BUITENLAND. Een incasseerder vermoord en uitgeplunderd NIEUWSBERICHTEN. Vreeselijk familiedrama Samson Kina geeft en Siiiesielfalniek A. L. MEYVAERT !9 DE VOLKSSTEM 8che volk te misleiden. Turken en Arabieren 'werden te Benghazi steeds verslagen. Op 25, 26 en 27 Januari is er niet gevochten ge worden. Bij Benghazi. In den tekst van het telegram, dat het Turksche ministerie van oorlog over do bloedige nachtelijke gevechten openbaar heeft gemaakt, lezen wij nog, dat de Italia nen hun dooden met 40 sloepen aan boord van de oorlogschepen hebben gebracht. Enkele Italiaansche compagniën zouden geheel in de pan gehakt zijn. Bij Tripoli. Eenige Arabieren hebben aan den resident van Sahel hunne wapens overgegeven. Het terrein tusschen Tripoli en Zanzur is, vol- fens een telegram van Stefani, ontruimd. >e Turken en Arabieren hebben de schansen Bi© 7.ij op 3 km. van Zanzur hadden opgewor pen. verlaten. Uit Tripoli valt niets nieuws te melden. Italiaansche krijgsverrichtingen. Het blad Gazelta de Popoio verklaart, dat het Italiaansche cabinet zoo snel moge lijk een einde aan den oorlog gemaakt wil zion en is van meening, dat de tot nu toe ge volgde wijze van oorlogvoeren, zoowel voor de troepen als voor de openbare meening vermoeiend is. Het blad zegt verder, dat generaal Caneva met goedkeuring van de regeering een plan heeft uitgewerkt, dat geheel afwijkt van datgene, dat tot nog toe is gevolgd, welk laatste hierop neerkwam, dat men de aan vallen der Turken op de Italiaansche ver sterkingen afsloeg, zonder uit liet aftrekken van den vijand voordeel te trekken. Het blad spreekt verder de meening uit, dat de positie van het Italiaansche cabinet niet meer zoo echt is, niet omdat het cabine^ niet meer op zijn meerderheid zou kunner. rekenen, maar omdat zijn aanhangers het onderling oneens zijn over de vraag, op welke wijze de oorlog moet worden voort gezet. Onder deze omstandigheden is het niet onmogelijk, dat do regeering een uitweg tracht te vinden door een beslissende mili taire actie in Tripoli, en men spreekt reeds van het uitzenden van nieuwe groole ver sterkingen naar het oorlogstooneel, naar het heet. ten getalle van 30,000 man. Tevens spreekt men van een werking van de vloot .in de Aegeisclie Zee. In alle geval moet men aannemen, dat het cabinet, niettegenstaande de hcerschende politieke stemming, al het mogelijke zal doen om den oorlog tot een spoedig einde te brengen. De Avenir verneemt uit Venetië, dat allo regimgpten daar van den minister van oorlog telegrafisch last hebben ontvangen, om nieuwe versterkingen voor Afrika in gereedheid te brengen. Aan hetzelfde blad wordt uit Rome gemeld dal in de gedachlenwissëlingen, die daar tus schen generaal Ganeva en de regeering ge boerd zijn, besloten is om nog een leger korps naar het oorlogsterrein te zenden. De Italianen in de Roode Zee. Volgens inlichtingen te Constantinopel ontvangen, zouden do Italianen gedurende drie dagen Konfuda, gelegen op de Roode Zee, gebombardeerd hebben. De kazern en een deel der stad zouden vernield zijn doch er zijn gelukkig geene menschenlovcns to betreuren. in Dnitsclilancl. Een vreesolijke ontdekking bracht Zondag morgend Steglitz in opschudding. Sinds eenige maanden woonde daar in het huis nr 6 der Feuerbachstrasse, hel gezin Rosenthal-Bonin, beslaande .uit vader, moe ier en twee kinderen. De vader was sinds eenigon tijd zonder werk, en dientengevolge OF wie is mijne moeder Historiscli Tafereel 60e Vervolg Van dien oogenblik koos zy partij voor Eu geen, dien hij kwam bekampen.Arme Corme- iin hij werd zijn misslag te laat gewaar. Wat baatto het hem, dat hij zijnen ijver zocht op tekening der liefde te stellen Wat hielp het. hem,dat hij met Fransche geslepenheid oorza ken bijbracht,om zijne navorschingen te kleu ren Eene vrouw duit nooit, zonder verbitte ring,dat men kwaad spreekt van don man die haar dierbaar was. Cormenin wist zoo min als Stella iets van Eugeen's openbaring. De jonge markgraaf dreef de onvoorzichtigheid nog verder, toen hij aan zijne verbittering lucht gaf, met de woorden Wie staat er voor ons in, dat met den heer von Sclieck geen bespieder binnen onzen Btillen kring sloop Een bespieder herhaalde Stella met eenen glimlach van verwondering.Een bespie der... en dan nog een Duitsche edelman tegen do zonen van Frankrijk Hebt gij vergeten, Stella, dat wij niet zonder redenon hier zijn? vroeg Cormenin haastig. Weet gij niet, dat graaf Weller als afgevaardigde der Duitsche associatie bier is Dat wij beden of morgen de zaakgelastigden der verschillende partijen hier verwachten als den luitenant Koscritz,do lieorop Rul.ener, Neuhoff en Von Rondau Ach zegde Stella verrast, en richtte haren oogstraal op den markgraaf,en daar- was het gezin in de grootste ellende gedom peld. Zaterdag avond was liet reeds twee dagen dal de familie Rosenthal niets geëlen bad. De man stelde zich met zijne vrouw 't ak koord om zich samen met de kinderen to zelfmoorden. Allon legden zich dus te bed, na eerst de gaskraantjes opengedraaid te hebben. Do geburen werden Zondagmorgond op merkzaam gemaakt door den gasreuk welke van onder de deur opsteeg. Zij stampten de deur open en vonden de geheele familie bui ten kennis. Spoedig werden geneesheeren gehaald. Voor de moeder en het oudste kind waren alle zorgen vruchteloos. De vader en het jongste kind konden nog tot het leven teruggeroepen worden, doch hun toestand is hoogst bedenkelijk. FRANKRIJK Een drama te Montreull De jonggehuwden Forest waren uit Sor- lac naar Parijs gekomen om hun geluk tc beproeven. Hij was 15 en zij 18 jaar oud. Maar zekeren dag begon hij te drinken en telkens zijne jonge vrouw aanmerkingen maakte, sloeg hij ze af. Hij werd ten slotte zoo brutaal dat zij hein zekeren dag verliet en alleen ging wonen. Forest begon toen zijne vrouwr op le zoe ken en telkens hij ze ontmoette, bedreigde hij ze met den dood. Gisteren ontmoette hij ze weer. Daar zo weigerde het echtelijk leven te hernemen, zette bij ze een revolver op de linkerborst en schoot. Meenend zo te .hebben gedood, brandde hij zich door het hoofd. Hij was dood op den slag, doch zijne vrouw is niet erg gewond geworden. Moordaanslag van een landbouwer op zijn vader In de kleino gemeente Cuclas (nabij Auch) is een familiedrama voorgevallen. De landbouwer Debat zat Zondag kalm aan den haard, in gesprek met zijne dochter, toen eensklaps zijn zoon Theophiel binnen snelde en den ouden man verscheidene mes steken toebracht. Hoewel ernstig, zijn de bekomen kwetsu ren waarschijnlijk niet doodelijk. De dader is in hechtenis genomen. Hij wei gert mede te deelen om welke redenen hij deze wandaad bedreven heeft. DU ITSCH LAN D Methyl-alkool. Het proces tegen den drogist en de twee reizigers, die de m^lhjl-alcool, welke zooveel slachtoffers gemaakt heeft, verkocht hebben, zal spoedig beginnen. Het schijnt dat de verdedigers nog de mogelijkheid zullen bepleiten dnl jle sterfge vallen eene andere oorzaak hebben gehad dan do methyl-alcool. Het openbaar ministerie heeft niet minder, dan twintig deskundigen gedagveerd en ook do verdedigers zullen er een aantal oproepen. AMERIKA Honduras en de Vereenigde Staten. Volgens een bericht uit Puerto Cortez heeft de Hondureescho regeering de terug gave verlangd van aan den Amerikaan W. S. Valentine verpachte haven, evenals van den spoorweg en van andere eigendommen. Zij beeft getracht haar eisch met geweld door te voeren, toen daaraan geen gevolg was ge- igeven. Het gevolg was echter dut 75 mari niers van de Petrel, eeu kanonneerboot der Vereenigde Staten, geland zijn, die de wer ven en den spoorweg bezet hebben. De gouverneur heeft tegen deze landing en be zetting geprotesteerd. om beeldt gij u in' dat de heer von Sclieck,als eene speurhond der policie, huichelend in uwen vreedzamen kriDg is geslopen, oin te bespieden en later over le brieven,wat hij ziet etr hoort O, mijnheer schaam u, dat gij de eer dezes Duitschen odelmans durft bevlek ken. Aan de staatkunde wordt veel opgeoff erd, was het verlegen antwoord. Daarvoor waarborg ik, en stel mijn leven ten paude riep Stella driftig dat deze edelman nooit zijne eer aan de politiek zal ten offer brengen Ik waarborg met mijn leven, niettegenstaande zijne hoogstrevende eer zucht, dat hij nooit onedele middels zal in het werk leggen, om tot zijn doel te geraken Mocht de regeering al zijne grondregels hul digen. die strijdig zijn met onze vrijheids-be grippen, hij... hij zal nooit naar hoven klim men, danlangs den rechten weg.Zijne eerzucht gaat gepaard met de edelste fierheid zijn hart kan hij opofferen aan deze eerzucht...zij ne eer nooit..., Met diepe ontroering hoorde de jonge Fransclimau deze uiboezeming aan van eene vaste overtuiging, die in Eugeen's waarde en deszelfs onwankelbare heerschappij over 's rtieisje hart openbaarde. Hij vroeg met eene hevige spanning er bestaat iets tusschen u en von Sclieck maar wat is 't Met wat recht stelt gij mij dezeonbeschei- dene* vraag sprak de jonge dame,op eenen toon, die eene weigering liet verstaan. Met het recht der liefde was het vas te antwoord. Met het recht der liefde herhaalde zij op den toori'van verbaasdheid, en deed ee nige stappen achterwaarts. Cormenin trad rap vooruit,greep hare hand en sprak met vuur CHINA Ce opstand in China/ De laatste berichten'uit Peking-luiden, dat Joenansjekei, na de lcéizeYin-weduwe er over te hebben geraadpleegd het meerendcel der door de republikeinen voorgestelde wijzigin gen, naar verwacht word, hoeft aangenomen. Dezo'wijzigingen betroffen, naar reeds ge meld werd, den rechtstoestand van de kei zerlijke familie en de Mandchous, na den af stand van de kroon, Uit Moekden zijn nu7 bataljons infanterie, 2 escadrons cavalerie en eene afdeeling in fanterie tegen de opstandelingen uitgezonden welker voorhoede bij Liaojang, zooals men zich herinnert, eenige dagen geleden den re- geeringstroepen reeds een© nederlaag lieeft toegebracht. In het Japaneesche huis van afgevaardig den hebben hij de beraadslaging over eene interpellatie naar aanleiding van den toe stand in China, de nationalisten er nadrukke lijk op gewezen, dat tegenwoordig een uit muntende gelegenheid bestond om den invloed van de Japaneesche belangen in China uit te breiden, Burggraaf Oesjida, de minister van buitenlandse!)© zaken, heeft daarop geantwoord, dat alles wat onder de tegenwoordige omstandigheden vereisclit was, reeds gebeurd was. De regeering had haar hijstand ook verleend aan bijzondere, personen, dio in China belangen hadden tra elite le verkrijgen. Deze politiek moest editor opgegeven worden of zij zou tot ver wikkelingen voeren, daar zij in strijd was* met de beginselen der onzedigheid. Japan had ook geweigerd, dealnemers aan liet con- ilict over den spoorweg in Mandchurië te vervoeren en bij de opstandelingen gepro testeerd, tegen elke schending van de onzij digheid van het schiereiland Kwantoeng. De minister weigerde echter bepaaldo inlichtin gen to geven over het sliiften van leeningen. Te Saint Seurin de Palcnne, nabij Pons, Frankrijk, is eene vreeselijke misdaad ge pleegd geworden. Een inkasseerder werd er op den zoom van een bosch vermoord en uitgeplunderd. Het kon ongeveer 6 ure 's avonds zijn, toen verscheidene personen, die op de baan waren, eensklaps twee vuurschoten hoorden lossen. Terzelfdertijd weerklonken ook hulpkreten. Men snelde ter plaatsten ontdekte weldra, in een grooten bloedplas, den inkasseerder eener samenwerkende melkcrij, de genaamde Bureau. De ongelukkige had reeds opgehou den te leven. Het slachtoffer was den schedel ingeslagen, zoodat der hersenen wegvloeiden ■en had ook eene vreeselijke, wonde aai* den huik, waaruit de ingewanden puilden. De inkasseerder had ook'twee geweerko gels door liet lijf gekregen. Al de wonden zoo door de schpten, als door do kolfslagen en het mes veroorzaakt waren doodeJijk. M. Bureau was 's morgends uitgegaan om de maandelijksclie rekeningen der melk te gaan betalen. Volgens zijne boeken moest hij nog ongeveer 3400 fr. gehad hebben, toen demoordenaar hem aanviel. Men denkt dal het slachtoffer zijn aanrander moet herkend hebben, en het daarom s^as dat de man ver moord werd. Men heeft geen spoor der moor denaars. Brussel. In een trein gezelfmoord. Tusschen Avignon en Tarasco, in een trein, komende van Nizza, heeft Zaterdag zekere Georges K.. 20 jaren oud. zich van het leven beroofd, door zich een kogel door de herse- Stella, gij hebt mijne huldigingen aan vaard daardoor hebt gij mij een recht op we derliefde geschonken. Het meisje bezag hem mert smart.Zijne blik- keD, zijne ontroering, de drift, waarmede hij hare hand had gegrepen,allës joeg haar schrik aan. Doch zij aarzelde geenen oogenblik zich openlijk te verklaren. Zij riep uit. met een© hartroerende eenvoudigheid O, Cormenin, vergeef 't mij.... o vergeef het mij... ik heb uwe liefde niet bemerkt Ik kan ze niet aan vaarden... Mijn hart voelt niet dergelijks voor u. Vergeef het mij De jonge man liet hare hand zinken,en riep in wilde opbruising Vergeven, Stella Ik zal 't nooit vergeven, dat gij mij en mijne ge voelens ten speelbal hebt gemaakt? Voor wien zou ik mooten wijken 'Voorden man, die u met hoofsche koelbloedigheid heden bejegen de Die de driftverradende blik uwer oogen trotseerde, voor geheel een uitgelezen gezel schap Stella trad tot het venster en blikte, om ha re kalmte te herwinnen, een paar minuten op de acacia-bladeren. Met een bleek aangezicht, doch met eene vaste stem bemerkte zij Heer markgraaf, gij vornedert u zeiven meer nog dan mij, met smaadwoorden* naar mijn hoofd te werpen. Een waar mannenhart zou aan de ontmoeting,die mij werkelijk grieft, eenen dekmantel verleend hebben. Ga heên, mijnheer Cormenin... verlaat mij Na zulke beleediging, hebt gij mij niets meer te verge ven 1 Indien ik moet oordeeleh, ingevolge de- i ze uitbarsting eener gekrenkte ijdelheid, dan heb ik mij aan u bitterlijk bedrogen Thans zag do markgraaf zijnen misgreep eerst in doch te laat Ilij !.;nl zijnen invloed op Stella verloren, en Eugeen schier met'naar verzoend.Zij voelde thans uaroonwetlerstaan- nen te schieten. Zijne moeder, die den jon gen man vergezelde, was op liet oogenblik van den zelfmoord juist een oogenblik afwe zig. Het lijk van den zelfmoordenaar zal naar Brussel vervoerd worden, waar de familie woont. K.., handelde in een aanval van zenuw zwakte Noodlottige ontmoeting. Een inkas seerder eener Bank, wonende te Elsene, maakte verleden nacht in de Kleine Been- houwersstraat kennis met een zoogezegden Antwerpenaar en dronk met hem menig glas. Rond 2 uur yan den morgend ging de inkas seerder naar huis en zijn toevallig kameraad vergezelde hem. In de Marsveldstraat, greep deze den inkasseerder eensklaps vast, wierp hem met geweld tegen den grond, ontrukte hem zijn zakuurwerk met ketting en ver- dw een. Huishoudsters, oogen open Wilt gij uitstekenden koffie maken, eischt de echte Bilterpeeën der Trappisten Vincart. Wei gert de namaaksels. 1500 K Door een auto omgewoipen. Zondag morgend werd do groentenverkooper Van den Broeck, wonende Leuvensche weg, aan de Madouplaats door een auto omgeworpen en erg gewond aan den schedel en aaii de boenen. Hij werd in bedenkelijken toestand naar liet gasthuis gevoerd. Eene herberg geplunderd. Zondag nacht drongen dieven in de herberg Haele- inans. Hoogstraat, en stolen uit eon kistje 50 fr. evenals zes biljardbollen, tinnen ma ten, flessclien likeur en kistjes sigaren. Velobanden-Trust, 2, Van Boèndalestraat, 2, Antwerpen. Grootste IIais in België. Onmogelijke concurrentie. Bovenhanden aan fr. 3,50, 4,50, 5,50 enz. Bin'nenbanden 2,50, 3,50 enz. Velomalters vraagt prijs courant. 579 Het automobielongeval op de Madou- plaats. Het slachtoffer van het autoino- biolongeval, dat Vrijdag morgend plaats had op den hoek der Regentlaan en der Madou plaats, werd herkend. Het is Marie Khan, oud 55 jaar, echtgenoote Van Esse, wonend te Sterrebeek. Do man heeft zijne vrouw in het gasthuis herkend. De verstopping en al de ziekten, welke zij veroorzaakt,zijn altijd genezen in weinige dagen, door <le purgeerpil Wallhery. 1 frank overal. 551 Overreden. Een ontvanger der tram compagnie, Eugeen Verleysen, wonende Miniemenstraat, gleed Zaterdag rond den avond van eene autobus, weike dienst doel tusschen de Noord en Zuidstalie, rolde onder het zware voertuig en werd erg gewond aan den huik. Tevens heoft hij kneuzingen op het lichaam. Hij werd naar St-Pietörsgaslhuis gebracht. Dooreen tram omgeworpen. De 70- jarigo M. Albert, wonende Ducpetiauxlaan, werd Zaterdag avond op de Henegouwiaan ,donr een tram omgeworpon. Hij werd zwaar gewond aan- het hoofd en inwendig erg ge kneusd. Na verpleging in eene apotheek, bracht men liet slachtoffer over naar het. St- Pietersgasthuis. Ukkel. Familiedrama. Tengevolge van een hevigen twist met haren man, begaf vrouw B... zich gisteren hij. hare zuster. Zij keerde te 10 uur 's avonds weer, vond de voordeur gesloten en kreeg geen antwoord, als zij klopte. De vrouw, doov een akelig voorgevoel aangegrepen, ging de politie verwittigen. M. Vanderstichelen, policieofficier, verge zelde haar en verzocht een slotmaker e:i dokter Sonnekens met hen mee te gaan. De deur werd opengebroken en B... verhangen gevonden. De geneesheer kon enkel den dood bestatigen. De eclitgenooten B... waren slechts sedert een jaar getrouwd. Sint-Joost-ten-Noode. Brand. Zater- bare neiging voor den broeder liarer moeder. De neiging deed liaar koel blijven voor elke andere huldiging. Haar verstooten hart bleef aan hem gehecht... hij was nog altijd het ide aal harer droomen. Zy vernam, dat Eugeen in aller haast was vertrokken, zonder eene poging te doen orn haar te zien. In hare edelmoedigheid vond zij redenen daarvoor. Zy dacht Ik zal mijn hart zoodanig voorbereiden, dat hetzelve niet verschrikt, bij de gedachte aan zijn verlies. Wat nadeel brengt zijn ver lies mij toe Zijn blik was de eerste leidsterre op den duisteren weg mijns levens; hij moet en zal't blijven. Brengen de gebeurtenissen mij eenmaal terug in de armen mijner moeder aan welke ik klagen kan die mij verstaat en hoogacht, dan mag ik haar verzekeren dat ik,om zijnentwille,harer heiligste liefde waar dig bleef Stella had aan den markgraaf Desalles geen woord gerept van Eugeens tegenwoordigheid; de gedachte aan eene mogelijke scheiding kon nadeelig werken op den geest des gescholden edelmans. De markgravin voelde zich eenig- zins verlicht, en liet zich door eene vriendin naar de bron vergezellen. Op deze wijze vond Stella tijd om al hare zorgen den vader toe te wijden. De Fransche vrienden waren in.de zaal vergaderd, toen de markgraaf, op den arm zijner dochter steunende, tot hunne be zoekers trad, en hen welkom heette. .Jammer was 'torn zien, hoe deze nog on langs zoo bloeiend© man geknakt was naar lichaam en geest. Noch poeiers, noch pomma- don konden de onherstelbare verwoestingen destijds en der gel ode no rampen herstellen. De markgraaf h*d lange» tijd heldhaftig ge streden tegen-de kwalen, die de tyd met zich brengt.Het ongeluk alleen was bekwaam hern dagavond, om 10 ure, ontstond een begin van brand ïn de onderverdiepingen eener bakkerij der Groenstraat. De pompiers van den post in de Beriotstraat, per telefoon ver wittigd, verschenen weldra ter plaats en waren, na een half uur werk ens, meester van liet vuur, dat ontstaan was in eenen hoop schaveling nabij den oven. Alles bepaalt zich hij stoffelijke schade in de bakkerij. St-Gi11is. Dramatische dood van een meisje. Terwijl vrouw D...., wonende Praagstraat, in hare keuken overging tot den wasch, viel haar dochterken van 21 maand in een ketel vol kokend water en werd zoo erg verbrand dat het eenige uren nadien overleed. Elsene. Voet afgereden. De voer man J. Dehoux, Sint-Pieterssteenweg, 17, Etterbeek, gleed Zaterdag avond in de Ga- chardstraat, te Elsene, uit en viel voor een der wielen van zijne geladene kar. Zijn rech tervoet werdgepletterd en moest in het gast huis der gemeente afgezet worden. Schuiferskapelle. Moord. De twee gebroeders Van Eenooglie, oud 8 en 9 jaar, gingen om 8 ure 's morgends naar de school en werden onderwege door hun neef, Frede- rik Van Acker, oud 14 jaar, geplaagd. Do broeder René, oud 15 jaar, vernam zulks en liep zijne broeders ter hulp. Hij had met zijnen neef weldra een twist, die in een gevecht ontaardde. Van Acker kreeg het te kwaad en trok zijn mes. Hij plofte hel tot driemaal toe in de zijde, de dij en den arm van René Eenooge. Deze zakte bloedend neder. Hij braakte ook nog veel bloed, want zijne linker long is doorboord. De ongeluk kige moest bij hoogdringheid berecht woor den. De gendarmerie heeft den dader aange houden en in 't gevang opgesloten. Hij heeft verklaard zijn rues in oen put geworpen te hebben. SpiegelsKaders Vitraux Baguetten Werf. 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Erwetegem. Brand. Zaterdag nacht is er brand ontslaan in do hoeve van Alf. De Roeck, wijk Vogelzang. De man hoorde ge rucht en stond op. meenende dieven gehoord te hebben. Hij stelde vast dat zijne woning in brand stond. Al de bewoners moesten zich in allerhaast redden. De koeien en eenige meu belen konden gered worden. De woning, de stallingen, met al wat zij nog bevatten, wer den de prooi der vlammen. Men kon de schuur vrijwaren. De schade door verzekering gedekt, is aan zienlijk. Men kent de oorzaak van den brand niet. Cruyshautem. Ongeluk. Zaterdag reed de landbouwer M. Verbeke, met zijn rijtuig naar de markt. Op de wijk Eertbrugge, sloeg hel rijtuig om en kantelde in de gracht. De vier personen die er in zaten, werden nogal erg gekwetst. Eene groote mand eieren werden gebroken. Waregem.'Doodelijhe afloop. De vrouw van Aug. Van der Hauwer, oud 78 jaar, was over eenige dagen gevallen en had zich de knoesel gebroken. Toen men er deed naar zien, was de toestand der vrouw reeds zoo erg geworden dat eene heelkundige be werking onmogelijk werd. De ongelukkige vrouw is om 10 ure 's avonds in het hospitaal overleden. Wielsbeke. VechtpartijTwee jonge kerels van 16 en 14 jaar oud, René Wol- frandes en August Deschamp, kregen twist om eene nietigheid. Een gevecht ontstond en Deschamp kreeg met een scherp tuig, zulke geweldige slagen op het hoofd, dat hij be wusteloos neerviel. Een doktor moost do wonden komen verzorgen, die zeer erg zijn. De gendarmen hebben de zaak in handen. Audenaerde. De klooster dieven. De gendarmen hebben den genaamden René liet momsel af te rukken. Zijne zwartgrijze haren,zijn bleek aangezicht en zijne gebogehe gestalte verraden eenen man, wiens krachten uitgeput zijn. Dezwarte, gloeiende oogen wa ren neergeslagen hun glans en ernst uitge doofd. Doch do schokkende treurigheid van dit vaderhart verried iets edels, iets wat samenneiging uitlokte.Tn de treurige overblijf sels van dezen wereldman ontdekte men zul- ken voorraad rechtzinnigheid en goedheid,dat hij aller harten won, en de gemoederen gun stig voor zich stemde. Zoodra hij binnentrad, ging de groep sprekers uiteen elkeen kwam hem te gemoet.Eerbied voor den edelen grijs aard bewondering en oplettendheid voor zij ne schoon© leidster, werden door alle aanwe zigen ruimschoots bewezen. De markgraaf glimlachte, terwijl hij naar zijnen zetel wankelde. Stella nam den pels mantel uit de handen eens bedienden en hing denzelven over de schouders des lijders. Zij schoof een tafeltje voor hem,waarop zij eene snuifdoos plaatste. Hij voorzag, dat zij,uit be scheidenheid, zich zou verwijderen, weshalve hij op eenen vleienden toon zegde Blyf toch by mij, lief kind Haaroog vloogondervragend over den kring of zy geene hindernis zoude brengen. Doch allen vereenigden hunne bede, dat zy mochte geliovcn te blijven. Men had besliist, dat men Stella bepaaldelijk opheldering zoude vragen over den heer von Sclieck.Men had gevreesd voor onvoorzichtigheden, die den kring nood zaakten uiteen to gaan,indien zij gegrond wa res. Wordt voortgezet

De Volksstem | 1912 | | pagina 2