BUITENLAND. NIEUWSBERICHTEN. STELLA PRESIDENT OF NIET 06 misdaad in de Kcningsiraat Ie Antwerpen De handel in blanke slavinnen Samson Kina geeft Sbt en 2 DË VOLKSSTEM 20 EN 21 FEBRUARI 1912 M. Leo Cosyns. voorzitter van hot Syndi caat van Patroons. Hand«iSrHizig<rs. enz. van Ninove, voor hef canton Ninove M. Hofiori 't Kml, griffier van 't Vrede gerecht te Ilcrzole, voor hot canton Her- zelo. Canton Sottegem voorbehouden. Eindelijk wierden genoemd als Rechts tnndige raadgever M. EngBos- teelsadvokaat te Aalst, en als eerevoor sit Iers de ll. H. It. AJoyersocn. volksvertegen woordiger en Baron Lodeioijk de Bethune. plaatsvervangend volksvertegenwoordiger. M. De Clippele bedankte, zoo in zijn naam als in naam van al de leden van het Centraal Bestuur en beloofde zijn beste krachten te besteden aan den bloei en den vooruitgang van den bond. (Toejuichingen). De afgevaardigden van den Middenstands bond bij liet Middencomeil van de katholieke kiesvereenigiiig van het arrondissement Aalst zijn, de heeren Fr. De Clippele en J. Pie- raert. Dtfiieer Dr De Naeyer verzocht het ceti- traal bestuur bij eene eerste gelegenheid eon bezoek to brongen aan de Sint Jozef Am bachtschool van Aalst, om haar te bezichtigen en om hare inrichting, op technisch en be stuurlijk gebied tebestudeeren(aangenomen). Schoone geestdrift, de beste verstandhouding heerschllen in de vergadering- De leiding is in bekwame, bevoegde han den. Dit is een vaste waarborg voor de toe komst Wij wenschen den nieuwen bond goed heil en voorspoed met zijn schoone leus Eerlijk in handel, christelijk in wandel. Frankrij k Zelfmoord op den Eiffeltoren. Zater dag nanoen, rond 4 1/2 ure, wandelde eene iulïer met gejaagden stap en zichtbaar in koortsige gemoedsaandoening verkeerond, op het tweede wandelvlak van den Eiffelto- •en. Eensklaps sprong zij over de leuning en verdween zij in de ruimte. Zij kwam op het eerste venliep terecht waar hare afschuwe lijke dood, gelijk men begrijpen kan, niet weinig ontroerde. Uit de papieren welke zij op haar droeg, is gebleken dat zij juffer Paullian is, klein dochter van den wereldberoemden Frederic Passy. Zij was neurasleniek en de ziekte ia haar grootvader bracht haar arm hoofd op hol. Per telefoon ontboden, kwam heer Passy per auto tot de plaats der ijselijke gebeurte nis gesneld en bracht hij het verminkt li chaam van zijn kleinkind naar zijne woning. In een trein aangevallen. Een visch- lcoopman, M. Babot, 64 jaar out! en wonende te Villeneuve S* Georges, welke zich dage lijks naar Parijs begaf, werd Zondag avond in een trein aangevallen door twee schelmen die hem eene koord rond den hals sloegen ©n poogden te wurgen. Babot. die zeer sterk is, kon zich losrukken on meende 't noodsein te doen gaan, toen de trein stil hield. De schelmen namen alsdan de vlucht. Hij heeft een dezer herkend, een 17jarigen ke rel die dagelijks in de Hallen te Parijs kwam en wist dat Babot steeds een belangrijke som geld op zich had. Duitscliland De Rijksdag. Bij de voortgezette de batten over de begrooting, zeido de socialist Ledebour Mot een barbarenstaat als Rus land werden verdragen tot uitbreiding van Perzië gesloten. Hij protesteerde togen het onderdrukken van het volk door de beuls knechten van den czaar, en hesprak verder de Agadirkwestie.. Voor hem stond hot vast dat de regeering het plan had gehad, de hand te leggen op Marrocco. OF wie is mijne moeder Historiscli Tafereel 68* Vervolg. Wat was zij den man niet verschuldigd, wien zij vader noemde Meer dan het broos leven, dat zij beslist was hem toe te wijden. Kon Eugeen eventwel deplichten jegens don markgraaf en jegens zichzelven niet te za- men paren Wel zekerlijk indien hij zijne schitterende loopbaan wilde opofferen aan zijn werkelijk geluk. Nog altoos wankelde on kampte hij. .Hij bouwde zijne hoop op den markgraaf, die hem den weg kon banen naar zijn geluk. Het was zoo streelend, te betrou wen op 's grijsaards edelmoedigheid Ja, den volgenden morgènd, begaf hij zich vol ver trouwen naar zijne woning. Hij vond den markgraaf zitten op zijn rust bed. in eenen volslagen staat van lichaams verslapping,die hij voor bet gezelsschap mees terlijk wist te verbergeu.Stella had hem voor lezingen gedaan. Het boek lag nog openge slagen doch zij had zich verwijderd, om ha ren opschik te maken. Aan Eugeen ontzonk de moed, toen hij het bedrukte gelaat des ongelukkige» mans zag, toen deze pogingei aanwendde om op te staan, en hem to gemoed riep Verschoon mij, bid iku, dat ik enkelijk u welkom kan toeroepen. Zoo ellendig had hij zich 'smarkgraafs toe stand niet verbeeld. Hij nam plaats maai durfde de reden®"? 'ijn<'. komst niet aanraken. Tot zijne grootste g, begon de zieke na eene poos zwijgens Gij wilt mij mijne Stella afvorderen. Zi. Kiderlen-Waechter betreurde en bestreed onder toeju c'iingen der rechterzijde, dr aan vallen op de regeering van een naburigen staal, waarmede pui ischium! in vrede en vri'-ndsehap ioefl. Over de Agadirkwestie zoide hij, dal niemand er ooit over gesproken bad. dat bij de Duitsche regeering bet plan bestond bestond een deel van Marocco, in bezii te nemen. Oorlogsboot te water gelaten. Op de German ia-Werf is in tegenwoordigheid van den keizer, prins Ludwig van Beieren en l'lierése van Beieren, zonder ongeval van stapel geloopen liet oorlogschip dat in de plaats wordt gesteld van de Odin - Het schip werd naar prins regent Luit- polö gedoopt. Engeland Jonge moordenaars. In de nijverheids school van Mealh-Counly. Ierland, hebben twee scholieren bunnen 27 jaren professor John Keliy. dood geslagen. Toen de onder wijzer over de speelplaats der school ging, gaf een der knapen hem eenen slug met een zwaar voorwerp op het achterhoofd, zoodal hij bewusteloos ten gronde stortte. Een an dere knaap sloeg dan met eenen slok op don man en zes andoro knapen zouden hem intus- schen voetstampen hebben toegebracht. Den professor werd hierbij den schedel en hot bekkeneel ingeslagen. De twee aanleiders namen toen de, vlucht, maar werden later door de policie aangehouden. Geen der kna pen is ouder dan 16 jaar Amerika De bandieten in auto. Toen de toeschou wers gister Garruti Theater verlieten, stopte eene prachtige auto [dols nabij het voedpad. Twee gentlemen stapten er uit e:i vielen een welgekenden diamantkoopman,Georc. Heath aan, die zich juist voor den schouw mg be vond. Met eenen hoofdstamp Wierpen zij M. He ath om dan ontnamen zij hem zijne porte feuille welke 50000 francs bevatte, ijlden dadelijk naar de auto en verdwenen ermede. Men zegt dat het politiebureel niet weel wat te doen ten gevolge van de gebeurtenis van verleden week tijdens welke do agenten door de dieven zijn gefopt geworden. Steeds meer en meer groote misdadigers worden te New-York opgemerkt Er gaat schier geen dag voorbij of in de Amerikaansche pers wordt de vraag gesteld zal Teddy (M. Roosevelt) zich opnieuw kan didaat laten stellen voor het presidentschap. Dit duurt nu zoo al maanden en een definitief antwoord is nog niet ingekomen. Lang'zal het wel niet meer kunnen uitblijven, want verschillende gouverneurs uit het Westen hebben aan Roosevelt gevraagd, wat hij wil. 't is te zeggen, of zij zich reeds gereed moe ten maken, voor zijn verkiezingscampagne, diewanneer-ze doorgaat 1zeker wel een record van Amerikaansche speocherij zal zijn. Onderlufsschen schijnt het uitblijven van Roosevelt's antwoord aan aa: zeling zijner zijds te wijten zijn. ïn een bijzonderen brief schreef hij althans dezer dagen Indien het zeer onverwachts zou gebeuren dat ik kandi daat werd gesteld voor het presidentschap, dan zal il zeer waarschijnlijk wel de neder laag lijden. In dit geval zou ik iedereen ten spot zijn. Wanneer ik daarentegen als over winnaar uit den strijd kwam, dan zou ik tegenover moeilijkheden komen te staan, waarvoor ik niet verantwoordelijk ben, maar die mij verhinderen zouden, datgene tot stand te brengen, wat ik zoo gaarne weusch. Beter bewii? voor zijn aarzeling kon hij niet geven lieaft mij alles gezegd, en ik heb haar oorlof verleend,om Daar do inspraak haars haiUu te handelen. Eene grenzelooze vreugde bestormde i. :- geen's hart, bij deze woorden. Jaren lang had hij zich van een geluk beroofd, dat thans al zijne gedachten beheerschte en het bloed deed bruisen door zijne aderen. Meteen dankbaar gevoel boog lig zich tot den markgraaf., ecu traan blonk tusschen zijne oogwimpers. De markgraaf schudde lichtjes zijn hoofd, en sprak ernstig Matig uwe hoop, mijn vriend want in Stella's hart liggen de voornemens zoo vast als eene steenrots. Eugeen glimlachteocgeloovig.Natuurlijker wijze, onder de oogen des vaders moest zij, volgens hem, aarzelen gebruik te maken der vrijheid. De oogen des grijsaards verraadden de diepste smart, toen hij er bijvoegde - Mijn egoïsmus lienft het meisje in boeien geklonken Ik voel dat ik niet wel handelde; doch als men tot zulken deerniswaardige» toestand is vervallen, dat men nog slechts ee nen troost, eene vreugde kent, dan klampt men er zich aai vast, gelijk de drenkeling aan eenen grashalm. Ik zou u aanraden,Stella niet te spreken en haar tijd te laten,om kalm te worden... Is het stellig, dat gij naar Kon- tantinopelen gezonden wordt'? Eugeen bekende duur vertrouwelijke mede- declingen zijns afgezants,die zijn vriend was, laarop voorbereid te zijn. Terwijl von Scheck n eene misnoegde stemming naast den markgraaf sprakeloos bleef, zegde deze tot iem Volg mijnen raad, mijnen vriend ga gerust uwe lotbestemming tegemoet. Nog een •aar jaren ten langste geduld, dan zal ik van mijne kwalen voor eeuwig verlost zij» Het onderzoek heeft zware vermoedens gebracht, op zekeren jPiériird. Deze had eene kamer gehuurd in de Diopestraat en zijn sig nalement. word door (Ten eigenaar van het huis i nrkend. Om zijne koffers te vervoeren,heeft de man eenen stootwagen genomen die hij aan de statie heeft afgedankt. De onderzoeksrechter Steyaert heeft on- middelijk een aanhoudingsmandaat tegen Pierard uitgevaardigd èn deze kon Zondag nacht te Charleroi aangehouden worden. Reeds Zondag voormiddag werd de ver dachte naar Antwerpen gebracht, en lang durig ondervraagd. Op het gerechtshof bevond zich insgelijks de adjunkt-komissaris Colard Bovy, overste der opsporingshrigaup. Het onderzoek wordt naarstig voortgezet. Pierard loochent in de laatste tijden te Ant werpen geweest te zijn. Eenigo dagen geleden werd zekere V..., geboortig van Ryckevorsel, te Antwerpen aangehouden, wegens oplichting van min derjarige meisjes. Do kerel, die 's avonds op wandel ging-, ontmoette in de Quellin- straat een 17jarig meisje uit de St-Laureys- straat, aan wie hij een goede heirekking voorstelde, wanneer zij hem wilde volgen. De kerel zegde dut zij wel 40 frank per maand zou verdienen. Het meisje echte ge loof aan de woorden van den bedrieger, en volgde hem op eene kamer der Oflerande- straat, alwaar hij haar van het hoofd tot de voeten in 't nieuw stak. Daarna nam hij haar mede naar Rijssel waar de ongelukkige vaststelde in welke handen zij gevallen waï. Het meisje werd daar opgesloten, maar eene vrouw die mede lijden had met do ongelukkige, stak voor haar eenen brief in de bus, aan de ouders van het meisje gericht. Deze verwittigden depoilicie.en het meisje werd teruggehaald. Nóg andere slachtoffers vielen op die wijze in handen, waaronder een 18jarig meisje van Waarloos. Vrijdag na middag- heeft don heer Diercxens d. d. on derzoeksrechter, vergezeld van zijnen gref- fier, heer Jan Laeiiens, en Boel. policicof- licier, eene huiszoeking gedaan in de woning van V..., Van Weezeiibeeckslraat, waar men eene partij belangrijke papieren heeft aan geslagen. Brussel. Een rnenschenet'er. Verle den nacht was een kleermaker der 6 Pen- 'ningenstraat, op zwier geweest met een vriend in de S'toofstraal kregen de tweo dronkaards ruzie en de kleermaker, zich op zijn vriend werpend, beet hei» sen stuk uil de linkerwang en met een tweeden heet hapte hij de helft van zijn rechteroog weg. De gewonde werd naar het Sint-Pieters gasthuis gevoerd door, de policie. Opstand tegen de policie. Tweo ke rels, die Zaterdag nacht in de Hoogstraat, wanorders verwekten, mishandelden den agent, die hen tot kalmte aanmaande. Pr ze blies het alarm en twee kollega's snelde" toe. Nu werden de woeslaards, wonende in do Pierenstraat, naar het commissariaat ge De dieverijen op de kerkhoven. Sinds eenigen tijd stelde men op het kerkhof van St Gillis bijna dagelijks diefstallen vast, vooral in de grafkapellen en kelders. Bijzon derlijk werden brons en koperwerk gestolen. Niettegenstaande de waakzaamheid van den toezichter, kon men den dader dier graf- Hoop niet: dat Stella u volgen zal, zoolang ik ademe. Een zachte, doch tevens weemoedige glim lach kwam op zijn bleek ingevallen aange zicht, als hij er by voegde: Wij zullen event wel zorgen haar te verbergeu, dat de weg naar haar geluk slechts over mijn graf te vinden is. Ga gerust uwen gang..,., wie door Stella be mind wordt, die is voor eeuwig bemind. En Eugeen vertrok, zonder Stella te zien, Werktuigelijk schjer richtte hij zijne stappen naar den afgezant, die zijn vriend was. Zijne neiging was thans tot dehoogte gestegen, waar alle weerstand vruchteloos is. Wat ook de eerzucht hein mochte toefluisteren, zijn le vensgeluk verdoofde hare taai. Hij vond den afgezant niet alleen twee ge zantschapsvolgers van vreemde Hoven waren bij hem. In alle andere gelegenheid zon hij, in een dergelijk gezelschap,van zijne persoon lijke belangen niet gesproken hebben...in zij nen toestand liet hij zich door niets afschrik ken. Hijrijkhalsde naar eene beslissing. Tot den afgezant stuurde hij de bede dat hij mochte believen zijne benoemingbij het Turk- sche Hof tegen te houden, en in allen gevalle zijn voorspreker te zijn, opdat hij in Parijs machte blijven. De groote verbaasdheid,waar mede de twee aanwezige diplomaten deze me- dedeeling vernamen, bewees dat hij met deze bede een einde wilde stellen aan de staatkun dige loopbaan. Men vroeg, men drong aan. Eindelijk verklaarde zijn vriend, de afgezant, dat hij zich tegen dit voornemen niet verzette; te min daar hij redenen vernomen had, die zijne verwijdering van Parijs onvermijdelijk maakten. von Scliepk stond als door den bliksem ge troffen. Er bestonden dus redenen, om hem van Parijs te verwijderen Eene lichte verge- schennende diefstallen niet grijpen, toen men eindelijk vermoedens kreeg op een jon gen man. die bijna alle dagon op het kerkhot kwam. De toezichter, M. Dutry, sloeg hem gade en Zaterdag zag hij dezen in een graf krocht dalen en verraste hem terwijl hij bezig was met koperwerk loste makenen te stelen. De schelm, een jong Parijzer apache van 19 jaar, werd opgesloten. Hij verbleef slechts sinds eenige weken in België en leefde enkel van rooftochten. Velobanden-Trust, 2, Van Boendalestraat, 2, Antwerpen. Grootste Huis in Beigië. Onmogelijke concurrentie. Bovenhanden aan fr. 3,50, 4,50, 5,50 enz. Binnenbanden 2.50, 3,50 9nz Velomakers vraagt prijs courant. 579 Vorst. Brand. Over eenige dagen had M. Mathieu, regenschermenhandelaar, zich te Vorst gevestigd. Hij had eene groote hoeveelheid koopwaren in magazijn. Zaterdag morgend,rond 5 ure bemerkten werklieden dat er rook opsleeg uil de spleten der slagvensters vau den winkel des heeren. Mathieu. De vlammen breidden zich spoedig uit. Toen de pompiers ter plaatse kwamen had het vuur reeds de eerste verdieping bereikt De pompiers moesten de deur inbeuken om binnen te geraken. Na drie kwaarts uurs moedig doorwerken waren de pompiers de vlammen meesier. Alles wat maar brandbaar was, op de ge lijkvloers en de eerste verdieping werd ver nield De schade wordt op 30.000 frank ge raamd. De handelaar en zijne vrouw waren afwe zig. Men kent de oorzaak van den brand niet. Elsene. Schrikkelijke val. Zaterdag morgend kwam do genaamde vrouw H... in de Parnasseslraat te Elsene wonend, de trap pen af, toen zij in bezwijming viel en naar heneden stuikte.Zij kwam met haar hoofd op de steenen van den gang terecht. De ongelukkige bekwam eene schedel breuk. Haar toestand is hopeloos. Oude ingekankerde koude, die alle slechte seizoenen weêrkomt en doet hoeslen bijzonder 's nachts en 's morgends bij liet opstaan, is onvermijdelijk genezen door borslpillen van 't ROOu KRUIS, speciale remedie, uitgevonden door een ouden Hol- landschen scheepsdokter. Wie probeert, geneest. 1,30 fr. in zegels te zenden aan apotheker Coelst, Anttocrpsche kassei151 Brussel en in alle apotheken. 548 Lokeren. Gestoken. Zondagavond, rond 9 ure, kwamen verscheidene gemas kerde personen binnen in de herberg van Gustaaf Lerno, wonende op de wijk Evers- laere. Aldaar zaten eenige verbruikers die niet. gemaskerd waren. Een der vermomdenbracht aan zekeren De Pagie E., landbouwer,rond de 50 jaar oud', woorden tóe die hein erg troffen. Deze maakte zich al meteens zoo kwaad, dat'hij 'zijn mes trok en den gemaskerden persoon eene steek toebracht in de bil, De gekwetste, zoker&Dornien Van Roye. oud 25 jaar, wonende op denzelfden wijk. verloor veel bloed. Men liet onmiddellijk een dokter halen. Dokter De Groote kwam spoedig ter plaats. De wonde, vijf centimeters diep, inoest toegenaaid worden. Gelukkig levert zij geen gevaar op. De gekwetste ligt in de herberg van Gustaaf Lerno. Men denkt dat ij Maandag namiddag naar zijne woning zal kui ne overgebracht worden. De policie heeft de zaak in handen. De dader en het slachtoffer zijn twee per sonen van onberispelijk gedrag en die nog nooit voroorde>_.J werden. Ruiten uitgeslagen. Twee gemas kerde personen sloegen Zondag namiddag, rond 5 ure, de ruiten uit bij den heer Ber- nardus De Weerdt, handelaar in kaas, wo nende in de Zeiestraat. De policie was spue- legenheid teekende zich af op het gelaat der aanwezigen. Zij wisten alle drie, dat men hem ongaarne bemerkt had in gezelschapskringen, waar de namen Dupont-De-l'Eure, Lafitte,La fayette, Odilon-Barrot, Arago, Merilhon enz. glansten waar zelfs personen van eene ge vorderde staatkunde in aanzien stonden, als Cavaignac, Marrasten Guinard. Wanneer deze zienwijze zijns Hofs hem eindelijk duidelijk bleek alhoewel de afge zant geenszins zijne grondbeginsels, maar zy- ne voorzichtigheid in twijfel trok, dan open baarde Eugeen, in wat betrekking hij stond tot het huis Beauveau-Desalles, en noemde Stella als zijne verloofde. De gelukwenschen, die hij nu ontving, wa ren oprecht. Men kende de freule als eene schitterende ster aan den Parijzer gezelschaps- hemel. Doch men waarschuwde hem voor de bedriegelijke schimmen der verbeelding,die in het hart wortel vatten en hetzelve vervullen. De afgezant noemde het eene buitensporig heid, welke hem later tot martelaar zijner liefde zou maken. Hij stemde toe, dat de nei gingen der rijpere jaren wel vaster en uuur- zarru'r zijn, naar wanneer zij de eerzucht dwarsboomen, dat men dat al lichtelijk de op offering te zwaar vindt. Engeen bleef stand vastig tegen alle aanrandingen. Hy verklaar de met de meeste bedaardheid, dat hem geen lioegeuaamde kens overbleef. Dat zijn verblijf te Parijs, eons vooral, noodzakelijk was. Dat de glanszijner toekomst geheel zijne waarde had verloren wijl zyn hart het anders wilde, en dat hij verstond naar de inspraak zijns har ten te luisteren. Wanneer hij den gezant verlaten had, en eenzaam iuzijurytuigoverwoog.dat zyn hu welijk met Stella geheel zijne Iqopbaan in duigen moest slaan, dan nam hij nog eenmaal dig ter plaats, maar de vermomden hadden r eds de vlucht genomen. Een hunner droeg eenen kapmantel. Flink gehandeld. Verschillige pro ces verbalen werden door de policie opge maakt, tegen zangers van slechte liederen. Onder de in overtreding genomen personen zijn verscheidene Zeienaars. Diefstal. In den nacht van Maandag lot Dinsdag zijn dieven in de villa gedrongen van M. Desiré Maes op het Aardeken. De dieven zijn over de haag geklommen. Na eene ruit met modder bestreken te hebben, hebben zij deze uitgesneden en zijn zoo binnengeraakt. Zij poogden al de kassen open te breken, maar zij gelukten er niet in. Bij middel van een kapmes poogden zij de kelderdeur te doen springen. De dieven moesten zich vergenoegen met een revolver en eene schouwgarnituur. Elet is reeds de derde maal dat daar ingebroken wordt. Erge slag. Eene herbergierster uit de Zeiestraat kreeg Maandag namiddag van een gemaskeerde zulken geweldigen slag op het hoofd, bij middel van een geweer, dat zij eene erge wonde bekwam. De dader is ge kend. Men spreekt op dezen oogenblik veel over de bilterpeeen der Trappisten Vincart, die, het schijnt toch, extra koffie geeft. 1500 A Waarschoot. Ongeluk Een rijtuig kwam Zaterdag langs den Dam gereden. Een automobiel snoevde voorhij. Het paard verschrikte, steigerde achteruit en viel met rijtuig en al in een diepen waterput. De twee inzittenden verdwenen onder water. Volk kwam seffens toegesneld en de twee drenkelingen konden nog gered worden. Het rijtuig is geheel vernield. Het paard ook werd gered. Eyne. Dieven. Gedurende den nacht zijn dieven gedrongen in het oud-mannenhuis en hebben er 29 kiekens, 9 hespen,verschei dene konijnen en eene hoeveelheid eieren ge stolen. De daders zijn onbekend. Sint-Lievens-Hautem De botsing. René Demol, te Audenaarde opgesloten voor de bots^ig met de gendarmen, is Zaterdag in vrijheid gestold. De toestand van don bevelhebber der gen darmerie is gerustellend. De Jaegher die een kogel in den schouder kreeg is buiten ge vaar. Ronse. Dieven. Kwaaddoeners zijn 's nachts in de fabriek van M. Edmond Pla- tiers, Roobroeckstraat, gedrongen en hebben hebben er verscheidene stukken broekgoed gestolen. De policie is op 't spoor van de daders. Zande. Verdronken. De kleine Huyckaert. oud 3 jaar. speelde in den na middag achter de hofstede. Het hadorde te dicht een waterput en viel er in. Toen men het arme wichtje optrok had het reeds opge houden to leven. Nederbrakel. Brand. Gedurende den nacht is brand uitgeborsten in de stalling van den slachter L Vander Linden, aan Ce markt. Do beesten werden gered, doch het gerief, hout, hooi, strooi zijn de prooi der vlammen geworden. De schade is groot, doch door verzekering gedekt Belcele-Waes. Ongeluk. Landbou wer Frans Bracke. wonende op de wijk Os- jsenhoek. was zondag namiddag met ziin rij tuig uitgereden. Op den steenweg Lokeren- Belcele verschrikte zijn paard en sprong door. Hier door viel de geleider van zijn rij tuig. Voorbijgangers kwamen toegeloopen. De ongelukkige lag bewusteloos. In eene nabu rige woning werd hij verzorgd door doktor Verheken van St-Pauwels. Des avonds was koelbloedig in oogenscliouw al de glansbeel- den der wereld. Op de eene zyde bracht hij in lijn de schitterende grootheid, die zoo yverig nagejaagt en door de wereld benijd wordt op de andere zijde stelde hij de gemoedsrust en het geluk zijns geheelen levensloops dan wankelde zijne beslissing geenen oogenblik. Met volle bezonnenheid vroeg hij aan zyn Hof eenen oorlof voor on bepaalden tijd; dus doen de. wees hij zijne benoeming als afgezant van de hand. Gelijk een loopend vuur verbreidde zich de ze stap des Duitschen diplomaats onder zyne bekenden. Zij, welke hem van nabij kenden, gisten, dat zijn hart over zijnen eerzuchtige» geest had gezegepraald terwijl de overigen niet wisten, wat zij er van moesten denken. Ookrnetden markgraaf vond het nieuws al spoedig zijnen weg. Stella zat sprakeloos en met gebogen hoofde naast den pleegvader,toen zijne vrienden van hem de beweegreden poog den te ^veten van Eugeen's beslissing. Haar hart dreigde te springen onder de drukking van zuivere, zalige vreugde, toen van alle kanten de grootheid van eenen stap werd op geluisterd, waartoe een bijzonder levenslot hem kon aangespoord hebben. Zij waagde geenen blik op haren vader te werpen, totdat zij alleen waren. Dan vroeg de markgraaf Welnu, stella, deze zegepraal moet u fier maken Fier herhaalde zy zeg onuitspre kelijk gelukkig, maar niet fier. Aan wien dan aan vader moet ik dit dan weten De markgraf antwoordde op eenen vasten tooo (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2