Eene goeds vangst te Laken. NIEUWSBERICHTEN. Liefdedrama te Brussel Wederom een inkasseerder aangerand te Parijs 't Wit Stoopke van Jacques Neefs DE VOLKSSTEM FEBRUARI 1012 Bomontploffing te Radovistik Eene lievige bomontploffing heeft plaats gehad te Radovistik. 12 soldaten of gendar men werden gedood en verscheidene anderen gekwetst. Een Balgaar is aangehouden als '1e vermoedelijke dader. Grieksche-Bulgaarsche toenadering De Grieksche en Bulgaarscho overheden schijnen er om bekommerd te zijn de vriend schapsbanden tusschen beide landen nauwer toe te sluiten. Zij eischen meer vrijheid voor do kristenen en trachten samen te werken tot hot behoud van den vrede. Dat is voorwaar, eene edele werking. Vre de baart voorspoed en geluk. Het Fransch-ltaliaansch geschil. De 29 Turken mogen vertrekken. De officiëelo verklaring zegt dat do 29 Turken ziekenoppassers zijn.Nochtans hunne fijne houding doet verraden dat zij dien naam maar voor do gelegenheid hebben aangeno men. Zoo schrijven sommige bladen. Ons dunkens is het eerder natuurlijk dat er tusschen de leden van het Rood-Kruis, dusailen ontwikkelde menschen, personen te vinden zijn met een voornaam voorkomen, met eene flinke houding.... Doch in alle soortgelijke gevallen maken de menschen geerne en gemakkelijk allerlei veronderstel lingen. Roerende poging tot zelfmoord Sinds eenigen lijd had een jong koppel hun intrek genomen in een huis der Limogesstraat. Zij zouden weldra in 't huwelijk treden. Dinsdag avond ontstond tusschen beiden een twist en het meisje Charlotte X. 32 jaar, door wanhoop vervoerd, greep #en scheer mes en bracht er zich oen diepe snede mede toe in den hals. Veel bloed verliezend, doch don moed niet hebbend zich do keel verder door te snijden, bond zij zich eenige neus doeken rond den hals en vluchtte het huis uit. Zij liep naar de vaart van Charlyoi en ep do Ilenegouwkaai sprong zij in 't water. Een agent van policie. die het meisje \ras gevolgd, stak haar dadelijk een haak toe en kon haar behouden aan wal brengen. Zij had echter het bewustzijn verloren. Naar het hospitaal van Molenheek overgebracht, bleek dat er weinig hoop bestaat haar in 't leven to houden. Woensdag had zij nog het be wustzijn niet terug gekregen. 150,000 FR. GESTOLEN. v -Nog zijn (ie dadbffr, van den aanslag op den inkasseerder Gaby niet ontdekt, of reeds heeft men een nieuwen aanslag op een in kasseerder, te Parijs aan te slippen. Woensdag nVorgeiid, rond 9 1/2 ure, had M. Gouy-Pallier, inkasseerder der Com pagnie Oyonnicho, in eene bank oene som van 150,000 fr. in bankbriefjes ontvangen, om or eenige wissels mede te betalen. Langs do Passage Meslay, keerde hij naar zijn bureel terug, toen hij schielijk aange rand werd door een kerel, die hem een ge weldigen vuistslag in de borst toebracht en hem ter zelfderiijd den inhoud van een zakje peper in de oogon wierp. Verblind door den peper en het evenwicht verliezende door den geweldigen stamp, sloeg •lo inkasseerder de armen in het ronde en viel neder. De aanvaller had reeds do kost bare brievéntèsch mot de 150.000 fr. gegre pen en vluchtte weg. Toen M. Gouy besefte wat er gebeurde en ©m hulp riep was dc stoutmoedige bandiet reeds uit he' zicht verdwenen en 't was 'onmogelijk hem nog terug te vinden. OF wie is mijne moeder Historisch Tafereel 53° Vervolg. Ik moet werkelijk van mfine rechten kleien!... Nochtans,Stella... mijn kind, ik heb nog' aim'spraak óp u tè doen gelden; zoo- tang uw e moeder niet gevouden is, zult gij mijne dochter zijn. Ik herhaal mijne aanbie- iing van vroeger kom met ons naar Prrys Wij doen eenen algemeeneu oproep in de Franseho en Duitsche dagbladen; wij sparen noch moeite noch kosten, om haar te vinden Zou dit allemaal niet helpt tot de opheldering •wer geboorte en uwer familiebetrekkingen, ian nemen wij u wettelijk als kind aan, uit •nzen echt gesproten*! Wilt gij dit voorstel aannemen... Stella Het meisje was onderricht geworden; dat men de markgravin in eene volslagene on wetendheid wilde laten, nopens de bloedban den, die tusschen haar en mevrouw Schollin bestonden; zij vloog de dame om den hals en bedekte hare wangen met kussen. Tevens sprak zij evenwel beleefdelijk hare weigering uit, voor reden gevende, dat, zoolang hare moeder niet bole 1 was, zij den geboorte grond voor hare moeder moest houden. Francisca trad uit den kring terug en zocht eene plaats voor een afgelegen venster, waar aij mijmerende op den stroom blikte- Een smartelijk gevoel overviel haar, bij de over weging dat de vrouw, aan wie zij do redding cn do ontdekking baars kinds verschuldigd was, van hetalgemeene vertrouwen werd uit gesloten. Mijnheer von Schollin volgde haar. Do inkasseerder werd door voorbijgangers in eene naburige apotheek gebracht, waar hij verzorgd werd. Daarna legde hij op het policiebureel zijne verklaring af. Een onderzoek werd onmiddolijk geopend en al de statiën van Parijs en omstreken zorg vuldig bewaakt, daar men een volledig signa- loment bezit van den handiet Het duurde een heel tijdjo vooraleer de inkasseerder recht wist wat er gebeurde. Toen hij kon opstaan, liep hij naar eene waterleiding en waschte zich de oogen. 'tls slechts alsdan, dal do getuigen wisten wat or gebeurd was on het alarm gegeven werd. Ongelukkiglijk was de dief dan reeds ver weg. De Compagnie, bij welke M. Gouy in dienst was, kon over dezen enkel do beste inlichtingen geven. Alleenlijk verklaarde do bestuurder, dat het zonderling was, dat de inkasseerder het bevel had ontvangen ziel) door een bediende te doen vergezellen, tel kens hij eene som boven do 10.000 fr. te ontvangen had, en hij zulks nu verwaarloosd had. Daarover ondervraagd, verklaarde de inkasseerder, dat het den laalsten dag der maand was, do bedienden allen veel werk hadden en hij hen niet zocht te overladen. Hij voegde er nog bij, dat indien hij zijne tegenwoordigheid van geest behouden had, de. dief to niet zou gebeurd zijn. PORTUGAL Algemeene en bloedige werkstaking te Lis sabon. De stad is in staat van beleg. Duizenden werklieden zijn aangehouden. Maandag was do toestand te Lissabon al onrustwekkend, maar Dijnsdag'is hij eflonaf slecht geworden. Do oproerige beweging heeft zulke uitbreiding genomen, dat de re geering is verplicht geworden, lot de streng ste maatregelen over te gaan. Reeds Maan dag avond werd Lissabon in staat van beleg verklaard. Al wie na 8 uren 's avonds nog op straat dierf komen en zich dierf vertoo- nen, riskeerde van gedood te worden. Hulp van de Provincie. De visschers van Selubal doen mede met de stakers van Lissabon zij hebben aan het stakingscomitoit laten welen, dat gansch hunne opbrongst ten dienste is van de sla- kers. Staking te Coïmbre. De staking is reeds voortgezet tot Coïm- bie. Men vreest erge onlusten in de stad. De toestand Woensdag. Woensdag zijn liet lokaal van het alge meen syndikahl en al de omliggende straten door dó troepen bezet. Al wie durft builen Komen, moet terug binnen, zoo, niet wordt hij ter plaats zelve neergeschoten. In Porto. Hier ook hebben hefoogingen plaats en er bestaat kans dat de «yndikaten van Porto doelnemen aan de algemeene staking. Aanhouding van Franco. De oud-minister Franco, zoo zeer gevreesd deor de republikeinen, is aangehouden. Dn regeëriiig beschuldigt hem van de orde te Lissabon te willen storen. CHINA De toestand. Yuan Shi Kaï tegen Sun Yat Set. De afslaml van den keizer zou nog geeno bepaalde oplossing zijn want nu ontstaat er strijd tusschen Yuan Shi Kaï en Sun Yat Set om hel voorzitterschap te veroveren het is de strijd |tusschen het Noorden en hol Ziiiden. Aanblijven! zeegen de Mongolen. Terwijl Yuan Shi Kaï zegt Keizer en Keizerin ge moet aftreden terwijl de brie ven der generaals luiden er is niets meer aan te verhelpen, ge moet het hoofd in den Onder den tijd, welken de markgravin be steedde, om, door al hare redeneerkunde, door al hare streelingen en beloften, Stella over te halen tot het volbrengen barer wenschen, wendde heer von Sweóhten zich uitsluitelijk tot den markgraaf. Dezes geheele aandacht was gevestigd op de pogingen, welke zijne echtgenoote in het werk legde, ten einde Stella van haar geopperd voornemen al te brengen. Het kwam hem hoogst belangrijk voor, deze beide vrouwen van eene zoo verschillende ge aardheid gade te slaan. Hy gevoelde eene zekere spijtigheid, toen von Swechten aan zijne bespieding een einde stelde, om met hem over eène gewichtige zaak te spreken. De Duitsche edelman nam een tweede papier uit zyne brieftasje, zeggende De weduwe van den "boekhouder Lind- stedt heeft mij daarenboven belast aan u, heer markgraaf, dezen wisselbrief terug te geven, daar zy wist, dat ik herwaarts ging. De Franschman verhief met fierheid zijn voorlioofd, en staroogde op von Swecbten met al de teekenen der uiterste verbaasdheid, en riep uit Waarom? Om wat reden? Gelooft de vrouw misschien, dat de wissel niet goed en geldig is Stelt zij geen vertrouwen in mijnen naam Verkiest zij haar geld Spreek, myn heer... er is geen tijd te verliezen. Om geene van al de aangehaalde redenen, heer markgraaf bejegende von Swechten met aardigheid; desniettegenstaande depd de driftige overijling van gekwetste fierheid hem glimlachen. - Vrouw Lindstedt gelooft, dat, iu tegenwoordigheid der veranderde betrek kingen, zij deze groote som niet mag aanvaar den, en tegen haai* geweten wil zij niet han delen. sohoot leggen, terwijl de keizerlijke prinsen verklaren, wij moeten, bukken terwijl d« keizerin bevestigt dat zij besloten is af te tredon, komen do Mongoolsehe prinsen af en willen van geen troonafstand weten. De Mongoolsehe prinsen hebben steeds een grooten invloed gehad aan '1 Hof, en nu w iten de Hofhoofden niet meer wat doen. Binnen kort zal men het liuti waarschijnlijk op een andere wijze leeren wat zij moeten doen. Twee valschmunters gesnapt. De policie van Laken hoeft Dinsdag avond oprecht eene goede vangst gedaan. Zij hield namelijk twee valschmunters aan. Ziehior in welke omstandigheden beide kerels geknipt werden. Een persoon kwam in een winkel der Molenbeekstraat een doosje sardienen koo- pen en betaalde met een goudstuk van 10 fr. Toen hij verdwenen was bestaligdo de zoon van den winkelier dat het stuk valscu was. Hij liep seffens naar het policiebureel en vergezeld van een policieagent ging men op zoek. Het toeval diende hen op prachtige wijze. Na weinige opzoekingen vonden zij den kerel aan de tafel gezeten eener herberg in de Rotsstraat. Hij had juist den herbergier betaald ook met een vaisch goudstuk. Hij, en de gezel die bpi hem aan tafel zat, werden naar het policiebureel der Masui- straat overgebracht, waar men nog verschei dene valsclie goudstukken van 10 en 20 fr. op hen vond. De stukken droegen de beeltenis der Fran- sche republiek en het jaartal 1907. De eene noemt zich Maurroé Ede andere CharlesT... Het zijn Franschmans, kort geleden in België aangekomen. De eerste woonde in de Jollystrrat te Schaar beek, de tweede in de Brogniezstraat te Anderlecht. Huiszoekingen ten hunnent gedaan brach ten nog eene groote hoeveelheid valsclie goudstukken alsook eene belangrijke som in gangbare munt aan 't licht. Het onderzoek wordt ieverig voortgezet, want de twee aangehoudenen hebben voor zeker medeplichtigen in de Brusselsche om geving, gezien men geen spoor van materiaal gevonden heeft. Brussel.Dief geknipt. Woensdag morgend kwam een persoon bij een winke lier der Balspelplaatsen b.ood hem schrij;,- werkersgereedschap te koop. Vermoedend 'dat dit van diefstal voortkwam, verwittigde 'de handelaar de j policie en .de kerel werd aangehouden. De policie stelde, vast dat het [zekere Philip J.was, reeds 41 maal ver oordeeld voor allerlei misdrijven er. die nog voor dief stallen .'^pgózocliL werd. Rij.wei gerde te zeggen waai*-hij liét gereedschap gehaald bad. Stoutmoedige schurk. In den nacht van Dinsdag tot Woensdag werd vrouw Hof- mans, werkend in een hotel dor Koning straat, in de Triers tra aj. aangerand door een persoon, die ze van haar geldbeugel, vier frank inhoudende, beroofde. De schelm nam do vlucht en kon niet achterhaald worden. Belangrijke juioeelendiefstal. Het is gebleken, dat Alexander Evrard. die wegens dezen diefstal aangehouden werd. twee medeplichtigen heeft. De eene verbleef op de Huidenrnarktde tweede is een Luike naar. Sedert den diefstal lieten beiden van zich niet meer hooren. Een aanhoudings mandaat werd door liet parket ten laste van de twee medeplichtigen afgeleverd. In de vaart. De genaamde Achiel Cloevoet, wonende Antwerpschen Steenweg, Daaraan versta ik mij niet... wie anders dan zij heeft recht op' belooning Aan wie anders dan haar zou ik betalen De personen beweert vrouw Lindstedt, welke uit hoofde van geringe opofferingen, misschien eenig recht op belooning konden hebben, zijn kinderloos ten grave gedaald... Doch dit alles ter zyde gesteld, gelooft zij in haar geweten verplicht te zijn tot de terug gave der som, aangezien gij, lieer markgraaf, vreemd wordt bevonden te zijn aan het meisje, en bygevolge tot geene schadevergoeding ge houden zijt. De markgraaf doorploegde in eene zicht bare ontstemming, met zijne vingers zijn wel gekruld haar, en sprak met de meeste onte vredenheid Hier in Duitsehland beginnen de deugden lastig te worden Gelief aan deze buiten sporig eerlijke vrouw Lindstedt mijn kom- pliment te maken, en haar te verzekeren, dat zy dit geld met een gerust geweten en in volle gezondheid mag gebruiken. Ik kende den vader der beminnelijke Stella zeer wel, en ik ben aan haar even zooveel schuldig voor hare teedere zorgen, alsof het meisje mijn eigen kind ware. Mits deze Verzekering, mag zij haar wederspaunig geweten tot rede brengen. Zie eens aan, voegde hij er bij, op een warmen, gevoelvollen toon zie eens, mijn beer, kan ik minder besteden voor zulke be koorlijke, prachtige bloem Von Swecbten stak, zonder spreken, het kostbare papier wederom in zyne brieftasch. In hom rees eensklaps de gedachte op, dat deze menschen in eene zonderlinge geheimenis moesten gewikkeld zijn. Zijn fijn g. voel en de echt edele zin van geheel zijn doen en laten verboden hem evenwel alle nieuwsgierige na- vorsching. viel Dijnsdag avond, op de Werkhuizenkaai, in de Willebroecksche vaart. Schippers trok ken hem uitliet water. Het duurdegeruimen tijd vooraleer men den drenkeling terug'tot liet bewustzijn kon brengen. Gauwdief,geknipt. Mevr. Hausman, wonende Koninklijke S-® Mariastraat, werd Dijnsdag avond, voor de uitstalling van een magazijn in de Nieuwstraat. ontlast van hare geldbeurs. Zij werd zulks gewaar en gaf liet alarm. De pick-pocket werd door voorbij gangers achtervolgd en een automobiel sneed hem den weg af. De gauwdief werd aange houden en aan de policie overgeleverd. Het was zekeren X...., uit do Pierenstraat. De geldbeurs was reeds aan oen onbekenden medeplichtige overhandigd. Het drama der Zerezostraat. Het parket slapte Dinsdag af in het hotel der Zerezostraat, waar het drama plaats had dat wij meldden. De identiteit der twee slacht offers. werd vastgesteld. Het zijn Ernest Schmidt, koopman en zijne echtgenoote, Anna Rex, geboren te Nieder-Woetzen, in 1802, wonende te Berlijn. De oorzaken van dit drama zijn nog niet gekend. Daar toelating tot begraving werd gegeven, heeft men de twee lijken, rond 7 ure des avonds, overgebracht naar het doo- denhuis op liet kerkhof van St-Joost-ten- Noodo. Het reisgoed der twee overledenen werd naar het kommissariaat van policie in de Kruisvaarlenslraat vervoerd. Er is geene goede koffie mogelijk zonder goede bitterpeeën. De liefhebbers van eene fijne tas zullen dus gebruik maken van de Bitterpeeën der Trappisten Vin cart. Men vindt ze overal. 1500 B St-Joost-ten-Noode. Verstikt Edgard G..., 23 jaar, bediende bij een wis selagent, op eeno kamer wonende in de Buk s- schietersstraat, werd Dinsdag avond aldaar verslikt door het gas aangetroffen. Hij loefde nog, toen men hem vond, doch stierf in het gasthuis der gemeente, waar men hem had overgebracht. M. Goversr, adjunkt, deed een onderzoek en bevond dat de zelfwerkende kompleur niet openwas. Hel is wel mogelijk dat de jongeling, gasreuk gewaar wordend, uit den voorzorg den kompleur is gaan slui ten. De voorname huurster was gansch den den dag afwezig en het was bij hare terug komst dal zij Edg. G. verslikt ontdekte. De familie van liet slachtoffer is verwittigd geworden. Jonge nietdeug. De 15 jarige Oc taaf Maillet, van Parijs, is ter beschikking van het gerecht opgesloten. De jonge niet deug bevond zich zonder koepon in een wa gon van 3° klas van den trein Brussel-Gent. Hij had over veertien dagen Parijs verlaten. Hij reisde langs een ijzeren weg en verborg ziel» in de treinen, telkens hij er de gelegen heid toe had. Sedert zijn vcrirek te Parijs had dc jonge reizjger geen enkelen nacht in een bed geslapen. Hij wgp zelfs sinds dan nog niet gewasschen. Hij werd reeds aange houden door een treinwachter en in banden van dun overste der Noordjslalie geleverd, do'cii terwijl men de policie bijhaalde, w as de kleine deugniet er irr" gelukt te 'ont snappen. De kleine schelm verklaard erg geleden te hebben van honger en koude, sinds hij de ouderlijke woning verlaten had. Wij kunnen liet gemakkelijk gelooven. St-Jans-Molenbeek. Overreden.Het 9-jarig knaapje Jules Mathieu, wagenma kersstraat, werd Dinsdagavond op de Leo pold II-laan door een kamion omgeworpen. De wielen rolden over zijn lichaam. Dc kleine word met gebroken ribben en rech terbeen en erg gekneusd over heel het li chaam naar het gasthuis gebracht. Zijn toe stand is bedenkelijk. Erg ongeluk. Woensdag ging op den Gentschen steenweg het paard op hol van don moeshovenierKaïnielVan Ophaeren, van Assche. Het gespan kwam in botsing met eenen tram. Van Ophaeren werd ten Later traden omstandigheden in, die hem het raadsel grootendeels oplosten. Wat hy vernam, was weinigbeteekeuend op ziehzelve; doch in zijn brein bracht hij dit in betrekking met datgene, wat Malchow hem over Fran cisca had gezegd. Op deze wyze kwam hij tot eenen hoogen trap van waarschijnlijkheid. Zeggen wij hier reeds, dat de deugdzame edel man nooit, aan wien liet ook zy, geopenbaard heeft, wat hij alleen misschien in gansch Duitsehland wist. Later zweeg hij, omdat de liefde tot den ovenmensch hem het zwijgen gebood. Op den oogenblik der scheiding zweeg hy, omdat de markgraaf geheel zijne achting bad verworven, alhoewel liy, naar den schijn te oordeelen, een lichtzinnig man was. Dit giste von Swechten, dat onder het lichtzinnige huisol, zoo niet eene groote, dan toch eene edele ziel huisvestte. XIV. EENE HELDHAFTIGE BESLISSING. Het afscheid had plaats gegrepen. De hevige gemoedsspanning der laatste dagen verslapte eenigermate. Lag zy nog loodzwaar op een paar harten, zoo verdween zij toch voor het oog. De herinnerihg aan de smartelijke mis moedigheid des markgraafs die onder dit momsel een warm, beminnend hart verdook. De gezantschapsraad beoordeelde den mark graaf zeer gunstig. In hem had hij het even beeld zijns karakters ontmoetbeide mannen verborgen eene groote hartenweekheid onder eene mannelijke koelbloedigheid. Het is eene gemaaktheid, die tot eene gewoonte en bijge volg tot eene tweede natuur aangroeit, mur melde hij glimlachend. Dan op Stella doelende, voegde er bij de nietigheid eens vrouwsper soon s naast ons verergert deze feil. Heeft de man eene lichtzinnige vrouw, dan moet bij lichtzinnig worden of lichtzinnigheid veinzen. gronde geslingerd. Hij werd erg gewonè aan het hoofd en zijn rechterarm op twee plaatsen gebroken. Kar en tram werden be» sell a dig d. is het eenige echte Vieux Systèine. Waeregem. Verbrand. Het kindje, oud 2 jaar, van Em. Van de Casleele zat 's morgens in zijn stooltje. Met zich over te hellen, deed het schaapjo den stoel omkan telen. Hot kind kwam terecht op de kant van een ketel, vol kokend water. Dees vloeide op het kind,dat erg verbrand werd aan do beenen en aan den buik. Lokeren. In den beirput. De ge naamde J. B.., knecht hij M. Honoré De Gorle, viel Woensdag namiddag- in een groo ten beirput. Een andere knecht heeft hem kunnen redden. Veelbelovende knaap. Ten nadeele van Maurits De Vuyst, wonende op de wijk Bokmolen, werd uit de tooglade een geld beugel gestolen. Op Evcrslaer verdwenen ten nadeele van Karei De Veirman drie reisduiven. Een onderzoek werd geopend en de policie gelukte er in den dader te ontdekken. Het is een 12 jarige knaap van de wijk Eyerslaer. Harelbeke. Schrikkelijke brand. Woensdag, op den steenweg naar Gent, is een geweldige brand uitgeborsten in dc her berg van Al. Lecluse, handelaar in vlas. Het huis, de schuur en andere afhankelijkheden stonden volop in vuur en vlam en geleken op eene vuurzee. De pompiersyvaren seffens tor plaats en konden de herberg, die zeer erg beschadigd was, nog redden. De schuur, liet zvvingelhuis en de hangaars werden tot op den grond toe vernield. Wagens, karren, het landbouw- en zwingelalem, de molens en z» ingelmachienen, duizenden kilos vlas, werk, kolen, hout, enz., zijn de prooi der vlammen geworden. De schade wordt op 12,000 fr. geschat en is slechts gedeeltelijk; verzekerd. Het vuur ontstond eigenlijk in de schuur, doch men weet niet hoe. Velours en demitten voor werkkostumen, Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutstraat, Aalst. Wichelen-Heide. Erge val. Woens dag namiddag, rond 2 uie, ging Jcannette De Kerpel naar haren zolder. Zij viel zoo ongelukkig van de trappen, dat zij twee rib ben gebroken werd en verder nog verschei dene wonden bekwam over gansch het li chaam. Haar toestand is voldoende. Sottegem. Ongeluk. Frans De Rop, oud 16 jaar, leerde gisteren op een velo rij den. Het rijwiel viel om en de jongen viel zoo ongelukkig, dat hij buiten kennis lag. Het been is gebroken en de voet ontwricht'! Schoonaarde. Woestaard. Dpisdag, avohd ging de genaamdd Philemon Vani Cautor 45 jaren, smid, woonachtig, Erahk- rijkstraat naar den wijle* Eégeneii eh be gaf zich in de herberg De Mol, alwaar twee dranken personen ruzie maakten en Van- Cauter eenen geweldigen stamp toebrachten,' dat hij ten grond viel en den linkerarm word gebroken. Een geneesheer heeft Van Cauter zij sen arm vermaaki, waarna hij huiswaarts werd geleid. De daders zijn gekend. Lede. Erg verbrand. Woensdag namiddag, rond 5 ure, was de genaamdo René Roggeman, oud 36 -jaar, ajusteerder in de w erkhuizen La Ledoise fabriek, van constatéurs, bezig mot een mekanismo in een bad naphte te spoelen. Hij kwam er te dicht bij een gazbek mode het mokanism schoot in brand, alsook zijne rechterhand, welke in de naphte had gestoken. Deze werd vreeselijk verbrand aan de hand en arm zijne kleederen vatteden ook vuur, doch konden door de werkgezellen uitgedoofd worden. Na verzorging werd hij naar huis overgebracht. Voorbarige en onoverlegde huwelijken loopen altijd op hetzelfde uit: de lichtzinnigste schrijft de wet voor bemerkte de Land raad. De markgravin is goed riep Stella. Doch de markgraaf zou niet moeten dulden, dat zij meer aan hare krullen en kleerkas deukt, dan aan hem en aan hare binders, dan ware zijn geluk op sta an den voet gemaakt. Zeer wel gesproken merkte Eugeen aan indien hij niet gevaar liepe van geheel het overschot zijns geluks bij den eersten vijandelijken aanval te verliezen. Hij schijnt zulks ondervonden te hebben; thans beperkt hij zich by schermutselingen met bijtend© woorden, die haar in bedwang houden. Behalve zulke onschuldige gesprekken, kwamen ook oogenblikken van ernstig naden ken. Francisca zag wel, dat zij geheel de lief de en achting van haren echtgenoot wederom bezat; doch zy moest haar hart verdoelen tusschen hem en haar kind. Over 't algemeen heersohte er eeno schoone harmonie onder dezo vier menschen. Niets van buiten stoorde den huiselijken vrede; zy stonden geheellijk afgezonderd, sedert von Swechten de hoofd stad had betrokken. Van allen was Stella de zorgelooste en de gelukkigste. Wat gaf zy er om, of zy eenen naam liadde? Hare ziel stroomde over van geluk, nu zij eene moeder bezat. Zij was klaar ziende genoeg om, in tegenwoordigheid des Landsraads, hare teedere gevoelens nooit door woorden uit te drukken. Doch zoodra zij zich met mevrouw Schollin tusschen vier oogen bevond, dan wierp zij liet momsel afdan gloeide iets edeis en tevens iets korzell. nfdigs op haar gelaat, hetgeen voor een gekwetst moederhart een genezende balsem moest zijn. Wordt voortgezet

De Volksstem | 1912 | | pagina 2