GEMEENTERAAD DE KAMER VAN AALST Stadsnieuws. DOOD VAN DOKTER DE BOOM VERMAKELIJKHEDEN Rechterlijk kronijk. Leening van 75 milüoen frank (1902)' Voor de besteZaden Huis E. VAN NHFFEL-SCHEERUNCK Eén volledige Bonnetterie als volgt flANQUE CENTRALE GANTOISE BRANDKASTEN 17 FEBRUARI 1912 t'K VOLKSSTEM ZITTING VAN 13 FEBRUARI 1912 (Vervolg.) M. Van den Berghe. Waarbij komt het dan, dat de onderwijzers der katholieke scholen zoo gauw trachten er weg te gera ken. Hel zijn als gedraaide mannen. M. Bosteels. Matig uwegezegdens M. Van den Berghe en beleedig uwe oude con fraters niet. M. Van den Bergiie. Het is hierbewe- M. Moyersoen. Wat is er bewezen M. Van den Berghe. Het was een lee- raar van den Ecole Moyenne. M. Moyersoen. Maar dat is ©ene olfi- cieöle school. (Gelach.) Kleineer de onderwijzers niet, want ge kleineert u zeiven. (M. Van den Berghe voelt dat hij zich mis- praat heeft. Zijne twee vrienden halen de schouders pp.) M. Van den Berghe. Richt prijskam pen in. M. Moyersoen. Ik heb het vroeger nog voorgesteld. 'M. Bosteels. M. Van den Berghe heeft zijne long voorhij gepraat. Onze onderwij zers zijn goed en wij zullen ze behouden. Ook M. Daens heeft zich in de val al die per en dieper ingewerkt. Hij kan er niet meer uit. M. Daens. Het volk zal oordeelen. M. Bosteels. Wij zullen liet afwach- f ten, maar gij zit nu goed en wel in de val, en uwe spartelingen toonen aan dat gij er niet meer uitgeraakt. M. Daens. Wat onnoozele praat. M. Bosteels. Zeg liever uw mea culpa, groote praalbaas va:i Ghipka Hier ontstaat eene woordenwisseling tus- schen de heeren De Naeyer en De Windt, doordien de lieer De Naeyer aan M. De Windt vraagt, welk gedacht de lezers van Dc Volksgazet moeten hebben van de libe rale mandatarissen die loochenen wat De Volksgazet schrijft. M. De Windt. Wij zitten hier niet als gazetschrijvers maar wel als gemeenteraads leden. M. De Naeyer. Elkeen weet immers toch. dat gij de opsteller zijt van het verslage der Gemeenteraadsziltingen Onderwijs. M, Bosteels. Ik teeken verzet aan te gen de zoo koslelooze als ongegronde aantij gingen in 't midden gebracht door M. Van den Berghe tegen het vrij onderwijs, en te gen de vrije onderwijzers. M. Van den Berghe durft hier verklaren zonder het te bewijzen dat de vrije onderwij zers min goed zijn dan de officiëele. Dat zal hij zich wel eens beklagen, en ik protesteer in naam van liet vrij onderwijzend personeel. Spreker legt ;uit hoe het bewezen is dat bet vrij onderwijs, zoo lager, middelbaar als hooger niet ten ondere doet voor het offi cieel onderwijs. Integendeel M. Van den Berghe heeft hier eenvoudig zijue oude colle ga's beleedigd, zonder bewijzen. Zich- wendende tot M. Daens, weerlegt spreker al dezes opmerkingen, en doet ik.., maals uitschijnen, na M. Moyersoen, hoe M. Daens zijn geval verergert, met de katholie ken te beschuldigen dat zij geld ontvangen voor het bouwen van hunne scholen. M. Daens zit in de val. zooals de muis, al hetgene hij hier zegt dient maar enkel om er iedereen beter op indachtig op temaken dat hij gevangen zit. (Gelach). M. Daens zou goed doen ditmaal eens zijn mea culpa te slaan, er, eens edelmoedig en rechtzinnig te bekennen dat hij den bal deer lijk heeft misgeslagen. M. Daens. (Springt op in woede ont stoken hij wil ontspringen door een karpel- sprong aan de slagen die hem toegediend wor den.) M. De burgemeester, roept hij, laat ge mij aldus beleedigen door het jongste lid van den raad Hij zegt dat ik nooit rechtzinnig ben. (Hevig rumoer). M. Bosteels. Geene gemaakte manne kens Mr Daens Luister goed, ik zal het verklaren. Er is hier geene beleediging. Ga eerst zitten en wees kalm. (Gelach). Ik zegde dat gij ditmaal de gelegenheid hebt om te toonen dat gij edelmoedig en rechtzin nig kunt zijn, en daarom verzoek ik u het te doen. en toon ootmoedig berouw over uwen misslag. M. Daens. Gij wilt mij hier de les spellen, gij, ge zijt een lage gem eene kerel (hevigrumoer, protest). De heer burgemeester. M. Daens ge beleedigt zelf Ik verbied u dat. M. Bosteels. Ontstelt u niet, heeren dat raakt mij niet! Een dergelijk scheld woord vallende uit den mond van M. Petrus Daens kan mij niet treffen, integendeel, ko- mendo van hem. vereert me dal(Zeer wol zeer welDat viel op M. Daens als een emmer koud water, hij ging stillekens neer zitten ew zweeg gelijk een mol... Verders weerlegt de spreker al do andere beknibbelingen van M. Daens. M. Daens. Een woordje antwoord op die vreeselijke beschuldigingen. Wat ik ge zegd heb over de scholen, heb ik niet gezegd over die steenen, die daar opeengemelsL staan, maar wel over liet onderwijs dat er gegeven wordt. Gij moet ons niet vernede ren. Ik breng hulde aan de vrije scholen. Wij willen ze verbeteren en gij zoudt ons moeten danken, in [duals van ons te bekam pen. Indien er soms nog zaken zijn die wij niet kennen, welnu wij zullen ze leeren ze ons ook ten nutte maken. M. Eeman. Iu welk kapelleken zitten wij hier nu. M. Daens. Gij zit daar in een schoon kapelleken. M. Bosteels. Gij zit in 't kapelleken van Chipka. M. Moyersoen. M. Daens zegt dat wTj altijd de katholieken verheffen. M. Daens. Neen, gij verheft uw eigen. M. Moyersoen. Gij vergelijkt mij aan Als wij uwe gazetten lezen... M. Daens. En als wij De Volksstem uwe gazet, lezen... M. Moyersoen. Ik spreek van de wer ken der katholieken en niet van mijn eigen werken. Als gij gezegd hebt, dat wij niets gedaan hadden, heb ik u geantwoord. Gij hebt dan gevraagd Hoe konden wij scholen stichten M. Daens. Wel dat wil zeggen. Hoe konden wij onderwijzers aanstellen, niet waar M. Van den Berghe. (Deze trekt eens de schouders op). M. Moyersoen. Neen. Het verslag in uwe gazel zegt het anders. Spreker leest het artikel uit de gazet van M. Daens. Hij wordt door M. Daens onderbroken. M. Daens heeft wel beweerd, dat wij on derwijzers hebben voor ons geld. M. Bosteels. Heeft men zulke volks vertegenwoordigers ook voor zijn geld (Ge lach). M. Daens. Ik heb reeds veel werk gedaan. M. Moyersoen. De waarheid is dat er niemand naar u luistert in heel de Kamer, M. Daens. M. Daens. Natuurlijk, omdat ik Vlaamsch spreek... Rechts. Neen, omdat ge zeevert... (Gelach). Ordemotie M. De Blieck. Mijn lieer de Burgemees ter, het dunkt mij dat wij nu lang genoeg over deze kwestie gepraat hebben, en dat liet tijd wordt om de dagorde aan te vatten. (Bijtreding). De belasting van 6 per cent M. de Burgemeester. Wij hebben bij de laatste zitting reeds over deze kwestie ge sproken. Ik denk niet dat het nog noodig is, deze nu aan te roeren. M. De Windt. Ik vraag de bespreking van den zes per cent. Ik heb gemeend dat de begrooling alleen besproken en aanvaard was. De bespreking wordt toegestaan. Voorstel Ghysselinckx. Ik heb gezegd dat we zouden trachten de zes per cent af te schaffen, omdat deze voor al rust op de burgerij en hel volk. De lasten zouden op andere zaken moeten gelegd wor den als pianos, balkons, enz., maar niet van 150 fr., zooals De Volksstem beweert. M. Bosteels. Inderdaad dat is eene missing geweest. M. Ghysselinckx. Er zijn andere zaken en ik zal een voorstel ontwikkelen buiten alle politiek.. Het is eene belasting op de naamlooze maatschappijen. Op de winsten van één persoon is dat niet mogelijk, doch op de winsten van de naamlooze maatschap- pijon wel, omdat deze winsten jaarlijks moeten opgegeven worden. De naamlooze maatschappijen zijn thans in vollen bloei. Nooit moeten er daar voor de aandeden erfenisreebten betaald worden en bij bet uilwisselen betaalt men aan de wisselagenten slechts 1 per duizend, terwijl op de onroerende goederen veel meer betaald wordt. Men kan die maatschappijen veel beter treffen dan de andere. Hier bijzonderlijk verwezenlijken zij groo te winsten, omdat zij hier minst patentrech ten betalen. Zij zijn hier dus in een voordeeligen toe stand en reeds in Brussel, Luik, Hassdt, Hoogstraten enz. werd zulks gedaan. Het is niet om nieuwe lasten te leggen, maar wel om de bestaande meer te verdeelen. Men heeft ook nog de verbooging der pa tenten, deklimmendobelasting,de armentaks enz. welke zou kunnen onderzocht worden, om de burgerij en den werkman te ontlas ten. M. De Windt eischt de afschaffing of de vermindering Men zegt ons dat do zes percent eigenlijk een armentaks is. De opgegeven bewijsvoeringen en bewe ringen waren niet al tejuist. Ik wil even onderzoeken, welke de uitslag der armentaks geweest is wie er van geno ten heeft en of de reden om den taks te hef fen nu nog beslaat. Spreker leest eene verklaring, door-den burgemeester tijdens den laatsten kiesstrijd gedaan, en waarin hij zegt dat de opbrengst lier zes per cent diende voor het onderhoud der godshuizen on zieken. M. De Windt jongleert met cijfers om te bewijzen, dat men in 't vervolg met 4 °/0 zou kunnen toekomen, daar men er nu toe geko men is het tekort der godshuizen aan te vul len. M. de Burgemeeter. Ik ben curieus om te zien welke schamoleertoeren gij daarvoor zoudt gebruiken. Moet gij niet bekennen, dat de opbrengst van den zes percent nog niet voldoende is om de kosten te dekken M. De Windt. 'l Zijn uwe cijfers die ik gebruik. M. Moyersoen beeft in 1908 gezegd dat indien het tekort aangevuld werd, de taks zou kunnen gewijzigd worden. M. De Somer. Als M. de schepene zegt dat wij er niet kunnen komen, moeten wij hem toch in staat stellen er te komen. M. de Burgemeester. En zijn er geene andere uitgaven dan de godshuizen en het onderwijs. Leg ons uwen truk eens uit. M. De Windt. - - Past de Evenredige Vertegenwoordiging toe i 1> Sc hop ene ul- legie en gij zult nel zien. (M. Daens knikt toestemmend.) (Morgen, vervolg en slot). Vinger gebroken Vrijdag morgend heeft de genaamde Emiel Pols, zich in de school der broeders den vinger gebroken. Doktor De Clercq heeft het slacklolfer ver zorgd. Bericht. Gemaskerde personen worden niet toegelaten bij de Wed. De Coen, Ouden Dendermondschen steenweg. Heden is, te Denderleeuw-Huisegem, zachtjes in den Heer ontslapen, op den ouderdom van 68 jaren, na al de II. Sacra menten ontvangen te hebben, Dokter Bene dict us De Boom, sedert 1897 burgemeester der gemeente. Zijn humaniora deed hij in ons Sint Jozefs college, studeerde de geneeskude te Leuven en vestigde zich in zijn geboortedorp. Lang bleef hij er ongehuwd maar als jonkman - en later als echtgenoot was hij ieder een- toonbeeld der stipsle getrouwheid aan alle plichten. Voornaam en deftig boezemde hij, bij het eorsle zicht, eerbied in en achting bij nadere kennis veroverden zij li ïhinzauinheid, wel willendheid en goedheid, gepaard aan opge ruimdheid en soms luidruchtige vroolijkheid aller harten. Bij de grootèten scheen hij op zijn plaats in het midden der nederigen en armen, deed hij zich voor als hun redder en vriend. Rechtzinnig en rondbostig jegens allen was veinzen en huichelen hem een gruwel wat zijn hart gevoelde en zijn geest dacht, sprak zijn tong. Ook zag bij in de politiek geen ijveren voor eigen belang of eigen ver heffing, ma3r een kamp en voor deugd en waarheid. Met die hoedanigheden bedeeld werd hij, legen zijn dank, tot burgemeester van zijn dorp aangesteld. Chrislene in alles en vóór alles beschouwde hij dit ambt minder als een waardigheid dan als een last in de edelsie beleekenis van het woord wilde hij zijn een burgervader en voor zijne gemeente zorgen als de beste huisvader voor zijne fa milie. Godsdienstige, zedelijke, goestelijke, stoffelijke belangen vonden in hem een on- baalzuclUigen ijveraar. De oude en te kleine kerk werd vergroot en tot een meesterstuk omgewerkt; de zor geloos aangelegde straten werden wat her vormd, deels gekasseid en met sloepen voor zien door muziek- en töoneelmaatschappijen werd het geestelijk en artistiek leven opge wekt en de gansche gemeente vervroolijkt de partij, die liet zich tot plicht en eer rekent godsdienst, zeden, taal, wetenschap te ver dedigen en te verspreiden, behaalde zege praal op zegepraal. Dat was het gezamenlijk wei'k van Dokter De Booiff en zijn vrïendén, wier hoofdman, raad en steun hij sedert jaren was. Wien zou het nog'verwondère», dat de overledene wel tegenstanders maar nooit vijanden heeft ge kend Denderleeuw is in rbüw. De armen heb ben een trooster en beschermer, de ontwik kelden een aangename» makker, de katho lieken een wakkeren aanvoeder, de anders denkenden een eerlijken tegenstander, de geestelijkheid een vasten steun, de gemeente een ijverig, bekwaam en onbaatzuchtig bur gervader verloren, en het gansche Land van Aalst een zijner eerbiedwaardigste ingeze tenen. De plechtige ter aardebestelling zal plaats hebben, Maandag 19 Februari, in de paro chiale kerk van Denderleeuw. Aan Mevrouw De Boom, aan haar broeder H. Vincent Diericx, onzen oud-afgevaardig den en huidige» Ondervoorzitter der Katho lieke Federatie, bieden wij, met-eerbiedige genegenheid, de uitdrukking aan onzer har telijke deelneming. Heden Vrijdag, hebben de lijkpleehtig- heden plaats gehad van M. Henri Jooslens, gemeentesecretaris van Baardegem, onder een grooten toeloop van volk on vrienden. De rouw wierd geleid door de twee zoons, en aan do lijkbaar gingen M. Raemdonck, burgemeester. Van der Slraeten, voorzitter der Harmonie, Van Langenhove en D'Hau- wer, raadsleden. Verscheidene lijkredenen wierden uitge sproken. Zitting van 16 Februari. De zitting wordt geopend om 2 ure, onder voorzitterschap van M. Cooreman. De begrooting van Koloniën. M. Van Cauwelaert (in 't Fransch), legt op prachtige wijze, de rechten en plichten der missionnarissen uit in zake onderwijs. Deze werden toegestaan in gevolge eener overeenkomst tusschen den H. Stoel en den Vrijen Ccngostaat.Hij beknibbelt de houcing van M. Vandervelde in deze zaak. Het is valsch. dat de missionnarissen een geldelijk doel beoogen. M. Vandervelde. Ik heb dal niet ge zegd. 't Bewijs is hier. Spreker leest een uittreksel uit eene brochuur van pater Tlii- baut. M. Van Cauwelaert. Het werk der inboorlingen wordt regelmatig betaald. De Kapelboeven, door de E.E. P.P. van Scheut gesticht, zijn hoogst noodig. Hij hoopt dat tegen toekomend jaar het work der Zende lingen beter zal bestudeerd zijn en men ze met geene vooringenomenheid meer zal be- oordeolen. M. Vandervelde komt terug op zijne vroe gere opmerkingen. Indien de overname van Kongo van mij hadde afgehangen, zou deze nooit gedaan geweest zijn, maar eens dat de overname gedaan was, ben ik een koloniaal geworden in 't belang der inboorlingen. Sommige volksvertegenwoordigers en bis schoppen hebben tegen mij een veldtocht, ingericht. Zij geven meelingen waar ik mij niet kan verdedigen, in plaats van het hier in de Kamer te doen, waar ik zou kunnen antwoorden. Mon heeft mijne kritieken moeten goed keuren. Het verslag van M. Leclercq was wel juist. M. Renkin. Het verslag was niet juist. M. Vandervelde. Er worden nog lichamelijke bestraffingen toegepas' in som mige deelen van Congo. Hel zijn de mission narissen. die meest te zeggen hebben in de commissie voor de bescherming der negers. MM. Tirbaut en Renkin protes'e 'ren. M.Vandervelde leest een verslag van Mgr Lison die bevestigt dat bij gelijk heeft. Wat denken MM. Renkin en Woeste daar van M. Renkin. Ik zal antwoordden als bet mij belieft. M. Woeste. Men zou ongelijk hebben daaraan te antwoorden. M. Vandervelde. Ik geloof het wel, want al de slechte maatregelen zijn door uwe ambtenaars genomen. Is het waar, dat sommige zendelingen weigeren als getuige op te treden in som mige processen Er is thans eene ware samenzwering tegen de magistraten van Congo. M. Renkin. Ik bevestig al wat ik tot biertoe over Congo gezegd heb. Er is geen verschil tusschen geestelijken en wereld lijken voor wat het gerecht betreft. Ik heb daarover juiste en klare bevelen gegeven aan de magistraten. M. Tirbaut. Ik ben waarlijk verbaasd, hier zooveel kleine zaken te zien ten berde brengen. Moest men steeds zooveel beuze larijen aanraken, wij zouden nooit gedaan krijgen. Do houding van M. Vandervelde is be treurenswaardig. De ambtenaars hebben hel recht klachten te doen, maar niet te krili- keeren. M. Renkin. Het is onwaardig, ge bruik te maken van gestolen stukken, om mij hier te komen aanvallen. M. Vandervelde. Ik zoek geene doku- menlen, maar wanneer liet toeval mij doku- menten in de handen brengt, gebruik ik ze. M. Woeste. Ik ben niet verwonderd, over de lange pleidooi van M. Vandervelde. Hij voelt dat bij te ver gegaan is en wil zich nu verontschuldigen door de dracht zijner woorden t,e draaien. Wij hebbpp vastgesteld dat het verslag Léclerq valsch was, en indien dat verslag nipt geleverd \yare geworden, zouden al de kritieken hier mét ujtgeïokfsijn. De kapelhóetbn zijn uitmuntend. Zijn hier of daar soms misbruiken, zij zullen verdwij nen, doch de grondslagen zijn uiterst wel. De hervormingen zullen gedaan worden zonder M. Vandervelde. Wat de lichamelijke bestraffingen betreft, M. Vandervelde heeft een verslag van Pater Cambier verdraaid. ITeel het klerikalisme der zendelingen bestaat in het bouw en van scholen, bet ver plegen van zieken, liet onderwijs van den landbouw en het beschaven der negers. Wij zullen onze sympathie en onze aan moedigingen blijven schenken aan de mis sionnarissen. (Toej. rechts). M. Destree. Er ligt tusschen ons en u een afgrond. M. Carton dn Wiart. Keurt gij het goed dat er dokumenten gestolen en aan den leider eener partij gezonden worden M. Destrée. Om het even van waar zij komen, de dokumenten waren echt. M. Renkin. Nooit heeft men mij in lichtingen gevraagd, zonder dat ik zeonmid delijk gaf. Ik heb niets te verbergen. Ik ben de eerste, om de misbruiken te doen uit roeien. De zitting wordt om 5 ure geheven. DEN DER HAUTEM-STICIIELEN Zondag 18 Februari, groote jaarlijksclie muziekfeest, met de deelneming van ver scheidene maatschappijen. De feest zal aan gekondigd worden door kanongescliut. Boetstraffelijke rechtbank van Gent GOEDKOOPE PLAATS OM EEN KOERS IN DEN VELODROOM TE ZIEN. Een persoon, wonende in de omstreken van den Velodroom van Mariakerke, wordt vervolgd wegens slagen en kwetsuren aan zekeren Brabant, in de volgende omstandig heden Er ware in den Velodroom een koers ge geven met de medewerking van Cyriel Van Houwaert het slachtoffer had goed govon den, om den koers bij te wonen, daarin een boom te klauteren, staande op den eigendom van den belichte. Deze wilde den zonderlin gen toeschouwer van den boom doen komen, wat hij weigerde, waarop de betichte er hem afschudde. Braband werd nogal erg gekwetst, en leed 15 dagen werkonbekwaamheid. Hij vraagt 128 l'rank schadeloosstelling. De rechtbank veroordeelt den belichte lot 100 fr. boete of 1 maand gevnngzitling hij moet daarenboven 75 fr. schadevergoeding betalen. STAD BRUSSEL. 55110 irekking15''en Februari 1012. S. 11119 n. 20, uitkeerbaar met fr. 50,000 S. 10230 11, 17, 2.500 S. 25-153 n. 25, 1,000 S. 16712 11. 10 S. 25453 n. 21 id. 500 Zijn uitkeerbaar met 150 frank 20-11 14 2041 24 6902 18 10230 16 11931 18 1(5231 24 16712 24 19066 11 19066 13 19273 8 19273 19 19273 22 23391 6 23391 22 24411 4 2-1411 IS 25453 6 27645 6 27645 10 27645 19 Behalve de nummers hierboven aangeduid, zijn de volgendo series uitkeerbaar met 110 frank 2011 6902 10230 11934 11149 16231 16712 17617 19066 19092 19273 23391 24111 25153 27223 27645 MARKTPRIJZEN Aalst. 1(5 februari. Hopmarkt onver anderd, prijzen vasthoudend fr.23S.5U210.00. Anderlecht. Markt 16 feb. Kalveren 9tili, prijs lier kilo op voet fr. 1,0."> a 1,25 1,45. Aiactenaarde 15 feb. Aardappelen 7,25. boter 2,85. eieren 3,07. vjggens 45. konijnen 3,75. Gent Veemarkt van 1G feb. getal te koop gestelde dieren: Vette koeien 80; Melkkoeien 14 Groote ossen 1; Jonge ossen S; Vaarzen 10 Stieren 15. Varkens 130 Kalveren 11S; Ma gere beesten 216; Schapen 28, Lamineren 0, Vig- genen 370. De goede stalbeesten golden van 1,70 tot 1,85. De kalveren van fr. 2,50 tot 2,80 per kilo, ge slacht vlcesch. De schapen van fr. 1,20 tot 1,40 por kilo, ge slacht vleesch. De varkens van70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 1,05 tot fr. 1,14, volgens kwaliteit. Geeraarsdbergen 16 februari.Tarwe de 100 kilos 21,00; Masteluin 18,00; haver 22,00; Rogge 17,00; boonen 21,50; Aardappelen 8,50; lijnzaad 34,00 koolzaad 00,00 boter de kilo 3,21 a 3,39 eieren per 25, fr. 3.00 ruw vlas 0.94. wende men zich tot het HUIS JEAN DE CLERCQ 12, Kerkstraat, 12, AALST gesticlit seclert 1 j aai* Aldaar te bekome.-., allerhande zaden, zooals van ajuin, savooien, bloemknolen, roode kooien, enz. BetU-raven, iiekemiori, vauriac, enz.. Gras zaden, klaverzaad en allerlei bloenienzaden, dhaliaplanten. enz... -185bis Kapellestraat, I, AALST "V JLjJEZ ie: s g kc SXT a. IE! ]V PR1JSGOURANT voor het KLEIN kilo Tongen gerookt gekookt Hespen Amerihaansche gerookt Ardeensche gerookt gekookt, uitgebeend Inlandschë, gerookt gekookt, uitgebeend Spek Vet. Mager, gezouten gerookt Vet (Smout) zuivere reuzel Liebig (Keukenvet) Metworst (specialiteit) Filet d'Anvers, Saucisson de Boulogne Saucisson Farmers, (pepersauc.) VOOR HET GROOT Prijscourant op aanvraag. 591 3 5 1 14 1 40 2 40 2 4 50 1 32 1 34 1 50 1 36 1 44 2 40 3 3 0 50 1000 Kanadaplantsoenen te koop bij Alois Mich ie Is, te Aalst-Miilbeek, Paperodedries. 477 Bij uitscheiding van bedrijf over te nemen Een breimachien Leboque hebbende 1164 naalden een breimachien Leboque hebbende 1100 naalden een breimachien Leboque hebbende 1056 naalden een remailleuse Leboque een boordbreimachien Chemnitz een knoopsgatenmacliien Singer een nnai- machien Singer een naaimachien Wilcox Overlook een oogskensmacliien en verder? verschillig© loebehoorlen betreffende den brei stiel. Zich te bevragen: Aalst, Binnenstraat, 68. 624 -r-r.jat j sa jmhbch NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ KAPITAAL a 5 MILJOEN FR. KOUTER, SO, GENT, BEURSORDERS Uitwisseling van vreemde bankbiljetten en munten, Koepons Voorschotten op titels In bewaarneming van waarden. VERHURINGS- TARIEF DER Afmetingen binnen met. 0,12 0,12 0,24 0.37 0,31 0,31 0,52 0,56 0,78 met. 0,15 0,30 0.20 0,15 0,21 0,35 0,55 0,62 0,62 met. 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 0.57 0,57 0.57 HUURPRIJS Fn. 10 14 17 20 30 45 50 80 De zaal der brandkasten open van 9 tot 12 1/2 ure ure; den zaterdag van dags. is alle werkdagen en van 2 tot 3 1/2 1/2 ure tot 's mid- 1530

De Volksstem | 1912 | | pagina 3