Buitenland. DramatisoSie brand te Kureoem NIEUWSBERICHTEN. STEX-X-,^ Roerende reddingen KQNGONIEUWS De Kempenaar ae gSd8t* DE VOLKSSTEM 20 JANUARI 1912 Jhagein betrekking geweest met den pranschen Consul en met de Transantlantieko maatschappij. De Italiaansche overheid heeft thans de terzekering,zeggen ze, dat het vliegmachien ^vel bestemd was voor Tunis, want dat, eens daar, het zijne eindbestemming moest krij gen naar het Turksche kamp in Tripolitanië. M. Poincaré bij den Italiaanschen Gezant. M. Poincaré, Fransch kabinetshoofd en minister van Buitenlandsche Zaken, heeft bezoek gebracht aan den Italiaanschen Ge zant te Parijs. Zij hebben te zamen de kwestie besproken en de verzekering werd gegeven dat alles eene minnelijke oplossing zou krijgen. DU ITSCH LAN D 240 groote liberalen van Keulen schrijven in een openbaar manifest, dat alle eer lijke lieden voor M. Trimborn, kandidaat van het Centrum, moeten kiezen. Te Keulen is er balloteering tusschen M. Trimborn, den gekenden vertegenwoordiger van bet katholieke Centrum en een onbeken den socialist. 210 van de notabelsto liberalen van Keulen schrijven in een manifest dat zij alle 210 onderleekenen. In 1903 heeft gezel Bebel te Dresden op het congres verklaard Ik teil dc doodsvijand blijven van de hui dige burg er smaal schappij en het huidig politiek regiem en ik toiler de bestaansre denen van ondermijnen totdat ik ze zal hun nen afschaffen. Daarin, zeggen ze, ligt heel het socialistisch program Het is dus do plicht van alle kureers, dio meenen dat in dc maatschappij de belangen der verschillende klassen moeten behartigd worden, het is noodig te stemmen tegen den socialist en voor den kandidaat van het Cen trum. SPANJE Het beleg van Valencia geheven Van af September was Valencia in staat van beleg. De gebeurtenissen van Cullera en Carcorgente zijn er de gewichtigste voorval len van geweest. Nu zijn de grondwettelijke waarborgen hersteld. AMERIKA Triomfantelijke ontvangst van Kardinaal Farley Kardinaal Farley, aartsbisschop van New- York. die uit Rome is teruggekeerd, heeft eene triomfantelijke ontvangst genoten van wege de bevolking. Do katholieken vormden de haag en eene ontelbare massa stond langs den doortocht geschaard, die den kardinaal geestdriftig begroette. ZWEDEN Algemeen stemrecht voor de vrouwen De koning van Zweden zegt in zijne troon rede In het stemrecht voor de mannen is alle onderscheid van fortuin weggenomen liet is tijd ook alle onderscheid van geslacht weg te nemen en aan de vrouwen in de zelfde mate stemrecht te verleenen als aan de mannen. Daarom zal er eene nieuwe kies wet neergelegd worden. CHINA Oneenigheid tusschen de keizerlijke prinsen Do keizerin deelde aan do laatste verga dering van 't Hof mede dat het onmogelijk werd den Troon te behouden en dat er moei afstand worden gedaan. Prins Ching ver klaarde van het gedacht van de keizerin te aijn. Later zijn de jongere prinsen daartegen •p gekomen en hebben verklaard de keizerin te zullen verzoeken aan te blijven. OF wie is mijne moeder JHistoriscIi Tafereel 42° Vervolg. 2ij vonden de markgravin en Stella in een vertrouwelijk gesprek zitten op het balkon terwijl de markgraaf zich bezig hield met aan tafel eenige dagl laden te doorloopen. Hij be hoorde tot datslach van mannen, die in eene stormende jeugd hun hart afslijten, en in hun- Ben gevorderden leeftijd voor geen gevoel vatbaar zijn. Alhoewel zijn voorkomen, of liever zijn Uiterlijke persoon getuigenis gaf, dat hij nog mocht aanspraak maken op bevalligheid en aanzien, zoo ontbrak hem toch de lust, om de gunst van het publiek on vooral van de ecboone kunne te verwerven. Bij hem moch* ^et beminnelijke niet verder gaan, dan tol eenen haudenkusof eene gevoelige vleierij. Hu was bijgevolg hoogst tevreden, dat Eugeen kern kwam verlossen van de verveling. Francisea bpgaf zich bij de beide damen. Ben bedeesde glimlach op de rooskleurige lip pen van het jong meisje mocht ten bewijze iienen, dat bet haar niet gelukt was, gemeen zaam te worden mot haren nieuwen toestand. De markgravin scheen dit maar niet te be- fcserken. Onophoudelijk bezig geweest zijnde met aan do dochter al de pracht voor te spie gelen, dio haar te Parijs wachtte, verkeerde zij in do zalige overtuiging, dat zij het hart des meisjes gein-el had gewonnen. Smuk, modes «n pralerij hadden g<?hwd de y,iri^nr ver- Iranschte duifscho ingenomen. Zij mat de dochter over hare ello. Toen mevrouw Schol- Jvu bij baar kwam, verhaalde zij lachend wat De aanslag op Yuan Shi Kal Veertig personen zijn reeds aangehouden als medeplichtigen in den aanslag tegen Yuan Shi Kaï. De twee gedoode personen waren eigenlijk geene policieagenten het was een officier en soldaat. Nog zes andere soldaten zijn in levensgevaarlijken toestand. Yuan Shi Kaï is ook een weinig ongesteld. Anarchie In vele provinciën is het volop anarchie. Zoo moet het gewoon volk van Sian-Fou, tien duizend mensehen vermoord hebben. Door dien staat van zaken heeft men noodig bevonden troepen ter plaats te zenden uit Engelsch-Indië. CUBA Amerika komt tusschen Amerika heeft aan president Gomez laten weten dat het gereed slaat met 8000 man, onder bevel van Generaal Wood om in Cuba aan te landen en alles in orde te brengen. President Gomez heeft onderhandeld met. de verschillende hoofden der partijen on allen zijn het eens om een einde te stellen aan de politieke geschillen om Amerika allo voor wendsels te ontnemen om in Cuba tusschen te komen. Donderdag avond, rond 7 1/2 ure, is brand ontstaan in het huis n. 228 van den steenweg van Bergen, te Kuregem. In dal gebouw woonden verscheidene familiën. Het vuur ontstond in eene slaapkamer van het eerste verdiep, gebruikt door de familie Van Ophem. De vlammen sloegen reeds door de vensters, toen men den brand bemerkte. Spoedig snelden de pompiers ter plaats en dan eerst vernam men, dat de vrouw Van Ophem zich met hare drie kinderen in êene achterkamer van het huis bevond. Moedig drongen de bevelhebber der pom piers en eenige zijner mannen in het bran dend gebouw. Zij waren zoo gelukkig de vrouw en hare drie kindoren spoedig te ont dekken en konden ze buiten brengen. De ongelukkigen waren reeds half ver stikt, docli een geneesheer kon zo spoedig- buiten gevaar helpen. Nu werd het vuur dapper aangevallen en na drie kwart uurs was men het vuur mees ter. De stoffelijke schade is zeer aanzienlijk. Terugkeer van de Bruxellesville,, De Bruxellesvillewelke reeds Donder dag morgend vroeg te Antwerpen verwacht werd, is slechts rond 1 uro namiddag aange komen. Er waren 86 reizigers aan boord, waarvan 3 kabien-, 36 eerste klas-, 47 tweede klas- en 3 derde klasreizigers. De oorzaak dezer vertraging was dat het weder op de Schelde zoo slecht was, dat de loods niet aan boord kon komen. De reis ie ten andere nogal beroerd ge weest. Vooreerst waren er twee overlijdens aan boord aan te stippen deze van Skjold, 1° onderofficier, in dienst van het ministerie der koloniën, en Wennerstrom, Engelsche missionnaris. Beiden waren aan koortsen bezweken. In het Kanaal werd het schip verscheidene uren lang door een sneeuw storm bestookt. Niemand dierf op het dek komen, daar men gevaar liep in het water geslingerd te worden. De reizigers nebben onderweg de ramp van den Van Dyok vernomenEene tombola werd ingericht, ten voordeele der familie der slachtoffers en deze tombola bracht 750 ft*, op. Een ander feest ingelicht ten voor deele van hot Werk dor teringlijders bracht 200 fr. op. De lijdingen uit Congo zijn zeer zeldzaam. UitUellé zijn goede berichten gekomen van kleedij voor een kind zij had medegebracht. Vervolgens voegde zy er bij Maar hoe kon ik mij ook verwachten aan eene volgroeide dochter Mijn zoon Alfons is slechts drie jaren jonger, en het hoofd kleiner dan Stella. Alfons herhaalde het meisje met een gezicht, waarop de vreugde schitterde Is Alfons mijn broeder? De markgravin bevestigde de vraag cn gaf haar konnis, dat zij drie zoons had. Nochtans eer zij zoo verre kwam, had zij in 't lange en breedebericht, hoe zij 'taan hunnen glans en rijkdom to danken hadden, dat Karei X hun vergund had den titel Beauveau voorden familienaam Desalies te plaatsen, naar het kasteel Beauveau. Waarom hebt gij mijne broeders niet bij u vroeg Stella. O, mijn God, dat zou immers een last ge weest zijn riep de markgravin deze Duiische familieliefde, welke overal hare hin ders medesleept, heb ik God zij dank, in Frankrijk ontleord. Mijne zoons hebben hun nen gouverneur; zij verblijven te Beauveau, terwijl wij zelden Parijs verlaten. En zal ik ook te Beauveau blijven? vroeg ajj onschuldig. Dat verhoede God, mijn kind? Gij zult den glans onzer gezelschappen nog meer schitterend maken. Gij zult mij duizend ge huchten schenken, die aan eene vr uw in verderen leeftijd ontzegd zijn, wanneer zjj gceno dochter kan voorstellen. Zullen evenwel, op dio wijze, de betrek kingen tusschen mijne broeders en mij nkt verkoelen mama Wat geeft dat? Ik hoop, dat gij wys ge noeg zult zi.in, om u niet te laten gelegen zijn aan de botte en voorbarige jongens. bevelhebber Hutereau. Deze brengt rijke verzamelingen Congoleesche voorwerpen, alsook zeer belangrijke, dokumenien mede. Er zijn ook verscheidene nieuwe posten ge sticht in Uellé. Te Boudewijnstad is de slaapziekte bijna geheel verdwenen. In Neder-Gongo is zulks evenwel bet geval niet. D.iar richt die vree- selijke kwaal nog ijselijke verwoestingen aan. Benevens de lijst der terugkeerenden wel ke wij reeds mededeelden, bevonden zich nog de volgej do reizigers aan boord van do Bruxellesville M. Van Landeghem, van het ministerie van koloniën, Mme Van Landegem, M. Del- haye, bestuurder van do S. A. B. MM. Mouton, Brieusse. Vandevelde, Debie, Va- glió, Dc Gendt, Georgeadis, de EE. PP. D'hosscho, van Scheut, Van Sleemput,Maury, der Redemptorislon, Verstraete, Benoit, der Witte Paters, MM. Jaurès, Van der Gruys- sen, Mnie Trentels met haar kindje, MM. Ma- réchal, Sweert. Desaegher, Wauters, Pe- rès, Mastro, Dominico, Jassoumath, Zorlo, Mouiliard, De Vrieze, De Vrieze Arth.Vo- nezoni, Aerts, Mmo Hersleven, MM. Cail- laux en Coquelin. De Gongoboot had ook nog eone lading van 1600 ton koopAvaren aan boord, 't Is eone der grootste welke ooit aangebracht werd. Brussel. Deserteur en dief. Sinds verscheidene maanden zocht depolicie zeke ren II.., een Fransch man, op, die uitzij)) regiment ontvlucht was en zich in België verscholen had, waar hij enkel van diefstal len leefde. Een aanhoudingsmandaat was reeds lang tegen hem afgeleverd. Gisteren avond gelukte de policie er in bon te ontmoeten. Men volgde hem onge merkt en op zijne kamer, in een huis der Zonder Zorgenslraat, werd hij geknipt. Hij is opgesloten. Nachtelijke inbraak. Verleden nacht drongen ongekende dieven in den win kel der echtgenoolen S..., handelaars in regenschermen en stalen eene groote hoe veelheid koopwaar. Niemand in huis had iets gehoord. Zelfmoord. Gisteren morgend, rond half zeven, is een zeer net gekleed persoon in de Willebroeksche vaart gesprongen. Een schipper die ooggetuige geweest was van de wanhopige daad, snelde met een bootje ter plaats, doel) de zelfmoordenaar kwam niet meer boven. Het lijk werd nog niet te ruggevonden. In een speelhuis. Verleden nacht is een policiekommissaris met verscheidene agenten, in een speelhuis uit den omtrek der Noordsl^tie gevallen. Talrijke personen, die er op de roulolto speelden, werden onder vraagd en proces-Verbaal legen, hen opge maakt. De inleggen en het materiaal werd aangeslagen. Erge ongelukken. Zooals in alle streken, heeft ook Brussel en omstreken van den ijzcl zijn deel gehad. A. Verbeest, Munchenstraat, 25, St Gillis, viel op den Steenweg van Waterloo en werd zeer erg gekwetst aan het hoofd. Zijn toe stand is gevaarlijk. Mevr. Marie Appelmans, Van den Bogaer- destraal, te St Jans-Muldiibeek, vïf»l aldaar op het voetpad. Zij werd opgenomen met gebroken arm en been en eene wonde aan het hoofd. Eene dagbladverkoopster viel in doKome- diantenstraat en brak zich den schedel. Zij werd naar het Si-.lansgaslhuis gevoerd, waar haar toestand Avanhopig werd geoordeeld. Ontelbaar zijn de paarden, weikoop de Brusselsche lanen zijn gevallen. Vele dezer Bemint gij u\\^ knapen niet? vroeg Francisea zachtjes. O toen zij klein waren, had ik ze zeer lief bevestigde Julia ijverig. Maar dan Avaar dan waren 't ook kleine engelen; allen met blonde haarlokken. Deze zeldzaamheid in Parys verhief hen tot Avare wonderkinders. Enthans zijn zy niet meer blond? vroeg Stella spotachtig. Toch, toch Doch ik maak niets uit hen. Het is eeno natuurlijke kwaal, dat kinders groeien... ik zou liever de mynen klein ge houden hebben. Dan waren zy do sieraden mijner zalen; thans zijn er van uitgesloten. Francisca's blik zworf met teederheid over het gelaat der jonge Stella. Dus, zoo dacht mevrouw Schollin, wijl g<ij een pronkjuweel voor hare zalen zult zyn^ zal de moeder u lief hebben. Er trad eene poos zwijpens in, die zy te baat nam om den dood des houtvesters aan het meisje bekend te maken. Stella werd bleek, doch aanstonds bemerkte zij plechtig. God is rechtvaardig en monig- maal treft de straf den booswieh? reeds op deze wereld. Hy vermoordde mijnen goeden pleegvaderverraderlyk: cn hij val op zijne •beurt door eene onbekende, wrekende hand, ter plaats zelve, waar hij zijne misdaad wilde verduiken onder den schijn eens ongeluks. Dat God den euveldader genadig en berm hartig zy Stella viel van dien oogenblik in eene soort van zwaarmoedigheid. Was 't ter oorzake van Malehow's dood Wij durven er niet aan twij felen, cn geleoven eerder, dat do wonderlijke verandering van hanr lot, 'onbewust, als een zware last op haar hart begoV» to drukken. Zij, met haar beminnend gemoed, liad zich een geheel ander denkbeeld gevormd van de moederliefde. dieren werden met gebroken pooten naar de slachthuizen overgebracht, waar zij worden afgemaakt. Al dezen dio hun koffie in filter maken, gebruiken de Bitterpeeën in granen van gou den perels van de «Trappisten» Vincart; het zijn ile beste. 1500 II Anderlecht. Brand. Donderdag mor gend, rond 11/2 ure, ontstond brand in een achtergebouw der Li verpoolstraat. Het vuur begon op de kamer van Mme Van Eist, die afwezig was. De geburen gaven het noodsein. Het gevaar was groot, want gedurig vreesde men dat de vlammen gingen overslaan op eene naburige fabriek. Na twintig minuten werken was gelukkiglijk alle gevaar gewe ken. Al wat de kamer bevatte is vernield. Droevig ongeval. Woensdag na middag, word het. leermeisje Jeanne Van der Clooster, in eene spinnerij der Bollinckx- straat, met de rechterhand gegrepen tus schen het raderwerk eener machien, welke zij kuischte. Twee vingers werden afgerukt. Nu voorloopige verzorging, werd zij naar de woning harer ouders, Klaverstraat, overge bracht. Elsene. Hevige brand. Donderdag morgend heeft een brand een groot en nieuw heerenhuis aan de Louis Lepoulrelaan, 87, te Elsene, volkomen in asch gelegd. De schilders Avaren daar sedert eenige dagen aan den arbeid, en een groote hoeveel heid licht ontvlambare stoffen bevond zich in het huis. Rond 3 1/2 uur werden de pompiers ver wittigd, doch toen had het vuur reeds een groot deel van het gebouw aangetast. Wegens het ijzelen waren de stralen bui tengewoon glad, en de brandweer had de grootste moeite mot haar materieel ter plaats van het onheil te geraken. Bij hunne aan komst stond reeds het gebouAV in lichte laaie vlammen. Verscheidene lansen worden in werking gesteld, doel) van het huis viel niets meer te redden. Alleen kon een aanpalend groot hotel van het vuur gevrijwaard wor den. De schade bedraagt omstreeks 60,000 frs. Wij kunnen niet genoeg de Pil van Dokter Waltbéry aan onze lezers aanbevolen, daar het bewezen is dat deze Aveldoende remedie een ware schat krachten, kloekte en ge zondheid geeft aan allen die ze gebruiken. 1 fr. overal. 551 St-Jans-Molenbeek. Diefstal. Mad. wed. Vleminckx, wonende St-Martensstraat, 22, bestatigde, toen zij Woe.isdag avond, rond 6 ure, van eene boodschap Ihuis kwam, dat al de meubels opengebroken waren en eene som van 135 fr. een aantal juweelen en een revolver vordAvenen waren. Men heeft geen spoor der dieven. Werkongeval. De werkman J. Dési- rant, Viei-Windenstraat, werd Donderdag in eeno fabriek op den Ninoofschen steenweg door het slagwiel eener machien getroffen. Men nam hem beAvusteloos op met gebroken rechterarm, eeno vreeselijke Avonde aan den slaap en den schouder. Zijn toestand is be den kol ijk. Vraagt den fijnen elixir - De Kenner Het is de goedkoopste. Etterbeek. In vrijheid. Mad. S..., uit de Rentenierstraat, die Dinsdag namiddag in de Zonder Zorgstraat te Elsene tAvee re volverschoten had gelost op een meisje dat zij ingezeischap v in M. S..., aantrof en haar licht gekwetst had, werd Donderdag terug in vrijheid gesteld. Lennick. Doodelijh ongeluk. Mad. Demosmaeker, 32 jaar oud, Avonende te Vle- sembeek, ItAvam met eene kar, met tAvee honden bespannen, langs den steenweg van Lennick. Toon zij zich ter hoogte der Kla verstraat bevond, naderde uit tegenoverge stelde richting een buurttram. De twee hon den begonnen te blaffen en liepen naar den tram toe. Het gesprek Averd thans algemeen. Do markgraaf ontwaakte uit zyno onverschillig heid, en ontwikkelde zyne gezellige kennis sen, om daarmede te pralen. Doch wijdde hij geheel zijne oplettendheid aan mevrouw Schollin toe. Wanneer men hem den blik zag gevestigd houden op haar uitdrukvol gelaat, dan geloofde men, dat donkere herinneringen voor zijnen geest zworveD. Wat Francisea betrof, zij had gedurende de laatste uren haren moed verhard. Sedert zy in Stella eene dochter van Julia en van den voor- maligen kolonel Desalles zag, begreep zij, waarom haar aanblik zulken indruk op haar gemoed had te weeg gebracht. Nochtans in 't vooruitzicht, dat do naam des generaals Desalies in het gesprek kon gevlochten wor den, had zij zich daarop voorbereid. GeAvoon zijnde zichzelve te boheerschen, doorstond zy den vorschenden blik des markgraafs veel beter dan men verwachten mocht, in de onder havige omstandigheden. Zy Avist, dat hy haar nauwelijks eenmaal had gezien en gesproken; dit gaf haar den moed terug, dien zy grooten- deels verloor bij den eersten oogslag; Avant hij was zijn broeder uit liet gezicht gesneden. Nog eonigo dagen moest ay zich met eene onbuig bare» wil wapenen, dan was zij gored; immers Malchow had zijne bedreiging met zich naar het graf geilragen. Maar haar moed moest op eene harde proef gfs'old a\orden. Deboozo wraakgeesten waren eenmaal ontketend en zoehten hun slaehtoller to vatten. De markgraaf hoorde de tijding van Mal ehow's dood met. onverschilligheid aan. Doch toon do/o naam meermaals in hot gesprok voorkwam, schoen hij zijne herinneringen van Troeger gaande te makeD; Avesbalve hy vroeg: Julia, hebben wy vroeger Diet ©enet' Het gespan bleef vastzitten aan een der wagons on mad. Domesmaeker, die zich op de kar bevond, Averd met gewold ten gronde geslingerd. Men nam haar op, badend in haar bloed, en bracht haar, na eene oerste verzorging in eene naburige woning, naar 't gasthuis over. De arme vrouw bevindt zich in doodsgevaar en de doktoors hebben wei nig hoop haar nog te .zullen redden. Antwerpen. Brand. Woensdag na middag is een begin van brand ontstaan ouder de buizen van de verwarmtoeslellen in de Handelsbeurs. Hel vuur kon oniniddelijk gebluscht avorden door de wachters der Beurs. De pompiers zijn niet ter plaats moe ten komen. De misdaad in het Zeemanshuis. Men denkt nu dat de bijzonderste plichlige, een matroos is en zich met zijn schip op zee bevindt. Het zou de beruchte AntAverpenaar zijn, wiens verdwijning wij gisteren mede deelden. Aanhouding- Een Hollander die reeds langen tijd Averd opgezocht wegens diefstallen, misbruik van verlrouwen «yi dra gen van valschen namen, Averd aan den Ila- venkant aangehouden. Gevallen. Door den ij zei zijn hier ook verscheidene ongelukken gebeurd. Mev. Schiffer, Avonende Klapperstraat, is op haren koer gevallen en brak liet been. De genaamde Frans Schellemans, 53 jaar oud, Avonende Schoolstraat, is in de Sint Rocliusslraal gevallen. Hij werd erg aan de knie gekwetst. Op dq Waalsche kaai viel de 43jarfge Jo zef Janssens, zoo ongelukkig, dat hij den voet gebroken Averd. De Sl Rocchusstraat was nog bet tooneel van een ander ongeluk. Jozef Schram, 28 jaar oud, viel er en werd den schouder ont wricht. Erg ongeluk. Op de Groenplaats werd de genaamde E. Glaessens. door een huurrijtuig omgeworpen en erg gekwetst. Men denkt dat de man een been zal moeten afgezet worden. Liefhebbers van eenen goeden borrel drin ken den Rigolo Koning der oude graan- genevers. Mechelen. Brand. Donderdag voor middag, rond 10 ure, is brand ontstaan bij E. De Gadt, bakker, Avonende Kathelijne- straat, 99. Het vuur Avas ontstaan in de bakkerij zelf, in een hoop hout en schavelingen. Dank aan de spoedige hulp der geburen en voorbijgan gers, Avas men liet nogal rap meesier. De schade veroorzaakt door water en vuur, is zeer groot. Builen de werktuigen en hout zijn nog oen tiental zakken bloem en een gansche oven brood vernield. Hoboken. Doodelijke val. Donder dag morgend, rond 8 1/2 ure, toen de her bergier «Het Schipperken», gelegen nabij de Ghantier Naval, verliet, gleed hij op een "pevrorep v,o^tweg uit, on kwam met den nek op den hor duurs teen van het voetpad terecht. De herbergier Avas korts nadien een lijk. Borgerhout. Zelfmoord. Een 72jari- ge ouderling, Avonende in de Van Leeutstraat, te Borgerhout, heeft zich in zijne woning door verhanging gezelfmoord. Banque Centrale Ga n to i se, Naaml. Maat. Huring Brandkollërs 10 frs. 's jaars. Zie annonce. Lier. Oneerlijke autovoerder. Ze kere X... was naar Antwerpen gereisd. De man had den laatsten trein gemist om terug to keeren. Hij maakte akkoord met een auto-taxi. die op de Iveizerslei stond, voor de som van 20 fr. en wijl hij zooveel geld niet op zak had, gaf hij zijn gouden uurwerk in pand. Te Lier gekomen betaalde X... do ge vraagde som, doch zoodra de autovoerder het geld in handen had, vertrok hij zoo snel Malchow gekend in Maagdoburg Het is alsof het beeld van eenen deugeniet voor mijnen geest kwam spelen. 'De markgravin begon haai' geheugen te raadplegen. Francisoa zat op gloeiende kolen. Haar aan gezicht werd beurtelings rood en bleek.Zy had zich verzekerd, dat Malchow werkelijk hare vroegere lotgevallen kon gekend hebben, toen de markgravin na lang peinzen, uitriep Ik bon er, Armand. Zekerlijk, de neef van den policiekommissaris heette Malchow. Indien 't werkelijk diegene is welken gij bedoelt viel de markgraaf lachende in de rede dan is't spy tig dat de schobjak zoo lang beeft geleefd. In wat betrekkiog stond by toenmaals vroeg Julia. In allerlei betrekkingen. Vooreerst dien de hij ons als spion. Doeh laten wy dat dood voegde hy er dan met verlegenheid by Ik kan evenwel niet begrijpen, hoe deze Mal chow ooit tot eene bediening geroepen is in zyn vaderland. Immers was hy alles, wat slecht mag genoemd worden. Ja, maar hy wist in troebel Avater te vis- achen Herinnert gij u nog de troonrede, die hij aan den geheimschryvor ayns neei's had voorgespeld Mevrouw von Schollin huiverde. Mijn God, dacht zij. breekt dan alles boven mijn hoofd los Nochtans sneed baar mond eenen glim lach. Eene treurige berinneringmurmelde de markgraaf. Het is eene schandvlek op de nagedachtenis rnijns broeders, die ik gaarne willen afv»assch«n, zelf® ten koste van oenige jaren myus levens. Wordt vourtgeael

De Volksstem | 1912 | | pagina 2