BUITENLAND. OORLOG In de gevangenis vergeten... NIEUWSBERICHTEN. Italië en Turkyë De Moordpoging te Llefferingen STEL.LA Wereldtentoonstelling Gent 1903 Uit ©stze ECeionie De Kempenaar Jo SJste DE VOLKSSTEM 3 FEBRUARI 191? TUSSCHEN Vliegeniers worden beschoten te Tobruck. Een Italiaansche vliegenier vloog uit, ver gezeld van kapitein Moi.ti. Gekomen boven de Araabsche versterkingen lieten zij bom men vallen. De Araben losten daarop ge weerschoten. Kapitein Monti werd lichtelijk gekwetst, de vliegenier Rossi bleef onge deerd. Voortaan zullen de vliegeniers zoo gemakkelijk geen bommen meer gaan uit werpen boven liet vijandelijk kamp. Bedrog in de voorraadlevering. Een millioen en half schade Do verzondingen van voorraad heeft te Napels een tekort doen ontstaan van een millioen on half roebels of franks. De bedrie gers hebben hiergroven buit geslagen. Twee leveranciers van Napels hebben er elk 50 duizend frank door verloren. Men kent de bedrogplegors niet. De aanslagen in de Balkanen blijven voortduren Tö Monastir zijn verscheidene bommen ge- worpen die ontploft zijn. Dg pers van de plaats vermeldt talrijke moorden en andere aanslagen die dagelijks worden gepleegd. Te Radowilch werden 8 soldaten en een oflicier g edood en 8 andere soldaten gekwetst, bij .het ontleden van eene bom. Te Djakowa werden twee Albaneezen op heeterdaad van plundering betrapt. De plun deraars scholen op de gendarmen, doodden er twee en gingen op de vlucht. Kiezingen in Macedonië Uit Anatolic zijn 35000 soldaten naar Ma cedonië gezonden die ten dienste zullen slaan fan de Jong-Turken» om de kiezingen, die kortelings moeten plaats grijpen, te bewer ken. Ziedaar, hoe men in die landen het stem recht verstaat. Daar zouden ze nen tijd den heer Daens moeten stekon. Dan zou hij met wat meer gezond verstand oordeelun over de vrijheid en de rechten van 't volk dio hierin België op zoo'n schitterende wijze bestaan. Het geschil tusschen Frankrijk en Italië, onderworpen aan Den Haag Frankrijk en Italië hebben bun geschil aangaande do Manouba en de Carthage on derworpen aan het Scheidsgerecht van Den Haag. Dit scheidsgerecht zal over de vol- gendo punten uitspraak doen. 1° Heeft Italië wettelijk gehandeld in de zaak der Fransche schepen i 2° Welke schade heeft Italië aan Frank rijk veroorzaakt Advokaal, M.Frnmageot, van Tiet Beroeps hof van Parijs, zal do Fransche belangen verdedigen. Een uitstekend zaakje voor dien advokaat. Er is toch iemand goed rnedo NADERE BIJZONDERHEDEN Het Parket Woensdag namiddag is het parket van Oudenaarde, vergezeld van twee wetsdok ters en hel parket van Brussel, ter plaats gekomen, om do moordpoging geploegd op Spelicrs te onderzoeken. Volgens de verklaring dor wotsdoktors is de toestand van Speliers een weinig verbe terd. Evenwel mag hij nog niet naar zijne woning teruggebracht worden. De kleeron van Speliers zijn ook aange slagen om de galen Tan het ws, die er in zijn, to onderzoeken, Eenige personen wer den ondorhoord en naar het schijnt zullen de daders niet lang meer op vrije voeten ioopen. OF wie is mijne moeder Historisch. Tafereel 54® Vervolg, Deze oogenblikken waren de feesturen baars levens, die evenwel, gelijk do Zondapen niet alleen aan de vermaken, maar ook aan de veredeling en heiliging werden toegewijd. Doch de dag zou aanbreken, waarop dit geluk ging gestoord worden. Dat lag in den aard der betrekkingen. De gezantschapsraad voelde zich gelukkiger dan hij 'tooit geweest was in zijn onrustig leren. Toen hij vol iever, den schitterenden aanleg van het meisje te baat nam, om haren geest en haar liart te versieren en te vormen, ontving hij eenen zendbrief, die hem dw ong te vertrekken. In den beginne scheen hy ontstemd wegens de gedwongenescheiding; zijn gedrag jegens Stella nam eene zoo hartstochtelijke kleur aan, dat Francisca eiken oogenblik eene ver klaring te gomoet moest zien. Doch lang zamerhand werd hy geruster. Met kalmte en wjp overleg, sprak liy van zijne plannen voor de toekomst; van zyne verwachtingen en vooruitzichten op zyne staatkundige loopbaan. In deze plannen telde zijne neiging voor Stella niets. Zijne gedachten gingen enkelijk be zwangerd van glans, eerzucht en ydelo droo- men. Zells de ondervindinglooze jeugd maakte deze opmerking. Stella schudde hare verbeelding af, zy was vergeten. De eerzucht had de neigingen des harten tot zwijgen gebracht. Hy onderwierp zich- Een zestal maanden geleden was een bak- kersgast uit Osseja (Zuid-Frankrijk), zekere Jozef Fau, spoorloos verdwenen. Elkeen dacht dat de ongelukkigo verdron ken en zijn lijk weggespoeld was, ofwel dal hij naar Parijs getrokken was, voornemen dat hij reeds dikwijls lo kennen had gege ven. Men sprak er reeds niet meer over. toen Fau nu plotselings te huis is gekomen. Ondervraagd over zijne afwezigheid, zegde hij dat hij over zes maanden dronken door de stralen van Puigeerda, in Spanje dwaalde. Hij werd door do policie opgepikt en naar hel gevang gebracht. Ilij wachtte er nu nog altijd om ondervraagd te worden en alleen hij de eetmalen herinnerde men zich nog Fau. Do overheden hadden hem echter totaal ver gelen. Ongetwijfeld zou de man nog lang in het donker gezeten hebben, indien hij er niet in gelukt was, bij middel van eene ijzeren staaf een gat in den muur te horen en zoo te ont snappen. FRANKRIJK Nog eene rekening van een vereffenaar M. Desbleumortiers is gekomen in ver vanging van Duez op 17 Maart 1909. Hij heeft de Broeders der Kristone Scholen geli- kwideerd. De rechtbank heeft nu de rekening van M. Desbleumortiers nagezien. Zij belco- pen tot de som van 1.198,042 fr. en nog 37 centiemen. En zeggen dal de goederen der Kristen© Scholen nog niet vereffend zijn... Als de Republiek op den hoop too, bij haren diefstal nog niet eenige millioenen moet hij- leggen. Zij zou het in alle geval niet gesto len hebben. Het schandaal van Reuiily De onderwijzer Aulissier, aangehouden voor zulke droeve zaken, heeft bekentenis afgelegd. Doch hij zal onverantwoordelijk worden verklaard. Hij is destijds afgekeurd voor don legerdienst, omdat hij leed aan zenuwziekte. Hoe is liet dan mogelijk dat inen zulke personen aanvaardt in het Open haar Onderwijs DU ITSCH LAN D Manifest van Keizer Willem Keizer Willem heeft aan zijn Rijkskanse lier Betthmann-Hollweg een manifest gezon den roet verzoek het in gansch het Rijk bekend te malton. De Keizer bedankt zijne onderdanen voor de wenschen on gebeden hem bij zijne 536 verjaring toegezonden of geschonken. SPANJE M. Mello en M. Maura tegen M. Canalejas Het heeft er gespannen in de laatsto zit ting der Spaansch© Kamer. De leider der. Carjiston, M. Mello, heeft de politiek van ,CanalejaS veroordeeld, die gansch overslaagt tot de radikaleu. M. Maura heeft erop gewezen dat de libe ralen hel koningdom naar zijnen ondergang en zijnen val voeren. Hij verwijt de regee ring niet eens hare begroeiing te hebben opgemaakt. M. Canalejas antwoordt M. Maura dat er een afgrond bestaat tusschen de beschouwing der zaken van conservatieven en van libera len. De grootste vijanden van den koning zijn de conservatieven. M. Maura toont dat de liberalen gansch gevangen zitten tusschen radikaleu. repu blikeinen en revolutionnairen. Do rede van M. Maura heeft diepen ii druk gemaakt. PORTUGAL Ds algemeene werkstaking. Nieuwe aan houdingen. Ruzie tusschen de republi keinen De staking in Lissabon duurt vnort. Zelfs is zij uitgebreid tot Sntubal. Deze laatsto stad is geplunderd. De stakers hebben aan hel arme volk wel voor 10,000 fr. visch uitge deeld. zeiven aan do beproeving, en met behulp van zijnen hoogmoed, bleef hy overwinnaar in den strijd. Jegrmi zijne zuster uitte hy zich niet. Maar voor den Landraad legde hij zijn hart bloot. Hij sprak tot hem met kalmte ik kan het besluit niet nemen, om door mijn hart mij van de diplomatische loopbaan te laten aftrek ken. Indien Stella in den markeraaf haren vader had gevonden, zelfs voor den gevalle zij, bij gebrek eener geslachtslijn, onvatbaar ware geweest voor liet hof dan zou ik de openbare meening getart bobben. Ik beken, sedert ik Stella's afkomst ken, dat ik menigmaal bekoord werd, om aan haar be zit mijne schitterende uitzichten op to offeren, doch... Hij liet do slotrede weg en sloeg hot fronsende voorhoofd des zwagers gade. Wanneer deze toefde te antwoorden, voeg de hij er dbiftig bij Ik hoop, dat gij mijn gedrag niet zult laken. Ik wil en moot zonder minnepelnlc leven. Denkelijk is bet beeld mijner bekoorlijke nicht nog niet te diep in mijn hart geprent en kan nog uitgeroeid wor den. Schollin schokschouderde en murmelde droevig Indien zij de tooverkracht harer moeder bezit, dan zult gij vruchteloos strijden. Eugeen, dio zich slagvaardig waande, sprak glimlachend: liet is waarschijnlijk, dat ik Daar Sc-Potersburg gezonden worde. Kan ik naar dit glanzende hof ceno naamlooze vrouw medeuemen Of kan ik haar medenemen en hare hoedanigheid van mijne echtgenoot© be dekt houden Dat zou ik nooit dulden wierp Schol lin driftig op.En ik zou 'tmij nooit ver oorloven, sprak Eugeen met fierheid. Kies ik ren© gade, wier afkomst ik moet verdedi gen, dan bescherm ik baar met mijn bloed. Alles is stil, zegt de regeering De regeering loochent het licht der zonne. Zij deelt mede dat alles stil en normaal is in Lissabon. De aanhoudingen Gezien de gevangenissen vol steken van koningsgezinden of verdachte koningsgezin- den, is men gedwongen du leiders der staking op de oorlogschepen te brengen. Het ziet er lief uit in Portugal. Eerst al de gevangenis sen van Portugal vol monarchistische ge vangenen. Nu ook nog al do schepen. Als dat kan blijven duren dan verstaan w'er niets meer van. De ruzie In 't huishouden Nu begint het spel A Republica en «O Dia» twee Republikeinsche bladen nemen Braga, huidig kabinelshoofd onder de hand cn maken hem uit voor den leelijkslen en hoosaardigsten mensch van de wereld. Nooit werd er onder het koningdom zooveel onrecht gepleegd als ouder do republiek, zeggen zij. Dat beweren de bewerkers zelf der republiek, en deze bestaat nog maar 2 jaarAh De republiek ging hel aardscli paradijs up de wereld brengen,beweerden de republikeinen. Ge ziet het wol. Het algemeen stemrecht gaat ons allen in het luilekkerland brengen, beweren ook onze antiklerikalen.Als 't u be- lioCt, lezers, laat u zoo onnoozel niet in du doeken doen CHINA De revolutie. De toestand in Peking. Yuan-Shi-Kaï mobiliseert de troepen in Peking om den opstand te dempen dip moge lijk zal uitbreken als de Keizer aftreedt. Reeds zijn er 11000 soldaten te Peking ver zameld. Yuan-Shi-Kaï Is Markgraaf. Yuan-Shi-Kaï had tot hiertoe den titel van Markgraaf, hem door het Hof toegekend ge weigerd. Hij heeft nu niet langer weerstand kunnen bieden en den titel aangenomen. Hij heeft echter gevraagd hem slechts officieel te mogen aannemen als de toestand in orde zal zijn... Wat er ook van zij, wij kunnen moeilijk aannemen dat Yuan-Shi-Kaï zoo ge weldig stak tegen dien eeretitel. Doch in zulke zaken wordt er veel om heterswille gelogen. De Voorzitter, de Ondervoorzitter en de Hoofdminister der Republiek, Yuan-Shi-Kaï wordt het voorzitterschap der republiek aangeboden, Sun-Yat-Set, het ondervoorzilterschap, eii Tang-Gliao, die van de imperialisten tot de revolutionnairen is overgeloopen, liet hoofdministerschap. Juan-Heng rovolulionnairo generaal, zou mi nister van oorlog zijn. Wie toch speelt er in China zoo den op- perbaas, dat hij op voorhand al de hoogo posten toekent. Dat is toch ook het volk niet, dat men daar laat beslissen. Ti-Liang op de vlucht. Tl-Liang, de gropte tegenstrever van Yuan- Shi-Kaï is op de vlucht. Hij heeft bescher ming gezocht in eene vreemde legatie, omdat hij vr« èsdtt evenals zijn landgenoot Liang-Pi van Mandchurie, vermoord te zullen worden. De Belgische regeering die aan het gou vernement. der Vereenigdo staten eene uit- noodiging gestuurd had lot de deelname aan he Internationale Tentoonstelling van Gent, heeft van de Amerikaanscbe regeering be richt ontvangen dat zij onze Tentoonstelling zeer genegen is en aair het Kongres eene vraag lot. het krediet indienen zal. De onderhandelingen met Italië worden ieverig doorgezet cn zijn op goeden voet. Alles doet voorzien dat er in de Tentoonstel ling ook eene officieel© Italiaansche afdee- ling zijn zal. HET PAVILJOEN DER STAD GENT. De aanbesteding van bet Paviljoen der stad Gent, waarvan het bestek fr. 68.113,13 be draagt zal de aanstaande week plaats hebben. Hot gesprek eindigde. Beide mannen moes ten bij zichzelven bekennen, dat zy ingevolge hunne uitzichten handelden, en dat de hoog moed eene der machtigste drijfveeren is van de samenleving. ScholJin's gevoelens kennen wij en zullen ze nog nader leeren kennen. Van Eugeen kunnen wij enkelyk zeggen, dat hy over den leeftijd was, waarin het hert alles onderjukt. Zijne zelfsbeheersching van vroeger gaf hem den maatstaf zijner inwendige krachten. Voor een verstandig man vormde hij zich een zon derling denkbeeld van de hoedanigheden eener vrouw, die hem duurzaam zou boeien. Reine beminnenswaardigheid en inboezemen de teederheid, uitwendige bevalligheden en gemoedssterkte schenen hem onvoldoende gaven. De macht zijner beminde moest meer indrukdoende zijn. De maatschappelijke stand lachte hem aan. Eene hooge geboorte woog bij hem dos te zwaarder, daar liy zelf tot eene der oudste stammen des Duitsclien adels be hoorde. Hy verliet dezen toevluchtsoord des vredes met de overtuiging, d.it hij rechtzinnig had gehandeld, zonder zich door de inspraak zijns harten te lateu misleiden. De treurigvragende blikken der zuster liet hij onbeantwoord. Mis schien durfde hy den strijd wagen, omdat hy dacht, dat het geluk van Stella's bezit hem verzekerd bleef, zelfs dan, wanneer hij in den strijd bezweek. Stella's gedrag was boven allen lof ver heven. Werd zij stiller en iets bleeker by de plotselijke verandering zijns gedrags, zoo ver raadde toch geen woord, geen blik zelfs don toestand haars harten. Mot het fijne gevoel der vrouw begreep zy den eerzuehtigen voreld- menscli, die wederom gedwongen was tot het getuimel des openbaren levens terug te De Elisahethville op terugreis. Uit Dakar is bericht ontvangen dat de Elisabethvilleterugkeerende uit Kongo, al daar Zondag is vertrokken. Aan boord bevonden zich MM. E. L. Anderssoti; J. W. Bergstrom, lelegraafplaatser; J. G. E. Bril, klerk; J. Damin, klork-overste; A. F. L. Daneels, timmerman; G. J. Gargent, klerk; F. B. T. De Carolis, militaire agent; E. S. De Froid- mont, bëhecragent (gerecht); N, A. Do Preter, timmerman; J. B. A. Genicot, klerk (financien); E. O. E. Gorlia, bijgevoegd magistraat; F. G. J. Ha uit, landmeter van het kadaster; R. V. Hoier, onderluitenant; F. Ti. J. Houssiau, geneesheer; P. L. E. P. Huybrecht, klerk 2° klas (finan.)P. J. Janssens, klerk-overste; L. Jorissen, idem; W. J. J. A. G. Kaisergruber, idem; K. J. Karlstrom, telegraafplaatser; D. S. Kruger, luitenant; H. M. Langlois, klerk 2e klas; R. L. Lannoo, klerk (finan.); P. J. Lestaeghe, onderluitenant; G. Mortenson. adj. scheeps kapitein; F. E. S. G. Moultron. klerk; P. It. M. J. E. C. Nève, bijgevoegd magistraat K. A. Pira, werktuigkundige 2° klas, H. J. Pirnay, toeziener van werken; J. J. B. Ren- son. idem (Groole Meren); B. C. Roggeman, klerk 1° klas bij den telegraaf; A. Schaijes, klerk; E. J. Scius, onderbestuur der; A. J. Servais, veekweeker; M. A. G. Sifi'er, kapitein; A. R. Soderland, werktuig kundige 2e klas; O L. M. Steyaert, smid: A. H. M. Terly, onderluitenant; D. G. Van Bleyenberghe, bijgevoegd rechter van eersten aanleg to Elisabethstad; F. G. L. Van Bos'terhandt, onderluitenant; M. Vandenplas, iandbouwtoezichter; J. F. M. Vandergeynst, klerk 2®klas; R. A. A. Verhuist, idem 1° klas (finan.) A. Villain, verificateur der be lastingen 2® klas; E. P. J. Voet, klerk 2° klas; A. P. L. Willems, luitenant; L. J. Win and, klerk-overste; P. Ziemet. klerk. Aan boord is op 23 Januari overleden, do heer Germain, agent van 3° klas. Het lijk is in zee afgelaten geworden. Brussel. Bloedig drama. Sinds eenige dagen had vrouw X..., haren man, wonende Hektoliterstraat verlaten, omdat hij haar gedurig mishandelde en was op een zolderkamertje der Waaierstraat gaan wo nen. Woensdag avond ging zij hare kleede reu halen doch pas had haar man haar ge zien of hij greep den stoofhnak en bracht er zijne vrouw verscheidene lievige slagen op het hoofd mede toe. De vrouw verloor veel bloed en viel ten gronde. Dan begonnen dc zusters van den ellendeling nog op de onge lukkige vrouw te stampen. Geburon stelden een einde aan liet akelig- tooneel. Procesverbaal is tegen de woestaards op gemaakt. Het slachtoffer werd door do zor gen der policie naar het gasthuis Tobrucht. Eerlijke daad. Een magazijnbe diende, M. Leon Bels, wonende te Ander- leclit, vond Woensdag namiddag, aan dc Louizapoort, een geldbeugel, inhoudend 340 fr. in bankbriefjes. Hij vond er ook de kwij ting in van eeno kleermaakster, -Mev. Jans sens, IJzeren Kruisstraat. Hij begaf^zich naar dit adres en vernam er dat do porte- monnaie voorzeker werd verloren door Mev. A...., eigenares, Lausannastraat. De eerlijke vinder begaf zich bij deze dame, die pas 'thuis was weergekeerd en zelfs niet wist dat zij hare portumonnaie had verloren. De eerlijke jongeling ontving eene belooning. Erge vergissing. Mevrouw Netels, wonende Vooruitgangstraat.zich vergissend, nam Donderdag een geneesmiddel in voor uitwendig gebruik. Zij werd spoedig door hevige krampen aangetast. Een doktor dien de de vrouw een krachtdadig tegenvergif keeren. Zonder eenige ondervinding te bezit ten, begreep zij de onoverwinbare hinderpalen eener verbintenis, zoo lang by in eene wereld verkeerde, waar de hooge geboorte een hoofd- vereischte is. Bij liet naderen des scheiduurs, verraadde Eugeen's doenwyzo eene groote spanning; terwijl Stella zeer bedaard hare handen oefen de op liet klavier. Toen hij haar vroegzult gij aan my denken glimlachte zij zacht en keek stijf in zijne ooge'n, terwijl zij antwoord de Ik zal mij met den meest mogelijke» ijver op de muziek toeleggen... dan zal ik zekerlijk aan u, mynen eersten meester deu ken. Deze kalme en eenvoudige woorden klonken tot in zijn binnenste. Een voorgevoel deed hem huiveren... Hy dachtIk verlies dit edelge steente... waarom maak ik er my niet meester van Zijn blik rustte op haar oog... zijne lippen beefden en waren gevormd, om de bede te uiten Wees de mijne volg mij Doch hy hield de woorden terug; wendde zijnen blik van het meisje af, en liet de uitgestrekte baud zinken. Hij riep haar van verre toe: Vaarwel, Stolla vaarwelDe scheiding was volbracht. In 's menschen hart woekert eene vergif tigende plant; men noemt zoden nijd der liefde. Zelden vindt men dien nyd in echtver bintenissen; veel zeldzamer bij de vrouwen dan bij de mannen. De nijd verschilt van de jaloerscliheid, onder vele opzichten. Zeggen wy enkelijk, dat de eerst* een gelukkig, de laatste een ongelukkig huwelijk veronder stelt. De nijdige echtg -noot bemint zijne gade dermate, dat by geheel haar hart, hare ge dachten en gepeinzen voor zich alleen vordert, In dit geval bevond zich Schollin, die rnut. nijdigheid zog, dat Francisca, seder veertien dagen, een gedeelte harer liefde aan Stulla toe. Haar toestand is nog zeer onrustwek kend. Onvoorzichtige kleine. Woensdag namiddag liet het 7 jarig zoontje der echtge- nootun Staelens, wonende Dambordstraat, zich afglijden langsheen de trapleuning. Do kleine verloor liet evenwicht en viel op den steenen vloer der binnenplaats. Hij werd zwaar gewond aan het hoofd en brak zich eene bil. Zijn toestand is beden kelijk. Vader9 en moeders, indien gij uwe fami- liën wilt vrijwaren van ongesteldheden en ziekten, neemt de uitmuntende en weerga- looze purgeerpil Walthery, die overal den grootsten bijval geniet, sedert meer dan 30 jaren. 551. Een bierhandelaarBij middel van valschehandteekens, wist een kerel zich door verscheidene handelaars vaatjes stout vunSO liters te doen hestellen, welke hij vervolgens tegen zeer lagen prijs verkocht aan de her bergiers. Na langdüring opzoekingen, werd deze aflruggelaar Woensdag door de politie aan gehouden. Hel is een leurder wonendein de wijk der Blaesstraat. Een goed nieuws voor dezen met moei lijke spijsvertering, men zegt wonderen van de Bittcrpeeën der Trappisten Vincart, met of zonder melk te gebruiken. 1500 D. St-Jans-Molenbeek. Diefstal verijdeld. Woensdag nacht hebben kwaaddoeners de ingangsdeur opengebroken van het juwee lenmagazijn Le Progrès n. «S9. Ant werpsehen steenweg, te Sl Jans-Molenbcok. Binnen moesten zij de deur openen, recht streeks toegang gevend in liet magazijn. Zij boorden dus galen nabij hel slot. Eensklaps deed de elektrische hol zich hooren. het magazijn verbindend met de slaapkamer van den juwelier. De kwaaddoeners verhaastten zich te vluchten. Wanneer de juwelier beneden kwam, waren zij reeds verdwenen. M. Massart, policiekommissaris, heeft een onderzoek geopend. Kind verbrand.Het 6-jarig- knaapje V..., Meen en straat, speelde Woensdagavond meteen doosje allumetlen. De onvoorzich tige kleine deelde het vuur aan zijne klee deren mee en werd door vlammen omringd. Ondanks spoedige hulp der moeder, word het arm kind zeer gevaarlijk verbrand o\er gansch het lichaam. Zijn toestand is hope loos. Liefhebbers van eenen goeden borrel drin ken den Rigolo Koning der oude graan- genevers. Overreden. Donderdag werd het lljarig meisje Louiza Paneels, Zangers- straat, op den Antwerpschen steenweg door oen rijtuig omgeworpen. De wielen rolden over haar lichaam. Men nam het kind op mot eene dubbele breuk aan den rechterarm, eene diepe wonde aan den rechterslaap en erge kneuzingen over het lijf. Het slachtoffer moest naar het gasthuis gebracht worden. Bsnque Centrale Gantoisef Naaml. Maat. Iluring Brandkofiers 10 frs. 's jaars. Zie annonce. Schaarbeek. Onrustwekkende verdwij ning. De policie van Scliaarbeek heeft Woensdag namiddag in alle richtingen de persoonsbeschrijving gestuurd van een scho lier, Antoon Lefevre, 14 jaar, wonend hij zijne ouders, Hole weg, en die sedert twee dagen spoorloos verdwenen is. Ongenoodigdc gasten. De gendar merie hield Donderdag morgend op een leê- gen grond der Leeuwstraat, waar zij daags te voren hun kamp hadden opgeslagen, eene bende zwervers aan, bestaande uit ©en der tigtalpersonen, mannen, vrouwen enkinde- ren. In het belang der openbar-» gezondheid, werd deze stam voorloopig overgebracht naar sen hangar, in afwachting dal er bepaalde maatregelen worden genomen. Men denkt dat zij over de grenzen zulle» gezet worden. schonk. Nochtans was het geene hartelooze ikzucht, die hem bezielde. O, verre van daar Maar de ongedeelde liefde der gade was voor hem eene behoefte. Het verleden had hij ver geven en vergeten; aan het kind des ongeluks schonk hij een toevluchtsoord, en zyne be scherming. Nochtans kwam de herinnering van het verledene somtijds de oude w onde openscheuren. Hy was niet blind bij deze smarten, maar hoopte, dat zy zouden ophou den. De liefde zijns zwagers voor Stella beloofde hem de v.erwydering van haar, die met hem het hart zyner gade deelde. Hy haatte het meisje niet; maar kon baar ook niet hartelijk beminnen. Toen Eugeen verklaard®, dat hy haar niet komlê huwen, betiachtte hij hare tegenwoordigheid als een ongeluk, dat ge komen was, om zyuen gelukshemel te ver duisteren. Vluchtige zinspelingen verraadden, wat in hem omging. De vrouwenougen zien zoo scherp Schollin was weldra doorgrond Stella verscheen voortaan enkelijk bij de maaltijden. Deze toestand was pijnlijk en scheen duur zaam te willen worden, zonder eene buiten gewone gebeurtenis. Francisca, slechts haar hart, dat aan Schol lin verkleefd was, voor richtsnoer nemende, begon op middels te peinzen, om de kwaal des nijds te verhelpen, toen juist een brief toe kwam van de markgravin Desa lies, welks inhoud wy hier laten volgen als eeu karakter schets dezer wereldvrouw. Hy was in de Duitsche taal opgesteld, en bewees, dat zij de moedertaal nog geenszins had vergeten, ge lijk zij 'ttot hare schande wel wilde voor geven. Wordt voortgezet

De Volksstem | 1912 | | pagina 2