BUITENLAND. OORLOG Eene halsreohting te Parijs. De moord op een treinwachter NIEUWSBERICHTEN. Hevige brand te Elsene Italië en Turkyë PraGhtige betooging te Brussel ter eere onzer moedige missionnarissen LIEFDEDRAMA TE UKKEl De BaHoteeringen FRANKRIJK DU ITSCH LAN D ITALIË CHINA DE VOLKSSTEM 23 JANUARI 1912 j Openhartig gesproken, de politiek, aldus begrepen en aldus gevoerd, is oen laag cóme- diespel en wij beklagen diegenen, welkeer ïn toestemmen daarin een rol te spelen zij geven blijk van een onvergeeflijke kortzich tigheid, van een diepen haal tegen hun tegen standers, vaneen verregaande onwetendheid. Dat hebben onze vrienden van rechts de Iverchove d'Exaerde, du Bus de Warnaffe, Minister de Broqueville op afdoende wij zo aangetoond en, wanneer men zweep slagen krijgt zooals du Bus de Warnaffe er toediende aan de socialisten, dan begrijpen wij dat dezen, dat zelfs een Vandervelde, in 't nauw gebracht, geen ander middel meer konden vinden om zich uit den slag te trek ken dan de Vuistslagen. Onze lezers kennen reeds de historie van den socialistischen leider, die redeneeringen wilde vervangen door vuistslagen de bij zonderheden daarvan behoeven wij dus niet te herhalen. Alleen dit wenschen wij te zeg- 'gon: Ten onrechte zou men meenen dat Vanderveldo tot zijne onrechtmatige hande ling werd aangevoerd door eene kwellende drift. Wij zijn overtuigd dat hij den slag. dien hij" wilde slaan, in koelen bloede heeft voorbereid in zijne stille werkkamer of in zijn salon zal hij wellicht vóór den spiegel eenige repetition hebben genomen om te zien of bij zijn rol in het comediespel flink zou afgeven. Juist daarom is zijne daaddes te meer laakbaar En intusschen Ja,hoe staat bet intusschen met de duurte der levensmiddelen Hebben de mannen van links nu de middelen gevonden om het duur leven te doen ophouden Och vrienden, hunne interpellatie heeft daartoe niets, hoe genaamd niets bijgebracht. Ook zou men ze gerust mogen sluiten zóo zou men toch beletten dat én de lijd én het geld van do •Kamer en bijgevolg van het land langer worden verspild door besprekingen dio de mannen van links afleiden van het echlo standpunt, alleen en uitsluitend om hunne politieke drift te koelen. In dat opzicht ware het niet van belang ontbloot, eens to berekenen hoeveel geld die mannen uit 's Lands kus kloppen door al de louter politieke besprekingen wolk© zij in de Kamer uitlokken. Wij gelooven dat men aardig zou opkij ken, wanneer men die som onder oogen zou krijgen. Doch Wat helpen kaars en bril Als de uil niet zien toil Er is maar één middel om de Kamer te zuiveren men zotte in Juni aanstaande al die tijd- en geldverspillers eenvoudig aan de deur Pandoer III. BELANGRIJKE SCHADE. In den nacht van Zaterdag tot Zondag, rond 2 ure 's morgemls, brak er te Elsene. in de wijk van Ten Bosch, een geweldige brand uit in de automobielwerkhuizen van bet huis Franeau, Watergangstraat. Deze werkhuizen beslaan eene groote uitgestrekt heid. Toen men het vuur bemerkte, woedde het reeds verschrikkelijk en de werkhuizen vormden nog enkel eene vuurzee wanneer de pompiers toesnelden. Een 50tal prachtige automobielen waren reeds door autogelei ders on policicagenten uit hunne bergplaats kunnen gehaald worden. De vlammen be reikten eene zeer groote hoogte en bedreig den de omgevende gehouwen. Om 2 1/2 ure 's inorgends bestreden de pompiers, zittend op de daken van aanpa lende huizen, het vuurom 3 1/2 ure woeddo de brand, aangewakkerd door groote hoe veelheden hout. kleuren en vernis, nog even geweldig. Heel de wijk was bedreigd. Slechts tegen den morgend was men den brand volkomen meesier. Dé oorzaak deze ramp is niet gekend. De schade bedraagt on geveer 75,000 frs. wie is mijne moeder Historisch Tafereel 44e Vervolg. Zoolang Stella eventwel nog omgeven was door hare oude vrienden, voelde zij zich geens zins genegen om eene andere levenwijze aan te nemen:'Zij sprak haren ernstigen wil dien ,aaugaande uit.De markgravin paf voor ditmaal -toe, onder de stellige bedingiug nochtans, dat de freule Beauveau-Desalles het zich nooit meer vermeten zou, do fijne aristokratische ivormen en zeden te kwetsen. Stella schudde spotachtig haar hoofd. Sedert twee dagen had mama haar doof gepredikt over al datgene, wat zij in het meisje afkeurbaar vond. Het is nochtans niet aan te nemen, dat een wil als die van Stella zoo lichtelijk plooien zou voor dergelijke ijdele predikatiën en voorlezingen, over hetgeen de wereld wil en niet wil. De kamenier waagde het niet, de woorden wisseling barer mevrouw met vragen te on derbreken. Dus wierp zij het pakje in eenen boek en vertrok. Toen de strijd geëindigd en Stella overwin- aares gebleven was, bemerkte deze het*pakje, nam het op en begon blijgemoed de stukjes op tafel uit te spYeidun. Wat verheugt u zoo zeer, kind vroeg de markgravin met deelneming. Lang kon deze vrouw niet toornig blijven reeds had zij hare nederlaag vergeten. O, zie toch eens mama... do eerste kinds- «tukjes van mij en van mijn zusterken riep Stella uit dat neem ik al te maal mede, cm mij den schoonen tyd te herinneren, wan- Zaterdag morgend werd do slachtersgast Arthur Renard te Parijs terechtgesteld. Mon herinnert zich de misdaad waarvoor hij ter dood veroordeeld werd Renard had in ccn huurrijtuig plaats ge nomen en aan den hoolc der Réaumurstraat. en Sebastopollaan, botste liet rijtuig op een auto. Do chauffeur eisclite schadevergoeding, twist ontstond en Renard bracht den chauf feur een geweldigen vuistslag toe. De policieagent Richard wilde procesver- haal opmaken, doch Renard joeg hem twee revolverkogels in het lijf. Richard werd erg gekwetst. Do moordenaar nam de vlucht, doch eeni ge stappen verder ontmoette hij een ander olicieagent die hem wilde aanhouden. Ook op dezen agent werden schoten gelost, doch hij werd niet getroffen. Een policieagent in burgerskleederen A. Pelletier sprong toe, greep Renard langs achteren vast en poogde hein te ontwapenen. Ronard hief den arm op en schoot over zijn schouder. De ongelukkige agent plofte dood ton gronde. De moordenaar kon alsdan gevat en ont wapend worden. Hij werd door het Assisenhof der Seine ter dood veroordeeld en zijne genadevraag- werd niet aangenomen. Zaterdag morgend rond 7 ure was de guil- jotien opgericht, nabij het gevang te Parijs. Vijf minuten later werd Renard ter plaats gebracht. Hij was zeer kalm en had zonder zichtbare ontroering vernomen dat zijn laat ste uur geslagen was. Zeer moedig kleodde hij zich aan en stapte hij naar do guiljotien. Daar werd hij door de beulsknechten spoedig op de plank gelegd en twee minuten nadat hij ter plaats was gebracht, was alles gedaan. Er was niet veel volk en er hadden geeno incidenten plaats. TUSSCHEN Thans hooren wij vooral van het aansla gen van schepen van vreemde natiën die ofwel Turkscho manschappen, ofwel levens middelen ofwel scliietgetuig voor do Turken, vervoeren. In de Roode Zee. Het Engelsch schip - Afrika aangeslagen Do Italiaansche kanonneerboot «Volturno" heeft eene verkenning gedaan te Pirinu, aan boord van het sclup.« Afrika 10 Turltsclie oificioren in hurgeHtleedij verkleed, werden aangehouden. Tusschen de 10 officieren be: vond zich kolonel Ri.jja-Boy, $en der vetera nen van Yemen dio reeds vele tochten met groolen bi]val meedeed. Die aanhouding is ren gevoelige slag voor de Turken. De Carthage wordt feestelijk ontvangen te Tunis De Carthage heeft over eenige dagen den FransGhen pakelboot Manouba aange- slagen.Nu kwam de«Carthage» te Tunis aan melde Manouba achterna. Op het strand stonden duizenden inenschen en liet was een hoerrahgeroep zonder weerga, toen de «Car thage» binncnvaarde. De manschappen van rle Carthage kwamen aan boord en wer den triomfantelijk door de stad gevoerd. Een Russisch schip aangeslagen Het schip "Odessa varende onder Rus- sche vlag, had schietvoorraad aan boord, ter bestemming voor Tripoli. De Odessa kon te Tripoli niet aanlan den, en waagde het te Sfax binnen te varen. Het schip deed valsche verklaringen, doch neer ik gedurig droomde, dat myne moeder in een gouden rijtuig, met zwanen bespannen, zou uit de lucht op de aarde dalen, om mij mede te nemen Dusdanig was de eerste uitboezeming van jeugdige dartelheid, die Stella zich veroorloof de in tegenwoordigheid der markgravin; en deze uitboezeming werd verkeerd uitgelegd. Zy aanzag hare dochter voor waanwijs en staroogde op haar met verbaasdheid. Deze Duitsche van geboorte had zich dérmate met het Fransche leven en denken vereenzelvigd, dat zij den smaak der Duitschers voor hunne Sagen niet meer verstondBovendien sprak Stella van een zusterken... dus kon 'tniet anders, of haar brein moest in de war zijn Eenige vragen en antwoorden waren even wel toereikende, om de zaak op te helderen en Stellate overtuigen, dat zij nooit eene twee lingzuster had gehad, en dat vrouw Weber dienaangaande in dwaling verkeerde. Thans begon bij de markgravin het gebeurde voor oogen te schemeren... weldra werd haar alles zonneklaar. Zij verhaalde kortbondig hare ontmoetingen van dien rampzaligen avond, en was maar verwonderd, dat zij deze omstandigheid niet aan vrouw Weber zou hebben bekend gemaakt. Gedurende haar verhaal, had Stella het eene stukje na het andere ontvouwen, en in het laatste mutsje het reeds gemelde zijde lapje gevonden, waarop de woorden stonden Stella maris, succurre cadenti - Ach, hoé menigmaal heb ik deze woorden gekust? zegde zij, met eene soort van schaamte op het kunstige borduursel duiden de. - En waarom deed gij zulks, gij heethoof dig kind 1 lachte de markgravin, terwijl zij de Italianen onderzochten het schip en von den in hot ruim 350 Ion schietvoorraad. Dit alles werd door de Italianen binnengepalmd en de overheid gaf Jast de Odessa in den grond te horen, zoo hij moest durven wagen te ontvluchten. Het Fransch-ltaliaan8ch geschil Veel geschrijf en gowrijf, geen twist en kipkap tusschen de Fransche en Italiaansche gazetten. De Franschen heweron terecht, dat de bodem van een Fransch schip, als het grondgebied van het Fransch vaderland wordt aanschouwd en dat Italië daarop niets te protecollen heeft. Do ltalianen schrijven Het is maar dat de bodem van uw schip, als Fransch gebied moet aanschouwd wordon, maar er bestaan wedorlandsche overeenkom sten die de rechten en plichten van een on zijdig land voorschrijven, in goval van oorlog tusschen twee landen. Het is volgens die overeenkomsten dat Italië zich gedragen heeft. Over de Manouba De kapitein van de Manouba heeft de Turkscho passagiers ontscheept en daarover ontstaat er nu een heol geharrewar. De kapi tein zegt alzoo gehandeld te hebben op last van den Franschen gezant te Rome maar in de Quai d'Orsay to Parijs zegt men daar niets over te weten. In dit geval heeft de gezant te Rome op eigen hand gewerkt en zou hij wel kunnen afgezet, of toch zeker, verplaatst wordon. Zooals onze lezers denken kunnen, is de betooging der Brusselsche katholieken, ter eere van onze katholieke zendelingen, ten volle gelukt. T)e-prachtige feestzaal van Pa tria was bomvol. Do Z.Z. E.E. P.P. De Glerck en Thiébaut en de hecren volksver tegenwoordigers Thibbaut en Wauwerraans, hebben in geestdriftige verhevene bewoor dingen het hooge beschavingswerk geroemd van onze Betgische zonen. Mgr. Roelens heeft de Brusselsche katho lieke bevolking hedapkt omdat deze de zen delingen wel heeft willen verdedigen. Het doet deugd aan ons kristen hart, al de katho lieke Belgen zoo passend eensgezind te velde te zien trekken ter verdediging onzer groote helden. Sinds eenigen tijd werd de 17jarige Mado- leine B wonende Alsembergschen Steen weg, te Sint-Gillis, gedurig lastig gevallen door den 22jarigen Jules Van LBoden- daelstraat, te Ukkcl. Het meisje wilde ech ter van hem niet weten, Zondag avond rond ,Q Ïj2 ure, ontmoette de jongeling het meisje te TJkkel. Hij sprak haar aan en hernieuwde zijne liefdevoor- stellen^ Het meisje gaf hem echter eerst geen ant woord en zoo kwamen zij samen tot aan de Cochesïei. Daar vroeg Van L...., of zij ja of neen, met hem wilde verkeeren. Op het weigerend antwoord, haalde Van Leen revolver to yoorschijn en schoot op het meisjo. Deze wqrd in den hals getrof fen en stortte ten gronde, veel bloed verlie zend. Denkende haar gedood te hebben, richtte Van Ldan het wapen op zich zeiven en joeg zicli een kogel in het hoofd. Hij stortte naast zijn slachtoffer neder. Op hot gerucht der losbrandingen snelden voorbijgangers, alsook een policieagent ter plaats. De twee gekwetsten werden in een naburig huis gebracht, waar een geneesheer hen kwam verzorgen. Het meisje dat niet erg gekwetst was, werd daarna naar de ouderlijke woning ge bracht. Do jongeling die nog al erg getroffen is, werd naar het gasthuis gevoerd. Zijn toe stand is bedenkelijk. Het parket is verwit tigd geworden. met hare walgachtige gebaarden het lapje weg wierp, dat werkelijk min of meer onzuiver was geworden. Het binnentreden van den markgraaf be spaarde aan het beleedigde meisje een ant woord. Zij was misnoegd, omdat zij bespot werd in al hare dierbaarste herinneringen. Terwijl zij de voorwerpen wederom te zamen pakte, bleven hare gedachten bezig met de verklaring der moeder, dat het overledene kind hare zuster niet was. Dus stelde zij zich zelvo de vraag, aan \<Te hét wel mochten he- hooren. In 't midden dezer bezigheden werd zij door Francisca gestoord, zoodat zij de voor werpen liet liggen. De markgraaf, nieuwsgierig uit hoofde van verveling, trad voor de tafel ter plaatse waar Stella gestaan had; nam het geborduurde lapje op, en las met luider stemme de woorden Stella maris succurre cadenti... Wat moet dat dan beteekenen, kleine vroeg hij. Francisca werd bleek als een lijk... hare lippen openden zich tot een schrikkelijk gegil, harebeenen wankelden. Gevaar loopende te vallen, vond zij een steunpunt op den uit sprong des muurs; dan keek zy den markgraaf aan, terwijl deze zijne vragende blikken op haar gevestigd hield. Er heerschte eene schrik barende spanning. Aan wie behoort dit voorwerp vroeg hij nogmaals onverschilliger, toen hij niets in Francisca waarnam, dat hem vreemd scheen. Dat voorwerp behoort my toe ant woordde Stella mijne moeder hjng het om mijnen hals, toen ik geboren werd, en nu lacht zij er over. - Om uwen hals gehangen vroeg de markgravin Dat is eene grove dwaling. Ik ken dit lapje niet en weet zelfs niet wat het beteekent l I INT DUI TSGHLAIVD. Ditmaal zijn de socialisten gefopt. Zij hebben maar 8 mandaten bij Zondag hadden 76 balloteeringen plaats, waaraan de socialisten bijna overal deelna men. Zij zijn er poverkens afgekomen, hoop en al 8 mandaten voor hen. De behoudsge- zinden hebben er 9; de vrije behoudsgezinden 6 de antisemieten 2 het Gentrum 7 van den economischen groep 4 nationaal libe ralen 20 radikalen 17 onafhankelijken 2 van de partij der Geulven 2 van den bond van 't Platteland 1. 2 nationaal liberalen, heeren Bassermann en Passche ziju gekozen dank de hulp vau het centrum. Het centrum verliest Wurz- burg. een zijner forterassen, maar herwint integendeel Constance, dat in de voorgaande kiezing door de nalionaal-liberalen was af genomen. De nieuwe kieshervorming. De regeering h"eft verklaard, do verzeke ring te hebben dat de Evenredige Vertegen woordiging door de Kamers feitelijk aange nomen, voor wat de departementen betreft die meer dan 7 gekozenen hebben. Dus zal de Evenredige Vertegenwoordiging enkel in de groote departementen worden ingevoerd. In België bestaat die voor heel het land. M. Cleinow veroordeeld. Wij lezen in den Echo van Parijs. Do persoonlijko vriend van M. Kiderlen Waech- ter, M. Cleinow,is opnieuw veroordeeld. De rechtbank van Essen heeft hom oene boet opgelegd van 300 mark voor laster. Het proces was ingespannen door den be stuurder van de Gazette van den Rhijn M. Dokter Reisman-Grone en door don hoofd opsteller dier gazet, den heer Dokter Nie- bener. Vorstelijk huwelijk. Op 27 Januari zal Prinses Victoria, doch ter van Willem II, verloofd worden met den groot hertog, troonopvolger van Mecklcm burg-S trelitz. Bezoek van M. Kiderlen-Waechtpr te Rome. M. Kiderlen Waechler is te Rome een bezoek gaan brengen. Bij zijne aankomst ging hij eerst bij M. San Guiliano, den Ita- liaanschen minister van Builenlaudscbe Za ken. 's Avonds werd hem een feestmaal aan geboden aan het Hof. M. Kiderlen zat aan do linkerzijde der koningin. Geen nieuws Niet het minste nieuws komt er ons toe uit China. Hot is mogelijk een teeken dat er niets meldenswaardig is voorgevallen. Belgische belangen in de Chineesche revolutie Ge zoudt denken dat België geen belang heeft in de revolutie. Dat is grootendeels verkeerd. Eerstens, ge hebt Zondag den schoonen brief gelezen van een onzer Vlaam- sclie missionnarissen, die ginder met zulke bewonderenswaardige dapperheid hun lief dewerk volvoeren wie zou er geen liefde, geen warme liefde gevoelen voor zulke hel den. Ah wij beminnen u teeder, paters van China en Afrika en stellen groot belang in uw lotTweedens, in China bestaan ver scheidene Belgische nijverheids- en handels ondernemingen, die veol voordeel kunnen brongen aan hot moederland, maar, wanneer zij lijden door den stand van zaken in China, dan is zulks ook nadeelig voor België. Ten derde, de revolutie zou voor eene groote klas van Belgen een gelukkige gebeurtenis kunnen zijn namelijk voor de diamantbe werkers. Vroeger mocht alleen de keizerin, en de keizerlijke familie, diamanten dragen, thans zou die dracht aan alle Chineezen, die zich diamanten kunnen getroosten, toegelaten worden. Dit zou veel work bijbrengen op de diamantmarkten van Antwerpen en Amster dam en eon nieuwen opbloei verzekeren aan dio thans min of meer kwijnende nijver heid. Francisca stak werktuiglijk de hand naar het ding uit. De markgraaf reikte het haar over. Zestien jaren waren vervlogen, sedert zy deze woorden had geborduurd, onder het storten van eenen tranenvloed tranen van gekrenkte fierheid... tranen van smart en be rouw. Haar eigen met tranen bevochtigd haar had zij daartoe gebezigd, om aan haar onge lukskind een herkenningfsteeken, en tevens eene gedachtenis na te laten van dien ramp zaligen tijd haars levens. Waar mocht dit kind zijn Was zy het, de bloeiende, schoone maagd, die naast haar stond? die zy reeds teeder had begonnen te beminnen Ondertussclien begon de markgravin hare bejegeningen van den bewusten avond te ver halen, wanneer zij uitging om haar kind to redden. Francisca hing met heel hare ziel aan het verhaal, terwijl zij hare oogen niet af wendde van de kleedingstukjes, die zij het eene na het andere in handen nam. Met eene wonderbare getrouwigheid des goheugens pakte zij datgene te zamen, wat aan haar kind had toebehoord, en liet het overige op de tafel liggen. De markgravin, te ijverig bezig zijnde met hare herinneringen, zag niets van dit ver raderlijk spel der verstrooidheid... de mark graaf daarentegen bemerkte alles. Zijn aange zicht nam hoe langer zoo meer ernstigheid aan onder het verhaal zijner echtgenoote.... voornamelijk toen zij van een vergeten zuige ling het leven redde. Francisca vertrok geen ooglid. Hare vingers klampten enkel nog krampachtiger de voor werpen aan, die zy vasthield... het was als omhelsde zij het hulsel haars kinds, die van haar stond afscheid te nemen. Wanneer de markgravin ten einde was, wendde de mark graaf zich tot Stella met de vraag Waaneer is het tweede kind gestorven De Eijkschcuwing Zaterdag werd in het gasthuis van Edin- gen overgegaan tot de schouwing van het lijk van den ongelukkigen treinwachter Mullier. Het waren de geneesheeren Duvi- vier en Dewez, die de lijkschouwing deden. Daaruit is gebleken, dat de treinwachter Mullier niet dood was, toen hij op de sporen terecht kwam. Dus werd hij in den trein niet gedood. Het parket schijnt nutoch de mogelijkheid van een ongeluk aan te nemen, doch dat oor deel vindt weinig ingang bij de spoorwegbe dienden, juist ten gevolge der onwaarschijn lijkheid. Indien er een ongeluk gebeurd is, zou het slachtoffer, ofwel door een venster, ofwel van het kleine platform van een rijtuig ge vallen zijn. Zulks is niet aan te nemen en dan zou men wel moeten denken, dat Mullier zich gezelfmoord heeft. Deze laatste veronderstelling is ook niet aanneembaar, daar de treinwachter geen de minste reden had, om zich van het leven te berooven. Wat de twee vreemde reizigers betreft, zij hebben zich in de Noordstatie te Brussel .aangeboden en er verklaard, dat de trein wachter hunne koepons had afgenomen, omdat zij een supplement te betalen hadden. Men heeft dan tocli naar Mullier gezocht in de Noordstatie, doch hem natuurlijk niet gevonden. Het onderzoek heeft nu ook bewezen, dat de twee vreemdelingen slechts 's anderen daags hunne reis voortgezet hebben. Zij brachten den nacht in de wachtzaal door.Men heeft nu ook het adres dezer perso nen ontdekt. Het zijn twee ketelmakersgas ten, thans' in de Bonn' Slrasse te Keulen verblijvende. Brussel. Dievegge geknipt. Onlangs nam mej. Robiet, wonende Titiaanstraat, een Duitsch meisje in dienst,dat voorzien was van de beste getuigschriften. Vrijdag échter, tijdens de afwezigheid ba rer meesteres, brak het meisje alle meubelen open, en verdween met eene groote hoeveel heid zilverwerk, juweelen, linnengoed pelte rijen, enz. Mej. Robiet verwittigde de policie, wat voor gevolg had dat de inbreekster reeds Zaterdag namiddag in echtenis genomen en achter slot en grendel gezet werd. Wij kunnen niet genoeg de Pil van Dokter Walthéry aan onze lezers aanbevelen, daar het bewezen is dat .deze weldoende remedie een ware schat krachten, kloekto en ge zondheid geeft aan allen die ze gebruiken. 1 fr. overal. 551 Erg autornobielon geluk. Zaterdag avond reed de automobiel van M. Scarasez de Locqueneuille, wonende te Boschvoorde, op de Pesagelaan in volle vaart op een zand hoop. De schok was zoo geweldig dat M. S. en zijne echtgenoote uit het rij tuig geslingerd werden. Laatstgenoemde bekwam daarbij eene zware verwonding aan het voorhoofd, welke ter plaatse door een dokter verbondon werd. Voor zooveel ik weet, vier weken daar na, berichtte zy. De markgraaf richtte eenen veelzeggenden blik op zijne gade. Zij verstond liem, on sprak driftig nochtans in het Fransch, om door Stella niet verstaan te worden Ik wil toch niet hopen, dat volgons uwe zienwijze hier eenige dwaling mogelijk zij Het zou in alle gevalle wel de moeite waard zyn, dat men de zaak onderzochte, antwoordde liij in het Duitsch. Francisca sprak geen woord, alhoewel zij ook de vreemde taal verstond. De markgravin riep met ontróering Zij gelijkt u al^e treffend, Armand, dan dat eenige twijfel kunne ontstaan. Gods wyze schikking kan hier wel den draad houden bemerkte de markgraaf op eenen zeldzamen toon, terwijl hij zich ganscli van Francisca afwendde om van haar niet ge hoord te worden. Zij gelijkt ook op mijnen broeder. Hij hoorde een geruisch achter zijnen rug. Francisca was opgestaan en had plotselijk de zaal verlaten. Overweldigd door de tegen- strijdigste gevoelens, was zij in eene neven kamer machteloos in eenen zetel gezonken. De markgraafharen toestand belettende, had haar gevolgd en over haar buigende, fluisterde hij Wees rustig, dierbare, ongelukkige vrouw... wees rustig. Bewaar, bid ik u, geheel uwe tegenwoordigheid van geest, anderzins loopt uw geheim gevaar. Beheersch u zelve.Of t nu zijn kind is of het mijne, om 't even, ik zal het meisje behouden, achten en beminnen als mijne dochter. God leidde Julia bij de hand, God bestierde ook onze voetstappeu. Wees ge rust, uw geheim rust in mijne getrouwe broe- derborst. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2