NIEUWSBERICHTEN. STELLA Dramatische aanvaring 't Wit Stoopke ran Jaepes Neets Siileyeliaimek A. L. MEYVAERT 2 BE VOLKSSTEM 38 EN 29 JANUAM 4912 De Kamera schijnen een oongres van krui deniers, beenhouwers en andere negocianlen m eetwaren. De redevoeringen trekken sterk ©p elkander het zijn bijna prijs-courant en, als het geene eenvoudige strooibrieven zijn •oor de veemarkt. Ik wist niet dat er zoo- Vele onzer gekozenen zoo goed op hoogte waren van den prijs van boter, eieren, Vleesch, enz. Het is zonderling groote advo- katen toespraken te hooren houden, die bij don eersten oogslag schijnen voort te komen van hunne keukenmeid. Dit alles naar aan leiding van den duren tijd, alsof al dien woordenvloed de eetwaren meteen cent zal verminderen. Hel is van eigen zeer vervelend alles zoo duur te n oden betalen, maar bel is het go- volg der droogie, het gevolg van de grootere noodwendigheden, die wij ons hebben gege ven, het gevolg der hoogere looiien, van de groote trasten en van debeurspeeuleeringen. Verleden week kreeg M. du Bus bijna een kaakslag van M. V.'iidervolde. Donderdag was hel de beurt aan M. Vandervclde om geslagen te worden. Hij werd dus gemeten met dezelfde maat. Hel is het antwoord van den beider aan de herderin. De militairen verdedigden zich op eene andere wijze als onze mission narissen. He liberalen, evenals het publiek, kouron lujdop de bundel wijze van don rooden leider, den salonsocialist,' af. Dat is goed voor een Hnbin De kartellisten brengen alles in rekening. M. Max bad den lof uitgesproken van Br..,.*.,. Lepage, die geneesheer is in dc godshuizen. M. Bauwens heeft daartegen geprotesteerd en geeiseht. dat de burgemeester, als hij iels zeggen wil, op voorhand de toelating moet vragen en moet lal en lezen wat hij gaat zeg gen. M. Max heeft laten weten dat er op zijne aanspraak geen antwoord moest komen. In alle geval de zaak wordt druk besproken. M. Max heeft zijne policieagenten verbo den zich aan ie sluiten in eeno wettelijke be- roepsvereeniging. Nochtans de onderwijzers mogen zich syndikeeren in het rood Volks huis. Er is meer. De syndikale afdceling der ge- meentehodiondenkomt Ie heslissen.Ie proïos- teeren legen de veroordeeling van gezel Jacqmolto en heeft besloten deel le nemen aan de socialistische betooging van 29 .la- «nuari. Ziedaar hel schoon regiem, in voege op hel stadhuis te Brussel, dank aan iiet 'kartel -f- M. Tamignon, voorzitter'vim de komissie der godshuizen, is, hoewel een liberaal, met herkozen door de kariellisten. Heol do kom missie, waarvan. 0 liberalen en .1 katholiek, komt haar ontslag Lo geven. Hot kartel zal nu 2 soeialislcn noemen. M. Tamignotyis een oud liberaal raads lid en is sinds 25 jaar. benoemd aan d.e gods huizen. Doch do liberalen moeten al doen wat de socialisten vragen. Het kartel hcéfl den liberalen vinger in 't draaiwiel gestoken, heel hel lichaam moet er door. -i: De overeenkomst tusschen katholieken en onafhankelijke» is voorgoed gesloten. Volgens artikel 71 van de Grondwet moe ten de kiezers, na de ontbinding der Kamers, hinnen de 40 dagen bijeengeroepen worden en de Kamers binnen de 2 maanden. Kr zul dns eene buitengewone zitting zijn dit jaar. K ORE. ZUID-AMERIKA Ruzie tusschen Argentinië en Paraguay HeL zit er op tusschen Argentinië en Para guay. Argentinië had een ultimatum gezon- OF wie is mijne moeder I-Tistoriscii Tafereel 49° Vervolg. Nochtans schonk Eugeen haar vergiffenis, in de stilte zijner eenzame kamer, onder den kalmenden invloed des nakenden nachts, ging si.in hart open voor zachtere gevoeiens. De in wendige storm legde zich... zijn bloed stroom de regelmatiger. Reeds de eerste herinnering van Francisca's geduldig lijden oefende cenen heilzame» invloed uit op hem. Had zij, sedert seetien jaren, niet onophoudelijk getreurd en geleden. Wanneer hij voor zijnen geest riep hare bevreesde teederheid jegens de ouders en jegens hem zeiven; wanneer hij dacht aan de opofferingen, waardoor zy haar leven ken merkte en aan al de vreugde der jeugd vaar wel zegde, dan viel zijne gramschap. Alles sprak ten haren voordecle. Nooit schaarde zij zich in de rijen der jongvrouwen nooit zocht zij de huldiging eens mans, alhoe wel zij do bekoorlijkste was onder allen. Nooit nam zy deel aan dans of jeugdgetuimel, waar in zoo menige deugd verloren gaat. Als eene kloosterzuster had zij geleefd in de voorbeel digs! e ingetogenheid. Het viel Eugcen te bin nen, dat zyne moeder bekommerd was wegens hare verandering; terwijl de vader niet kon begrijpen, hoe uit een zoo vrolijk kind eene zoo ernstige jonkvrouw kon spruiten. O, thans lag de oorzaak bloot voor zij no oogen; hy murmelde God zij dank, dat onze ouders in onge- eloordeu vredê zijn gebleven Wat moest evenwel de ongelukkige, ge- den aan Paraguay, waarop niet werd geant woord. Argentinië zal eene vlootbetooging houden voor Paraguay. Daaruit zou wei een oorlog kunnen ontstaan. Paraguay telt ech ter maar 700,000 inwoners op eene opper vlakte van 200,000 vierkante kilomeiers. OOSTENRIJK Ontslag van den Rijkskanselier Het is eene afgedane zaak. Graaf d'Aeren- thal, die zoo lang reeds Rijkskanselier is van Oostenrijk, heeft zijn ontslag gegeven. De Rijkskanselier is wel ongesteld, doch de hoofdreden is do oneenigheid die ontstaan is tusschen hem en den troonopvolger. EILAND MALTA Bezoek der Engelsche vorsten Het eiland Malta hooft oen bezoek ontvan gen der Engelsche Vorsten. De vorsten be zochten het gasthuis van Malta en onderhiel den zich met de zieken en de zusterkens. Vandaar gingen zij naar de hoofdkerk waar ze ontvangen werden door den Aartsbisschop en gansch liet kapittel. PERZIË Tegen den Ex-shah Thans schijnt hot lot van den Ex-shah be schoren. Engeland en Rusland zullen tus schen komen om den Ex-shah uiiPerzië weg le houden. DU ITSCH LAN D De laatste ballotteeringen van Donderdag Donderdag moesten er nog 33 ballottee ringen komen. Die ballotteeringen zijn zeer voordeelig- geweest aan de socialisten die nog 11 poleis hebben bijgewonnen. De conserva- teurs 2, de vrije conservateurs 2, hel Cen trum 2, de Polen 2, do nationaal liberalen 7, en de radikalen ook 7. De socialisten, de nationaal liberalen en de radikalen hebben er te zaïnen 25 gehaald op 33. Het is door deze 25 zetels-dat de meerderheid van rechts overslaat naar linies mei 201 stemmen tegen 198. Hoe gaan de mannen vnn links regee- ren f Zij kunnen niet. Bij die 201 zijn er 50 nationaal liberalen die heel en al verschillen met de socialisten on economisch gebied. Dat zal eene klets geven als die gaan beginnen. Wat zal lmn.werk zijn. Volgens algemeen gedacht.... Niels doen, en niets tol stand brengen. Hel Duitsch volk is in de klseren mot zulke regeering. Het Centrum verliest in het geheel hoop en al 10 zet els. Men luid voor de kiezing ver wacht dat hot ten minste een 30tal zetels zon hebben verloren. Het Centrum steunend op eigen kracht heeft zich dapper uit den slag getrokken. Hel is en blijft eene macht waarmede valt af te rekenen. Meer vragen de Duitsclie katholieken niet CHINA Besluiteloos. Het Hof weet niet wat doen Het hof is het eens geworden met de kei zerlijke en Mandchurjaausche prinsen. De 'keizer Zal mét: onmiddelijk af«t«nd doen. maar eerst wachten naar de bijeenkomst der Nationale Vergadering en zien wolken vorm vnn gouvernement «leze vepkiest. Hot is tie volledige hcsluileloosheid. «vel eender hoofd fouten van eene regcerinesmacht De houding van Japan. Voorstel in het Parlement Eene Japaansche maatschappij is in onder handeling mol de reyolutionnairen over eene geldleening aan deze laalslen. De progressis ten in Japan zouden uiileti dat Japan de republiek erkenne. Een voorstel in dien zin is in het Japaanscb Parlement neergelegd. De rneening der gekozenen is zeer verdeeld men denkt nochtans dal Japan de Chineesclie republiek in de huidige omstandigheden niet zal herkennen. Veroorzaakt door de schielijke dood van een loods. Vóór de haven van Honolulu, had eene aanvaring plaats tusschen de pakelboot krenkte zuster geleden hebben f Alles ont- beeren; alt yd onder deu druk baars geheims; onder de vrees van ontdekking en onder de worsteling tegen hare liefde tot Schollin, welke (dit wist hij thans) altoog hot ideaal harer stille droomen was geweest. De ontferming overstroomde zijn barfcde kamer werd hem te nauw... de geesten zijner ouders d' ken op voor zijne oogen, en wierpen verwijlende blikken op hom.'71 ij beschuldigde zichzelven, dathy de vrouw verzuimde te be schermen, die van dezelfde moeder als bij ge boren was. Men late het over aan den waanzinnige te zeggen, dat de familiebanden een ijdel iets zijn. Omdat er bij uitzondering, wanschepsels gevonden worden, die de bloedbanden verbre ken uit eigen belang, uit begeerlijkheid en uit nyd, besluite men niet.tot vernieling van deze grondzuil der samenleving. De betere, do ge voelige en welgeschapen mensch kan alles vergeven, wat de broeder misdaan, wat de zuster gezondigd heeft. Eugeen spoedde zich naar Schollin's kamer. Hij vond hem niet. Zou hy zwak genoeg zijn vroeg hy zichzelven, en steeg naar boven met het vaste voornemen van de kamer der zuster te betredon. De voorkamers waren in eeno stille duister nis gehuld... overal eene benauwende een zaamheid... God wille ons bijstaan fluisterde de jonge man huiverend. Indien zij weg ware, wat dan gedaan, wat begonnen Hij drong schier ongestuiniig binnen hare kamer. Wat het eerst onder zijne oogen viel, was de gestalte zijns zwagers. Hij scheen maar pas te zijn binnengekomen. In eenen staat van besluiteloosheid leunde hy tegen de marnieren schouw. Zijn voorhoofd rustte op zijne hand; hy scheen zijne oogen aan de Cleveland der Hamburg-Amerikalijn, en den Amerikaansc.hen kruiser Colorado •-> welke zware avari bekwam. Het ongeval is toe té schrij-ven aan den- loods der Cleveland welke door eeno bliksemsnelle geraaktheid werd getroffen, terwijl hij zich aan het roer bevond. Daar de passagiersboot niet meer gestuurd werd, raak ie de paUetbool het achterste der Colorado aan, een kanon omverwerpend. Het roer van den kruiser werd bescha digd. De Cleveland leed geen schade. Do hooi bracht 600 passagiers over, die allen vreeselijk verschrikt waren. Men moest er velen beletten over boord le springen. Brussel. Erg ongeluk. Karei Ver helen, Lakenstraat, werd Vrijdag in de Groendreef ruim 80 meters ver over den grond voortgesleept door zijn paard, dat hol was gegaan cn datloj poogde te bedwin gen. De ongelukkige werd bewusteloos op genomen, met gebroken linkerarm en eene diepe wonde aan den linkerslaap, waaruit hel bloed stroomdei De man werd naar het gast huis vervoerd. Razende hand. - Één groote wille hond, met schuim in de muil. liep Donderdag op do Zuidlaan, sprong op M. A. Tonglet toe en heet hem zeer erg. De wonden van M. Tonglet werden in het Sl-Pi©ter#gaslhuis uitgebrand. Twee agenten hadden den hond per auto achtervolgd en revolverschoten naar hem ge lost, zonder hem te treilen. Zij verloren hem aan de Zoningenstraat uit het oog. Onnoodig-, te zeggen, dal. dit alles gansch de wijk in opschudding bracht. De eigenaar van den hond wordt ijverig opgezocht. Al wie slecht slaapt, is niet wel gezind eii kan niet goed werken. Slechte slaap ontwekt zenuwziekten van allen aard. Geneest u met de Dormapocders van Dir. Goddé, die goeden en verkwikkenden slaap verwekken. 1,55 fr. in zegels aan Apolli. Goelsl, Anltoerpsche Kassei, iöl, Brussel en overal. 518. Bedrieger geknipt. Voorzien van een bon, zoogezegd afgeleverd door een oud en belrouwenswaardig 'k'liëul van liet buis der echtgenoolen R...,1 Fabriekkaai, "bood een persoon zich aan om éeuë bestelling koop waren in ontvangst te nemen, ten beloope van 178 frank. M. R... twijfelde aan de echt heid van hel hand leek oo. l stelde vragen aan den persoon, en ten slott'3 bleek het dat do bon valsch was. Dc kerel werd aangehouden en opgesloien. f' De diefstallen in de statiën. Vrijdag morgend heeft, de 'rechterlijke officier, M. Glaes'sens, op hevel van den onderzoeksrech ter van Meclielen, twee schippers.- gebroe ders, aangehouden die mol. hunne boot gemeerd liggen in het Yergotedok. Zij zijn verdacht van medeplichtig-in id in de diefstal len in de statie.*» van Muysenven Mecbelcn. Er werden opzoekingen gedaan in hunne schui'en, docli niels ontdekt. De twee ge broeders werden naar Mochelen overge bracht. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTMIER. ktachligalo geneesmiddel legen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uilwerking is radikaal cn bijna onmiddelijk. Cachetten 1 fr. 43 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, M echel gn. 1505 Schaarbeek. Schifiijke daad. De kofliehuisbediende, Lonis Prullemans, 03 jaar, wonende Hulstraat, begaf zich Vrijdag morgend, te6 ure, naar sijnen arbeid. In de Brahandstraat zakte hij ineen op het voetpad en was dood. Hij bezweek aan eene hart kwaal. Aanranding. Mevrouw B... Hippo- droomlaan, te Elsene, werd Donderdag avond, in de Paleizenstraat aangerand, door duisternis te willen gewennen, vooraleer hy voortstapte door do liclitëlooze zalen. Wat is zy vroeg Eugeen met ge stormde» adem. Gij... Eugeen, gij riep Schollin op eenen toon van jubelende vreugde en tevens van verwondering. De jonge man fluisterde met openhartigheid een afgrijselijke angst overviel my... Richard, zij is mijne zuster... Indien zij eens dood ware... Schollin beefde eenskiaps van schrik. Eugeen vervolgde Eene wanhopige daad... O, Richard, ik ben dozeberadene vrouw dooru vorslooteu... door mij veracht indien.... Licht... licht, haal mij licht! hijgde Richard, on was genoodzaakt zich aan de schouw vast te klampen om niet te vallen. Met zooveel voorzichtigheid als zijn diep geschokt gemoed hem toeliet, sloop Eugeon naar buiten, en nam eenë kaars van de tafel der zaal, waar het avondmaal opgediend was. Hij bereikte reeds de deur, toen deze eens klaps openging, en Stellk hem te gemoet trad in geheel de bekoorlijke ïrischheid harer kom- merlooze jeugd. Waar is mevrouw Schollin vroeg zij Ik heb haar overal opgezocht; in hare ver trekken, in de keuken, zelfs in den kelderIk vind haar nergens. Eugeen's blikken bleven op de schoone ge stalte gevestigd. Tol op dezen oogenblik had hij neg niet overwogen dat dit meisje de hoofdoorzaak was van dg opschudding, die dit huis met eenen volslagen ondergang bedreig de. Do belangstelling, welke zij hem inboe zemde, de oorzaak harer verschijning, de tooverkraeht baars wezens, alles werkte wel dadig op deu jongen diplomaat. een kerel, die haar een werkzakje ontrukte 25 fr. bevattende. De kwaaddoener vluchtte langs de Poststraa. De vrouw verandert dikwijls, maar nooit, voor haren koffie, want zij gebruikt altijd do uitmuntend© Bitterpeeën der «Tra-ppisten Yinoart. 1600 I St-Jans-Molenbeek. Droevig ongeval Twee brouwersgasten droegen Vrijdag eene ton bier in eenen kelder der Vander- nootslraat. Cyriel Lacail. Ransfortstraat, dio de eerste ging-, gleed uil en viel van de trappen. Men nam hem op met eene dubbele breuk aan hel linkerheen. gebroken ribben en kneuzingen. De ongelukkige werd over gebracht naar het gasthuis. is hei eenige echte Vieux S.yslème. Lokeren. Schrikkelijke ongelukken. In de werkhuizen van M. 1 odewijk Her- hort. handelaar, wonende op de Oude Bees tenmarkt, is Zaterdag voormiddag- een schrik kelijk ongeluk gebeurd. Rond half lien ure kregen de drie werk lieden, die lot liet. vullen der beddens aange steld zijn, zooals naar gewoonte hun glas hier in de macbienkamer. .Toen zij geel en hadden, ging Domien Hiel, 17 jaar oud, naar zijne vest om er zijn neusdoek le nemen. Hij moest voorhij het jachtwiel, van den motor. Eensklaps werd hij ioor de as gevat en talrijke malen rondgeslingerd, telkens met hel hoofd tegen don grond hotsende, De^notor werd zoo spoedig mogelijk stilgelegd en hot slachtnfi'er dat niet kennelijk meer was naar het gasthuis overgebracht. Hij is er een uur later overleden. Een onderzoek is geopend. M. Herhert was op reis toen het ongeluk voorviel. Het parket is verwittigd en wordt verwacht. De steenlosser Domien Cocq, is aan de Van Laerekaai, met een kruiwagen steenen, in hel ruim van een schip gevallen. Hij werd erg gewond aan liet hoofd en don rechter voet gebroken. Zijn toestand is zeer erg. Clemence ls de facteur al ge weest Neen, Mijnheer -- Wel die wacht lang vandaag Waarom is u zoo ongeduldig, mijnheer? Waarom wel ik verwacht met den post eene flesch THEÜBROMA, ge weet wel, dal krachtherstellond genëofmiddel dat mij zooveel goeds heeft gedaan. In alle apotheken. Hoofddepot Gent. DE MOOR, Burgstraat, 38. Te Aalst hij al de heeren apothekers. Gent. Bet drama der St AnnaMraat. Isidoor Van Hoecke, de dader der moord op Augusta Van Tom me. St Amandstraat, gepleegd, is Zaterdag morgend overleden, Daarmede mag hot onderzoek van hel vreesélijk drama gesloten worden. Genthrugge. De misdaad. Het aan houdingsmandaat, tegen Elodie Bekaert af geleverd. is gisteren bekrachtigd gewordon. Nog- verscheidene getuigen werden onder- boord doch liunne verklaring bracht niets nieuws aan het licht. Staclsmeuws. ZONDAGRUST. Zondag 28 Januari 1912, zal de dienstdoende apotheek Mijnheer Rennehoog, Nieuwstraat, alleen open blijven te beginnen van 12 ure tot middernacht. Luisterrijk Kunst- en Liefdadigheidsfeest op Maandag 12 Februari 1912, om 5 ure 's avonds heel slipt, in de groote Feestzaal va'i'tStadhuis, ten voordeele van den Armen, bijgestaan door de Damen der Liefdadig heid, met de welwillende medewerking- van Mejuffer M. OlislagersKunstzange res, Laureaat van 't Koninklijk Conservato rium van Bruasel Mijnheer J. Mer lens, Tenor, Laureaat van 't Koninklijk Conser- Wat hij tot heden gevoeld of hem tegen de horst mocht gestooten hebben, dat verdweon altemaal, toen hij overdacht, dat hij in dit meisje de dochter zyner zuster moest bemin nen, en dat zy aller achting en liefde waardig was. Een zwakke, doch hartolijke glimlach was het eenige antwoord. Wat zou hij haar zeggen Kon hij haar deelgenoote maken van zijne vrees Mocht bij haar medenamen naar de kamer der zuster, om haar ooggetuige te makeu van hartscheurende tafereelen, nog eer zij wist, hoe verre zy zelve daarvan de onvrijwillige schuld was? En wie waarborgde hom tegen ongeluk, indien hy de raadselach tige verdwijning der zuster zoo eensklaps openbaarde Eene poos overwoog liy al deze bedenkingen; dan zegde hij tot haar Gelief hier te blijven, Stella... Volg mij niet. Zoodra ik mijne zuster vinde, kom ik u roepen; blijf derhalve op mij wachten In allerhaast sloeg hij de deur toe, en begaf zich naar de kamer waar hij Schollin verlaten had. Hij vond hem niet meer, aangezien hij in de duisternis was begonnen rondtasten om diegene te zoeken, welke hem misschien voor eeuwig ontrukt was. Hij'vond haar niet. De sofa was ledig; nergens een spoor der dier bare. Beslist tot het kennen van zijn lot, trad hy naar de deur der gemeenschappelijke slaapkamer. Eene frissch© lucht w aaide hem tegemoet. De vensters stonden open... De witte gordijnen fladerden heen en weder golyk reusachtige spookveiscliijningen. Eene donkere gestalte werd zichtbaar; voor do bidplank lag zij op de knieën, met liet voor hoofd tegen don vloer. Geen teekou van leven liet zich bespeuren. Zijn Lloed bield op van stroomen. De folteringen die hij had door staan, brachten het hare bij. In zyne herinne ringen bleef niets meer aanwezig dan do liefde vatorium van Brussel Mijnheor Efo. HorenCellist. Eerste prijs met de grootst# onderscheiding van liet Conservatorium v«R Parijs Mijnheer Pk. LoochocPianist. Lau reaat van 't Koninklijk Conservatorium van Gent Mijnheer U. Robi/t, Kluchlzanger.. Katholieke Volkskring St-Jozef. Ver makelijk Avondfeest gegeven door de Too- neelkring Langs om heter met de mede werking der Fuufaur - Willen is Kunnen», in do Feestzaal dor Meulesohettestraat op Zondag 28 Januari 1912. Deuren open om 4 1/2 uren. Gordijn om 5 ure slipt. Twee vermaarde blijspelen. Uit- gelezene muziekstukken en kluchtige zangen. Die liefhebber is van een plezierige» avond en geerne hertel ijk lacht moet naar den Volkskring van Schaarbeek Daar zal leute zij Lijnwaden, katoenen, Van den Bergh- Jouret, Korte Zoutstraat, 41. Aalst. Gevonden. Zaterdag morgend vond M. Hcvvaert, marktkramer, van Geilt, op zijn kraam, op de Markt, oen reticule liggen, drie gouden ringen bevallende. De eerlijke vinder heell zijne vondst opliet policiebureel in bewaring gegeven. De eigenaar kan ze aldaar terug hekomen. Oneerlijke daad.Eenige dagen geledon had M. B..., ondklcerkooner., Houtmarkt, van een herbergier, dio uitscheidde al liet herberggerief gekocht. Do gewezen her-1 bergier streek het geld op en trok met zijn gezin naar eene andere stad, denkelijk naar Brussel. Het kwam nu echter uit, dat het herberg gerief, do eigendom was van een brouwer en deze deed het gerief aanslaan. Een# klacht is neergelegd. Boldersmaatschappij, Door Eendracht Sterk lokaal Klein Gent Nieuwstraal, 80, groote prijkamp met de platte bolle. De Heeren Liefhebbers en Maatschappijen van het platte Bolspel zijn uitgenoodigd tot den groote» prijskamp die zal plaats hebben in het lokaal, gehouden door den heer Karei Van Styvendael, «Klein Gent» Nieuwstraat. 50 fr. prijzen gewaarborgd verdeeld als volgt1° prijs 25 fr. 2e pr. 15 fr. 3e pr. 10 fr. Werkbeurs Worden gevraagd door de ■patroons Smeders, voor stovenma- kerij Schrijnwerkers, volle gasten. Vragen .der werklieden 1 behanger, 1 bobynder, voor breiwerk 1 zeer goede voerman 1 werkluigkundige-vuurstoker 1 ajusteerder Werklieden van allen aard. SpiegelsKadersVitraux Baguette» Werf 3, Aalst.Stoomfabriek in i^nt BURGERLIJKE STAND VAN AALST r.FRnr>RTFTM Mannelijk geslacht 5) GEBOOR1 LÏN Vrouwelijk geslacht 9) 14 HUWELIJKEN De heer P. Eeman, kandidaat-notaris, met Jufvrouw J. Sonck, be/.ondere. A. De Haeck, Schipper, met R. Duquesne, zonr beroep. O. Van den Spiegel, wever, metM. u.a-don; twijn- ster. L>. Beeckman, daglconer, met P. Do Brueker, breister". F. Straeimans, dienstknecht, met M. Callebaut-, zonder beroep. S. Welle- kens, kuiper, met A. Van Goethem, lacetbewerk- ster. JU. Rowies, fabrikant, met M. Van uen Borre, zonder beroep. J. De Wever, land bouwster, met E. Borms, winkelierster. OVERLTJDENS. M. D'haens, weduwe Heylenbosch, winkelier ster, 85 jaar, Schoolstraat.. F. Spaens, man Van den Broucke, schaliedekker, 73 jaar, Vrij heidstraat. C. Muylaert, landbouwer, 70 jaar, Arbeidstraat. A. De Veylder, man Libaut, twiinder, 86 jaar, Wi f huisstraat.L. Van Ise- ghem, man De Gendt, schrijnwerker, 61 jaar, Gentschesi-aat. M. Frauck, weduwe Vinck, zonder beroep, 88 jaar, Kluyskensstraat. i De Rop. weduwenaar, Luvox, zonder beroep, 81 jaar, Gentschestraat. P. Van den Bossche, fabriekwerkster, 22 jaren, Hooge Vesten. 2 kinderen onder de 7 jaren. tot deze vroiuv, welke hij thans herkende bij de schemering van het kaarslicht; want Eugeen trad juist over den dorpel. Schollin boog over de geliefde neder... en stiet een w ilrt gegil uit... Eugeen was in eenen sprong naast hem Francisca had voor hare bidbank ge zeten, om van God en van de Moeder des hemels troost en sterkte te vragen in haren rampspoed. Uitgeput van lichaam»- en geestes krachten, was haar hoofd op den vloer geval len. Met hare gevouwen handen drukte zij op haar hart... Zij ademde zachtjes... de ramp zalige vrouw sliep in deze houding. God had haar troost en rust geschonken, toen allen tegen haar samenspanden. Hoe schoon, hoe zachtaardig en verduldig zag haar aangezicht, toen men haar hoofd voorzichtig optilde. Schollin vatte Eugeen's hand en fluisterde Overlaad mij met uwe verachting! Noem mij eenen lafaard! Ik kan haar niet verlaten... ik durf, ik mag haar niet vers tooien... God heeft ze mij gegeven, en voegde hij uog zach ter er by zonder haar kan ik niet leven God zegene u sprak Eugeen, en ver liet het vertrek. De landraad sloeg zachtjes en zorgvuldig zijne arme om Francisca's ledenen; tilde haar op, en liet haar op de zetelkussens neder... Zy opende de oogen... Hare blikken ontmoetten de blikken des gemaals, die sprakeloos over haar boog. De schrikkelijke ellende liarer toe komst verscheen met de snelheid des bliksems voor haren geest. Zonder hem, was zy veroordeeld tot een rampzalig plantenleven... totdat God haar riep. Op een geweldig einde had zy nog nooit gepeinsd: redo, pli Vb^srf en Godsdienst hielden zelfs de gedachte zulker daad van haar verwijderd. Wordt voortgezet

De Volksstem | 1912 | | pagina 2