Bloedig drama te Holstade. Weerkundigs waarnemingen Plechtige aanstelling van den Eerw. Heer Pastoor te Moerbeke-Waas Stadsnieuws. SPORTN I EUWS Wielrij den Rechterlijk kronijk. VERMAKELIJKHEDEN HANDELSHUIS BOOMEN EEN WOONHUIS IET WATERMOLEN FEESTWIJZER allerbest perceel LAND 13 FEBRUARI 1912 Pion. geboortig van Geeraardsbergen, aange houden en in 't gevang, van Audenaarde op gesloten. Do kerel behoort tot de bende die de kloosters van den omtrek bestolen. Er zitten nu drie verdachten vast, Vanderhey- <Jen, Sermeus en Pion. De vierde wordt ieverig opgezocht. Lokeren. Misdadige poging. Toen de tram Zaffèlare-Lokeren alhier Zondag avond, rond 7 ure aankwam, sprong recht over het voetbalplein, de fourgon uit de riggels. Dit veroorzaakte een geweldigen schok. Niemand werd gekwetst. Op het spoor vond men een groolen steen. Het is de eerste maal niet dat men poogt den tram te doen ontriggelen. Het parket kwam eenige weken geleden zelfs een onderzoek doen. Velours en demitten voor werkkostumen, Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutstraat. 41 Aalst. Sinaai. Het parket. Eene aanhouding Onze lezers zullen zich herinneren dat er alhier in de maand December 11. in de her berg van Edouard Willems, een gevecht plaatshad, waarbij de herbergier en zijne vrouw erg gekwetst werden. Een onderzoek nopens deze zaak door de gendarmen van Lokeren geopend en vervol ging was ingespannen tegen den vermoede- fijken dader, den genaamden Desiré Vercau- teren, mulderskoon. In de laatste dagen is de toestand van vrouw Willems opeens verslecht. Ilaarhoofd is all hans zeer erg gezwollen en eene ge vaarlijke operatie zal die ongelukkige eerst daags moeten onderstaan. De slag die haar op het hoofd toegebracht /werd bij middel van eenen stekjespot, heeft denkelijk eene inwendige kneuzing veroor zaakt. Het parket hiervan verwittigd, is Za terdagnamiddag met trein van lure te Sinaai afgestapt. Do vermoedelijke dader, Dosiré Vercau- teron, werd inet de familie Willems gekon- fronteerd. Hij deed bekentenissen, waarna een aanhoudingsmandaat tegen hem werd af geleverd. Zaterdag avond is hij door de Lokerscbe gendarmen naar het gevang van Dcndermon- de overgebracht. Deze onverwachte aanhouding heeft iu de gemeente eene grooto opschudding verwekt. De aangehoudene woont bij zijne ouders die mulders zijn. St. Nikolaas-Waas. Diefstal. Zater dag avond worden er op de wijk Klein Hulst ten nadeele van zekere D.., drie gouden rin gen, eene ketting en eene gouden speld ge stolen. De dader is reeds gekend. Schoonaarde, Zevende zoon. Zater dag is hel gezin van Frans Vlaeminck, uit de Langestraat, met een zevende zoon ver rijkt. Koning Albert heeft het peterschap aanvaard. Ter dier gelegenheid is heel do straat versierd en bovlagd. Denderleeuw. Brand. Zondag na middag omtrent 1 uur is er brand ontstaan in de woning van Casimir Wellekons op de wijk Lanjuit. Het vuur deelde zigh mede aan de woning van J. Van der Straeten, en deze stond ook weldra in laaie vlam. Beide woningen met al wat zij bevatten, zijn door het vuur vernield. Er bestaat verzekering. Hamme. Gestoken. Zondag avond om'9 ure, begaf den genaamde Joannes An denboom, 75 jaar oud, landbouwer,wonende Ardooislraat, huiswaarts. Onderweg werd hij verraderlijk aangevallen door een onbeken de die hem een steek in de bil toebracht. De wonde is 10 centimeters diep en stelt het le ven van den landbouwer in gevaar. Het slachtoffer werd in eene naburige herberg door een geneesheer verzorgd. Een onderzoek is geopend en men is op het spoor van den laffen aanrander. Het par ket is verwittigd. Hof stade. Aangerand. Zaterdag avond werd onze gazetverkooper, L. Schoof, alhier aangerand door twee personen, die hem onder bedreigingen geld vroegen. Schoof gaf eenige centen en zocht dan zijn heil in eene rasse vlucht, 't Is de eerste maal niet dat daar personen aangerand worden. DE VOLKSSTEM Zondag namiddag had alhier de plechtige aanstelling plaats van den Eerwaarden Heer Leopold Wcslerlinck, oud-onderpastoor te Lokeren, als pastoor der parochie van den H. Antonius. 't Weder stoeg mede. 't Was een echte zomersche dag. Aan volk ontbrak het dan ook niet. Talrijk waren de vreemdelingen die van de omliggende gemeenten naar Moer- beke waren afgezakt. Een prachtige stoet werd rond 1 ure na middag aan de statie gevormd. Ruiters en wielrijders'reden den nieuwen Herder te ge- moet lot aan de grenzen der gemeente, half weg Moerbeke en Wachtebeke. Eeneerewacht van vier ruiters omringde het rijtuig van dén eerwaarden heer pastoor ®n zoo bracht men hem binnen zijne nieuwe parochie, waar hij verwelkomd werd door den Kerkraad. Een weinig na 2 ure doortrok de stoet de bijzonderste straten der gemeente. Hij be stond uil veertig nummers die allen zeer goed verzorgd waren. "Vier praalwagens, verbeeldende St-Isidoor, de Landbouw.de Scheensvaart en de H. An tonius als kluizenaar, waren oprecht bewon derenswaardig. Na den optocht had in de kerk de plech tige aanstelling plaats, door den Z. E. H. Deken van Loochristy. De Z. E. II. Deken van Lokeren en de E. H. Pastoor van Thielrode waren de ge tuigen van den nieuwen Herder. Talrijke huizen waren versierd en bevlagd en welgepaste jaarschriften wenscliten den eerw. lieer Westerlinck vele jaren Wij voegen bij deze welgemeende wen- schen do onze. Moge God den arbeid van den nieuwe her der mild zegenen I Bericht.Op do Vastenavonddagen zullen geene gemaskerde personen binnengelaten worden ter herberg van Eugeen Van der Palt, Korte Nieuwslraat, 4, Aatst. 618 Zaterdag avond gebeurde een bloedig drama op den weg Aalst-Hofslade. Eenige minuten voor 8 ure, was in do herberg van Edmond Sonck twist ontstaan tussclien twee fabriekwerkers van Hofstade, de genaamden Jozef De Valck en Leopold Van den Abeele, nopens eene velokwestio. Dank aan do tusschenkomst van den her bergier, was de twist echter spoedig gedaan, en beiden gingen samen naar huis. Op straat erbegon de twist opnieuw en eensklaps trok Van den Abeele een dolkmes te voorschijn en plofte het in den rug van .zijnen tegenstrever. Het slachtoffer plofte loodzwaar ten gronde, terwijl de laffe kerel de vlucht nam. De Valck kon nog te been geraken en sukkelde tot aan de herberg van Sonck, waar hij andermaal neerviel. Een geneesheer werd onmiddelijk ter plaats geroepen en na verzorging werd De Valck naar het gasthuis overgebracht. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. De gendarmen van Aalst hebben een onderzoek geopend en Zondag werd de dader aangehouden. Maandag namiddag is het parket ter plaats gekomen. De zesdagenkoers te Berlijn Overwinning van Rutt-Stol De laatste uren zijn bijzonderlijk betwist geworden. Rult-stol en Moran-Fogler tracht ten verscheidene malen te ontsnappen, doch 't was vruchteloos. Do zegepraal werd dus in eindsprint be twist. Ruit, Root, Fogler en Halslead waren in lijn. De strijd was prachtig, doch Rott toonde zich den beste en ziehier de uitslag 1. Rutt-Stol, met 3896 kil. 600 meters (Berlijnsch rekord) bud rekord 3875kilom. 710 meters. 2. Fogler-Moran: op een kwaart wiel •3. Root-Hill, op tien centimeters. 4. Halstead-Drobach, op eene lengto 5. Gebroeders Sutter, op 3 toeren 6. Schail- wigg-Ehrert, op 5 ronden. MEDEDEELINGEN. AALST. Katholieke Vlaamsche Hoogeschooluit- breiding. De heer Gust. Van Nuffel gaat Dinsdag 13',en Februari eene voordracht geven over De Pers De voordracht werd over enkele weken ge houden te Lede waar ze een zeer grooten en welverdienden bijval genoot, want waarlijk de heer Van Nuffel kan voordragend en levens les geven. Ieder zal dus op post zijn om den jongen redenaar- lesgeven te hooren, met zijn zoo hedendaagsch praktisch onderwerp DE PERS Nooit is do strijd zoo geweldig geweest als nu. Op alle manieren heeft men het geloof aangerand, en de kerk en hare priesters worden belasterd en vervolgd Daarentegen is voor ons katholieken, het machtige en eenige wapen De Pers Als wij dat hebben is de wereld aan -ons, zegt Crèmieux, maak u meester van de pers en het overïgo zal volgen. Helaas onze tegenstre vers hebben datzelfde machtige wapen. De heer Van Nuffel gaat ons dat alles klaar en duidelijk uiteenzetten en ons tevens onzen plicht als katholieken, in dat opzicht voor oogen brengen. Zonder twijfel dus gaat de voordracht van den heer Van Nuffel het hooren waard zijn en allen met vrienden en kennissen komen we Dijnsdag avond te 8 ure naar het Landbou wershuis. Hier volgt het kort bestek der voordracht Wat is de Pers Wat moeten wij over de Pers denken Is de pers eene groote macht Gebrnih dier macht Haar invloed op de Beschaving Slecht. Hoe werkt de slechte Pers. Onzen Plicht als katholieken. Werking 1. Persoonlijk 2. In onze om geving 3. In onze goede Pers 4. Abonni- ren Inseiiren Gorrespondiren 5. «Ve ritas Besluit Door Waarheid en Liefde tot het hart der massa en naar de zege. LEDE Christen Vlaamsch Verbond. Zondag morgend, na de Hoogmis, werd er alhier een prachtige voordracht gehouden door den heer De Vylder, van Aalst, voor al de leden van het Christen Vlaamsch Ver hond. Onderwerp De Oogziekte. De Vlaamsche spreker legde daar kracht dadig alles uit, aangaande de gevaren welke er waren en waaraan men blootgesteld is, indien men ze niet rein houdt. Ook deed do achtbare vertolker ons op merken en bad spijt dat deze zoo nuttige les niet meer gevolgd werd door alle huismoe ders, welke maar al te dikwijls nalatig zijn in het reinigen hunner kinderen en alzoo de besmettelijke ziekteaan'gansch het huisge zin aanzetten, ja zelfs eene ganschegebuurte. Spreker eindigt met de aanhoorders aan te wakkeren, er ue beste vruchten van te doen afwerpen, door zijnen raad te volgen en naar geene straalremediën te luisteren. Daarna trad de lieer Doktor Rubbens op, de ziel en stichter van den bond, welke zoo veel goed bijbrengt. Deze dankto de heer De Vylder voor de moeite welke hij zich troostte; ook noodigdo hij alle familiën uit een lustige avond te passeeren op Dinsdag karnaval. Een lustige liederavond is dan voorbehouden, ten einde deze dagen in def tigheid over te brengen. Rechtbank van Dendermonde. JA G HTM IS D RIJF Alois Van Dammo van Beveren krijgt wegens jachtmisdrijf 400 fr. boet. Michiels Leopold voor dezelfde feiten krijgt 200 fr. boet. DIEFTE. Kamiel Van Laeré, wever te Wetteren, heeft in den nacht van. 2e October, den ge naamde Aehiel Van den Bruele 25 fr. ont stolen. Hij krijgt 3 maand gevang en 50 fr. boet. Beroepshof van Gent. MESSTEKEN. Alexis Brunffel, fan Bevre (Henegouw.) heeft te Viaene, aan Maurits Fauconnier, van Twee-Acren, 2 messteken toegebracht. De rechtbank van Audenaerdehad hem ver wezen tot zeven maand gevang en 50 fr. boet of 15 dagen. Hij moest ook 75 frank scha devergoeding aan Fauconnier betalen. Hel hof van beroep behoudt do eerste straf. Bruneel was en blijft aangehouden. DE SPELEN TE OOSTENDE. 't Is Zaterdag uitspraak geweest in do zaak der spelen van 't Kursaal van Oostende. Het vonnis zegt dat net lokaal uitsluitend voor de spelen ingericht was, dat de maat schappij geen gesloten Kring kon heeten gezien 1'500 personen er voorloopig besten digen toegang hadden zonder reglementaire aanvaarding, dat dé' negen komileitsleden niet uit persoonlijk winstbejag, handelden, maar de vergunninghouder M. Charpentier wel. Do komiteilsleden worden veroordeeld tot 26 a 50 frank boet ieder en gezamenlijk de twee derden van de kosten. M. Charpentier is verwezen tot 1000 frank boet en het an dere derde der kosleii. Boetstraffelijke Rechtbank van Audenaarde SLAAN. De genaamde Prosper Evraut, van yel- sicque, bracht, gedurende' een gerecht,' stekken toe aan Marinus Phaèyer. Dat kost hem zes maand gevang, 100fr. boet en 10 fr. voor dronkenschap, KLOP. Ptrus Van den Bossche, van Woubrechte- gerh', hèeft Henri Dé Vuvst1 eens afg-eram- meld en zijne wór.ing'geschonden. Dat kost hem eene maand gevang, 2 en 36 fr. boet. KLOP. EdwardDeMeuleitaere, vanMaeter,klopte op de rug van Oelina De Cöck. Prijs 100 fr, boet of 1 maand. AALST. De theater Grandsart Courtois, heeft Zon dag twee prachtige debutvertooningen ge geven. Het publiek was hoogst voldaan over het aangenaam verzot. Het is derhalve een spektakel dat hoogst aanbevelenswifardig is zoo door kunstsmaak als vermaak. Alle avonden om 8 1/2 ure, familievertoo- ning. BRUSSEL. Vlaamsche Schouwburg. Woensdag en Donderdag Don Cesar de Bazan, voorafge gaan door De Doode Man. De twee verdienstelijke leden van den VI. tooneeltroep te Brussel, Mevrouw Jeanne Schouwvlieghe, en M. Johan de Boer, hou den op 19 Februari bun, feestavond. Er zal te dezer gelegenheid, een enkele opvoering worden gegeven van Zwarte Griet, drama in 5 bedrijven door R. Faassen. Alhambra. De dekors en de kostumen van Princesse Dollar en de uitmuntende ver tolking maken van dit stuk een spektakel van le klas. Circus Max Schumann. M. Max Schu mann zal in het volgende seizoen bezit nemen van den koninklijken circus in do Onderwijs- straat. Het publiek zal dit met genoegen ver nemen. STAD ANTWERPEN 1903 53° trekking. 10 Februari 1912. Reekspn uitkeerbaar met fr. 110 711 3988 9306 13522 15906 25714 713 5-177 11560 14760 16646 25899 1335 7331 12170 15373 24888 24492 2313 8636 12911 15440 .25284 30809 35439 36765 37378 37674 Serie 2313 N1' 21 uitkeerb. met fr. 25000 24888 «02 2500 15373 «03 500 713 «04 250 12170 17 250 Obligation uitkeerbaar met fr. 200 S. N. S. N. S. N. S. N. 711 15 11560 12 15905 24 27492 16 3988 16 12933 03 16646 01 20809 14 7331 22 12933 16 25713 09 35439 23 8626 18 13522 04 27492 03 Obligation uitkeerbaar met fr. 150 S. N. S. N. S. N. S. N. .577 16 15905 03 16646 24 30809 24 12170 16 15905 17 25899 20 35439 01 12933 08 16646 02 25899 22 37378 11 15440 04 16646 07 30809 21 37674 12 15440 11 16646 12 30809 22 37671 19 OPENBARE VERKOOPING van een schoon en groot TE NIEUWERKERKEN, KWALESTRAAT. De Notaris LIMPENS te Aalst, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen, in liet openhaar verlcoopen Een schoon HANDELSHUIS met tuin en boomgaard, gestaan en gelegen te Nieuwerker- ken. Kwalestraat, nabij het Dorp, groot volgens meting 22 aren 98 centiaren,gekadastreerd sectie nummers 46b en 46c. verdeeld in twee koo- pen, als volgt Eerste koop. Een deel WOONHUIS begrij pende: voor-en achterplaats,poort.koolkot,stal ed 4 kamers, met een deel boomgaard en tuin, groot 11 aren 58 centiaren, palende oost koop 2; zuid het baantje, west M. Arthur Hosselacr en noord de straat. Tweede koop. Een deel WOONUIS bestaan de uitvoor- en achterplaats, trapzaal,eetplaats, keuken, schotelhuis, werkhuis, 4 kamers en rui me kelders,.met water- en regenpomp een deel' boomgaard en tuin, groot. 11 aren 40 centiaren, palende oost M. Am. Roelandt, zuid het baanije, west koop 1 en noord de straat. Voorschreven eigendom in gebruik door de eigenaar, M. Fr. Van Nedervelde. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 19 Februari 1Q,» Verblijf 27 iyi* telkens om 2 ure namiddag ter herberg Het Brusselsch Hof', gehouden door M. AlfonsPi- ron, te Nieuwer kerken, Dorp. VEIVDIXE VAIV TE MEIRE De Notaris TIBBAUT te Aalst, zal op Dijns dag 13 Februari 1912, om 8 ure voormiddag binnen de gemeente Meire, in het openbaar ver knopen A) Namens het Weldadigheidsbureel van Meire, aan goederen op Kapellevcld, in den Dael, en in de Wijmeersch. B) Namens M. Victor De Clippel, te Meire, aan zijne hofstede en land, in de Magerstraat. Namens dame weduwe De Swaef-De Smet, te Denilerliautem.in haar perceel bosch iu de blamv- bosschen tegen den watermolen, van mijnheer De Meyer, verscheidene koopen elshout en hoo rnen. Zie plakbrieven. Gewone conditiën en tijd van betaling mits borgstelling. 59" Bij stergeval OPENBARE VERKOOPING van Stoom- en Waterolieslagerij en een perceel Meerscli TE IMPE De Notaris MEERT, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslagen en gela gen, in liet openbaftï verkoópe'A Eerste koop Een woonhuis, met schuur, stalling, 'boom gaard, bakhuis, verdere aanhoorigheden en wa termolen, met al de daaVtoé noodigé vaste, draaiende, liggende en andere getuigen, gestaan en gelegen te Impe, Molenhoek, gekadastreerd wijk B, n" 346a, 346b, 347a en 348a, te samen groot 16 aren 20 centiaren, palende oost Dame Weduwe en kinderen Ignatius Victor Lefebvre, zuid de molenbeek, west Petrus Amand Luwaert en noord de kasseide, het Bureel van Weldadig heid van Impe en Baeyens Philemon en Maria Antonra. Tweede koop De gebouwen en katheilen van een stoom- en waterolieslagerij, en meerscli, met macliienen, maalsteenen en al de daartoe noodige getuigen, gestaan en gelegen te Impe, Molenhoek, geka dastreerd wijk B, nrs 349a en 395a, te samen' groot 7 aren 90 centiaren, palende oost den heer Amandus J.ievens, zuid koop drij, west Dame weduwe en kinderen Victor Gustaaf De Vos en M. Michel De Vos, noord de molenbeek. Op te leggen boomprijs 250 fr. Koopen een en twee samen slechts ingesteld 5000 fr. Derde koop Een perceel Meerscli, gelegen te Impe, Molen hoek, gekadastreerd wijk B, nummer 349a, groot 19 aren 40 centiaren, palende oost koop twee, zuid het Godshuis van Lede, west Dame Weduwe cn kinderen Victor Gustaaf De Vos en Michel De Vos, noord de molenbeek. Slechts ingesteld 1600 fr. Onmiddelijke ingebruiktreding van al de koopen. De kooper van koopen 1 en 2 zal vermogen heb ben m r wwaarde van 3-6-9 jaren in huur te ne- mei: fr. de roede, vrij van alle lasten, elf i en landen eu meerschen liggende in de nabijheid van gezegde koopen. ZITDAGEN Instel, Donderdag 1 Februari 1912. Verblijf, Donderdag 15 Februari 1912. Telkensom 1 uur nanoen, ter herberg In den Ouden Mol gehouden door den heer Eugeen De Landtsheer, te Impe, Dorp. 566 voor de Stad en het Arrondissement Aalst*; AALST. 19 Febr. Het Gemaskerd Bal der Koninklijke Harmonie, zal plaats hebben om 9 ure 's avonds in het lokaal. Zelfdp dag om 2 ure namiddag gemaskerde uitstap. 25 Februari In St Martensgesticht, te 5 ure, Liederavond O. De Hovre. Koste loos voor den Oud-leerlingenbond en hunne familie. 26 Februari. Davidsfonds. De Eerw. Heer J. Reynaert, Ph. D. en S. T. B., zal eene derde voordracht over Ge- loofsverdediging geven in den Ka tholieken Burgerskring, te 8 uren 's avonds zeer stipt. Vrije toegang voor iedereen. 10 Maart. Opvoering ten stedelijken Schouwburg door 't Koninklijk Tooneel- en Letterkundig Gezel schap 't Land van Riem van De Eenige,tooneelspol in 3 bedrij ven Vóór het Diner blijspel in één bedrijf. 16 Maart. Opvoering door de koninklijke maatschappij De Catharinisten ter stedelijken schouwburg van Muurbloempjes en Joan- Miirio 24 Maart In de grooto feestzaal van het Sint Jozefscollege, Voordracht met lichtbeelden over Temples et tombeaux de la vieille Egypte door Staatsminister J. Van den Heuvel. NIEU WERKERKEN. 18 Februari. Luisterrijk Tooneelfeest, té ge ven door de Tooneelafdeeling der Zangmaatschappij Kunst naar Vermogen van Cherscamp, in het klooster. Men zal opvoeren Jan Metsers drama in 1 bedrijf en Smidje Smêe kluchtspel in 3 bedrijven. HERDERSEM. ilS Februari. Plechtige inhuldiging van den burgemeester, den heer Sylvain Verholst. Om 2 ure afhaling bij den heer arrondissementscommissaris. LEDE 20 Februari (Vastenavond). Voor de leden van het Christen Vlaamsch Ver bond en hun huisgezin, prachtige Liederavond, om 4 ure slipt, in dö zaal der Bewaarschool. GEERAARDSBERGEN 18 Februari Groot tooneelkundig feest door de Klauwaartsgilde in de zaal van den Werkmanskring. Opvoe- ring van Graaf de Taillis en zijne zonen beroemd drama In vijf be drijven, door J, Verhulst. 17 Maart geeft de gunstige en alomgekende maatschappij Do Breydelszonen een luisterrijk avondfeest. Men zal opvoeren Hugh Schott of De Lichttoren beroemd drama in 3 bedrijven en tot slot «De School meester blijspel in 1 bedrijf. NINOVE. 18 Februari. Katholieke Volks kring, IIand in Hand, luisterrijk Concert. Men zal opvoeren Tar cilins, godsdienstig drama in 4 bedrijven, bewerkt door Petrus Callebaut. DENDERWINDEKE. 18 Februari. Luisterrijk toon- en tooneel kundig avondfeest. Te geven in de feestzaal door de fanfarenmaat- schappij Vredelust OPENBARE VERKOOPING van een 'l'JbJ HVTF»E De Notaris MEERT te Erpe, zal namens wien liet behoort in het openbaar verkoopen Eenige koop. Een perceel LAND, gelegen te Impe, op Des- telrot, gekadastreerd sectie A, nummer 327, met eene grootte van 19 aren 50 cent., palende ten oosten jufvr. Maria Theresia Roman en den heer David Van Hauwermeiren, zuid den heer Remi Janssens, west den heer August Luwaert on noord de weduwe en kinderen van den heer Hec tor Ghislain De Craecker. Gebruikt zonder termijn door den heer Louis Camille D'Haese en Alexander De Koker, beide le Impe. ENKELE ZITDAG: Donderdag 19 Februari 1912 Om 2 uren namiddag-, ter herberg - ln den Ou den Mol-, gehouden door den heer Eugène De Landtsheer, te Impe, Dorp. 600 N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht tie datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te declen. 1000 Kanadaplantsoenen ie koop bij Alois Michiels, te Aalst-Miilbeek, Paperodedries.477 MARKTPRIJZEN Aalst. 12 februari. Hopmarkt onver anderd, prijzenvasthoudend fr. 232.50—240.00. Geeraarsdbergen 12 februari.—Tarwe de 100 kilos 20,50Mastéluin 18,00; haver 22,00; Rogge 17,00; booneu 21,50Aardappelen 8,50; Hjnzaad 3 i,00 koolzaad 00,00 boter de kilo 3,40 a 3,70 eieren per 25, fr. 3.40 ruw vlas 0.94. Viggenen 40, Hoornbeesten 98. van M. Camiel Praet, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, 6 12 februari. 15 ure: Barometer 753° Wind: zuid Thermometer 9°9 Vooruitt.; regenachtig.

De Volksstem | 1912 | | pagina 3