BUITENLAND. NIEUWSBERICHTEN. Bandieten aan 't werk De werkstaking in tien Borinage STEIL, JL..A. Gruwelijk petrooldrama Een geheimzinnig koppel aat;g:hüuden te Brussel 't Wit Stooiike van Jacques Neets i 2 dervraging tot Vrijdag doen uilstellen om het slachtoffer niet te vermoeien. Mej. Daelnïans herinnert zich nu dat de kwaaddoener, na het adres te hebben ge schreven, is builen gegaan om een oogenblik nadien terug le bellen en opnieuw word bin nengelaten onder voorwendsel, dat hij nog iets te zeggen had. De Zeer Eerw. Heer Van Camp, Koning straat, die op het eerste oogenblik weinig aandacht gaf of er iets werd ontvreemd, heeft nu de verdwijning vastgesteld van eene partij postzegels van 10, 5, 2 en 1 centiem, alsook eenige zichtkaarlen van Hevst-aan- Zee. TE EVERE Donderdag morgend, rond 4 uur, waren dieven bezig met het openbreken der meube len van den landbouwer Finné, Haachtsche steenweg, te Evere, toen de 22jarige zoon hen verrast© terwijl zij het slot van een oud meubel poogden te doen springen. De jongeling gaf het alarm, maar werd aangevallen door drie of vier dieven die hem neerwierpen %en messteken toebrachten. Op zijn geroep snelden de vader en de broeder van het slachtoffer, evenals twee knechten toe,maar de schelmen hadden reeds de vlucht genomen. De gekwetste werd erg bebloed naar zijn bed gebracht, dat hij had verlaten om ziel) naar do koer te begeven want hij had geen verdacht gerucht gehoord. In salon en eetzaal werden al de meubelen opengebroken. Zilverwerk en schouwgarni- turon waren reeds in een tafellaken geknoopt geworden, gereed om te worden meegeno men. Een der messteken heeft de hand van zoon Finné doorboord. Van de stoutmoedige bandieten beeft men geen spoor. Later vernam men dat do bandieten ook nog gepoogd hadden in to breken bij de land bouwers Meeus en Bauwens, op den zelfden sl een weg, doch dat zij door het ontwaken der bewoners op de vlucht gejaagd waren. De werkherneming. Donderdag morgend werd het werk her nomen in meest al de mijnen van het kool bekken van Bergen. De werklieden boden zich talrijk aan om den arbeid le hernemen, maar hot was ongelukkiglijk niet mogelijk ze allen te aanvaarden, daar de toestand dei- gaanderijen in de mijnon le slecht was. Men weet dat deze schier gedurig moeten onderhouden worden, en in de laatste zes woken is zulks nu,het geval niet geweest. Vooraleer hel werk le kunnen hernemen, in do normale .gewoonten, zullen vele gaan derijen geheel moeten >v rmaakt w,orden. Zoo worden er mijnen geo 'o o i waar de schade zoo aanzienlijk is, <i.n he: wel zes ma uai zal duren, vooraleer hot wurk in de normale voorwaarden zal kunnen gedaan worden Daar zullen mi stens do negen tienden Her werklieden, nog gedwongen zijn geniinten tijd te staken. Men zal slechts langzamer hand de werklieden kunnen hernemen. Wat er ook van zij. alle mijnwerkers heb- hen besloten terug aan den arbeid te gaan. Dezen die zich Donderdag morgend nog niet aanboden, zullen niet lang dralen. Algemeene vreugde heerscht thans in den Borinage. Gisteren wapperde aan alle gemeentehui zen de nationale vlag en'op vele andere plaatsen had men ook de vlaggen te voor schijn gehaald. De werklieden zijn uiterst te vreden dat het geschil bijgelegd is. Zij verbergen hunne erkentelijkheid niet, jegens dezen, die er aan geholpen hebben, om het geschil te verefte- OF wie is mijne moeder Historisch Tafereel 66e-Vervolg. Gij zoudt heter mijne treurige blikken kunnen verdragen, niet waar-, Stejla Bij deze lichte spotternij, richtte zij verwij tend hare oogen op hem, en vroeg Heb ik do liefde van Eugeen of de uwe getrotseerd De markgraaf voelde zich beschaamd. Zij ging rustig voort Ik kan het niet dulden, dat mijn inwen dige toestand miskend worde... en voor het kluchtspel schieten mijne krachten te kort. Van heden af moet Eugeen mij gevoelloos gelooyen. Dat hij ten onrechte haar als voor Cormenin genegen aanzien zoude, deze veronderstelling kwam zelfs niet opin haren reinen en trou wen zin.Het gelaat desmarkgraafs verduister de, toen zij na eene poos met eeue ontroerde slem er hi,jvoegde Mijn vader, laat mij toe. dat ik mijn ge voel openbare, gelijk het is... Vergun mij de minuten zuiver geluk, die mij zijne liefde moet bereiden. En wanneer uw hart voor hem is inge nomen, onderbrak hij haar wanneer hij uwe hand vraagt... wanneer hij verklaart zon der u niet te kunnen leven Stella's wangen werden gloeiend rood; hare schoone oogen schoten stralen Van zalig ge luk. Haar vader sloeg met een duister gevoel deze teekenen gade. Beide zwegen lang, zeer lang. Eindelijk zegde het meisje biddende nen. Evenwelzijn zij innig overtuigd, dat de gelukkige oplossing te wijten is aan de tus- schenkomst van Koning Albert. De namen van onzen Vorst en van Konin gin Elisabeth worden allerwege toegejuicht, zelfs tusschen de meest republikeinsch ge zinde socialisten. Zij verklaren ronduit, dat zonder de voor- handnemiug van Koning Albert, de staking nog zou voortduren en misschien nog aanlei ding gegeven hebben, tot bloedige en be treurenswaardige botsingen. Frankrij k Eene aanranding in auto-taxi. Over eenige dagen nam eene dame te Parijs een huurauto om van den schouwburg naar huis te rijden. De auto reed echter naar huiten en stopte in eene afgelegen plaats, waar verborgen schelmen de dame overvielen.hare kleederen van hel lichaam rukten en haar gansch uit gekleed op den grond in bewusteloozen toe stand achter lieten. Eerst des anderendaags, des morgens, vond men de ongelukkige, die spoedig door eene longontsteking werd aan getast, waaraan zij nu bezweken is. Eene góede vangst voor de Parijsche policie. Gisteren heeft de zedenpolieie der Frausche hoofdstad eenen goeden slag geslagen. Zij vermoedde dat een boekhande laar der rue des Pyramides, zekere Hirsch. den handel van zedelooze boeken dreef. Tot hiertoe echter had zij den vuilpot nog op de daad niet kunnen vatten. Zij zond een hare manschappen als straatlooper gekleed, die kwam vragen of hij de lampglazen kui sehen mocht,en die werkelijk met dat jobken werd belast. Aldus kon deze verklikker be- slatigen, dat er onder een soort toog eene kas was aangebracht, waar de verboden hoeken verholen zalen. De policie, die er nu genoeg van wist, viel in het woonhuis van den openbaren bederver binnen en trof er een klein verborgen vertrek met onzichlharen toegang, waar zesduizend kilos verboden hoeken worden aangeslagen. Men sloeg ook den handelaar aan. Indien hij er door ons toedoen moet uit komen, zal hij er nog inzitten als 't gevang van ouderdom op zijnen kop valt,de sei.elm! JDuitscliland. In den Rijksdag. Het Centrum heeft in den Rijksdag zijn voorstel hernieuwd om do verbanningswet tegen de Jezuieten in lo trekken. De afgevaardigen van Sieghurg, M. Bec ker, lid van het Centrum, heef!, zijn ontslag gegeven, om M. Trimbyrn in zijne,plaats te laten kiezen. Men weet dat deze laatste, döpr hot verraad dor nationaal-liberalen, in liet kiesdistrikt Keulen-stad door een socia list vervangen werd. Enselancl Een leeraar door schooljongens gedood. Kinderen zijn weieens buitengemeen wreedaardig, dat werd nogmaals bewezen in een school te Mcalh, waar de onderwijzer door zijne leerlingen zoo afgetroefd werd, dat hij aan dc bekomen wonden overleed. Verscheidene schooljongens hadden den ar men leeraar op den grond geworpen en dan waren allen tegelijk naar hein toegespron gen. Zijn schedel en kinnebak werden ver brijzeld. Acht jongens werden aangehouden. Geheimzinnig schot in eene statie. Een aantal zeelieden stonden in de drinlczaal tier statie tcCrevveop hun trein naar New castle te wachten,maar de biermeid weigerde verscheidene onder hen te bedienen, omdat zij er reeds meer dan genoeg beschonken uitzagen. Op het oogenblik dat de trein naar New castle zich in beweging zette, weorklonk een revolverschot, en een kogel snorde naast Ik kan met de leugentaal niet omsprin gen. Ik kan niets anders schijnen dan ik ben. Do markgraaf sprak met bitteren lach Al wederom die gemakkelijke Duitsche deugd, die het woord kan in plaats van wil gebruikt, orn in prijs testügen. Stella zag hem vriendelijk aan en antwoord de hom, jokkende en zijne stem nabootsen de Al wederom die oude ongemakkelijke gril van uwentwege, die zich beijvert om uwe eigene overtuigingen in prijs te doen dalen. Hij glimlachte, en voor het oogenblik bleef hij gevoelloos. Eenigzins aangemoedigd door dit zwijgen, beproefde Stella eene schets te geven van den toestand, waarin zij zich door hare koelheid had geplaatst en zich handhaafde. De mark graaf zuchtte en sprak treurig Ik zie duidelijk in, dat gij mij wilt verla ten. Nooit, mijn vader riep Stella driftig. Mistrouw mijne woorden niet,want ik blijf er getrouw aan, zelfs ten koste mijns levens. Wat beteekent ons kortstondig bestaan, als men het bewustzijn van onwaardigheid met zich ronddraagt Wat is het geluksgenot, als het vergiftigd wordt door zelfverachting en door berouw ?Stel maar vertrouwen in mij, vadeY.en geef mij oorlof hulde to brengen aan de waarheid. Gij loopt geen gevaar van mijn gezelschap te verliezen, en gij zult mij niet zien afwijken van mijne kinderplichten. Half grammoedig, half bedroefd, gaf de markgraaf haar volle vrijheid om haren wil te volgen. Doch de dagen wisselden elkander af, zonder dat Eugeen in de zalen des mark- graafsDesalies verscheen.Hg hadden toestand DE VOLKSSTEM het hoofd van den statiemeester, (Jfong door het raam der drinkzaal en verbrijzelfde een glazuren plaat aan den muur. Men denkt dat een der zeelieden het schot loste. Een onderzoek is geopend. Amerika Eene 77* huwelijksverjaring. Uit Me- viden (Slaat Connecticut), meldt men dat een koppel dier stad de .77* verjaring van zijn huwelijk vierde. M. Beleviile, naam van dezen Araerikaanschen Burger, is thans 98 jaar oud. en zijne vrouw is een jaar jonger. Zij trouwden in 1835 en zijn thans de eenige overlevenden der 40 personen die hun bruiloftsmaal bijwoonden. Zij bob ben 12 kinderen gehad waarvan er nog 7 in leven zijn, hebben 27 kleinkinderen en 14 achterkleinkinderen. China Het einde der Chineesche dynastie. Yuan Ghi Kai heeft een schrijven van Dr Sun-Yat-Sen, den vertegenwo irdigor der rq- publikeinsche regeering ontvangen. In den brief wordt gemeld, dat de edicten en de brief van Yan Chi Kai, waarin de instelling van een republiek wordt bekend gemaakt, bij de voorloopige republikeinsch® regeering zijn ingekomen. Sun-Yat-Sen zegt in zijn ant woord, dat de vereenigdc republiek de be noeming van een inrichter der republiek, door een keizer van de dynastie Tsching ge daan niet kunnen erkennen. Daarna verzoekt hij Yan Chi Kai, onmiddélijk naar Nanking te komen of een gevolmachtigden te zenden. Eene moeder met bare vier kinderen verbrand W oen sd a g avon d klom' de w ed u w e Schmidt landbouwster, wonende le Tiledange, op de grens van het Groot Hertogdom Luxemburg, naar boven, om hare vier kinderen te bed te doen. Zij droeg haar jongste kind op den arm en hield in de andere hand eene petroollamp. Eensklaps deed de vrouw een misstap en viel achterover van de trappen. De petrool lamp ontplofte en liet brandend vocht ver spreidde zich over de kinderen en de vrouw. Toen geburen op het akelig hulpgeroep kwamen toegesneld en de vlammen uil doof den, had een der kinderen, een vijfjarig knaapje reeds opgehouden televen. De arme kleine was bijna geheel verkoold. De drie andere kinderen haddon ook zeer gevaarlijke brandwonden bekomen. Wat mevrouw Schmidt betreft, de onge lukkige, die pas sinds zes weken weduwe is, en binnen kort voor de vijfde maal moeder moest worden, haar toestand rs hopeloos. Een naamlooze brief, waarschijnlijk door eene vrouw geschreven en waarin gemeld werd. dat alle nqcntou een koppel, wier,aan houding de policie veel genoegen zou doen, in eene bar uil de omstreken der Beurs sa menkwam. De policie besloot dus do beide personen op te sporen. Het koppel werd inderdaad gevonden en naar hel policiebureel ontboden. Zij werden er ondervraagd over hunne iden titeit. De man verklaarde zekere Alfons Lesec lo zijn, geboren te Armentières, en de vrouw, Colette Benoidt,: geboren te Parijs in 1890. Men deed eene huiszoeking op hunne kamer en daar vond men de papieren der jonge vrouw. Deze was eene genaamde Maria Laspès, geboren le Bordeaux in 1S93. In het bezit van bot koppel vond men eene som van 100 fr. alsook een bewijs dat Lesec in het Crédit Lyonnais eene som van 16.000 fr. ge plaatst had, waarvan 10,000 in Januari ge stort waren. rijpelijk overwogeD, en hield zich overtuigd, dat hij onwoderroepelijk het gouden hart had verloren, dat hij eenmaal verstiet. Hij ver wachtte zich aan vernederingen, ter wederbe- looning zijner handelwijze. Op dien voetston den de zaken Stella zag den smartelijk ver wachtte niet verschijnen. Zij leed oneindig, doch droeg baar lijden met een zoo bewonde renswaardig geduld, dat (le markgraaf daar door ontroerd werd, en aan een' zijner vrien den last gaf, om deu diplomaat aan te sporen tot terugkomst. Eugeen verscheen den eerstvolgendon avond.Op zijn voorhoofd lagen duistere plooi en zyn blik viel droevig op de aanwezigen. Hij zag er zeer bleek uit, en om den toegene- pen mond zweefden de kenteekenen eens in- wendigen strijds, die meer smart dan vreug de verried. Hij wikkelde zich al aanstonds in diepe gesprekken, zonder aan Stella meer dan gewone groetenissen en onverschillige ach ting te schenken.Het meisje liet zich door die handelwijze niet in dwaling brengen. Stella wachtte geduldig den oogenblik af, waarop het toeval of de inspraak zijns harten den verstoorde bij haar zou brengen.Wanneer bij eindelijk, als onweilerstaanfcaar voortge sleept,baar naderde,dan ontmoetten hare ope- ne oogen en ongeveinsde blikken de zijnen. De in wend ige vreugde spiegelde zich eensklaps op zijn gelaat. Zonder een oog af te wenden van het schoone schepsel, die haar gevoel ge heel uitdruktemet dezen eenigen blik,vroeg hy haar ernstig en tevens met hartstochtelijke ontroering Stella drijft gij geen spel met mij Zij glimlachte zoo onschuldig vroolijk, als eenmaal in hot woud. Dan sprak zij Neen, Eugeen, ik wilde spel drijven met de waarheid Doch ik heb liever hot ge- Ondervraagd over de herkomst van dil geld, verklaarde de man dat hij het gewon nen had op de Beurs en op do paardenkoer- sen. Hij kon echter niet zeggen op welke waardon en paarden hij gespeold had. Men denkt dal het koppel in Frankrijk eene be langrijke oplichterij moet gepleegd hebben. Beiden zijn opgesloten. Brussel. Goede vangst. Verleden nacht rond 2 ure hield de agent Lab eau twee. kerels aan in de Zuidslraat, die een zwaar droegen. Hij bracht ze naar het kommissa- riuat der Prieinslraat, w aar het pak geopend zijnde, bleek zilveren lepels, vorken, kannen en pollen te bevatten. Ondervraagd, ver klaarden de dieven den buit gestolen te heb ben in eene villa te Ukkel. Het zijn twee gevaarlijke kerels, Ed. M..., en M. Z.., bei den Fransc.hmans, die reeds herhaalde malen veroordeeld werden. Overs/rooming. Ten gevolge van het harsten eener buis der waterleiding, wer den Donderdag morgend, rond 2 ure, deSte Kalharinaplaals, hock van den Vlaamschen Steenweg en de omliggende stralen, over stroomd. Meer dan veertig'kelderingen scho ten vol water en slijk de huisdieren, welke er verbleven werden in hunnen slaap verrast en gedood. De noodige maatregelen werden onmiddélijk door den waterdienst genomen. De pompiers waren ter plaats gezonden en pompten, rond 8 ure, nog altijd het water uit de kelders. De vrouw verandert dikwijls, maar nooit voor haren koffie, want zij gebruikt altijd de uitmuntende Bitterpeeen der Trappisten Vincart. 15G0 T Dief betrapt. Een kerel kwam in de Jerichostraat in eene herberg, en ging naai de koer. Daar hij zoo lang weg bleef kreeg de baas, argwaan, volgde hem, en zag hem in do keuken dringen waar bij de meubels openbrak. Hij werd dadelijk gesnapt en in handen der policie overgeleverd. De dief, zekere V.., oud-veroordeelde, werd ter be schikking van het gerecht opgesloten. Onderzoek. De brigadier Pouce der Veiligheid van Parijs, vergezeld van twee opzieners van policie, heeft te Brussel opzoekingen gedaan om zekeren Etchecobar, verdacht van medeplichtigheid in den aan slag op don inkasseerder Gouy-Paillier, gepleegd te Parijs, rue Meslay, te ontdek ken. Er ward vastgesteld dat men Etchecobar met vier kerels, te Brussel heeft gezien en dat hij er verdachte koffiehuizen bezocht. Etchecobar moet Brussel Dinsdag morgend verlaten hebben. Men denkt dat hij zich inscheept© voor Zuid-Amerika. Magazijn geplunderd. Toen M. Elaerts; die in de Lakenstraat, een merce- rjënwinkel houdt, gisteren morgend beneden kwam, stelde hij met verbazing vast, dat de deur opengebroken was. In iiet magazijn was niet veel meer te vinden. Al do beste artikelen, eene belangrijke waarde vertegen woordigende, waren verdwenen. Ouderling verdwenen. Woensdag werd in alle richtingen do persoonsbeschrij ving gezonden van Martinus Devos, oud 86 jaar, wonende in de Eklipsstraat. Deze man, zeer zwak van geest, is Dinsdag mor gend spoorloos verdwenen. De familie vreest een ongeluk. is hel eenige echte Vieux Système. Schaarbeek. Nog eene overstrooming. Donderdag morgend, gebeurde in de Kes- selsslraat, een ongeluk, dat erge gevolgen had kunnen hebben. Een berst was ontslaan in het zwemdok en het water drong in de kelders van een naburig, in opbouw zijnde gebouw, dat dreigde, in te storten. Dc pom piers werden in allerliaastontboden en pomp ten er het water uit. De gemeenteoverheden vaar te trotseeren, dan onwaardige geveinsd heid te plegen Hij verstond den zin dezer woorden niet,en was dermate verheugd over zijne lotverwisse ling, dat hij geene ophelderingen wilde vra gen. Eenige dagen waren toereikende, om de harmonie tusschen deze beide edele zielen te herstellen. Deze weinige dagen leverden Eu geen de stellige overtuiging, dat bij uit eer zucht zijn levensgeluk had in gevaar gebracht, en zich bijna van eenen on waardeerbaren schat beroofd. Zell's mocht hy nog buiten de rekening laten, in wat schitterenden stand en in wat aanbiddelijke reinheid en onschuld hij hot meisje wedervond. De adem der bedoiwene wereld had te ver geefs over deze edele natuur geblazen zij stond edeler en grooter na elke beproeving. Toen hij haar vroeger leerde kennen had zij gehandeld naar de inspraak harer edele na tuur en haar zuiveren godsdienstzin. Thans stond zü daar, als een voleindigd karakter, in den vollen glans des levens gerijpt door we derwaardigheden, door elkeen hooggeacht en vereerd,om hare uitmuntende deugden.Toen maals was zij het beeld eens schoonen kinds, opgegroeid zonder ideale droomenthans verscheen zij als het volmaaktste ideaal van reine en verhevene vrouwendeugd. Voor wereldmenscben ligt eene boeiende toovcrkracht in de algemeene vereering. De bewondering der menigte werkt sterker op hunne verbeelding, dan zij gelooven willen indien Eugeen zich niet geheellijk door de stem des publieks liet leiden, zoo was toch haar invloed onbetwistbaar. Verrukkelijke geluksdroomen hielden hem bezig.Hij waande zich nabij een schoon doel, en onthield zich (enkelijk [uit hoofde eens teederen gevoels) van eene verklaring, die hem ten toppunt zy- 17 FEBRUARI 1912 v, m kwamen ook ter plaats en namen de noodige voorzorgen om eene nieuw e ramp te voor komen. Vraagt den lijnen elixir De Kenner Het is de goedkoopste. St-Jans-Molenbeek. Akelige ontdek- king. Woensdag namiddag heeft men uit de vaart van Charlerloi. aan de Koolmijnen- kaai, het lijkje opgehaald van een pasgebo ren kind. van het vrouwelijk geslacht. Het lijkje was in bruin papier gewikkeld en met koorden omgewonden. In het pak waren ook twee dikke sleenen gewikkeld. Volgens de beslaligingen der geneesheeren heeft het wichtje verscheidene dagen geleefd. Eenige oogenblikken voor dat bet lijk ontdekt werd, hebben voorbijgangers een man bemerkt, die liet pak in de vaart smeet. De policie zoekt dezen man ieverig op. Bottelare. De vuurwapens. Deland- bouwer Karei Van Kerckhove, oud 28 jaar, ging om 7 ure 's morgens uit zijn huis. Hij droeg een geladen geweer onder den arm, met den loop naar omlaag. Opeens, men woet niet hoe, ging het schot los en de lading trof den ongelukkige in den voel, die erg gekwetst werd. Men vreest dat men hem zal moeten afzetten. De geburen kwamen op het schot toegeloopen en droe gen het slachtdier naar zijne woning, waar dokter Callaert, van Meirolbeke, hem kwam verzorgen. PLECHTIGE COMMUNIE. Do schoon ste stoften voor jongens en meisjes, bij Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutslraat, 44, Aalst. St-Lievens-Hautem. De Botsing. De. genaamde Fonck, die in de botsing tegen de gendarmen betrokken werd en te Audenaerde vastgezet, is in vrijheid gesteld. Remi Do Smet die vluchtig was, is aange houden. Banque Centrale Gantoisey Naaml. Maat. Huring Brandkoll'ers 10 frs, 's jaars. Zie annonce. St-Gillis-Waas. Zelfmoord. De ge naamde Alois Claessens, 35 jaar oud, onge huwd, liep sedert Zondag dronken. Hij was nu als zinneloos. Gisteren rond G 1/2 ure ging hij aan de Zevenster op den spoor weg' Mechelen-Terneuzen. Hij legde er zich op de sporen en liet zich door den trein vau 6 u. 50 onthoofden. Het verminkt lijk is naar het gasthuis overgebracht. Ro nse. Brand. In de Wolvenstraat is brand ontstaan in de woning van Edward Van Loo. De brand begon boven en randde eene kleerkas aan, die met eene groote hoe veelheid kleedingstukken verbrand werd. De bewoners wierden liet vuur gewaar en kwa men nog in tijds toe, om liet uit te blusschen. De schade, dooi' verzekering gedekt, is nogal groot. Liefhebbers van eenen goeden borrel drin ken den Rigölo Koning der oude graan jenevers. Zwevezeele. Erg ongeluk. De knecht- van den landbouwer Greyp kwam in den namiddag met eene kar aangereden, getrok ken door een jong paard. Op de kar stond de genaamde Persyn. Het paard sloeg op hol. Persyn werd er af geslingerd en rolde onder de wielen. Hij werd bewusteloos opgenomen en naar ©ene bijgelegen herberg gedragen waar een doktor hem kwam verzorgen. De man is erg gekwetst en klaagt; over inwen dige pijnen. Zijn toestand is hopeloos. Meerbeke. Diefstal. Verleden nacht zijn dieven binnengedrongen in het hok van Van der Steene, op het gehucht Kneep. Zij hebben er 22 hennen en 2 hanen en 8 konij nen gestolen. Al de hennen die gestolen zijn hebben over eenige weken verschillige eerste prijzen gehad in de Tentoonstelling. De bewoners hebben geen gerucht gehoord en den hond heeft niet geblaft. De policie van Meerbeke en de gendarmen van Ninove heb ben een streng onderzoek ingesteld en do voetsporen opgenomen. ner wenschen moest brengen. Zelfs de gedachte kwam bij hem niet op, dat er beletsels konden bestaan of oprijzen tegen het verwezenlijken zijner plannen. Van wege de familie Desalies geloofde hij niets te moe ten vreezen; want hij wist niet, dat zij als de wettige dochter van bet edele paar was er kend, onder den naam van Julia Desalles.wel ke bij vrouw Weber gestorven was. In het volle gevoel zijns gel uk s, schreef hij aan zijne zusteren bad om haren zegen. Terwijl deze gebeurtenissen zich langzaam ontwikkelden,beloofde do diplomatische loop baan hem tot het toppuntzijner aardsclie wen schen te leiden. Men sprak in vertrouwelijke kringen plotselijk van zijne zending naar Kon- stantinopelen met den titel van gezant van eerste klasse. De markgraaf had nog geen woord verno men van deze tijding, wanneer,op Kerstavond, Eugeen zijn gewoon bezoek bij hem aflegde. Hot fijne, geheimzinnige glimlachen,waarme de hij de toegefluisterde gelukwenschen zijner boezemvrienden afwees, liet gissen, dat het gerucht gegrond was. Jules Cormenin, die, niettegenstaande zyne verdwenen hoop,liet huis Desalies hij voortdu- rig bezocht en met hartstochtelijke jaloersch- heid Eugeen's vorderingen gadesloeg,had nau welijks de tfjding dezer benoeming als afge zant vernomen, of bij deelde ze mede aan Stel la. Zij werd doodsbleek. Door de markgravin van alles onderricht, kende Cormenin 's meisjes belofte van haren vader nooit te verlaten. Dus mocht Eugeen op haar niet rekenen, (Wordt voortgezet^

De Volksstem | 1912 | | pagina 2