BUITENLAND. NIEUWSBERICHTEN. De werkstaking in den Borinage 2 DB -VOLKSSTEM Frankrij lt De militaire luchtvaart. In de Sorbonne lieeft Zondag, onder voorzitterschap van tlernenceau, eene vergadering plaatsgehad, {Waarhij het militaire vlieg wezen werd be sproken. De senator Reynaud, die zelf een Van de bekwaamste vliegers van Frankrijk is, hield eene rede, waarin hij na eenfl zinspe ling op den door keizer Wilhem uitgeloofde 50,000 markprijs, verklaarde, dat de natie, die den eersten rang iu vliegwezen inneemt, ook dq eerste van de wereld zal zijn. liet JPransche volk is op het punt van zijne ge schiedenis gekomen, waar liet slechts be hoeft te willen, om grooter te zijn dan ooit De ontdekkingsreiziger, Bonnalai, deelde mede, dat alle gemeenten, alle vereenigin- gen, alle financieele instellingen, en alle scholen uilgenoodigd zullen worden, eene nationale geldinzameling voor liet militaire vliegwezen te houden, voor dit vierde leger, 'waardoor Frankrijk, sterk zal zijnen eerbied afdwingen zal. Op het einde van de vergadering gaf een rijk n ij veraar, eene gift van 100.000 fr. voor de militaire vliegerij. Verder werden aan het ministerie van oorlog twee vliegmachienen on verscheidene stukken grond tot het hou wen van loodsen, geschonken. Drama der zinneloosheid. Drie gekwet sten en een doode. In het dorp Les Gha- pelles viel een drama der zinneloosheid voor. De mair dier plaats. M. Ducray, was twee geburen tegengekomen en had ze in zijn stal gebracht 0111 eene zieke koe te zien. Mev. JDucray volgde er de drie mannen. Toen de groep den stal verliet, schouderde do dienstbode, die in een hoek zat, een ge weer en loste twee schoten op zijne meestors. Ducray en zijne vrouw werden erg gewond. Tevens schoot de knecht op een gebuuf, welke eveneons is gewond geworden. Daarna schoot de dader van dal drama zich door liet hoofd. De echtgenooten Ducray verkeeren in ster vensgevaar. De moordenaar welke vroeger tot eene rijke maar thans geruïneerde familie be hoorde, moet in een aanval van zinneloosheid hebben gehandeld. Sinds lang gaf hij teekeus yan geestesverwarring. Door den wind gedood. Vier soldaten van Auxerre begaven zich zondag per rijwiel naar Chables 's naclils keerden zij terug naar Auxerre, doch hadden tegen een ge weldigen wind te worstelen do vier wielrij ders werden door een bloedopdrang getrof fen. Maandag mofgend werd een der slacht offers op vier kilomeiers van Auxerre gevon den, en de drie andere wielrijders op zeven kilometers van dezelfde gemeente. Een dezer laatslen had ™»eds opgehouden te leven. Duitscliland. Verspieding. Uit Essen aan do Ruhr wordt aan de bladen gemeld, dat de geheolo policiemaclit van Wilhelmshafcn zal worden vervangen. I11 het industricele gebied is aan de policiebesturen verzocht do beambten op le geven, die bereid zijn zich naar Wilhelms- hafen te laten overplaatsen. De maatregel staat in verband met de verschillende geval len van landverraad, waarin de policiebe- amhlen van Wilhelmshafen betrokken waren. Mijnrampen. Bij Schwarwald in Sile- zië brak brand uit in de mijn Lytbanda. 40 arbeiders werden door de ramp verrast. iZeven lijken waren Maandag reeds opgehaald geworden. Niettegenstaande do ondernomen reddingswerken kon men tot de andere kool mij ners niet geraken tengevolge van den rook en rnen denkt de ongelukkigen niet te zullen kunnen redden. Tevens meldt men uit Essen aan de Ruhr dal hij Gelsenkirchen, in de mijn Rhein-Elbe, eene ontplofling voorkwam hij het horen eener gaanderij. Een arbeider werd gedood en een andere is stervend. Verscheidene per sonen zijn geworden. OF wie is mijne moeder Historisch Tafereel 6 le vervolg. •Stella sprong op, en wierp zich naast haren rader op de knieën.Zij riep metgloeiende wan- pen Wie zou 't durven wagen,mij van de ze plaats hier te verwijderen Niet waar, va der, gij kunt, gij wilt uwe dochter niet mis sen In eene soort van rampzalige opgetogen heid, blikte de lijder op het meisio neder, en murmelde op eenen schier plechtigen toon 1Neen, ik kan, ik wil u niet missen doch wat vraagt de liel'do naar het verwoeste va derhart Ik bemin Cormenin nietwierp zij spoedig op. O Stella, riep de markgravin uit de deur haar vertreks, waarbinnen zy te weeg was te treden Jules Cormenin is nochtans soo beminnenswaardig Hij bemint u harts tochtelijk... o, gij moet hem, om mijnentwille, oiet wederliefde bejegenen. Na deze woorden verdween zij en sloot de deur achter haar. Geen van beide gaf acht op dezen kinderachtigen moederwensch. Sedert let verlies harer zoons,was men aan zoo iels gewend.Daarentegen vroeg de markgraaf met treurige overtuiging Gij bemint Cormenin niet, omdat uw hart aan Eugeen vön Scheck behoort Stella liet haar hoofd zinken. Doch eenen oogenblik slechts dan richtte zij haren stra- Ienden blik vast op denvader en antwoordde: j— Ja, vader, ik bemin Eugeenheden Portugal Twee huizen ingestort. Veertig mensohen bedolven. De stortregens hebben een in storting veroorzaakt van een kleiachtig ter rein in het dorp Mirandella, provincie Guar- da. Twee huizen zijn ingestort, waarbij veertig menschen bedolven werden. Reeds zijn er acht lijken te voorschijn gebracht. Gliina De republiek. liet kabinet ontving Maandag prins Shum, oud-regent, en prins Shing, oud-voorzitter van den Raad. Het edikt, de Republiek uitroepend, wordt heden Dinsdag afgekondigd. Drie edik ten werden tegelijkertijd afge kondigd, door welke de troon verklaart de Republiek onder de voorwaarden, vastge steld tusschen Joean-Sji-Kaï en de repu blikeinen te aanvaarden, en aan onderkonin gen en gouverneurs mededeelt dat de troon van het bestuur der openbare zaken afziet, t'akkoord met den wil van het volk. Valsche werkstakers Te Bergen zijn drie kerels aangehouden, die zich uitgaven voor werkstakers, en er trachtton gold op te halen. 'Twee hunner wareu spoorwegwerklieden. De derde had eene kaart in zijn bezit onderteekend door den sekretaris van het mijnwerkerssvndi- kaat. De kerel had echter zelf het handtee- ken gezet. De drie laffe schurken zijn opgesloten. Een bezoek van den gouverneur Dinsdag morgend heeft M. Damoiseaux, gouverneur van Henegouw, heel de in sta king zijnde streek bezocht. Hij bezocht er de plaatsen waar troepen en gendarmen gelo geerd liggen,en verklaarde zich zeer voldaan over de genomen maatregelen. Ilij sprak ook mei talrijke werkstakers en drukte de hoop uit eerlang den vrede hersteld te zien. Een twiststoker Maandag werden er te Quaregnon ver scheidene meetings gehouden. In eene dezer voerde een Brusselsch spreker het woord. De man nam de gelegenheid waar om nog wat olie op het vuur te gieten, en de werk stakers op te hitsen. De Koning komt tusschen. Koning Albert heeft Maandag avond en Dinsdag, vóór het begin der kamerzitting, langdurige onderhouden gehad met den ka binetsoverste en met minister Hubert. De tekst van een wetsontwerp, waardoor in eens een einde zou gesteld worden aan de werkstaking, werd er vastgesteld en gelee- kend en Dinsdag namiddag werd dit wets ontwerp in de Kamer reeds met algemeene stemmen gestemd. (Zie ons Kamerverslag op de 3<,c bladzijde.) De ^Senaat is hij hoogdringendheid samen geroepen, om do wet ook te stemmen. Zal de werkstaking nu eindigen Volgens goed ingelichte personen ons ver zekeren, lijdt dit niet den minsten twijfel. De patroons zullen het wetsontwerp aan vaarden en van den werkliedenkant mag men zeker zijn, dat niets liever verlangen, dan te kunnen gaan werken. Het werk zou Donderdag morgend reeds hernomen worden. AANBESTEDINGEN De baan Oordegem-Kwatrecht Wij hebben reeds den uitslag der aanbe steding der hermakingswerken van de baan Oordcgem Kwatrecht medegedeeld. Ziehier nu den volledigen uilslag, met op gave van grootte en hoedanigheid der te ver bruiken kasseiden J. Lejeune, Laken 326.665 fr. porfier, 13 op 13 op 13, of 362.280, porfier, 13 op eerst is mij dit gevoel ecno overtuiging ge worden. En om zijnentwille zal het vaderhart een zaam moeten treuren Nopitmijne plaats is liier Hier aan uwe zijde., Maar indien hij komt,om u te vorderen, Stella Dan zal hij zien, dat ik door hooger en heiliger plichten geboeid ben.! Gij kent de streelendo overtuiging der liefde niet* Ik ken mijne liefde uwaarts,dierbare va der riep zij uit met eene edele geestdrift. Toen Eugeen mij uit eerzucht verliet Toen mijne moeder, uit liefde tot haren echt genoot, my liet vertrekken, dan druktet gij mij tegen uwe borstGij raaddet de smarten van mijn gekrenkt hart.Gij verstondt den blik dien ik naar de landstreek richtte, waar die genen woonden,welke mij niet noodig hadden en mij niet misten. Aan uwe hand betrad ik het levenspad in uwq armen leerde ik vergeten; u mijnen vader, heb ik de schoonste, de zui verste en heiligste gevoelens te danken. In u beminde ik, de moeder in u, den vader in u vond ik eenen trooster voor mijn stil, onbe grepen leed... Alles,alles week voor uwe mil de liefde Ik was gerust en gelukkig gewor den. God wilde, dat ik uwe weldaden konde vergelden mijne plaats is hier aan uwe zij de... voor altijd en voor eeuwig De markgraaf fluisterde met eene hevige ontroering Mijn kind.mijn dierbaar kind! zonder u, Stella... neen, kind, ik lean u niet missen. Ik neem uwe opoffering aan. Ge moet bij mij blijven, tot God mij tot zich roept Ily vouwde de blceke, schrale handen sa men,en zaghrar smeekend aan.Zij sprak plech- 20 0jri3, ot zandsteed, 12 op 18 op 16, of 363.922 id., id., of id. 13 op 20 op 15. of 366.459, porfier 13 op 20 op 13 C. Corde- mans, Rolselaar, 345.180, id. 13 op 13 op 13, of 379.929, id., 1;3 op 20 op 13 L. Waerseggers en A. Coppieters, Brussel, 3 18.550. id., id., of 366.550, id., id.; P. Per-in. Oostende,355.000, id. id..of 365.900 id., id.; .T. Picave, te Waterloo, 357.000 id. id., of 315,680 id. id.; A. Labens, te Aar- seele, 358.800, id. id.,, of 376.000 id. id. L. Cock, te Nederboelare, 358.112 id. id of 373.112 id. id. J. Dineur, te Waterloo, 358.600 id. id. of 376.800 id. id. Jules Picavot. te Braino 1'Alleud, 35S,917 id. id., of 374.717 id, id. A. Do Jonghe en D. De Groeve, te Lede, 359.890 id. 13op 20 op 13; H. Gheyle en G. De Jonghe, te Heyst, 361.000 id. 13 op 13 op 13 of 375.000 id. 13 op 20 op 13 B. Schockaert, to Erondegem, 369.000 id. 13 op 20 op 13 Vital De Wae- le, te Nederbrakel, 370.300, id. 13 op 13 op 13 of 382.200 id. 13 op 20 op 13 A. en F. Iiloprogge, te Gent, 379.SOO id. 13 op 20 op 13 P. Geleyu, id 387.640 id. id. Brussel. De eerste paardenmarkt. De eerste paardenmarkt van het jaar heeft Dinsdag op de Zuidlaan te Brussel plaats gehad en werd druk bezocht. Meer dan 1100 paarden waren tentoongesteld talrijke die ren werden verkocht. Werkongeval. Bij het uitgravon van grondvest in de Bordiauslraat, viel Maan dag de houten afsluiting van een aanpalend gebouw om. Een der \yerklieden, Jan Van Laer, werd er door getroffen. Hij werd ge kwetst aan het hoofd en den schouder en een zijner kniën gebroken. Hatelijke diefstal-, Mej. Helena Borgers, dienstmeid, Matmdag weerkeerend op hare kamer, Eelwaxenstraat, stelde vast dat men al hare kleederen en hare spaarpen ningen gestolen had. De policic werd onmid- delijk verwittigd. Dronkaard uitgeplunderd. Een agent wekte Maandag morgend, ten 2 1/2 ure, in de Mercelisslraat, zekeren X..., die op den drempel van een huis ingeslapen en wonend in de Wandelgangstraal, te Elsene. Men had den slaper ontlast van zijne gouden horlogio met ketting, ter waarde van 200 frank en van zijnen geldbeugel. Branden. Een brand brak uit op de kamer van M. Meulemans, Waterlooschen Steenweg, 41, 4e verdieping. Het vuur ont stond in eene ltleerkas'. Alle gevaar was ge weken, toen de pompiers ter plaats kwamen. Do schade is niettemin groot. Te 9 ure 1/2 ontstond brand op de 2® verdieping op de kamer van Marie Ver doodt, Nachtegaalstraat, 21, die afwezig- was. Al de meubelen en 't beddegoed wer den de prooi der vlammen. Doodelijke val van een ouderling. De 50jarigo Lalange, beambte in den Kunst kring, viel gisteren ten zijnent, Eglantier- slraat, achterover van de trap en kwam met het hoofd op de sleeneh van de gang terecht. Do ongelukkige werd den schedel ge broken en bleef op den slag dood. De liefhebbers van een fijn kopje ge bruiken de Bilterpeeën der Trappisten Vincart. 1500 O Anderlecht. Verdronken. Schippers trokken gisteren avdnd, uit dc vaart van Charleroi, het lijk van Marie D...., echtge- noote Hwonende in de Onderwijsstraat, te Cureghem. Deze vrouw was sinds vier we ken spoorloos verdwenen. Men vermoedt dat de ongelukkige zich in eene vlaag van zins verbijstering van het leven beroofd heeft. Schaarbeek. Ongeval in de static. De werkman, Jozef Hupet, werd Maandag namiddag, in de statie van Schaarbeek, door eene lokomolief omgeworpen. Hij werd ge wond aan het gelaat en eon zijner armen ge lig Wees gerust,vader! Ik verlaat u nooit. Van opoffering kan geene kwestie z'yn. De zoetste droom mijner jeugd was,mijn leven aan mijne moeder toe te wijden. Mijne lotgevallen verwijderen mij van haar,en plaatsten op mij ne levensbaan eenen vader,die mij bemint; die mijn teeder gevoel opwekte en mij noodig beeft voor zijn geluk Aan u behoor ik met, een heiliger recht dan aan den man,die eenen oogenblik mijn liartebloed deed koken. Wat ben ik voorden man, die eer en aanzien na jaagt Niets, in 't geheel niets! Zijn blik bleef koel, zijn hart koud,toen hij mij plotselyk we derzag. De weg der eerzucht heeft ijzeren deu ren waardoor het hart niet gaat. Gij kent de kracht der liefde niet, arm kind O toch antwoordde zij onschuldig Ik voel mij bereid, om tegen deze kracht te kampen. Overigens heeft Eugeen mij door zijn voorbeeld getoond,hoe men zijne driften moet kunnen intoomen. Hij heeft bewezen, dat hij meestor is over zijn hakt; ik zal u doen zien, dat ik 'tzoowel ben als hij. Dc markgraaf bemerkte met eenen mede- doogenden glimlach Gy schat uwe strijd krachten te hoo'g. Do zucht naar het bezit des beminden sluit alles uit. Stella zag er vreugdig uit toen zy antwoord de Dat de beproeving kome ik ben be reid. Heeft Eugeen's hart gezwegen, toen de stem der eerzucht sprak, ik zal het myne doen zwijgen, wanneer het vervullen der plicht van dankbaarheid tot het mijne spreekt.Zelf- beheerschiug vindt haar loon in zichzelve. Niet altijd, lief kind. De belooning ligt meer in onze verbeelding dan in de werkelijk heid. Wanneer wij de belooning tegen den strijd opwegen, dan is de opoffering to groot. Stella sloeg nadenkend de oogeu neder.Op pletterd. In het gasthuis moest de arm afge zet worden. Men vreest dat hel slachtoffer ook het gezicht verliezen zal. St-Jane-Molenbeek. Moedige daad. Een paard van M. V.... Gentschen steenweg, pas uitgespannen, ging Maandag namiddag op hol. Juist kwamen de kinderen uit de scholen. De agent Tondy der 36 afdeeling, dit ziende, sprong van het platform eener tram en werd bijna verpletterd door een kamion, welken hij niet had bemerkt. Hij greep den toom van het verschrikt dier vast en kon het bedwingen nadat hij 50 meters ver over den grond werd gesleept. De moedige agent werd warm geluk ge- wenscht. St-GiIIis. Brand. Maandag avond ontstond brand op de kamer van Mevr. Ve- kemans, borduurster. Moskoustraat, to Sint Gillis, door het omwerpen eener petrool- lamp. Na een half uur, waren de pompiers meester van het vuur. Al de meubelen wer den vernield. Koekelberg. Toen mad. Van Hoof, reiilenierster, wonende Panthéonlei, Maan dag avond, rond 9 ure, thuis kwam, verraste /ij drie kerels, die bezig waren de deur hare kamer open te hrekeni op haar hulpgeroep liepen do bandieten weg, en konden niet meer achtergehaald worden. Perbais. Geheimzinnige zaak. De genaamde Delwicho, stoker in de papierfa briek van Genval, verliet Maandag morgend ten 5 ure zijne woning, om met den trein naar Genval te vertrekken. Eenigen tijd na dien vond men zijn lijk op den steenweg liggen de ongelukkige was erg gewond aan het hoofd en gekneusd op heel het li chaam. Men denkt dat hij vermoord is. St-Pieters-Woluwe. Brand. Giste ren avond ontstond brand bij M. Pattou, oud-gemeenteraadslid van Brussel, Tervu- renlaan. Het vuur brak uit op de kamer der dienstmeid. De pompiers van Woluwe waren na een half uur meester van het vuur. Hel mobilier op de 4e verdieping werd vernield. De oorzaak is niet gekend. Leuven.Erg ongeluk. Dinsdag in de vroegte kwam de genaamde Duchamps, van Winxele, per rijwiel den Gesarberg af gereden met het ongelukkig gevolg dat hij met het hoofd tegen den ringmuur van het Bonediktijner klooster botste. Do ongeluk kige werd den schouder ontwricht en be kwam eene diepe snede in de rechterwang. Het rijwiel was gansch verbrijzeld. De man werd 11a verpleging naar zijne woning over gebracht. Diest. Verdronken. Maandag na middag heeft men den genaamden Stroobanls uit het water der grachten bovengehaald. Al de pogingen om hem terug tot het leven te roepen bleven vruchteloos. Men wéét niet of een ongeluk of eene zelfmoord in het spel is. Antwerpen. Schildwacht aangevallen. - Maandag rond middernacht, is do schild wacht Van iiousle, van het 8® linieregiment, op post nabij hetfortje VII (aan het Kiel), aangevallen door twee personen, waarvan een hem eenen slag op liet hoofd toebracht. De schildwacht trok zijne bajonet en bracht cr zijnen aanvaller eenen steek mede toe. Nog eene aanrandingDinsdag mor gend ve ven voor 2 ure, is Petrus Van Gan- sen, wonende Do Boschaertstraat, op den Viaduc, door vier onbekende personen aan gevallen. De schelmen hebben Van Gansen zijn geldbeugel met 26 frank afgenomen. De dieven die de vlucht genomen hebben zijn niet gekend. Ongevallen.De dokwerker Dierckx, wonende Viaduc-Dam, is op een schip tus schen een hijsch ijzeren latten, de rechter hand gepielterd. L. Van den Bergh, 18 jaar, wonende Lange Schipperskapelstraat 443 viel Zon dag morgend onder afdak 21 in zijn werk- haak en bekwam hierdoor eene erge wonde aan den rug. haar gelaat glansde de vreugde der zegepraal. Zij overwoog eene poos de bewering baars pleegvaders en antwoordde vertrouwelyk Dat hangt daarvan af,wat doel men beoogt,als men zichzelven bekampt, vader, en onder wat bijstand men kampt. Wanneer men reine, ver hevene kinderliefde als schild heeft,dan moet het licht vallen,over alle hartstochten te zege pralen. Gij dwaalt.. 0 gij dwaalt! riep de man smartelijk uit Zie, zelfs in het nu schijn baar zoo ledige hart mijner gade kon eens het liefdegevool alles overmeesteren wat zich te gen onze vereeniging verzette. Zij verliet va der en moeder zij trotseerde de eerrooverij. Stella verbleekte hare stem beefde, toen zij aan het oor des markgraafs fluisterde Zoo zij niet edeler gehandeld hebben,met den strijd tegen zichzelve te richten? Zoo 't niet eerbaar der geweest zyn den ouderen het verdriet te besparen, en hare eer hooger te schatten dan de brooze voldoening harer liefde De markgraaf wist dat Stella door deze een voudige vraag hare geloofsbelijdenis van hoo- ge zedelijkheid uitsprak. Hij greep en kusto zwijgend hare hhnd.Verder mochten zy op dit grondgebied niet gaan, wilden zij Francisca's beeld nietontmoeten, en haar verleden gedrag niet doemen; hetgeen zij als voor eenen gru wel aanzagen. In het waarschuwend voorbeeld der moeder, in hare godsdienstige begrippen en in haar ei gen eergevoel had Stella do zuiverste en sterk ste grondbeginsels geput. Zoodanig zelfs, dat zij de marteldood liever zoude doorstaan, dan hare eer bezoedelen. Zij kon geeno liefde be grijpen, die in tweestrijd ware met godsdienst en zedelijkheid. De beproeving harer grond beginsels, onder dit opzicht,zou haar niet ge spaard worden, Erg ongeval op een motorboot. Maandag voormiddag, had een erg ongeval plaats op de motorboot Hollandia 5, ge meerd aan afdak 19. De kapitein en een knecht waren bezig aan het jachtwiel om den motor in gang te zetten. Wanneer deze werkte, viel de knecht en kwam op't jacht wiel terecht. De jongen werd met geweld weggeslingerd en erg gekwetst. Het slacht offer C. De Ruyler, 19 jaar, wonende te Rotterdam, Ruwaerlslraat, verkeert in be- denkelijken toestand. Mechelen. Rijtuig ongeval. Dinsdag nacht kwam de koetsier Anof met zijn rijtuig- door den Bmul. liet paard viel ten gronde, met het ongelukkig gevolg dat de koetsier over het rijtuig stuikte. Hij werd deerlijk gewond aan het hoofd opgenomen en 11a verzorging naar zijne woning op Neckerspoel gevoerd. Teralphene, Aanranding. Zondag nacht is de genaamde Karei De Reu aange rand, door verscheidene kerels, die hem zijn uurwerk en een geldbeugel met 7 fr. ontsto len. Do daders zijn gekend. Een onderzoek is geopend. PLECHTIGE COMMUNIE.—Eer gij uwe aankoopen doet, gaat zien naar de prachtige STOFFEN voor Jongens en Meisjes, hij J. Delafortrie, Molenstraat, 11, Aalst. Iedere Communiekant krijgt een Geschenk. 625 Moorslede. VerdronkenMaandag avond, rond 7 1/2 ure is Henri Vanhee. oud 18 jaar, wonende të Dadizeele, verdronken in den wal gelegen rond de Proosterie, ge hucht Slijpe. Kwart na 7 uren verliet hij de herberg St-Elooi bewoond door Camiel Vanhee, broeder van het slachtoffer in gezelschap van zijnen stiefvader, die hem wilde mede. do en naar huis omdat hij dronken was. Aan de straat die naar Dadizeele leidt, ontsnapte hij uit de handen van zijn stief vader door do duisternis misleid, liep hij in de wal, De vader die den plons hoorde, riep 0111 hulp, waarop eeriige verbruikers toesnelden. Spoedig werden lantaarnen ge haald en peilingen gedaan. Toen men den ongelukkigen ophaalde had hij opgehouden te leven. Alle pogingen 0111 hem tot het leven terug te roepen bleven vruchteloos. Maldegem. Droevig drama. Dins dag voormiddag, rond 10 ure, heeft René Dobelaere, 20 jaar oud, zoon van den nacht waker, tijdens de afwezigheid van zijnen vader, met diens revolver, zelfmoord willen plegen, met zich eenen kogel door het hoofd te schieten. Dokter Roziers werdonmiddelijk ontboden alsook den eerw. heer onderpastoor die het slachtoffer de H. Olie toediende. De ongelukkige werd in bedenkelijken toestand naar het hospitaal gebracht. Do oorzaak dezer wanhopige daad is onbe kend. De beste conditiën voor ellegoedwinkels zijn bij Van den Bergh-Jouret, Korte Zout- straat, 41, Aalst. Lokeren. De werkstakingBij den heer Robbens, hadden vijf haarsnijsters het werk hernomen. Zij bekwamen een frank opslag per week. De anderen weigerden aan dezen prijs te herbeginnen. Bij den heer Dhaens en in La Durme, lig gen al de maehienen stil. Ongetwijfeld zoutfhn er nog vele haarsnij sters het werk hernemen, indien zij niet vreesden legenstand-te ontmoeten. De patroons hebben geweigerd te antwoor den op de brieven der socialistische syndika- ten. Zij wtllen enkel met de worklieden on derhandelen. Men voorziet dat Dinsdag de algemeene werkstaking zou uitgeroepen worden. Zij zou Dinsdag uitgeroepen worden, omdat de werkstakers vreezen dat de carnaval dit jaar niet zou toegelaten worden, indien zij eerder de staking uitriepen. Ook in andere fabrie ken wordt met algemeene werkstaking ge dreigd. Reeds den volgenden morgend overhandig de de markgraaf haar een briefje van Eugeen, dat in eenen brief lag aan zijn adres. Een vreugdgegil ontsprong aan hare borstbaar aangezicht werd vuurrood. Eenen oogenblik aarzelde zij of zij niet naar hare kamer zoude gaan. Doch neen zij nam bedaard naast ha- reu vader plaats en zegde zacht waarom zou ik 't voor u geheim houden, dierbare va der, dat ik thans geheel mijn wezen geschokt voel? Wie weet wat koele woorden hij schrijft? Doch zij maken mij gelukkig want zij bewij zen, dat hij mij niet mishaagt. Kind daar bij gij zijt... wie zou kun nen misachten Stella opende den brief; overliep het schrift en gaf het papier terug aan haren vader.Eeni- ge tranen rolden over hare wangen zy ver borg haar aangezicht in de kussens, waartegen de markgraaf leunde.Deze behelschte hetgeen volgt Stella, wanneer de menscli ootmoedig het hoofd bukt en smeekt om vergiffenis, dan moet het gewicht der plichtigheid wel zwaar op zijn geweten drukken. Stella, ik hoop u weldra weder te zien dan ,zal uw eerste blik mij zeggen, hoe zwaar de misdaad is, die ik gepleegd heb. De hemel geve, dat mijne straf niet te hard zij Hij heeft zich verwonnen, murmelde de markgraaf. De markgravin kwam andermaal binnen met nieuwe beweegredenen, ten gunste van Jules Cormenin.Stella blikte vol gedachten op het briefje,dat haar zoo ouuitsprekelijk geluk kig maakte. Wordt voortgezet 1

De Volksstem | 1912 | | pagina 2