DE KAMER Woonhuizen, Bouwgronden Rechterlijk kronijk. SPORTN I EUWS VERMAKELIJKHEDEN T li. Stevens, OFFiCIEELE KWO TEERING Een volledige Bonnetterie als volgt FEESTWIJZER Weerkundige waarnemingen i. 15 FEBRUARI 1912 Zitting van 13 Fdbruari. De zitting wordt geopend om 2 ure onder voorzitterschap van M. Cooreman. De kiezingen van Anderlecht en Etterbeek M. Lemonnier ondervraagt den minister Tan Binnenlaudsche Zaken, over de Konink- lijke Besluiten welke de kiezingen van An derlecht en Etterbeek goedkeuren. Hij zegt dat zulks onwettig is en valt ze hevig aan. Hij leest ook eenige uittrekselen van getui genissen waaruil zou blijken, dat er perso nen zijn die geld ontvangen hebben, om zóó of zóó te kiezen. De werkstaking in den Borinage M. Hubert, minister van Arbeid, in naam des Ronings, leest liet volgende wetsont werp, verandering brengende aan het wets ontwerp betrekkelijk de pensioenen der mijnwerkers. De wet van 5 Juni 1911 op de ouderdoms pensioenen ten voordeele van de mijnwer kers is volledigd door eene bijzondere bepa ling, luidend als volgt In de streken van het land waar het 't gebruik is het loon per week te hetalen, mag er maandelijks en in eenmaal eene afhouding van 2 fr. 50 gedaan worden op de rekening van iederen werk man, zonder onderscheid van ouderdom. Bij uitzondering, voor het jaar 1912, zal deze taks op 3 fr. gebracht worden, en de eerste afhouding zal eerst in den loop van de maand Maart gedaan worden. Een konink lijk besluit zal de uitvoering van liooger aan gehaalde schikkingen regelen en de regels vaststellen, volgens dewelke de voorzienings- kas aan de belanghebbende werklieden bet ^te veel dat op hun loon afgehouden is, zal S Terugbetalen, uitgenomen in 't geval dat zij er in zouden toegestemd hebben dat dit over- schot, op hunnen naam, gestort werde in de algemeene pensioenkas. (Algemeene toejui chingen). liet ontwerp wordt onmiddelijk naar eene bijzondere kommissie verzonden. Herneming der bespreking. M. Lemonnier, gaat voort met het op sommen van getuigen. M. Woeste, onderbreekt. M. Lemonnier. Ik verwachtte u\Pö tus- schenkomst. Gij zijt altijd langs den kant der bedriegers. De werkstaking in den Borinage M. Veriiaegen leest liet verslag der bij zondere kommissie dat gunstig is, aan het wetsontwerp, en wonschl het gouvernement geluk om zijne voorhandneming. M. Vandervelde weïischt ook het gouver nement geluk en noodigt de Kamer uit met algemeene stemmen hel wetsontwerp te stemmen. Wij mogen dus de werkstaking als geëin digd aanzien. M. Van Marcke zal het wetsontwerp stemmen, doch maakt eenige voorbehondin- gen. Hij zou willen het wetsontwerp heel het land door zijne goede vruchten zien dragen. M. Harmignie wenscht ook .het gouverne ment geluk, omdat hier noch overwonnenen, noch overwinnaars zijn. M. Hubert, minister van Arbeid. Wij zullen alle streken voldoening geven, indien het geval zich voordoet, (geroep Ter stem ming Ter stemming M. Delporte dankt ook het gouvernement in naam der bevolking van den Borinage. Het wetsontwerp wordt ten slotte met algemeene stemmen aangenomen. Kjezingen van Iddergem. M. Rens, ondervraagt den heer minister van Binnenlaudsche zaken over de beslissin gen door de Bestendige Deputatie van Oost- Vlaanderen en het gouvernement genomen nopens de gemeen tekiezing van Iddergem. De zitting wordt om 5 ure geheven. Zitting van 14 Februari. De zitting toordt geopend om 2 ure, onder voorzitterschap van Al. Cooreman. De kiezingen van Anderlecht en Etterbeek. M. Ant. Delporte, geeft nog eens de rede voering van M. Lemonnier af. 't Is alsof hij het van huiten geleerd heeft. Hij zegt dat vele kiezers nog appelen voor citroenen kun nen opgeofferd worden. M. Woeste. De' kiezers zullen maar slimmer worden met 't algemeen stemrecht. M. Ant. Delporte. Men heeft de kie zerslijsten ten uwen voordeele vervalscht te Aalst. Gij hebt hier nog de bedriegers verdedigd. Wat te Anderlecht met de kies- biülotijns gebeurd is, is ongehoord. DeBestondige Deputatie had wel gedaan, de kiezing nietig te verklaren, M. Wauwermans. Had gij geene ge tuigen M. Ant. Delport. Daar houdt ik mij niet mede bezig. De bestendige Deputatie had vastgesteld dat de wet niet geeerbiedigd was, en dat is voldoende. M. Wauwermans. Met dat stelsel kan men meest alle kiezingen vernietigen. M. Woeste. Alle kwestie is hier, om te weten of er bedrog is ja of neen. M Ant. Delporte. Men kon het niet meer vaststellen. Wat Etterbeek betreft, daar werd veel geld weggegeven, om stem men te koopen. Ik ben beschaamd in uwe plaats. M. Woeste. Als de bedriegerij kan •vastgesteld worden, moet de kiezing ver nietigd worden. De kiezingen te Cul-des-Sarts. M.Capelle ondervraagt over de kiezingen te Cul-des-Sarts. Alleman weet wat er daar gebeurd is. Wat er daar ontdekt werd is onbeschrijflijk. De begrootingen. M. Mechelynck vraagt dat zoo spoedig mogelijk, de verslagen der begrootingen zou den opgemaakt worden. M. De Voorzitter.Zi j zullen eerstdaags, ten noodjgen tijde neergelegd worden. M. Berryeu minister van Binnenlaudsche Zaken. Na mijn uitleg zal cr niet veel meer te zeggen overblijven. Er zullen altijd klachten zijn, zoowel van den eenen kant als van den anderen. Spreker weerlegt al de klachten welke gedaan-zijn en verrechtvaardigt de Konink lijke Besluiten waarbij de kiezing van Eller- beek en Anderlecht goedgekeurd wordt. De werkstaking in den Borinage. M. Hubert, minister van Arbeid.Dezen morgend heb ik eene vergadering gehad met de' patroons. Het werk kan hernomen wor den, daar alle moeilijkheden uil den weg ge ruimd zijn. (Toejuichingen op alle banken). Rechtbank van Dendernionde. MESSTEEK TE AALST. Einde Oktober zaten verscheidene verbrui kers in de herberg De Waelo, Nazarethslraat, toen ruzie ontstond tusschen de genaamden Emiel Boel en Martin De Beul. Na een hevigen twist werd alles wederom kalm, en Boel vertrok. Toen Martin De Beul eenigen tijd later ook do herberg verliet om aan eene natuurlijke behoefte te voldoen, werd hij plotselings vastgegrepen en hij kreeg een geweldigen mossteek. De Beul werd in hopeloozen toestand naar het gasthuis gebracht doch zijn toestand is thans veel verbeterd en hij is op goeden voet van genezing. Boel werd aangehouden, doch hij loochende. Na de pleidooien, stond het openhaar mi nisterie recht, ondersteunde langdurig de beschuldiging en vroeg eene strenge veroor deeling. De Rechtbank beraadslaagde langdurig, en verwijderde zich zelfs in de raadskamer, om de zaak grondig te bespreken. Na verschei dene minuten afwezigheid kwam de Recht bank terug en sprak liet vonnis uit. Hij wordt versvezen tot 2 jaar gevang en 100 fr. boet en het betalen van 500 fr. schadevergoeding. Dc onmiddelijke aanhou ding wordt bevolen. De betichte is in beroep gegaan. SLAGEN. Felix Thiron, van Aalst, heeft Jozef Van Gucht mishandeld, Hij krijgt daarom eeno maand gevang. DIEFTE. Ilenri Plas en Romain De Petter. van Aalst, verdacht ten nadeele der maatschappij La Fourrure. vellen ontvreemd te hebben, krijgen ieder 2 maand gevang en 50fr. boet. Judocus Van Nieuwenborgd, bij wien het gestolene gevonden werd, krijgt 1 jaar ge vang en 50 fr. boet. Boetstraflelijke Rechtbank Aalst URGE BEDRIEGERIJEN. De gewezen boekhouder van de maatschappij La Viscose, te Aalst, Jules D..., had aldaar bedriegerijen gepleegd. Er werd vastgesteld, dat hij. gedurende de 3 laatste jaren. 82 maal de wekelijksche loontabels vervalscht baden aldus eene som van -35,000 fr. ontvreemd had. Jules D..., thans aangehouden, wordt verwezen tot 82 straffen van 2 maand gevang en 82 geldboeten van 26 fr. Do straffen wor den op 10 jaar gevang gebracht. De Burger lijke Partij bekomt 35,000. fr. schadeloos stelling. De lijfdwang wordt bepaald op 3 maand en 1 jaar gevang. MEDEDEELINGEN. AALST. Het Liefdadigheidsconcert ten- profijte van den Armen, ondersteund door de Damen van Liefdadigheid, was buitengewoon prach tig. M. Phil. Loockx, leeraar in de stedelijke muziekschool, die daags te voren een zoo grooten bijval had verworven in het muziek feest der Cathai'inisten, door de uitvoering onder zijne leiding van het oratorio De Leie van P. Bcnoit, heeft ditmaal nog eens geschitterd als virtuoos van eerste gehalte hij speelde mot brio: Valse de Concert, an Strauss TausigRigandon van Raff en Caprice vaiv Rubenslein, en overwon de on telbare moeielijkheden dezer stukken met een verbazende zekerheid. M. Jean Merlens is een oprechte helden tenor kracht, welluidendheid en uitgestrekt heid maken in zijne stem eene verzameling van hoedanigheden uil die hem eene schoone tóekomst voorspellen in de lyrische loop baan daarenboven gevoelt hij innig wat hij zingt en komt voor als goede muzikant. Hij zong eerst een aria uit Hêrodiade en nadien de Graal zang uit Lohengrin die zulken indruk maakte dat een bis werd geeischt, waarop de artist een aria uit Pail lassemet diep gevoel vertolkte. M. Edmond Van Horen. lste prijs van liet conservatorium van Parijs, is betooverend op do Vioolcel welk aandoenlijk spel in Aandacht van Popper welke zachte en fluweelachtige klanken haalt zijn archet uil de snaren van zijn speeltuig! met welke vlugheid en losheid doet hij de grillige trek ken van Scherzo van VanGoensen/Mapsod/e Hongroise van Popper spatten Hij ook werd na dit stuk teruggeroepen en gaf nog ten gehoore een andante van Tartini. MejMarthe Olieslagers, die zich te Aelst in vroegere concerten Heeft doen waardeeren is ons teruggekomen met een volledig talent en eene slem wonderlijker wijze uitgebreid. Met volmaaktheid heeft zij gezongen "Arioso uil Quenlin Durward, Chant Hindou met begeleiding van vioolcel van Bjembergen Chanson de Musette van Tlmme het publiek verrukt door hare be vallige galmen en door de klaarheid en do onderscheidenheid barer uitdrukking, juichte haar met geestdrift toe en bekwam nog tot bis Serenade van Leoncavallo, DE VOLKSSTEM M. Henri Robijt heeft door zijne kluch tige liederen bet publiek op geestige wijze verheugd. Het duo uit Manon gezongen door Juf. Olieslagers en M. Mertens sloot het pro gramma op heerlijke wijze. Wij zijn den heer Loockx als begeleider nog eene bezondere melding schuldig door zijn bescheiden spel en zijne onontslelbare zekerheid beeft hij de aandacht zoo van het publiek en de hewonderingen der solisten afgedwongen. De groole Feestzaal van het Stadhuis was proppensvol, zóódanig dat liet feest niet alleenlijk eene verhevene kunslopenbaring is geweest maar terzelvertijd eeno vrucht bare bijdrage tot de verzachting van menige ellenden. Hanengekraai. Uitslag der kampstrijd van Engelsche hanen voor te kraaien op 30 minuten le pr. Vermoesen met 86 kraaien 2. Bomon 84 kraaien 3. Sonck 81 kraaien 4. Wauters, 71 kraaienj SIMPEL' HANEN. 1. Van den Eeken met 50 kraaien 2. Streek met 40 kraaien 3. Verbrakel 31 kr. POUL. 1. Vermoesen 2. Bomon 3. Sonck. Op Zondag 25 Februari om 9 ure 's mor gens kampstrijd van Engelsche hanen voor te kraaien, bij Camille Steenhout, Geldhof- straat. AALST. De theater Grandsart Courtois dwingt waarlijk de bewofrdcring af van allen, met zijn lief familiespek'takel. Donderdag, om- 3 ure, zal eene groote galamatinée plaats hebben, met een bijzonder uitgelezen programma. Alle avonden om 8 1/2 ure, eene enkele voorstelling. BRUSSEL. Vlaamsche Schouwburg. Woensdag en Donderdag Don Cesar de Bazan, voorafge gaan door De Doode M;m. Dg twee verdienstelijke leden van den VI. tooneeltroep te Brussel, Mevrouw Jeanne Schouwvliegbe, en M. Johan de Boer, hou den op 19 Februari bun feestavond. Er zal te dezer gelegenheid, een enkele opvoering worden gegeven van Zwarte Griet, drama in 5 bedrijven door R. Faassen. Alhambra. Do dekors en de kostumen van Princesse Dollar en de uitmuntende ver tolking maken van dit stuk een spektakel van l6 klas. Circus Max Schumann. M. Max Schu mann zal in bet volgende seizoen bezit nemen van den koninklijken circus in de Önderwijs- slraa't. liet publiek zal dit met genoegen ver nemen. WISSELAGENT. 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 6SA. Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL J3 FEU. Leen van Staat, Provin., Steden Belgische leening 1# r 2* r 3 3 88.15 88.35 3* r 3 2,5 73.25 73.50 Kongo uitkeerbaar. 4 99.50 Kongo (Loten) 84.50 89.30 90! Annuïteiten *3 Gemeentekrediet. j 3 ,1868 3 103.75 Buurtspoorw Jan.-Juli. 3 S5.— Obl. Mei-N ov. 3 *5.— (loten) 2,5 102.— 3 Aalst Antwerpen 1887 2,5 89.75 90.— 1903 2 82.- Brussel 1902 2,5 Brussel 1905 80.— Zeehaven 2 72.50 Charleroi 1905 85.- 72. Elsene 1880. 3 1908 3,5 97.20 Laken 1902 3 83.55 133.— 1897 2 74.- 1905 2 76.75 MechoJen 1885 1897 1898 St.-Gillis 1904 St-Joos-ten-noodo 188i 3 Schaarbeek (100 fr.) 2 70A5 7L— o (50° fr-) 84.45 Spa 1909 3,5 3 Doornik (50 fr.) 50.75 51.— Verviers 1873 3 103.50 103.75 1893 3 S5. Bij uilscheiding van bedrijf over te nemen Een breimachien Leboque hebbende 1164 naalden een breimachien Leboque hebbende 1100 naalden een breimachien Leboque hebbende 1056 naalden een remailleuso Leboque een boordbreimachien Chemnitz een knoopsgatenrnachien Singer een naai- machion Singer een naaimachien Wilcox Overlook eon oogskensmachien en verders verschillige toebehoorten betreffende den brei stiel. ^ich le bevragen: Aalst, Binnenstraat, 68. 024 MARKTPRIJZEN Aalst. 14 februari. Hopmarkt onver anderd, prijzenvasthoudond fr. 232.50—210.00. Assche, 13 leb. Tarwe 19,00 a 20,00 rogge 17.n0 a 00,00 haver 21,00 a 22.00 aardap pelen 7,00 a 8,00 boter 3,00 a 3,80; eieren ti,00a 3,25 kiekens 8,a 4,— konijnen 2- a 2,50; hesp 1,90; viggens 25 a 30; hop *280 a 000. Sottegem. 1 3 fel». Tarwe 22,00. masteluin 20,00. rogge 18,u0. haver 24.00. boonen 00,00 aardappelen, 8, konijnen 3,00 a kiekens 2 a 4; boter i,0C, eieren 3,80. viggens 25 a 35. Ninove, 13 leb. Tarwe 20 a 21; rogge 16 al7; haver 20 a 21 gerst 00 a 00 koolzaad 00 a 00 boonen 00; aardappels 0,00 a 7,00 boter 3,50 a 3,70 eieren 3,25 a 3,50 viggens 05 a 75. Lede. Dijnsdagmarkt. konijnen le kwal. 1.00 de k. jonge konijnen, 2.25. oude duiven 0.70 jonge duiven, 1.40't koppel, boter 4.00 tot 0.00. eieren de 25, 2,75 tot 0,00 OPENBARE VERKOOPING van en Landen TE AALST. De Notaris Oscar T4BBAUT, te Aalst, zal krachtens bevelschrift verleend door Mijnheer de Voorzitter der Rechtbank van Eersten Aanleg, zetelende te Dendernionde, in date S December, 1911, en ter tussolienkomst van "Mijnheer de Vre derechter des Kantons Aalst, 'in liet openbaar verkoopen STAD AALST. Eerste Koop. Een eigendom, bestaande uit. vijf Woonhuizen, Bouwgronden en Landen, ge staan en gelegen gehucht Mijlbeek, in de Lange- straat, gekadastreerd wijk F, nummers 462e, 462e, 462j, 462h, 402i en 460g, met eene grootte van 30 aren 70 centiaren, en volgens meting groot 30 aren 21 centiaren, palende ten oosle aan den heer Frans De Neef, ten zuide aan de Lnnge- straat en den heer Livinus Fosselle, ten weste ook aan den beer Livinus Fosselle, den tweede koop en ten noorde aan den Weg, de Burgerlijke Godshuizen van Aalst en den liper Charles Van Mieghem. Gebruikers vrouw Frans De Vul- der, Alfons Linthout, de weduwe Van Eyghein, Frans Palsterman en Vital Sehellaert. Verdeeld in 7 loten, volgens het grondplan, staande op de plakbrieven en opgemaakt door den lieer Bernard Goethals, gezworen landmeter en bouw kundige te Aalst, als volgt Eerste lotDrij Woonhuizen, niet Stalling en Grond, geteekend nummers 54, 56 en 58, met. eene grootte van 6 aren 30 centiaren. Ingesteld 2.660 fr, Tweede .Lot Twee Woonhuizen met Grond, geteekend nummers 60 en 62, met eene grootte van 1 aar 60 centiaren. Niet ingesteld. Derde LotEen perceel Bouwgrond, groot 1 aar 44 centiaren. Ingesteld 500 fr. Vierde lot Een perceel Bouwgrond, groot 1 aar 44 centiaren. Ingesteld 400 fr. Vijfde Lot Een perceel Bouwgrond, groot 1 aar 28 centiaren. Ingesteld 450 fr. Zesde Lot Een perceel Land. groot 8 aren 45 centiaren. IngesteW-400 fr. Zevende LotEen perceel Land, groot 9 aren 70 centiaren. Ingesteld 400 fr. Tweede Koop. Een perceel Tuin, gelegen gehucht Mijlbeek, groot volgens meting9 aren 90 centiaren, en gekadastreerd wijk F, nummer 457b, met eene grootte ook van 9 aren 90 centia ren, palende ten ooste aan voorgaanden koi>p 1. ten zuide aap den heer Livinus Fosselle, ten weste aan dame weduwe Petrus Callcbaul-Var» den Bossche en ten noorde aan den Weg en aan den heer Charles Van Mieghem. Gebruikers Ingesteld 625 fr. Derde Koop. Eenen Eigendom, bestaande uit 12 Woonhuizen met Grond, gestaaii en gele gen aan de Hoveniersstraat en Ouden. Dendcr- mondselich Steenweg, groot volgent meting 9 aren 31 centiaren, en gekadastreerd wijk D, nummers 907c, 908a,"908b, 90Sc, 999a. 91Jm, 911.\, 911/0 911p, 911 q, 911r, 911s, 911ren 911c, met eene grootte van 9 aren 20 centiaren, palende ten oosle aan de Hoveniersstraat, ten zuide aan de erven van den heer Frans Van Geern-Van den Bossche, ten weste aan de Stadsmeisjesschool en ten noorde aan den Ouden Dendermondsclien Steenweg. Verdeeld in 9 loten volgens het grondplan staande op de plakbrieven als volgt Eerste lotVier Woonhuizen met grond, groot, volgens meting 2 aren 90 centiaren, geteekend nummers 68, /O, 72 en 64, bewoond door de We duwe Auguste De Moor, Gerard Bastiaen, de Weduw e Louis Podevvn en Petrus Van Cauter. Ingesteld 4,250 fr. Tweede lotEen Woonhuis met grond, groot volgens meting 86 centiaren, lieteekend nummer 76, bewoond door Adolphe Van Mol. Ingesteld 1,050 fr. Derde lotEen Woonhuis met grond, groot 85 centiaren, geteekend nummer 78, bewoond door de gezusters Podevyn. Ingesteld SOO fr. Vierde lotEen Woonhuis met grond, groot 84 centiaren, geteekend nummer 80, bewoond door de Weduwe De Man-Huylebroeek. Ingesteld 700 fr. Vijfde lot: Een Woonhuis met grond, groot S3 centiaren, geteekend nummer 82, bewoond door Hector Van Hoever. Ingesteld 700 fr. Zesde lotEen Woonhuis met grond, groot 82 centiaren, geteekend nummer 84, bewoond door Odilon De Bruecker. Ingesteld 700 fr. Zevende lotEen Woonhuis met grond, groot 81 centiaren, geteekend nummer 86, bewoond door Louis Roelandt. Ingesteld 720 fr. Achtste lotEen Woonhuis met grond,groot 80 centiaren, geteekend nummer 88, bewoond door Pètrus De Brabander. Ingesteld 1,100 fr. Negende lotEen Woonhuis met grond, groot. 60 centiaren, geteekend nummer 90, bewoond door Leopold De Man. Ingesteld 700 fr. Vierde koop Een Huis en grond, gestaan en gelegen ten voorhoofde in de Brussclsche straat, geteekend nummer 38 en gekadastreerd wijlt A, nummer 1406.met.eene grootte van 1 aar 6(j cen tiaren, palende van de eene zijde aan den heer Jan Limpens, van dc andere zijde aan den vijfden keop, van voren aan de straat en van ach ter ook aan den lieer Limpens en aan de Naam- loozeMaatschappij «Roos-Geerinckx-DeNaeyer». Bewoond door den heer Frans Buys. Ingesteld 3.925 fr. Vijfde koop Een Huis en grond, gestaan en gelegen ten voorhoofde in de Brusselsche straat, geteekend nummer 36, en gekadastreerd wijk A, nummer 1404 met eene groote van 50 centiaren, houdende van de eene zijde aan voorgaanden koop vier, van de andere zijde aan de Naamloozc Maatschappij Roos-Geerinckx-De Naever-, van voren aan de straat en van achter aan "den vier den koop. Bewoond door den heer Frederic De Dcyn. Ingesteld 1.500 fr. Tweede en laatste Zitdag ZATERDAG 24 FEBRUARI 4 942 ten 2 uren namiddag, ter Zittingzaal van het Vredegerecht, tc Aalst, in het Stadhuis. N. B De Studie van M' Oscar TIBBAUT, is overgebracht ipm kantonre van wijlen de No taris DÉ GHKKST. te Aalst, Keizerlijke Plaats. N1' 31, alwaar or ten allen tijde groote en kleine kapitalen zijn ie bekomen aan gematigeii intrest ofwel aflosbaar met annuiteiten 3 - voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. 19 Febr. Het Gemaskerd Bal der Koninklijke Harmonie, zal plaats hebben om 9 ure 's avonds in bet lokaal. Zelfde dag om 2 ure namiddag gemaskerde uitstap. 25 Februari In St Martensgeslioht, le 5 ure, Liederavond O. De Hovre. Koste loos voor den Oud-leerlingenbond en hunne familie. 26 Februari. Davidsfonds. De Eerw. Heer J. Reynaert, Ph. D. on S. T. B., zal eene derde voordracht over Ge- loofsverdediging geven in den Ka tholieken Burgerskring, te 8 uren 's avonds zeer stipt. Vrije toegang voor iedereen. 10 Maart. Opvoering ten sledelijken Schouwburg door 't Koninklijk Tooneel- en Letterkundig Gezel schap 't Land van Riem van De Eenige,tooneelspel in 3 bedrij ven VÓÓR HET DlNER blijspel in éën bedrijf. 16 Maart. Opvoering door de koninklijke maatschappij De Catharinislen ter stedelijken schouwburg van Muurbloempjes en Jean- Marie 24 Maart In de groote feestzaal van het Sint Jozefscollege, Voordracht met lichtbeelden over Temples et tombeaux de la vieille Egypte door Staatsminister J. Van den Heuvel. 24 Maart Prijsbolling met de platte hol, ten lokale der maatschappij De Vrije Bolders Geeraardsberg- schestraat, 46, Aalst.. Inschrijvin gen van heden af. NIEU WERKERKEN. 18 Februari. Luisterrijk Tooneelfeest, te ge ven door do Tooneelafdeeling der Zangmaatschappij .«Kunstnaar Vermogen van Gherscamp, in hel klooster. Men zul opvoeren Jan Metsers drama in 1 bedrijf en Smidje Smee kluchtspel in 3 bedrijven. IIERDERSEM. 18 Februari. Plechtige inhuldiging van den burgemeester, den beer Sylvain Verhelst. Om 2 ure afhaling bij den lieer arrondissementscommissaris. LEDE 20 Februari (Vastenavond). Voor de leden van het Christen Vlaamsch Ver bond en hun huisgezin, prachtige Liederavond, om 4 ure slipt, in de zaal der Bewaarschool. G EERAARDSBERG EN 18 Februari Groot looneelkundigfeest door de Klauwaarlsgilde in de zaal van den Werkmanskring. Opvoe ringvan Graaf dè Taillis en zijne zonen beroemd drama in vijf be drijven, door J. Verhulst. 17 Maart geeft de gunstige en alomgekende maatschappij De Breydelszonen een luisterrijk avondfeest. Men 2al opvoeren Hugh Schott of De Lichttoren beroemd drama inj 3 bedrijven en tot slot «De School meester blijspel in 1 bedrijf. NINOVE. 18 Februari. Katholieke Volks kring, IIand in Hand, luisterrijk Concert. Men zal opvoeren Tar- citiusgodsdienstig drama in 4 bedrijven, bewerkt door Petrus Gallebaut. DENDER WINDEKE. 18 Februari. Luisterrijk toon- en tooneel- kundig avondfeest. Te geven in de feestzaal door de fanfaroamaat- schappij Vredelust LEKUWERGEM 12 Mei Groote gewestelijke vergadering en botooging- van Xaverianen. N. B. De hatholiehe Maatschappijen van dc Stad en het Ai rondissement tooi den beleefd %crzocht (lc datum's hunner feesten, zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deden. 1000 Kanadaplantsoenen te koop bij Alois Michiels, te Aalst-Miilfrèek, Paperodedries. 177 Te koop bij Jan Willems te Pamel cimentpannenfabriek 10.000 kgr.. voeder- beeten en zal ze zelf vervoeren aan prijs van den dag. 626. van M. Camiel Praet, opticicii-specialisto Aalst, lange Zoutstraat, 6 13 februari, 15 ure: 760 Barometer 760" Wind: zuid zuid-west Thermometer 8'5 Vooruitz.regenachtig.

De Volksstem | 1912 | | pagina 3