B DE KAMER Rechterlijke Kronijk Stadsnieuws. Tli. Stevens, FEESTWIJZER Voor de besteZaden ANQUE CENTRALE GANTOISE BRANDKASTEN 27 JANUARI 1912 Penderhautem. Kiekendieven- Don- Iterdag nacht zijn ten nadeele van J.« Gobert, Tfc kiek ens gestolen. De dieven hebben de fluim en gp héthof geworpen. DE VOLKSSTEM Zitting van 26 Januari. De zitting wordt geopend om 2 ure orulcr voorzitterschap van M. Coorernan. De muilplaag. Het wetsontwerp, betrekkelijk bet. toeken nen een er schadevergoeding,. aan de landbou wers wier vee ten gevolge der muilplaag ge storven is. wordt in aanmerking genomen. Begrooting der Kolonién voor het Moederland, ?M. Verhaeoen wreekt goed de E. E. P. P. 'Jezuilen overden laster tegen hen uitgebracht en verklaart zich verwonderd, over de licht zinnigheid, waarmede hot verslag van den substituut Leclercq js opgemaakt. Hij hoopt dat de minister van koloniën zich door het stelsel van den substituut niet zal laten ver leiden. Spreker zou ook willen, dal de staat de huwelijken der agenten aanmoedige en in de reiskosten der vrouwen lusschenkóme, ten einde de zedelijkheid in Kongo te verbeteren Hij leest een brief van den E. P. Allard, ten vqordecle der kapelhoeven en teekent verzet aan togen liet niet gerechtvaardigd ver$la; van M. Leclercq. ITet zijn, volgons het schrijven van den heer Allard, de agenten, die reeds beschaafde Kongoleescho kinderen, andermaal verwilderd hebben. Het zijn de agenten die do beschaving tegenwerken. In bet toekomende moeten er ernstige en tegensprekelijke onderzoeken gedaan wor den, door bekwame en onpartijdige magi straten. Do mission na rissen geven veel meer uit, dan zij in subsidiën ontvangen. Zij hebben '45.000 fr. toelagen en de uitgaven bedragen 200.000 fr. M. Franck. Gij bewijst aan de mission narissen een slechten dienst, door lien it de polilick lo mengen. M. Vhrhaegbn. Wie is er begonnen Wij mogen tier zijn over onze mission narissen en over bun beschavingswerk in Kpngo (Toej. rechts). De oorveeg van M. Vandervelde. M. nu Voorzitter".Gisteren werd een lid der Kamer in de wandelgangen aange vallen. De zaak is in handen van bet parket, doch in afwachting moeten wij verzet aan koeken en tegen de inbreuk ,op de vrijheid van eon Kamerlid" M'. GaTvTox de Wtliny minister' van Ju- sljejé', sluit zich aah bij de woorden van den heer Voorzitter en'zegt dat Wet parket zijn pKcljii zal doen. is De levensduurte. Om 3 ure 25 wordt er bij naamafróeping overgegaan tolde stennningover de dagorden betrekkelijk delevensduurte. Men stemteerst overdo dagorde van vertrouwen, neergelegd door M. Helleput te en opgesteld als volgt De Kamer, Akte nemende der verklaringen van hel gouvernement, vertrouwende in de maat regelen, genomen en to nemen, om de voe ding der werkende klassen te vergemakke lijken, de openbare gezondheid to vrijwareu en do opbrengst van den landbouw te ver meerderen, Gaat over tot de dagorde Deze dagorde wordt gestemd met 80 stem men legen 71 en eene onthouding. De andere dagorde wordt bij rechtstaan an zitten verworpen. De werkstaking in de mijnen. M. Vandervelde, vraagt om bij hoog dringendheid oeno interpellatie te mogen doen, over do werkstaking in den Borinage. Hij brengt evenwel buide aan liet gouverne ment, dat reeds zijne tusschenlcomst aange-1 wil onafhankelijk, onderbroken zijn geweest Van der Haegen voornoemd, schijnen sedert dien tijd aangeknoopt geweest te zijn. Maria Waeyenbergh is stellig over dit punt, maar Guslaaf Van der Haegen loochent die be trekkingen, na. ze nochtans bekend te heb ben aan den policièkommissaris van Gee- raardsbergen. Do jaloerscliheid, die de oorzaak is van het huidige misdrijf, brengt hel bewijs in dat die betrekkingen wel bestonden. De bonding van liet slachtdier onmiddelijk na de daad is diensaangaande overigens beslissend. Na eenige jaren ulz'oo geleefd te hebben, zou Van der Ilaeghen, volgens Maria Waeyenbergh, die liefde moede geworden zijn, en besloten hebben te trouwen mei een ander meisje. Den Zondag, 8 October 1911 bad hij zich naar Brussel begeven, en wa. 's avonds teruggekomen hij bad aan do beschuldigde medegedeeld dat hij ging trou wen. Hij zou haar zelfs rnin of meer gelergd hebben, alhoewel Maria Waejrcnbergh hem herinnerde aan zijne vroegere lieloften van haar nooit te verlaten en met haar te trouwen a;s de gelegenheid zich zou voorge daan hebben. Nochtans, op dien dag ge beurde er niets anders dan een weinig twist. Den Maandag, 9 October, zegt de beschul digde. had zij betgeen gebeurd was over dacht en tussehen 5 en 6 ure 's avonds was /.ij een revulver gaan koopen in den winkel der wed. Gosseye, te Geeraardsbergen. Zij deed het wapen door de winkelierster laden mot zes kogels. Zij kocht nog zes andere kardoezen. Dan begaf zij zich in eenen ba zar, waar zij zichtkaarten kocht, die gediend hebben tot de verwezenlijking van haar in zicht om liaar minnaar te dooden, zooals liet door liet onderzoek bewezen is en overigens bekend door de beschuldigd! Terug naar huis gekomen, verborg zij die voorwerpen, 's Avonds werd er nog over den trouw gesproken. Den Dinsdag, 10 October, gebeurde er niets. Den Woensdag, 11 October, tussehen 91/2 en 10 ure 's avonds, toen hare moeder en hare twee neven te bed lagen, ging zij den geladen revolver en de zichtkaarten halen en kwam heneden in de keuken bij Van der Haeghon, die, gelijk alle avonden, met haar was gebleven en vroeg hem eene postkaart te schrijven aan vrienden die in Amsrika woonden. Van der Haeghen zat aan de tafel te schrijven. Maria Waeyenbergh zat aan zijne rechterzijde en terwijl hij schreef, loste zij beurtelings op eenen afstand van eenige centimolers twee revolverschoten in zijne richting. Van der Haeghen werd ge troffen aan de rechterslaap en eene tweede kwetsuur was te bemerken aan het linker bovenooglid. LU,e twee kwetsuren, gevaarlijk in den beginne, zijn ng genezen. Maar Van den HaegJien heeft ten ge volg© van die schoten een oog verloren en de zichtskracht van het andere is vermiiiderd. a Na dit tooneèU nam de-beschuldigde de vlucht en volgons zij zegt, ging zij hél wapen en dé-kardoezen in den Dénjer werpen. Zij! beweert vervolgens naar huis gekomen te zijn en der. nacht overgebracht te hebben in de kamer barer moeder. Dc bekentenissen van de beschuldigde zijn volledig. Zij bekent de daad, alsook de voor bedachtheid en zegt gehandeld te hebben uit jaloerscliheid. Zij loochent niet van het wa pen gekocht te hebben om de misdaad te be drijven. Zij bekent ook Van dor Ilaeghen te hebben doen neerzitten en.schrijven om hem des te gemakkelijker te kunnen dooden. Al deze omstandigheden, zooals de andere, waar van boogor spraak is, laten geenen twijfel in de zaak. Diensvolgens is bovengenoemde Marie Waeyenbergh beschuldigd van met voorbe dachtheid raad gepoogd te hebben, vrijwillig en met inzicht om ter dood te brengen, een doodslag te begaan op den persoon van Gustaaf Van der Haeghen, het voornemen om deze misdaad te begaan gebleken zijnde door uitwendige bedrijven, die een begin van pleging van die misdaad uitmaken en die slechts door omstandigheden van den daders boden beeft eii betreurt bet dat de patroons weigeren een Scheidsgerecht te aanvaarden. M. Hubert, minister van Arbeid, leest een schrijven van het Syndikaat dor Pa troon*, waarin deze laat weten, dat zij alle .scheidsgerecht weigeren, Assisenhot van Oost- Vlaanderen Verboor van 26 Januari. Heden wordt dc zaak opgeroepen ten laste van Marie Waeyenbergh, fabriekwerkster, te Geeraardsbèrgen, belicht van beraamde moordpoging to Geeraardsbergen, op 11-12 October. Openbaar ministerie, Mr. ridder van Ele- wyk verdediger, Mr. Richard Byl. Maria Waeyenbergh is 32 jaar oud zij trad in het huwelijk met zekeren Cyriel Thys over.omtrent 13 jaar, maar leefde geschei den van haren man sedert een tiental jaren. Hel schijnt wel dat de oorzaak dezer schei ding te vinden was, meer in de handelwijze van den man,dan in die dor vrouw. Sedert Maria Waeyenbergh het huwelijks- huis had verlaten, had zij baron toevlucht genomen hij hare moeder, hij dewelke zij '.ich gaan vestLon was te Geeraardsbergen ;n leefde in gezelschap van hare moeder en van twee zonen eener zuster. Over eon zestal jaren was Gustaaf Van der ilaeghen, sigarenmaker, 28 jaar oud, die de leschuldigde alsdan reeds kende, in dit huis komen wonen, als logieslgast. Liefdebei rek kingen tussehen de beschuldigde en Guslaaf of hun uitwerksel hebben gemist, te Gee raardsbergen in den nacht van 11 tot 12 October 1911. Zitting van 26 Januari. Na do samenstelling van de Jury wordt overgegaan tol liet aflezen van de beschul digingsakte. Ondervraging van den beschuldigde. V. Gij zijt beschuldigd van beraamde moordpoging. A. Ja, dat weetik M. Voorzitter. V. Gij leeft gesclieidon van uw man A. Ja-; omdat ik geen eten kreeg. V. Wat deedt gij loon gij uw man ver laten had A. Ik ben met Van der Haeghen gaan leven. V. Wat heeft deze persoon u beloofd A. Dat wanneer mijn man zou gestorven zijn, hij met mij zou getrouwd zijn. V. Ging Van der Ilaeghen, naar Brussel niet eens A. Ja, om betrekkingen aan le knoopen met een ander meisje. V. Wat gebeurde er dan A: Ik heb hem gevraagd om met mij te huwen, wat Lij weigerde. V. Wal is alsdan gebeurd A. Ik bon alsdan een revolver gaan koo pen. V. Wal gebeurde verder? A. Vander Haeghen is naar huis gekomen, ik heb hem doen nederzilten om eene kaart te schrijven, alsdan heb ik den revolver ge nomen en heb op hem 2 maal geschoten. V. Vander Haeghen beweert dat gij een derde schot loste. A. Dat is niet waar ik heb maar twee scholen gelost. V. Wat deed gij alsdan? A. Ik ben gaan slapen hij mijne moeder. V. Wal heeft Van der Haegen gedaan? A. Hij heeft de vRioht genomen. V. Waarom volbracht gij die daad A. Omdat, ik jalóersch was dat mijn lief met een ander vrouw liep. Er worden de hecren gezworene een kogel geloond, namelijk diegene welke*uil eene der wonde werd gehaald, alsook een revolver, dezelfde evenals diegene waarmede de moord poging werd bedreven. V. Wanneer liebt gij bet gedacht gekregen Van der Haeghen te dooden A. Dos Zondags. V. Waarom hebt gij gewacht tot den Woensdag avond om uwe daad te volbren gen? A. Omdat ik nóg mijn besluit niet wilde uitvoeren, niet zeker wetende of het waar was dat hij mét éenö'andere vrouw leefde. Zeker zijnde den Woensdag avond, besloot ik Van der Ilaeghen te dooden. Om 11 ure loopt de ondervraging van be schuldigde ten einde. GETUIGENVERHOOR. De heer Paul Verhuist, onderzoeksrechter te Audenaarde, verklaart de feiten zooals zij blijken uit de beschuldigingsakt. Hij doet nochtans kennen dat twist was ontslaan nopens bet mogelijk huwelijk van Van der Haeghen met een meisje van Brussel. De heer De Mei lemeester policiecom- missaris, beeft van het slachtoffer geen klacht ontvangen.Hij zegt dat bij dit vernomen had door de gesprekken van het volk. De heer commissaris doel kennen dat Van der Haeghen van in het begin van liet onderzoek zegde dat het wel Marie Wayenbergh was, die do schoten had gelost. Een drietal getuigen, doktors, worden daarna ondervraagd nopens de kwetsuren die Van der Haeghen opliep. Zij besluiten dat het wel door het dchot is dat hij het oog verloor. Volgens de doktorsheeftVan der Haeghen in doodsgevaar verkeerd. Do lieer Gody, prHfessor bij de krijgs school le Brussel, werd gelast met liet na zicht van een wapen zóóals dit waarmede de poging lot moord werd Ijedreven. Hij besluit dat het wapen niet zeer gevaarlijk is, noch tans wanneer men er op zeer korten afstand mede schiet, kan dit wapen wel ©enig gevaar doen oploopen. Guslaaf Van der IJaë^hen verklaart dat (Jen ^óepsdagjavopd,' Maina Wayehbergb,! toen Lij tehuis kwaijij l)ëm gevraagd had om eeDe kagrt le schrijven; het is alsdan dal Maria Wayenbergh naar mrfheeft geschoten.! Heer Voorzitter. Hebt gijgeonebe-1 trekkingen gehad met de beschuldigde? Getuige. Ik heb nooit geene betrekkin gen gehad met de vrouw. Voorzitter. Hebt gij niet gesproken aan Marie Wayenbergh vaneen andormeisje van Brussel? Getuige. Ik had niets te vertellen over mijne zaken aan die vrouw. Enne getuige die nog iets deed kennen, is do vrouw, waar bet wapen word gekocht, die vertelt, dat Marie- Wayenbergh gezegd had dal liet wapen vóórharen man was. Er worden een vijftal getuigen ten ont laste gehoord. Het gehoor loopt om 12 3/4 ure ten einde. NAMIDDAGZITTING In de namiddagzitting nam M. Van Ele- wyclc het woord en sprak een rekwisitorium uit, waarin hij do beschuldiging tegen Maria Waeyenbergh staande hield. Daarna nam M. Richard Byl, de verdediger, het woord, en pleet dat Van der Haegen de schuld was van hot voorgevallene. UITSPRAAK De jury antwoord ontkennend op de ge stelde vragen en Maria Waeyenberg wordt vrijgesproken en onmiddelijk in vrijheid gesteld. Boetstraffelijke Rechtbank van Audenaerde. DROEVIG De genaamde Désiró Witlebroodt, van Maeter. die verleden weck veroordeeld werd om zijne wettige vrouvy achttien beten toe gebracht te hebben, bedreigde de genaamde Anna Van der Bruggen. Hij krijgt daarvoor acht dagen gevang, 26 fr. boet of nog acht dagen. De propere kerel maakte zich plichlig aan overspel en krijgt daarvoor zes maand. De medeplichtige, Emilie Van Dorpe, ook van Maeter, krijgt insgelijks zes maand. Dat zal hun loeren MESSTEKEN Désiré Baeskens, van Sint Martens-Lierde, leefde i oneonigheid met Jozef De Smet. Zekeren dag waren zij aan 't twisten en weldra aan 'l vechten. Baeskens trok zijn mes en bracht er De Smet verscheidene ste ken mede toe. Het slachtoffer was erg loe- gelakkeld. De dader werd verwezen tot zeven maand gevang. 50 frank boet of nog 15 dagen bak, met onmiddelijke aanhouding. BIERDRINKERS. De brouwer De Lan tabee re van Sint-Lie- vens-IIautem, had eene herberg- staan, op dit oogenblik onbewoond, maar waar nog bier in lag. De jachtwachter Van Laeken Edmond, Hendrik Biaeckman, EmileFoncke, Folix De Vos. en J.-B. Van Coppenholle, allen van Sinl-Lievens-Haulern, zijn in do woning gedrongen en hebben een groot deel van 't bierken afgedronken. Zij krijgen daar voor ieder drie maand gevang. Eene galavertooning In de Cinema. Donderdag avond had in den Cinema der Lange Ridderstraat, eene prachtige galaver- loaning plaats. De eigenaar luid het bestuur der maatschappij «De Sterrekensvriendeu» op de verlooning uitgenoodigd. De prachtige reeks zichten, welke elkan der onverpoosd opvolgden, verwierf veel bijval en bewezen eens le meer. dal de Aal- stersche cinema gerust mag vergeleken wor den hij al de Brusselsche en andere derge lijke inrichtingen. Nogmaals, een genoeglijke feestavond dat bij elkeen den besten indruk naliet. In de St-Martensgilde. Donderdag avond hield het bestuur der St-Martensgilde eene bijzondere vergadering om de rekening op te maken onzer voordracht over De Reis naar Rome. De opbrengst is hui ten alle verwachting- gelukt, en liet schoone doel, waartoe zij be stemd is, zal nu kunnen vervvezenllijkt wor den. De voorzifter ffër gfMe, M. Aug. Meganck bedankte bijzonderlijk den heer Van der Meerscho Louis, die bet rekord houdt voor den verkoop der kaarten. Wij nemen de gelegenheid te baat om nogmaals onzen welgemeenden dank te stu ren, aau bet Bestuur en de Leden der Gilde, aan de sladsgenoolen en vreemdelingen w elke hun penning bijbrachten. Kerk der Zwarte Zusters. Maandag aan staande, 29 Januari, zal plaats hebben de maandelijksche Gedurige Aanbidding van het Werk der arme Kerken Om 7 ure 's morgens Mis met zang en al- gemeene communie. Om 5* ure 's avonds plechtig Lof met fransch sermoen door den Z. E. H. Deken. MEDEDEELDEN. AALST Algemeen Nederlandsch Verbond (Tak Aalst). Vergadering in het lokaal Duitsch Bierhuis, Nieuwstraat, op Zaterdag 27 Ja nuari, te 8 uren. Dagorde 1. Voordracht Over Straf recht door den heer Frans Boeykens 2. Mededeelingen 3. Klank en zang. MARKTPRIJZEN Aalst. 2G januari. Hopmarkt, vaster, R\{>32.50—245.0,0. Anderlecht. Markt 26 jon» Kolveren I033i, pi-ij;? iierkilo op vpptifr. 1,20 a 1,40 l.tfO. Audenaarde 25 jan. Aardappelen. 7,50. bofpr .7,90..neren. 3,25. viggens 35. konijnen 3.5e. Gent Veemarkt van 26 jan. getal to koop gestelde dieren: Vette koeien 53; Melkkoeien 8 Groote ossen 2; Jonge ossen 10; Vaarzen 12 Stieren 13. Varkens 370 Kalveren 150; Ma gere beesten 83; Schapen 66, Lammeren 0, Vig- genen 388. Dc goede stalbeesten golden van 1,60 tot 1,85. De kalveren van fr. 2,30 tot 2,60 per kilo, ge slacht vleesch. De schapen van fr. 1,20 tot 1,40 per kilo, ge slacht vleesch. De varkens vau70 tot. 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 1,05 tot fr. 1,15, volgens kwaliteit. Wette reit. 25 jan. Boter 3,75 eieren 2,50 a 2.7'); viggens30 a 35 kiekens stuk 2,75 aard appelen roode 9 a 10; id. witte 8 a 9; konijnen 1,50 jonge duiven 1,40. Geeraarsdbergen 26 januari. Tarwe de 100 kilos 20,50Mnstetnin 18,50; haver 21,00; Rogge 17,00; boonen 22,00Aardappelen 8,50; lijnzaad 3<i,00 koolzaad 00,00 boter de kilo 3,40 a 3,68 eieren per 25, fr. 3.25 ruw vlas 0.94. WISSELAGENT 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. OFFICIEELE KW0TEERING BEURS VAN BRUSSEL 25 JAN. Leen van Staat, Provin., Steden Belgische leening 1* 2* r 3* r Kongo uitkoerbaar4 Kongo (Loten) A nulliteiten3 Gemeentekrediet3 1868 3 Buurtspoorw Jan -Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loton) 2,5 Andorleclit 1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2,5 1903 2 Brussel 19022,5 Brussel 19052 Zeehaven 2 Charleroi 19053 Gent 1896 2 Elsene 18803 19083,5 Laken 19023 Luik 18603 1897 2 1905 2 Mecholeii 1885. 1897 Oostende 1852. St.-Giliis 1904 3 St-Joos-ten-noode 18813 Schaarbeek (100 fr.)2 t, - (500 fr.)3 Spa 1909 3 5 Doornik (50 fr.)S Verviers 1813 3 88.45 88.45 88.45 99.50 82.75 89.05 86.25 104.50 85.40 85.45 102.25 89.75 83.25 97.— 80.50 71.- 85.50 72.— 73.— 76.25 70.75 83.55 voor de Stad en het Arrondissement Aalst» 89.1! 104! 50 85.50 102 90.— 83.50 80.75 71.25 AALST. 28 Januari. Vermakelijk Vuoneelfeest in den Katholieken Volkskring Sl.-Jozef, Meuleschelteslraat, üoor don Too» neelhond Langs om boter en do Fanfaarafdeeling Willen is Kun nen 2S Januari Tooneelfeest in do Patronage 11. Aloysius, Bint Jorisstraat. Men zal opvoeren 1° Doktor 'Pilloman; 2° Daar is de commissaris 3° De uitgespeelde Muzikant. Deuren open om 5 ure, gordijn om 5 1/2 u. 11 Februari. Toonoelclub der Ghristene Vakvc-reenigingen. Arheid en Kunst. Prachtig Avondfeest. Men zal opvoeren 1° Verdruk den mind're met, drama in 3 bedrijven; 2e De Nieuwe Dokter, blijspel in 1 bedrijf. 11 Februari Toon- en Tooneelkundig feest door de Catharinisten, in den slede lijken schouwburg. Opvoering van De Leie van P. Benoit en Monologenspelen doorR.Van Ryn. 12 Februari Groot kunst- en liefdadigheids concert in de groote feestzaal van het stadhuis, om 5 ure, len voor- deele der armen, bijgestaan door de (Damen der Liefdadigheid). 25 Februari In St Martensgeslicht, te 5 ure, Liederavond O. De Hovre. Koste loos voor de Oud-leerlingen en hunne familie. 10 Maart. Opvoering ten stedelijken Schouwburg door 't Koninklijk Tooneel- en Letterkundig Gezel schap 't Land van Riem van f De Eenige drama in 3 bedrij ven Vóór het Diner blijspel in één bedrijf. 16 Maart. Opvoering door de koninklijke maatschappij - De Catharinisten ter stedelijken schouwburg van Muurbloempjes en Jean- Marie LEDE 2 Februari Algemeene vergadering van 't Christen Vlaamsch Verhond. Voordracht mei lichtbeelden door den heer advokaat Bosteels, om 4 ure stipt, in de zaal der Bewaar school. IDDERGEM. 28 Januari Luisterrijke avondfeesten door 4 Februari de Tooneelmaalschappij De Tooneelliefhebbors en do mede hulp der katholieke fanfaren. Mert zal opvoeren 1. Dronkenschap eri zinnclopsbéid 2. Spook en of dio den. .GEERAARDSBERGEN 18 Februari Groot looneolkuodigfeest door de lvlauwaartsgilde in de zaal van den Werkmanskring. Opvoe ring van Graaf do Tatllis en zijne zonen beroemd drama in vijf be drijven, door J. Verbuist. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten, zoohaast mogelijk aan 'l beheer van ons blad mede te deelen. 1000 Kanadaplantsoenen ie koop bij Aloii Michiels, te Aalst-Miilbeek, Paperodetiries.477 wende men zich tot het HUIS JEAN DE CLERCQ 12, Kerkstraat, 12, AAL^ST gestielvt sedert IS jaar Aldaar te bekomen, allerhande zaden, zooals van ajuin, savooien, bloemkoolen, roode kooien, enz. Botteraven, Ecliendorf, vauriac, enz.. Gras zaden, klaverzaad en allerlei bloemenzaden, dhaliaplanten, enz... 485 bis NAAldLOOZE MAATSCHAPPIJ KAPITAAL i 5 MILJOEN FR. KOUTER, 20, GENT, BEURSORDERS Uitwisseling van vreemde bankbiljetten en munten, Koepons Voorschotten op titels In bewaarneming van waarden. VERHURINGS TARIEF DER met. 0,12 0,12 0,24 0,37 0,31 0,31 0^2 0,56 0,78 met. 0,15 0,30 0,20 0,15 0.21 0]35 0,55 ,0.62 j0,G2 0,57 De zaal der brandkasten open van 9 tot 12 1/2 ure ureden zaterdag van 8 dags. met. 0,57 0;57 0,57 0,57 0.57 0^57 0,57 0.57 HUURPRIJS 8 12 Fr. 10 14 17 20 30 45 50 45 50 75 11 125 200 is alle werkdagen en van 2 tot 3 1/2 1/2 ure tot 's mid- 1530 -10 j 60 ]SO

De Volksstem | 1912 | | pagina 3