BUITENLAND. Eens ontaarde moeder Geiieiuizmnip zaak te Wilrijk TER OVERWEGING NIEUWSBERICHTEN. CHINA ZWITSERLAND STELLA DU ITSCH LAN D ALBANIË ABYSSINIË BE SLACHTOFFERS DER PETRQQL 2 aan hel vijfde van de oorlogsuitgaven van Italië. Wij kunnen dus wachten. Is het zoo 'gesteld met onzen tegenstrever Een© vraag tot vredesverdrag van onzent- wege, zou in gansch ons Rijk een orkaan verwekken, maar bij ons heeft daar niemand aan gedacht, zoomin de groot-vizier Saïd f*acha als een andere minister. Zoo spreekt de Turksche minister van oor log. Als dat waar is, dan zitten de Italianen goed geleverd. 150,000 soldaten op 't Italiaansch oorlogsveld. Op don huidigen oogenblik zou Italië in Tripolilanië en Cyrénaïque, ov§r 150.000 soldaten beschikken. Oorlogsgeld. Zondag kwamen te Marseille twee wagons toe, bewaakt door talrijke agenten en beval lende 50 millioen frank, naar Italië gezonden door d« Bank Rotschild, de Bank van Parijs 6ii de Bank der Nederlanden. Een kind in stukken gesneden en in kokend water geworpen Uit Lorient. Frankrijk, wordt gemeld, dat eene jonge postbediende, Mnrie Guégan ge naamd, wonende te Palais, aldaar Zaterdag het leven schonk aan een kindje. De ellende ling© verwurgde het arme wichtje, sneed hel daarna in stukken en wierp deze in een ketel kokend water, om ze dan gemakkelijk lo kunnen doen verdwijnen, De gendarmerie had lucht van de zaak gekregen en deed een onderzoek. Het vree- selijk verminkt lijkje werd in den ketel teruggevonden. Het was onmogelijk tot de lijkschouwing over te gaan, daar er ten gevolge van het koken van het lijkje,schier niets menschelijks meer aan was. De ontaarde moeder is gezien haren toe stand naar het gasthuis overgebracht. Zii heeft bekend dat zij haar kindje vermoord had, omdat zij vreesde, (lat zij hare plaats zou verliezen, indion het poslbeheer kennis kreeg van haren misstap. Naar de kalmte. Het begint er stilaan op te trekken dat de Ghineezen het inderdaad meenen met alles terug in orde te brengen. De keizerin zelf zet er haast bij om de republiek op harp plooien tc brongen als morgen weer maar het tegenovergestelde niet wordt bericht. De keizerin stelt vast hoo de republiek dient ingovoerd, en hoe Noord en Zuid kun- wen samenwerken. Na die daad heeft de keizerin niels moer te zeggen. De hoofdman nen der imperialisten hebben de Mandchu- rianen overtuigd dat deze oplossing de beste is. Zij zullen ailen het hootd in den schoot leggen en beginnen met orde te stellen in ïiet overhoop geslagen land. De Referendum aangenomen. Met 290.000 stemmen tegen 250.000, is de verzekering op de ziekte, op de werkon bekwaamheid on den ouderdom aangenomen. Fransch Zwitserland was er tegen, Duilsch 'Zwitserland er voor, ter uitzondering van Appenzell en Tliurgovie. De Zwilsersche katholieken waren crook voor. OF wie is mijne moeder Historiscii Tafereel 57e Vervolg. Voor de eerste maal beproefden zij het stille buitenleven liet beviel hun, en sedert dien *jd bracht men regelmatig vijf maanden des jaars door in hot paradijsachtig dal van Pro vence, nabij de zee. De familiezin des marltsgraafs ontwaakte in den nauwen lmiskriug. Im hem sluimerde diepe, edele ec teedore gevoelens, die door hem eerder bespot, dan geacht waren, totdat aij in Stella's nahyheid opgewekt werden. Het «ncisje beinindo in hem den vader. Met veel omzichtigheid had hy baar eenigzins bekend gemaakt met het verledene haars vaders. De Misdaad dezes mans boezemde haar bijna af grijzen in maar zy onderdrukte dit onchris telijk gevoelen. Voor dien oogenblik erkende haar hart voor baren vador den goedhartige» nan, die haar als kind aannam. Met ouver- •eheurbare bandon bleef .zij voortaan aan den markgraaf gehecht. Voor hem was de liefde des deugdzamen meisjes ©ene behoefte gewor den. Tusschen do markgravin en Stella bestond ilechseen aanrakingspunt: dit was de opschik. Deze laatste zou eene \olslageue modepop ge worden zijn, indien hare strenge begrippen van eerbaarheid en zedelijkheid geene behoed- middels waren geweest tegen de mode-dol heid der mama want St» 11a noemde haar ■•••it moeder, gelijk zij 't met Frandsca deed. Van hare broeders wiMe zij niet meer schei den. Zy trokken met haar van Beauveau naar Ze «oreken radikaal van een oorlog in de Lente. De Gazetle van Voss in Duitschlaml schrijft duidelijk in een artikel dat in de Lente den oorlog zal uitbreken tusschen Engeland en Duitschland, Engeland gebruikt wel schoone woorden, maar dat pakt bij ons niet, wij laten ons niet bedriegen. Vele-ande ren mef ons, houden zich als overtuigd dat Engeland niet aan vrede houdt. Engeland wil overal baas zijn. Daarom is het overeen gekomen met Frankrijk, niet om de repu bliek te dienen, maar wel om zich van dc republiek te bedienen. Ge ziet, sommige personen hebben aan houdend het spook van den oorlog voor oogen. De anarchie Albanië staat overhoop. Turkyë kan zijne: beloften niet houden en de bevolking komt in opstand. Dat komt van meer te beloven dan men kan geven. In Armenië is men ook zeer misnoegd over het bestuur van de Turksche regeering. Keizer Meneiik leeft nog Hoe dikwijls Meneiik niet al dood is ge weest... in de bladen van Europa.., is moei lijk om zeggen. De laatste maal was hij nu vasten zeker dood. Vandaag komt ons het bericht toe dat Meneiik springlevend is. Abyssinië zal nu niet gemakkelijk meer inge nomen worden, want liet. leger van dit land beschikt over 3 millioen geweren. Een diamanthandelaar de keel overgesneden en uitgeplunderd Het parket van Antwerpen onderzoekt thans eene zaak, welke mei eon geheimzinni- gen sluier bedekt is. Zaterdag namiddag werd achter het kerkhof van Berchem, op het grondgebied van Wilrijk, het lijk gevon den van een diamanthandelaar, Mozes Da vidson genaamd. Hot lijk was de keel overgesneden bij mid del van een scheermes, en daar een scheer mes naast het lijk gevonden werd, ducht men dat Davidson zich gezelfmoord had. Maandag begaf hel parket zich naar do plaats wqar liet lijk gevonden werd. Hel viel niet moeilijk op te maken, dat het slachtof fer niet bezweken is op de plaats waar men zijn lijk beeft aangetroffen. De diamanthandelaar zou. dus in eene hin derlaag gelokt zijn waar men hem vermoordde en uitplunderde. Het lijk moet nadien achter het kerkhof neergelegd zijn. Wat nog meer aanleiding geeft tot deze veronderstolling, 't is dat men op zijn lijk geene juweelon gevonden heeft en slechts eene som van 10 fr. Het slachtoffer mocsl eene belangrijke geldsom in zijn bezit gehad hebben, alsook eene groote partij diamanten. Het parket heeft al de diamanthandelaars, met welke M". Davidson in betrekking ge weest is ondorhoord, alsook een meisje dat nabij de plaats waar men M. Davidson vond. een onbekende jongeling, de wacht had zien houden. Deze nieuwe misdaad heeft in de wereld der diamanthandelaars eene groote opschud ding verwekt. Verscheidene handelaars willen de kleine werkhuizen der buitengemeenten rond Ant werpen niet meer bezoeken. Het onderzoek duurt voort. Parijs on van Parijs naar Beauveau. Hare ge lukkigste uren waren diegene, welke zij 's morgens doorbracht met de knapen de duit- sche taal te.leeren spreken.Dan was de mark graaf telkens tegenwoordig, terwijl zijne gade den tyd doodde met droomen van modes eu van pracht. Zoo zien we uit deze schets, dat Stella het Duitsche familio-leven invoerde,zonder het te beoogen,waar de Fransche lichtzinnigheid,als eene almachtige gebiedster, had getroond Zy bracht leven en nuttig tijdverdrijf in de plaats; de zoons, om haar te bevallen, deden wonder - lyke vorderingen. Men was de laatste helft des derden jaars ingetreden. Stella's geest eu hart hadden zich op eene verbazende wijze ontwikkeld en ge vormd. De staatkunde had aan vastheid en klem wederom veel herwonnen. De muiterij en hadden in Frankrijk opgehouden toen, op zeken n avond, by zonnenonderuang, in Au gustus, het licht en sierlijk rijtuig des heeren Eugeen Von Selieek, langs een© zachte berg helling afrolde naar een dal, in welks midden eene gezondheidsbron opborrelde. Jongen en ouden, zieken en gezonden bezochten dezo plaats, ten einde de verslapte lichaams en geesteskrachten lo herstellen. Daar ging' men niet, gelijk naar Aken, Spa, Homburg en Baden-13aden, om te pronken en te spelen. Zedig en stil kabbelde het bronwa ter over gladde steentjes, tusschen ne<L 'ae woningen. Bij toeval vond eene dame vau liuo ge geboorte hier gezondheid en krachten, op geruimdheid en levensgeest weder.Sedert dien oogenblik zochten de menschen daar een al gemeen hulpmiddel tegen ziektoB.geeste ver slapping en levenswalg. Ten tyde dezer ge beurtenissen bevonden zich incognito in dit dal hertogen en prinseD, zelfs gekroonde DE VOLKSSTEM Een meisje levend verbrand te Koekelberg Maandag rond den middag, gebeurde een schrikkelijk ongeluk in bet huis nummer 16, der Rozendalstraat, te Koekelberg. Deecht- genootc Lebon was bezig voor het huishou den te zorgen en ilde een pc-lroolvuur in brand steken. Zij gelastte haar 13jarig doch tertje eene doos solferslekjes van de schouw le nemen. Met zich voorover te buigon, stiet het moujü eeno petroollamp af, die ontplofte. Het vlammend vocht spreidde zich uit op hare kleederen en weldra was het kind een brandende toorts gelijk. Op het hulpgeroep dor saoeuer snelden de geburen toe, die in allerhaast de vlammen uitdoofden, doch hot meisje was reeds zoo ijselijk ver brand, dat zij korts na hare aankomst in het gasthuis, waar men haar onmiddelijk naar toe droeg, overleed. De provinciale Raad van Brabant heeft zijn zitting voor eene maand opgeschorst. De rogeering heeft die beslissing- gebroken en wij vernemen, dat de provincieraad Dins dag zal bijeenkomen. Weet ge, wie er nu 'den zegepraal behaalt volgens de Peuple Het is de provincieraad. Ge ziet die mannen winnen altijd. Ze wildon de regeering foppen en met allo gomak van de wereld heeft mi nister Berry er hun het lioofd in den school doen leggen. To Hemixem winnen de katholieken op eene schitterende wijze. In October leden zij de nederlaag, nu komen zij uit de slembus rnet meer dan 100 stemmen meerderheid. Wie zal er geklopt zijn Maar natuurlijk wij Wij vernemen al door de kartelbladen dat de liberalen de verbreking dor kiezing gaan vragen. De katholieken moeten de menschen ook omgekocht hebben zeggen ze. Dat woordje ook is kostelijk in de pen van een libe raal. De rechtbank heeft hunne omkooperij ten aanzien van iedereen gestraft. Die man nen denken dat alle mensehen zijn zooals zij. In den gemeenteraad van Brussel stelden do socialisten een wersch voor tot afscliaf- iing van Artikel 310. De liberalen die raro werkmansvrienden hebben den wensch verworpen. Bovendien lagen libera len en progressisten ook,in ruzie. En zulke personen zouden het land willen besturen. Het zou er nogal op trekken. De staking in 't mijnenland duurt voort. Het zijn al liberale patroons die in de staking betrokken zijn. Wel liberalen van Aalst, maar blijft die uitzonderlijke volksliefde van de liberalen Kunt gij die heeren niet gaan overtuigen Iedereen spreekt met den groofsten lof der katholieken. Eerst is de katholieke gou verneur van Henegouwen tusschengokomen. Het hielp niet. Dan minister Hubert, die al doet wat hij kan om do -verzoening te bewer ken. Niets gekort. Toen kwam plots on zo zoo beminde volksvriend minister de Bro- queville tusschen. Hij ook, heeft het pleit niet kunnen win. en. De socialistische bladen zelf zeggen en schrijven Minister de Bro- queville is een brave kerel, die het wel meent met bet volk. De Peuple getuigde over eenige dagen De handelwijze van M. do Broqueville is onder alle opzichten voorbeel dig geweest. Dat zeggen en dat verklaren, in bel open baar en in hunne gazetten onze socialisten over onze ministers. Het moet wel zijn dat onze ministers uitstekende volksmannen zijn. Denkt nu eens even aan dal, wal de Fran sche socialisten schrijven over Briand, Mil- lorand, Delcassé, Viviani, Caillaux, die nochtans vroeger altijd socialistische kop stukken geweest zijn. Leert daaruit, vrienden, dat in geen enkel land, eene zoo volksgezinde regeering be staat als in België. Overweegt daten ver geet het nooit hoofden, om Lekende en onbekende kwalen te genezen. Eugeen naderde evenwel deze badplaats met min bespiegelende uitzichten en denk beelden. Gewichtige zendingen werden hem toevertrouwd zij noodzaakten hem een zwer vend leven te leiden. De staatkunde moest oo gen en ooren open houden, om den draad niet te verliezen in den poliliekou doolhof. België had zielizelve de meest vryheidademende grondwet des aardbodems gestemd, en zyn werk bekroond door het kiezen van Leopold, uit het huis van Saksen-CoLurg, een' der schranderste Vorsten van Europa. Dan had Holland (Aug. 1831) op zijn onvoorziens zijne legers in België geworpen,waar alles te nieuw was, om tegen een oud geoefend leger te wor stelen. Van toen af legde koning Leopold de hand aan het werk en schiep met de generaals Evain en Deprez een leger, hetwelk, een jaar later, den strijd vroeg, om de overrompeling van 1831 te wreken.Een Pruisisch leger,moest zich gereed houden tusschen Rhijn en Maas, om Holland ter hulp te snellen. In Frankrijk volgde gebeurleuis op gebeurtenis. Casimir- Perrier, minister en bankier te gelyk.dio fijn heid, ijver, vermetelheid, moed en schrander heid te zamen paarde, was «en slachtoffer der cholera geworden. Zijne dood bracht eeno he vige gisting te weeg. Parijs, het hoofdkwar tier van alle muiterijen, w as, ten gevolge des oploops hij de begrafenis van generaal Lamar- que, in staat van beleg verklaard eene ko ninklijke ordonnancie liad aau dien toestand oen einde gest'ld. Dien ten gevolge trad het ministerie af, en Franfu ijk bloof eenen tijd lang zonder middenbestuur, terwijl overal de gemoederen in gisting waren. Op de grenzen van Frankrijk vormden zich samenzweringen. Menschen van aanzien,mis- Brussel. De liefde. Bene leurstei' van den kant van den Lizeroenengang, Marie S...., wier minnaar in 't gevang van Vorst zit voor opstand gewaperhand tegen de poli- cie, deed zich door dezes zuster haar gehoon» teakt overhandigen. Daarmede ging zij naar het bureel der bevolking en vroeg een ce'rti- fikaat dat haar toeliet den gevangene te gaan zien en zich uitgaf voor zijne zuster. Daar ze te veel kwam rook men lont. Zij werd on dervraagd en bekende wat ze sinds lang had gedaan. Nu zal ze worden vervolgd voor vervalscbing en gebruik van valsche stukken. Stoutmoedige diefstalZondagavond tusschen 5 en 7 ure, werd een diefstal ge pleegd bij M. Lambert André, gepensioneerd kapitein, Le Corrègestraat, 64, die afwezig was. Do meubelen werden opengebroken. Al hel zilverwerk, oen© som van 200 frank en kostbare voorwerpen werden gestolen. De dieven moeten met valsche sleutels bin nengedrongen zijn. De politie heeft een on derzoek geopend. Om van de gezondheid te genieten, om goeden eetlust, goede spijsverteering en hei lichaam vrij te hebben, is het voldoende zich van tijd tot tijd het lichaam te zuiveren met de Walthérypil. 1 fr. de doos overal. 551 Een nieuw slachtoffer der koude. Maandag morgend, roiid een ure, werd een man, die geen teeken van leven meer gaf, op de Balspolplaals gevonden. Hij was reeds slijt' en werd naar liet Sint-Pietersgasthuis gebracht. Het was een metser, Louis G wonende Pbiladelphiastraat, welke door een bloedopdrang was getroffen geworden. Oude ingekankerde koude, die alle slechte seizoenen weêrkomt en doet hoesten, bijzonder 's nachts en 's morgends bij het opstaan, is onvermijdelijk genezen door borstpillën van 't ROOu KRUIS, speciale remedie, uitgevonden door een ouden Hol- landsehen scheepsdokter. Wie probeert, geneest. 1,30 fr. in zegels te zenden aan apotheker Coelst, Antwerpsche kassei, 151 Brussel en in alle apotheken. 548 BloedopdrangM. Gustaaf Dubois, ingenieur, 52 jaar oud, woonachtig le Je- meppe, zakte Zondag namiddag op de Roup- peplaats alhier ineen. Hij was door een bloedaandrang veroorzaakt door de hevige koude getroffen. Men bracht hem naar het. Sint-Pietersgasthuis waar hij ter verzorging gebleven is. Dieven op de vlucht. Maandag mor gend, rond 2 1/2 uur, hadden twee inbrekers reeds twee ruiten van een magazijn van nieuwigheden der echtgenooten Reut, hoek Anspachlaan en Plattesteen, met zeep he streken, toen zij verrast werden door drie personen en de vlucht namen. De schelmen konden niet aangehouden worden. Onderzoek. Het parket van Brussel heeft aan al de kommissariaten in den omtrek dó beschrijving, gezonden van juweelen ge stolen in de statie van Turijn ten nadeel»- van M. Gesar Inlrovini, van Milaan. Opzoekingen zijn ook gedaan bij de juwe liers, doch nog niels werd ontdekt. Het schijnt dat al de huishoudsters, lief hebsters van uitgelezen koffie, de Bitterpeeën der Trappisten Vincart gebruiken. Zij weten wat lekker is. 1500 F. Humbeek. Brand. Maandag mor gend rond 4 uur, ontstond brand in de stal lingen van bet kasteel van baron Landen, alhier. Door licht ontvlambare stoffen ge voed, nam het vuur weldra eene onrustba rende uitbreiding. Toen rond 5 1/2 uur de pompiers der gemeente verschenen,stond bet gansche gebouw in lichte laaie. Dit is dan ook volkomen uitgebrand. De acht koerspaarden, die zich in de stal len bevonden, konden gered worden. De schade is zeer belangrijk. De oorzaak van deze brandramp is onbekend. schien van trouw, ruiden het volk op, onder voorwendsel van de volksbelangen te bevor deren. De jeugd der hoogere standen trad meestal in bondgenootschappen. Wel is waar, in Duitschland geloofde men, dat zich alles bij woorden en getier zoude beperken nochtans hield men een waakzaam oog op den gang der zaken. Volgens loopende geruchten was het eenza me dal. met zijne heldere bron de verzamel plaats der invloedhebbende personen gewor den. Eugeen's belangen vorderden van hem, dat hij met hen in betrekking kwame; ziedaar dereden, waarom hij voorwendde deze waters to willen gebruiken. De helling waarlangs hij afrolde had iets schilderachtigs.E»'n helder beekje vormde van afstand watervalletjes,die aangenamelijk door hun gemurmel de avondstilte onderbraken. Eugeens'geest, door al te ernstige zaken ge boeid, werd van al de Datuur-schoonheden niets gewaar. Toen hy de badplaats naderde, wierp hij eenen spotachtigen blik op de nede rige wouingen. Het is dus hier, dacht hij, dat Vorsten,helden en politiekers beschikten over tronen, legers en staatshervormingen. Hij gilmlacbte bij de herinnering der kinderachti ge verbeelding, en trok met opgeheven hoofd dit herders-Eldorado te gemoet. Op den oogenblik, dat hy om eenen hoek boog, werd hem eensklaps de weg afgesneden door een rijtuig met vier paarden bespannen, hetwelk uit eenen zijweg kwam en zijn aan dacht gaande maakte. Eene zeldzame, diepe en spookachtige treurigheid,rustte op bet sier lijk rijtuig, dat traagzaam voortrolde langs eenen bow-'" weg. Zwartp tfamen vaten achter in het rijtuig; eot. w* bediende stond er achter op, eon «.wurrgekleedde kocUwer men- (5 7 FEBRUARI 1012 B...,__j St-Ja ns-Molenbeek. Onvoorzichtige dienstmeid. Maandag buiflehte dol8jarigo dienstmeid, Virgenie F..., wonende steen weg van Merchtem, eene brandende stoof met eene vod, doorweekt van terpentijn. De vod ontvlamde en de kleedeven van het meisje werden door het vuur aangetast. Ondanks spoedige hulp, werd de onvoorzichtige zoo gevaarlijk verbrand, dat men baar naar he6 gasthuis moest overbrengen. Vrouw overreden. Maandag mor gend werd de echtgenoote Calluwaert, Graaf van Vlaanderenstraat, op den Ninoofschei» steenweg door eenen kamion omgeworpen. Zij werd met gebroken ribben en linkerarm naar het gasthuis gevoerd. Laken. Erg ongeluk. Het paard var» M. Berrevoets, koopman in aardappelen, Tivolistraat, ging Maandag in de Drootbeek- straat op hol. Het dier viel weldra en do koopman werd van zijne kar geslingerd. Hij werd di'p gewond aan het hoofd on zijn rechterbeen op twee plaatsen gebroken. De gekwetste werd naar het gasthuis overge bracht. Sint Joost-ten-Noode. Brand in een hotel. Maandag morgend, rond 2 1/2 ure, ontstond brand in de onderverdiepingen van het Hotel du Hanovre Rivierstraat. Voorbijgangers gaven 'bet alarm en (Tb pompiers snelden spoedig ter plaats. Zr) werkten drie kwaart uurs. Alles werd in de onderverdiepingen vernield. Een voorbijgan ger moet een nog brandend allumetje in den kelder geworpen hebben. Anderlecht. Brand. Maandag mor gend is brand ontstaan in het huis nr 169, Victor Rauterstraat. Het vuur brak uit op eene zolderkamer bewoond door Jozef De- Mol. De pompiers waren, na een half uur, meester van den brand. Alles werd op den zolder vernield. De oorzaak is niet gekend. Eigene. De koude. Een policieagent vond gisteren avond op de Guldensporen- laan eene vrouw op bet voetpad liggen. Zij gaf geen teeken van leven meer. Hij deed haar met een rijtuig- overbrengen naar het commissariaat op de Sle Kruisplaats. Een dokter verklaarde aldaar dat de arme vrouw werd getroffen door eon bloedopdrang- verwekt door de koude. Zij kon geen woord uitbrengen. De zieke werd naar hel gasthuis vervoerd en is er ter behandeling gebleven. M. Gisler, adjunkt, heeft een onderzoek geopend om de identiteit van de onbekende vast te stellen. Vorst. Laffe schurken. Een löjarig meisje, wonende nabij bet sas van de vaart van Gharleroi, keerde Zondag avond langs de Bollinckxlei huiswaarts, toen zij opeens aangerand werd door twee jonge kerels, die haar eene prop in den mond duwden en naar eene eenzame plaats sleepten, waar zij het meisje mishandelden. Vervolgens vluchtten ze weg zoo snel zij konden. Het meisje keerde weenend huiswaarts eu vertelde het gebeurde aan hare ouders, die den policiekommissaris, M. Van den Houdt, verwittigden. Deze kon, dank aan eene vol ledige persoonsbeschrijving, de twee jonge bandieten aanhouden. Het zijn twee inwoners van Vorst, f8 en 19 jaar oud. Maandag morgend werden zij door het slachtoffer herkend. Beiden zijn ter beschikking van het gerecht opgesloten. Wat is Catx 't beste maag-bitter. Antwerpen. De moord in het zeemans huis. Het onderzoek in deze geheimzin nige zaak wordt ieverig voortgezet. Daar er niels gevonden is ten laste van den genaam- den Bonin, Franschman, beeft de Raadska mer zijne in vrijheidsstelling' bevolen. Ook de Italiaan Gazoli is buiten zaak gesteld, doch zal wegens het dragen van een valschen naam vervolgd worden. Twee personen blijven nog in hechtenis de Franschman Mallnrbe, beschuldigd van diefte, gepleegd te Brussel en de zeeman Bourges, alias Azel van de stoomboot Espagne. de de paarden. Alles wat het oog zag verraad de rouw.Eugeen kon slechts eenen vluchtigen blik op de damen werpen. Tegenover de da- men bemerkte hy eene mannelijk figuur, bleek en vervallen doch hij kon de trekken niet onderscheiden. Dit treurheid vervolgde hem. Zoohaast de diplomaat ten zijnen gasthove aankwam, werd hem do wete gedaan, dat een der potentaten, wieD hij tot zijne belangen hoopte over te halen, den volgenden morgend zoude vertrekken. Hij moest zich haasten,wil- de hij hem nog spreken. Tot laat in den nacht duurde het gehoor des heeren Von Selieek. Toen evenwel de Konferencie afgeloopen was en hy van dezen staatsman afscheid nam,was zijne benoeming als afgezant bij hetLonden- sche hof verzekerd. Zegepralend en smachtend van voldane eer zucht, ging hij door de stille nacht naar zijn gasthof. De maan was juist boven de bergtoppen ge stegen, en wierp haar helder licht in het dal, Eugeen zag en hoorde niets, dan zijne inge vingen van geluk en grootheid. Wat gaf 't horn, dat d® maan zich in het heldere water spiegelde, dat de natuur herleefde door den verfrisschenden dauw Als een eenzame wandelaar trok hy door het vreedzame dal, toen plotselijk zijne ooren getroffen werden door de vorrukkelükste to nen eens klaviers. Onwilligk.'urig herinnerde hij zich, dat hy sedert langen tijd de heerlijke toonkunst had verwaarloosd.In drie jaren had hij geene hand op de toetsen gelegd en te vens zijn gevoel tot zwijgen gnbracht.Hij bleef als op de plaats genageld staan te luisteren, want het was eene meesterhand, die, een voorspel gevende, op en af zweefde over de toetsen. (Wordt voortgezet)

De Volksstem | 1912 | | pagina 2