BUITENLAND. OOR LOG Een moordenaar aangehouden NIEUWSBERICHTEN. Oe moorderij in de Handeistraat STELLA Italië en Turkyë De Kempenaar ae -jgdgt< 4® reeks, te beginnen van den dag waarop xij naar luid der wetten van 15 September S895 on 21 Mei 1906. zestien jaren dienst lullen hebben volbracht C. Eene bij wedde van 300 frank, vermin derd op 200 frank, den dag dat de belang hebbenden het voordeel genieten zullen van het bepaalde bij artikel 1 lit!, a der wet van 21 Mei 1900, zal toegekend voft?©n aan de hulponderwijzers dor gemeentelijke- e.2 aan genomen scholen in de 5e reeks gerangschikt D. Een bij wedde van 200 frank zal toege kend worden aan de hulponderwijzers der gemeentelijke- en aangenomen scholen in de 4* en 3° reeks gerangschikt E. Een bij wedde van 100 frank zal toege kend worden aan de hulponderwijzers der gemeentelijke- en aangenomen scholen der 2e reeks en aan de hulpoJiderwijzeressen der gemeentelijke- en aangenomen scholen der 3° en 4® reeks F. Een hij wedde van 100 frank zal toege kend worden aan de onderwijzeressen der gemeentelijke- en aangenomen scholen der 5® reeks tot op het oogenblik dat de belang hebbenden het voordeel genieten zullen van de beschikkingen der wet van 21 Mei 1906 G. Een bij wedde van 200, 100. 300, 200 frank zal onderscheidenlijk toegekend wor den aan de onderwijzers, onderwijzeressen, hulponderwijzers en liulponderwijzeressen der aanneembare scholen. .2° Een bij wedde van 50 frank, per tijdvak van vier jaar dienst, en tot beloop van een maximum van 300 frank, zal toegekend wor den aan de onderwijzers en onderwijzeressen der gemeentelijke en aangenomen scholen die behooren lol de 3°, de 4e en de 5e reeks, aan de hulponderwijzers en de hulponder wijzeressen der gemeentelijke en aangeno men scholen van alle reeksen, alsmede aan de onderwijzers, onderwijzeressen, hulpon derwijzers en hulponderwijzeressen der aan neembare scholen. Bij het berekenen van de dienstjaren zul- leü al de diensten zelfs ten voorloopigen titel bewezen, op gemeentelijke, aangenomen en aanneembare scholen als onderwijzer, onder wijzeres, hulponderwijzer, en hulponder wijzeres tellen. Hetzelfde geldt voor de diensten, bewezen vóór het in werking treden van de wet van 15 September 1895, in eene lagere, niet ondersteunde, maar overeenkomstig do wet ingerichte school. Art. 2. Niet gediplomeerde bedienden kunnen het voordeel der beschikkingen van dit besluit niet genieten, tenzij zij in dienst waren vóór het in werking treden van de wel van 15 September 1895 en sedert dien hun schooldienst niet onderbroken hebben. Art. 3. De bij wedde, in artikel 1, 2° van üit besluit bedoeld en rakende een vierjaar- lijksch tijdvak gedurende hetwelk de onder wijzer zijne rechten op verhooging van wedde hij do toepassing van artikel 15 der wet van 15 September 1895, verbeurd heeft en in dio rechten niet werd hersteld, wordt opgeheven-. TE ANTWERPEN. De moordenaar Van Passel. was Maandag avond in liet Stuyvenberggaslhuis eenigszins tot bedaren gekomen. Hij antwoordt zeer weinig op de hem gestelde vragen. Er zijn oogonblikken dat Van Passel krankzinnig- schijnt. Dijnsdag hebben de geneesheeren gepoogd den kogel uit het hoofd to halen, die boven liet rechteroog vastzit. Indien er zich geen verwikkelingen voordoen, zal Van Pas sel kunnen gered worden. Het lijk van Frans Boets, muzikant bij liet 8ste linieregiment. is Maandag naar 'tkrijgs- gasthuis gebracht, alwaar Dijnsdag de lijk schouwing gedaan werd. OF wie is mijne moeder Historiscli Tafereel 52® Vervolg. Ha zegdo de markgraaf, zijnen hoon- |gohenden toon hernemende. Ha, God zij dank 1 De heer von Schollin heeft vergeven en vergeten In mijne tegenwoordigheid was hij een volslagen Duitsche leeuw Waarom niot liever een Duitsche beer, Mijnheer Neen, neen men kan aan den Duitschen edelman de edelmoedigheid des leeuws niet betwisten... laat het woord leeuw maar door gaan. De beide mannen hadden een verschillend doel in het oog. Do markgraaf begon Nu reroorloof mij, heer gezantschapsraad, dat ik u met mijne wenschen belaste. In alle gevalle ïs Stella mijne nicht; bijgevolg, buiten de eigene binders, mijne naaste bloedverwante. Ja, maar vergeet niet, dat zij eok myne nicht is. Do markgraaf had zooverre nog niet ge peinsd. Hij sprak lachendeTwee ooms tan zeer verschillige waarde Dus laten wif te zamen grondig overleggen, wat het welzijn •nzer nicht voor den ooge ildik vordert. Eugeen werd ernstig. Men ging naar zyn doel. De markgraaf vervolgde ik geloof in Stella's belang, dat zij moet met ons vertrek ken. Tn dit geval moet men gemc ouaru.ge beden vreezen. Een verre struikelblok is zoo goed als gecne. Naar ik myne zuster keune, zal zij daarin In den muur der mansardekamer, waar het drama plaats had, heeft men een kogel teruggevonden. Tusschèn de voorwerpen, welke ter griffie werden neergelegd, is eene blikken doos, die met verscheidene revolverkogels gevuld was. De toestand van vader en zoon Boets is zeer geruststellend. Het onderzoek wordt voortgezet. y DU ITSCH LAN D 199 tegen 198. Hoe gaat men met zulke meerderheid besturen De Duitsche Rijksdag bestaat thans uit 199 antiklerikalen en 198 kristen gezinden. Volgens de liberale Kólnische Volkszei- lung zijn erin den huidigen Rijksdag 110 socialisten, 42 radikalen, 43 nationaal libe ralen, 2 leden van den Bond der landslieden, 1 Deen, 1 Lorreinsche liberaal. Dat is het. antiklerikale blok. Rechts heeft men 13 behoudsgezinden, 13 vrije behoudsgezinden, 13 leden van den economischen Jjond, 2 van de Baveriaansche boeren en 3 \vitd?lingen,"t zij 76. Het Cen trum heeft 95 ledeij, waaronder de 2 katho lieke Elzassers''begrepen zijn daar mag men •bijvoegen, 4 leden van Elzas-Lorreinen, 5 Welven en 18 Polen of 122. Links dus 199 leden, rechts 198. Van de 397 leden zijn er 201 nieuwe ka merleden EGYPTE Dood van Hertog de Fife De hertog de Fife, in Egypte ziek geval len, heeft het tijdelijke met het eeuwige ver wisseld. ENGELAND De vorsten terug De Medinfa is te Gibraltar toegeko men. De Engelscho vorsten zullen dra terug in Londen zijn. Zulke reis zal de doorluchtige personen niet gemakkelijk uit liet geheugen gaan. Het afsterven van 's konings schoonbroeder, de hertog de Fife, treft juist samen met zijne aankomst te Gibraltar. De eene komt toe, de andere vertrekt naar de eeuwigheid. CHINA Tusschenkomst der Belgische Zendelingen. Te Kin-tcheou is dank de tusschenkomst van Belgische Minderbroeders, do strijd tus schèn Tartaren en reformisten gestaakt. Thans hebben zich reeds 1000 Tarlaarsche familien lot het kristendöm bekeerd; allen zouden kristen willen worden. Zij hebben in de kerk van Kin-tcheou al hunne afgoden ge bracht, dio ze afzweren. Te Ichang vragen de reformistische oversten zelf of de zusters j verkochte dochters» in hun toevluchtsoord willen aanvaarden. De revolutionnairen doen aanwinst in 't Noorden. De revolutionnairen leggen le Peking en omstreken eene groole bedrijvigheid aan den dag. Nu dat is niet te verwonderen. Waar do hoogste macht besluiteloos is, daar treden de legermachten des le krachtdadiger op. Een Japaansch Eskader te Port-Arthur. To Port-Arthur is een Japaansch eskader toegekomen, om do beweging der revolulion- naire vloot te volgen. In het Hof. Nog altijd hetzelfde. De keizerin blijft be sluiteloos. Ondertusschen valt het getal trouwgebleven generaals af en wordt het revolutionnair element versterkt. moeilijk toestemmen, bemerkte Eugeen spoedig. Daarenboven zoudt gij een pas opgebouwd geluk neerwerpen, indien gy Stella van hare moeder wildet scheiden. Ik weet niet, of gij na beraad hebt ge antwoord, wierp de markgraaf op. Het kortste geluk is het beste; wat heeft de tyd niet, om in aanraking to komen met de boos heden der menschen Of houdt gij uwen zwa ger, uwe zuster en uwe nicht, voor genoeg zaam engelen, om in alle botsingen zich te beheerschen Geenszins, doch de ware liefde is toe gevend voor de.gebreken des menschdoms. Dat heet ik de ware liefde op het glib berig ijs plaatsen. Wanneer gij deze waarheid zult erkennen, dan zal 't te laat zijn. Al wilde ik uw voorstel aanvaarden, viel Eugeen met goedheid in de rede, wat vermag ik tegen Stella's wil Van hare vroeg ste jeugd af, heeft zij zich alleenlijk door overtuiging laten besturen. De gedachte, dat het geluk der moeder hare verwijdering vordert, zou misschien een beslissend dwangmiddel kunnen zijn. Ik kan niet, maar gij, als naaste bloedverwant der ongelukkige dame, kunt dit middel zeer wel beproeven... Stel uwen geest in rust, heer markgraaf. Het lot mijner zuster is zeer wel gewaarborgd in Schollin's handen. Zijne edele natuur zege praalt over alle onedele elementeu, zoodra hij een besluit heeftgenomen. Gij hebt hem gezien in de eerste opborreling zijner smart... doch de grenzelooze liefde tot Francisca heeft ge zegepraald. Wilt gij nu aan hem, aan mijne zuster, aan Stella en aan mij eenen dienst be wijzen, zoo verpand mg uw eerewoord, dat niemand van u iets zal vernemen over de ge beurtenissen van bed*11. Gij ke^t do 1"» DE VOLKSSTEM Op 12 December laatstleden, werd in «en gracht, te Henin-Liètard, het lijk gevonden van een oude mijnwerker, Gliarles Aulem genaamd. Het lijk droeg aan het hoofd eene gapende wonde. Men dacht eerst dat de ouderling in het water gesukkeld was en zich gekwetst luid bij den val. Spoedig deden echter erge geruchten de ronde. Men vertelde, dat Aulem vermoord werd. Na een slag gehad le hebben van een kneuzend tuig, zou de ongelukkige door den moordenaar in het water gestooten zijn. Het onderzoek is thans hernomen en een herber gier, zekeren J. Paquiez, die door de open bare meening als dader aangeduid werd, werd langdurig ondervraagd. Na ondervraging werd een aanhoudings mandaat legen hem afgeleverd ©n hij werd gevankelijk medegevoerd. De kerel is in het gevang van Béthune op gesloten. Daar men bètoogingen vreesde, trokken de gendarmen dwars door de velden met hun gevangene naa-r Bélhune. Toen hij weggeleid werd. stak Paquiez dreigend de vuist uit naar zijne vrouw en- naar zijne kinderen en riep Bijzonderlijk opent den mond niet - Naar het schijnt zou Paquiez den ouder ling vermoord hebben, omdat deze tegen hem getuigd had, in een proces. TUSSCHEN Turksche aanval afgeweerd. Den 28 Januari hebben de Italianen den aanval van de Turken te Aïn-Zara afge slagen. De Turken kwamen langs twee kan ten to gelijk af maar de Italianen zagen ze afkomen en namen hunne voorzorgen. De Turken trokken terug naar't Zuiden toen de Italianen een hevig schulsvuur los ten. Rond 11 uren 30, .openden de Turken zelf het vuur op eenen grooten afstand, dat duurde tot een uur. Tijdens dit gerucht trok ken de Turken af. Hun}e sterkte werd ge schal op 6000 a 7000 man. Van dooden wordt er weinig gesproken. Men zou zeggen dat Turken en Italianen voor hun plezier in de lucht schieten, of om lawaai te maken en dieren en menschen schrik aan te jagen. Rond TqJmick. Maandag kwamen de Turken ook te To bruch wat last verkoopen. De Italianen schoten algauw eenige kanonnen af, en 't laslverkoopen was afgeloopen. Nieuwe versterkingen. 120.000 man is nog niet genoeg. Reeds staan 20.000 maf» gereed óm op te trekken naar Tripolilanië. Er wordt wel gezégd' dat zij 20.000 man gaan aflossen, maar dit maakt men de'gan zen wijs. Die ginder zijn en niet getroffen worden, zullen kunnen blijven totdat do oorlog is afgeloopen. 6 vliegmachienen voor Italië Uit Marseille zijn Maandag 6 vliegmachie nen opgezonden naar Tunis. Vandaar zullen zij naar Tripolitanië verzonden worden. De 29 Turken te Marseille Eindelijk zijn ze te Marseille aangekomen. De Fransche overheden zijn aan boord ge gaan om de zaak t'onderzoeken. De Fran sche regeering heeft bijna de zedelijke zekerheid dat er 4 a 5 officieren tusschen de passagiers zijn, waarvan 2 officieren van de genie. Het zal echter moeilijk zijn zulks te bewijzen. Een brief met de melding officier van de genie was op hen gevonden gewor den doch nu men dien brief wilde terugge ven was er niemand die hein begeerde. Wie is dus dio officier Raad maar, lezer. Een vreemdeling kan zulks niet te wete komen. willigheid der wereld en hare zucht naar ergern is wekken d e tij dingen Uwe bede is geheel overtollig, alhoewel volgaarne toegestaan, mijnheer. Ik heb zelfs aan mijne Julia geen woord gezegd; omdat een geheim maar veilig is, zoolang men hetzelve weet. Damen vertrouwen gaarne hare gehei men aan de kameniers. Indien Stella toestemt njo't ons te gaan, dan moet zij leeren den naam harer ware moeder verzwijgon. De geza'ntschapsraads onderbrak hem eenig- zins driftig: Laat deze gedachte varen, mijnheer. Met dezelve te verwezenlijken, zoudt gij-mijn geluk dwarsboomen. Dat is iets anders, bemerkte de markgraaf ernstig. Hij voelde zich gevleid door het vertrouwen, dat hem bewezen werd. Reeds vroeger had hij gegist, dat de beide jonge lieden elkander niet onverschillig waren. In eene verbinding tusschen hem, zag hij de oplossing van allo moeilijkheden. Na eene lange poos voegde hij erbijwg zul len dus Stella niet voorslaan, als onze dochter mede te trekken naar Parys. Aan mijne Julia moet ik kennis geven, dat zy zonder dochter meet vertrekken. Draag gij nu zorg, dat zi.i niet een zier verneme van don waren toe stand. Daarmede verwijderde hij zich,Eugeen zeer tevreden latende. Het gevaarlijk geheim zou bewaard worden. Dat hij zich tot verzoening had genegen getoond, mocht hij misschien toeschrijven aan lachende hoop en vurige wenschen. Ten slotte moest hij wel bekennen, dat hij in de reine en diepe neiging van het jonge meis je een® schadevergoeding dacht te vinden voor de opoffering zijner grondbegin sels. Dus was het egoïsmus ook al grooton- decls de drijfveer van de handeling dezes mans. Brussel. Moedige daad.Twee paar den, gespannen in een wagen van M. \V..., koopman, le Molenbeek, gingen Maandag op het Begijnhof op hol en liepen verwilderd de Lakenstraat in, waar het verkeer zeer druk was. De policieagent Beine, der 3® afdeeling, sprong vastberaden naar den kop der dieren en gelukte er in hen te bedwingen, nadat zij hem op grooten afstand over den grond had den voortgesleept. Een Brusselsche Eskimo. De troep de Eskimo's, sedert eenige dagen in den schouwburg Pole Nord le Brussel ver blijvend, is met een kleine Eskimo vermeer derd. Inderdaad, de oudst© vrouw van dezen groep, Esther Etnietseak, oud 30 jaar, heeft Maandag morgend, het leven geschonken aan een jongentje. De geboorte van dit kind gaf aanleiding tot groote vreugde. De moe der en het kind zijn wel le pas. Valsche policieman. De echtgenoo- tenDev..., wonende Anneessensplaats, kre gen te huis liet bezoek van een 30jarige heer, .die verklaarde dat hij policieofficier was, ge last eene huiszoeking, le doen in de woning vail M. Dev..., ten eindeer een aantal ju- weelen aan te slaan. M. Dev..., gansch ver baasd over dit bezoek, stemde niettemin toe in de huiszoeking, doch volgde den policie officier stap voor stap. Na het vertrek van dezen laatste, begaf hij zich naar liet policie- bureel en vernam er dat hij te doen had met eenen valschen policieman, die alleenlijk gekomen was om het een of het ander te ste len. De persoonsbeschrijving van den val schen agent-is in alle richtingen gestuurd. Aanhoudingsmandaat bekrachtigd. Vincent Bozencourt, aangehouden wegens plundering van den posttrein Parijs-Lyon, verscheen heden voor de raadskamer, die het aanhoudingsmandaat bekrachtigde. Hij zal in België vervolgd worden voor het dragen van valsche namen en verboden wapens. Hij vertelde breedvoerig op wat manier hij diefstal pleegde. Na ondergane straf zal hij uitgeleverd worden. Overreden. Maandag avond, speelden de genoamden F. Rotsaert, 8 jaar oud, en J. Buysse, 8 jaar oud, aan den draai der Hui- denvettersstraat. Zij liepen achter malkaar, en kwamen door hun wild spel onder de pooten van het in een kamion gespannen paard terecht. Beiden werden opgenomen, gansch hel lichaam met wonden overdekt. Laken. Door een tram verpletterd Maandagavond, elf uur, reed do bakkers- gast Louis Loos, 56 jaar oud, wonend Claes- sensstraat, mei eene ledige bakkerskar.langs de Havenlaan. Toen hij de straat wilde over steken, werd de kar gevat door oen elec.trieke train en verscheidene meters ver geslingerd. De bakkersgast werd ten gronde geworpen en gevaarlijk gewond aan hoofd en beenen. Hij is in bedenkelijken toestand naar het St-Jansgasthuis overgebracht. Overreden. Dinsdag morgend wer den op de Roodhuisplaats twee meisjes, die naar de school gingen, Charlotte Seyhens, do Wauthierstraat, en Marie Decuyper, Mo- lenbeekslraat, door een brouwerswagen om geworpen. De eerste werd diep gewond aan hel hoofd en haar rechterpols verstuiktde tweede werd erg gekneusd en haar linker arm gebroken. Beide meisjes werden na ver zorging naar hunne woning overgebracht. Erg werkongeiuk. In een inopbouw- zijnde huis der Richard Neybergslraat viel Dinsdag morgend een ijzeren balk lo midden der werklieden. Twee hunner, Edmond Pel- lemans, Pannenhuisstraat, en Jeroom Chris- lier, Vandenpeereboomstraat, werden ge troffen. Beiden werden met erge wondon en ge- Naar den schijn te oordeelen, belette niets het vertrek voor den volgenden morgend. Alles was ingepakt; het rytuig stond gereed. De bedienden hielden zich bereid, om op den eersten wenk de wielen te doen draaien. Des niettegenstaande was men boven in de zaal nog onbeslist. Stella, het voorwerp eener soort vaff twist, stond in het midden eener groep. Zy hield schier onophoudelijk hare oogen gevestigd op de beide menschen, welke zoo verre gekomen waren, om haar goed en aanzien te schenk' Zij mocht evenwel haren mond tot den alle. vriendelijksten glimlach plooien, haar hai hing aan Francisca. Ook Eug'een'sblik scheen haar gelukkig te maken. Op het gelaat der markgravin stond eene hevige spanning te lezen. Zij gaf aanleiding tot het tafereel. Togen alle verwachting ver wierp'zy de bevestiging, dat Stella niet hare dochter was. Zij was de moeder, en zou de moeder van het meisje blijven, tot dat men haar, door onbetwistbare daadzaken of titelen, hot tegendeel bewees. Had Stella geene andere moeder, dan was zij de hare. Door deze onvoorziene wending geraakten de partijen naar den schyn, op krijgsroet. De markgraaf had gevraagd, dat men vrouw Lindstedt zoude doen halen, om aan allen twijfel een einde te stellen. Men verwachtte do vrouw. Een gedruisch liet zich liooron in de voor kamer... het eene hart klopte geweldiger dan het andere. Do deur ging open; de heer von Swechton verscheen op den dorpel. Hij las de teleurgestelde verwachting op aller gezicht, trad neder en begon, na eene haastige, wocv dolooze buiging Gij verwacht de weduwe Lindstedt... ik kom in haren naam eu breng u alleu den zegen e 1 FEBRUARI 1912 broken ledematen opgenomen en moesten in bedenkelijken toestand naar het gasthuis der gemeente vervoerd worden. Men spreekt op dezen oogenblik veel oveï d© Bitterpeeën der Trappisten Vincart, die, het schijnt toch, extra koffie geeft. 1500 A. Elsene. Dievegge geknipt Ten na- deele van M. X..., Werystraat werd eenig© dagen geleden een gouden halssnoer gesto len. Zware vermoedens wogen op de werk vrouw. Maandag was nu een gouden ring met briljanten verdwenen. De werkvrouw werd afgetast en men vond bet juweel op haar terug. Eene huiszoeking in hare woning gedaan, leidde tot de ontdekking van heb vermiste juweel. Het onderzoek wordt voortgezet. Dieven geknipt. M. Couard, schoen maker Keyenveldslraat, zag Maandag, rond 3 ure, twee verdachte kerels, die al meer dan een uur rond zijne woning dwaalden. Zekeren oogenblik slopen zij in het huis langs den bijzonderen ingang en begaven zich raar de verdiepen. M. Couard liet hen doen, maar draaide de deur op dubbel slot en zond om policie. De onderkommissaris Verhoeven snelde met drie agenten tue en deze troffen de twee kerels aan, achter meubelen in eene kamer van het tweede verdiep. De schelmen wer den naar het policiebureel gebracht. Daar zeiden zij Georges L.., en Jan H.., te wezen, Franschen van oorsprong- en denzelfden dag uit Parijs te zijn gekomen. Zij werden opge sloten. St-Jans-Molenbeek. T route gevaarlijk verbrand. Dinsdag morgend goot vrouw M.., wonende Jennartstraat, petrool op het vuur om het aan te.hitsen. De vlammen deel den zich aan hare kleederen mede en de on voorzichtige werd vreeselijlt verbrand op gansch het bovenlijf, ondanks de spoedige hulp van medehuurders. Haar toestand is bedenkelijk. Anderlecht. Zelfmoord. Dinsdag morgend beeft men Ier hoogte der Hopstraat uil de vaart van Charleroi „het lijk opgehaald van een tramfcediende, Jan S..., geboren te Vilvoorde in 1877 en wonende Pieter Van Humbeeckstraat, te St Jans-Molenbeek. De ongelukkige was Zondag morgend, rond 1 uro, in het water gesprongen. Oogge tuigen waren toegesneld en namen den hoed van den wanhopige op, die weggevlogen was, en droegen hem naar het policiebureel, waar mad. S... hem korts nadien kwam her kennen. De ongelukkige S... was niet meer kunnen teruggevonden worden. Antwerpen. Duitscher aangehouden. De agenten Joostons, De Keyzer en Ter- neu, der opsporingsbrigade, hebben in een huis van de St-Jansvliet een kerel'aangehou den, van Duitschen oorsprong-, die èf zich in eene kas verborgen hield. Naar het schijnt wordt do kerel door liet Duitsch gerecht opgezocht, wegens erge feiten te Hamburg gepleegd. Zijne uitlevering was gevraagd. Overreden. De voerman Jan Van Hemelen, van Merxem, is aan het Mexiko- dok onderzijn wagen geraakt en den linker voet verpletterd. Het slachtoffer is naar liet Ste Camillusgesticht overgebracht. Lijk opgevischt. Maandag namid dag werd het lijk opgevischt van den twee den machinist, Carl Losze, van de stoom boot A. N. Hansen die Zondag nacht verdronken is. Het lijk is naar hel doodenhuis der Kort© Dijkstraat overgebracht. Doodelijk verbrand. Dinsdag na middag, terwijl- de moeder van de kleine Justiua Van Hoogendorp, wonende Kloos terstraat, voor eenige oogenblikken afwezig was, gelukte het kind er in een doosje stek jes te bemachtigen en aan te steken. Op die wijze stak het kind zijne kleedjes in brand. van vrouw Weber, die over eene poos in den Heer is ontslapen O, God riepqn de aanwezigen als uffc éónen mond. Stella bedekte hare oogen met de gevouwen handen. Swechten vervolgde Weest evenwel niet bekommerd; de taak door den heer markgraaf aan vrouw Lind stedt opgedragen, is behoorlijk gekweten. De boodschap kwam Dog ten gepasten tijde. Sedert gisteren avond was en bleef vrouw Weber bij haar volle verstand. Tegen den uiurgend vroeg zy den priester, met wien ik my derwaarts begaf, om de arme lydster nog eenmaal te zien. Daar vernam ik, dat er twij fel was ontstaan nopens Stella. Ilc zag al aan stonds in, dat de eenzelvigheid Tan het meisje diende vastgesteld te worden. iMet den priester was ik 't eens, dat deze zaak ernstig moest behandeld worden, en dat wy eene akte dien den op te stellen, bevattende de verklaring der stervende. Ik geef u dit stuk over, ge- teekend door den priester, vrouw Lindstedt en mij. Daaruit zult gij ten duidelijkste zien', dat Stella wel degelyk hetzelfde meisje is, die een herkenningsteeken om den hals droeg. Dit herkenuingsteeken is maar geopend na den dood des anderen kinds, en na de opeuing, heeft men haar eerst den naam Stella gegeven. De markgraaf nam de akte uit de handen van den heer von Swechten, en gaf dezelve over aan zyne gade, doch niet zonder deze overgaaf te vergezellen mpt eenen schalkach tige glimlach. De markgravin greep het papier met eene soort van gramschap, en overliep het schrift met oplettendheid, om te •ie», of het in regel was. Zy vond niets te v nut zy sprak op eeuen t}*m. die zoo veel verdriet als ontroeriDg verraadde Wordt voortgezet

De Volksstem | 1912 | | pagina 2