BUITENLAND. Aanslag op itsn inkasseertler NIEUWSBERICHTEN. Brand in een zinneloozengesticht BE ZAAK VERMEERSCH Naar Kongo DE VOLKSSTEM 24 JANUARI 1912 Het Fransch-ltaliaansch geschil. Frankrijk vraagt de invrijheidstelling van de 29 Turksche gevangenen. De Manouba aangeslagen door de Italianen heeft de 29 Turksche passagiers gevangen gegeven. De Fransch© regeering komt daar heftig tegen op en heeft nu te Rome de onmiddelijke invrijheidstelling ge vraagd van de 29 Turken. De Italianen zeg gen dat het Turksche officieren zijn, Turkyë ïegt dat het 29 mannen zijn van het Rood Kruis, het is aan Frankrijk, niet aan Italië te beslissen wat het zijn, overigens Italië heeft liet recht niet een boot aan te slagen die vaart van de «ene onzijdige haven naar de andere. De stelling van Italië De Turken hebben ons eenmaal gefopt,zoo spreken de Italianen, en nu gelooven we die mannen niet meer. Als zij zeggen het zijn mannen van het Rood Kruis kunnen het zeer wel officieren zijn. De Heilige Oorlog uitgeroepen. De Italiaan gaan nog veel meer last en moeilijkheden tegenkomen. Do overste van de Senoussis's heeft den Heiligen Oorlog uitgeroepen. De oproep is zeer hevig en doorspekt met allerhande aanhalingen uit den Coran Do uilslag van dien oproep is bewonderenswaardig. Van alle kanten komen nieuwe manschap pen opgedaagd bereid om te strijden tot ter dood... Italiaansche soldalen, wat zijt gij te be klagen, zoo gij meendet enkel een plezier reisje te gaan doen naar Tripolitanië. TE LUIK Maandag avond is een geweldige brand uitgeborsten in hetzinneloozengoslicht, gele gen Sint Laurentiusslraat, te Luik. De geteisterde gebouwen, onlangs opge richt, bestaan uit de slaapkamers, waar zicli de gevaarlijke krankzinnigen bevinden, de ziekenzaal en de badzalen. Een 90 lal lieden weidon in deze kamers verpleegd. De persoon, die het eerst bet vuur op merkte, verwittigde dadelijk de klooster zusters. Hulp daagde op en men begon do vlammen le bestrijden. Meubelen en bedde- goed, welke reeds vuur gevat hadden, wer den uit de vensters geworpen. De pompiers snolden toe en bestreden de vlammen ongelukkiglijk was de water- drukking onvoldoende. Rijtuigen en automo bielen weiden bijgehaald, ten einde de 230 zinneloozen, totaal van al de verpleegd on, weg le 1) ren gen. Dozo ongolukkigen zijn naar liet godshuis der ouderlingen on naar het Engelsch gast huis gevoerd. Na «enigen tijd werk en s zijn do pompiers er in geslaagd, liet vuur t6 be- meesleren. Vrij aanzienlijk is echter de schade. DU ITSCH LAN D Trimborn niet herkozen. Ondanks den oproep van de 240 liberale notabelen van Keulen is M. Trimborn, den gekenden man van liet Gentrum niet her kozen. Hij had 4000 stemmen te weinig. In zijne plaats werd eene onbekende socia listische nulleleit gekozen. Zoo verre heb- bon de liberale leiders het gebracht, dat zelfs in de gewichtigste omstandigheden hunne eigene volgelingen niet meer volgen willon. PORTUGAL Zijn de Portugeesche Koloniën in gevaar Er is spraak Angola San-Tome Principe aan Duitscliland af te staan. Engeland zo,u er zich niet tegen verzetten. In OF wie is mijne moeder Historisch. Tafereel 45® Vervolg. Na deze woorden spoedde hy zich terug, om nlle vermoedens zijner gade by hunne ont kieming te verstikken. Met groote oogen zag Francisca den man na, toen hij verdween. De zon zonk in het Westen onder den ge zichteinder. De dauw viel overvloedig neder en bevochtigde de grazige paden des wouds, waarover eene vrouwengestalte rusteloos voortsnelde. Op het invallen der duisternis gaf zy geen acht, zij hoorde noch het gesnor noch bet akelig gekras der rondzwervende roof vogels. Gedurig voorwaarts streefde haar lichte stap, alsof haar leven van hare snelheid afhing. Nochtans bracht deze weg juist haar geluk in gevaar. Benauwend klonk van hare lippen een zacht gemurmel Ik moet het weten... ik moet het weten Morgen zou 't te laat zijn Weet ik 'tdan is alles wel... O mijn gemaal... o mijn broeder In hare lm-.u droeg de gesluierde vrouw een pakje geel geworden kindsbussels. Zonder haren rappen gang te sluiten, bracht zij van tijd tot tijd dit pakje ter hoogte barer oogen, en drukte het tegen do lippen. Gelijk een gezwollen stroom den hechtsten dam doorbreekt, zoo doorbrak Francisca den ijzeren muur waarmede zij haar bestaan om ringd had. ILiar zwijgen wankelde, en zoo snelde zij de onthulling baars geheims te ge- moet. Zy bereikt© het huis des boekhouders. Op den Portugeeschen Senaat heeft de minister van Buitenlandsche Zaken verklaard dat al die geruchten uit de lucht waren gegrepen en dat er enkel spraak is van eene rechtma- king der grenzen van Angolo tusschen Por tugal en Duitscliland. ITALIË M. Klderlen Waechter nog te Rome Zaterdag avond was het feest in het Qui rinaal. Fel werd opgemerkt dat M.Kiderlen- Waechter een zeer lang onderhoud had met den Italiaanschen koning. Zondag hoeft M. Kiderlen een bezoek ge bracht aan het Vatikaan. De inwendige toe stand in Duitschland vergt dat het Duitsch gouvernement in goede betrekkingen slaat met het katholiek Centrum, want zonder het Gentrum kunnen zij niet regeeren. CHINA Oneenigheid tusschen Yuan Shi Kal en Sun Yat Sen. Sun Yat Sen speelt al te gauw opperbaas. Hij stuurde eergisteren een telegram aan Yuan Shi Kai. zeggende dat de hoofdplaats der republiek Nankin moet zijn, en dat Yuan Shi Kai geen deel mocht maken van bet Republikeinsch bewind, zoolang de republiek niet erkend was door de vreemde ianden. Li-Chang, generaal der Mandchurianen, is te Peking teruggekeerd hij is de per soonlijke vijand van Yuan Shi Kai en zal ook alles wagen om deze te doen struikelen. De republiek niet erkend De Mogendheden zijn overeengekomen de republiek in China niet te herkennen omdat zulks de anarchie in Peking en in het Noor den van China nog zou verergeren. PERZIË De Russische indringing Rusland heeft zijne soldaien bevel gegeven op te rukken naar Mraga, 55 mijion hooger op naar 't Zuiden. De ex-shah in slechte papieren De ex-shah zou het niet langer meer kun nen uithouden. Hij zou opnieuw gastvrijheid moeten vragen aan de Russen. Maar waar heeft men over een half jaar reeds het ge rucht uitgehaald dal de ex-shah gevangen genomen en gedood was. Zou dit bericht weer niet uit den zelfden koker kunnen ko men te F>arij s Steeds nieuwe aanhoudingen. Gisteren werden twee nieuwe aanhoudin gen gedaan, in betrek met den aanslag op den inkasseerder Gaby gepleegd. De nieuw-aangehoudenen zijn zekere Gar- nier, van P'ontainelilau err zij no minnares, Marie Vouillemin, echtgenoote Schoofs, ge boren te Bergen. Garnier werd sinds eenigen tijd door het parket van Charleroi opgezocht wegens eene diefte gepleegd in gezelschap van den be- ruchten Carouy, op eene villa in den omtrek van Charleroi. Daar zij op heeterdaad betrapt werden, losten zij verscheidene revolverschoten op de policie en konden zoo ontsnappen, na een policieagent erg gekwetst en een policiehond gedood te hebben. De pliotographie van Gar nier werd aan Gaby, liet slachtoffer der aanranding te Parijs, getoond. Deze photo lag tusschen verscheidene anderen en Gaby, herkende zo onmiddelijk; bij verklaarde dat het wel het portret was van den aanvaller, die op hem geschoten had. De moeder van Garnier bew eert dat haar zoon te Schaarbeek w oonde en het laatste bezoek dat hij haar bracht verscheidene maanden vóór den aanslag geweest was, dus dat hij den dag van den aanslag niet te Parijs was. De moeder wist echter niet te zeggen hoelang haar zoon nu reeds te Parijs was. deu dorpel ging zij eeno poos zitten rusten ora hare stuiptrekkende ademhaling te doen op houden. 'Dan opende zij de deur en trad met vasten stap binnen. Vrouw Lindstedt kwam uit het kamertje van vrouw Weber haar te gemoet. De snellylc invallende avondsche mering belette vrouw Lindstedt op het eerste zicht de dame te herkennen, die vroeg om bij de zieke weduwe Weber te worden gebracht. Weshalve zij beleefdelijk deze vraag afsloeg en hare eigene kayier opende. Francisoa schudde hevig haar hoofd en fluisterde Ik moet vrouw Weber spreken... ik moet!... Wees barmhartig... breng mij bij haar. Vrouw Lindstedt kende thans hare bezoek ster. Zy verklaarde aan mevrouw von Schollin den toestand der zieke zoo hopeloos, dat zij geloofde alle poging om haar te doen spreken nutteloos te wezen. Zy voegde er met gelaten heid bij Thans lijft zij in eene zachte slui mering, alles is haar onverschillig; zij neemt schier geen voedsel meer. Ik hoop dat God haar uit deze sluimering zachtjes en zonder smart in zijn rijk zal roepen. Goede God, zij zal toch niet in den Heer ontslapen zijn riep mevrouw von Schollin met schrik zij kan my een raadsel oplossen, al moest ik haar den dood verwekken... Ik smeek u, laat mij by haar. Vrouw Lindstedt aarzelde niet langer en opende het ziekekamertje. De ongeveinsde spanning, die zichtbaar was in eiken gelaat strek der edelvrouw, deed alle zwarigheid ter zijde stellen, bracht haar tot deze beslissing, dat zij eenigzins do rust eoner stervende voor den vrede eener levende wilde opofferen. Begeerig zijnde de oorzaak der ontijdig© komst van mevrouw Schollin te vernemen, cd Eindelijk is gansch het dossier van de zaak Vermeersch, door het parket van Ver sailles aan liet Brusselsch parket overhan digd, alsmede de laatste fotografiën door den algemeener. veiligheidsdienst onder het toe zicht van M. Garnier genomen. Van al de plaatsen der villa waar M. Ver meersch gewoond heeft, zijn zichten geno men. Van heden af is het Fransch gerecht volkomen van deze "zaak ontslagen, die zoo veel ophef gemaakt heeft in België en Frankrijk, en vooral te Gent, Deinze en Lede, waarde rentenier of de betichten bij zonder gekend waren. Tol hiertoe weet men niet wanneer deze geruchtmakende zaak voor het assisenhof van Brabant, zal opgeroepen worden. Het dossier dat zeer lijvig is. wordt door den heer onderzoeksrechter De Landtsheere en den prokureur-generaal grondig bestudeerd. Men denkt echter dat het proces in de maand Maart zal kunnen afgehandeld wor den. Vertrek der Bruxellesville Zullen op 27 Januari, te Antwerpen, aan boord van de Bruxellesville inschepen MM. De Meunnynck, adjur.kt-overste Dan- doy. Bastin, Halleux en Everard, sector oversten Lardinoy, Laurent, de Villers- Masbourg d'Eloye. Parmentier, Gigot, Minet, Badethy, Piérard en Everard. postoversten Nivarlet, landelijk agent Gamerra en Ger- rebos, kapiteins der openbare macht Ber nard, luitenant der openbare macht Bue- lens en Zimmer, militaire agenten Wagner, Decot, en Roland, eerste onderofficieren Scrvais en Godart, onder-officieren. Accarain, nazichter Do Leersnyder, be stuurlijke agentDe Troyo, hoofdbediende Warnier, bediende Errera en Neri, genees- heeren-dienstoverstcn Michell. sekticover- sto Germain, werkopzichter Blehr, stoom bootkapitein Eriksson, Peterson en Jawi- nen, mecaniciens Colin, mecanicien-stoker. Van Craen en Stranard, timmermans Ni- sot, waterkundigeRosina en Michiels, werk- overslen Paglino en De Poorter, lijnleggers; Wetlre, kapitein van een steamer Nordin, mecanicien Chausteur, Temmerier en Phi lippe, operateurs van den draadloozen tele graaf Bande en Ausloos, verificateurs der belastingen. Thiry, Villen'. Baudoui. Heylen en Leroy, •lioofdbedienden Fitlweis, Mat, Sutens, Achen, Vandeput, Lampe, Denis en Cap, be dienden Amrhyn, Montchal, Morteban en Eschweiler, landbouw oversten Nickelmann en Biver, landbouw-ondéroversten Créve- coeur, gerechlsheei'' Lcynen, bijgevoegd gerechtsheer Curema en Achen, rechter lijke agenten. Brussel. Dief geknipt. Een kerel werd in de Edinburgbstraat betrapt op 't oogenblik dat Lij eene,koperen kruik ge vuld met. melk van de kar vaneen melkboer pikte. Naar 't policieburegl gebracht, bleek de aangehoudene zekere Oscar De R...,te zijn, reeds 17 maal veroordeeld en in slaat van banbrcuk van bewaking verkeerend. Hij werd opgesloten. Zelfmoord. Wandelaars hoorden Zondag namiddag een vuurschot weerklinken in het Terkamerenbosch., Zij gingen zien en vonden eenen man uitgestrekt liggen op den grond. De wanhopige Lad zich eenen revol verkogel in den rechterslaap geschoten. Men voerde hem naar liet St-Pietersgasthuis, waar men, bij zijne aankomst, vaststelde dat hij dood was. Dank aan papieren op hem gevonden, kon men zijne identiteit vaststellen. Hel is E. M., met reden vermoedende, dat er iets gewichtigs moest op handen zijn, bracht zij zelve de be zoekster by de legerstede der zieke, en ont stak vervolgens eene kaars, die zij naast het bed plaatste. Vrouw Wëber lag daar gerust met haar hoofd op het kussen, haar bleek aangezicht was als overstroomd door eenen heiligen vrede. Francisca boog over haar neder. De zachte ademhaling der lijdster gaf haar de verzekering, dat zij niet overleden was; maar ook niets anders gaf nog cenig teeken van leven uit deze beweeglooze gestalte. Francisca fluisterde met vermurwde, liefde volle stem O, Gods zegen over u, goede vrouw, die dit kind beschermd en bewaard hebt De eenige toon dezer woorden trof vrouw Weber als met eenen elektrieken schok; zij opende hare oogen en vestigde hare blikken op Francisca. God, zij is by haar verstand lispelde vrouw Lindstedt. Wie is dat Minette vroeg de zieke met volle bewustheid. Het is mevrouw von Schollin... haar ge maal de nieuwe heer Landraad, was de krijgs makker en beschermer uws broeders ant woordde de*weduwe. Vrouw Weber glimlachte en verhief hare rectiterhand,om ze aan de dame toe te reiken. Francisca greep en hield de koude hand in de hare, en bracht dit pakje ter hoogte van de oogen der zieke en vroeg, om haar te beproe ven, of zij wel wist wat dit was. De zieke blikte met de grootst© oplettend heid op het geopende pakje, on antwoordde toen met kalmte en beradenheid Het is de kindsbussel van Stella. Vrouw Lindstedt begon geheel iets buiten handelsbediende, oud 30 jaar, wonend® in de Parijsslraat, te Elsene. Men kent de oor zaak zijner wanhopige daad niet. Onder een auto. Zondag avond, 7 uur, werden M. Arnold De Backer, wo nende Scheutlaan, en zijne zuster, Mej. Me- lanio De Backer, Karei de Grootelaan, in de Wetstraat door een automobiel, komend van het Verjaringspark, omvergeworpen. De eerste werd opgenomen met een gebro ken been en eene diepe wonde aan het hoofd; de tweede werd gekwetst aan het rechter been en de horst. Zij werden vervoord naar liet Sint Jansgasthuis. De geleider verdween pijlsnel, zonder zich om zijne slachtoffers le bekommeren. Oude ingekankerde koude, die alle slechte seizoenen weêrkomt en doet hoesten, bijzonder 's nachts en 's morgends bij liet opstaan, is onvermijdelijk genezen door borstpillen van 't ROOD KRUIS, speciale remedie, uilgevonden door een ouden IIol- landschen scheepsdokter. Wie probeert, geneest. 1,30 fr. in zegels te zenden aan apotheker Coelst, Antioerpsche kassei151 Brussel en in alle apotheken. 548 Automobiel verbrand. Een auto taxi stopte Zondag namiddag plotseling op de Kruidtuinlaan, op den hoek der Pacheco- slraat. Uit den motor sloegen vlammen op. De vuurgloed werd des te heviger, daar de brand werd gespijsd door de naphta in den vergaarbak. In den omtrek verspreidde zich eene stikkende hitte. Het vuur hield aan zoolang er brandstof was en de auto werd geheel vernield. Doodelijke val. Toen M. Jan F 54 jaar oud, wonende Museumstraat, Zondag rond middernacht 't huis kwam, gleed hij opeens uit en viel met het hoofd op den steen koolbak. Geholpen door zijn zoon. legde hij zich te bed, docli toen deze laatste Maandag morgend opstond, had zijn vader opgehouden te leven. Geheimzinnige zelfmoord. M. Pau- lin Piereman, muzikant bij het 9® linie, keer de Zondag namiddag langs de Barlhelemy- laan naar de kazerne terug en zag op de Nijverheidskaai een man in de vaart sprin gen. Hij verwittigde in allerhaast do policie. Opzoekingen werden gedaan, doch tot nu toe is liet lijk nog niet teruggevonden. Huishoudsters, oogen open Wilt gij uitstekenden koffie maken, eischt de echte Bitterpeeën der Trappisten Vin- cart. Weigert de namaaksels. 1500 K Laken. Kind veldbrand. Jeanne LWauthierstraat, nam Zondag t® harent eenen ketel ziedende vleeschsoep van de stoof en goot er toevallig een gedeelle van op haar 2jarig broerken, dat in de wieg lag. De arme kleine werd vreeselijk verbrand in hel gelaat en zal waarschijnlijk het gezicht verliezen. Erge val. Louis Verhoeven, wonen de Dubois-Thornstraat, snoeide Maandag eenen boom op de Van Praetlaan. Hij viel er af, werd erg gekneusd en zijn linkerbeen op twee plaatsen gebroken. Nijicielongeluk. Maandag werd de 17-jarige dienstmeid Mathilde Lacourt, Pa- leizenslrrat, op de brug over de vaart, Ko- ninginnelaan, met liet 2jarig dochlerken harer meesters, dat zij op den arm droeg door een wielrijder omgeworpen. Zij werd zwaar gewond aan het hoofd en haar rech terarm gebroken. Hel kind werd gekwetst aan het voorhoofd en het gelaat. De wielrij der maakte zich snel uit de voeten zonder naar de slachtoffers om te zien. Boschvoorde. Doodelijh ongeluk. Maandag groeven werklieden eenen put in den hof van M. Neumans, steenweg van Boschvoorde. Eene aardinzaklung had plaats en Karei Hoeylaart, werd onder de aard- massa hegraven. Na 20 minuten kon men hem ontlasten. Verscheidene zijner ribben en zijn rechterbeen werden gebroken, en de man moest in bedenkelijken toestand naar het gasthuis gevoerd worden. gewoons t.e vermoeden. Met verbazing verhief zij handen en oogen ten hemel, om God te be danken, die aan eene stervende, misschien voor eenen oogenblik, het bewustzijn verleen- de om-een schrikkelijk raadsel op te lossen. Alhoewel Francisca's hert ongestuimig klopte, vroeg zij op denzelfden zachten innigen toon Zoudt gij u nog wel kunnen herin neren, wie van de twee meisjes het bandeken om den hals droeg, waarop do zegewensch geborduurd stond Stella maris, succurre cadenti Hoe zou ik dat niet weten, genadige vrouw antwoordde vrouw Weber met de voorgaande kalmte en beradenheid. Hot ander rneisje was reeds dood en begraven, wanneer 't mijnen broeder Lindstedt inviel, het lederen zakje te openen, dat Stella om haar halsje droeg. Toen hy de in haar gebor duurde woorden vondStella maris, suc curre cadenti,dan dachten wij, dat hare namen in de eerste woorden vervat waren diensvolgens noemden wij haar Stella, en niet de overledene kleine, het bandeken droeg. Francisca hijgde geweldig, maar deed haar gevoel zwijgen. Zy ontrolde de voorwerpen en ging voort met vragen En dit jaksken Droeg de overledene dit jaksken Bezie het oplettend... daar is zeer veel aangelegen. Vrouw Weber plooide haren mond weder om tot eenen zwakken glimlach, en sprak dan zonder aarzelen Dit jaksken droeg Stella... dit mutsken droeg zy op baar hoofd, hier is haar doekje... dat daar is haar hemdekeu... zie bier haren windel... maar dat behoort altcmaal aan Stella. Waar hebt gij nu de andere ltindsbussel?... Het overledene kind was veel prachtiger gekleed... daarover was ik menigmaal verwonderd. Doch ik dachthet Schaarbeek. Stoutmoedige schurkerij Maandag morgend, rond 3 ure, keerde M. Pierre G... langs de Brabandslraat huis waarts. Ter hoogte der Allardstraat werd hij opeens aangerand door twee mannen on twee vrouwen, die hem van zijn geldbeugel, 700 frank inhoudend, ontlastten en weg vluchtten. M. G.., riep om hulp terwijl hij de vluch telingen achterna zette. Agenten snelden to© en gelukten erin een der vrouwen en een man aan te houden. Ongelukkiglijk hadden deze het geld niet in het bezit. Wat BS Cafz 1 't beste maagbiller. Antwerpen. Verstikt. In een hotel van den omtrek der statie heeft men een persoon, die zich had laten inschrijven onder den naam van John S..., 35 jaar oud, van Brussel, in zijn bed verstikt gevonden. Het g&skraantje was open gebleven. Doodelijk ongeluk. In de Antwerp- sche kuiperij aan den Viadukt-Dam, had gis teren een doodelijk ongeluk" plaats. De 16 jarige werkman Verhulst, deed een misstap en viel in ene kuip kokend w ater. Het slacht offer werd onmiddelijk door zijne werkgezel len gered, doch bij bad reeds zulke erge brandwonden bekomen, dat hij in hopeloozen toestand naar het gasthuis moest overge bracht worden. De diefstallen. Ongekende dieven zijn in de slaapkamer gedrongen van mej. Pelemans, Lange Leemstraat en hebben er eene som van 160 fr. en verscheidene gou den juweelen gestolen. Een rijwiel, waarop eene mand, vleesch inhoudende bevestigd was, werd in do Lang© Allaarstraat gestolen ten nadeele van Frans de Wei, van Deurne. Aanhoudingen. De «genten der op sporingsbrigade, hebben aan de haven een kerel aangehouden, die drager was van een schaapsvel en een andere, die ten nadeel© der Scheldenatie, eene kar gestolen had. Gevecht tusschen soldalen. In dans zalen der Brederodestraat en Begijnen vest zijn soldaten, tot verschillige regimenten be- hoorende, handgemeen geworden. In de Brederodestraat werd een policieagent erg mishandeld. In de Begijnenvest kwam een officier tusschen en deed een der soldalen aanhouden en opsluiten. Borgerhout. Hevige brand. Zondag morgend is een geweldige brand ontstaan in de kaarsenfabriek van M. Oedenhoven. Een hangaar, waaronder talrijke vaten vet lagen was in brand geraakt. De brand woedde wel dra zoo lievig, dat de pompiers van Antwer pen moesten ter hulp geroepen worden. Na twee uren werkens was alle gevaar geweken. De schade is zeer aanzienlijk. Dieet. Akelige ontdekkingLangs heen de spoorbaan naar Aarschot werd giste ren morgend het onthoofde lijk gevonden van Frans Brems, landbouwer, van Lang dorp. Men denkt dat de man door een trein verrast werd toen hij van Wolfsdonk-kermis naar huis terugkeerde. Het lijk is naar het doodenhuis overgebracht. St-Nikolaas-Waas. Hevig gevecht. Zondag nacht ontstond erin de Plezantstraat een hevig gevecht tusschen do genaamden Frans Vordonck, landbouwer en zekere Fon- teyne. De eerste handelde als een hond en beet zijn tegenstrever zoo verschrikkelijk in den arm dat geneeskundige hulp moest inge roepen worden. Dr De Smet Loeft De Fon- teyne verzorgd. De policie heeft de zaak in handen. Stekene. Zcvendezoon. Zondag mor gend is hel huisgezin van Alfons Van den- Berghc-Engels, wonende op de wijk Oost- Eindeken, gezegend met de geboorte van eenen zevenden zoon. Moeder on kind zijn welvarend. Do plechtige doop zal plaats hebben. Woensdag aanstaande. Men heeft aan Z. M. den Koning gevraagd het peter schap te willen aanvaarden. eene kind kon reeds hare slaapkleedertjes aan hebben... kostelijke kantten waren aan liet mutsje gezet en haar hemdeken was uit het allerfijnste lijnwaad vervaardigd. De zieke zweeg, want zij was uitgeput. Na eene poos vroeg zijis Steils vertrokken Ik wenschte haar nog eenmaal te zien. Zy zal niet vertrekken, sprak Fran cisca met klem want indien Stella het kind is, dat met deze voorwerpen hier bekleed was, en die den zegewensch om haar halsje droeg, dan is zij de dochter der vreemde dame niet. In dit geval is het kind der markgravin ge storven.... Verrast door hetgeen zij hoorde, verhief vrouw Weber haar hoofd, ©n bezag mevrouw von Schollin onwrikbaar. Vrouw Lindstedt stiet een geschreeuw van verbazing uit, En hoe kwam zy in het bezit van het tweede kind vroeg de zieke driftig Waren niet beide liare kinders De markgravin redde beide kinders van de woede des gepeupels. Zy wilde bet hare alleen halen; maar vond een tweede even zoo verlaten schepseltje als het hare en nam het mede. Zeldzame omstandigheden zijn schuld, dat het overlijden van een der beide meisjes tol heden toe niet bekend werd. Toen over een uur, de markgravin dit zijden lapje niet her kende als het eigendom liarer dochter toen hij haar tevens twyfel oprees of Stella wel dergelijk haar kind was, dan nam ik voor bij u te gaan, em den twijfel op te lossen. Immers in dit geval, zal het meisje niet met haar naar Frankrijk gaan. God zij dankriep de weduwe Weber met blijdschap i Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2