BUITENLAND. De stoutmoedige handieterij NIEUWSBERICHTEN. Vreeselijk drama der geldzucht De Kempenaar "6 E!,ste 2 BE VOLKSSTEM 52 FEBRUARI 1915 Een herbergier vermoordt zijn zoon, om hem te bestelen. Vit Parvenehre.een klein Russisch dorpje, nabij deDuilschegrens, wordteen vreeselijk drama gemeld. Daar was de zoon van een herbergier, die reeds vele jaren geleden naar Amerika was uitgeweken, nu onverwachts teruggekeerd. Vooraleer naar de woning zijner ouders te gaan, bezocht hij eenige andere herbergen, en daar men hem nergens herkende besloot hij onder een valschen naam naar huis te gaan, en er -logement te vragen. Ilij deed zulks en onder het gebrui ken van het avondmaal, vertelde hij dat hij met eene groote som gelds op zak was, en bij verhoopte veilig te zijn. De vrouw en de dochter van den herber gier besloten onmiddelijk, den vreemdeling te dooden en het geld bemachtigen. De her bergier liet zich overhalen om zijn onge kende zoon te vermoorden. Toen dezen naar familieportretten stond te zien, welke aan den muur hingen, bracht de herbergior hem plotselings een vreeselijken slag op het hoofd toe. De ongelukkige stortte dood ten gronde. De hellevegen plunderden de zakken van hun slachtoffer, waarna zij het lijk in een bosch gingen verborgen. De herbergier ging dan nog een toertje doen in het dorp en vernam er aldus dat zijn zoon uit Amerika teruggekeerd was. De waarheid begrijpende, keerde de herbergier ijlings naar huis terug en zegde aan zijne vrouw en zijne dochter wie zij vermoord hadden. De vrouw werd zinneloos van schrik. De vader en de dochter zijn aange houden. Frankrij k Protectoraad. El Mokri, de groot vizier van sultan Mulaï Halid, zal binnenkort Pa rijs, waar hij op hel oogenblik vertoeft, ver laten en naar Tanger gaan. Vandaar zal do Maroccaansche staatsman naar Fez vertrek ken, waar hij ongeveer te gelijk zal aanko men met Regnaull, den Franschen gezant te Tanger, met wicn hij besprekingen zal hou den betreflende Frankrijk's protectoraat over Marocco. Een wielrijder in een leeuwenhok. Tij dens eene voorstelling, gegeven door de me nagerie Fortunio,'viel een jong wielrijder, die den doodsring reed boven de leeuwen, van zes meters hoogte te midden der wilde dieren. De leeuwen sprongen op den onge lukkige toe en slechts ten koste van boven- menschelijke pogingen, kon de temmer hen bemecsten n. De wielrijder word met gebroken been uil hol hok gel a ild de wilde dieren brachten hem slechts o ibeduidende wonden toe. Op het graf van haar kind vermoord. Een wreed drama viel voor op het kerkhof van Hautmonl. De echtgenooten Flament, die gescheiden leven, hadden elkaar vóór het graf van hun kind, onlangs gestorven, ont moet. Een hevige twist ontstond tusschen heiden. De man, in woede, trok een mes en gaf aan zijne vrouw verscheidene messteken. De ongelukkige is kort nadien overleden. Dviitsclilaiicl Een voorstel van het Centrum. Het Centrum heeft wederom liet zoogenaamd tolerantie-voorstel, dat vroeger door den Rijksdag is verworpen, met meer beperkte strekking aanhangig gemaakt. Dit voorstel vraagt vrijheid van do godsdienstige opvoe ding der kinderen en van uittreden uit een godsdienstige gemeenschap, zonder dat dit Invloed heeft op dp burgerlijke en staats burgerlijke rechten. Amerika Een geschil, De Columbiaanscho gezant te Washington, ©spina, heeft een brief geschreven waarin op spottenden toon herinnert aan de weigering der Vereenigde Staten, en Oolum- ©P - wie is mijne moeder Historisch Tafereel 70° Vervolg. Neen, Stella, neen; aan mij hebt gij niets te danken.Ik had hein aangeraden zijne geluk ster te volgen en naar Konstantinopelen te gaan. Zijne neiging moet schier bovennatuur lijk ziju, om hem tot zulke opoffering te kun nen aansporen. Hier streek de markgraaf misnoegd over ziju voorhoofd, als om een lastig beeld te ver bannen. Daarom murmelde hij zachtjes en half groom e mie Hoe armzaligdarentegen is de kracht van mijneu wil De grootmoedige beslissing van Eugeen bracht eene weldadige terugwerking op den wjarkgraaf te wege. Zijne edelmoedigheid, die ■mar ton deele door de ikzucht gedempt ,was. •ntwaakte en maakte hem bekwaam tot het volvoeren van edele voornemens. Voortaan legde liy eene stille en geheimzinnige werk zaamheid aan den dag. Op die wijze vond zijn geest vertroosting, terwijl hij tevens de over tuiging verkreeg, dat hij zich nog kon nuttig en aangenaam maken, zonder onophoudelijk de hulp der dochter te behoeven. Op zekerên avond, als de vriendenkring (Cormenin lietVvch niet meer zien) rond den grijsaard gevormd e as, haalde hij eei slc'aps hot huwelijks-kont ra kt. zijner dochter Stella mei den heer Eugeen von -check voor den dag. Die, de Panama-kanaalstrook betreffende te onderwerpen aan scheidsrechterlijke uit spraak. Hij geeft in zijn brief te verstaan, dut met het oog op bovengenoemd feit, het aangekondigde bezoek van den Amerikaan- scben sekretaris van Staat, Knox, aan Co- lumbië minder gelegen zou komen. OfschoonOspina, naar erkend wordt, dezen brief op eigen verantwoordelijkheid (dat is dus niet op gezag van den Columbiaansche regeering) geschreven heeft is door dezen brief een ernstige diplomatieke crisis ont staan. De Amerikaansche regeering ziet er eene beleediging in voor de Vereenigde Staten. Men verwacht dat Ospina door zijne regee ring zal worden teruggeroepen maar de Amerikaansehe regeering zal met het doen van stappen wachten tot Ospina nadere onder richtingen zal hebben ontvangen van zijne regeering. Proefnemingen meteen valscherm. M. FrederikR. Law had van den minister van oorlog der Vereenigde-Staten, de toelating bekomen proefnemingen te doen met een val scherm. Law is te New-York van het stand beeld der Vrijheid gesprongen. Law gelukte beter dan Reichelt te Parijs. Hij kon zijn valscherm openspreiden -en daalde zonder ongeval neer. China Een Zaterdag afgekondigd manifest meldt dat China den alom aangenomen kalender aanneemt, liet jaar 1912 zal het eerste jaar der Republiek zijn. Joean-Sji-Kaï heeft eene nota voorbereid, de mogendheden over zijne kiezing tot presi dentschap inlichtend en vragend dat de Re publiek zou worden erkend. Men denkt niet dal deze erkenning voor de benoeming van een ministerieel kabinet ^1 plaats hebben. TE ANTWERPEN Door zijne vrouw beschuldigd' De belangrijke zaak der Koningstraat heeft Dinsdag eene nieuwe wending- geno men. Do lieer onderzoeksrechter Sleyaert die op eene behendige wijze liet onderzoek heeft geleid had aan do policie van La Lou- vière hevel gegeven eene huiszoeking- in de woning- van de vermoedelijke dader Piérard Te doen. Deze deed niets ontdekken. Ook werd de vrouw langdurig te La Louvière ondervraagd. Zij eindigde met te bekennen dat haren man de moordaanslag gepleegd had. De Maandag avond, had hij haar ver klaard, bij éeheii priester gestolen te hebben, hetwelk hem 25-frank had opgebracht. Hij bedreigde zijne vrouw wanneer zij iets dierf uitbrengen. Dinsdag namiddag, werd de vrouw met haren man geconfronteerd in bet kabinet Ivan den heer onderzoeksrechter waar zij hare beschuldiging staande hield. Piérard blijft ondanks alles nog alle plichtigheid ontkennen. Brussel. Brand. Dinsdag morgend brak brand uit in den ijzerwinkel van de echtgenooten Moens, Blaesstraafc. Na een half uur waren de pompiers meester van hel vernielend element. Het gelijkvloers werd totaal vernield. De schade beloopt verschei dene duizende franken en de oorzaak is niet gekend. Zelfmoord. Maandag namiddag, schoot een 30jarig Parijzenaar, afgestapt in eene restaurant in den omtrek der Berg straat, zich aldaar op zijne kamer een revol verkogel in het hoofd. Men vond slechts 2 centiemen op hem. Het lijk werd naar het doodenhuis gevoerd en do politie opende een onderzoek. Doodelijk ongeval. Maandag namid dag is de voerman, Pioler De Bondt, onge huwd, 38 jaar, wonende Schampheleerstraat, te Molenheek. in de Groendreef van zijno De werkende notaris trad binnen de akte werd gëteekend door de aauwezige vrienden en door liet vreugdedronken bruidspaar. Veertien dagen later werd het huwelijk wettelijk en kerkelijk voltrokken. Eugeen zag zich eensklaps in het bezit gesteld van een geluk, hetgeen hij maar in een ver verschiet had gehoopt. Stella vond zelfs den tijd niet om opwerpingen tegen hare echtverbintenis te berden te brengen. Overigens was het haars vaders wil. De familie scheidde evenwel niet. Na acht dagen sloegen zij te zamen den weg in naar Italië, om onder dien weldadigen he mel genezing te zoeken voor den markgraaf. Daar, op den klassieken bodem, begonnen zij een schoon, ernstig en niettemin genoegelyk leven, in het volbrengen hunner wederkeeri- ge plichten. Vier jaren verliepen daar voor hen onder de stille en heilige vreugde des hui selijke» gelulcs. Eugeen's stralend gelaat ver raadde, dat het geno.nen besluit hem niet be rouwde. Een paar jaren later vinden wy deze personen, welke wij eenige stappen vergezel den op hunne levensbaan,opden weg, dienaar Duitscliland leidt. Een onzer bekenden ontbrak; de markgraaf was overleden. De dood had hem verlost van zijne lichamelijke smarten, welke hij in den gezelligen en liefdevollen kring had leeren dragen met hot geduld eens goeden christen. De markgravin droeg haren weduwesluier met kalmte en waardigheid.Stella was en bleef de zielen het geluk des familiekrings zij had hare plichten als gade, als dochter en als moe der w eten overeen te brengen. Thans,door een kar gevallen. Zijn hoofd werd gepletterd onder een der wielen. De ongelukkige stierf bij zijne aankomst in het St-Jansgasthuis. A ulomobielongevalMej. Hendrilia Struelens, O.-L.-Heerstraat, 9, werd Maan dag in de Stoofslraat omgeworpen door een auto-taxi, welke uit de Eikstraat kwam ge reden. Het slachtoffer werd opgenomen met een gebroken arm en erge kwetsuren aan de beenen. Keeren der jaren. Dank aan het gebruik der Walthéry pil, blijven de vrouwen steeds levendig-, vlug en vroolijk en komen de ge varen en ongemakken hunner jaren goed te boven. 1 frank. Eene doos is voldoende voor een jaar. 551 Slechte barbier. Cesar Pwo nende Olivietenhofstraftt, keerde Dinsdag morgend dronken huiswaarts en kreeg twist met zijn schoonbroeder, Frans Cdie in de buurt woont. Cesar P...., ging zijn scheer mes halen en dreigde er zijn schoonbroeder ir.eê. Een agent snelde toe en gelukte erin den man te ontwapenen. Deze werd naar het policiebureel geleid, doel) werd er zoo woe dend, dat men hem de boeien moest aan doen. Op straat gestorven. Mej. J. L..., zangeres in een café-concert, oud 23 jaar, wonende Alexianenstraat, 49, keerde Maan dag morgend, rond 3 ure huiswaarts. In de Violelstraat werd zij plotseling ongesteld. Een policieagent leiddo haar naar het gast huis, doch zij bezweek onderweg. De dokters konden geene uitspraak doen over de oorzaak van dit sterfgeval. Drama der dronkenschap. Maan dag namiddag was de 28jarige André Houché, wonend St-Lazarusslraat, dronken en ver wekte schandaal in de Brabantslraat. Een agent verzocht hem stil te wezen. Tot eenig antwoord, gaf de dronkaard den agent een stamp. De woestaard moest naar het kom- missariaat der Kruisvaartenstraat worden gesleept, waar proces-verbaal tegen hem werd opgemaakt. Rond vijf uur na zijne roes uitgeslapen te hebben, werd bij vrijgelaten. Toen hij hoorde wat hij gedaan had, liep hij naar de Saincteletleplaats en sprong er in de vaart. Mij kon nog gered worden, doch zijn toestand is zeer gevaarlijk. Dood gevonden. Een policieagent der 3e afdeeling vond Dinsdag morgend aan het oud stapelhuis, liet lijk van een jongeling van rond de 20 jaar. Volgens de bestatigin- gen van een geneesheer was do ongelukkige reeds verscheidene uren dood en moet hij aan eene beroerte geslörven zijn. De overledene was gekleed als een werk man. In een zijner zakken vond men een rooden zakdoek, een metalen doosje, een vijffrankstuk en twee stukken van tien cen tiemen inhoudend, een geldbeugel insgelijks met vijf frank in. een balen eenige andere kleine voorwerpen. Het lijk werd naar het doodenhuis overgebracht. Poging tot zelfmoord. Een netge- kleede heer wierp zich op de Kruidtuinlaan ondereenen auto, die den weg neerkwam. De chauffeur stopte onmiddellijk maar kon een ongeluk niet verhinderen. Het slacht offer had zichtbaar op. zelfmoord aangeleid. Men nam den overredone op on bracht hem naar 't St Jansgasthuis, waar bestaligd werd dat hij den schedel ingedrukt was. Uit papie ren op hem gevonden, werd zijne eenzelvig heid vastgesteld. liet is zekere .Tan G..., oen kleermaker uit de Liedekerkestraat, te Sint-Joost-ten- Noode. Jonge schurk. Dinsdag namiddag gelastte Mev. B..., Iiotelhoudster. deBrouc- kèreplaats, haren loopjongen, die slechts sinds Maandag in haren dienst was, een briefje van 500 fr. te gaan wisselen. De loopjongen vertrok enloopt nog. Erge hoefslag. Dinsdag avond wer den Theoliel Lafont, 15 1/2 jaar oud en Em iel Defrannell jaar oud, wonende Groote Haagstraat, to Etterbeek, op den Waver- schen steenweg door een rijtuig omverge worpen. Defranne rolde onder de hoeven van het paard en bekwam een geweldigen hygend verlangen gedreven, snelde zij naar den geboortegrond, om al haar levensgeluk (haren echtgenoot,een zoontje en een dochter- je) in de armen barer moeder te leggen. Eugeen trad wederom in dienst van zijnen Koning doch aan de diplomatie had hij vaarwel gezegd en omhelsde het bestuurlijk vak. De markgravin vreemd geworden zijnde aan het Parijzer loven, wilde van Stella niet schei den. Diensvolgens trok zij met haar naar de Duitsche landouwen, alhoewel zij er geene neiging meer voorgevoelde. En hoe vonden deze gelukkigen het kasteel bij den stroom In het volle genot der huiselijke zaligheid. Schollin's huwcluk was rijkelijk gezegend met kinders; zijne werkzaamheid werd erkend,zij ne [trouwe plichtvervullingen algemeen ge roemd. Negen jaren ernstige werkzaamheden hadden alles vereffend, wat nog hobbelig zijn kon op zynen weg.Francisea was de gelukkig ste gade en moeder. Haar helder oog en haar vertrouwelijke omgang met den echtgenoot strekten ten bewijzen, dat zy de droevige her inneringen van vroeger geheelïijk hegraven had. Do verduldige zachtmoedigheid haars ge- laats had plaats gemaakt voor eene levendige opgeruimdheid, die haar scheen jonger ge maakt te hebben. De liefde met hare romantische geheimen vereenigde negen jaren vroeger de harten van moeder en dochter. Deze liefde had aan hare zeldzaamheid veel verloren, doch aan innig heid nog meer gewonnen. slag op het hoofd. Het slachtoffer werd erg gekwetst. Gautcdief. Ten nadeele van M. Samtoes, wonende Mechelsche straat, is in de post eene brievenlesch 300 fr. inhoudende gestolen. Men heeft geen spoor van den dader. Elsene. Belangrijke diefstal De echtgenooten V..., renteniers, wonende Mer- celisstraat, waren Maandag avond uitgegaan. Toen zij te huis kwamen bestatigden zij dat al hunne meubels opengebroken waren. Eene partij obligatiën, ter waarde van 15,000 frank was verdwenen. Gevaarlijke kerel. Eene meid, Me- lanie 9 in dienst bij een inwoner der Macaulei, was Maandag avond, rond 7 ure, voor de woning barer meestors, het gaanpad aan 't kuischen. toen zij opeens vastgegrepen werd door een kerel, dio haar een messteek wilde toebrengen in volle borst. Gelukkiglijk was het wapen afgegleden op de baleinen van haar keurslijf. Hare bloes was niettemin gescheurd op eene lengte van 20 centimeters. Mej. Sbegon om hulp te roepen, waarop de dader wegvluchtte. Men snelde toe, doch de geheimzinnige kerel was niet meer te zien. Men bezit slechts eene onvolledige per soonsbeschrijving van hem. De policie vraagt zich af of men met geen gevaarlijken zinne- looze te doen heeft. Er is geene goede koffie mogelijk zonder goede Bitlerpeeën. De liefhebbers van eene fijne las zullen dus gebruik maken van de Bitlerpeeën der Trappisten Yincart. Men vindt ze overal. 1500 B Schaarbeek. Onder den tram. De genaamde Philibert M..., 58 jaar, wonende Heuvelstraat, te Schaarboek, en goed den eersten karnavaldag had meegefeest, wilde Maandag morgend vroeg naar huis toe, wan neer hij op de hoogte van de Zonstraat, door eenen tram ten grondo werd geworpen. De waltmann stopte oogenbllkkelijk. Men moest het rijtuig opheffen om den ongeluk kige!) aan zijnen akeligen toestand te ont rukken.Nadat M...in eene naburige apotheek verzorgd was geworden, werd hij naar het gasthuis gebracht. Zijn toestand baart de grootste zorg. Leuven. Moordpoging. René D was Zondag uit een café-cinema van Blauw- put verdreven geworden. Zich willende wreken op Alfons Gezel die hem had buiten- gezet, ging hij eene puntige vijl halen, keerde terug en gaf aan Gezel twee steken eene in de borst, en een in den arm. Het slacht offer is erg gewond geworden. D.... werd opgesloten. Crainhem. Jaéhtmisdrijf. Voor de derde maal sedert enkele weken stapte het parket van Brussel hier Maandag af, verge zeld door experten-landmeters. Het geldt eene zaak van jachtmisdrijf begaan door eenen veldwachter van Wezembeek, op hel goed en in bossshen van baron dTIuart. Het is door den jachtwachter van dezen laatste, dat do betichte betrapt werd toen hij een baas schoot. De magistraten hebben ter plaats, het plan opgenomen en doze zaak zal moeten beslist worden door het Beroepshof. Antwerpen. Gevecht. Tijdens een gevecht, in de Offrandestraat ontstaan, heeft de genaamde A. Kennis een messteek in den arm gekregen. Het slachtoffer is naar hel Sluyvenberggaslhuis overgebracht. De diefstallen. Ten nadeele van den schipper De Lantsheer, werd uit zijn schip, de Petroneli.a in de Schelde liggende, eene som van 250 fr. gestolen. Ten nadeele van M. Willem Van Straeten, wonende Huybrechtsslraat, te Borgerhout, werden vier gouden ringen gerobberd. In de Koopwarcnstatie werden uit een wagon, voor meer dan 3000 fr. geweefsels gestolen. Verdronken. Een genaamde Jan De Laet, wildo gisteren namiddag'aan boord gaan van het. binnenschip Rosa, in het Kat- tendijkdok gemeerd. De ongelukkige deed een misstap en rolde in het water. Ondanks de spoedige hulp is de man verdronken. Zijn lijk werd eene Werpen wij thans eeoen oogslag op de ove rige personen dezes verhaals, dan vinden wij den lieervon Swechten als gelukkigen echtge noot van de weduwe zijns rampzaligen vriends Malchow. Deze vrouw heeft, onder de zacht aardige goedheid haars tegenwoordigen echt- genoots, leeren vergeten, wat bitteren kelk zij dronk onder den ruwen, woesten opper houtvester. De weduwe Lindstedt,aan wier praktischen zin Stella hare huiselijke deugden moest dank wijten, woont bij haren vader in doch zij is derechte hand van mevrouw von Swechten, en de steun haars huisgezius. Menigmaal, en telkens met nieuwe vreugde, ontvangt zij Stella's bezoek. De nieuwe opperhoutvester, een jonge en gemoedelijke man, bewoont met vrouw en kind het huis, voor den boekhouder bestemd. Hij is de lieveling der armen, voor wie Mal chow een schrikbeeld, eené geesel was. De slotsom onzes verhaals levert diensvol gens een tafereel van stillen vrede.Hebben wij deze menschen gade geslagen in 's levens bit tere smarten en zoete vreugden hebben wij hen zien wederstaal) aan groote bekoringen en harde beproevingen, zoo is 't troostelyk voor ons en voor de lezers te vertrouwen, dat zij vreedzaam depoorten der eeuwige rust na deren. Wij verlaten de heldin met eene lichte ver andering in de zegewensch barer kindschheid: Stella maris, custodiat illam. (Ster der zee, bewaar haar). EINDtf halve uur later opgehaald. Het fs naar het doodenhuis overgebracht, Verdwenen.De policie heeft bericht ontvangen dat eene genaamde Maria Geule mans, echlgenoote F..., 25 jaar oud, sinds een achttal dagen in de echtelijke woning niet meer verschenen is. Werkonyeluk. De dokwerker Van Landeghem, 34 jaar oud, wonende Pieter Polstraat is aan hangaar n° 8 van een wag gon gevallen. De man werd erg aan het hoofd gekwetst en moest naar het gasthuis gevoerd worden. Hemixem. Dieven geknipt. Sinds eenigen tijd reeds stelde men hier in de zil- verfabriek vast, dat er zilver gestolen werd. Vermoedens wogen op een der werklie den, die veel bij een zilversmid te winkel ging. Eene huiszoeking werd bij den werkman gedaan, en men vond er ruim een hal ven kilo zilver. De juwelier loochent voor iets in de diefle betrokken te zijn. Ilij werd niettemin aange houden. PLECHTIGE COMMUNIE.— Groote keus van neteldoek on alle gemaakte onderkleeren, voiles, enz., voor meisjes, hemdekens, cols, noeuds, enz., voor jongens; kousen, hand schoenen, enz.. Zomerseizoen. Groot assortiment van sto ren en gordijnen, wit te en fantaisie manshem den op maat. Van den Sgpe-Scheltjens, 15, Lange Zoutslraat, Aalst. 641 Waregem. Slechte daad. De duiven- liefhebber Verfaille bemerkte gisteren dat zijne duiven er ziek uitzagen. In het duiven hok vond hij eene groote hoeveelheid groote maïs, die hij nooit aan zijne duiven gaf. Bij nader onderzoek, stelde men vast dat de maïs vergiftigd was met fosfoor. Zes oude duiven en al de jongere zijn gestorven. 15 andere die nog ziek zijn, hoopt men to red den. Men denkt dat hier wraak in 't spel is. St-Denys. Doodgevonden. Richard Sobrie van Sint Denys bij Avelgem, keerde in den nacht naar huis, langs de spoorbaan. Gisteren morgen,om 6 ure, vond men hom In eene gracht liggen tusschen Dottenys en Spiere, met een vermorzeld been. Hij was door den trein van 4 ure verrast geworden. Men droeg liet slachtoffer-naar het hospitaal, waar het been afgezet werd. Heldergem. Zevende zoon. In het huisgezin van den schoenmaker Janssens is een zevende zoon geboren. De heer burge meester vertegenwoordigde den koning op den doop. St-Nikoiaas, Brand. Woensdag morgend ontstond brand in de fabriek dér heeren Verbrugghen, een begin van brand. De pompiers, spoedig ter plaats, konden hot vuur blusschen. AanrandingVerleden nacht werd de genaamde Aloïs Baetens, in de Lange Halsstraat verraderlijk aangevallen door drie kerels. De jongen werd zoo erg gesla gen, dat hij gausch bebloed ten gronde bleef liggen. Dr Lammens heeft hem verzorgd. D^ daders zijn gekend. Wichelen. Het rijwielongeluk Den toestand van het slachtoffer de 17jarigo Van Roy welke Zondag mot zijn rijwiel zoo on gelukkig, te Ledo in de Nieuwstraat viel is aan de beterhand. Door den val was hij met het hoofd op de slraatsleenen terecht ge komen, welke hem eene gapende wonde had veroorzaakt, zoodat hij beweegloos bleef lig gen. Men droeg hein in een naburig huis. Een geneesheer heeft hem verzorgd waarna hij naar huis werd overgebracht. Gent. Schielijk overleden. Maandag avond is vrouw Brieman, echtgenoot© Brautn winkelierster, Roigemlaan, schielijk op straat overleden. Hel lijk werd naar har© woning overgebracht. Maandag morgend, is Karei Wille, wonende Oltergemschensteenweg, aan de Zuidstatie van den train stappende, plotse ling overleden. Men bracht zijn lijk naar het doodenhuis over. Herzele. Dtefstal. In het bureel der tramstatie van Herzele zijn onbekende die ven binnengedrongen. Zij hebben er eene som van 360 fr. en centiemen ontvreemd, toebehoorende aan den chef en voor dé be taling der werken, welke men aan het ver richten is, bestemd. PLECHTIGE COMMUNIE. Eer gij uwé aankoopen doet, gaat zieii naar de prachtige STOFFEN voor Jongens en Meisjes, bij J. Delafortrie, Molenstraat, li, Aalst. Iedere Oommuniekant krijgt oen Geschenk. 625 Wetteren. Been gebroken.Gisteren avond, ter gelegenheid van den karnaval was de genaamde Leontina Van Heddeghem, vrouw van Jules De Kerpel, aan het dansen in de tent van Jules De Dycker aan de Moer straat alhier, toen ze eensklaps door een© onberekende beweging ten gronde stuikte met liet ongelukkig gevolg dat ze haar rech ter been op twee verschillige plaalsen brak. Het slachtoffer werd onmiddellijk huis waarts gevoerd alwaar dokter Segers haar de eerste zorgen toediende. Ruitgebroken. Kleine gemaskerde ben gels hebben gisteren bij klare dage, wetens en willens, een der ruiten uitgeschupt ter herberg der kinderen Huycke aan de Hoog straat alhier. Do zoon Prosper, sprong buiten en liep ze na tot aan den Vennemansdriesch, doch de kleine gasten waren hem te rap en hij mocht dan ook onverrichter zake terugkeeren. Ham me. Laffe aanranding. Zondag nacht, rond 1 i/2 ure. reed Leon Van Goe- them, bakker, wonende Meerstraat, pervelo huiswaarts. Gekomen op de lange baan, zag hij twee manspersonen voor hem gaan. De eene vroeg hem of hij alleen was. Leon die niet antwoordde, kreeg een slag op het voorhoofd, toegebracht met een zwaar voor werp, waardoor hij eene groote gapende

De Volksstem | 1912 | | pagina 2