BUITENLAND. OORLOG De aanslaande Kiezingen De Wittier in Rusland BE GRAMAS DER ZEE NIEUWSBERICHTEN. Italië en Turkyë De wreeds moord te Gentbrugga Nog eene aaehonding Jl- 1IL 3 - gegroeid In enorme Terhoudingen in de ïaat- 8(0 jaren, namelijk in de Brusse-lsche omge ving, in Ukkel, Vorst en Boiisfort. Ukkel zal recht hebben op S nieuwe raadsleden, en daar deze kiezing de samenstelling van den raad kan wijzigen heeft de Minister van Bin nenland besloten nog geen nieuwen burge meester te noemen, zoodat M. DoBue in be diening blijft, die steeds zeer volksgezind blijft. Do Kamer heeft zich deze week bezig ge houden met den duren tijd. De socialisten afortlen krokodillentranen op het lot van hel pauv'peup en rekenden reeds op de be looning met de kiezingen. Wanneer M. du Bus de Warnalfe in een schertsende redevoe ring een onweerlegbaar feit aan de socialis ten aantoonden, door gezel de Brouckère zelve geschreven, namelijk dat eene socialis tische landbouwmaatscbappij aan de land bouwers geld leende aan den woekerintrest van 11 ten honderd en dat de socialistische bazen veile brokken afsneden in hunne coö peratieven.op het arme volk, toen barstte er bij «Ie socialisten een schrikwekkend tooneel los en gezel Vandervelde liep met gebalde vuisten naar M. dn Bos, beleedigdo hem en behandelde hein als lafaard, waardoor hem. de censuur word toegepast. Dat is de vermetelheid der beleedigers van on/.e missionnarissen, ter wier eero, er morgen Zondag, om 3 ure, in de zaal Patria eeno groote protestvergadering plaats heeft. De derde tentoonstelling van Witloof heeft Zondag in de zaal Concordia grooten bijval gehad. Voel volk, waaronder de hoe ren ministers Renlcin en Carton, Mevr. Car ton, 11 eer en Uelleputte. Tibbaut. Mousset, oud-kamerlid. De syudiicaten van Perck, Nedei-ü\er-Heembeeck, Phenty, Machclen, Evore, Vilvoorde. Slerrcbeek, Moorsol heb ben prachtige produkien gezonden, maar hol syndicaat van Sterrebeek is best vertegen woordigd. Prachtige uilslag voor het sekre- tariaat van Sociale Werken van hot arron dissement. waarvan E. H. Jan Vossen, de hesi uurder is. De Fanfare Wauquier heeft Zondag haar jaarlijkscli concert gegeven onder de leiding van M. Wauquier. Do liberale fanfare zal nog lang mogen wachten, eer ze zoo ver gekomen is ze lelde 7 leden in hare laatste vergadering. c, Heel de week veel volk in het salon van den automobiel en het vliegmachien. De ten toonstel Ik'g blijft open tot den 23 dezer maand. Do Koning heeft haar Vrijdag na middag een bezoek gebracht. 3000 personen komen yilg<?nQodigd te worden op hel 1°Hofbal den ^7 Januari. Op hel 2cbal, den.3° .Februari, worden de voorstellingen gedaan. De koning hoofl zijne paardenstallen van de Naamscho straat ter beschikking gesteld van liet nieuw ministerie van Kolomen. De benwmeesler Collès heeft de plannen dei- werken reeds afgemaakt, de kosten zijn be raamd op 2,500,000 fr. De bijzonderste ingang zal zijn op den hoek der Naamscbe slraate» liet Arsenaal,met een voorgevel van 3 verdiepingen op 40 meters lengte, in de fiaamscho straal, in eenvoudigen houw trant, tooals de gebouwen der Koninklijke Plaats. v De afval on vuilnis van de gemeente Laken wordt neergestort op een grond,gelogen 150 in. van de pullen, waar het drinkbaar water voor du gemeen to wordt uit opaovar.gen dit dank aan d--n socialistiscben schepene van Openbare Werken. M. Schepen Coelst. die •slaat voor den gezondheidsdienst heeft er aicli tegen verzet. Het zal voorlaan niet meer gebeuren. Kobe. OF wie is mijne moeder Historisch. Tafereel 43° Vervolg. Eugeen hoorde dit gesprek aan, zonder daarop acht te slaan. Er zou nochtans een •ogenblik komen,waarop deze woorden zijn hart zouden treffen als een donderslag. He' gesprek nam eene andere wending. Eugei maderde de tafel, waaraan Stella zat, id diep Badenken, in een album te bladeren. Gij schijnt eerder treurig dan vrooli.ik •ver het wedervinden uwer ouders, zegde op eonen berispenden toon, terwijl hij zich aan de overzijde plaatste, en dus doende, zich en haar van liet gezelschap afzonderde. Stella verschrikte, maar antwoordde zacht jes treurig, o neen. Doch ik kan nog niet gemeenzaam worden met de gedachte, (lat ik vreemde menschen moet betrachten als mijne ouders. Do gezantschapsraad vestigde zijnen blik op haar, terwijl hjj sprak wordt uw hart dan geenszins bewogen door het geluk van eenen vader en eene moeder en in hen een verzekerd levenslot te hebben gevonden Stella boog haar hoofd. Onwaarheid w ilde »ij niet spreken, en haar hart word reeds eer der afgeschrikt dan bewogen. Zij stamelde: ik voel de zeldzame voorvreugde van hetgeen »iij wacht!... Dan zich bedarende, voegde zij er bij het afscheid van mijn vaderlaud kwelt roynen ook. Zou uw hart koud zijn, Stella vroeg ■ugeen zachtjes. Het jongmeisje blikte niet op en bleef sprakeloos. TUSSCHEN Aanval afgeslagen te Derna Den 18" Januari vielen de Turken te Derna een Italiaansche peloton aan. Het nieuws komt van Italiaansche zijdo, dus de Italianen bijna geen verliezen, de Turken kolossaal veel. In Turkyë. Ontbinding der Kamers Als in België moest gebeuren wat in Tur kyë plaats heeft, heel de wereld ging op zijnen kop staan, nochtans bij onze tegen strevers zijn wij het achterlijkste volk dei- wereld. Laat ons zien wat men in Turkyë doet. De Kamers worden ontbonden, doch de kiezingen zijn daar hoegenaamd niet vrij en zoo kan men van nu af reeds zeggen dat de regeering eene machtige meerderheid zal hebben en de grondwet, hoewel legen den wil 111 van het Turksche volk, zal gewijzigd worden. In Macedonië De Turken hebben in Macedonië een Bul- gaarscbe bende omringd en gevangen geno men. Nieuwe Bulgaarsche benden zijn in Macedonië gedrongen. Een tweede Fransch schip gekaapt De Fransche paketboot Manoubain bestemming- voor Tunis en door Italiaansche schepen te Cagliari binnengebracht. Deze boot vervoerde 19 passagiers waaronder 39 leden van het Turkscli Rood Kruis. De Vrede Italië zou zinnens zijn, zoo de vrede niet spoedig komt, het terrein van den oorlog in Europa te brengen, zie dat ware een spel. Eerst heel de Balkan overhoop, dan vele andere landen overhoop, en ten slotte heel Europa overhoop. Als 't zoo is, dat men dan maar gauw tot den vrede komt. De heer onderzoeksrechter De Buck, gelast met het onderzoek over de gruwelijke mis daad gepleegd op Charlotte Hosten, de 67ja rige oude juffer, w onende in do Hospicie- straat, te Gentbruggf, hoeft zich sedert de aanhouding van eon der neven van het slacht offer. Karei Bekaerf, wonende Langestraat, te Ledeberg, niet onledig gehoudeu. Alle dagen onderhoorde hij verscheidene getuigen,om deze misdaad, diw met een ge heime sluier omhuld is, klaar te trekken en de plichtigen aan hot gerecht over te leveren, Eene getuige had verklaard, eene vrouw in de Hospiciestraat ontmoet te bobben, den Dri n aflag avond, toen de misdaad gepleegd werd. Het gerecht heeft daardoor een nieuw spoor gevolgd. Woensdag avond wórd eon ander familie lid, eene vrouw, tot laat in Jen avond door den onderzoeksrechter onderhoord. Gekomen op den Koutor, nam do vrouw een rijtuig, doch zij werd door gendarmen in burgerklee- dij, die ook een huurrijtuig genomen hadden, achtervolgd. De vrouw in kwestie ging bij een harer vriendinnen den nacht doorbren gen. Donderdag namiddag, rond 3 ure, werd de vrouw in kwestie, alsook de heer policie- kommissaris van Gentbrugge onderhoord. Na de vrouw over haar tijdsgebruik on dervraagd te hebben, en gezien de menigvul dige tegenstrijdige verklaringen door haai en Bekaertgedaan, werd ten slotte tegen de vrouw, dio niemand anders is dan de zuster van Bekaert, Elodie Bekaert genaamd, een aanhoudingsbevel afgeleverd en werd zij rond 7 1/2 ure in het gevang van Gent opge sloten verdacht als medeplichtige aan de moord gepleegd op hare moei. Of zou uw hart zich dermate hier geboeid voelen, dat... Hij eindigde niet; want Stella verhief haar hoofd met verwondering, herhaalde glim lachend en spoedigmijn hart geboeid... Eene poos maar ontmoette zij Eugeen's oogstraal... dan liet zij het hoofd met zooveel verwarring zinken, dat de wereld- en men- schenkenner wel zag, hoe juist hij de snaar van haar hart had getroffen. Hij stond op en verliet haar oogenblikkeliik. Arme Stella In een onbepaald bewustzijn harer gevoelens, had tot hiertoe slechts een zwaar gewicht op haar hart gedrukt. Thans brandde eene verslindende smart in hetzelve; eene smart, die hare zorgolooze onschuld ver dreef; eene smart, die haar deed verlangen naar een deelnemend gemoed. Onwillekeurig en als door eene soort van natuurdrift geleid, wankelde zij naar Francisca, wierp zich naast liaar neder, in het getuimel der stormende ge voelens, en verborg het gezicht in den schoot der vrouw. God, hoe kinderachtig!zegde de mark gravin lachende. Francisca boog hare lippen op 's meisjes voorhoofd en fluisterde haar woorden van troost, hoop en liefde toe. De gezantschaps raad, de eenige schepper van dit tafereel, ging plaats nemen naast den markgraaf met zoo wel gerustheid, alsof er niets gebeurd ware. Met diplomatische fijnheid zocht hij bet karak ter dezes Frnuschmans te ontleden. De tijd vervloog met gewone snelheid. Twee dagen waren toereikend geweest, om de betrekkingen tusschen Stella ep hare ouders •..at vertrouwelijker te maken, alhoewel do grondoorzaak der vertrouwelijkheid ontbrak, ^telialiet Francisca in haar hart blikken zij hield hetzelve gesloten voor de ouders, want DE VOLKSSTEM in het Arrondissement Aalst Wij vernemen, dat op aandringen van talrijke politieke vrienden, M. Lodewijk De Sadeleer, volksvertegenwoordiger.zijne kan didatuur zal laten voordragen voor de hoogo waardigheid van senator, in vervanging van den heer Van Vreckem,.die men niet heeft kunnen overhalen, een nieuw mandaat te aanvaarden. Het wijs besluit van den achtbaren hoor De Sadeleer, zal voorzeker overal bij onze vrienden, best onthaald worden, en De Volksstem wenscht er den heer De Sadeleer van harte geluk om. Zaterdag morgend werd bij den heer bur gemeester Gheeraerdts, te Aalst, eene lijst aangeboden, behelzende talrijke onderteeke naars van liet kanton Ninove, die do kandi datuur voordragen van den heer Cosyns, burgemeester van Meerbeke, voor de Kamer van volksvertegenwoordigers. In onze streken,rond Aalst, hebben wij ter nauwernood sneeuw, en voor eenige uren ijzel gezien, dezen winter. I11 Rusland is men echter beter bedeeld. Daar is do koude zeer vinnig en daarbij is over het Zuid Westen eene heele reeks sneeuwstormen neergevallen,hetgeen maakt, dat d9 wolven bijzonderlijk uitgehongerd zijn en hunne stoutmoedigheid en roofzucht alle gedachten te boven gaal. In de provin ciën Kiew, Podolie en Volkynie zijn hun 110 rooverijen niet meer te tellen. In tien dagen lijds wérden in het gouvernement van Vol kynie alleen, zeventien vrouwen en kinderen door de wolven verslonden. De boeren zijn gedwongen hunne stallin gen dag en nacht door gewapende lieden te doen bewaken. Onophoudend zwerven troepen wolven in de streek rond, vallen de reizigers aan en plunderen de niet bewaakte hoeven en stal lingen Verscheidene honderden boeren richten thans klopjachten in en trekken dagelijks velden en hosschen in op zoek naar de roof dieren. In eene enkele klopjacht, dezer dagen gehouden, werden negen en twintig groote wolven gedood. Vreeselijke schipbreuk op de Schotsche kusten. Het vreeselijk tömpeoat-dal in de laatste dagen over do Engjelsche kusten woedde, heeft vebl schade Veroorzaakt en verscheidene schipbreuken worden aangekondigd. De stoomer Wistor-Half, komende van Liverpool, is op de kusten van Aberdeenshire vergaan en heel de bemanning vond den dood in de golvon. De zee was zoo woelig, dat liet feitelijk [onmogelijk was iets te beproeven om de schipbreukelingen ter hulp te komen. Over de ramp wordt later nog het volgen de geseind Maandag had de Wistor-Hcill de Tyne verlaten om de Mersey binnen te stoomen. Woensdag werd de stoomer door een vreese lijk tempeest overvallen, op de Oostkust van Schotland. Do stoomer deed noodsignalen opgaan, toch tengevolge van den regen en den sneeuw, worden deze niet bemerkt. Gisteren morgend, ï-oiid 8 ure, werd hel schip met een ongehoord geweld op de rot sen geworpen en verbrijzeld. de bijtende spotreden des markgraafs en de lachende berispingen der markgravin stieten evenzeer tegen hare borst. Het was een geheel ander schepsel, dat naast deze lieden zat en met hou sprak, dan het onachterdochlige meisje, welke eenige weken vroeger welge moed door haag en woud zworf. Vroeger praatziek en tot gedrnischmakende vrolyk- heid genegen; thans in het bijwezen der ouders beperkte zij zich bij een schier sprakeloos luisteren; zij bleef lioudfen stijf by dc schilde ring der glansvolle toekomst, cn dacht met schrik aan het verlaten des geboortegronds. Somtijds poogde zy hare uitzichten door woorden uit te drukken. In zulk geval noemde zij het leven, waarin hare moeder de hoogste wereldzaligheid zag, met eenen lichten glim lach schijnbeelden des geluks, loutere be goocheling. Uwe moeder ook, Stella oordeelde met deze Duitsche begrippen, toen zy voor de eerste maal Parijs zag. En hoe thans beoordeelt gij Parys, mijne dierbare Julia De markgravin vond geradig niet te ant woorden. Intusschentyd had men liet lijk des opper houtvesters ter aarde besteld, nadat het aan Schollin en Swechten gelukt was, de arme weduwe uit het huis te verwijderen. Immers moest het haar dubbel pijnigen te zien, dat, behalve den landraad. Swechten en twee gen darmen, niemand liet lyk volgde Het gezag des landraads was noodig geweest, om dragers te vinden. Zooverre ging het afgrijzen tegen dezen ambtenaar, dat zijne dood zelfs geoueu armen duivel verzoende. Von Swechten had aan zijne zuster, de baronnes Plalheu geschreven, liaar biddende dat zij de vriendin harer jeugd zoude by haar De bemanning- van de reddingsboot van Erj'ül woonde onmachtig de ramp bij, zonder hulp ie kunnen verleenen. De opvarenden ten gelullo van 54 kwamen om. Het lijk van den kapitein, M. Stoddart word kort nadien op de rotsen geworpen en kon aan wal gehaald worden. CHINA Da revolutie. Aanslag op Yuan Shi-Kaï. Yuan-Shi-Kaï is nog ongesteld... Nadere inlichtingen melden dat de revolutionnairen sinds een tiental dagen wisten, dat een aan slag beraamd werd tegen het leven van Yuan-Shi-Kaï. Den 17 dezer zijn er nog aanhoudingen gebeurd. Bommen werdon te Peking op ver schillende plaatsen ontdekt. Ook vreest men dat nieuwe aanslagen tegen hel leven van Yuan-Shi-Kaï zullen gepleegd worden. Ter dood veroordeeld. Drie der daders van den aanslag zijn Don derdag morgend reeds gedood geworden. De keizerin weigert te eten. Do keizerin, meenende dat men haar spij zen bracht, die vergiftigd waren, heeft ge weigerd vah de spijzen te nuttigen. Een droeve toestand alzoo keizerin te zijn De troonafstand. Volgens men ons bericht, zou de keizer, den naam behouden van keizer der Mand- chnrianeri. Hij zou een groot pensioen ge meten. Hoe die zaken in orde zullen komen, is moeilijk te voorzien. Engeland en Duitschiand De Lord Meier van Locden te Berlijn. Men kondigt aan dat de Lord Meier van Londen en de gemeenteraad der city, offi cieel zullen ontvangen worden door hel gemeentebestuur van Berlijn, bij gelegen heid van het Internationaal Gezondheidskon- gres. M. Vandervelde is kwaad op M. Segers. De groote manifestatie van Antwerpen is, zooals wel to verwachten was, niet zonder uitwerksel gebleven. Meneer Vandervelde heeft aan M. Segers twee getuigen gezonden om hem rekenschap te vragen over zijne woorden. M. Segers heeft volgend kort maar prachtig antwoord gezonden aan M. Vander velde Antwerpen, den 16 Januari, 1912. Mijnheer Twee uwer vrienden schrijven mij om mij uit te noodigen twee mandatarissen aan te icijzey, die. met hen souden onderzoeken, de ge co}gen die het voorval tusschen ons mede brengt. Ik moet deze minoodiging afwijzen. \Zij bevat eene uildagtrtg,ternauwernood gemaskerd. Naditans, gij weet dat als ka tholiek, het tweegevecht 'mij vet boden is. Wil ten andere aanleekenendat ik mij aanschouw als den beleedigde. Ik verlang inderdaad mij solidair te verklaren met de missionnarissen die in de verre landen het geloof gaan verspeidendat mij duurbaarder is dan mijn leven (Bravo M. Segers.) en te wiens voordeele over.gens de openbare meening zich dagelijks nuer en meer uit drukt. Het is aan hen, en niet aan u die ze hebt aangevallen,do.t eerherstel verschuldigd is. Gelievemijnheermijne groeten te aan vaarden. Paul Segers. We gelooven, dat alle eerlijke lieden, de krasse verklaring en de fiere geloofsbelijde nis van M. Paul Segers zullen goedkeuren. Wij wenschen den moedigen volksvertegen woordiger uiRerharte geluk. Zoo moet het zijn. Blok tegen blok J nemen. I11 afwachting eens antwoords, woon de vrouw Malchow bij den pastoor te Swech ten, welke haar en de baronnes te zamen had onderwezen. Het hart eener vrouw is menigmaal een on peilbare afgrond, daarvan leverde deze weduwe een sprekend bewys. Hoe menigmaal was haar hart doodelijk gewond; hoe menig maal had hetzelve stuipachtig geschrikt en gebloed onder de ruwe hand haars echtge- nöots Des niettegenstaande wenschte zy zich teruggebracht tot die dagen, wanneer zy bevende zijne terugkomst uit het woud af wachtte. Wanneer zy haren mond dwingen moest tot eenen glimlach, alhoewel het hart bloedde... Von Swechten koos de stilte en vreedzame plechtigheid des avonds na den tweeden dag der begrafenis, om haar de rust te schenken, bij middel van eenen blik op Malchow's levens wandel. Met alle mogelijke omzichtigheid bracht hij de waarheid en teren» het lot, dat hem wachtte, onder hare oogen. Zij vernam alles, wat de stem des volks hem ten laste legde; zy kreeg ook kennis van het gerechtelijk vervolg, dat reeds verre was ge vorderd. Haar afgrijzen ontwaakte. Het geneesmid del was bitter, maar helpend. Voor haro oogen kwamen donkere herinneringsbeelden schemeren, die al de gegrondheid der gezeg den bestatigden. Hare smart brak tegen de overtuiging, dat zy eenen onwaardige bemind had. De rust daalde in haar gemoed; al kwam het zooverre niet dat zy God bedankte over hare verlossing van bareD echtgenoot en met hem van de schande. De herinnering van dezen boosaardigen. goddeloozen man verduisterde, wel is waar, nog langen tyd de vrolijkheid van vele meu- 21 EN 22 JANUARI 1942 Brussel. Onrustwekkende verdwij ning. Op bevel van M. Max, burgemees ter. heeft de policie de persoonsbeschrijving vanM. Constant V...., 64 jaar, Van Ostade- straat, in alle richtingen gestuurd. Deze ver liet twee dagen geleden Brussel en vertrok naar Waulsorl. doch kwam niet ter «bestem ming en keerde niet meer weer. De familie verkeert in de grootste onrust. Gevallen. Twee scholieren gingen Donderdag morgend door de Zonder-Zorg- straat. te Elsene. Een hunner, Maurice Ver- burgh, wonend steenweg van Elsene, gleed uit, viel en werd zeer erg gewond. Een persoon, die Donderdag morgend van de trappen daalde der Sinter-Goedelekerk, deed zoo'n ergen val dat hij zich den schedel brak. Hij werd in een wanhopigen toestand naar het gasthuis overgebracht. Onderzoek. De parketten van Brus sel en Bergen houden zich bezig met het onderzoek van talrijke klachten, ingediend tegen een persoon, die in de hoofdstad eene zoogezegde leeningsbank had ingericht, en in de dagbladen aankondigde, dat hij geld leende aan beambten en officiers. Er zijn vooral klachten toegekomen uit de omstre- streken van Zinnik en Edingen. Het parket zou de aanhouding van denzoogezegden geld- leener bevolen hebben. Al wie slecht slaapt, is niet wel gezind en kan niet goed werken. Slechte slaap ontwekt zenuwziekten van allen aard. Oeneest u met de Dormapoeders van Dr. Goddé, die goeden en verkwikkenden slaap verwekken. 1,55 fr. in zegels aan Apoth. Goelst, Anlwerpsche Kassei, lolBrussel en overal. 548. Een drama. Wij hebben gemeld dat nabij de spoorbrug te Laken een man was in 't water gesprongen en ondanks de opoffering van een schipper niet kon gered worden. Het lijk, opgevischt zijnde, werd naar het doodenhuis overgebracht waar het door de familie is herkend geworden. Het is zekeren Jan De C..., 35 jaar oud, wonende bij zijne zuster in de Graaf van Vlaanderenstraat, te Molenbeek. De ongelukkige was diep getroffen ge weest door den zelfmoord zijner vrouw, een vijftal weken geleden, die zich ineen vlaag van waanzin had opgehangen. Sindsdien was het leven hem ondragelijk geworden en De O... beslaat en een einde aan te stellen door zich te verdrinken. De echtgenooten De G... laten twee kinderen achter. Wat gij moet weten. De zenuwachtig©, zwakke Of teergevoelige personen, kunnen het gebruik van koffie uitstaan, dank de helft hijvoeging van de Bitterpeeën der Trap pisten Vincart. Dezen die hem zuiver ge bruiken, bevinden er zich nog beter mede. 1500 I Laken. Erge val. De metser J.-Ö. Vanderbruggen, 47 jaar, Werkhuizenstraat, viel in de Karei Do Meerstraat, achterover van zijne ladder. Men nam hom in de kelde ringen op met eene dubbele breuk aan het rechterbeen en erge inwendige kneuzingen. Zijn toestand is bedenkelijk. Overreden. Vrijdag morgend viel do melkvrouw, Virginia Van Haelen, van Meysse, op de Emiel Bockstaellaan van hart» kar. Een wiel rolde over haar lichaam. Zij werd met gebroken ribben en erge kneuzin gen naar het gasthuis overgebracht. Koekelberg. De slachtoffers van dc pe- trool. Het 15jarig meisje, Jeanne M Jetteschen Steenweg, goot le harent petrooi op het vuur. De vlam tastte de kan aan, welke ontplofte. Het dochterken werd ver brand op gansch het, bovenlijf, ondanks de spoedige hulp van medehuurders. I11 het gasthuis oordeelde men haren toestand zeer gevaarlijk. Vorst. Erge val. Eene strijkster, mej. Jeanne Knop, 18 jaar oud, wonende Mon Plaisirlei, begaf zich naar haar werk, menschen; doch hij was ten gepasten tijde van het wereldtooneel afgetreden, om voor stille geluksbeeldeu plaats te maken. Wii verlaten de hard beproefde vrouw, met deze verzekering dat zij van de onwaardige, vernederende slavenboeien verlost is, en mis schien nog vreedzame, zoo niet gelukkige dagen zal beleven. Wij keeren terug naar het kasteel des landraads, om de toebereidsels by te wonen ter afrei ze van do Fransche familie, die aan een bij uitstek weelderig leven en reizen gewend was. XI. DE KINDERBUSSELEN GP DE KOETS. Stella bevond zich in liet vertrek der mark gravin, toen de kamenier, onder het uitstorten van een lichtzinnig gelach, binnenkwam met een bakje, bevattende de kindsbussel, die vrouw Weber zestien jaren bewaard had. Zy kwam vragen wat zy daarmede moest doen, juist op eenen oogenblik dat moeder en doch ter, voor de eerste reize, verschillend waren geweest van gevoelen omtrent zeker punt, waardoor beide dainen eenigzius opgewonden werden. Stella namelijk had haar vast besluit te kennen gegeven, datzy van moeder Mi ij et te en van vrouw Weber nogmaals afscheid wil de nemen. Tot daar was de tegenkanting maar gering; doch toon het meisje verstond den prachtwagen niet te gebruiken, dan volgde een lievige stryd. De markgravin voelde zich verontrust by de g'dnclile. dat de dochter van eenen mark gr.-af Beauveau-Desalles te voet zoude gaan door «en slijkachiig woud. Overi gens vond zij het bezoek by vrouw Weber overtollig, daar bare goedheid zoo drukte do trotsclie edel vrouw aieli uil ruimschoots beloond was. Wordt voortgezet

De Volksstem | 1912 | | pagina 2