OORLOG BUITENLAND. AFSCHUWELIJKE MISDAAD NIEUWSBERICHTEN. Italië en Turkyë DIEVENBENDE GEKNIPT TE DOORNIJK STELL le St-Pauwols-bij-St-Niklaas 2 TUSSCHEN In Europa. Het Turksche kabinet. Saïd Pacha zal waarschijnlijk zijn ontslag geven als kabinetsoversto en het kabinet hervormen. Al do huidige ministers zullen behouden worden, ter uilzondering Tan de titularissen van openbare werken en posten •n telegrafen. Deze twee laatste zullen toe gekend worden aan Djavid Bey en Talaat Bev. Misverstand naar aanleiding der kaping van de de Tavignano Do Ilaliaansche regeering heeft haar spijt uitgedrukt over het misverstand ontstaan bij het aanhouden of het kapen van de Tavi gnano Voortaan zal Italië veel voorzich tiger zijn in hel onderzoeken of beter gezegd in do huiszoeking der schepen. Fransoh geschil opgelost. Turkije bedankt Frankrijk. De Turksche regeering heeft hare vol doening en tevredenheid uitgedrukt over het optreden van Frankrijk dat op zulke onpar tijdige manier belet iieeft dat Turksche ge- neesheeren en leden van het Rood-Kruis aangehouden werden, die op weg waren naar het oorlogsveld om daar de Turkscho ge kwetsten te gaan verzorgen. Alleman t' akkoord, lieer Glemenceuu is ook tevreden over den afloop dezer zaak die ernstige gevolgen had kunnen hebben. Italië is ook tevreden, Tur kyë ook als men nu maar t' akkoord kon komen om den vrede te bewerken, dat ware nog best van al De oplossing wordt gevierd Te Tunis heeft do bevolking luide hare tevredenheid uitgedrukt over de bijlegging van het Fransch-Ilaliaansch geschil. Een groote stoet trok door do straten der stad en bracht huldo aan Frankrijk en Italië. Zij komen te Marseille aan Op de& oogenblik dat wij schrijven,moeten de 20 Turksche passagiers Ie Marseille zijn aangekomen. Niemand zal hen mogen nade ren, vooraleer Frankrijk al de voorgenomen maatregelen zal bobben genomen. Protest tegen Italié M. Thierry, kamerlid, heeft een vurig protest in de Fransche Kamer neergelegd tegen de handeling van de Italiaanscho oorlogsschepen, die andere schepen, die in onzijdige wateren varen,doen stilleggen en geheel en al doorzoeken en doorsnuffelen. In Tripolitanië De Turken zijn terug in roering gekomen, vooral rond Ain-Zara. 3000 Turken vielen 'de Ilaliaansche versterkingen aan, zij hiel den lang, zeer lang volmaar toen kwam do Ilaliaansche ruiterij met het kanonvuur en verplichtte de Turken af te trekken. Sinds ongeveer eene maand werden schier dagelijks inbraken en diefstallen gepleegd te Doornijk. Ondanks do bijzondere waak zaamheid der policie, kon men er maar niet in gelukken, de daders te ontdekken. Zaterdag avond, rond 8 ure, bemerkte men licht in de villa van den heer notaris Lecroart, op de grens van Doornijk en Kaïn. Daar deze villa gewoonlijk onbewoond is. en men dus vermoedde dat dieven binnenge drongen waren, was er spoedig eene menigte gewapende lieden rond de villa samenge schoold. Eensklaps verliet een kerel ijlings het huis en nam de vlucht. Hij werd achtervolgd on loste verscheidene revolverschoten op degenen dio hem wilden aanhouden. Do kerel liep echter niet ver, want wel- OP wie is mijne moeder Historisch Tafereel 50® Vervolg. Sch oil ill's gewond hart en gekrenkt eerge voel mochten hein tot harde voornemens heb ben aangespoord, alles vervloog.'Geen enkel woord ontheiligde dezen plechtige»! oogenblik. Francisca verstond hem; haar beminnend hart voelde, dat de gemaal aan haar gehecht bleef. Zonder alle vooroordeelen des toenmalige»! iijdvaks te verachter, nam hij met dezen stap zijn aandeel der plichten, jegens haar en hare dochter, gewillig op zijne schouders. Alles, wat do wereld van dien stond af, bezoedelde, Irof hem ook. Hij offerde alles op, om het ge- Tuk alleen vast te houden, dat het bezit aiiner gade hem verzekerde. Somtijds zal misschien wel eene schaduwe over de heldere zon zijns geluks vliegen; doch van den aardschen mensch mag men de volmaaktheid des engels niet vorderen. Zijne fierheid was schrikkelijk gehavend; het ideaals zijner liefde en veV- eeniging was in deugen gevallen. De dood van Malehow mocht thans als eene geruststelling aanzien worden. Van de overige medeweters ■noest men niets vroezen; want allen hadden er belang bij te zwijgen. Do markgraaf stuud op hot punt van te vertrekken; hij moest voor niemand blozen. Indien wij nu tot Stella teruglteeren, dan vinden wij haar op den balkon, om eenen laatston Mik te werpon op de omstreek, dio zij den volgenden dag voor altijd zou verlaten. overdacht Eugeen's zeldzame handel- en éoenwgze. Over 't algemeen was zij zeer ge- dra was hij gevat en na eene duchtige klop ping werd hij aan da policie overgeleverd. Een andere kerel sprong door een venster en trachtte zoo te ontsnappen, doch hij ook was spoedig in hechtenis genomen en afge slagen. Een derde kerel, ziende hoe zijne twee gezellen behandeld werden gaf zich ge dwee over, lioper.de met do vuisten der nieuwsoortige policiemannen geen kennis te zullen moeten maken. Hij had zich echter bedrogen en werd niet gespaard. Eene huiszoeking, in do woning der dieven gedaan, deed talrijke gestolen voorwerpen ontdokken. Men verwacht nog andere aan houdingen. FRANKRIJK Schandalen. De onderwijzers, de gebroeders Autissier, zijn aangehouden onder beschuldiging van zedenaanslag op de kindereu. Het is de prefekt van do Senne, die het onderzoek leidt. Nog andere aanhoudingen voor dezelfde feilen zouden op til staan. D U ITSCH LAN D De verjaardag van den Keizer. Keizer Willem is nu 53 jaar. Hij is door do Duilsche bevolking op grootsche wijze gevierd. Toen hij Zondag met de keizerin naar do opera reed, werd hij geestdriftig ge groet. De Oostenrijksche troonopvolger M. Bertln. Aartshertog Frans Ferdinand is dezen mor- gend.te Berlin aangekomen. Hij wei d aan de statie ontvangen door den keizer, de keizer lijke prins en do gezant van Oostenrijk-Hon- garië. RUSLAND. Engelsche Parlementsleden te St Petersburg Eono afvaardiging van hot Engelsch Par lement is met groote voorkomendheid te St Petersburg ontvangen. De burgemeester verklaarde op het banket, 's avonds op hel stadhuis ter eere van de Engelschmannen gegeven, dat de hartelijkste betrekkingen heerschten tusschen do beido natiën, en dal die vriendschapsbanden zeer groot voordeel zou brengen aan beido natiën. OOSTEN RIJ K - HON GA Rl Baron d'Aehrenthat blijft. Toen Bon d'Aehrenlhal van Simmering terug keerde, heeft hij fel aangedrongen bij den keizer zijn ontslag aan to nemen. De keizer heeft hem gevraagd eene lango rust te nemen, wat hem de noodige krachten zou bijzetten om aan te blijven. Baron d'Aeren- thal blijft dus aan. BRAZILIË Anarchie te Bahia M. Aurelio Viano, gouverneur van de stad Bahia, heeft opnieuw zijn ontslag moe ten geven. Zijn opvolger is in bot zelfde ge val gezet en nu is do stad zonder overheid, in vollo anarchie overgeleverd aan het ge spuis en de soldaten. Generaal Vespasiano is op weg om de orde te herstellen. CHINA De toestand. De Troon do keizerlijke Familie, heeft hof gehouden zij doet geenen afstand. Ver scheidene generaals, dienendo in het Keizer lijke leger, hebben aan het Hof gesclirevon, dat het afstand moest doen en de republiek invoeren. Bommen te Peking. Generaal Li-Chang doodelijk gekwetst. Te Peking hebben de rovolutionnairen verscheidene aanslagen gepleegd tegen ge neraals cn hooggeplaatste personen. Zoo is er eono bom geworpen naar Li- Chang. De generaal is afgrijselijk gesteld. Zijne beido beenen zijn afgeslagen en boven dien heeft hij nog ernstige wonden. Zijn toe stand wordt als hopeloos beschouwd. voelig voor natuurschoonheden het ruischen des bewogenen strooms, het geklots der gol ven oefenden eenen machtigen invloed uit op haar gemoed. Daarbij kwam nog die zwaar moedigheid, welke iederen mensch overvalt, wanneer hij van don geboortegrond moet scheiden. Met droefheid dacht zij, dat zij deze brave menschen nooit zoude wederzien; dat zij scheiden ging van den man, die mot zijnen ernstig goedaardigen blik haar leven bestuur de. De markgraaf kwam hare droomerijon stooren, die dreigden tot treurgeestigheid over te slaan. Met eene kunstmatige deftigheid trad hij tot haar, bood zijnen arm, en leidde het meisje in de zaal terug. Terwijl hg behoed zaam alle deuren sloot en grendelde, sprak hij schier huiverend Het kan een heerlijke avond zgn, kind... voor u is de lucht aangenaam, de sterren schitteren aan het uitspansel, de stroom ruisent bekoorlijk... alles is prachtig... ver rukkelijk Doch, mijn engeltje, voor mijn lichaamsgestel is het te koud; weshalve gij mij zult veroorloven do vensters to sluiten. Over het algemeen houd ik openstaande deuren en vensters voor zeer overtollige meubels beido moeten de tochtlucht verhinderen en de verkoudheden buiten houden. Op mijne jaren begint men voor zijne gezondheid te zorgen. Stella, die meer vertrouwd was met de luimigheid hoars vaders, dan met de gemaak te sentimentaliteit harer moeder, moest har telijk lachen en hielp de vensters ten beste voorzien van gordijnen. Op denzelfden oogenblik betrad Eugeenin do hevigste spanning en met do ernstigste voornemens, de zaal naast den balkon. Hij bleef verbaasd staan, toen hij de vrolijkheid der stemmen waarnam. Het lachen van het DE VOLKSSTEM Eene oude vrouw vermoord. De bandieten worden op heeterdaad betrapt, maar kunnen vluchten (Van onzen bijzonderen briefwisselaar) Opnieuw komt eene afschuwelijke misdaad het Land van Waas in opschudding te bren gen. Ditmaal is het de gemeente Sint Pauwels hg Sint Niklaas die het tooneel is eener.af grijselijke moord. De oude vrouw der gemeente Do oudste vrouw der gemeente Sint Pau wels is weduwe Louisa Bodart, heter gekend onder den naam van -Vioen. Zoo heette haren eersten echtgenoot. Zij is 91 jaar oud en woont op den weg van Sint Niklaas naar Hulst, juist nevens het postbureel van de gemeente Sint Pauwels. De oude vrouw, die althans het slachtoffer is geworden eener onnoembare misdaad, ge noot nog het volle besef harer zintuigen. Zij woonde gansch alleen on hield een klein winkeltje. Zij verkocht kruidenierswaren. Des avonds kwam er altijd bij haar een meisje uit de gebuurte slapen. In gansch de gemeente had vrouw Bodart don naam dat zij rijk was. Dat zij eenig geld bezit is inderdaad waar. Nooit hield zij veel geld in huis. Telkens zij een honderdtal franken in haar bezit had en deze niet dienen moesten tot het betalen barer rekeningen, werd liet geld op de post geplaatst. In haar winkeltje had zij eenige vaste kalanten, waar zij veel aan hield en hijzon der lier op was. Hare geburen De naaste geburen van de vermoorde vrouw zijn de echtgenooten De Clercq die veel bij haar ten huize gingen. Bijna dage lijks in den valavond, gingen zij bij het vrouwtje, in wier huizeken liet zoo proper is, dat men van den vloer eten zou. Gewoon lijk deden zij dan samen een kaartje. Dit was wederom het inzicht der echtge nooten De Clercq, Zaterdag laatst. Rond half zeven verlieten zij dan ook hunne woning- om vrouw Bodart le gaan gezelschap hou den. Op het oogenblik dat do echtgenooten De Clercq hunne woning verlieten, hoorde zij in woning van de oude gebuurvrouw gerucht. Zij dachten dat het do val was van eenen stoel en gaven er verder geen acht op. De echtgenooten De Clercq ontdekten de misdaad en verrassen de moordenaars. Toen de echtgenooten De Clercq aan de voordeur der woning van vrouw Bodart kwamen, vonden zij deze gesloten. Do deur was op slot. Hierop sloegen zij geen acht daar de oude vrouw nogal voor gewoonte had, des avonds hare winkeldeur op slot te draaien. Vrouw De Clercq zegde hierop tot haren man Wij zullen langs achter gaan. Op het zelfde oogenblik hoorde de heer De Clercq gerucht in huis. Iemand scheen van de trappen te komen, waarop De Clercq tot zijne vrouw zegde «Het is niet 'noodig dat wij achter gaan, moeder Bodart komt al.» Er kwam echter niemand en daar men toch niet kwam open doen, gingen de bezoe kers langs achter. Juist toen zij op den hof kwamen spron gen twee personen buiten. Vooraleer zij zich hadden rekenschap gegeven van wat er gebeurde, waren de twee personen die uit de achterdeur van vrouw Bodart sprongen, in do duisternis verdwenen. meisje stak al te zeer af op den ernst der ge beurtenissen, dan dat het den jongen man niet zoude tegen de borst stooten. Zijne koele natuur nam de overhand. Zonder te over wegen, dat het jong vrolijk meisje niets wist, zelfs niets vermoedde, laakte hij haar; ja, was hij geneigd haar op dezelfde lijn te plaatsen als de lichtzinnige markgravin. Reeds wilde hij omkeeren, toen hij den markgraaf hoorde zeggen Thans mijne engelin, plaats a ernstig voor mij on luister. Ik heb u zeer veel mis schien hartgrievende dingon te verhalen maar ik kan er niets aan doen. Papa. dat heeft geen haast. Laat mg eerst zeggen, wat op mijn hart drukt, daarna zal ik uwe wijze lessen in dank aanvaarden. Zeg mij, of ik met mijne lieve broeders niet het kasteel Beauveau kan betrekken. Niet mogelijk.... volstrekt van de hand gewezen besliste hij. Ik wil evenwel mijne broeders beminnen en van hen bemind worden. Ik leer hun Duitsch, zij lecren mg Fransch. Deze mijne eerste bede, papa, zult gij mij niet afslaan. Ik bid or u om, laat mg Beauveau bewonen mot de broeders. Kleine vleister, wanneer gij Parijs kent, en dan nog in uwe begeerte volhardt, zoo stem ik toe. Thans luistertwat zoudfc gij zeggen, indien eene dwaling had plaats ge grepen... indien gij onze dochter niet waart? De gezantscbapsraad kon door de glazen deur zien, hoo het meisje op den markgraaf staroogde en' van kleur veranderde. Eugeen wilde tot in haar hart lezen, om hare gedachte tc raden. Zg vond and. -s geone woorden den dezeSedert wanneer kent gij «leze dwaling Sedert lieden weet ik dat er geen bedrog, maar dwaling bestaat. Het was toen juist tien minuten voor zeven uren. Verschrikt dierven'de echtgenooten De Clercq, het huis niet binnen gaan. Samen gingen zij de geburen verwittigen. Met den heer Van Hove en andere perso nen trok men dan de woning binnen. Een onbeschrijflijk schouwspel vertoonde zich voor hunne oogen. Dicht bij de achterdeur lag moederken Bodart vermoord. De keel was letterlijk doorgesneden. Naast het hoofd lag een groote bloedplas. Een barer voeten stak nog tusschen de sport van den stoel, wat te be wijzen scheen dat de arme vrouw op haren stoel gezeten was, toen de bandieten haar overvielen. De ontdekkers der misdaad waren zooda nig getroffen door de akeligheid der misdaad, dat niemand een woord uitbrengen kon. Priester, dokter en policie werden na en kele minuten gelijktijdig- verwittigd. Diefstal de drijfveer der misdaad Het eerste onderzoek De doktor kon niets dan de dood bestati- gen. Rond half acht was de bevelhebber der brigade van Stekene met zijne manschappen reeds ter plaats. Samen met den geneesheer werd vastge steld dat het hoofd bijna geheel van de romp gesneden was. De oude vrouw kon vóór 6 ure niet vermoord zijn. De misdaad schijnt voltrokken le zijn met een zeer snijdend voorwerp, een scheermes denkt men. Nergens vond men het wapen der mis daad. Het slachtoffer lag op den rug. Uit alles bleek onmiddelijk dat diefstal de drijfveer was der schrikkelijke misdaad. Boven voiul men eene kast opengebroken. Geld hebben de moordenaars echter niet ge vonden daar, zooals wij het hooger zegden, vrouw Bodart nooit veel geld in huis hield. Alles liet ook zien dat de bandieten verrast zijn geweest door het op den hof komen dor echtgenooten De Clercq,want in de openge broken kast vond men in een doosje, dat er geenszins verborgen was, nog al het goud werk der vermoorde vrouw. In een der weegschalen in den winkel vond men langs den eenen kant een halven kilo gram en langs den anderen kant ©en pak suikerij Dit doet veronderstellen dat de moorde naars langs de voordeur zijn binnengekomen onder voorwendsel van iets te koopon. Men denkt tevens dat do booswichten zich van de oude vrouw zullen ontmaakt hebben daar deze op zeker oogenblik de moordenaars zal herkend hebben. Op de woorden van De Clercq, die zegde voor de winkeldeur toen hij gerucht hoorde, zij komt al, zullen zij gevlucht zijn. Het Parket ter plaats. Het parket van Dendermonde is Zondag namiddag te Sint Pauwels afgestapt om do misdaad te onderzoeken. Na do lijkschouwing voorloopig te heboen gedaan, ging men over tot het vast stellen der sporen door de moordenaars achterge laten. Een paar houten schoenen, kloefen, zijn door de bandieten achter gelaten. Nog een ander zeer belangrijn spoor werd op de trapdeur gevonden. Naast den appel der deur werd de indruk van eene bebloede hand ontdekt. Deze indruk staat er buitengewoon duide lijk op en het parket hecht er zeer veel be lang aan. Waarschijnlijk heeft een der moor denaars zich mispakt toen hij de appel der deur zal willen vastnemen hebben. De deur is door het parket in beslag ge nomen. Een persoon van St-Pauwels werd door het parket langdurig ondervraagd. Men had Stella herleefde en ademde. Kent gij mijne echte ouders, heer mark graaf vroeg zij met eenen plotselgken overgang tot vertrouwelijkheid. Stella, gij bedroeft mij sprak de mark graafVoelt gij zoo weinig samenneiging voor mij, dat gij met vreugde van mij zoudt scheiden Zij greep streelend zijne fijne hand, maar antwoordde niet. Hij vervolgde Ik ken uwe ouders, uw vader is dood uwo moeder is nog in leven. Mijne moeder? riep zij met eene hevige ontroering, mgne echte, ware moeder Waar leeft zij Waar is zg Ik moet tot haar.... O, met smart heb ik haar verlangd.... Is zij te Parijs Moet ik om harentwille Parijs be wonen Haast u niet te zeer om de waarheid te vernemen, goed kind. Er zgn omstandigheden die de liefde eens kinds tot moeder kunnen verkoelen. Ja, wanneer het kind geen hart heeft! viel Stella in. Niet alleen het hart beheerscht ons; over denk wel, Stella wat ik u zeg. Gij moogt kiezen vader en moederliefde van onzen kant zijn u verzekerd; want wij zijn bloedver wanten. Uw vader was mijn broeder. Heilige verplichtingen van onze zijde, en teeder ge voel van de uwe, zouden weldra de hechtste familiebanden tusschen ons aan elkander knoopen. Maar mflne moeder! fluisterde zg vreesachtig. De markgraaf sloeg geen acht op deze uit roeping en ring voortnatuurlijk n<-« gij onzen naam aan... Gij wordt onze erfge name... Voor geheel de wereld wordt gij ens kind... hulde en eerbewijzen wachten u... 30 JANUARI 10i2 vermoedens op hem. Hij kon echter zijne onsehuid bewijzen. Zijn alibi werd juist be vonden en men liet hem in vrijheid. Morgen zal hot parket opnieuw alhier af stappen. Al de personen die met de vermoorde vrouw in betrekking waren, zullen onder vraagd worden. De schrik in de streek. De bevolking van het Land van Waes ver keerd in den grootsten angst. De stoutmoedigheid der misdadigers kent goene palen meer, en de misdrijven worden van dag tot dag talrijker. Het is vast en zeker dat er in het Land van Waes eene welingerichte bende bestaat waarvan het gerecht nog geen't minste spoor heeft. De bandietenstreek die Zondag,21 Januari te Stekene gepleegd werd, is hoogst waar schijnlijk door de zelfde bandieten gewaagd. Al de brigaden van het Waesland houden een oog in 'tzeil op verdachte personen en het is te hopen dat men welhaast de hand zal kunnen leggen op die stoutmoedige ke rels die enze streek onveilig maken. Daar het gisteren Zondag was, kwamen er honderden menschen naar het huis der misdaad te Sint-Pauwels. Gesloten vensters en een kruis voor da deur toonen de vreemdelingen het huis der misdaad aan. Het lijk is door de zorgen der gendarmen naar het hospitaal overgebracht, De toelating tot de begraving is door het parket nog niet gegeven. In de woning van vrouw Bodart mag nie mand binnen. Brussel. Goede vangst. Ongeveer acht dagen geleden, stapte in een groot hotel van de Koninklijke Plaats een deftig gekleed grijsaard af, van Duilsche afkomst. De nieu we gast leefde op grooten voet. Toen Zaterdag morgend een hotelbediende de slaapkamer binnentrad van den reken- plichlige van het hotel, trof hij aldaar den grijsaard aan, die met behulp van een val- schen sleutel binnengedrongen was, eene kast opengebroken en daaruit eene porte feuille met 206 frank ontvreemd had. De dief werd gegrepen en naar het policie- bureel geleid, waar men vaststelde te doen te hebben met den 71-jarigen Franz S.., uit Berlijn, zich noemende handelsvertegen woordiger. De inbreker is opgesloten in afwachting van de inlichtingen dio omtrent hem bij do Berlijnsche policie zullen worden ingewon nen. Het is bewezen, dat hij die zich van tijd tot tijd het lichaam zuivert bij middel der- Walt hérypill en, eene goede gezondheid ge zondheid geniet tot op een Tergevorderden ouderdom. 1 fr. de doos overal. 551 Dievegge geknipt. Verleden nacht zag een nachtwaker uit het huis n. 7 der Bodenbroeckstraat, bewoond door M. Ba- rette, eene vrouw komen, welke een groot pak droeg. De vrouw werd aangehouden. In het pak werden talrijke kleedingslukken en andere voorwerpen gevonden, welke ten nadeelo van M. Barette gestolen waren. Auto in brand. Zaterdag avond ia op de Kruidtuinlaan een automobiel schielijk in brand gescholen. De chauffeur, Fernand C.., liet zijn rijtuig loopen en sprong er uit. De automobiel hotste op een tramrijtuig. Daardoor bleef hij staan en de chauffeur die hem achterna liep, kon nu de vlammen uit- doovcn. De alkooi ia de groole vijand van het volk, de Bilterpeeën der Trippisten zijn ongetwijfeld zijn groote vriend. 1500 U En mijne moeder dan vroeg zij wederom. Glans, rijkdom, een groote naam, een ongestoord welzijn, de liefde uwer naaste bloedverwanton lachen toe aan onzen kant., terwijl... Stella, vergeef 'tmij, indien ik u krenke, uwe moeder u geenen naam lean geven Een donker bestaan, misschien armoede of genadebrood Een leven van lou tere ontbering, treurigheid... wie weet het?... van verachting... Maar toch wel aan de zijde mijner moe der, die mg bemint of beminnen zaldie mij laat weenen tegen haar hart, als ik Igde die met mg draagt, wat God mij oplegtdie met mij treurt, met mij ontbeert, en met mg aan al de pomperijen der wereld vaarwel zegt? Zoo vroeg Stella met eene geestdrift, die hare beide toehoorders hevig schokte. Is zij arm, dan zal ik voor haar arbeiden, «n niet dulden dat zij genadebrood ete... Is zij ongelukkig? Aan mg heeft de goede God eenen ruimen voorraad vrolijkheid verleend, om haar te kunnen opbeuren. Wordt zg veraolit? Haar kind zal ze achten en eeren... Heeft zij geenen naam voor mg O, heer markgraaf, de namen moeder on dochter kan ons de wereld niet af strijden Zij stond voor den markgraaf met het hoofd fier opgeheven. Hare wangen waren vuurrood en verleenden haar eene schitterende wel sprekendheid. Zoo jong... zoo jong! murmelde bij, e» zag haar verbaasd aan. Eugeen kon zijne koelbloedigheid maar moeilijk handhaven. Hij begreep de pemoeds- sterkie \an dR meisje beter dan do markgraaf, die aan al de vrouwen de lichtzinnigheid zijner Julia toeschreef. Wordt voortgezet

De Volksstem | 1912 | | pagina 2