DE KAMER Automohisldieven aan't werk V len chauffeur vermoord. Een nachtwaker dooïlelijk gekwetst. Een zonderling samentreffen EEK BELANGRIJKE VERKLARING v FEESTWIJZER BERICHT Weerkundige waarnemingen 2 FEBRU.Ma 1012 TE GJ-EUNTT Heden morgend, rond 11/2 ure, had er I» Gent een vfeeselijk drama plaats. Revolverschoten. Rond bovenvermeld uur werd de heer piipillon, wonende Frère-Orbaanlaan. door verscheidene opeenvolgende losbrandingen opgeschrikt. Vermoedend dat er onraad was, rukte hij zijn venster open en blies uit alle macht op een noodhoorn, een policietrom perfje. Daar er evenwel geen nachtwaker op daagde, besloot hij het Bestendig Polieic- burcel (Pormanancie), per telefoon te ver wittigen. De lieer Weyn, adjuncl-policiecomnussa- ris van dienst, maakte juist aanstalten om zich ter plaalso te hegeven, toen de telefoon- bel eene tweede maal rinkelde. Nu was het om den policieambtenaar te verwittigen, dal de nachtwaker Alfons Tonjbuvscr,. in do Lange Violeltenstraal liet slachtofter géwor den was eener moordpoging. De policie ter plaats De lieer adjunct-commissaris Weyn, ver gezeld van enkele politieagenten, toog on middellijk ter plaats. Voorbijgangers hadden middelerwijl het slachtdier van den moordaanslag naar het huis van den geneesheer Spae overgebracht. De dokter, dio don toestand van Tomhuyscr zeer ernstig oordeelde, legde een voorloopig verband. Met toestemming van den geneesheer, ondervroeg de lieer adjunckt-commissaris Weyn den gekwetslo. OE MOORDAANSLAG OP DEN WAKER De verklaring van liet slaofitofter Tomhuyscr deed, met zwakke slem, aan zijn oversto het volgende verhaal Het kon zoo wat 1 uur 10 wezen, toen ik mij in de Lange Vjoielfenslraat bevond. Ik kwam ter boogie van liet Raapstraatje, locn er driemannen, als lieeren gekleed, uit die straal kwamen. Een hunner was drager van eene lederen tesch, die met een riem aan zijn schouder hing. Toen ik de drie lieeren voorbijstak, bezagen zij mij alle drie van het hoofd lot do voeten, en zegden dan wat tegen elkaar. Ik kon niet verstaan wat ze zegden. Hunne handelwijze kwam mij verdacht voor en ik besloot dan ook ze te achtervol gen. Aldus kwam ik lot aan den hoek der TvveebruggenslraatDaar naderde ik de drie mannen, en vroeg aan den drager van de tesch wat er in slak. Do kerel draaide zich plots,om on sclioot >v,ei'schtiiitiie malen op inVVor< voeltl° (lat- ik zwaar gewond,was. Middelerwijl zetten de drie kerels hel op een loopen. De persoonsbeschrijving der daders, Do g uk wets te - wxtkor, 'tij no verklarin o- voortzettend. gaf daarop de porsoons]jestiirij° ving zijner drio aanranders - - Zij (de kerels) zijn alle drie een weinig kleiner dan ik. (Tomliuyser is van middelma tige mannengestalle.) Zij schenen er boven dien nog bitter jong uil. Geen hunner droeg kno\ el noch baard. Allo drie hadden ze oen bolhoed op en droegen een zwarten over jas. Naar het gasthuis overgebracht. Naar de pompierskazern werd om het am- bulancierijtuig getelefoneerd, om den wonden nachtwaker, slachtoffer van plicht, naar het gasthuis over te voeren Bij liet overbrengen van Tombuyser deed er zich bijna een ongeval voor; daar het gehageld en geijseld had, lagen de stralen zeer glad. De ziekenwagen glibberde zeer snel de sterke helling af het paard strui kelde meteen, en zoiuler de tegenwoordig heid van geest van den koetsier en den heer Wevn, had men daar voorzeker een oimcluk te betreuren gehad. In het gasthuis Ift liet gasthuis, per telefoon verwittigd, wachtte men op de komst van den gewonde, dio mèt de noodige omzichtigheid ontkleed en te bed gelegd werd. De dokiers van dienst gingen onmiddelijk lot verdere verpleging van het slachtoffer over. De verwcndiiigen van den nachtwaker De volgende verwondingen werden vast gesteld 1. een kogel had den rechterarm boven den elleboog gansch doorboord 2. een kogel was boven den levor ingedrongen en had dit orgaan geraakt 3. een kogel had eene wonde boven do rechterbil veroor zaakt. De drijfveer van den aanslag. Een automobilist vermoord Men verdiepte zich reeds in gissingen over de drijfveer van den moordaanslag, toen de policie verwittigd werd dat de automobiel- geleider van den heer Hcye-Pipyn,nijveraar, wonende Vijfw indgalslraat, vermoord was geworden. DE VOLKSSTEM ge- zijn Hoe de moord ontdekt werd. De waker Van liet Nijverheidsgesiicht van den lieer Hyp-Pipijn. gelegen Anlheunisstrr. leed rond half twee zij no gebruikelijke ron de. Hij wilde ook in de automobielgarage -lien of alles in orde was, daar hij het vreemd vond dat de deur van de bergplaats tegenaan stend. J oen hij de deur openduwen wilde, bood zij weerstand. Plots struikelde de man over een voorwerp dat op den grond uitgestrekt ïag. Bij nader toezicht bleek het het lichaam ?an den aulomobiti_;»/:oidur le zijn, zekeren Marcel Maury, \au Duilschón oorsprong. De man lag met een keldervijs opliet li chaam. Zij hoofd was in een doek gedraaid. De waker riep om hulp, die aldra op daagde. De policie werd onmiddellijk ver wittigd en kort daarna was de lieer adjunct politiecommissaris dan ook ter plaats. De vaststellingen. Er werd tot de gebruikelijke vaststellin gen overgegaan. Toen men den doek van bet hoofd van Maury wegnam, bemerkte men eon sterk gezwel aan den rechterslaap. Een ontboden doktor stelde de dood van het slachtoffer vast. De slaap was bij middel der keldervijs (kriek) ingeslagen. Toen men in de kamer van liet slachlofter zien ging Maury sliep nevens do auto- garage bemerkte men dat allo meubelen openbroken waren. Het parket. Het parket werd verwittigd. Om 5 1 '2 ure was de heer Van der Straeten, procureur des konings reeds ter plaats eirnam kennis van de verklaringen van de lieeren adjunct- commissarissen Weyn en Dusoleil. De diijveer der diefte. Het hersamenstellen der misdaad. Ziehier hoe men de toedracht der moord zaak uiteenlegt Marcel Maury, do vermoorde auto-gelei der, ongehuwd, hoorde rond 1 üro geruc in de.garage, waarin twee prachtige auto- hielen slaan. Denkend aan de automobiel- dinfie, vorige week len nadeele van Dr.Ver- nienwe, Willem-Tellslraat gepleegd, wilde hij zu-.h overtuigen of er geen onraad was Bij liet openen der deur verrastte hij drio kerels dezelfde drio die den nachtwaker Tomhuyser bemerkte en van wie hij het slachtoffer werd. De kerels waren voorzeker met liet. inzicht de automobielen te stelen Zich verrast ziende en vreezend voor hul} geroep, sprongen zij op Maury toe en sloe gen hem lieer met een keldervijs. Daarna wierpen zij een doek over zijn ge laal en namen de vlucht, na ijlings de meu bels in de slaapkamer te hebben openge broken. Op het einde der Rapenstraat ontmoetten zij den nachtwaker Tomhuyser. Toen deze un aansprak vreesden zij geknipt te worden en schoten den man neer. Hel signalement der moordenaars is over al rondgestuurd. De nachtwaker Tombuyser Tomliuyser Alfons, is 26 jaar oud, sedert drie jaar in dienst der policie, is gehuwd heeft geene kinderen, en woont in de Lan. Kazernstraat, n. 74. Zijne echtgenoot© werd van het voorg allene op de hoogte gebracht door den heer adjunct-commissaris De Beticer, schoon broeder van liet slachtoffer, door den heer Weyn verwittigd. Zij die het eerst bij Tombuyser waren, na het pas bedrijyéW der misdaad, waren do heorèn Lodriguez' en De Keilkelaere,'weder zijds córnmissaiïs <8n adjunet-pbliciecoriïnii.s- sai ls 'te Sl-Aniandsberg. Deze' 'beide, politie ambtenaren waren'op hetArlevóldeplein ioen zij db revolverschotèn hoorden weerklinken Nadere bijzonderheden over het ontdekken der misdaad. De auto-garage van den heer Hye-Pipyn komt met eene koetspoort uit. in de Antheu- nisslraat, poort waarvan do vermoordo Maury, alsmede de waker van het nijver heidsgesiicht, Meyer genaamd, elkeen sleu lel hebben. Zij geeft bovendien met eene dubbele deur, waarvan beiden ook een sleu tel hadden, op den koer uit. De koetspoort en deze binnendeur waren altoos op slot. Meyer deed om 10 1/2 ure, gisteren avond zijne eerste ronde, die ook door de garage leidt. Hij bemerkte niets verdachts. Om lure 15 m. dezen morgend, opende hij mot den sleutel de binnendeur, die echter maar een tiental centimeters open ko. duwen. Het is dan dat de man het lichaam van den goleider Maury ontdekte. Verschrikt snelde hij buiten en riep luidkeels om hulp. De heer Papillen,, wiens aandacht reeds door de evolversclioten gaande gemaakt werd, zoo als we liooger meldden, rende de straat op. Enkele geburen, waaronder de heeren notaris Maeterlinck en Balcaen, snelden ins gelijks Ier hulp. Zij vonden echter niets dan liet lijk van de* ongelukkigen Maury, die gansch aangekleed was, en die, kort na zijn naar huis komen, het gerucht moet gehoord hebben en vermoord werd. Maury werd nog om 10 ure in de stad ge zien. Het was de heer dokter Tytgadt, Brabant- dam, die, door den lieer adjunct-commissaris Dusoleil ontboden, de dood van het slacht offer vaststelde. De heer adjunct-commissaris had middeler wijl een voorloopig onderzoek ingesteld. Hij vond de deur der slaapkamer van Maury open het bed was onboslapen het deksel van een koffer was opgelichtde schuiven eener kast opengetrokken. De inhoud dezer beide meubels was gansch dooreen gewoeld. Of er iels gestolen werd, weet men niet. Het parket, samengesteld uit de heeren Vanderstraeten, procureur des konings en Do Ruyck, onderzoeksrechter, zetien later, niet medewerking der policie, het onderzoek voort. Het lijk naar bet gasthuis overgebracht Om 9 1/2 ure gaf het parket het bevel liet lijk van Maury naar liet gasthuis te vervoe ren, waar de lijkschouwi- g zal plaats heb ben. Om 10 ure kwam het lijk in hot gasthuis aan. Heden morgend, toen de heer Marchand, aiilomobielandelaar, wonende Brusstischen steenweg-, to Goiïlbrugge, zich naar zijne ga rage begaf, waar een zevental automobielen in stonden, was hij niet weinig verwonderd de twee deuren opengebroken te vinden. Een snel nazicht stolde hem evenwel gerust: er was niets, hoegenaamd niets gestolen. Onderzoek werd onmiddelijk ingesteld. De garage ligt opeen drietal meiers der bijzondere woning van den lieer Marchand, die in den loop van den nacht niets verdacht hoorde. Eene buurvrouw, die een liontal meters verderop woont, was echter rond 2 12 ure heden morgend gewekt door een zonderling gerucht, net als van iels dat brak. Zij opende haar venster, maar bemerkte niets. Wa scliijnlijk is het door het gerucht, door het openmaken van haar venster veroorzaakt, dat de inbreker of inbrekers de vlucht na men. Wellicht staat deze poging lot diefte in verband mot de moordzaak. Inderdaad, de drie moordenaars, na hun aanslag op Tom buyser gepleegd te hebben, liepen de Twee- bruggenstraat door. Waarschijnlijk vlucht len zij langs de Visscliorij en wonnen aldus don Brusstischen steenweg. Deelmakend eener welingerichte bende van automobiel- dieven, kenden ze waarschijnlijk de garage van den heer Marchand. Het zou wel kunnen dat zij hel waren die de garage openbraken, met liet duel-een auto le stelen, om hunne vlucht le vergemakkelijken. Toestand van Tombuyser Heden middag was de toestand van den nachtwaker Tombuyser voldoende. De ge- neesheeren hebben hoop hem nog te kunnen redden. Ge bandieten zouden te Wetteren op den trein gestapt zijn. Woensdag morgend, werd op liet policie- bureel van Wetteren, door den lieer Emiel Balthazar, bediende in de statie van Wette ren. eene belangrijke verklaring gedaan. Toen M. Balthazar, Woensdag morgend hoordo wat er te Gent, in de garage vail M. Hye-Pipyn en in de Violcttenstraat gebeurd was, herinnerde hij zich, daler 's morgen de, rond 5 ure, pas vóór het vertrek van den eersten trein, drie personen heel bemodderd en bezweet, de statie waren komen binnen- geloopen. Een der drie kerels, klein van gestalte, vroeg drie koepons van tweede klas, voor Antwerpen. Deze sprak gebroken Duilseh. Men veronderstelt dat deze kerels wel de moordenaars van den ongelukkigen Maury en van den nachtwaker Tombuyser zouden kunnen zijn. Langs den Brusselschen steenweg ge vlucht zijnde, konden zij aldus langs Qua- trecht, Wettoren bereiken. De uren schijnen te:: andere deze veronderstelling te bevesti gen, want op 2 1/2 uren lijd is liet mogelijk van den Brusselschen steenwag lot aan Wol tereil-statie ito geraken. De poliGiekömmissaris van Wetteren heeft dezc'Verklaring afth de parketten van Den- defmönde en Gerit' medegedeeld. Zitting van 1 Februari. De zitting icordl geopend om 2 ure onder voorzitterschap van M. Cooreman. De Sektién. Èr wordt overgegaan lot de uilloting der afdeelingen der Kamer voor de maand Februari. Begroeting van koloniën.; M. Buyl. Het Rekenhof moet de reke ningen van hetministorie van koloniën onder zoeken. Tot hiertoe, ondanks de talrijke klacliton, heeft liet Rekenhof nog de stukken van 't jaar 1908, het eerste jaar der over name niet ontvangen. Spreker vraagt ook aan den minister in dien het waar is, dat wijlen Koning Leopold versche dene belangrijke stukken zou doen verdwijnen hebben. Indien de minister van koloniën inlichtin gen heeft, waarom deelt hij ze aan het Rekenhof niet mede Ik vraag oen bepaald antwoord. M. Royer onder voorwendsel eene terecht wijzing te doen, aan hetgeen in liet beknopt verslag stond, valt opnieuw de missionnaris- sen zeer geweldig aan. M. Renkin. De rekeningen van 190S en 1909 zuilen weldra in orde neergelegd worden. M. Tibbaut, antwoordende aan de heeren Vandervelde en Royer Spreekt den lof uit der missionnarissen, wenscht den minister van Koloniën geluk ovei"zi;n beheer en ver klaart, dat iedereen de pogingen moet toe juichen en aanmoedigën, aangewend voor het onderwijs van den landbouw en het be strijden der slaapziekte. Zelfs onze koningin houdt zich bijzonderlijk met deze ziekte bezig-, 't menschdom, voor vooruitgang van handel en nijverheid. De achtbare spreker verhaalde in eene vloeiende taal hoe hij van Geeraards- bergen over Brussel, Oostende, Dover, Lon den, Southampton,dan 17 dagen op den At latiLisclien Oceaan. Eiland Madeira en Kaap stad, Oranje-Vrijstaat. Transvaal waar onzè taalbroeders zoo dapper streden dat ze maar 7000 gesneuvelden legen 95000 En- gelschon gevallen bij den laatsten boeren oorlog, stelden waar het huiselijk 't godsdienstig leven en ook de naastenliefde zoo in eere gehouden worden door Rho desa naar Belgischen Congo. Daar bevindt men zich op Vadfrlandstiien grond. Men gevoelt het M. Vincent slichtte er drij landbouwdorpon, die hij zelf doopto en waarvan het belangrijkste den naam van Welgelegen draagt. Na 9 dagen per spoor gereisd te hebban van Kaapstad, stapt men af te Elisabethslad die sinds September 1910 in Kongo de eer stad is die men tegenkomt. En dan is 't eene gedurige afwisseling in 't reizen. Van Elisa belhslad tot Kongostar, 2 uren voetweg vandaar tot Lukafu, 8 dagen le voel van dat punt lol Kilwa nog 9 dagen voetreis en dan tot Lukonzolwa. 1 dagreis per sloom boot dan een dag varen tot Pweto dan 9 dagen le voet tot Kiambi vandaar tot Ankoro op do IAivuarivier en van Ankor tol Buri op de Luatabaslroom in 5 dage per prauw of piroog te varen. Eindelijk komt men in Kongolo, met nog cenen dag per prauw verder 't water 'door te stoken. Van Kongolo tol iCindu heeft men twee dagen per spoorbaan le reizen en dan nog twee dagen per stoomboot tol Pontliier stad en men bereikt Stanleystad na een dag nog por trein gereisd le hebben. Na 3 of 4 weken per stoomboot den Coiigostroom af te varen, bereikt men Leopoldstad. Men rtis! dan een dag per ijzerenweg in den Neder Kongo tot Tiiysstad en mot nog eenen dag in den trein te zitten komt men te Ma tad i aan en na 22 dagen dagen zeereis bereikt men Ant werpen langs Boma, Banana en Toneriffa 150 prachtige lichtbeelden door den E. H leeraar De Plecker voorgeschoveri,helderden hel Iweede deel der voordracht op en men kon bewonderen de zeeschepen, zichten uit Elisabethslad, uit het dieren- en plantenrijk Hoe men in Kongo reist1. per spoor 2. te voet en len 3" op 't water. Inlandsehe typen kleed ij. dorpen, sleden en missiehuizen en dat wel 'l Jezuitenhuis van Kisansuen de fameuze kapel-hoeven wierden ons voor gesteld, alsook dc zeehaven van den Gong stroom, van Matadi en Boma. Leerrijke en aanzettende uitleggingen en aanmoedigende waarheden werden terzelfdertijd voorge houden. De werkman inoet ervaren zijn in zijn vak, de soldaat kloek, vastberaden van wil en karakte^en sterk in zijne schoenen staan om naar Congo te reizen en: er-to verblijven De zendeling en de liefdezuster worden er meest gevraagd en ®ijn er meest -noodig, want er is daar werk dat een ander dan een ■pi'iöSler eiii oene zustti' niet kan verrichten miet alleen werk .lot bevordering vair't chris tendom, maai'ook tot verspreiding der men schunbeschaving. Het bezoek aan een dorp van zieke zwarten, was bijzonder indrukweh kend. Geen blanke was er le ontwaren tenzij eene zuster van liefde, die als eene reine en zuivere leliebloem le midden van die onreine en van iedereen verlatene schepselen stond te bloeiën. Mannen van wil, jongelingen met een hertin 'l lijf, een christenhert, dochters mei karaktor en heldenmoed uwe plaats mocht ge gaan zoeken op den Congobodem en al hoewel gij zult beleedigd en bevuild worden dooreen socialistisch tegenspreker, nochtans in uwe afwezigheid zullen uwe ouders, broe ders, zusters en verwanten, mogen roemen op uwe daden want zegt bet vrij Wat is er gemakkelijker In Congo beschaving er christendom inplanten kerken en kapel- hoeven opbouwen onderwijs geven, am bachten on alle noodige zaken aan de zwar ten aanleercn dan hier in de Kamers de zendelingen en de liefdezusters le bekladden en te bevuilen, hen en hunne werken. Onnoodig er bij te voegen dat de achtbare spreker dikwijls en luidruchtig door handge klap en toejuichin. n werd onderbroken. NIEDEDEELINGEN. GEERAARDSBERGEN. Maandag laatst had om 5 ure in de ruime zaal van den Werkmanskring de voordracht plaats, aangekondigd door «'t Davidsfonds». De voorzitter der afdceling Geeraardsber- gon M. Vincent Dieriex, onze oud-volksver tegenwoordiger, handidde er over de Reis van een Belgischen KoMgotrollcr dwars door Kongoland. Voel volk uit allo slanden en angen was aanwezig -de loden van 't Da- viusfonds zalen op d'eereplaats bijzonder lijk war> ->nnen talrijk. DeZ. Me den voordracht ever voor. ij.j zijn ervarenheid in 't reizen en op dat hij er uitge trokken heeft voor hem, voor onze zwarte broeders en voor onze geliefde Geeraards- bergsche bevolking, voor 't welzijn van MARKTPRIJZEN Aalst. 1 februari. Hopmarkt vast, prijzen onveranderd, fr. 232.50245.00. Lokeren 31 jan. Boter 2,99 a 3,26, eieren 2,99 a 3,08, aardappelen 7,50 a 8,00, raapkoek 12,00, lijnkoek 00,00, rogge BRUSSEL, 31 jan. Graanmarkt. Inland sehe tarwe 20 3/4 a 21 0/0 Amerikaansclie Win tertarwe 21 3/4roode Kurrachée21 0/0 inland sehe Rogge 18 3/8 a 18 1/2; Gerst Donau en Odessa 19 3/4 a 20 inlandscho Gerst 22 a 22 1/2 Haver van Courlande 21 3 4 a 22 Gerst der Pol ders 22 1/2 a 23; inlandsehe Haver 21 3/4 a 22 1/2 Amerikaansclie Maïs 17 1/4 a id. van Odessa 17 3/4 Graan van den Donau 20 a 21 7/3; id. Rio de la Plata 21 a 21 1/2 Handelshloem 25 0/0 Bakkersbloem 26 0/0 Zemelen 16 1/4 a CO 0/0. Oliemarkt. Koolzaadolie te Brussel 74 in provincie 72 Lijnolie te Brussel 89 in provin cie 87 inlandsch Koolzaad 33 0/0 Boter 3,40 a 3,92. Gent, Veemarkt Woensdag, te koop gesteld beesten 673: Vette koeien 1 16; melkkoeien 00; groote ossen 21; jonge ossen 172 vaarzen 176 stieren 185 varkens 1018; kalveren magere beesten schapen Anderlecht. 31 jan. Ossen, 681 prijs per kilo op voet 0,96 a 1,14. Stieren 201, prijs per kilo op voet 0,86 a 1,04. Koeien 1113, prijs per kilo op voet 0,74 a 0,92. Om reden wan v«»rgrraiing Per occasie te koop EF 'PLAATS in ge sneden eikenhout, slecb1' i nt id nieuw, bahut, SPIEGEL taf I en /.n.s aio< len, alsook glazen schutsel met deur om eene plaats in twee le scheiden. Te bevragen bij G. De Groote, Molendries 1G Aalst. 588. voor de Stad en het Arrondissement Aalst* AALST. 4 Februari Prijskamp met de platte bolle, door de boldonmiaatschappij "Door Eendracht Sterk in het lokaal Klein Gent, Nieuwstraat. 11 Februari. Tooneelclub der Christen© Vakvereenigingen. Arbeid en Kunst. Prachtig Avondfeest. Men zal opvoeren le Verdruk den mind're niet, drama in 3 bedrijven 2° De Nieuwe Dokter, blijspel in 1 bedrijf. 11 Februari Toon- en Tooneelkundig feest door de Catharinisten, in den slede lijken schouwburg. Opvoering van De Leie van P. Benoil en Monologenspelen doorR.Van Ryn. 12 Februari Groot kunst- en liefdadigheids concert in de groote feestzaal van het stadhuis, om 5 ure, ten vuor- deele der armen, bijgestaan door de (Damen der Liefdadigheid). 25 Februari In St Marlensgesliclit, te 5 ure, Liederavond O. De Hovre. Koste loos voor de Oud-leerlingen en hunne familie. 10 Maart. Opvoering ten slodelijkon Schouwburg door 't Koninklijk Tooneel- en Letterkundig .Gezel schap 't Land van Riem van De Eenige drama in 3 bedrij ven Vóór het Diner blijspel in één bedrijf. 16 Maart. Opvoering door de koninklijke maatschappij Do Calharinisten ter stedelijken schouwburg van Muurbloempjes en Jean- Marie 21 Maart In de groote feestzaal van het Sint Jozefscollege, Voordracht met lichtbeelden over Temples et tombcaux do la viqiUe Egypte door Staatsminister J. Van den Heuvel. LEDE 2 Februari Algemeene vergadering van 'L Christen Vlaamscli verbond. Voordracht met lichtbeelden door den lieer advokaat Bosleels, om 4 ure slipt, in de zaal der Bewaar school. TDDERGEM. 4 Februari Luisterrijke avondfeesten door de Tooneelmaatschappij De Tooneelliefhebbors en de mede hulp der katholieke fanfaren. Men zal opvoeren i. Dronkenschap en zinneloosheid 2. Spooken of die ven. GEERAARDSBERGEN 18 Februari^ .Groot tooneelkundig feest door de Klauwaarlsgilde in de zaal van den Workmanskï'ingi Opvoe- ringjvaii Graaif deTaillis en zijne' zonen beroemd drama in vijf be drijven, door J.' Verhuist. NINOVE. 11 en 18 Februari. Katholieke Volks kring, IIand in Hand, luisterrijk Concert. Men zal opvoeren Tar- citiusgodsdienstig drama in 4 bedrijven, bewerkt door Petiua Callebaut. N. B. De hatholiehe Maatschappijen van de Stad cn het Arrondissement tcorden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te declen. 1000 Kanadaplantsoenen te koop bij Alois Michiels, te Aalst-Miilbeek, Paperodedries. 417 Men vraagt zoo spoedig mogelijk HALVE KLEERMAKERSGAST bij J. Van Rossem, Denderhautem, Dorp. - 581 Alle Donderdagen en Vrijdagen bezondere groote keus van vele soorten verschen ZEEVISCH aan de laagste dagprijzen. Alle Vischwaren worden zeer wel gerei nigd op verzoek ten huize gebracht. Ik beveel mij aan de gunst van eenieder, bezonderlijk aan de achtbare ingezetenen die van leveranciers veranderen. Zeer voordeolige prijzen voor Avondma len, Hoteliers, enz. Ph. VPN STYVENDAEL Eenig Huis der stad sedert 25 jan.ii in de Oostendsche Visscherijen gevestigd. Visscherij LANGE ZOUTSTRAAT 38, AALST» TELEFOON Nr 44. 215 van M. Camiel Praet, opticiuu-s^ecialihte Aalst. T ange Zoutstraat, 6 i februari, ]5 uro: Barometer 751* Wind: west Thermometer 3* Vooruitz.: retjen of aneanw

De Volksstem | 1912 | | pagina 3