeren leden van de K. VI. II. ons Donderdag verleden, 11 Januari,aan geboden hebben. Leerrijk, zeggen wij; gezien de prachtige voordracht van den heer Fr. Boeykcns, stu dent in de rechten aan do Hoo^eschoöl le Leuven, die handelde over Strafrecht Welgelukt mogen we den avond ook booten gezien de talrijke opkomst der aanhoorders, waaronder voornamelijk den E. P. Slraeke met de leerlingen uit Rhetorika. uil hel St Jozefscollege, een tiental darnen en juffer! en een dertig andere heeren. We wenschen den heer Fr. Boeykens van harte geluk omdat bij ons dit droog en af getrokken onderwelp, zoó kruimig en een voudig in een toch zoo sierlijke taal heeft weten te doen vatten. Na aangetoond te hebben wanneer de Staat het recht heeft té straffen onderzocht spreker opvolgenlijlc het Middeleeuwsch stelsel, dat der Fransche Omwenteling en hel nuttig- heidsstelsd met de voor- eu nadeelen aan elf stelsel verbonden. Dan schetste de heer spreker ons liet ware stelsel voor oogen dat eene afvaardiging moot zijn van het Goddelijk recht. Hier werd geloond dat do Staal do overtreding der ze delijke wet moet straffen doch dan enkel wan neer die overtreding een aanval is tegen d maatschappelijk orde ook dat do slraf moet in evenredigheid zijn met het misdrijf en dat ze nochtans niet volledig mag toegepast wor den als hot maatschappelijk nut het niet vereischt. Om deze schoone les te eindigen doet de heer Boeykens ons de hedendaags in voege straffen, namelijk de gevatigmüs en de geld boeten. nader kennen om ineleen te onder zoeken of zo niets le wenschen" overlaten en te eindigen mol eenige praktische besluiten le trekken. Nog eens dank, heeren bestuurleden,voor namelijk hoer Boeykens we beloven stellig j Donderdag- aanrtaande don lieer advokaat ils te konion hoeren. APPELTÉRRE-EYGHEM Voordracht, op Zondag 14e dezer om 5 1/2 klooster, komt spreken de Eerw. Heer A. Cobbaut, onderpastoor te Lede en algemeene bestuurder der sociale werken van het arron dissement Aalst. Hij zal handelen over den hoenderkweek en eenen bond stichten van kiekenhouders. Alleman op post en elk zegge 't voort. 14 EN 15 JANUARI 1912 '.ViSSELAOENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), AalsK Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons el» nazien van trekkingen. Boetstraffelijke Rechtbank van Audenaerde. ONEERLIJK. Over eenigen tijd, werd or te Herzele eene som van 180 fr. ontvreemd ten nadeele van Camicl Rupingen. Werden daarvan verdacht Camiel Schollaert, oud 46 jaar en Clement Haelterman, oud 14 jaar. De Rechtbank verwijst den eersten tot een jaar gevang met onmiddellijk aanhouding en slolt den tweede ter beschikki ;g van 't gouvernement. AFTRUGGELAAR. Eugeen Eeckhaudt, van Erembodegem, was knecht bij den pel rooi handelaar Albert Sonck. Eeckhaudt werd heiast petrool bij do kalanten te leveren hij hield een deel der olie over met zijne kannen niet gansch te ledigen. Op klacht van Sonck werd Eeck haudt verwezen tot 1 maand gevang ci 26 frank boet voorwaardelijk voor 5 jaar Daarenboven moet hij nog 100 fr. schade loosstelling aan Sonck betalen. De Beker der Volksstem Zondag namiddag, om 2 ure, op liet plein van Steun geeft Moed, aan de Tweehaag, Aalst, match tusschen de eerste ploegen van Sporting Clui), van Ninove, en Steun geeft Moed. Daar Ninove verleden week Zoltegem wist te kloppen met 3 goals om O, belooft de strijd zeer belangrijk te zijn. Het Bestuur en de leden dor Boldersmaat schappij Door Eendracht Sterk maakt het publiek bekend dat eene groote openbare Prijskamp met de platte bol zal plaats heb ben in hun lokaal, gevestigd in ?T Ki.ein Gent Nieuwstraat,bij den heer Karei Van Styvendael. Den prijskamp zal met plakbrie ven aangekondigd worden. Belgische leaning 1* r 2* r 3* r Kongo uitkeerbaar. Kongo (Loten) Annu feiten lemeontekrediet. 3 3 1868 3 Buurtspoorw Jan -Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderleclit 19Ö73,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2,5 1903 2 Brussel 1902.2,5 Brussel 19052 Zeehaven2 Charleroi 19053 Gent 1896 2 Elsene 1880. 3 19083,5 Laken 19023 Luik 18603 1897 2 1905 2 Mechelcn 18853 1897 3 Oostende 185? 189 82 St.-Gillis 1904 3 St-Joos-ten-noode 18813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.)3 Verviers 1813 3 1893 3 BRUSSEL Alhambra. Het vorhuurbureel is ver dubbeld geworden ter oorzako van de twee ertooningen van La Petite Quaker van Zon dag. Koninklijke CirkusSidoli, Onderwijsstraat. Hed&n avond eersto opvoering vaj) «De Wild- stroopers», groole pantomime, die zeer ztker buffer/gewonen opgang maken zal. Deze pantomiffio, waarvan de dekors ver vaar'digd zijn door meester Dubosq, bevaj "t'fc'r gféotc taférëélcn én talrijke verschqip dcnliedèri.' Do Icostunien zijn weë'lderig. Hot onderwerp is do liefdeshistorie "éhii een Ty- rolcr en een Tyroolsch meisje, welk laatste eveneens door een wilddief bemind wordt, Om het hort van het meisje te veroveren beschuldigt de wilddief don Tyroler van moord. De Tyroler wordt aangehoudsn, doch zijn onschuld word bewezen. Het woedende volk past nu de lynchwet op den wilddief toe. Als een toorts brandend wordt hij boveri uit den circus in het ren park geworpen, dat in een reusachtig waterbekken herschapen is, Vooral dit laatste tooneel zal de grootste bewondering wekken. Deze pantominio wordt gegeven morgen Zondag in dagvertooning te 3 uur en 's avonds te 8 uur. MARKTPRIJZEN Aalst. 13 januari. Hopmarkt, kalm fr. 232.50-242.50. Aalst; 13 jan. Aardappelen delOOkilogr. fr. 7.60; Boter do 3 kilos fr. 11,25 a 12,26 Rcom boter de kilo fr. 4,00 Eiers de 25 fr. 3,50 a 4,00; Ajuin de 100 kilos ïr. 18.00 Viggens 't koppel fr. 55 a 65. BOTERMARKT. Heden werden ter markt gebracht 201 klonten, wegende te zamen 1610 k, Compagnie Hollanden, 15, Bergemeer- scheslraal, 14, Aalst, Grème Boter Extra 3,90 per kilo. Anderlecht. Te koop gestelde Schapen gedurende deze week 2543. Kalveren 1234. BEURS VAN BRUSSEL 12 JAN. Leen van Staat; Provin.9 Steden 3 3 3 2,5 4 88.50 88.50 S8.60 99^55 82.75 S3.— S9.90 86.25 103.25 85.60 103.25 Sff75 so!— 83 33.50 81.75 i 71.75 7-?!— 85.25 71.75 86.— 84.70 84.75 74.— 71.— 82.75 1000 Kanadajilantsoenen te koop bij Alois Michiels, te Aalst-Miilbeek, Paperodedrics. 477 Belangrijk bericht. Ten einde voldoe ning te schenken aan de vraag mij door tal rijke personen gedaan,, die door het slecht weder verplicht waren t'huis te blijven, laat ik u weien dat M. R. Blondiau, fotograaf, in de Lange Zoutstraat, Aalst, zich Zondag, gedurende den heelen dag ter beschikking houdt van het geacht publiek. y Blindelings koopt men geen Naaimachien meer en geeft men geen 50 tot 60 franks te veel omdat er de naam van Pieter Jan of Paul op slaat, men eischt eene waarborg van vijf jaren en vraagt Piicenix of Original Victoria, welk© niet le duur is en de laatste verbeteringen heeft aan het mekanisme. Reparatie en verwisseling aller stelsels. Altijd occasie malhienen te koop. MECANICIEN., 77, Leopoldstraat (Kattestraai), 77, Aalst. Te huren in de S€oolsts*aat Een schoon gerieflijk BURGERSHUIS, met pomp- en regenwater zich le bevragen bij d'heer Am. D'Hondt. 431 Te huren terstond Een schoon en ge rieflijk HUIS, met hof 50 ra. diepte, golegen Dendermondschesteenweg, 160. Zich te be vragen bij J. Goetlials, 14, Dirkmarten- straat, T/S. 490 WELL 332. Te huren Een MEERSCH, gelegen in de Wellemeerschen, nu in gebruik door M. Louis Vereecken, te "\Velle. Voor conditiën zich te be vragen bij den eigenaar te Meire, of ten bureele van het blad. 456 Tg kuren Schoon on gerieflijk BUR GERSHUIS, gelegen Burcht, nr 17. Zich t© bevragen bij M. A. S'dmermans. 480 Te huren ten-stond Een nieuw opgebouwd WOON11UISJE op het Neerhof en een MAGAZIJN in de Vaartslraat. Zich te bevragen Vaartstraat, n. 11, Aalst. 428 Te huren Schoon BURGERSHUIS te Hofstade, aan den steenweg, 2 minuien van do statie. Zich te bevragen Onderw s- straat. 16. Ie Aalst. 404 Te liuren terstond Schoon BURGERSHUIS. Zich le bevragen Dirlc- Martenstraat, Nr 39. 288 Bij uitscheiding van bedrijf en vertrok OPENBARE VERKOOPING: van HUISMEUBELS TE MELDERT, DORP De Notaris BRECKPOT zal op Dijnsdag 16 Januari om 9 uren voormiddag openbaurlijk ver- konpen, ten hnize van Michel Vermoesen-.->tock- maus, alle huisineubels zooals tafels, kassen, stoelen, beddens met resorts, spiegels, herberg en winkelgcrief en alle andere A'oorwerjien, te lang om te melden. Alles op gewone conditiën. De kuopen on der en tot tien franken gereed te betalen. 552 Grondkrediet van België Naamloozo maatschappij gesticht in 1835 1' Geidleeningen mits hypotheek tc uelcomen voor hei, bouwen van huizen, aankoop van gebouwen on landen, aan kleinen intrest, aflosbaar in eens of met kortingen. 2C Uitgaven van obügatiën, intrestende aan 3,50 ïr. 's jaars zijnde eene verzekerde geld- uitzetting van eersten rang. Inlichtingen te bekomen bij M. PAUL EEMAN Leopoldstraat, 9, Aalst, alwaar te bekomen zijn alle inlichtingen over verzekeringen tegen brand, ongevallen op "t leven enz. (ARodf.nhach). Zondag laalst, werd alhier in dé.) Schouw- burg Starkadd, het machtigste modciiiejure namiddag in de'bewaarschool van het Als gij de fijne Liokveur wilt r-F* drinken, vraagt u de Maagbit- teren of do gebveveteerde Elixier Van Uonr- selaer; hij wordtgemaakt van zuiverekruiden. Aug. VAN DOORSELAER, 266 Koolstraat, AALST. 28, Oprecht schoon, middelmatig en vcelopbren- gend PLANTSOEN van de volgende beroemde liai dappelsoorten Marjoluine (Keitjes), Kruger (Eigenheimer), Industrie en Ronde Star. M. tige prijzen. Komt zien om u tc overtuigen. ia. DE MEERSMAN, Bestuurder van het Algemeen Landbotivoo/fice, te Aalrt-Mijlbeke, Langestraat. 450 Volkomene weerhouding, verzachting en verdwijning door den nieuwen specialer» zonder veeren, slerk, zacht, leenig, draagbaar dag en nacht zonder ongemak,weer houdt alle breuken, sp-ciaal volgens ieder geval aange past en gewaarborgd. Den beor A. DU.VIONCEAU. ge- Jiroveteord speciaal Breuk meester is spreekbaar van 9 lot 2 uur te Gunt den 3de Vrijdag van iedere maande Hotel ville de Termonde Zuidslalie. Alle weekda «•vu alsook don 3de Zondag dor maand van 9 tot 6 uren in zijne bijzondere woning 21, Rue aux Cboux, 21, Brussel-Noexi. d3Y

De Volksstem | 1912 | | pagina 7