DE KAMER '0. Het drama der Sf-Amandstraat w Doodelijk ongeluk te Erpe Stadsnieuws. GOEDE ZAAILANDEN Weerkundige waarnemingen FEESTWIJZER Tlx. Stevens, 25 JANUARI 1912 I)» man werd gevat en kwam onder den tram terecht. Ilij werd verschrikkelijk aan het hoofd gekwetst van onder den tram ge haald. Hij werd met. alle zorg opgenomen en medegenomen naar*Eekloo en in het gast huis der Brugschestraat gebracht, waar hij gisteren voormiddag, om 10 ure overleden is. De ongelukkige is de genaamde Kamiel Verpoodt, leurder, 55 jaar oud en wonende teEekloo, wijk Roose. Gent. Auto gestolen. Heden mor- gend rond 1 1/2 ure, werd vastgesteld dat de deur van de garage van dokter Vernieuwe, gelegen St-Hubert straat, open stoud. Dieven waren ingebroken en moeten er met de auto van onder gereden zijn. De dieven bobben ook de kleedingstukken gestolen van den autogoleider, van dokter Walton, wiens auto in dezelfde garage ge stand was. De gestolen auto is een Minervavan zeer .groot e waarde. Het signalement van liet macliien is rondgestuurd. De beste conditiën voor ellegoedwinkels zijn bij Van den Bergh-Jouret, Korte Zout- straat, 41, Aalst. Dendermonde. Geraamte ontdekt. Aardewerkers hebben hier gisteren op den Sl-Arnolfsdijk een geraamte opgedolven, dat reeds eenigen tijd daar. scheen begraven te zijn. Een onderzoek is geopend. Tegen de razernij. Daar te Aude- gem een hond is afgemaakt die door razernij aangedaan was, heeft de* gemeen teoverheid van Dendermonde een bericht doen aanplak ken, het muilbanden der honden voorloopig verplichtend makende. Denderhautem. Schurkenstreken. Woensdag morgend zijn de gendarmen van Denderleeuw alhier een onderzoek komen doen. over de schurkenstreken waarvan wij gisteren spraken. Na een ernstig en behendig onderzoek, hebben de gendarmen een goed spoor ge vonden. De daders zullen weldra gekend zijn en mogen zich'aan eene gepeperde rekening- verwachten. Een kind gedood en twee anderen erg gekwetst. Woensdag morgend. rond 7 ure 50, was de bareel van Erpe-Vijf-Huizen, gesloten, ten einde den trein Aalst-Sottégein, die rond 7, ure 50 uit Aalst vertrekt, te taten doorrij den Langs den oenen kant der bareel in de richting van Aalst, stond de buurttram Aalst- Oordegem aan den anderen kant stond de driewielkar van Gustaaf Do Sadeleer. Op de drie\Yiolkar,l)addeii vijf kj,nde^en .plaats,ge- no^enjdie ,?icb; naar dmfteji.o.ol 'begapen en een jcindje medereden. - Toen de trein voorbij was;-reed Do -Sade leer tpet.zijn ggspan overdo spogen. Op. dat •oogenbiik zétte ook; de tfHni ,»igb inbewe- gingk,' «te ïtei ifev 0i I taai blfet'paard vaD De Sadeleer Verschrikte e)i begon te steigeren. Daardoor botste de kar op een der aardhoopjes langsheen de rijwiel- baan en kantelde om. De kinderen wei-den onder elkander geworpen. Toen men zj ter hulp snelde, gaf de kleine Louiza Malthys, 8 jaar oud, dochtertje van den herbergier René Matlbys, geen leeken v/m leven meer. Een spoedig bijgehaald geneesheer, kon alleen de dood vaststellen. Twee andere kinderen, een knaapje De Sadeleer, neefje van den voerman, en Pru- dencia \)e> Sadeleer, zijn eigen dochtertje, worden erg gekwetst en moesten na ver zorging naar de ouderlijke woning gebracht worden. De twee andero kleinen werden niet gekwetst. Een onderzoek is geopend. Onnoodig te zeggen, dat bet schrikkelijk ongeluk Woens dag in do streek druk bcsnroken werd. Kerk der Zwarte Zusters. Maandag aan slaande, 29 Januari, zal plaats hebben de maandelijksche Gedurige Aanbidding van hel Werk der arme Kerken Om 7 ure 's morgens Mis met zang en al- gemeone communie. Om 5 ure 's avonds plechtig Lof mol franscb sermoen door den Z. E. H. Deken. Xe Gent. Nadere bijzonderheden De hersamenstelling der misdaad. Ziehier boe men bet verloop der misdaad hersameuslelt Gisteren morgend vroeg, kwam de man, die meu niet anders dan met don naam van Isidoor kende, de woning otioj enierkt bin nen en drong in do kamer van de vrouw, waarmede bij sinds geruimen tijd betrekkin gen had. Do vrouw lag nog te bed. De kerel, gewapend met een slachtersmes, waarmede men de varkens keelt, sprong op het lied loe. Do vrouw ontwaakte,verweerde zich. Zij rolde op den grond, met hoofdkussen en een laken. De moordenaar sneed haar dan de keel over en poogde daarna zelfmoord te plegen. Het slachtoffer. Het slachtoffer is gekend. Het is de ge raamde Augusta Tommo, 29 jaar oud, in October 19JO gehuwd met Jules Philips, werkman, wonende bij zijne schoonouders, Groendrecf. Enkele weken geleden ont vluchtte ze liet echtelijk dak. De dader gekend. Do moordenaar van Augusta Tomme, is gisteren, in don loop van den namiddag, her kend. DE VOLKSSTEM Wij zegden dat men hem alleen kende on der den naam van Isidoor. Dit is inderdaad zijn voornaam de man een kerel als een boom, heet Isidoor Van Hoecke, is 46 jaar, gehuwd en vader van vijf kinderen, en woont in de Uilkensstraat, S3. Hij hield eene varkens- en rundbeenhouwerij open. Zijne echlgenoote is eene bravo, oppas sende huismoeder, die zich reeds heel wat afgebeuld heeft om haar huishouden recht te houden. Met Van Hoecke leidde ze een ongelukkig leven. De man was brutaal en oploopend van aard en daarenboven zeer verkwistend. Af en toe verbraste hij nogal aanzienlijke sommen, en als hij dan thuiskwam, sloeg hij gansch den huisraad kort en klein en dierf zich ook wel aan zijne vrouw en kinderen vergrijpen. Eenigen tijd geleden zag Van Hoecke's vrouw, geboren Maria De Vos,zich verplicht, wilden ze niet doodarm worden, den winkel, die op haar naam stond, op dezen barer oud ste dochter, vooraan in de twintig jaar, te plaatsen. Een veertiental dagen geleden verdween Isidoor, met zich onder meer eene som van 250 frank medenemend. Hij vertrok in ge zelschap van het slachtoffer naar Rijsel. Een achttal dagen nadien kreeg zijne vrouw een brief uit Rijsel, waarin hij haar schreef dat het hem speet wat hij gedaan had, enz. Een dag nadien was hij weer thuis. De toestand van den moordenaar Van Hoecke stelt het veel heter. Hij ligt in het gasthuis, in eene afzonderlijke kamer, dag en nacht bewaakt en met een dwangka- misool aan, daar men vreest dat hij de ge faalde poging tol zelfmoord zou kunnen her nemen en. gezien zijn huidigen toestand, er nu heter in slagen mocht. De moordenaar heeft zich met een gewel digen ruk liet strottenhoofd doorgesneden. De slagaders hieven gevrijwaard aldus ont snapte hij aan een gewissel) dood. Do dokters hebben hoop hem in het leven te behouden, zoo er zich natuurlijk geene verwikkelingen voordoen, het is te zeggen, de ontsteking der wonde. De lijkschouwing van het slachtoffer Heden voormiddag, om 11 ure, ging de heer wetsdokter Lcboucq, in aanwezigheid van den lieer Vanginderachter, afgevaardig de onderzoeksrechter. De Bie, substituut, en Goryn, hulpgrifliier, tot de lijkschouwing- van Augusta Tomme over. Het hoofd dor ongelukkige hing, -naar het parket vaststelde, slechts met enkele vezels meer aan den romp. De dood is oogenblikkelijk ingetreden. De moordenaar moet als een razende te werk zijn gegaan. De moordenaar onderhoord Önmiddefijk/W de lijk^öuwihg ging heli parket 'dei! moordenaar ohderhoörén'.1 Van IJöeèkè abtwoorddéniel. k 1 lirlé'sl.erfi op de Iiéin .geételde vragen. Zijne bewering Van IloeckQ'jbeweej.il dat zijneminnares en hij besloten hadden samen zelfmoord te plegen. Zij zelf zou hem dit denkbeeld inge geven hebben. Zij zou hem overhaald hebben haar de keel over te snijden, daar zij genoeg had van het leven, maar zou hem eerst vast doen beloven hebben daarna de hand aan zichzelf te slaan. Zitting van 24 Januari. De zitting wordt geopend om 2 ure onder voorzitterschap van M. Cooreman. De levensduurte. M. Woeste. Wij hebben nu nog drie vragen om interpellatieën te mogen doen. Reeds zijn vele redevoeringen uitgesproken door do linkerzijde, maar tot hiertoe heeft de linkerzijde nog geen enkel ernstig voorstel gedaan om den toestand te verheleren. 't Is dat zij ook van niets beters weet. Zij heeft geene remedie om in den toestand te ver helpen. Alleen kritieken, omdat het kiestljd is. Ik zou wel eens willen weten, hoe het kartel ertoe zou komen de prijzen der eet waren te doen afslaan.. De duurte der eetwaren komt bijzonderlijk «.voort, uit omstandigheden waaraan moeilijk kan verholpen worden. Er zijn gebeurlijke oorzaken, zooals de droogte en de ziekte van het vee. Deze moeten wij met moed on dergaan, doch er zijn er ook nog andere, die bestendig blijven duren, namelijk de minder- waarde jan het geld. Daarbij de noodwen digheden van hpt leven, zijn vermeerderd men wil betere woonsten hebben, men wil beter gevoed zijn, men wil heter gekleed zijn. In ëen woord men wil meer welstand hebben (Verzet aan de uiterste linkerzijde). Er wordt thans meer gereisd dan vroeger on al de vermaakplaatsen, koffiehuizen en .schouwburgen zijn schier gedurig vol. Ook do loonen zijn geslegen M. Daens. Het is eene schande aldus te spreken M. Woeste. Gij kent daar niets van M. Daens. M. Daens. Kom zeg dat eens te Aalst. M. Woeste. Zet hot in uwe gazet. M. Daens. Het is schande aldus te spreken. M. Woeste. Indien M. Daens denkt mij te storen, met te zeggen dat hetgeen ik zeg schandalig is, vergist hij zicli. Ik ben zelfs zeer vereerd over zijne beoordeeling. Welke remediën zijn er tegen den hui digen tóestand Allen zouden zich moeten voreenigen om ze te zoeken, en de socialisten trachten alleen lijk de werkende klas legen de veekweekers en de handelaars op le hitsen. Alle voorge stelde verbeteringen worden steeds zorgvul dig door het gouvernement onderzocht. Indien men echter do grenzen opent, stelt men dan de openbare gezondheid en den Bel gischen veestapel niet in gevaar De land- houwers weten wel waar hunne ware vrien den te vinden zijn. Men zou nu zelfs willen de samenwerkende maatschappijen bevoor- deeligen en z%Jfsgemeentelijke samenwerkin gen inrichten, en zoodoende de kleine hande laars geheel ten ondere brengen. Het is de belasting op het inkomen niet, welke de levensduurte zou doen dalen, maar nogmaals zouden debelaslingsclmldigen meer moeten betalen. Wat mij betreft, ik zou mij volgaarne ver genoegen met minder vermaak, en eenvou diger willen leven., M. Bologne. Zegt gij dat voor de burgerij M. G. IIuysmans Spreekt gij voor de kant werksters van Aalst M. Woeste. Wij zullen daar op tijd en stond van spreken. M. Daens. Spreekt ons van d© loonen van Aalst. M. Woeste. Eb wel, verhoog de uwe. M. Daens. Onze werklieden hebben honger.Uwo taal is ongehoord. M. de Voorzitter. 'Zwijg M. Daens. Wij welen, dat uwe gedachten juist de te genovergestelde van die van M. Woeste zijn. M. Daens. Ik heb medelijden met een arme duivel gelijk M. Woeste. (Gelach). M. Woeste- Gij hebt maar een doel doen gelooven dat het gouvernement op de hoogte niet is zijner taak. Gij zijt er alleen op uit, om het gouverne ment lastig te vallen. Al uwe achtereenvol gende ondervragingen en redevoeringen had den geen ander doel. Het is eene kiesparade In Frankrijk is de toestand nog slechter dan hier, en het gouvernement hoeft daar ook nog niets gevonden om daarin te verhelpen (M. Paul Janson komt terug zetelen, na eene langdurige afwezigheid. Hij wordt door heel de linkerzijde toegejuicht). Gij belooft enkel schooner© dagen in de toekomst, en tracht het volk tegen het gou vernement op te hitsen, terwijl het gouver nement alleen tracht, om den maatschappe lijke» toestand der Belgen te verbeteren. (Toej. rechts). M. Nolf. Degezondheidsmaatregelen welke in achtgenomen worden aan degrens, voor den invoer van1 liet vee zijn overdreven. Daaruit spruit eene 'groote prijsverhooging. Men mag wel den Belgischen veestapel vrij waren, maar hier isv overdrijving. De duur der karanlijn zou veel kunnen verminderd worden. M. Denis, geeft oêno conferentie over de loonen, in dó voreclvHlige lieschaafdè.landën; betaald éjnds 1850: l'lij handelt' oük''iv'er ije! verandering'gier 'gclllwëhftle en h'ékent dat[ dit een gröOléri invló'ed heeft op de duurte der eetwarenT ;(l l Daarna valt M. Denispp do accyn.srechlen doqh hij geeft zoodanig veel cijfers dat het; schier niet mogelijk'hem te'volgen. M. Van de Vyvere antwoordt aan linkerzijde. Er wordt, besloten Donderdag de bespreking te eindigen. Boetstraffelijke rechtbank van Dendermonde. DIEFSTAL TE AALST. Op 5 Oogst laalstlfeden werd ontdekt, dat dieven in de Filature et Filteries reünies te Aalst eene belangrijke diefte van koper ge pleegd hadden. - De dieven werden weldra geknipt. Zij be kenden de diefte gepleegd te hebben om te Brussel aan de manifestatie van 15 Oogst te gaan deelnemen. De plichligen Jozef C... Jozef II..., en An toon V..., krijgen elk één maand gevang. EEN BELANGRIJK VONNIS. Drie gebroeders van Waasmunster wor den vervolgd, omdat zij op hunne eigendom men gebouwen hebben laten oprichten, zonder het neergelegd plan der straat te vol gen en zonder de noodige toelating te vragen aan de gemeente. Zij worden veroordeeld le tot 26 frank boel 2e tot het betalen van 1 frank schade loosstelling aan de gemeente 3etot het af breken, binnen de 8 dagen der beteekenis van het vonnis, der opgerichte gehouwen. Boetstraffelijke Rechtbank van Brussel ERGE MESSTEKEN TE TERALPIIENE Heden verscheen voor de 8° kamer der boetstraffelijke rechtbank van Brussel, de genaamde Augnslinus Callebaut, beticht van op 2 December 1911 te Teralphene een mes steek te hebben toegebracht aan Coigneau Petrus, die hel verlies van dezes rechteroog en eene lange ziekte veroorzaakte. Gansch de zitting wierd ingenomen door deze zaak, die veel volk had aangebracht. Mr De Lanlsheere, oud-minister van Justi- cie, pleitte voor den betichte M. Bosleels, advokaat te Aalst, voor Coigneau die zich aanstelde als burgerlijke partij en 17000 fr. schadevergoeding vroeg. De betichte Callebaut, deed een tiental ge tuigen ten ontlasting aanhooren, die opge roepen waren om le getuigen, dat het niet Gallobaut was die don steek had gegeven, maar wol een andere persoon. Na lange pleidooien, en na lange beraad slaging der rechtbank' wierd Callebaut vrij gesproken, omdat het'niet heweze* was dat hij den steek had toegebracht. Coigneau is dadelijk in beroep gegaan en zal op zijne beurt getuigen doen aanhooren tegen de getuigen ter zitting door Callebaut aangebracht. MEDESBEELINGEN. DENDERMONDE. Katholieke Vlaamsche Bond van het arrondissement Dendermonde. (Afdeeling van den Kath. Vlaamschen Landsbond). Algemeene vergadering van den Bond op Zondag 2SU Januari a. s.. om half drie in den Katholieken Burgërskring, Veemarkt, te Dendermonde. DAGORDE Verslag van den toestand en de werking van den Bond. Voordracht door den welbekenden spreker Dr Speelers van Gent, over De wetsvoor stellen Van Cauwelaert en Verhaegen over het Vlaamsch in het Hooger onder wijs Wat door de Katholieke Vlamingen ten voordeel© van de Vervlaamsching der Gëntsche Hoogeschóol dient gedaan le wor den naar aanleiding van den aanstaanden kiesstrijd. Vrije bespreking. Mededeelingen. Voorstellen. LEDE. Tooneelfeest van 21 Januari. De dag van 21 Januari 11. zal met gouden letters in de oorkonden van den Tooneelbond Vreugd in Deugd" geboekt staan. Dank aan de kun dige leiding van den Tooneelmeester den heer Martin Hoste, hebben onze leden reus achtige!) vooruitgang: gedaan en eenieders verwachting overtroffen. Het drama «Ridder of Bandiet of de Vinger Gods waarvan de schrijver M. Hoste zelf is, werd op onberis pelijke wijze opgevoerd. Niets liet te vven- sclien. De uitgalming, de gebaren, do loo- neelversiering, de prachtige kleedij, alles werkte mee om de bewondering van 't talrijk publiek te verwekken. Daarna het Lied van den Landman door M. Heclbr De Craecker, werd driftig gebisseerd. Van het zangspel De molenaar van Spikkelsjaar zullen wij zeggen dat het een aangenaam kluchtje is, met aantrekkelijk en door het volk gemakkelijk te begrijpen muziek. De uitvoering ook was volmaakt. Niet minder goed beviel het blijspel «Droomen is bedrog», zoodanig was de bijval dat eenieder spijt had, dat de vertooning ten einde was. Vooruit mannen van den Tooneelbond Gij zijt op goeden weg, welhaast zijt gij in staat om tooneelkringen van grooter gohalte te evenaren Na de vertooning, dankte de voorzitter het geeërd publiek over zijne talrijk© opkomst en voor de milde bijdragen ten voordeele van het genootschap van St-Vincentius a Paulo, en bood eenen schoonen blocmen- bundel aan Tooneelleider heer Martin Hoste, die diep bewogen over dit onverwacht liuide- beioog den Tooneelbond beloofde in de toe komst zijne beste krachten te blijven schen ken. 1 De vertooning van November, heeft 301 ïrdnk 50'een.' zuiver, voor den Axmen opge bracht, deze Van 21sJaii'üari zal 'niet mider voordeel geven. -*• OpeAto'aF© ■v'érJio ix van TE HERÜERSEM. De Notaris DE VIS, te Aalst, zal ten verzoeke van wien het behoort, met gewin van instelpre- mie en van gelagen, openbaar verkoopen GEMEENTE HERDERSEM. Eerste koop. Eene partij Zaailand, gelegen te Herdersemaan den breeden Weg, bekend ten kadaster sectie B, deel van nummer 935, groot volgens meting 30 aren 92 centiaren, en volgens kadaster 33 aren 30 centiaren, palende noord de heeren Callebaut, te Wieze, oost de kinderen De Coninck, zuid den volgenden koop, west Gustaaf Beeckman en Karei Muylaert. Op te leggen boom waarde 185 fr. Tweede koop. Eene partij Zaailand, gelegen te Herdersem, aan den breeden Weg, bekend ten kadaster sectie B, deel van nummer 935, groot volgens meting 30 aren 92 centiaren, en volgens kadaster 33 aren 30 centiaren, palende nqord den voorgaanden koop, oost de kituieren De Coninck en de weduwe Callebaut, zuid den volgenden koop, west Gustaaf Beeckman en Jan Buyle. Derde koop. Eene partij Zaailand, gelegen te Herdersem, aan den breeden Weg, bekend ten kadaster sectie B, deel van nummer 935, groot volgens meting 30 aren 92 centjaren, en volgens kadaster 33 aren 30 centiaren, palende noord den voorgaande» koop, oost de weduwe Callebaut, zuid de kinderen De Coninck, west Frans Van Nuffel en den Arme van Herdersem Al deze koopen zijn in gebruik bij de weduwe Callebaut, te Wieze. ZITDAGEN Instel Maandag 5 Verblijf Maandag 19 telkens om 2 ure namiddag, ter herberg gehou den door den heer Leon Muylaert, te Herder sem, nevens de Kerk. Februari 1912, 1000 Kanadaplantsoenen te koop bij /flo'ts Michiels, te Aalst-Miilbeek, Paper odedries. 411 van M. Camiel Praet, opticien-specialiste Aalst, Lango Zoutstraat, 6 24 januari, 15 ure: Barometer 754° Wind: zuid. Thermometer Vooruit*. regenachtig,. voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. 28 Januari. Vermakelijk Tooneelfeest in den Katholieken Vólkskririg St.-Jozef, Menleschetteslraat, door den Too neelbond Langs om beter en de Fanfaarafdeeling Willen is Kan nen 11 Februari. Tooneelclub der Christen© Vakvereenigingeri. Arbeid en Kunst. Prachtig Avondfeest. Men zal opvoeren 1® Verdruk den mind're niet, drama in 3 bedrijven; 2" De Nieuwe Dokter, blijspel in 1 bedrijf. 11 Februari Toon- en Tooneelkundig feest door de Catharinisten, in den stede lijken schouwburg. Opvoering van De Leie van P. Benoit en Monologenspelen doorR. Van Ryn. 12 Februari Groot kunst- enliefdadigheids- concerl in de groole feestzaal van het stadhuis, om 5 ure, ten voor deele der armen, bijgestaan door de (Damen der Liefdadigheid). 25 Februari In St Marlensgesticht, te 5 ure, Liederavond O. De Hovre. Koste loos voor de Oud-leerlingen en hunne familie. 10 Maart. Opvoering ten stedelijken Schouwburg door 't Koninklijk Tooneel- en Letterkundig Gezel schap 't Land van Riem van De Eenige drama in 3 bedrij ven Vóór iièt Diner blijspel in één bedrijf. 16 Maart. Opvoering door de koninklijke maatschappij De Catharinisten ter stedelijken schouwburg van Muurbloempjes en Jean- Marie LEDE 2 Februari Algemeene vergadering van 't Christen Vlaamsch Verbond. Voordracht met lichtbeelden door den beer advokaat Bosleels, om 4 ure slipt, in de zaal der Bewaar- «chóol. IODERGEM. 28 Januari Luisterrijke avondfeesten door 4 Februari de Tooneelmaatschappij De Tooneelliefhebbers en de mede hulp der katholieke fanfaren. Men zal opvoeren 1. Dronkenschap en zinneloosheid 2. Spooken of die ven. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement loorden beleefd verzocht tie datum's hunner feesten ■üoohaast'lftffyëlijh aa)ï 't bëheór1 various blitd 'iiiede te dècleri. MARKTPRIJZEN Aalat. ,24 janpari,. Hojfljiarkt, vast, 232.50-2-$ i50/' ,.,i, Anderleqlit, 24jan, Verkeiismavkt, te Jcp^p 3443, prijs pèr kilo op voet 0,98 h 1,12. Sottegem 23 jan. Tarwe 20,50. masteluin 19,00. rogge 17,00. haver 21,00. boonen 00,00 aardappelen, 8, konijnen 3,00 a kiekens 2.a 4; boter 3,90, eieren 4,00. viggens 25 a 35. Ninove» 23jan. Tarwe 20a21;rogge 16al7; haver 20 a 21 gerst 00 a 00; koolzaad OU a 00 boonen 00; aardappels 6,00 a 7,00 boter 3,50 a 3,75 eieren 3,50 a 3,75; viggens 65 a 75. Assche, 23 jan. Tarwe 19,00 a 20,00; rogge 16,50 a 17,00 haver 21,00 a 22,00aardap pelen 7,00 a 8,00; boter 3,75 a 4,00; eieren 3,00 a 3,25 kiekens 2,50 a 3,75 konijnen 1,75 a 2,25; hesp 1,90; viggens 29 a 34; hop 220 a 000. Gevraagd s BOVENMEID, voorzien van goede getuigschriften, kunnende opdie nen en naaiwerk. Goed loon. Zich le bevra gen bij M. Rens, Notaris, te Geeraardsber- gen. 573 v Gevraagd s KINDERMEID, 12 tot 15 jëar, Dendermondschen steenweg n' 6 Aalst. 572 WISSELAGENT 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank por duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. 0FFICIEELE KW0TEERING BEURS VAN BRUSSEL 23 JAN. Leen wan Staat, Provin., Steden Belgiiche leening 1* r 2* r 3* r 3 3 3 2.5 Kongo uitkeerbaar4 Kongo (Loten) Annuïteiten3 Gemeentekrediet3 1868 3 Buurtspoorw Oan.-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderlecht 1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2,5 1903 2 Brussel 19022.5 Brussel 1905 2 Zeehaven 2 Charleroi 19053 Gent 1896 2 Elsene 18803 19083,5 Laken 19023 Luik 18603 1897 2 1905 2 Mecbelen 18853 1897 3 Oostende 1852 18982 St.-GJlIis 1904 3 St-Joos-ten-noode 18813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.)3 Vervier» 1873 3 1893 3 88.45 88.45 88.45 98 95 82.50 89.05 86.25 104.— 8ö!50 87.50 90.— 83.25 80.50 71.25 85.45 72.— 96^50 84.70 131.50 73.— 76.50 71.— 70^50 105 50 86.25 81.— 71.75 85.50 84.75 131.75 73.75 86.4t>

De Volksstem | 1912 | | pagina 3