Sterfgeval. Dramatische poging tol zelfmoord to Ninove Stadsnieuws. De moordpoging te Hofstade. KIESKH&Ü9JK. Rechterlijk kronijk. Rechtbank van Dendermonde. VERMAKELIJKHEDEN Tli. Stevens, Gemeente Meldert. GOEDE ZAAILANDEN TE HERDERSEM. FEESTWIJZER Weerkundige waarnemingen een perceel IVIeersch BEHUISDE HOFSTEDE 14 FEBRUARI 1912 men zijn bij middel van valsche sleutels in de woning- geraakt. Omvergeworpen. Een man, die Zon dag avond, rond 10 ure, met eene stootkar lang,8 de Jubelfeestlaan kwam, werd omver geworpen door een elektrieken tram. Het slachtoffer werd in hopeloozen toestand naar nSl gasthuis overgebracht, Brand. Tijdens de afwezigheid der huurders, is er Zondag- avond brand uitge broken in het huis nummer 52, der Water- passlraat. Hel. vuur begon in eene' kleerkas en nam spoedig eene groote uitbreiding. Ge- lukkiglijk kwamen de pompiers spoedig ter plaats en na eene halve uur werkens geluk ten zij er in het vuur te overmeesteren. De luitenant der pompiers. M. Van Nerom, die per rijwiel naar de plaats der ramp reed, viel onderweg en bekwam eene nogal erge wonde aan de knie. Winkeliers koopt uwe ellegoederen In de beste conditiën bij Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutstraat, 41, Aalst. Thienen. Doodelijk ongeluk.Zondag morgend is alhier een schrikkelijk ongeluk gebeurd. Ten 11 1/2 ure kwam de stoomtram van Sl-Truiden voorbijgereden. De 3 1,2 ja rige Romain Adang werd, men weet niet hoe, door de lokoinolief verrast. Het kind werd een tiental meiers ver medegosleept. Het was afgrijselijk vermorzeld. Een bijge roepen geneesheer kon enkel den dood vast stellen. Het lijk van het slachtoffer werd naar het doodenhuis op het gemeentekerkhof gedra gen. Wat is Catz 't beste maagbitter. Ham me. Messteek. Zekeren Rosart Petrus, geboren te Sinaai, 30 jaar oud, is aangehouden en naar het gevang van Den dermonde overgebracht. Naar het schijnt heeft hij volledige bekentenissen gedaan. Het slachtoffer, Aendenboom, is nog niet buiten gevaar. Moeder geef mij drie franken. Waarom Om eene flesch THEOBROMA te gaan halen. Ik ben zoo Hauw en de dokter heeft mij gezegd neem het, a zult verkloeken. Als het daarom is mijn zoon, zal u ze krijgen want niets gaat boven de gezond heid noch geld. noch goed Te Aalst bij al de lieeren apothekers. St-Gil lis-Waas. Velo-ongeluk. Zon dag avond om 7 ure werd Cyriel Van Haute, postbediende, door eenen velorijder in de Statiestraat overreden. De velorijders die met drien waren en geen licht hadden, lieten hun slachtoffer liggen. Voorbijgangers namen hem op en leiden hem huiswaarts. Hij klaagt over inwendige pijnen in den schouder en in de zijde. De velorijders waren denkelijk van Kemseke. Gevecht. Zondagavond ontstond er ruzie in de Statiestraat over de blokmakerij tusschen Th. en G. M. Weldra werden zij handgemeen en van weerskanten kwamen er vrienden tusschen, zoodat er een algemeen gevecht plaats greep. De messen werden ge trokken. Verscheidene personen zijn nlin of meer gekwetst. Een raam van het huis G. M werd totaal verbrijzeld. Vlierzele, Paepegem. Zondagnacht, rond 12 ure, ontstond er twist in eene her berg dezer wijk, tusschen de genaamde Remi Rasschaert, 40 jaar oud, schupmaker, en Guslaaf Meuleman, 35 jaar, poeldenier. Beiden gingen buiten en een gevecht ont stond, Meuleman, een gebrekkelijko zijnde, ziende dat bij het onderspit ging delven, trok zijn mes en bracht Rasschaert eenen steek toe in zijne kin. Daarop nam dezen de vlucht. Wichelen. Dieven. De dieven op kunne ronde zijnde, der kloosters en pen- sionnaten, hebben een bezoek gebracht, aan het klooster te Wichelen, en stolen er al de schoenen en regenschermen, waarde 160 fr. van de kostgangers en kloosterzusters. 's Morgends opstaande, hadden zij geene schoenen meer om aan te doen. De daders zijn lot heden onbekend, zij hadden het slot der kamer uitgezaagd, waai de schoenen stonden, om daar binnen te ge raken. Okegem.Men bericht ons, dat er bin nen kort een posloverdraagkantoor alhier zal ingericht worden. Lokeren. Familiedrama. Maandag avond rond 8 ure, kwam de genaamde V. wonende in de Karrestraat, bedronken te huis. Zijne vrouw maakte hem opmerkingen Hij greep eenen stoel en sloeg hem zijne vrouw op het hoofd. De vrouw stortte be wusteloos ten gronde. De policie ter plaats geroepen heeft een onderzoek gedaan. Men verwacht dat V,zal aangehouden worden. Lede. Gevallen. Maandag avond, toen de genaamde J. Vermeiren van zijn werk kwam, viel hij nabij zijne woning zoo ongelukkig, dat hij in eene haag terecht kwam en erg in het aangezicht gekwetst werd. Het slachtoffer verloor veel bloed en moest verzorgd worden. DE VOLKSSTEM Maandag avond, rond 7 ure kwam de dochter van Victor Waegemans, Geeraards- bergsche steenweg, naar huis, uit het hos pitaal, waar zij drie weken verbleven had. Tot groote verbazing vond zij de deur ge sloten. Het meisje klopte doch vruchteloos. Daar de sleutel langs binnen op het slot stak kreeg het meisje kwade vermoedens. Men ging in allerhaasl de policie verwit tigen en de agent Van den Meersche kwam seffens ter plaats en Icon langs het aanpalende huis langs achter binnen geraken. Men deed een licht branden, en daar men den man in huis niet vond, ging den agent naar boven. Een vreeselijk schouwspel rees voor zijne oogen op. Victor Waegemans lag op de zolderkamer in een bloedplas uitgestrekt. Ilij had zich bij middel van een broodmes willen zelfmoor den mee zich de keel over te snijden. Men deed spoedig de geneeshees Maes komen, die den gekwetste de noodige zorgen toediende en hem daarna onmiddelijk naar bet hospitaal deed overbrengen. De toestand van Victor Waegemans is hopeloos. Men kent de oorzaak van do wan hopige daad niet. Maandag 12 Februari 1912 is te Wanzele in den Heer ontslapen, Dame Nathalie De Boe, oud 78 jaren, Wfi Van Achter, moeder van den Eorw. Heer Pastoor der gemeente Wanzele. De begraving heeft plaats Woens dag 14 Februari 1912, om 9 1/2 ure 's mor gends in de parochiale kerk van Wanzele. Uitgesteld. De fransche apologetische voordracht voor mannen.die de E. P. Dohet, s.j. moest geven, den 15eu in het St-Jozefs- college, word eene week verschoven en is vastgesteld op Donderdag den 22 Februari •m 8 ure 's avonds.Namen9 de Congratie der leeren. Maandag namiddag is liet parket van Den dendermonde, alhier een onderzoek komen doen over de moordpoging, op de Valck ge pleegd. De magistraten ondervroegen het slacht offer in hel gasthuis van Aalst. Het is on waar dat De Valck overleden is. Zijn toe stand is zelfs zooveel verbeterd, dat de geneesheeren •hoop hebben hem te zullen kunnen redden. De dader is in het gevang van Dendermonde opgesloten. Arrondissement Dendermonde. Zondag laatst greep te Dendermonde de Algemeene Poll der Afgevaardigden van het Arrondissement plaats. Des voormiddags greep eene zeer belang rijke vergadering plaats op dewelke de ver- schillige kandidaten het woord voerden en beurtelings luidruchtig toegejuigd werden door het overgroot getal aanwezigen. Des namiddags om 2 1/2 ure begon de be legde Poll, die de volgende uitslag gaf SENAAT. le EffektiefBaron de Neve de Roden, uit tredend Senator, Burgemeester van Waesmunster, met 357 stemmen 2® EffektiefHeer Ridder Schellekens, Ad- vokaal te Dendermonde. Plaatsvervanger Libbrecht Karei, Bestuur der der Koninklijke Buskruitfabriek le Wel leren. KAMER. 1® Effektief Emiel Tibbaut, uittr. Volks vertegenwoordiger, met 379 stemmen 2e Effektief Leo Bruynincx, uittr. Volks vertegenwoordiger, met 386 stemmen 3° Effektief Victor Van Sande, Plaatsver vangend Volksvertegenwoordiger, met 386 stemmen 4® Effektief: O. Vermeersch, Notaris te Den dermonde. Plaatsvervangers 1. O. Vermeersch, voor noemd 2. Rubbens, Burgemeester van Zele 3. Neerincx, Burgemeester va.t Baesrode 4. Maeyers, Eigenaar, te Harame. Deze uitslag was den wensch en de groot ste voldoening van al de aanwezigen en den heer Voorzitter Gooremnn, wakkerde dan ook allen aan onverwijld de handen aan 't werk te slaan en vrienden en kennissen aan te -spreken om den goeden uitslag der aanslaande verkiezing te verzekeren. BEDRIEGER. Clement Bosteyns van Antwerpen, zonder gekende verblijfplaats, die reeds verwezen werd voor diefte en misbruik van vertrou wen heeft bij M. Verboeren, velomaker te Lebbeke ook bedriegerijen gepleegd. Hij be weerde advokaattezijn to Brussel en bestelde er eene motocyclet. Hij gelukte er in een rijwiel geleend to krijgen en gaf hem niet terug. Hij krijgt 18 maand gevang en 200 fr. boet. ERGE ZAAK Pieter Lauwers, metser te Boveren, voor erge feiten, krijgt 2 jaar gevang en 10 jaar berooving zijner burgerrechten. De onmid- delijke aanhouding wordt bevolen. DIEFTE Frans Vereecken, van Sint Nikolaas, heeft ten nadeele van M. Claeys eene frak gestolen. Hij krijgt 3 maand gevang en 50 fr. boet. DOODELIJK SPOORWEGONGELUK TE CIIEK3KAMP Over een viertal maanden werd 's mor gends vroeg, eene bejaarde vrouw, van Lede bij Aalst, aan eene barreol te Cherskamp door eonen trein vermorzeld. De erfgenamen spanden een proces in tegen het spoorweg-bestuur. De rechtbank van Dendermonde had hun eene vergoeding toegekend van 2500 fr. Het Beroepshof heeft de vergoeding ge bracht op 7500 fr. MEDEOEELB2\2GE N. AALST. De theater Grandsart Courtots met zijn prachtig familiespektakel bekomt thans een machtigen bijval. Alle avonden om 8 1/2 ure, eene voor stelling. Concert der Catharinisten, 11 Febr. 1912. Zondag laatst gaven onze Catliarinisteu hun jaarlijksch concert. De Loockxavond verleden jaar en de publieke kooruitvoering ter Groote Markt vóór twee jaar. hadden ons geleerd dat de muziekavonden d or de Rederijk kamer op touw gezet, altijd in orde zijn, van veel goeden smaak getuigen en ver zorgd worden tot in't haarfijne. Het concert van Zondag laatst evenwel heeft onze verwachtingen waarlijk overtroffen. Er was een keurig programma, om de kieskeu- rigsten zélf le bevredigen de heeren Loockx, pianist, en Lauwereys, declamator, verleenden hunne medewerking de symphonie trad op het gemengd koor (125 uitvoerders) ging omle koren zingen en De Leie van Benoit uitvoeren. Wat kan er meer worden gewenseht Wemogen, uit plaatsgebrek, in geen bijzon derheden treden,noch de verschillende deelen \nn het concert bespreken. We kunnen dus niet op het uitbeeldingstalent en de prachtvolle deMa- matiekunst van leeraar Lauwereys uit Antwer pen wijzen: we mo«f|en ons liet genoegen ont zeggen in te gaan op'de virtuositeit als pianist van meester Loockx; ook kunnen we de loffelijke woorden niet neerschrijven die we" voor de sy phonie wenschten in 't midden te brengen, Het weze ons enkel gegund de aandacht te roe pen op het gemengd Koor der Catharinisten een ware keurbende zangsters en zangers, zoo voor kwaliteit als voor kwantiteit. Zangvast- lieid, juistheid in't weergeven der toonscliakee- ringen, tucht, samenzang. Dat alles is waar lijk uitstekend. De Rederijkkamer verricht met deze concerten zeer verdienstelijk werk waarvoor de Aalstersehe burgerij haar dankbaar is .Van het gemengd K oor verwachten we nog veel. Een bede Ilooren wc de Leie nog eens, op een uwer kunstavonden Catharinisten I Ja hé? En Vlaanderen van meester Loockx er bij Aan toejuichingen heeft het Zondag niet ont broken. Het publiek is waarlijk in vervoering geweest en eenparig klonk liet links en rechts in de zaal het ontbreekt voorwaar bij de Cathari nisten aan geen werkkracht en initiatief. Steeds gaan ze mei bun groolekwantiteit werkers voort om immer meer en meer de kwaliteit hunner uitvoeringen tot een hoogen trap van volmaakt heid te leiden. Hulde dan ook aan het knap bestuur dat zoo gewetensvol «le grootsche plannen van haren voorzitter, bouwmeester Goethals, weet uit te eren. BELGELE-WAAS Dubbel gouden jubelfeest Zondag uamiddag vierde men alhier het jubelfeest van Petrus Van Bossche, sind: vijftig jaren lid der maatschappij van onder lingen bijstand St-I^ochus Om 3 ure werd de .jubelaris stoetsgewijze met de fanfaren aan het hoofd naar hot ge meentehuis geleid, waar hem door den heer burgemeester, voorzitter der genoemde maatschappij, een schoon geschenk werd aangeboden. Daarna werd den jubelaris eene serenade gebracht te zijnen huize. Gansch de buurt was bcvlagd en liet huis van den jube laris schoon bekroond. Des Maandags vierde dezelfde persoon en zijne echtgenoot©. die reeds 54 jaar gehuwd zijn, hun gouden bruiloftsfeest. Om 8 ure had er eene jubel- mis plaats, waarna zij op het gemeentehuis door don heer burgemeester ontvangen wer den, die hun namens het gemeentebestuur den eerewijn aanbood, alsook nog een ge schenk. Heel den dag hadden er in de Kuurt feestelijkheden plaats ter eere van de geluk kige oudjes. Beroepshof van Oent. BEKRACHTIGD Eduard De Meerleer, aangebonden, en Camiel Schouppe, zijn beticht de echtgenoo ten Van den Berghe, te Herzole, mot den dood bedreigd le hebben. Do recb'hank van Audonaerde, had de twee belichten daarvoor verwezen, elk tot een jaar gevang en 26 fr. boet of acht dagen. Het Hof van beroep bekrachtigt het eerste vonnis. BRUSSEL. Vlaamsche Schouwburg. Woensdag en Donderdag Don Gesar de Bazan, voorafge gaan door De Doode Man. De twee verdienstelijke leden van den VI. tooneeltroep te Brussel, Mevrouw Jeanne Schouwvlieghe, en M. Johan de Boer, hou den op i9 Februari hun feestavond. Er zal te dezer gelegenheid, een enkele opvoering worden gegeven van Zwarte Griet, drama in 5 bedrijven door R. Faassen. Al ham bra. De dekors en de kostumen van Princesse Dollar en de uitmuntende ver tolking maken van dit stuk een spektakel van leklas. Circus Max Schumann. M. Max Schu mann zal in hel volgende seizoen bezit nemen van den koninklijken circus in de Onderwijs- straat. Het publiek zal dit met genoegen ver nemen. MARKTPRIJZEN Aalst. 13 februari. Hopmarkt onver anderd, prijzen vasthoudend fr. 232.50—240.00. Anderlecht, 13feb. Yerkensmarkt, te koop 93Ö7, prijs per kilo op voet 1,00 a 1,14. iDSendermonde, 12 feb. Tarwe 20,00; rogge 18.00; lia\er 22,50; lijnolie 8b; koolzaadolie 69;id. geziii verd 7550; I ij nkneken 2b50;koolzaadkoeken meststof 16,50 boter 3,20 eieren 2,80 aardap pelen 0,00; graan van La PJata 45.00 id. Indië Campliore 30,00; 250 groote hoornbeesten. Leaven, 12 feb. Landbouwtarwe 20.50 ft 20,75 handelstarwe 20,50 rogge 18,75 voe- derhaver 22,00 brouwhaver 22,25 koolzaadolie 75,00: lijnolie SS,00 strooi 4.S0 hooi 8,00 bo ter 3,Su tarwebloem 26.75 gort Romy 30.75 tarwezemelen 16,75 lijnkoeken 25,00 eieren 3,25. aardappelen 7,56 a 8,50. Lede. Dijnsdaginarkt. konijnen 1® kwal. 1.50 de k. jonge konijnen, 2.25. oude duiven 0.70 jonge duiven, 1.90't koppel, boter 4.00 totO.OO. eieren de 25, 3,50 tot 0,00 Assche, 18 feb. Tarwe 19,00 a 20,00 rogge 16,00 a 17,00 haver 21,00 a 22,00 aardap pelen 7,00 a S.OO boter 3,75 a 3,85; eieren 3,00a 3,25 kiekens 2,75 a 3.75 konijnen 1,75 a 2,75; hesp 1,95; viggens3C ft 36; hop 220 a 000. WISSELAGENT 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per dui/.-nd. lvostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. 0FFICIEELE KW0 TEERING BEURS VAN BRUSSEL 12 FEB. Leen wan Staat, Provin., Steden Belgische leening 1* r 2* r 3* r 3 3 2.5 Het Gemeentebestuur maakt hekend, dat overeenkomstig de voorschriften van het Landelijk Wetboek, er zal overgegaan wor den, den 22 Februari 1912, tot de grens scheiding van den buurtweg Nr 50. De bewerkingen zullen gedaan worden door den lieer Hendrik Van Cleynenbreug 1, Landmeter van het kadaster le Aalst. De aanpalende eigenaars worden verzocht zich op den bepaalden dag Ier plaats te he geven ten einde er hunne opmerkingen ken baar te maken. Meldert, den 4 December 1911. D. D. Burgemeester, 492 Pieter DE VOS. Kongo uitkeerbaar, Kongo (Loten) Annuïteiten3 Gemeentekrediet3 1868 3 Buurtspoorw Jan -Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderlecht 1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2.5 1903 2 Brussel 19022,5 Brussel 19052 Zeehaven 2 Charleroi 19053 Gent 1896 2 Elsene 18803 19083 5 Laken 19023 I.uik 18603 1897 2 1905 2 Meckeien 18853 1897 3 Oostende 1852 18982 St.-Gil lis 191)43 St-Joos-ten-noodu 18813 Schaarbeek (100 fr.)2 - (500 fr.3 Spa 1909 3 5 Doornik (50 fr.)3 Ver viers 1873 3 - 18933 8S.25 88.35 3S.40 99 84 S9.30 86.— 104.— 85.25 102.25 97.10 po!— 82.25 97.— S0.— 71.50 132.- 74.— 76.75 8ö!r?0 71.50 70.75 84.— 132.2" 74.50 Oiïenlaare van De Notaris DE VfS, te Aalst, zal ten verzoeke van wien liet behoort, met gewin van instelpre- mie en van gelagen, openbaar verkoopen GEMEENTE HERDERSEM. Eerste koop.Eene partij Zaailand, gelegen te Herdersem, aan den breeden Weg, bekend ten kadaster sectie B. deel van nummer 935, groot volgens meting 30 aren 92 centiaren, en volgens kadaster 33 aren 30 centiaren, palende noord de heeren Callebaut, te Wieze, oost de kinderen De Coninck, zuid den volgenden koop, westGustaaf Beeckinan en Karei Muylaert. Op te leggen 1' «ontwaarde 185 fr. Tweede koop. Eene partij Zaailand, gelegen te Herdersem, aan den breeden Weg, bekend ten kadaster sectie B, deel van nummer 935, groot volgens "meting 30 aren 92 centiaren, en volgens kadaster 33 aren 30 centiaren, palende noord den voorgaanden koop, oost de kinderen De Coninck en de weduwe Callebaut, zuid den volgenden koop, west Gustaaf Beeckman en Jan Buyle. Derde koop. Eene partij Zaailand, gelegen te Herdersem, aan den breeden Weg, bekend ten kadaster sectie B, deel van nummer 935, groot volgens meting 30 aren 92 centiaren, en volgens kadaster 33 aren 30 centiaren, palende noord den voorgaanden koop, oost de weduwe Callebaut, zuid de kinderen De Coninck, west Frans Van Nuffel-en den Arme van Herdersem. Al deze koopén zijn in gebruik bij de weduwe Callebaut, te Wieze. ZITDAGEN Instel Maandag 5 0 Verblijf Maandag 19 Februar' 191?. telkens om 2 ure namiddag, ter herberg gehou den door den heer Leon Muylaert, te Herder sem, nevens de Kerk. voor de Stad en het Arrondissement Aal# van M. Camiel Praet, opticien-specialiste Aalst, lange Zoutstraat, 6 13 februari, 15 ure: Barometer 75 Thermometer Wind: zuid zuid-west Vooruitz.: regenachtig. AALST. 19 Febr. Het Gemaskerd Bal der KoninklijRf Harmonie, zal plaats hebben om 9 ure's avonds in het lokaal. Zelfdt dag om 2 ure namiddag gemaskerd^ uitstap. 25 Februari ln Sl Martensgesticht, le 5ure^ Liederavond O. De Hovre. Koste loos voor den Oud-leerlingenbond en hunne familie. 26 Februari. Davidsfonds. De Eerw. Heep J. Reynaerl, Ph. D. en S. T. B.„ zal eene derde voordracht over Ga» loofsverdediging geven in den Ka tholieken Burgerskring, te 8 uren 's avonds zeer stipt. Vrije toegang voor iedereen. 10 Maart. Opvoering ten stedelij ken Schouwburg door 't Koninklijk Tooneel- en Letterkundig Gezel schap 't Land van Riem - van De Er.Nit.i;,tooneelspel in 3 bedrij ven Vóór het Diner blijspel in één bedrijf. 16 Maart. Opvoering door de koninklijke maatschappij De Catharinisten ter stedelijk en schouwburg van Muurbloempjes en Joan» Marie -24 Maart In de groote feestzaal van hefe Sint Jozefscollege, Voordracht met lichtbeelden over Temples et tombeaux. de la vieille Egypte »t door Staatsminister J. Van den Heuvel. NIEU WERRERKEN 18 Februari. Luisterrijk Tooneelfeest, te ge ven door de Tooneelafdeeling d«r Zangmaatschappij Kunst naar Vermogen van Cherscarup, in het klooster. Men zal opvoeren Jan Metsers drama in 1 hedriji en Smidje Smêe kluchtspel in 3 bedrijven. HERDERSEM. 18 Februari. Plechtige inhuldiging van den burgemeester, den heer Sylvaia Verhelst. Om 2 ure afhaling bij dea heer arrondissementscommissaris. LEDE 20 Februari (Vastenavond). Voor de leden van het 'Christen Vlaarasch Ver bond en hun huisgezin, prachtige Liederavond, om 4 ure stipt, in de zaal der Bewaarschool. GEERAARDSBERGEN 18 Februari. Groot tooneelkundig feest, door de Klauwaarlsgilde in de zaal van den Werkmanskring. Opvoe ring van Graaf de Taillis en zijne zonen beroemd drama in vijf be drijven. door J. Verhulst. 17 Maart geeft de gunstige en alomgekende maatschappij De Broydelszoneii •en luisterrijk avondfeest. Men zal opvoeren Hugh Schott of De Lichttoren beroemd drama in 3 bedrijven en tot slot ««De School meester blijspel in 1 bedrijf. NINOVE. 18 Februari. Katholieke Volks kring, IIand in Hand, luisterrijk: Concert. Men zal opvoeren Tar- citiusgodsdienstig drama in 4 bedrijven, bewerkt door Petrus Callebaut. DENDER WINDEKE. 18 Februari. Luisterrijk toon- en tooneel kundig avondfeest. Te geven in üe feestzaal door de fanfarenmaat- schappij Vredelust LEEUWERGEM 12 Mei Groote gewestelijke vergadering en betooging van Xaverianen. 24 Maart Prijsbolling met de platte bol, ten lokale der maatschappij Dé Vrije Bolders Geeraardsberg- scliestraat, 46, Aalst. Inschrijvin gen van heden af. N. B. Dc katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te declen. 1000 Kanac/aplantsoenen te koop bij Alois Mich iels, te Aalst-Miilbeek, Paperodedries. 477 OPENBARE VERKOOPING van XE LEDE De Notaris OSCAR TIBBAUT, te Aalst, zal in het openbaar verkoopen GEMEENTE LEDE. Een përccel MEERSCII, ten deele Bosch, op Ledeshauwkcn, wijk B, nnmmers 569 en 570, groot 30 aren 60 centiaren. EENIGEN ZITDAG Donderdag 29 Februari 1912, ten 3 ure namiddag ter herberg «De Roos bij den heer Van Sande-Singelyn, te Hofstade aan den steenweg. 612 OPENBARE VERKOOPING van eene TE ERONDEGEM HOEKSKEN De Notaris SCHELFHOUT, te Oordrgeni. zal nanienswien het behoort, niet gewin van palm slagen en gelagen in het openbaar verkoopen Eene behuisde HOFSTEDE gestaan en gelegen te Erondegem, wijk Hneksken, aldaar gekadas treerd, sectie B. nummer 872, met eene grootte van 5 aren 20 centiaren, palende 1® de erven Ras schaert, 2e Petrus Van Wezemaalj 3® de kinderen. Van Cantor, 4e August Ediors, 5® den heer Baten. Bewoond door dame weduwe Stephanie Le- meire. ZITDAGEN Instel: Maandag 26 Februari 1Q19 Verblijf: - 11 Maart telkens om 2 ure namiddag^ ter herberg, bij den heer August Lemeire, te Erondegem, nabij den bar reel.

De Volksstem | 1912 | | pagina 3