NIEUWSBERICHTEN. Wederom eens op leugentaal betrapt! Waarom ging M. Daens naar 't hospitaal STEUjLA. Een laatste woori Politieke Farizeeërs. VREESELIJK DRAMA NABIJ LUIK Brusselsciie briefwisseling. 2 tan de bezoeken der familieleden der zieken. Do commissie Ju-slist dat men de bezoeken fler familie aan de zieken niet mag storen. fiehier haren brief. Aalst, den 3 Fobruari 1912. Mijnheer de Volksvertegenwoordiger, Wij hebben de eer UEd. te melden dat ons Bestuur, bezorgd mei de noodige rust der zieken in hel hospitaal, op aanklacht van lal van personen aldaar in verpleging, bosloten beeft voortaan uwe bezoeken in het gasthuis Je aanvaarden al de dagen der week, den Zondag in Donderdag namiddag uitgezon derd. Dezs toelating wordt IJ nochtans enkel vergund op voorwaarde dat de bezoeken den eard zouden dragen, niet van algemeene rnst- stoorende bezoeken, maar wel, zooals zulks in dergelijke omstandigheden betaamt, van tiekenbezoek aan bepaalde en aangeduide personen. Aanvaard. Mijnheer de Volksvertegen woordiger de verzekering onzer hoogach ting. De Burgemeester, Eere-Voorzitter, M.-L. Gheeraerdts. De Sekretaris, Crick. Deleden Calewaert G. Liénart A. Merlons; O. VanderHaegeu; L. deBéthune.» Alle dagen van de week, alle uren van den dag mag M. Daens dus naar 't Hospi taal gaan. Maar wilt ge nu weten hoe ver de valsch- heid van een mensch kan gaan, en hoe schandalig de waarheid don nek omgewron gen wordt'? M. Daens drukt in groote letters in zijn ga_/.ei IVS. Daensmag in '1 hos- |*itaal niet meer l Hij Speelt weder om oens den martelaar, den vervolgde, den miskende. Hij huilt en bij roept als een jan kende hond in zijn gazet dat bij door de Rijken uit 'l hospitaal gezet wordt, dat hij geene goede werken mag doen, dat hij ge marteld wordt omdat hij voor 't kleine volk is.... Neen, kerel neen Zoo ons volk niet be driegen, zulle Genoeg komedie Indien gij met de waarheid zoo valschelijk omspringt, en indien gij de rechtveerdigheid voor uwe roeten wegschupt, wij zullen u niet toelaten n\v oneerlijk werksken vrijlijk te laten be gaan. T)e tijd is uit dat men het volk zal lee- ren valsch worden en zal leeren liegen Wij zullen u met den kop grijpen en u de waar heid voor uwe oogen stellen, om u te dwin gen ze willens of niet te zien en to eerbiedi gen. Oogen open, M. Petrus Daens, ooren open Gij moogt naar 't hospitaal gaan, gij, Petrus Daens Gij moogt gaan, alle dagen van de week do poort slaat voor u open 70 uren per week zij blijft enkel gesloten twee halve uurkens per week, omdat geen vreemden dan do zieken moeten storen die door hunne bloedverwanten bezocht worden. Maar hier ligt de knoop Hier zit liet Spel Hier ligt 't peerd gebonden Als de man niet mag gaan als de familie dor zieken komt, als het volk er is, dan is hij alleen dan staat er geen volk dan zien de menschen hem niet dan zal er van hem niet gesproken w orden of op-hem niet gestoeft worden hij gaat immers naar 't hospitaal niet voor hel goede werk, niet voor de zieken... maar voor het volk. voor de gezonden, voor de kiezers, voor de stem- OF wie is mijne moeder Historisch. Taffereel 61® Vervolg. Wat daartüssehe» viel, daarom bekommer de hy zich niet. Hij stond op, en wilde alle verkeer met de gezantschapsraad vermijden, .daar deze hem ploselijk vijandig scheen,zonder 'dat hij wist om wat reden. Onwillekeurig Vichtte hij zijne schreden naar Stella's verblijf, alhoewel 't buiten den gewonen ontvangsttijd •was. Eugeen zag hem na. Deze schoone jeugdige gestalte scheen zijne opmerkzaamheid te "boeien. De lichte gang, de vaste houding, al les openbaarde den gunsteling der natuur, en zijne gesprekken hadden genoegzaam bewezen dat bij, onder het opzicht van geestesgaven, niet karig bedeeld was. Deze jonge mensch mocht met recht aanspraak maken op de hand van Stella. Eugeen voelde dat hij Stella's hand verschertst had met den koelen volzin myn tijd veroorlooft mij niet den markgraaf te be zoeken Deze ledige koude woorden brandden op zijn hart, toen de jonge Cormenin tusschen het. geboomte verdween, om zich naar het meisje te begeven.De generaal bracht zijnen toestand tot eene soort van hellepijn, toen hij begon van de uitstekende gaven des meisjes te ge wagen. Hij sprak tot den diplomaat over haar uit muntend talent als klavierspeelster. Hij ver haalde trekken van hare gemoedssterkte en van haar schrander oordeel. De opoffering uit kinderliefde noemde hij eene heilige Duitscho mtP Hij gaat niet om te zien, maar om gezien te worden. Hij doet dat niet in stilte, met eerbied en vreedzaamheid zooals andere liefdadige menschenmaar de gazetten moeten spre ken over het bezoek van M. Daens in 't hos pitaal, zooals over 't bezoek van den koning aan den laatstcn strijder van 1830, en als de anderen het niet doen, dan zal hij zeifin zijn eigen gazet over zich zeiven er loftuitingen over uilbazuinen, gelijk de Farizeëer uit de Heilige Schriftuur. Het moet onder den mond zijn, dat M. Daens de zieken bezoekt, dat hij eenige nikel- kes geeft aan de arme menschen, dat hij de kinderkes streelt moet overval verteld en verkondigd worden, het volk, de kiezers moeten daarover spreken... want dat alles moet den stiel, den poli« téeken stiel, den politieke» winkel doen gaan van Ffl. Pe- ta*us Daens, voor de 4003 fr. 'sjaals lil Is het gemeen, is het laag genoeg Bestaat dat nog ergens in gansch do we reld Zou een mensch die een enkel greintje eergevoel heeft in zijn lijf, of een enkel sprankel eerbied voor zieken, daar in zijn leven ooit aan denken Zijne kiezing bewerken in een hospitaal, politiek maken in ziekenzalen, bij lijdende, stervende menschen Is dat ooit gebeurd Hoe schaamteloos Hoe ellendig diep gevallen afschuwelijke politiek Zulke volksbedriegerij gebeurt bier in ons Vlaanderen, in onze eigene moederstad, in Aalst Eilaas wat schande In zijn artikel over den brief der commissie van de Godshuizen, schrijft M. Daens nog over zich zeiven (nogmaals nagevolgd van den Farizeër uil de schriftuur.) In mijn oude laatste dagen wensch ik n zooveel goed mogelijk te doen aan elk - maar bijzonderlijk aan mijn arme lijdende - medebroeders (en uwe' lijdende Moeder de H. Kerk die verscheurt ge en bedroeft ge maar, niet waar M. Daens?) Eli welluister goed, M. Petrus Daens. Nog eens, oogen open M. Daenc, en ooren open Aan de zieken in gasthuis ontbreekt niets, volstrekt niets zij hebben al wal zij begeeren, en allen zuilen u zeggen hoe goed, hoe liefderijk zij er verzorgd worden. Maar waar er dikwijls ellende en verdriet is 'tis thuis bij de vrouw en kinderen of bij man en kinderen die te kort hebben en in droefheid zijn terwijl vader of moeder, de broodwinners, in 't hospitaal ziek liggen ter verpleging. Gaat daar, M. Daens. met uwe spaarnikelkens, draagt zo aan die noodlii- donde buisgezinnen, draagt ze daar in stilte, uit liefde voor de armen, in zelfvergetenheid zonder gezien te zijn, derwijze, dat. volgens het woofd van G'»d. uwe linke band niet weet wat uwe rechte hand gegeven heeft. Maar, daar is M. Petrus Daens niet te vinden Het ras der Joodsche Farï- zïeëers, dat door God zelve, aan de verachting der men schen is prijs gegeven ge weest, is nog niet uitgestor ven, maar het Beett heden daags opnieuw voort bij de politieke Farizeëers, niet waar IVS. Petrus Daens deugd. De edele grijsaard giste niet, waarom de diplomaat zijne lippen te samep neep, toen deze belangelooze loftuitingen uit den eer- biedweerdigsten mond vielen. Het paradijs is voor hem gesloten. Kon hij, zonder zich belachelijk te maken, tot den markgraaf gaan Ging hij niet, wat dan De wereldman ziet op zulke beuzelarijen. Lafayette zegde ten slotteJa, freule Stella is inderdaad, naar geesten lichaam een van die schitterende vernuften, bestemd om beroemd te worden, niettegenstaande hunne groote ze digheid. Zedig is zij in den hoogsten graad, Ik onderteeken dit vonnis, zonder voor behouding, riop de Duitsclie graaf. Doch voor u.Franschman, bezit deze half-duitsche dame eene tooverkracht, welke gij als eene hoedanigheid des vrouwelijken geslachts be schouwt. Wat er ook van zij, wierp een andere op met ernstigheid het zyn toch deugden die onze vrouw en ontberen, waardoor zij zich zoo beminnenswaardig maakt. Van aard blijft zij eene duitsclie, gelijk hare moeder sprak glimlachend de generaal, en nochtans van inborst en geest is zij eene zeer goede fransche. Eugeen verhief den blik. Kent gij hare moeder dan vroeg hij met verwondering. Hij wist niet dat men de markgravin voor Stella's moeder hield. Al de aanwezigen bezagen hem bij deze vraag. Doch zij zwegen, wijl de "gespannen gelaatstrekken van Eugeen iets uitdrukten, wat zij niet verstondon. Welnujaeer vroegde Duitsclie graaf, we kennen de markgravin. De markgravin Desalies, herhaalde Eu geen met eenen zegepralenden glimlach. Eu gij gelooft aan de afkomst dezer jonge dame DE VOLKSSTEM Moordpoging en zelfmoord. Vrijdag morgend gebeurde te Sclessin, bij Luik, een vreeselijk drama. Eenige weken geleden; was de 19jarige mijnwerker Alfons Verveecken, van Heren- thals op logement gekomen bij de echtge- nooten Peeters, Nieuwstraat.te Sclessin. Een andere Vlaamsche mijnwerker hield hem voor don aap, en toen Verveecken kennis zocht aan te kndopeu met de löjarigo dochter Peelers ontstond een hevige twist tusschen de beide Vlamingen. Een gevecht was het gevolg en 's anderen daags verliet Verveecken liet logement en ging naar Jomeppe aan-Maas wonen. Vrijdag morgend. rond 81/2 ure ontmoette Verveecken hot meisjeinde Zagerijstraat. Hij trok een revolver en lost te een schot op het meisje. Deze werd de keel doorboord en viel in een bloedplas ton gronde. De moordenaar nam de vlucht, achtervolgd door eene groote menigte werklieden. Verveecken vluchtte naar den oever der Maas, joeg zich een kogel doorliet hoofd en sprong dan in den stroom. Hij werd bijna onmiddelijk gered, doch alle zorgen bleven vruchteloos. Verveecken bad weldra opgehouden te leven. Het meisje werd in hopeloozen toestand naar het gasthuis gebracht. Zij verklaarde dat de moordenaar haar reeds verscheidene malen bedreigd had. Uit Brussel ontvangen wij volgend schrij ven Zaterdag, 10 Fobruari 1912. In de zitting van den gemeenteraad van Brussel, Maandag laatsTr den hebben libe ralen en socialisten zich riög wat in het haar gezeten.Nu was het te doèu over een wensch neergelegd ten voordeele der afschaffing van artikel 310 van het strafwetboek, hel zelfde, waartegen eenige dagen geleden in de Brus selsciie stralen nog betoogingen gebonden werden. Wat de Brusselsbbe lastenbetalers met artikel 310 inzitten weten wij niet. En zeggen dat er zoovele belangrijke kwestién zijn, welker afhandeling door de belangheb benden met ongeduld verwacht. Zeker is het dat liberalen en socialisten slechts op een punt 't akkoord zijn Als er te roepen valt A Bas la Calotte De Brusselscbe handelaar krijgt het ech ter in de mot, dat met dien enkelen kreet als programma, hij niets genaderd is en dat het altijd op zijnen rug is. dat de gebroken pot ten moeten hersteld worden.'Ook schijnt hij vast besloten, op 2 Juni aanstaande eene weerwraak te nemen. Maandag aanstaande houdt de gemeente raad een© nieuwe vergadering. Te Anderleeht hebben de liberalen twee hunner, die niet wilden dat socialisten in hot schepenkolleg ie zetelden, 'l is to zeggen die voor het kartel niet waren, uit. de Liberale Vëreeöiging gesloten. Dé liberale schepene M. Grickx, die kandidaat was voor den eer sten zetel, werd slechts cle vierde gekozen. Wal huisepot is dat daar allemaal! Alhoewel M. Grickx daar een schoone kaakslag kreeg, blijft hij toch schepene, in het belang der liberale partij,evenals de blauwe burgemees ter, die zich aan zijnen ^etel vastgeklampt houdt om het liberalismus te redden... Dat zij ben maargoed houden, want binnen vier jaron zullen onze vrienden daar meester zijn. De provincieraadsleden van Brabant, die in staking gegaan waren hebben Dinsdag voor eenige oogenblikken het werk hernomen omdat de kandidaten voor de plaats van raadsheer bij het beroepshof moesten aange duid worden. Zij zij er daarna tot 15 Februari van door getrokken. O, mijne lieeren, Stella is de dochter van een der edelste en meestbegaafde vrouwen van het Duitsche rijk... en Stella heeft karakter, geest en gemoedstSrkte van hare Duitsche moeder geërfd.Stella is de dochter uit den eer sten stam des ouden adels, en ik, mijnheeren ik ben de broeder dezer dame. Met verwondering luisterden allen naar de ze zeldzame openbaring. Waartoe vroeg zich elkeen. Indien de toestand dezer dame niet gedoogde hare dochter "bij zich te hebben, waarom dan de moeder en de dochter te gelijk aan onaangenaamheden bloot te stellen Eugeen, door zelfs verwijt opgewonden,ont moette deze blikken met fierheid en ombe- schroomdheid. Hij vervolgde met steeds klim mende stem Om deze welbeminde moeder niet te stoo- ren, in een laatverworven geluk, verbande Stella zich uit hare nabijheid zij schonk aan haren stiefvader,die geene gedeelde liefde ver droeg, geheel het aaudeel der liefde.dat zij als kind gerechtigd was te vorderen van de moe der. en haar ook werkelijk ten deele viel. In dien het geluk my niet toelaat,heden het kind mijner zuster te bezoeken, zoo kon ik toch mij niet onthouden dezen roem te voegen bij al de voorrechten, welke gij in Stella huldigt. Onder het spreken was hij reeds opgestaan; bij het eindigen maakte hij eene buiging en verdween ten spoedigste. Eenige minuten na dien zat hij in zijn rijtuig, en verliet het dal met geheel andere gevoelens dan bij zijne komst. Was hij eveutwel tevreden over zicli- zelven en zijne overijlde openbaring Mannen, bezield met koude eerzucht, kun nen, wanneer hun bloed warm wordt, geheel hun levensplan wijzigen. Eugeeu's hoogmoed werd doodelijïc gewond door de edele trotseh- heid van dit meisje. Voor de laatste reize Dinsdag zal M. LennJnnier in de Kamer eene interpellatie doen over den uitslag der kiezingen van Etterheek en Anderleeht. Do kartelpers meldt bij hoog en bij laag. dat de Koninklijke Besluiten, waarbij de kiezingen dezer Brusselscbe voorsleden goedgekeurd werden, ondanks de Bestendige Deputatie, een vreeselijke partijaanslag is. Och erme En onder het liberaal ministerie was hel altijd hetzelfde. Dinsdag aanstaande, om 8 ure. zal op de Zuidlaan de eerste paardenfoore van het jaar plaats hebben. De stad Brussel zal belangrijke aankoopen doen voorde stadsdiensten. Hetkomiteit der Werkerswoningen en de Voorzienigheidsinstellingen der slad, zullen Zondag 18 Februari, om 10 1,2 ure 's mor- gends in de gothieka zaal van het stadhuis, overgaan tot de uitreiking der belooningen van den prijskamp van orde en netheid inge richt onder de werkersfamiliën van Brussel in 1911. M. Errera, burgemeester der dooden van Ukkel, beeft don eed afgelegd in handen van den gouverneur. Hij zal heden Zondag aangesteld worden daar het den Zaterdag sabbatdag is voor de Joden.... Nadat de gemeenteraad van Elsene beslo ten had de oude en belangwekkende abdij van het Ter Kamerenbosch af te breken, heeft hij nu ook ontworpen do schilderachtige vijvers van St0 Kruis op te vullen om er in de plaats een hofje aan te leggen. Waarom le Omdat er vliegen en muggen over vliegen 2e omdat het water soms naar geen Eau de Cologne riekt 3e omdat som mige personen uit de buurt, s' avonds bij den terugkeer van herberg of schouwburg, den vijver niet zwemmend kunnen oversteken en een omweg moeten maken van twee of drie minuten Gelukkiglrjk is dat ontwerp nog niet aan genomen en komt er allerwege pootost op tegen die kunst vernielers. In de Kamer zit men nog altijd aan de Koloniale Begrooting en 't moet een sliinme- ken zijn die er op het laatste nog wijs zal uit worden. I-Iët fijne is, dat hier evenals elders, ook do politiek het groote woord voert en de oppositie geen ander doel heeft, dan het gou vernement omver te kegelen. M. Rover, bijzonderlijk was Vrijdag hijzonder lievig tegen het ministerie van Koloniën en tegen wijlen Leopold TI. Maar al die socialistische aanvallen zijn geene bewijsvoeringen en doen de mannen van gezond verstand die niet ver blind zijn door de roodblauwe theoriën min achtend de schouders ophalen. Het kanton Asschë beschikt bij iedere kie zing minstens 11,000 stemmen, dus genoeg om een kandidaat toe te laten het quorum te bereiken. 't Is te hopen, dat de Katholieke Vereeni- ging van Brussel, zulks zal'indachtig zijn en aan het kanton Assche een vertegenwoordi ger in de Kamer bezorgen. Kobe. -vwv Brussel. Erg ongeluk. Donderdag avond, werd Mev. Mary Jauchem, 63 jaar oud, wonende Hamerstraat, op do Kunstlaan, (ioor een karnion waarvan de paarden op hol gegaan waren, verrast en omvergewor pen. De arme vrouw werd erg gekwetst en moest in hopeloozen toestand naar het gast huis gebracht worden. Erg automobielongeluk. Eene auto taxi reed Donderdag namiddag, aan het RondPunt, Wetstraat, tegen dedrinkfóntein. M. en Mev. D.., Hertogiuneslraat, te Etter- vluchtte hij,doch met de zekerheid dat hij zou de terugkeeren want het werd hem zonne klaar, dat hij zonder haar niet konde leven. Zijne onbezonnenheid was verdwenen be- heerscht door rouw overzijn gedrag, legde hij eene openbaring af,die Stella moest vernemen; in dit geval zou zij zich tot vergeving geneigd hebben, en hem in genade ontvangen. En watwas het gevolg der zeldzame openba ring De heeren, welke deze eerst met verwonde ring aanhoorden, vonden langzamerhand eene verborgene kracht in deze eenvoudige woor den, dat hun het zeldzame daarvan deed verge- teD. Zij hairkliefden niet over den oorsprong; maar betrachtten de rondborstige verklaring als een bewijs van achting eu van familie-ge negenheid, die uit de borst van eenen droo- gen staatsman kwam, in eenen oogenblik van gespannen gevoel. Men ziet, dat al dezo fijn- aards den bal missloegen; doch Cormenin was er niet bij. Stella mocht weinige oogrenliltken rust ge nieten. Wanneer zij eenige minuten zich kon vrij zien van den last der verplichtingen, dan streefde haar geest metfrissche krachten naar veredeling en volmaking.'Wat heeriijk tijdver drijf Op den dag, waarvan wij ge wagen,hijg de zij naar eene poos ledigen tijd, om in de eenzaamheid de smart te kunnen overpeinzen, die haar veroorzaakt werd, XVI. SMARTEN DES HARTEN. Trapsgewijze doorliep zij alles,wat haarwas overgekomen. Het scheen ongeloofbaar, dat een man, die weken lang do teederste liefde liet blijken die met al de geheimen bekend was en ongehinderd hare gedachten gevolgd had, dat diezelfde man, zonder redenen, eene zoo koele fconvorschillighcid konde ten toon li EN 12 FEBRUARI 1912 heek, en M. J. B. T..., van St-LambertuSf Woiuwo, dio in het voertuig zaten, werden gekwetst, doch niet gevaarlijk. De auto werd zeer beschadigd. Al wie slecht slaapt, is niet wel gezind en kan niet goed werken. Slechte slaap ontwekt zenuwziekten van allen aard. Geneest u met de Dormapocders van Dr. Goddé, diegoedon en verkwik!;eiiden slaap verwekken. 1,55 fr. in zegels aan Apoth. Goc/stAntioerpsche Kasseilöl. Brussel en overal. 548. Be diefstallen. Ten nadeele van mej. Avenir, Muuthotelstraat, werd een pel sen mantel ter waarde van 700 fr. gestolen. Het kostbaar kleediugsluk hing aan den kapstok in de gang. Donderdag namiddag, stal men bij de echtgenoot en Darmé, Van don Bogaerden- straat, 109, twee gouden zakuurwerken met dito kettingen, eene gouden broche met bril janten, een paar oorbellen en andere juwee- len. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTITTER. krachtigste geneesmiddel togen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelon. 1505 Stoutmoedige kwaaddoenerVrijdag morgend twistten twee kerels op de Fonsy- laan voorde woning van Ragheno, pastei bakker. Terwijl deze naderde en zich de zaak aantrok, stal een dief een zilveren koffiehuis in het vertrek palend aan zijn magazijn. De dief is ongemerkt kunnen vertrekken. Elsene. Bandieterij. Woensdag avond, drong een kerel binnen bij mad. Del- vaux, 75 jaar oud, Kroonlei, die alleen woont met hare nicht, mad. Gillard. De twee vrou wen, die reeds te bed lagen, werden gewekt door het gerucht dat de kwaaddoener maakte bij het openbreken der sloten. Mad. Gillard uam eene lanteern en daalde naar beneden. Toen zij in den gang kwam, ontwaarde zij den dief, die juist uit eene plaats van liet ge lijkvloers kwam. Mad. Gillard zette de lan teern op den trap en wilde naar de ssraatdeur loopen>.Doch de bandiet trok zijne klak die per over zijno oogen en sneed haar den uit weg af. Mad. Gillard riep dan om hulp en klampte zich aan den inbreker vast, om hem alzoo te beletten op de straat te vluchten, doch de kerel stiet haar weg en snelde de straat op. Twee agenton, die op het hulpge roep toegesneld waren, zetten den schelm achterna, doch deze gelukte er in te ont snappen. Aan dezen die lijden aan de maag. De geneesheeren raden de Bittorpeeën der Trappisten Vincart aan, alleen of ver- mengeld met melk. Zijn regelmatig gebruik is allerbest. 1500 J St-Jans-Molenbeeck. Diefstal. Donderdag namiddag, tijdens de afwezigheid der eclilgeiiooleii Darmé, Van den Bogaerde- straat, zijn dieven in hunne woning gedron gen en hebben al de meubels opengebrokon. Eene partij juweelen werd buit gemaakt. Bij hunne terugkomst bestatigden de echtgenoo- ten Darmé den diefstal en verwittigden de policie. Een onderzoek is geopend. Ukkel. Het einde van een drama. Onze lezers zullen zich het bloedig drama herinneren, dat den 22 Januari op de Co- ghenlei, plaats had. Een jongeling, Jules Van L.., 22 jaar oud, wonende Boetendael- straat, poogde betrekkingen aan ie knoopen met een 17 jarig meisje, mej. Madeleine B.f wonende Alsembergsclien Steenweg. Den Zondag 22 Januari ontmoette Jules Van L... het meisje op de Coghenlei en wendde nieuwe pogingen aan, doch werd nogmaals afgewezen. Dan haalde hij een revolver te voorschijn, kwetste het meisje en schoot zich daarna een kogel in het hoofd. Vrijdag morgend is Van L... in St Elisabeth- gasthuis overleden. Het meisje is reeds gansch hersteld. hangen. Nochtans mocht zij al haar geweten onderzoeken, zij vond er geene, zelfs niet de minste reden. Dus was 'teene berekende min achting. Wanneer wij den pijl nog zoo smartelijk in de wonde voelen, dan aarzelen wij toch hem daaruit te trekken, omdat wy nog grootere smarten vreezen. Stella verschrikte bij de gedachte aan deze minachting. Kon zij verachting tegen minach ting stellen 1 Hoe dan de ijdele plaats aanvul len,die ontstaan zoo,zoodra zy Eugeeu's beeld verjoeg Zij putte hare krachten uit met deze pijnlijke overwegingen. Vermoeid door hare gedachten; gepijnigd en gemarteld door den zieles tryd, verviel zij ter prooi eener diepe treurigheid doch zij kon den man barer hei ligste droomen niet vernederen. De markgaaf Cormenin kwam hare droef geestige gedachten onderbreken.Zijn oog zocht haren blik te ontmoeten met meer ongerust heid dan anderzins; nochtans blikte zij op den jongman met dezelfde vertrouwelijke zorge loosheid. Dan overdacht hij hoe smartelijk het deerniswaardige lot der ouders op dit meisje drukte. Hij huiverde bij de gedachte, dat zjj wel, naar ziel en lichaam, onder den zwaren last kon bezwijken. Zonder veel omweg te doen, vroeg hij naar hare kennis met Eugeen Von Scheck. Tot in hetbinnenstehaars harten volde Stel la zich gekwetst door den toon,waarop hij dit vroeg. Was zij dan iemand ter wereld rekening schuldig overzijn of haar gedrag Met doze onvoorzichtige vraag verbeurde hij geheel het belang, dat zij in hem had gesteld .Wordt voortgezet

De Volksstem | 1912 | | pagina 2