Splegelfaliiiek A. L. MEYVAERT I Rechterlijk kronijk. UJKPLECHTIQHEDEN van Dr B. De Boom, Burgemeester van Denderleeuw. Behuisde Hofstede een perceel Meersch GOEDE ZAAILANDEN ZAAILANDEN Uit ter hand te koop ~\Woonliiiisj e FEESTWB JZER Weerkundige waarnemingen Een volledige Bonnetterie als volgt 20 EN 2X FEBRUARI 1912 rijnen toestand zeer erg. Hij klaagt vooral aan inwendige pijnen. Maandag voormiddag was hij iets betei', maar nog niet buiten gevaar. Brand. Zondag avond, rond 7 ure, ontstond er brand in de stallen van landbou wer Alfons Stremersch, wonende op den wijk Puvvclde. Het vuur nam spoedig eene groole uitgebreidheid. Do woning werd ook de prooi der vlammen. De dieren konden ge red worden. De oorzaak van den brand is onbekend. Er bestaat verzekering. PLECHTIGE COMMUNIE. De schoon ste sloften voor jongens en meisjes, bij Van den Bergh-Jouret, Korte Zoulstraat, 44, Aaist. Schoorisse. Ongeluk. Zondag avond kwam M. Van Smeevoorde met zijn rijtuig, waarin 4 personen zalen, van Meerbeke af gereden. Opeens begon liet paard te steige ren. De ingezetenen stuikten uit het rijtuig on werden erg aan het hoofd gekwetst. Dok tor Ilubau heeft hun de eerste zorgen toege diend. Hun toestand is voldoende. St. Nikolaas. Brand. Maandag avond is op den Antwerpschen steenweg, in de diamantslijperij van M. Vringerhoet, de elektrieke motor in brand geschoten. Men kon het vuur blusschen. De schade is zeer belangrijk. Gentbrugge. De moord. Zaterdag vei scheen nogmaals voor de Kamer van inbeschuldigingstelling Elodie Bekaert, aai - gehoudon, verdacht vnn medeplichtigheid in do moord gepleegd op Ghaelotta Hosten, ten einde haar aanhoudingsmandaat te ver nieuwen. I Na lange beraadslaging heeft de Kamer 'wan inbeschuldigingstelling de'vernieuwing &an het aanhoudingsmandaat verworpen en maar in vrijheid gesteld. Zij is in gezelschap harer zuster met een rijtuig huiswaarts gekeerd. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf, 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent St-Gillis-Dendermonde. Aardige zaak. Maandag avond, liep alhier, in de ge meente, een dronken persoon, gekleed als i een deftig werkman. De policie bracht hem naar het gemeentehuizen sloot hem op. De man was zoo dronken dat men zijn identiteit ri t kon vaststellen. Aan het hoofd droeg hij twee wonden. Toen men hem heden morgond wilde loslaten, vond men hem dood. Het parket werd verwittigd. Rond 11 ure was het ter plarls. De overledene ziet er rond de 40 jaar uit. Waaraan zult gij zien dat gij beternis hebt? 1. de eetlust verbetert. 2. liet lichaam verzwaart, weegt u voor gij TI1EOBROMA begint te nemen en gij zult verbaasd zijn over don uilslag. 3. de kleur der liuid neemt eene roosach tige tint. 4. de spieren kracht vermeerdert. 5. het hart klopt harder en kalmer, de pols wordt beter. 6. de ademhaling wordt breeder en dieper. 7. het gemoed ruimt op en men wordt r' vroolijk en blij gestemd. 8. de geesteswerking wordt gemakkelij ker. het geheugen langer en scherper. 9. Men smaakt waarlijk liet geluk van te leven, men heeft hoop en ziet alles in eene blijde toekomst le gemoet. Besluit Van heden af, allen hebben wij het vast voornemen van toch eens THEO- BROMA te beproeven. Te Gent in de hoofddepot in de apotheek DE MOOR, Burgstraat, 38. Sfrank de flesch. Te Aalst bij al de lieeron apothekers. Antwerpen. Diefstallen. Zaterdag, tusschen 9 en 11 ure, zijn onbekende dieven bij middel van valsche sleutels gedrongen in het huis Kerkstraat 162, en hebben er eene som van 90 fr. sieraden en zilverwerk gesto len. Hel zilverwerk bestond uit 9 zilveren koffielepels, 6 oestervorken, 1 visehstel en soeplepel de sieraden uit drie zilveren mansüuiwerken, een zilveren geldbeugel, een gouden mansuurwerk, een gouden arm band, twee gouden doekspelden, een gouden ring met briljant, eene gouden broche, een gouden vrouwenuurwerk en een gouden mansuurwerk. Bij de echtelingen De Rycke, Cockerill- kaai, heeft men 20 loien van Brussel en 17 van Antwerpen gestolen. 'Moordenaar aangehouden. Een officier der Brusselscho policie heeft met de hulp van de Antwerpsche opsporingsbrigade, te Antwerpen zekeren Fernand J... aange houden. Deze, van Franschen oorsprong, had te Strassen, Groot Hertogdom Luxemburg, eene oude rentenierster vermoord. De moordenaar zal uitgeleverd worden. Werkongeluk. De dokwerker A. Chevalier, 38 jaar oud. werd gisteren na middag erg aan de schouders gekwetst, door den val eener baal koopwaren. Deman moest naar het gasthuis overgebracht worJen. AanhoudingEen nietdeug, Mau- rits Van Lzonder gekende woonplaats. was Zaterdag avond aangehouden, toen hij poogde aan boord van den sloomer Gheise- nuu,{le koperen versielsels af te rukken. Zon dag werd de kerel andermaal geknipt voor diufle eener partij ledige zakken. Thans werd hij opgesloten. - In 't water. Een matroos, Theo Marris, 28 jaar oud, is in het Willemsdok gevallen. Hij kon er echter nog tijdig uitge haald worden, door de sluis wachters. Berchem-bij-Antwerpen. Goede vangst. Op bevel van den onderzoeksrechter, is alhier een kerel aangehouden. C.., genaamd wonende Pompstraat te Antwerpen, die ten nadeele van verscheidene handelaars aftrug- gelnrijen gepleegd li ad. Hoboken. De drank. Eene23-jarige vrouw, die zeer dronken was. is gisteren avond in de Drie Hespenstraat, schielijk neergezakt. Een geneesheer onmiddelijk geroepen, kon enkel de dood vaststellen. Het lijk is naar het doodenhuis overge- gebracht. West-Nieuwerkerken. Bind doodgc- pletterd. Gisteren avond is de 4jarige Frans Samyn, die tusschen de riggels der tramlijn speelde, door een fram verrast en vreeselijk vermorzeld geworden. Het arme kind bleef op den slag dood. Lodelinsart.Glasblazerij afgebrand. De groote glasblazerij van La Pige, te Lo delinsart, is door rei lievigen brand in asch gelegd geworden. Uit hot onderzoek is gebleken, dat er zou moeten kwaadwilligheid in het spel zijn. Het parket is ter plaats geweest en heeft de aanhouding bevolen van een 17jarige glasblazer. Ciney. Het drama. Het parket van Dinanl is opnieuw te Ciney afgestapt om het onderzoek voort te zetten nopens het bloe dig drama dat Maandag namiddag alhier op den paardenmarkt plaats had en waarbij Alfred Guillaume, van Marcinelle, liet leven liet. De magistraten hebben verscheidene getui gen onderhoord. De moordenaar Arthur llalloy, van Marchione, dio door de menigte erg toegetakeld werd, is onder aanhoudings mandaat gesteld. Zijn broeder Dieudonné die hem ter hulp gekomen was en nog meer werd afgeran seld, verkeert in stervensgevaar. Arthur Halloy werd in de streek zeer gevreesd. PLECHTIGE COMMUNIE. Eer gij uwe aankoopen doet, gaat zien naar de prachtige STOFFEN voor Jongens en Meisjes, bij J. Delafortrie, Molenstraat, 11, Aalst. Iedere Gominuiiiokant krijgt een Geschenk. 625 Tilleur.Laffe moord.Een gewone bezoeker van een koffiehuis der Lindestraat, heeft gisteren namiddag twee revolverscho ten gelost op de bazin, omdat zij zijne liefdes- voorstellen niet wilde aanhooren. De vrouw werd doodelijk getroffen en moest naar het gasthuis overgebracht wor den. Haar toestand is hopeloos. DE VOLKSSTEM Rechtbank van Dendermonde. SLAGEN. Styssen Stefaan van Haasdonk, Styssen Marie van Meerbeke en Styssen Anna van Haasdonk, hebben Jules Van Hecke ge slagen. De eerste krijgt 2 maanden, de twee an dere elk 40 fr. SLAGEN. Julien Tas, van Wichelen. Jan Tas en Oskar Cooman, van Scliellebelle, hebben Emiel Van de Wiele aangerand en erg mis handeld. Zij krijgen elk 2 maanden gevang en DO fr. boet. - WOESTE KEREL. Karei Govaert van Dendermonde, moest aangehouden worden. Hij beleedigde de agenten en bood heugen weerstand. Dal kost hem 3 maand en 8 dagen gevang en 126 fr. boet. Boetstraffelijke rechtbank van Audenaarde MESSTEKEN In de maand September zat de genaamde J. Pernet a air zijne deur. Daar kwam zekere René Do Wandel die het op Pernet niet had. Hij liep naar hem en bracht hem verscheidene messteken toe. De Wandel werd veroordeeld tot zeven maand gevang, 50 fr. boet of 15 dagen en lot het betalen van 100 fr. schadeloosstelling. De onmiddelijke aanhouding werd bevolen. MEDEDEELINGEN. HERDERSEM Zondag laatst had alhier, begunstigd door een echt lenteweder on onder een groote toe loop van volk, de plechtige inhuldiging plaats van den achtbaren hoer Sylvain Ver helst, als Burgemeester van Hcrdersem. Van 's morgens vroeg wapperden de vlag gen blijde in den wind en liet kanongebulder kondigde einde en verre het feest van den dag aam Op vele huizen prijkten jaarschriften en welkomsgroeten, hunne eerbiedige hulde brengende aan hunnen nieuwen Burgemees ter. Om twee uren was een lange stoet, samen gesteld uit welversierde en net opgesmukte velos, gevolgd door een groot gelal ruiters en rijtuigen, den heer Burgemeester gaan afhalen aan het huis van den heer Arrondis sement-commissaris, om dan langs Sternek- ken triomfantelijk de straten van het Dorp te doortrekken, en onder liet spelen van opwekkende marschen on medeslepende stuk ken, werd hij naar het gemeentehuis geleid. Daar wachtte hem eene ontelbare menigte en in gloedvolle woorden stuurde liem de heer Scheper, den weikomgroet toe, en zegde hem hoe vurig het volk hem betrachtte, ge kend als hij is om de zachtheid van zijn ka rakter en de minzaamheid en vriendelijkheid in zijnen omgang met het volk. Daarop antwoordde de lieer Burgemeester in eenige gepaste woorden dat hij, katholiok met hert en ziele, getrouw zal zijn aan de leuze Voor God en Vaderland tevens dat hij onpartijdig zou besturen, tot welzijn en welvaart van het volk. Een avondmaal sloot het welgelukte feest en in liet dorp heerschte er vreugde en blij heid en vermaak en niet bet minst in de her bergen, dio goede zaken maakten. Verleden Maandag 19 Februari 1912. is het laatste stoffelijk overschot van Dr De Boom, op eene plechtige en indrukwekkende wijze ter aarde besteld. Men heeft zeer weinig de gelegenheid dergelijke begrafenissen bij te wonen zoo plechtig, zoo ingetogen, zoo rouwverwek- kend Gansch Denderleeuw ging in den droeven lijkstoet, mannen, vrouwen, kinderen, hon derden vreemdelingen, priesters, doktors, vriendon, burgemeesters, al de politieke overheden van het arrondissrment. waaron der de Heeren Senators Van Vreekem, de Kerchove. Volksvertegenwoordigers Moyer- soen eii de Bélbune. Al de huizen van Denderleeuw waron met rouw bevlagd, tot de kleinste werkmansbui zen toe. Op alle wezens stond rouw, in veler oogen stonden tranen. Gansch Denderleeuw beweende hom als een vader, als een weldoener. De rouw wierd geleid door M. Vincent Die- ricx. oud-volksvertegenwoordiger, schoon broeder van den overledene, door M. Cor- neille Van Brantegem en andere familiele den. Verscheidene lijkredenen wierden uitge sproken in het sterfhuis, waaronder wij ge lukkig zijn de merkwaardige lijkrede van Dr Bamvens, Schepene van Aalst te mogon meê- doelen MIJNE HEEREN, Welsprekend zal men, op dezen plechtigen be grafenis- en afseheidstond, U herinneren wat de diepbetreurde Doctor De Boom was als Burge meester, alsmensch, als Echtgenoot. O dat voorbeeldig, veelzijdig leven in zijn bewonderenswaardig werkelijk De dankbaarheid vergt, dat men thans herhale lioeDr De Boom, als buriorvader, de eer en het sieraad, de weldoener v..i ue troost zijner dorpge- nooten was. De erkentenis eischt het Men spiegele ons den mensch voor in-als den glans zijner uit muntende lichamelijke en verstandelijke gaven men toovere ons voor—de oogen zijn sclioonen lichaamsbouw, zijn flinke gestalte, zijn kloek gestel en deftig ontzag en eerbied afdwingend voorkomen dat alles kwistig, en afslo\end ten dienste gesteld van het lijdend menschdom Men herroepe ons in het gehe ugen zijn helderen geest zijn gezond verstand en önbeneveld oordeel. Men wijze ons den deugdenscliat aan, die verborgen lag in die groote ziel met al haar menschlievende gevoelens, haar voorliefde voor den mindere, haar hartstochtelijkheid naar het Schoon en het Goede, haar innige betrachting naar lötsverbe- itering voor allen zonder onderscheid, haar on baatzuchtigheid. Plicht is lietop dit oogenblik worde een laatste hulde gebr'a-Vt aan dat. eerlijk rechtzinnig en rondborstig karakter, dat, a minnelijke natuur, ernstig kon zijn als het paste en opgeruimd eii vroolijk bij gelegenheid. Was hij niet. de braafste, de goedhartigste der men" sclien De toonbeeldige echtgenoot! Kan iemand, zonder betraande oogen; mei onbewogen hart, zijn huwelijkskiel afschetsen, dat op wederzijd- sche onwankelbare liefde steunt als op een onwikhare rots Welke reine liefdetafereelen zou de schrijver er van ophangen Hoe zou hij, geschokt van gemoed, D' De Boom aankomen op het lijdensbed uitgestrekt, terwijl geen enkele klacht, zijn mond ontvalt., om aan zijn gemalin elke ontroering, eiken pijnlijken indruk te sparen Ons, Mijne Heeren, is maar de eenvoudige taak weggelegd, in den naam der Geneeskundige Vereeniging van het Arrondissement Aalst», den overledene als ambtgenoot voor te stellen. Na schitterende studiën, in 't College van Aalst 1859-1865 gedaan, volgde Dr De Boom. ge durende vijf jaar, de leergangen der Genees kunde tc Leuven en voleindigde ze te Brussel. Hij. die alleszins geschikt scheen om de stad te bewonen en er zich Voorwaar een eervolle plaats hadde veroverd, verkoos, uit liefde voor zijn geboortedorp, het plattelandsleven. En wolk leven. Het afschetsen, valt buiten mijne bedoe ling. Maar vele mijner collega's, die ook dat kommervol en lastig bestaan ergens leiden bestaan van afmattende werkzaamheid, onver poosde zelfopoffering en karig loon weten wat al ontberingen en bezwaren het medebrengt, wat krachtinspanning het vergt; wat taaien wil het dagelijks eischt. En zulk leven heeft Dr De Boom, 38 jaar lang, tot genezing der lijders, tot troost der bedrukten, onverdroten volgehouden! Wat hij, Mijne Heeren,voor zijn ambtgenooten was. ligt op ieders lippen het toonbeeld der collega's! Diep bewust van de verhevenheid der zending alsook van haar nasleep van plich ten recht in zijn handel en wandelaangenaam en betrouwbaar in zijn verkeer man van vrede, eensgezindheid en verbroedering: verwierf hij alras de volle genegenheid, de onbeperkte waar deering zijner confraters. Lid geworden van Vereeniging sedert 1874 zien wij hem weldra tot bestuurlid verheven. Onze jaarboeken toonen hem aan als lid van Comiteit in 1876-1877, 1S82-1883. 1904-1905 als Secretaris in 1881-1882, 1885- 1S86, als schatbe waarder in 1883-18S4, 1886-1887. 1895 1S96 als ondervoorvoorzitter in 1898-! 899, 1902-19n3,1906- 1907. als vour/.itter in 10 -7-1908, 1910-1911. Hadden onze standregelen het toegelaten, Dr De Boom ware bestendig bestuurlid geweest. Toen, in 1908, Dr De Ryck ons te vroeg ont viel, werd onze beminde overledene tot lid der Provinciale Geneeskundige Commissie van Den dermonde, verkozen. In dat midden, waar hij slechts vrienden telde, werd hij met menig ge neeskundig onderzoek gelr.st. Waarde afgestorvene, als geneesheer is uw taak af, uw pliclitvervuld. Tolk der geneeskun dige vereeniging, zeg ik u diopontroerd een laatste vaarwel toe. Mij, Hooggeachte Heeren, zou het. te pijnlijk vallen, mousi i' deze lijkrede sluiten zonder ee-: persoonlijk treurigafsclieidnemen. 35 jaar wat ik dezen onvergetelijken doode een boezem vriend. Nooit, dank /.ij zijn minzaam karakter werd onze vriendschap beschaduwd Dierbare Benoit, de Alziener en Alweter heeft U reeds, in al zijn Gerechtigheid, gevonnist. En juist die Gce,-blijheid i: >>ns de waarborg, dat Ge bereids, in den Hemels, het loon uwer deug den en verdiensten ontvingt. Vaarwel Tot wederziens OPENBARE VERKOOPING van eene TE LEOE De Notaris Oscar TIBBAUT, te Aalst, zal openbaar verkoopen Eene schoonc HOFSTEDE met erve, gelegen te Lede, Speekaert. sectie C, nummers 538a, 540a en 542a, groot 13 aren 30 centiaren. Gebruikt door den eigenaar Van Hemel ryck. Boom prijs 200 fr ZITDAGEN Instel Donderdag 15 Februari 1Q10 Verblijf22 iyi" ten 2 ure namiddag ter herberg - Den Bonten Os bij de wed. Aunnaert, te Lede, Dorp. 598 OPENBARE VERKOOPING van TE LEDE De Notaris O.jCAR TIBBAUT, te Aalst, zal in hel openbaar verkoopen GEMEENTE LEDE. Een perceel MEEltSCH, ten deele Bosch, op Ledeshauwken, wijk B, nummers 569 en 570, groot 30 aren 60 centiaren. EENIGEN ZITDAG Donderdag 29 Februari 1912, ten 3 ure namiddag ter herberg De Roos bij den heer Van Sande-Singelyn, te Hofstade aan den steenweg. 612 Opentoare verltooping TE UERDERSE.'W. De Notaris DE VIS, te Aalst, zal ten verzoeke van wien het behoort, met gewin van instelpre- mie en van gelagen, openbaar verkoopen GEMEENTE HERDERSEM. Eerste koop. Eene partij Zaailand, gelegen te Herdersem, aan den breeden Weg, bekend ten kadaster sectie B, deel van nummer 935, groot volgens meting 30 aren 92 centiaren, en volgens kadaster 33 aren 30 centiaren, palende noord de heeren Callebaut, te Wieze, oost de kinderen De Coninck, zuid den volgenden koop, westGustaaf Beeckman en Karei Muylaert.Op te leggen boomwuarde 185 fr. Tweede koop. Eene partij Zaailand, gelegen te Herdersem. aan den breeden Weg, bekend ten kadaster sectie B. deel van nummer 935, groot volgens meting 30 aren 92 centiaren, en volgens kadaster 33 aren 30 centiaren, palende noord den voorgaanden koop, oost de kinderen De Coninck en de weduwe Callebaut., zuid den volgenden koop, west Gustaal Beeckman en Jan Buyle. Derde koop. Eene partij Zaailand, gelegen te Herdersem, aan den breeden Weg, bekend ten kadaster sectie B, deel van nummer 935, groot volgens meting 30 aren 92 centiaren, en volgens kadaster 33 aren 30 centiaren, palende noord den voorgaanden koop, oost de weduwe Callebaut, zuid de kinderen De Coninck, west Frans Van Nuflei en den Arme van Herdersem. Al rleze koopen zijn in gebruik bij de weduwe Callebaut, te Wieze. ZITDAGEN Instel Maanjir Februari 1918, Verblijf Maandag 19 telkens 0111 2 ure namiddag, ter herberg gehou den door den heer Lkön Muylaert, te Herder sem., nevens de Kerk. OPENBARE VERKOOPING van TJE MOORSEL De Notaris DE VIS te Aalst, zal ten verzoeke van wien het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen open baarlijk verkoopen Gemeente Moorsel. Eerste koop. Een perceel ZAAILAND, ge legen op de Gynsbeek, nabij de statie van den ijzeren weg, bekend ten kadaster sectie D, num mer 123, groot 13 aren S0 centiaren, palende oost de erven Louis De Vos, zuid de erven De Vis. west Louis Leeman en noord Jan Aelbrecht-Bos- man. In gebruik bij Jan "Baptist Moens, en anderen. Tweede koop. Een perceel ZAAILAND, ge legen omtrent den Dries, bekend ten kadaster sectie D, nummer 76b2, groot 13 aren 90 centia ren, palende oost Charles Moens-Van den sche, zuid de is^eide, -si. Alfons Muylaert en noord de kinderen Van Mieghem. In gebruik bij Jan Baptist Moens, te Moorsel. ZITDAGEN Instel Maandag 4 Maart 1Q19 Verblijf IS iyi< ter herberg gehouden door de weduwe Francis- cus Moens, tc Moorsel, Beugem, telkens om 2 ure namiddag. GE!L<D te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris !'E A IS. Studie van den Notaris DE VIS, te Aalst. SCHOONE BOUWGRONDEN, te Aalst, Bin nenstraat (ouden hof Moltekens), verdeeld in loten. GELD t« bekomen ten kantore van den Nota ris DE VIS. 594 OPENBARE VERKOOPING van een TE ERPE, BOSCHKAUTERSTRAAT De Notaris MEERT te Erpe, zal namens wien het behoort, in het openbaar verkoopen EEN WOONHUISJE met grond, te Erpe, aan de Boschkauterstraat, gekend ten kadaster wijk A, nummers G22d en 622e, met eene grootte van 1 are 40 centiaren, palende ten ooste de Voetweg, ten zuide de Boschkauterstraat, ten weste d"ii i .pp rr R 1;yssinck-A 11 Impe en ten 11001 0 dame weduwe Henri Peeters-Danneboom. Laatst bewoond door de eigenares weduwe Franciseus De Spiegeleer-A"an Neck. Onmiddelijk in gebruiktreding. ENKELE ZITDAG Maa' j-a kü FcW-ua. <gi2. Om 3 ure namiddag, ter herberg - Ue Ster gehouden door den heer Gustaaf A'an Hauwer- meiren-Schellaert, te Erpe, Gentschen steenweg. 595 voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. 25 Februari In St Martensgesticlit,te 5 ure, Liederavond O. De Hovre. Koste loos voor den Oud-leerlingenbond en hunne familie. 26 Februari. Davidsfonds. De Eerw. Heep J. Reynaert, Pb. D. en S. T. B., zal eene derde voordracht over Ge- loofsverdediging geven in den Ka tholieken Burgerskring, te 8 uren 's avonds zeer stipt. Vrije toegang voor iedereen. 22 Februari. Kath. VI. Hoogeschooluit- breiding. Voordracht over Planten kunde, in de bovenzaal van het Landbouwershuis, te 8 u. 's avonds, door E. P. Maas, S. J. Onder werp Iets over Bloemen. 10 Maart. Opvoering ten stedelijken Schouwburg door 't Koninklijk To0neel- en Letterkundig Gezel schap 't Land van Riem van De Eenige,tooneelspel in 3 bedrij ven Vóór het Diner blijspel in één bedrijf. 16 Maart. Opvoering door de koninklijke maatschappij De Catharinisten ter stedelijken schouwburg van Muurbloempjes en - Jean- Marie 24 Maart In de groote feestzaal van het Sint Jozefscollege, Voordracht met lichtbeelden over Temples et tombeaux de la vieille Egypte door Staatsminister J. Van den Heuvel. 24 Maart Prijsbolling met de platte bol, ten lokale der maatschappij De Vrije Bolders Geeraardsberg- schestraat, 46, Aalst. Inschrijvin gen van heden af. GEERAARDSBERGEN 17 Maart geeft de gunstige en alomgekende maatschappij De Breydelszonen een luisterrijk avondfeest. Men zal opvoeren Hugh Schott of De Lichttoren beroemd drama in] 3 bedrijven en tot slot «De School meester blijspel in 1 bedrijf. LEEUWERGEM 12 Mei Groote gewestelijke vergadering en belooging van Xaverianen. N. B. De katholieke Maatschappijen, van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelcn. MARKTPRIJZEN Aalst. 20 februari. Hopmarkt zeer kalm, fr. 215—220. Geeraarsdbergen 19 februari.—Tarwe de 100 kilos 21,00; Masteluin 18,00; haver 22,00; Rogge 17,00 boenen 21,00 Aardappelen S,50; lijnzaad 35,00 koolzaad 00.00 boter de kilo 3,21 a'3,39 eieren per 25, fr. 3.00 ruw vlas 0.94. Viggenen 170; Hoornbeesten 174. Anderlecht, 2d feb. Verkensmarkt, te koop 3224, prijs per kilo op voet 1,00 a 1,14. Dendermonde, 19 feh. Tarwe 20,00; rogge 18.00; liaver 22.50: lijnolie S6: koolzaadolie ó9;id. gezuiverd 75,50; lijnkoeken 26,50;ltoolzaadkoeken meststof 16,50boter 3,20 eieren 2,80 aardap pelen 9,00; graan van La Plata 45.00 id. Indié Camphore 30,00: 250 groote hoornbeesten. Leuven, 19 feb. Landbouwtarwe 20,50 a 21,handelstarwe 20,50 rogge 18,75; voe- derhuver 22,00 brouwhaver 22,25 koolzaadolie 75,00; lijnolie 88,00 strooi 4,80 hooi 9.00: bo ter 3.90 tarwebloem 26,75 gort Romy 30.75 tarwezemelen 16,75 lijnkoeken 25,00 eieren 3,00. aardappelen 7,50 a 8,50. OPENBARE VERKOOPING van H O F» S T A K E 1ST TE MOORS EL-STATIE door den Secretaris REYNTENS en bevoegd ambt van Deurwaarder Mahieu, te Aalst, op Maandag 26 Februari 1912, om 2 ure na middag. 635 van M. Camiel Praet, opticien-specialist* Aalst. Tango Zoutstraat, 6 20 februari, 15 ure: Barometer 751° Thermometer 81 W iudwest Vooruitz.: regenachtig. 1000 Kanadaptantsoenen ie koop bij Alois Michieis, ie Aalsi-Miilbeek, Paperodedries. 477 Bij uilscheiding van bedrijf over te nemen Een breiniachien Leboque hebbende 1164 naalden een breiniachien Leboque hebbende 1100 naalden een breimachien Leboque hebbende 1056 naalden een remailleuse Leboque een boordbreimachien Chemnitz oen knoopsgalenmachien Singer een naai machine Singer eon naaimachien Wilcox Overlook eon oogskensmachiqn en verders verschillige toebehoor ten betreffende den breistiel. Zich te bevragen: Aalst, Binnenstraat. 68. 624

De Volksstem | 1912 | | pagina 3