"BUITENLAND. OOR LOG NIEUWSBERICHTEN. Italië en Turkyë STELLA 40.000 frank juweeien gestolen Het geheimzinnig drama te Parijs ~'t Wit Stoopke Tan Jacques Neefs Een brutale echtgenoot. leerlooiersgast V..., wonende Vaart- •traat, had gisteren avond een twist mei ajjne vrouw. Hy betiohtte haar, steeds partij le trekken voor een der kinderen, die zich «iet opperbest gedroeg. Eensklaps greep V..,een scherp mes dat op tafel lag en wierp het naar zijne vrouw. Deze kreeg het wapen in de bil en werd vreeselijk gekwetst. Bewusteloos en veel bloed verliezend, zakte zij ten gronde. De man betreurde spoedig zijne brutale daad en liep een geneesheer halen. Vrouw V... zal verscheidene dagen te bed moeten blijven. TUSSCHEN De slag van Gargaresch De Tanine, een Turksch blad verhaalt den slag van Gargaresch, op eenegansche andere wijze dan de Italianen. De Italianen hadden Tsanlsour. De Turksche bevelhebber heeft terstond do Turken doen oprukken naar Gar garesch. Het gevecht duurde drie uren en de Italianen waren verplicht hunne verdedigings lijn te verlaten. Toen kregen de Italianen versterking, 's Avonds vielen de Turken terug aan en een hevig gevecht ontstond. Doch de Italianen waren verplicht hunne derde lijn le verlaten en zich terug te trek ken lol onder do muren van Tripoli. Het is een bloedig gevecht geweest. De Italianen lieten 150 dooden en vele mond- on schiet voorraad achter. De Turken hadden 18 doo den en talrijke gekwetsten. Het Fransch-ltaliaansch geschil. Gevangenen die een exaam moeten doen De Turken die door de Italianen op het Fransch schip «Carlhage gevangen zijn ge nomen, zullen nu op last der Ilaliaansche re geering een oxaatn moeten ondergaan over tiekenverpleging. Na dit onderzoek zal Italië lijn antwoord laten geworden aan Frankrijk. Uitslag van T exaam Een komiteit van Ilaliaansche geneeshee- ren heeft do Turken onderzocht. Zij hebben bevonden dat er onder hen twee geneeshee- ren zijn en een heelmeester is. De anderen zijn ziekenverplegers. Doch zij moeten hunne hoedanigheid nog bewijzen. Het Fransche standpunt Frankrijk vvonscht dat de 29 Turken wor den ontscheept, hetzij ofwel te Marseille, of to Tunis, of le Ajaccio, of te Toulon. Daar zal Frankrijk een onderzoek inrichten over hunne hoedanigheid. Alle getuigenissen, ïoowel van Italianen als van Turken, zullc-n met dezelfde aandacht aanhoord worden.Zijn er strijders tusschen, dan zal Fra*nkrijk die Turken heiellen de reis voort te zetten. Wil Italië daaraan voldoen, dan zal het al de an dere punten onderwerpen aan hel scheids gerecht van Den Haag. Het verschil Italië wil heel de kwestie laten oplossen door het scheidsgerecht,Frankrijk enkel een gedeelte. Eon onverstaanbaar telegram. Frankrijk had aan den ondorconsul van Frankrijk te Cagliari een telegram in cijfers gezonden, dat deze niet kon ontleden. De ondorconsul vroeg eon bepaalder telegram, het kwam toe en de onderconsul moest zich verzetten tegen de ontscheping van de 29 passagiers van de Manouba, doch deltaliaan- sclio Overheden hadden het reeds gedaan de Manouba was al vertrokken, het was te laat Do onderconsul zal een omstandig ver slag moeten geven van de gebeurtenissen. Hij riskeert ook veel verplaatst le worden. Italië geeft toe. Volgens de laatste telegrammen ons toe- OF wie is mijne moeder Historisch. Tafereel 47® Vervolg. Ik brak met de wereld af, niettegenstaande mijne jeugdige jaren, drukte de smart lood zwaar op mijn gemoed; ik wapende mij met do «oodige krachten voor den opdagenden strijd. Mijne gedachten brachten mij dagelijks bij mijn kiud. Door den vroegtijdige» dood mijner cuders, was ik in staat gesteld mijn bestaan naar goedvinden te regelen. Eene schuilplaats ergens in vreemde streken, wilde ik betrek ken, zoodra ik mijn dochtertje zou gevonden hebben. Francisca schepte wederom eene poos adem. Dan sprong zij over tot het tijdperk van haar verkeer met Schollin. Zij hernam den draad wederom bij de eerste ontmoeting van Stella in het woud, en bekende, dat haar schrik uitermate groot was geweest bij den eersten ©ogslag. Het hooren van haren naam had hare wanhoop ten toppunt gebracht. Zij beleed aan den echtgenoot al hare gemoedsschokkingen en overwegingen. Hij vernam alles, wat zij gedacht, gehoopt on gevreesd had. Zij eindig de met do verklaring Er is geen twijfel meer mogelijk... ik ben Stella's moeder Hoe zullen wij het tafereel afschilderen, dat thans volgde In een duister zwijgen gedom peld.staroogde Schollin's gevoelen ten gronde. Francisca. die meer voorbereid was tot lijden, hield hare handpn gevouwen en verwachtte met gelatenheid het eerste woord uit zijoen mond. Hare belijdenis was volledig en uitput tend geweest. Zij had niets verschoond, nieto laten te oordeelen, heeft Italië toegegeven. Frankrijk zal do 29 Turksche passagiers in handen krijgen. De Manouba te Marseille Gisteren morgen is de Manouba om drie ure te Marseille toegekomen. De bevelheb ber heeft aan de handelskamer zijn verslag neergelegd over de aanhouding van den pa- ketboot door de Italianen. De kapitein ver klaarde tevens dat hij de passagiers maar aan Italië heeft overgeleverd op uitdrukkelijk maar mondeling bevel van den Fransclien consul te Cagliari. Wat zijn het nu Havas telegrafeert dat er 4 dokters onder de 29 passagiers zijn. Al de anderen zijn zie kenverplegers. Dusvolgens heeft Frankrijk de 29 passagiers in vrijheid gelalen. De Italianen houden een Oostenrijksch schip aan Eerst een Fransche, dan een Duitsche, daarna een Russische, en dan weer een Frapscho boot werden door de Italianen ge kaapt. Nu hebben zij hij den ingang der Per zische golf, den Oostenrijkschen sloomer Bregenz gekaapt. Kanongebulder in de Roode Zee Gisteren morgend zijn deltalianen begon nen Konfuda te beschieten. De verliezen zijn ongekend. Brussel. De reiziger van den juwelier Grosjean, Bleekerijstraat te Brussel, kwam Woensdag avond, rond 5 ure,te Brussel terug van eene reis naar Antwerpen. Hij had eene zware valies bij zich, die voor 40,000 fr. gouden uurwerken bevatte. Aan do Noordstatie wachtte hem den boodschapper van M. Grosjean op, om zijne valies te dragen en heiden begaven zich op weg naar de Bleekerijstraat. Aan het einde van de Ivruidluinlaan, ver klaarde do bediende dat hij vermoeid was en zette zich neder op eene bank om wat te rusten. De reiziger ging argeloos zijn weg voort, denkende dal de boodschapper hem wel zou volgen. Toen hij echter reeds eenige minuten bij zijn patroon binnen was, en do knecht niet te voorschijn kwam, kreeg nien argwaan en men ging op zoek.Op de bank waar do bood schapper achtergebleven was, was hij niet meer zien. en toen do polieie zich naar zijne woning, Munchenstraat, te St-Gillis begaf, had men daar ook nog niets van hem ver nomen. Do kerel, zekere Alexander Evrard, 23 jaar oud,dienog- maar sinds 3 dagen in dienst was bij M. Grosjean, was met do kostbare valies verdwenen. Zijn signalement is in alle richtingen rond gestuurd geworden.; Een aanhoudingsmandaat is tégen den oneerlijken knecht afgeleverd. FRANKRIJK Meester Ed. Brumont is genezen. De meesler-journalist, de zoo felle dag bladschrijver, die onlangs aan het rechteroog geopereerd is geworden, is zoo goed als ge nezen. Nog enkele dagen rust en hij zal op nieuw met meesterhand zich aan het werk kunnen zetten en het hedendaagsch leven beschouwen en bespreken. ZWITSERLAND Hoofdkerk afgekocht. De hoofdkerk van Geneve, die sinds 1873, in de handen was van nationale, niet van Roomscho katholieken, dus afgesclieurden verzwegen, niets bewimpeldZy wachtte op een woord, slechts één woord...... en Schollin kon' geen woord vinden Zijne hersenen brandden, zijn hart dreigde te scheuren... zijn bloed bruiste in zijne aderen de dood, op dezen oogenblik, zou hem het hoogste geluk geschenen hebben. De vrouw, welke hij met de teederste ver- eeriug tot zijn ideaal verheven had wat af grond sclnddde hem van de onwaardige, van do ontheiligd vrouw Hij geloofde te moeten verstikken. Wild en vergramd sprong liij op, en stapte met snelheid door het vertrek. Francisca liet haar hoofd nog dieper zinken. Slechts één woord... één enkel woord had hij toch wel kunnen spreken... Doch neen. Zij stond langzaam op, wankelde naar de deur en strekte do hand uit om ze te openen. Francisca riep de man op eenen toon, waarin heinel en helle te gelijk weergalmden voor zijne gade. Zij keerde zich om... hij stond voor haar, oog tegen oog. Zij boog hare knieën voor hem. Hij legde zijne handen op haar hoofd, en deze woorden vielen van zijne bevende bieeke lippen Vaarwelvaarwel, gij mijn geluk, mijne fierheid... Uw broeder zal alles tusschen ons regelen wat de scheiding noodzakelijk maakt. De landraad aarzelde geenen oogenblik om trent het nemen eener beslissing. Op de eerste plaats, aangezien de beklagenswaardige vrouw z|jnc bescherming had ingeroepen, onder hare bekentenissen, moest hij voor haar trachten te redden, wat haar eenig geluk op aarde voortaan zou uitmaken. Zijne smart met ge weld onderdrukkende, liet hij den markgraaf verzoeken bij hem te komen in zijne werk kamer. Een half uur later verscheen Ce Fransche DE VOLKSSTEM en die nu do kerk nog bezetten, ondanks hun zoo ingekrompen getal, de hoofdkerk is af gekocht door do Roomsche katholieken dank de edelmoedigheid van een rijk katho liek die daartoe 200,000 fr. heeft geschon ken. PORTUGAL Ruzie in 't huishouden. De republikeinen komen hij lange niet meer overeen. M. Machado, dos Santos, de held der revolutie,zou nu eene tegenrevolutie op touw zetten. Hij walgt van den huidigen toestand en zou do republiek op den volgen den voet willen inrichten. Geen cent onder sleuning meer aan de carbonarios. Ontbinding der Kamers en wijziging aan de Scheidings- wet. Bedreiging voor de dagbladen. De nog zoo zeldzame bladen die een onaf hankelijk karakter dragen, worden in hun bestaan bedreigd, hoewel zij republikeinscli zijn. Leve de vrijheid, als in Portugal, hé kartellislen CHINA Japan zal tusschenkomer». In het Japaansch Parlement heeft de mi nister van Builenlandsche Zaken verklaard, dat de orde in China moet hersteld worden. Te dien einde heeft Japïin de medewerking- gevraagd van Engeland. Niet van den troon. De Keizer zal geen afstand doen van den troon,-luiden de berichten. Yuan-Si-Kaï zal zijn ontslag geven 4 groote provinciën zul len zich onafhankelijk verklaren en het spel zal voor goed aan gang zijn gezet. Hoe de revolutionnairen geld kloppen. De revolutionnairen hebben geen geld, en zij zouden er per force willen hebben. Wal. doen zij Zij hebben do kapiteins der groote scheepsmaatschappijen 30, millioen franks gevraagd, krijgen zij ze niet, dan zullen zij zich meester maken van de schepen. Dat is dan echte revolutie en roofpleging Met onderzoek. Wij meldden gisteren reeds, dat een ge heimzinnig drama gebeurd! was in de Marte- laarslraat, le Parijs. Het lijk der jonge vrouw, ih de kamer van den moordenaar Pietri gevonden is thans herkend. Plet is eene genaamde Yvonne Durand, 21 jaar oud, geboren te Orleans en wonende in een hotel der Veronslraat. Uitliet onderzoek is gebteken.dat de jonge vrouw sinds Maandag namiddag in hare woonst niet meer gewoest wag. Anderzijds, heeft Pietri een alibi opge geven, waaruit blijkt, dal hij sinds Zaterdag niet meer op zijne kamer geweest is. Dat alibi werd nautvkeurig onderzocht en al de personen met welke Pietri verklaarde in heirekking geweest te zijn, moesten be kennen, dal de moordenaar van Mej. Letour- neau de waarheid gesproken had. Hel is dus zoo goed als zeker, dat liij Yvonne Durand niet kan verwurgd hebben Mn zijne kamer. Hel parket onderzoekt deze geheimzinnige zaak. In liet hotel der Martelaarstraat, waar Pietri zijne kamer had, heeft niemand de jonge vrouw gezien. De zaak blijft dus met een geheimzinnige» sluier omringd. Wat Pietri betreft, daarover hoeft men de volgende inlichtingen vernomen Op 16 jarigen ouderdom werd hij tot eene gevangenisstraf veroordeeld wegens diefstal. Soldaat zijnde moest hij wegens zijn slecht gedrag hij de Afrikaanscbo bataljons inge lijfd worden. Hij gelukte er échter in te ont snappen, trok naar Amerika, doch kwam eenigen lijd later naar Frankrijk terug en trad er in liet huwelijk. Zijne vrouw verliet hem wegens zijn zonderling karakter en edelman. Hetgeen als een karaktertrek mag aanzien worden, is dat deze had noodig ge oordeeld zich in streng toilet te stellen Voor deze bijeenkomst, terwijl de Landraad op zijne werkkleedij geen acht gegeven had. Met eene handbeweging noodigde hij den markgraaf uit tot zitten, en eeneD zetel tegen over hem schuivende, begon hy het gesprek met de vraag Gij kendet mevrouw von Schollin, mijn- lieer Gij zoudt zulks weten vroeg de markgraaf onbeslist. De Landraad antwoordde'niet en vervolgde: Hoe was'tu mogelijk, na verloop van zoovele jaren, eene dame té herkennen die gij maar een- of tweemaal gezien hebt, naar zij mij verzekerde Het is eene bekende daadzaak be merkte do markgraaf met gerustheid dat, in eenen oogenblik van innigcen smartelijke belangstelling, de gelaatstrekken van eenen mensch zich dieper in onze herinneringen kunnen prenten, dan eene kennis van ver scheidene jaren, waaraan alle belangstelling vreemd blijft. De Landraad verhief het hoofd met fierheid, en sprak Ik moet u bekend maken, heer mark graaf, dat Stella uwe dochter niet is... Hare moeder is die zelfde dame welke gij met recht erkend liebt als door u vroeger gezien te zijn in veel belangrijker betrekkingen. De koude en spotachtige toon, waarop deze woorden gesproken w erden, kwam aan den markgraaf onedel voor. Hij vestigde eenen schorpen en na*or.-dienden blik op den Land raad, terwijl hij antwoordde Deze mededeoling verrast mij niet. Ik heb de moederschap waarvan gij spreekt, al- Piet ri keerde naar Amerika terug. Hij ver bleef er vier jaar to Chicago en trok dan naar San Francisco. Een jaar geleden keerde hij naar Frank rijk terug. Twee maanden later poogde hij zich te zelfmoorden en joeg zich een kogel in het hoofd. De man genas, doch de kogel kon niet uitgehaald worden en veroorzaakt nu en dan geeslesstoring-en by Pietri. Waarschijnlijk is daar de oorzaak sijner zonderlinge daden te vinden. Brussel. Onrustioekkende verdtcijning De genaamde Jeanne Deroek, wonende Pierenstraat, is Sedert Zaterdag uit hare woning verdwenen. Zij werd bekeven op haar werkhuis en zond aan hare ouders een brief zeggende dat ze een einde ging stellen aan haar loven. Men heeft haar spoor tot dusverre nog niet ontdekt. Zooals men den- kén kan verkeeren hare ouders in de groot ste onrust. Erge botsing. Woensdag had op den Leuvensclien steenweg eene geweldig© bot sing plaats tusschen een brouwerswagen en de kar van den-moeshovenier Vercamer, van Woluwe. Beid© voertuigen werden erg be schadigd. D© brouwersgast, Désiré L..., Twee Torenstraat, werd ten gronde geslin gerd en opgenomen met gebroken rechter arm, ontwrichten rechterschouder en eene diepe wonde aan het hoofd de moeshovenier met gebroken linkerbeen en kneuzingen. Bei den moesten naar het gasthuis overgebracht worden. - De liefde... Marie E.., 32 jaar, dienstmeid in een koffiehuis, vestigde zich onlangs op eene kamer in de St-Kristoftël- straat. Dinsdag avond moest men do deur van dit vertrek instooten, daar een sterke gas- reuk ziclv in het huis verspreidde. De jufier had een gasbek geopend, nadat zij deur en vensters had opgestopt en zich vervolgens te bed gelegd. Hel duurde lang vooraleer een dokter het slachtoffer terug tot het leven brengen kon. Thans is zij huilen gevaar. De wanhopige verklaarde uit liefdever- driet gehandeld te hebben. Dramatische zelfmoord. Een ouder ling wandelde Woensdag morgend in Ter Kamerenhüsch. Opeens haalde hij een revol ver le voorschijn en joeg zich een kogel in het hoofd. Een ooggetuig© dier wanhopige daad snelde onmiddelijk naar het policiobu- reel aan den inkom van liet bosch, doch toen hij met een agent ter plaats kwam, had de arme man reeds opgehouden te leven. In zijn bezit vond men. papieren op naarn van Jan Pioter Bighaye, geboren te Herstal in 1842 en wonende St Pietersstraat, l© Brussel. Erg gekwetst. De beenhouwersgast, Oscar V.., Vlaamschen steenweg, snood zich Woensdag de ader door van den linkerpols, hij hel scheiden van een stuk vleesch. Over vloedig bloedverlies deed den jongeling het bewustzijn verliezen. Een dokter dieude het slachtoffer onmiddelijk de noodige zorgen toe. Erg automobielongeluk. Dinsdag namiddag werd het 14jarig dochterken der echlgenooten Meganck, Sislervatstraat, op de Zuidlaan door eone auto-taxi omgeworpen. Het meisje werd gekwetst aan de beenen en kloeg van hevige inwendige pijnen. Na voorloopige verzorging werd hetslacht- oflër terug naar hare woning overgebracht. Automobielbotsing. Dinsdag namid dag had op denhoek dei-Henri Mausstraat en van de Anspachlaan eene hotsing plaats, tus schen eene automobiel geleid door M. A. B., van Sfc-Pieers-Woluwe en een trainrijtuig. De auto-taxi werd tegen een dagbladhuisje geslingerd dat geheel verbrijzeld word. Ook de auto en de tram werden erg beschadigd. toos gegist; doch ik kon maar niet begrijpen, hoe dat altemaal te zamen hing. Zoudt gij mij willen zeggen, waarom deze openbaring mij nu eerst, en niet vroeger gedaan word i Om de eenvoudige reden, dat de dame maar tot dit vermoeden is gekomen over weinige uren, bij het zien der woorden, welke zy als een herkenningstekken om den hals des kinds gehangen had. Zij heeft zich gehaast hij de pleegmoeder de verzekering in te winnen, dat uw kind maar vier weken na de redding beeft geleefd; terwijl het dochterken der dame is in het leven gebleven. De markgraaf was verbaasd. Hij vroeg na dere uitlegging, en hoe onaangenaam het ook voor den Landraad wierd, over deze zaak uit te weiden, zoo geloofde hij toch, in het belang zijner eigene eer, te moeten spreken van het verhandelde tusschen zijne vrouw en hem. Hij werd ontroerd by dit verhaal, vooral wanneer hij bemerkte, dat zijne woorden eenen zoo diepen indruk teweeg brachten op den vreemden man. Wanneer hy met zijne uitleggingen ten einde was, vroeg hij met eene zichtbare aan doening Uw broeder is overleden Sedert lang overledeD, mijnheer ant woordde de markgraaf zuchtende. Hij heeft den Fransclien bodem niet meer betreden... Eene schrikkelijke kwaal, eene volslagone zinsverbijstering was het gevolg zijner mis daad... zij sleepte hem in het graf... Een bittere glimlach speelde om Schollin's mond, toen hij zegdeHy verloor dan zijn ver stand indien ik u wel versta ik behoud hot mijne, om geheelde uitgestrektheid mijns on- geluks t© beseffen. Gij zoudt hard zijn tegen u zeiven en tegen uwe gade, indien gy u door zulke herin, neringen liet beheerschen... Er is gras op zijn 26 JANUARI 1912 - De liefhebbers van een fijn kopje ge bruiken de Bitterpeeën der Trappisten Vincart. 1500 O St-Pieters Jette.Stoutmoedige diefstal. Dinsdag avond tusschen 7 1/2 en 8 uur, terwijl Mevr. Verliasselt, welke een wit goedwinkel houdt op de Lakenlaan, zich in haar kelderkeuken bevond, kwamen dieven in haar magazijn en namen een pak, 60 hem den bevattende, mede. Eene klacht werd ingediend. St-Jan»-Molenbeek. Doodelijhe val. Woensdag viel de loodgieter, Alfons Bon- duelle, wonende Antwerpschen steenweg,uit de dakgoot van een huis der Zangersslraat, ter hoogte van 10 meters. Hij werd bewus teloos, met gebroken ledematen, naar het gasthuis gevoerd. Zijn toestand is hopeloos. Automobielongeval. Dinsdag werd Karei Thienpondt. Aalststraat, op den Gent- schen steenweg door een auto-taxi on^ge- worpen. Hij werd opgenomen met gebroken rechterarm, eene diepe wonde aan hel hoofd en kneuzingen op het lichaam. Men bracht hem in bedenkelijken toestand naar het gast huis. El sens. In den kelder. Vrouw Woentack herbergierster op den Waverschen steenweg, viel gisteren avond in 'naren kel der. De ongelukkige werd opgenomen met gekloven schedel, llaar toestand is bedenke lijk. St-Joost-ten-Noode. Bandieten aange houden. De polieie van St-Joost-ten-Noo- de heeft eene bende bandieten aangehouden die, sinds eenigen tijd. de voorbijgangers, 's nachts, aanrandden in de wijk der Noord straat. Deze bende bestond uil zeven kerels, waarvan vijf thans achter de grendels zitten. Twee blijven nu nog aan te houden, doch hunne idenlitoit is gekend on zij zullen wel dra hunne kameraden te St-Gillis vervoegen. Ukkel. Het drama der Coghenlaan. Het parket is Dijnsdag namiddag le Ukkel afgestapt, om een onderzoek te doen aan gaande het liefdedrama dat Zondag avond op d© Coghenlaan gebeurde. De magistraten konden Jules V...., ondervragen. Deze ver klaarde geschoten le hebben in een oogenblik van onbezonnen gramschap, als hij hoorde dat zijne liefde werd afgewezen. Nauwelijks had hij op hel meisje geschoten, of hij be sefte d© gewichtigheid zijner daad en poogde zich te zelfmoorden. De toestand van Madeleine B...., is zoo bevredigond mogelijk. De kogel, in haren hals gedrongen, werd Dijnsdag morgend uil gehaald. De wonde, welke Jules Vzich toebracht, is integendeel zoo gevaarlijk, dat de wetsdokter geene uitspraak durfde doen over de gevolgen. is het eenige echt# Vieux Système. Deetel bergen. Revolverschoten. Woensdag avond ging zekere Rasschaert, wonende Meerschstraat, St-Amandsberg een bezoek brengen aan zijne verloofde, Ger main# Timmerman,wonende alhier Eenbeek- einde. Er is huiten hare woning twist oiVtstaan. Rasschaert loste daarop een revolverschot. Het meisje liep verschrikt haar huis in, ach tervolgd door den lafaard. In huis loste hij nog drie tot vier schoten. Een der kogels trof hel meisje in den arm. De dader nam dan d# vlucht en kon niet aan gehouden worden. De kogel is reeds uit den arm van het mefs- j« gehaald. Haar toestand levert geen gevaar op. Maria Audenhove. Gouden bruiloft. Dinsdag was de gemeente geheel in feest ter gelegenheid van de gouden bruiloft der eoht- genooten Malthys-Moulaert. Een lange stoet leidde de jubilarissen naar de korlc waar een© dankmis opgedragen word. Ten gemeente huize werden de gelukkige oudjes door den burgemeester geluk gewenscht. 's Avonds kregen zij een© serenade van wege do fanfaren. graf gegroeid, eü de storm der wereld heeft er overgewaaid... Devolkenhaatis verdwenen... Gij ziet, dat de tijd een almachtige verzoener is... Uwe gade is het edelste wezen, dat ik op mijn levenspad ontmoette... Gelief deze dame niet meer inyne gade to noemen, sprak Schollin. Gy zoudt haar verstooten vroeg do verbaasde markgraaf. Eene vuurroode kleur vloog by deze vraag, over het aangezicht des ambtenaars. Wijders gaf hij geen antwoord. Dat ware onvergeeflijk, mijnheer... Ver onderstel, dat zij werkelijk met mijnen broe der wettig ware gehuwd geweest... Gij meogt mij gelooven, indien mijn broeder tijd van leven hadde gehad, hij zou alles opgeofferd hebben, om de gekwetst© eer te herstellen... Zijn voornemen stond vasthy zou zijne onge lukkige huwelijksbanden, om wettige en ker kelijke reden verbroken, en dan met zijne hand ook zijnen naam aan de gekrenkto engelin geschonken hebben. De Desalles staan niet te hoog voor de deugdzame vrouw. Dat verandert de zaak in geenen deele, bemerkte de landraad kort en fier. Dat dit meisje waardig was aangeboden, bemind geëerd te worden, zulks heb ik door mijn# liefde bewezen. O, gij Duitschers zijt barbaren met uwe fiere deugden riep de markgraaf ongerust Barbaren zijt gij koelbloedig met al den droogen voorraad uwer gevorderde bescha ving Wij Franschmaus verscheuren de vrouwenharten misschien uit lichtzinnigheid; maar gij Duitschers vernielt ze uit huogmoed, en dat noemt gij, trotsehe mannen edel# fierheid Wordt voortgezet

De Volksstem | 1912 | | pagina 2