GEMEENTERAAD CentralCinema Groot Magazijn van Meubels VAN AALST Stadsnieuws. VERMAKELIJKHEDEN Tli. Stevens, STAD AALST. Lange Ridderstraat. Vertooningen der'Vastenavond,veek Groole vermindering der prijzen Ernstige vsrf^nwsorliger Z '~Z - Weerkundige waarnemingen Voor de besteZaden Een volledige Bonnetterie als volgt w malle:go 18 BN 49 FEBRUARI 1912 DE VOLKSSTEM ZITTING VAN 13 FEBRUARI 1912 (Vervolg en slot.) Antwoord van M. Moyersoen, Schepene van financen De Windt beweert dat wij maar 4 °/0 meer noodig hebben. Hij heeft vroeger steeds beweerd, dat wij te kort hadden, en nu zegt bij ineens dat wij te kort hadden. M. De Windt. Dat zeg ik niet. Blijf in in het debat. M. Moyersoen. Ik blijf er zeer wel in. De lasten zijn veroorzaakt door de verzwa ring der uitgaven, voor armwezen en onder wijs. Spreker weerlegt al de cijfers en opgaven van M. De Windt en noodigt M. De Blieck uit, te bekennen, dat het tekort der godshui zen, vroeger met de buitengeioone ontvang sten moest aangevuld worden. M. De Blieck knikt bevestigend. En nu. sinds de drie laatste jaren is hel tekort ge dekt poor onze gewone ontvangsten Daar van iieeft M. De Windt geene rekening ge houden. De uitgaven voor het armwezen zijn gemiddeld 31000 fr. meer dan over vier jaar. De uitgaven voor het onderwijs ver meerderen met 5 of 6 duizend fr. per jaar. Zulks bewijst dat wij onze ontvangsten moe ten behouden om onze begrooting in even wicht te hebben. M. Ghysselinckx heeft voorgesteld de winsten der naarnlooze maatschappijen aan te slaan Reeds meermaals heb ik een ontwerp van dien aard'onderzocht, dragende namelijk op de patent der maatschappijen, doch ik heb gegronde redens om het thans aan den ge meenteraad niet voor te stellen. Ik béken dal de palent hier niet zwaar is, maar hel ware overdreven te zeggen, dat de maatschappijen niets betalen zij dragen een groot deel.der grondlasten en het grootste deel der belas ting op de stoomtuigen. Overigens moesten wij de 6 0/o met een per honderd afslaan, het ware ten vooi'deele der rijken, want weinige eigenaars zouden daarvoor hunnen huurprijs afslaan. 1 Do financiën der stad mogen op addition neele centiemen der maatschappijen op de patent niet berusten, daar die patenten zeer wisselvallig zijn en zeer verschillen. De zes per cent geeft ons goede uitslagen «n voor do stadsfinanciën is het noodig het te behouden. M. De Windt. De grondeigenaar moet betalen. De werkman moet betalen aan den eigenaar, dus betaalt de eigenaar zelf niet. Het kwaad, is .gesticht en moefe-jdus blijver, beslaan. r M! Moyersoen.' Ik blijf bij mijne bewe ring, dat: indien wij afslaan, de eigenaars daarom niet zullen afslaan. M. Bostëëls. Een enkel woordje voor don achtbarfen heer De Windt. ITeèft de zés percent misbruiken verwekt door de handel wijze van sommige eigenaars die de huishuren builen mate opsloegen, dat is onze schuld niet wij zijn niet verantwoordelijk voor misbruiken van een maatregel,, als die maat- regol die misbruiken in zich niet noodzakelijk besluit. M. De Windt heeft ook gezegd dat hij zal bewijzen hoe wij besparingen kunnen doen als wij hun de volstrekte evenredige ver tegenwoordiging geven. I)at is spotternij. M De Windt heeft zich reeds moeite genoeg ge geven, alhoewel zonder bijval, om die be sparingen aan te duiden. Overigens M. De Windt heeft de plicht, namens het kiezers korps, die lrem hiereen stuurde niet te wachten om die besparingen aan te wijzen, en zeker niet om te wachten tot hij schepene van Financiën worde M. De Windt. Ik heb gezegd dat wij het dan beter zouden onderzoeken. M. BosteeLs. Ik wil ook nog eenige bemerking© i doen op de ontwerpen van M. Ghysselinckx. Het achtbaar lid spreekt van eene belasting op de winsten der naarnlooze maatschappijen. Goed maar vergeet niet dat wij vaste, jaar- lijksche inkomsten noodig hebben, en dal nijverheidswinsten wisselvallig kunnen zijn. Veronderstel eens een nijverheidscrisis, wat dan Als ge overigens te veel zoudt belasten, aoudt ge de groote nijverheid hier kunnen weghouden of doen verhuizen; ware dat beter! O klaagt over den 0 0/°, omdat de eige naars die belasting doen betalen door hun huurders. Maar als do naarnlooze maatschap pijen de belasting die gij op de hun wilt leg gen, zullen willen inwinnen op de loonen banner werklieden, zou dat niet meer he breu renswaardig zijn 3>at bewijst u dat ge in al die zaken het voor en legen moet inzien.en dat zulks gron dige studie vraagt. M. Ghysselinckx spreekt ook van vérlioo- ping der patenten, maar dit zou gedeeltelijk wegen op onzen Aalslerschen middenstand, itie veel beslaat uit kleinhandelaars en win keliers. Het achtbaar lid spreekt ook over de tahs der armen zooals ze beslaat te Gent, zijnde n»enu klimmende belasting op de grootte van het huis. M. Dn Blieck. Die taks wordt te Gent betaald, niet door de eigenaars der huizen, aiaar door de bewoners. M. Bostekls. 't Is dus eene belasting op Je huurders 't. t.. z. dal, zij rechtstreeks en rlgemeen valt op de huurders, rr»«v;-! C:-/.0 °/0 maar onrechtstreeks en bij misb: uik van ie4 slelsel valt op de huurders. Vergeet ook niet dat grootère huizen be wonen, altijd niet een bewijs is van groote ren rijkdom. Naarmate in een huisgezin hel ©lal kinderen vermeerdert, ziet men uit naar een grooter huis omdat men ze allen moet huisvesten. Maar wordt men daarom rijker Groote huishoudens belasten is volstrekt een ondemocratische maatregel. Dat bewijst ons dat al die stelsels wel iels schoons, iels aanlolckends hebben, maar dat, van naderbij beschouwd, zij blootgesteld zijn aan gegronde critieken. Wij verwachten dus de voorstellen van den achtbaren heer Ghysselinckx, op papier, druk en cijfers op papier en wij zullen zo dan rechtzinnig en naar behooron beoordee- len. M. Moyersoen. Ik heb redens om nu niet te zeggen, wat ik over een ander voor stel denk, dat ik zinnens beu te ontwikkelen. In eene volgende zitting zal ik het denkelijk klaar kunnen uit een doen. M. De Blieck, stelt ook voor in eene vol- ende zitting deze zaak verder te onderzoe ken. Het voorstel van NL Daens. M. de Burgemeester. Het woord is aan M. Daens. M. Daens. Ik zal zeer kalm zijn en dan hoop ik,, dat vader-overste Bosteels, mij zal laten spreken. M. Bosteels. Wilt gij mijn prior zijn (Gelach.) M. Daens. Sedert vele jaren is er aller- wege spraak van de brandverzekering. Jaar lijks worden zoo ovorgroote sommen uitge geven, welke wij door de brandverzekering zouden kunnen hier houden. M. Moyersoen heeft gesproken van algemeen© belasting. M. Moyersoen. Mijne woorden niet draaien, M. Daens. M. Daens. Wij zullen andere bronnen vinden. Wij zullen doen gelijk in den ouden Lijd. Ten jare 1794 legden de Franschen ook eene belasting. Zij deden de 7 of 8 rijken betalen. M. De Windt. Ja bier zou men het Schepenkollegie nemen. (Gelach). M. Daens. Neen, maar de rijken. De liberalen waren over .8 jaar ook voor do brandverzekering. In de Kamer wordt het geweigerd, omdat het al katholieke en libe rale miljoeuairs zijn die aan liet hoofd zijn der verzekeringsmaatschappijen. M. Bosteels. Kent ge zulke niet bij de Daens is ten M. Daens M. Daens gaat voort een echte preek vol verontweerdigïng to houden op rijkdom, millioenen, enz. Eindelijk gaat hij onder het algemeen gelach neerzitten terwijl wij zijn laatste woord verstaan de volksmacht zal zulks weten te veranderen M. Moyersoen. Wij hebben hier niet te onderzoeken welke de schoonste wet ,zou zijn, maar wel het pracktigch terrein om de lasten te, verheffen. Wij moeten ons hier aanstellen als ernstige lieden. De brandverzekering wordt van. hoöger, hand niet toegestaan en wij moeten ons on derwerpen. Het voorstel der zes por cent voor vijf jaar te behouden, wordt aangenomen, rechter zijde tegen linkerzijden. De Spaarkas M. Moyersoen geeft lezing van het bilan der spaarkas, dat met eene schoon© winst sluit. M. De Windt.De cijfers vastgesteld op 31 December 1911. geven den toestand niet juist weer. Op 31 December hadden de rentetitels de waarde niet, welke gij hen verleent. Hij tracht zijne beweering te steu nen met eene lange reeks cijfers. Volgens hem zou de kas, in plaals van winst, een be langrijk le kort hebben. M. Moyersoen. Ik zal u antwoorden. M. De Windt. Uwe cijfers zijn goed, maar hel zijn cijfers van boekhouders. De spaarkas is de stad en de stad is de spaarkas hetgeen overeen uitkomt. M. Moyersoen. M. De Windt heeft eene slechte daad gepleegd. Hij wil bet. kre diet van de stad en de spaarkas kleineeren en alarm br engen onder de lieden die spaar boekjes hebben. Dat is niet eerlijk. M. De Windt. Ik protesteer togen die bewering. Men mag vertrouwen hebben in de stad. M. Moyersoen. Ziehier den waren toe stand. Er is inderdaad eene minderwaarde in do rente, door liet dalen der aatidecden, doch deze is nauwelijks van 1 per honderd,'t zij 5500 fr., en ©m dat tekort te betalen, be schikken wij over 132.000 fr. Spreker ontwikkelt op prachtige wijze zijne zienswijze en betoont dat M. De Windt zich vergist. De toestand is schitterend, want w ij, kun nen onmiddelijk. hel is le /.eggen, in min dan 8 dagen tijds, al de spaarboekjes terugbe talen, ten beloope van meer dan 700,000 fr. Men mag dus wel betrouwen hebben in de spaarkas. M. De Windt. Ik teelten nogmaals protest aan. Ik heb de bedoeling niet gehad, wantrouwen te brengen in de vastheid der spaarkas. Do rekening der spaarkas wordt aange nomen. De herstelling van den gevel aan het Daensistenhuis. M. De Wolf. Het Schepencollegie stelt vóór, de vraag om toelating tol het lier- stF-lW van den ouden gevel in de Zoulslraat goed to keuren. De gezamenllijk© kosten heloopen 7875 fr-., zoodat de stad tusschenkomt voor 1938 frank. Het plan wordt rondgedeeld en algemeen goedgekeurd. M. Daens. Het zal ons stadhuis zijn. M. Bosieels. Ziet dat, er een troon is voor M. Daens, en een preekstoel ook (Algemeen* gelach.) M. Ghysselinckx, Het zal inwendig en uitwendig epn juweel'zijn. De loonsverhooging der policie. M. de Burgemeester leest een brief af, lrem toegezonden door het stedelijk politie korps. en waarin dit de gemeenteóverheid bedankt, om de bekomene loonsverhooging. Pier Daens nog eens bij de tong gevat. M. de Burgemeester leest een artikel uit Dc Werkman, waarin verhaald wordt dat ecu shitieboodschapper van Aalst, zijne plak afgenomen werd, omdat hij in den stoet was, die de Anlwerpsche demokraten is gaan af halen. M. de Burgemeester zegt dat hi] inlichtin gen gevaaagd heeft aan den onderkommis- sarisGils, in het artikel aangeduid, en dat deze item geantwoord heeft, dat de bood schapper in kwestie reeds vijftien maanden aan de statie niet meer te zien was. Men had reeds vroeger zijn plak zenden balen, do'-.li hem niet t'huis kunnen vinden. Hel was niet omdat liet een demokraat is, maar wel om een ander armen man wat te laten verdienen, dat men zijne plak is gaan halen, wijl hij toch geen dienst meer deed. M. Daens zal ons dat wel willen uitleggen. M. Daens. De demokraten zijn altijd gebroodroofd geworden. De man is mij dat daags na de betooging komen zeggen. Wij twijfelden er geen oogenblik aan, dat zulks gedaan was uit wraak en ten andere, gij moet het niet loochenen. Gij werkt steeds met broodrooverij. M. Eeman. Op bet theater toe M. Daens. Ben ik dan geen voorbeeld van broodrooverij. Gij doet het overal onder andere le Herdersem. M. Bosteels. Spreek: van Herdersem niet M. Daens. Daar hebben de Daensisten een reeks opzeggen gedaan aan Katholieken. M. Daens roept Dat is niet waar M. Ghysselinckx vraagt uitleg aan Mijn- lieer Bosteels. M. Bosteels. Als M. de Burgemeester •het toestaat. M. de Burgemeester.' Ja, geef maar op. De beruchte opzeggen te Herdersem. M. Bosteels. M. fraens heeft hier we derom kostelooze beweringen vooruitgezet en beschuldigingen zonder bewijzen tegen ons geworpen M. Daens keert zich om tot het publiek, met de armen in de lucht: Maar dat is bewezen, roept hij, dat weet iedereen, dat de katholieken en de oude par tijen zich recht houderi met dwang en brood- roofd Het volk weet dat Dat is geen bewezen feit, M. Daens, dat is een le bewijzen feit 1 En bewijzen brengt ge niet en zoolang ge die niet brengt, ver werpen we met misprijzen uw aantijgingen. Men kent het stelsel, Van M. Daens jaren: lang komen de'zelfdè beschuldigingeh uit zijnen mond, uit zijné penbewijzen nooit !i En i!a A denkt li ij dal iedereen als evangelie; zijn gezegdens aanvaard heeft Zqo niet, M. Daens Dat is goed voor de snullen, niet vóór füenschen die een beetje .ernst hebben. M.'trhysselinckx en Daens daagden mij uit te bijwezen dat de katholieken geen brood roof gepleegd hebben met de laatstegemëen tekiezingen te Herdersem. Nogmaals, zij denken vast dat liet beslaat, omdat ze dal. alle weken maar in hun gazet schrijven. Maar wacht, gij zult gaan een andere klok hooren. Wat denkt M. Daens van het doen van opzeggen van land en huizen na een kiezing om politieke reden M. Daens (verontweerdigd) Oh oh dat is broodroof afgrijselijke broodroof M. Bosteels. Goed, M. Daens. Ik laat uwe beoordeeling voor u, en houd ze goed vast. Onthoud wel, ik neem uwe beoordee- lhg niet voor mij ik wil mij enkel bepalen hij liet woord OPZEGGEN, want ik wil hier niemand beleedigen Ik zal u dan, vermits ge mij in vertoef gesteld hebt liet le doen, u met namen en omstandigheden aanhalen, hoe uwe vrienden de daensisten te Herdersem met opzeggen te werk zijn gegaan. (Onder brekingen der liberalen). M. Bosteels. Heeren van de liberale zijde, weest gerust, ik laat u buiten de zaak. Gij blijft hier enkel toeschouwers, dit is een zaakje dat ik uit te innken heb met de daen sisten. (Gelach) M. Daens roemt op zij: c vrienden van Herdersem gedurig aan in zijn gazetten; dat zijn ginder zijne mannen, de oude burgemeester dat alleen is de echte burgemeester, de katholieken zijn dwinge landen. broodroorers, enz... Spreker leest de gazetten van M. Daens, en daarna toont bij breedvoerig aan met namen, datums, omstandigheden, hoe de daensisten om hunne nederlaag te wreken, niet min dan tien opzeggen deden togen katholieken. De volgende katholi ken name lijk waren de slachtoffers van die herbaalde opzeggen 1. Thcofrel Van Nuffel, 2. Louis De Cock, 3. Judook Vinck, 4. Frans De Meersman. 5. Petrus De Meersman, 6. Theo fiel Willems. 7. Philemon Willems, 8. Frans De Cork. 9. Frans Do Backer, 10. Poly door Vercauteren. (groote beweging in de zaal) Zieldaar het werk der Daensisten van Herdersem waar M. Daens zoo fier op is Wel hek ome het hem De katholieken hadden herhaaldelijk be sloten geene opzeggen te doen, en 't en is maar omdat zij er gedwongen toe waren, om hunne vrienden niet in steek en zonder broodwinning le laten, dat zij ook maatrege len moesten nemen. Ziedaar, bewijzen M. Daens Ziedaar het werk uwer partij Onthoudt het, M. Daens, dat uw deuntje over de broodrooverij nu wederom eens een afgezaagd deuntje is, en dat het wederom een wapen is dat in uwe handen gebroken is. Zwijg nu voortaan over broodroof, want die woorden zullen branden op uwe lippen, er. zie eerst rondom u in uwe eigen partij. En om het kort le maken, luister, M. Daens, naar dit laatste woord, de zedeles, met beide ooren, gij zult het goed verslaan Zooals de duivel is, zoo betrouwt hij zijne gasten. (Diepe indruk in de zaal en op den raad Bravos en toejuichingen rechts). Het was op die uitdrukwekkende en Iref- fende bewijsvoeringen,waarop de Daensisten geen antwoord meer konden stamelen en die hun als verpletterende steenen op het hoofd vielen, dat de openbare zitting om 9 1/4 ure een einde nam. =i: Een nieuwe maal komen de Daensisten erg toegetakeld uil den slag, en in stille en drup- neuzend slopen de partijgangers van M. Pe trus Daens liet stadhuis uit Hunne afgod laat er zijn laatste pluimen bij Groote verandering is hier inderdaad se dert eenigen lijd te Aalst gebeurd. ZONDAGRUST. Zondag 18 Februari 1912, zal de dienstdoende apotheek Mijnheer Ghysselinckx, Molenstraat, alleen open blij ven te beginnen van 12 ure tot middernacht. Kerk van Sint-Martinus. Gebed van veertig uren. Zondag, Maandag en Dins dag, uitsleiling van het Heilig Sakrament gedurende gansch den dag. Om 8 uren gezongene Mis. Om 4 ure Lof met Sermoen. College der P.P. Jezuïeten. Dinsdag 2Qsten Februari 1912, te 5 uur, Toon- en Tooneelknndig Avondfeest, gegeven door de leerlingen van bet College, met de welwil lende medewerking van de Heeren Baccaert, De Munt, Lenssens, Loockx en Volckaert. Bestuurder van het orkest M. G. Pape. Leon De Paepe-Meganck, Groote Markt, Aalst, Ist® Communie artikels, voor jongens en meisjes. Bijzonderlijk gemaakte witte kleederen. te beginnen van 6,95 tot 40,00 fr 037 BERICHT. Er worden met Vasten avond geene gemaskerden toegelaten, in de herberg De Welkom. Onderwijsstraat. Aalst. 438 Overreden. Vrijdag avond, rond 6 1/2 ure, werd op do Markt, eon ijsroomkoopman door een bierwagen omvergeworpen en over reden. De man werd erg aan bel been ge kwetst en moest in de wacht verzorgd wor den. BURGERLIJKE STAND VAN AALST riPRrrnRTFN Mannelijk geslacht 9) GEBUOKlEN Vrouwelijk geslacht 13» HUWELIJKEN H. Quinlyn, apotheker, met A. Meirsschaut, bezondere. —F. Boquó, hovenier, met M. Rey- nier, naaister. B. Do Valek, twijndev, niet B Rmvbaut, twijnSter.' A. IlUtnelinckx, kuiper, met,M. Gysbrecht, breister, P, Steenhani, we ver, met C. De RaedC breister,.,r— J. De; Petter, voerman, met M. Peeters, twijnster, 'E. Hoe- beëck, schrijnwerker, met M. Van- der Poorten,- breister. S. De Neef, schrijnwerker; biel M. Roelfuit, zónder ber.oep. <Van der Sehueren wag^npiaker, met E. Gpuns, strijkeresse. OVERLIJDENS. F. De Dyn, man Leys, zonder beroep, 76 jaren. Brusselschestraat. P. Moyersoen, man Van Mol, metser, 79 jaren, Breedestraal. K. Bour geois, weduwenaar De Pril, zonder beroep. 82 ;a-en, Leopoldstraat. M. ertz, vrouw Van Papegem, rondleurster, 69 jaren. Zoutslraat poort. P. Hoffman, weduwe Van Hamme, zonder beroep, 71 jaren, Leopoldstraat. M. Lostrie, vrouw Van Holsbeeck, zonder beroep, 52 jaren, Gasthuisstraat. B. Matthys, vrouw Bracke, zonder beroep, 38 jaren, Kluvskens- straat. A. Chrispeels, weduwe Ver hols tad t zonder beroep, 89 jaren, Nazarethstraat. P. Meert, vrouw Redant, zonder beroep, 82 jaren, Brusselschen Steenweg. J. Hoffmann, man, Peelman, handelaar, 60 jaren, wonende te Sint Nicolaas. J. De Smet, man Wauters, leurder, 66 jaren, Rapenstraat. 10 kinderen onder de 7 jaren. DENDER H AU TEM-STICHELEir Zondag 18 Februari, groote jaarlijkscfra! muziekfeest, met de deelneming van vei» scheidene maatschappijen. De feest zal aane- gekondigd worden door kanongeschut. WIEZE. De kalvakade gaal uit Wanneer?..; Op Vastenavond Dinsdag, 20 Februari a.s. Op dien dag naar Wieze, daar is vreugd ea vermaak.^ MARKTPRIJZEN Aalst. 17 februari. Hopmarkt onver» auderd, prijzen vasthoud end fr. 232.50240.00. Aalst, 17 feb.Aardappelen de lOOlcilogr. fr. ó.uO; Boier do 3 kilos lr. 8,91 a 10.90 Roonx boter de kilo fr. 3,SO Eiers de 25 fr. 3,00 a 0,00; Ajuin de 100 kilos fr. 17.00 Viggens 't koppel fr. 65 a 70. BOTERMARKT. Heden werden ter markt gebracht 182 klonten, wegende te zarnen 1460 k. Compagnie Hollandia, 15, Bergemeer- schéslraat, 14, Aalst, Crème Boter Extra 3,70 per kilo. Anderlecht. Te koop gestelde Schapen gedurende deze week 2055. Kalveren 1087. WISSELAGENT 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. OFFICIEELE KWO TE ERIN 8 BEURS VAN BRUSSET. 16 FEB. Leen wan Staat, Prowin., Steden Zaterdag 17 Februari 1912 om 8 uren Zondag 18 Telkens om Maandag 19 21/2, 5 Dinsdag 20 en 8 ure Donderdag 22 om 3 u. en 8 u. In het vervolg zulten er alle Zon- en Feest- daqen drij vertooninqen qeqeven worden Om 2 12, 5 en 8 uren. Te beginnen van Zaterdag 17 Fe bruari 1912, zullen de prijzen der plaatsen vastgesteld zijn als volgt eerde plaats fr. 0,25 Tweede plaats fr. 0,50 Eerste r'::ris fr. 0,75; Vicrbeh. plaats, fr. 1,00. De Programma's blijven immer met de grootste zorg samengesteld. Geene gemaskerde personen zullen toege laten worden, noch in de Cinema, noch in de Roller Skating Rink. 436 MEOEDEELINGEN. MELDERT. De zangmaalschappij De Jonge Lieden», Nievel, viert op Maandag 19 Februari, haar Ste-Ceciliafeest, ten lokale. Om Ij uren des avonds. Concert Blijspel met zang. wordt gevraagd, voor den verkoop van KALK le Aalst en omstreken. Voorwaarden sturen naar het bureel van liet blad onder de letters J. T. V. 538 Belgische leening 1* r 2* r 3» r Kongo uitkeerbaar Kongo (Loten) Annuïteiten Gemeentekrediet Buurtspoorw dan -Juli. Obl. Mei-N (loten) Anderlecht 1907 Aalst Antwerpen 1887 1903 Brussel 1902 Brussel 1905 Zeehaven Charleroi 1905 Gent 1896 Elsene 7880 1908 Laken 1902 Luik 1860 1897 1905 Meedelen 1885. 1897 Oostende 1852 1898 St.-Gillis 1904 SbJoos-ten-no6d.'T881 Schaarbeek (100 fr.) tji (500 fr.) Spil 1909 Doörnik 150 fr.) Verviers 1873 1893 fiFi 88.20 88.40 88.25 S8.20 38.40 ]0D. 83.75 86.25 104 25 mso Sf).25 1.02.— 102!öO 89! 50 89!t5 80.75 96 96.25 80. 80.25 71.25 71.75 84.30 71.75 72.25 132.25 73.75 76.50 77.— S6AÓ 70.75 '71:^. 50.75 5l!— 105. 85.05 vau M. Camiel Praet, opticien-specialiste Aalst. Lange Zoutstraat, 6 17 februari, 15 ure: Barometer 764" Wind: zuid Thermometer 10*5 Vooruitz.schoon weer. wende men zich tot het HUIS JEAN DE CLERCQ 12. Kerkstraat, 12, AALST gesticlit sedert 15 jaar Aldaar ie bekomen, allerhande zaden, zooals van ajuin, savooien, bloemkoolen, roode kooien, enz. Betteraven, Eckendorf, vauriac, enz.. Gras zaden, klaverzaad en allerlei bloemenzadeu, dhaliaplanten, enz... 485 bis 1000 Kanadaplantsoenen te koop bij Alois Michiels, te Aalst-Miilbeek, Paperodedries.-177 Bij uitscheiding van bedrijf over te nemen Een breimacliien Leboque hebbende 1164 naalden; een breimacliien Leboque hebbend® 1100 naalden een bruimachion Leboqu® hebbende 1056 naalden een remailleus® Leboque een boordbreimachien Chemnitz oen knoopsgalenmachien Singer een naai- machien Singer een naaimachien Wilcox Overlook eon oogskensmachien en verders verschillige toebehoorten betreffende den breistiel. Zich te bevragen: Aalst, Binnenstraat, 68. 624 (RECHTOVER HET POSTBUREEL) Nr 3, Hopmarkt, N 3, Halst. Door vergrooling van Magazijnen Grooten Afslag op alle artikels. Bijzondere sclioono keus van alle eiken Meubols aan verminderde prijzen, van bet oud gekend Iluia. 216

De Volksstem | 1912 | | pagina 7