m Spiegeifaliriek A. L. MEYVAERT Samson Kina geeft 6,1 Stadsnieuws. Moord van Hamme. SPORTNIEUWS Foottsall. VERMAKELIJKHEDEN. Leening van 84,222,500 frank (1897) Weerkundige waarnemingen FEESTWIJZER BOO M E] N GOEDE ZAAILANDEN TE HERDERSEM. 23 JANUARI 1912 DE VOLKSSTEM 3 Brand in een fabriek van automobie len. Zondag morgend omstreeks 7 1/2 u. ontstond brand in de kelders der automobiel fabriek Pipe, steenweg van Bergen, door het omvallen vaneen bus,gevuld met paphta welke ontplofte. Deze brand, die zich aanvankelijk zeer ernstig liet aan: 'en, werd door de brandweer in korten tijd gebluscht doordien zij de kel deringen onder water zette. Alleen de kel ders zijn uitgebrand. Vorst. AanrandingMèj. Lucie G.., Beukenboom, te Vorst, werd op de Albert- laan door een 25-jarigen kerel bij den arm gegrepen -on met geweld beroofd van haar werkzakje dat zij bij de hand droeg en een 20-tal frank bevatte. Op haar noodgeroep, nam do kwaddoener de vlucht en kon niet ingehaald worden. Aan dezen die lijden aan de maag. De geneesheeren raden de Bitterpeeën der Trappisten Vincart aan, alleen of vor- mengeld met melk. Zijn regelmatig gebruik is allerbest. 1500 J St. Gillis, TrambotsingZaterdag namiddag, werd een tram, welke het depót verliet, Fonsnylaan, aangereden dooreen tram rijdend naar Schaarbeek. In de eerste tram, welke men had hersteld, zaten ver scheidene mokaniekwerkers. Allen werden de oenen op do anderen geworpen en ge kneusd. Het rijtuig werd beschadigd en do ruilen werden verbrijzeld. De gekwetsten werden naar hunne woning gevoerd. Eigen Haard Hypothecaire Grediet- maatschappij voor Werklieden en kleine Landbouwers. Zie 4e blad. Anderlecht. Brand. Bij M. Honoré Verschouwer, bakker, Odonslraat. 1, is brand ontslaan. Het vuur brak uit in de on derverdiepingen, in eenen hoop hout. De talrijke huurders konden met moeite vluch ten. M. Devooght, bevelhebber der pompiers, haastte zich om naar do tweede verdieping op te klimmen, met het doel eene gebrekke lijk e vrouw te redden, die in groot gevaar verkeerde, doch een buurman had haar reeds beneden gebracht. Al wat de onderverdie pingen bevatte werd vernield. SpiegelsKadersVitraux Baguette n Werf3Aalst. Stoomfabriek in Gent St-Joost-ten-Noode, Brutale kerel. Eene hotelhoudster der Linneusstraat, mad. D..., bevond zich Zaterdag morgend, rond 3 ure, in eene herberg der Rogierplaats met een groep kennissen. ZQ zegde aan do per sonen, die haar vergezelden, dat zij schrik had om alleen naar huis te keeren. Een def tig gekleede heer, die zich aan eene naburige tafel bevond, hoorde zulks en bood zich on- middelijlc aan om mad. D..., te vergezellen, daar hij toch in hare buurt woonde, zegde hij. De hotelhoudster nam dit aanbod aan. Toen zij'aan den hoek der St-Lazaius- 'en Linneusstraten kwam, rukte 'do •'onbekende - haar opeens het handz-akje af, .dat zij iri de hand hield en vluchtte weg. De policie werd verwittigd en zocht do wijk af. Op do koer van een-hotel der1 IJzerenwegslraat wérd het kabasje teruggevonden, doch het geld, eene som van 130 frank, die e$in stak, was verdwenen. De policiozette hare opsporingen voort en in oen naburig hotel werd de dader zelf aangehouden. Hij beweerde van niets te weten, doch mad. D.., herkendo hein onmid- delijk en de kerel"werd, ondanks zijno pro- teslaties, naar het policiebureel der Kruis vaartenstraat geleid. In zijn bezit vond men de gestolen 130 fr. terug. De schelm, zekere B...., van St-Lanibrechts-Woluwe werd ter beschikking van 't gerecht opgesloten. Molenbeek. Belangrijke diefstal. Onbekende dieven zijn in het huis gedrongen der echtgenooten Mergaert, beenhouwers, Leopold II laan. Zij drongen in de eetzaal, braken de brandkast open en roofden oude jtfweeien en obligaties der stad Brussel. Het belang van den diefslal bedraagt 10.000 frank. Het -zijn oude juweolen in goud met bril janten en diamanten. Om de brandkast open te krijgen, hebben de dieven wel twee uren gewerkt. Leuven. De roode koorts. In het ko ninklijk Atheneum zijn de leergangen opge schorst, daar men gevallen van roode koorts waargenomen heeft in het pensionaat aan dit gesticht gehecht. Tusschen de leerlingen der katholieke lagere seholon, alsook der ge meenlescliolen heeft men insgelijks verschei dene gevallen waargenomen. Men stelt alle mogelijk middelen in 't werk om de uitbrei ding der ziekte te beletten. Dendermonde. Erg ongeluk. Maan dag morgend is op het schip I)e twee ge broeders gemeerd aan de Scheldekaai een schrikkelijk ongeluk gebeurd. De loods Leo Naets, 28 jaar oud, wonende te Gent, Nijverheidskaai was bezig het anker te lichten, toen de stalen kabel waarmede het schip vastlag in 't midden doorbrak. De kabel sloeg op den voet van den loods met het gevolg, dat de voet met schoen en kous in 't water vloog. Dr Schöler heeft het slachtoffer verzorgd. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. Sulsique. Klooster dievenOm 6 ure 's morgens, terwijl de Zusters uit het kloos ter naar de Mis waren, zijn dieven', na een paar ruiten uitgeduwd tehebben,in eene zaal gedrongen waar verscheidene kostelijke voorwerpen lagen. Eene ziekelijke Zuster hoorde gerucht, trok een venster open en begon uit al hare krachten te bellen. Do kwaaddoeners namen de vlucht. Zeker zijn liet dezelfde schurken die te Nukerko, Quaremont, Ronse, Rozenaken, Öenys-Boekel, enz. inbraken. To Petegem hebben zij. in het Fransch klooster, al de konijnen en kiekens gestolen. Berchem-Audenaerde. —Diefstal. Over eene maand braken dieven in hel goederen magazijn der statie en stalen er eene groote hoeveelheid koopwaren. Eergisteren nacht zijn opnieuw dieven in hetzelfde magazijn gedrongen en hebben er verscheidene hespen en eeno groolo hoeveel heid kleederen gestolen. Men denkt dat deze dieven van de bende der kloosterplunderaars deel maken. Meenen. Doodelijk ongeluk. Zater dag stond de metsersgast Oscar Mattens, oud 27 jaar, op eeno stelling van 9 meters hoog. De ongelukkige verloor het evenwicht en stuikte.beneden. Hij werd met gebroken ruggraat opgenomen en stervend naar het hospitaal gedragen. Velours en demitten voor werkkostumen, Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutstraat, 41, Aalst. Zedelghem. Molen afgelrdnd. Om 5 ure 's morgens werd de groote houten windmolen van M. Bogaert door het vuur vernield. Daags te voren had hij geheel den dag gedraaid. Men denkt dat het mecanisme zal verhit geweest zijn en dat de brand ont stond den volgenden dag, om 5 ure. Eene groote vlam drong door het dak van 't gebouw en daar dit ten grooten deele uit hout bestond, vormde het weldra een over- grooten vuurpoel. Do menschen kwamen van allo kanten toegestroomd, doch or was geen middel het vuur te bevechten. Men moest zich bepalen 'bij het bevrijden der nabij- staando woningen, die dreigden vuur te ne men daarin gelukte men na 3 uren verkens. Er blijft van den koornwindmolen nogslechts een hoop asscho over. De schade door ver zekering gedekt, wordt op 15000 frank ge schat. Olsene. hoee huizen afgebrand. Zaterdag ontstond brand in de hofstedekens van Dierickx en Tytgat. Daar do daken van strooi waren, zoo stonden weldra al do ge houwen in brand. Alles werd tot op den grond toe vernield. De meubelen, de oogst, aardappelen, lnndbouwgerief, enz. zijn in de vlammen ge bleven. Men kent de oorzaak van den brand niet. Er is groote schade, door verzekering gedekt. Ronse. Been gebroken. De kleine Wambersu, wonende op de wijk Klijpe, stond op een wagen. Hij beging de onvoor zichtigheid er af te springen en brak zijn been. Schoorisse. Tusschen gendarmen en wildstroopers. Zondag namiddag waren vier wildstroopers bezig met jagen. Zij wer den al opeens door vier gendarmen verrast. De wildstroopers op het punt zijnde van ge vangen te worden, scholen hunne geweren af en konden wegvluchten, zonder gekend te zijn. Niemand word gekwetst, Laffe daad. Om middernacht wer den er verscheidene.geweerschoten gelost in. do woning der weduwe Vorbeurght, Kap-* perijstraat. Al de ruiten werden ver brijzeld. De kogels kwamen in het Led te recht. Gelukkig werd zij- niet getroffen. Dé laffe daders, die zeker uit wraak gehandeld hebben,,zijn onbekend, doch op zekere ke rels wegen er zware vermoedens. Het par ket van Audenaerde is ter plaats geweest. Nieuwerkerken. De laffe aanranding. Van Landuyt, het slachtoffer der laffe aanranding van Zondag 14 Januari, is Za terdag avond, rond ure, aan de bekomene verwondingen overleden. De ongelukkige was gehuwd en vader van 6 kinderen. Het parket wordt verwacht. Het Ste Barbarafeest der pompiers. Zondag vierde de Vrije Brandweer onzer stad haar jaarlijksch Barbarafeest. Meest al de pompiers waren opgekomen, om 's mor gens de 11 ure-mis bij te wonen, opgedr gen in St-Martinuskerk. Voor het II. Misoffer werd het nieuw prachtig"vaandel dor Vrije Brandweer plech tig gewijd door den Z. E. II. Deken. Na de mis werd een korte optocht gehou den, tijdens dewelke het puik muziekkorps eenigo zijner beste marchen en pas-redoublés liet hooren. De manhaftige houding der manschappen verwierf olkeens goedkeuring. Op den koer van het Landhuis werd na den optocht, door do Gemeenteoverheden, liet eereteeken voor 25 jaren getrouwen dienst uitgereikt aan de heeren Is. Bauwens. geneesheer, Louis Teirlinck, Nikolaas Van Mieghem en Corneel De Glorcq. 's Avonds, om 6 ure. v erd in het Beiersch Hof, een smakelijk banket opgediend, dat bijgewoond werd door den heer Burgemees- tor Gheeraerdls, en M. D. De Wolf, Sche pen van Openbare Werken. De hartelijkste vriendschap heerschte onder do dischge- n oo ten. De gewone aansprakeu werden er gedaan en alles liep in de beste genegenheid af. Boetstraffelijke rechtbank van Dendermonde SLAGEN Jan De Paepe, van Doel, beticht Petrus Van Nul geslagen en met een revolver be dreigd te hebben, krijgt 2 maand gevang en 52 fr. boet. SLAGEN Frederik De Mesel, werd op 8 Oktober om 10 uro 's avonds aangevallen door Emiel Van do Wiele en Lucien Huylebroeck, van Schellebelle. De Mesel werd ten gronde ge worpen en erg gekwetst. Do twee daders krijgen ieder 4 maand gevang en 50 fr. boet en 150 fr. schadevergoeding. BANBREUK. Willem Nurssens, van 's Hertogenbosch, krijgt wegens banbreuk, vastgesteld te Aalst, j veroordeeld, tot 36 dagen gevang. SLAGEN Bernard en Hvpnoliet Vermeïrcn. van Lede, zijn beticht, suigen toegebracht te heb ben, aan Temmerman Louis. De eerste krijg t 3 maand en 50 fr. boet en de tweede 1 maand. SLAGEN. Gaaitand, Pieter, Gustaafen Juliaan, ver- tinners, te Audenaardó, hebben Waleizo Fre derik en zijne vrouw, te Aalst, duchtig afge slagen. De eerste krijgen elk 1 maand ge vang en de derdo 40 fr. boet. Assisenhoi van Oost- Vlaanderen Voorzitter Raadsheer De Busschere. Zitting van 21 Januari 1912. Modest Verhoeven, oud 19 jaar, wonende te Knesselaere, wordt beschuldigd van moord en diefle, met bezwarendo omstandigheden, namelijk gewelddaden gepleegd op den per soon van Firmin Van'Bogaert, oud 72 jaar. Ziehier hoe de feiten gebeurden Modest Verhoevon, oud 19 jaar, woonde in bij zijne moeder en was leurder van stiel, in zand en fruit, zooals zijn vader. Hij was ook knaap bij de maatschappij der zeel draaiers van Hamme, genaamd St-Blasius- Gilde en deed in die hoedanigheid de wokq- lijksche ontvangsten der inleggelden. In den laalsten tijd hield hij echtereen deel der ont vangen gelden en zoo moest hij in Oktober 1911, 45.S5 fr. betalen aan den schatbe waarder, Frans Hurèltmaet. Deze onlmoette hem den Vrijdag, 26 Okto ber en zegde hem dat hij den Zondag, 29 Ok tober het geld in de kast moest storten. Verhoeven antwoordde: Hetgeldzalerzijn. Het is alsdan dat bij besloot bij Firmin Van Bogaert te gaan stelen. Dat was een man, 72 jaar oud, alleen wonende te Hamme, in dezelfde straat, die gekend was als hebbende geld. Hij zelf had hem eenige dagen tevoren eene som van ongeveer 50 fr. betaald voor peren. Dien zelfden dag ontmoette hij den ouderling in eene heiberg, hij zekeren Désiré Van den Broeck, en kwam met hem overeen om des anderendaags eene levering te doen van twee honderd noten. Den Zaterdag, 28 Oktober, rond 4 ure 's namiddags, ging bij dus bij Firmin Van Bogaert binnen en zegde een uur later de noten te koopen en zo te komen halen. Om 5 ure trad hij het huis binnen langs de voor deur, na het hokken van een neerhof te heb ben gesloten. Binst dat do ouderling naar eenen korf zocht, om er de noted in te doen, ging Ver hoeven eens buiten langs de achterdeur en vervolgens gingen zij heiden op den .zolder. Toen do ouderling op zijno knieën de noten telde, nam Verhoeven hem opeens vést Lij de keel en trachtte hem te verwurgen hij trok hem achterover, zette zijne knieën op zijne horst, stampte zooveel hij maar kon en sloeg hem ook in net-aangezicht.. Door do worsteling ging de kleine lamp uit, de ouderling viel in bezwijming en bleef daar liggen. Verhoeven ging de voordeur vastmaken om daarna geld te zoeken. Het schijnt nochtans dat zijne pogingen vruchteloos waren er was veel geld, zelfs beurswaarden in huis, doch hij vond het niet evenals de 9 frank dié verborgen lagen in de nachllafel. Ten gevolge van.de gewelddaden door Verhoeven gepleegd, overleed het slachtoffer den Zondag, 30 October. De lijkschouwing bewees dat namelijk ze ven ribben gebroken waren en eene doode- lijke longontsteking hadden veroorzaakt ookjerge gewelddaden werden op het hoofd van het slachtoffer vastgesteld. De beschuldigde was den huizeuitgeloopen langs achter en was dan door de velden ge vlucht. Hij was zich gaan afwasschen en uilklee- den naar zijne woning, om daarna Lij gebu- ren te gaan. De ouderling was iptusschen tot zichzelven gekomen en vertelde aan zijn gebuur Désirê Van den Broock den aanslag. De gendarmen werden dadelijk verwittigd; zij ondervroegen hot slachtoffer en hielden voorloopig den dader aan. Verhoeven loo chende eerst, maar bekende, in tegenwoor digheid gebracht van het slachtoffer-zijne misdaad. Hij bleef bekentenissen doen in het onderzoek, doch poogdo te doen gelooven dat hij gehandeld had, niet om een diefstal te plegen, maar omdat de ouderling hem onze dige voorstellen had gedaan en zoo aan hem te ontsnappen. Uit het onderzoek bleek dat Van Bogaert een zeer zedelijk man was. Volgens verteld werd door bloedverwan ten van den beschuldigde, zou deze min of meer onverantwoordelijk zijn van zijne da den,doch een geneeskundigonderzoek bewees het tegenovergestelde. De beschuldigde werd vroeger niet verwe zen,maar in den laalsten tijd was hij dikwijls dronken en brutaal. Openbaar ministerie de heer Van Malle- ghem. Verdediger M. Florent Dauwe. Het verhoor wordt geopend om 10 1/2 u., tot de samenstelling over te gaan van de jury. M. Dauwe vraagt het woord en legt de besluitselon neder om te vragen dat de be schuldigde door dokters zou onderzocht worden. Het openbaar ministerie sluit zich aan bij de verdediging en vraagt ook dat de zaak verdaagd worde. Het Hof na eene korte beraadslaging stelt de zaak ten laste van Modest Verhoeven uit tot de toekomende zittijd. De zitting word' geheven om 11 ure 20 minu'en. IV3£D£ESEELBE\IQENa AALST. In het St-Jozefscollege.De toekomende Ajiologestische Voordracht ingericht door de Congregatie der Heeren van O. L. V. van den II. Rozenkrans, zal gegeven worden,niet Dinsdag, maar Donderdag 2o Januarite 8 uur 's avonds, in do feestzaal van het College. Al wie in de vraagstukken van Godsdienst en Geloofsverdediging belang stelt wordt uitgenoodigd naar die leerrijke Voordracht lo gaan luisteren. De E. P. Rutten, S. J. van Brussel zal sprekon in 't Fransch over dit heel modern onderwerp La Religion et la Science De ingang is vrij voor mannen. Kampioenschap van België. 1e Afdeeling Match Racing Chip-Gent tegen Cercle Spor- lif-Brugge. De ontmoeting der eerste ploegen van de Racing Club Gent en de Cercle Sportif Brugge, heeft aanleiding ge geven tot eene prachtige voetbalpartij en heeft dionsvolgens het talrijk opgekomen publiek geenszins teleurgesteld. In de eerste half-time valler. de Brugge lingen het meeste aan, zonder echtor door de goede verdediging van do Racing heen te geraken de aanvallen der Gentenaars zijn integendeel veel gevaarlijker en de Brugsche doelverdediger heeft alle moeite om zijne tegenstrevers te beletten de bovenhand te nemen. In de tweede half-time doende Gentenaars bovenmensohelijke pogingen, om toch eens den bal in het Brugsche net te schoppen, maar gelukken er echter niet in, dank zij het mooie spel van den doelverdediger Baes en den back De Gorte. Naar onze meening zou eene overwinning der Gentonaars, met 1 goal tegen 0, beter den algemeenon indruk der partij weer geven. BRUSSEL Koninklijke Vlaamsche Schouwburg. De Koninklijke Maatschappij Do Morgend- star geeft Dinsdag 23 dezor, ten 7 1/2 ure, hare derdo vertooning van het tooneeljaar eerste opvoering der drie volgende stukken «Plichtgebod tooneelspel in een bedrijf, door D. 'Glaeys Om Laura te krijgen blijspel in 1 bedrijf, door M. Vliebergh De Dorpsdokter drama in 2 bedrijven, door IJ. Bordeaux en Denarié,vertaling van Mod Vliebergh. n,, Koninklijke Cirk, Onderwijsslraat. —Ver tooning om 8 1/4 ure. 1 De pantomien De Wildstroopers be komt een triómfantelijken bijval. STAD LUIK 74® trekking. 20 Januari 1912. S. 21161 n. 12 uitkeerbaar met fr. 10,000 S. 24323 n. 10 id. 1,0C0 S. 8276 n. 17 id. 500 S/28439 n. 16 s. 12916 n. 24 id. 250 Zijn uitkeerbaar met 150 frank S. N. S. N. S. N. S. N. 9267 3 17152 6 886 13 3282 25 13631 25 25833 10 13701 18 6589 4 6865 10 33089 6 17808 9 12828 5 24323 3 16173 17 8722 6 21202 24 4419 7 4328 14 19602 12 20262 22 Behalve de nummers hierboven aangeduid zijn do volgende series uitkeerbaar met 100 frank 6865 19602 9117 20262 12916 28439 9996 1912 30427 9885 8162 25833 7687 3634 14970 21161 17152 24323 9367 16173 9987 29675 13631 23451 8276 886 21202 6589 12828 3282 4388 8722 4449 17808 13704 33089 MARKTPRIJZEN Aalst. 22 januari. Hopmarkt, vast, prijzen onveranderd, fr. 230—240. Geeraarsdbergen 22 januari. Tarwe de 100 kilos 21,00; Masteluin 18,50; haver 20,50; Rogge 17,00; boonen 22,00 Aardappelen 8,50; lijnzaad 34,00 koolzaad 00,00 boter do kilo 3,75 a 3,81 eieren per 25, fr. 3.50 ruw vlas 0.94. Viggenen J37, Hoornbeesten 132. 1000 Kanadaplantsoenen te koop bij Alois Michiels, te Aalst-Miilbeek, Paperodedries. 477 van M. Camiel Praet, opticien-specialiste Aalst, lange Zoutstraat, 6 22 januari, 15 uro: Barometer 759° Wind: zuid. Thermometer 6° Vooruit*. regenachtig. voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. 28 Januari. Vermakelijk Tooneelfeest in den Katholieken Volkskring St.-Jozef, Meulescheltestraat, uoor den Too- neelbond Langs om heler en de Fanfaarafdeeling Willen is Kun nen 11 Februari. Tooneelclub der Christen© Vakvereenigingen. Arbeid en Kunst. Prachtig Avondfeest. Men zal opvoeren 1° Verdruk den mind're niet, drama in 3 bedrijven; 2® De Nieuwe Dokter, blijspel in 1 bedrijf. 11 Februari Toon- en Tooneelkundig feest door de Calharinisten, in den stede lijken schouwburg. Opvoering van De Leie van P. Benoit en Monologenspelen doorR.Van Ryn. 12 Februari Groot kunst- en liefdadigheids- concert in de grooto feestzaal van liet stadhuis, om 5 uro, ton voor- deele der armen, bijgestaan door de (Damen der Liefdadigheid). 25 Februari In St Martensgesticlit,le 5ure, Liederavond O. De Hovre. Koste loos voor de Oud-leerlingen en hunne familie. 16 Maart. Opvoering door de koninklijke maatschappij Do Catharinislen ter stedelijken schouwburg van Muurbloempjes en Jean- Marie LEDE 2 Februari Algemeene vergadering van 't Christen Vlaamsch Verbond. Voordracht met lichlbeelden door den heer advokaat Bosteels, om 4 ure stipt, in de zaal der Bewaar school. IDDERGEM. 28 Januari Luisterrijke avondfeesten door 4 Februari de Tooneelmaatechappij De Tooneelliefhebbors en de mede hulp der katholieke fanfaren. Men zal opvoeren 1. Dronkenschap en zinneloosheid 2. Spooken of die ven. N. B. De hatlioliehe Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement toorden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelcn. OPENBARE VERKOOPING van sclioone en zware Kanada, Eiken, Beuken, Abeelenen Esschen Schaarhout en Snoei, ie. MoorselBaerdegem en Meldert. De Notaris DE VIS te Aalst, zal op Dijnsdag 30 Januari 1912, om 8 uren 's morgefrs, openbaar lijk verkoopon 1. Ten aanzoeke van de weduwe Louis Moens- Buyle, te Meldert20 koopen Kanadas, te Moor sel, op den Perrekauter, 2. Aan de partij land daarnevens,in gebruik bij Louis De Gols-De Wolf20 koopen Kanadas. 3. Ten aanzoeke van den heer Fideel De Rid der, te Baerdegem 3 zware Kanadas, te Baerde- gem, in den Bevenkauter, nabij de Kammestraat. 4. Ten aanzoeke van den heer Guillelmus Van den Bossche, te Baerdegem, in zijnen bosch, te Meldert, wijk Klaarhaag 1 koop Kanada 2,27 d. Esch Beuk id. Kanada Beuk id. id. id. omtr. 1,89 Abeel - 1.66 - 1,75 Beuk - Eik 1,75 16 koop Esch id. id. Abeel Eik omtr. 1,85 EsHi id Eik id Esch Kanada id. id. 1,75 1,25 1,40 1.50 1,25 1,5e Alsmede verscheidene koopen Schaarhout en Snoei. 5. Namens den heer Louis Dc Gols-Moens 1 zware Beuk en 3 koopen Kanadas in 'tZwitjen, wijk Klaarhaag en 2 koopen Erwtrijs. Men zal beginnen te Moorsel, op 3en Perre kauter aan de boomen van de weduwe Louis Moens-Buyle en hier boven aangeduide orde volgen. De verkooping zal geschieden op gewone voor waarden en tijd van betaling, mits ieder te stel len goede en solvabele borg. Openbare verkooping: De Notaris DE VIS, te Aalst, zal ten verzoeke van wien het behoort, met gewin van instelpre- mie en van gelagen, openbaar verkoopen GEMEENTE HERDERSEM. Eerste koop. Eene partij Zaailand, gelegen te Herdcrsem, aan den breeden Weg, bekend ten kadaster sectie B, deel van nummer 935, gruot volgens meting 30 aren 92 centiaren, en volg» s kadaster 33 aren 30 centiaren, palende noord e heeren Callebaut, te Wieze, oost de kinderen i e Coninck, zuid den volgenden koop, west Gustaal Beeckman en Karei Muylaert. Op te leggen boomwuarde 185 fr. Tweede koop. Eene partij Zaailand, gelegen te Herdersem, aan den breeden Weg, bekend ton kadaster sectie B, deel van nummer 935, groot volgens meting 30 aren 92 centiaren, en volgens kadaster 33 aren 30 centiaren, palende noord den voorbaanden koop, oost do kinderen De Coninck en de weduwe Callebaut, zuid den volgenden koop, west Gustaaf Beeckman en Jan Buyie. Derde koop. Eene partij Zaailand, gelegen te Hei'dersem, aan den breeden Weg, bekend, ten kadaster sectie B, deel van nummer 935, groot volgens meting 30 aren 92 centiaren, en volgens kadaster 33 aren 30 centiaren, palende noord den voorgaanden koop, oost de weduwe Callebaut, zuid de kinderen De Coninck, west Frans Van Nuflei en den Arme van Herdersem. Al deze koopen zijn in gebruik by de weduwe Callebaut, te Wieze. ZITDAGEN: Instel Maandag 5 r, Verblijf MaandaS 19 Februari 191?, telkens om 2 ure namiddag, ter herberg gehou den door den heer Leon Muylalrt, te Herdo> sem, nevens de Kerk.

De Volksstem | 1912 | | pagina 3