BUITENLAND. De gruwelijke kindermoord NIEUWSBERICHTEN. jJRIYlE HARRY EN RIJKE |_ENA De Wereldtentoonstelling van Gent Dramas der zee Wettelijke Besluiten 't Wit Stoopke van Jacques Neefs 2 DE VOLKSSTEM 23 FEBRUARI 1012 Franïirij k Vreeselijk drama der jaloerschheid. In een hotel van den boulevard du Nord, bood de 27jarige Maurice Dufour zich aan om de echtgenooten Joffierte spreken. Eigen lijk was Joftier. een handelsreiziger die te Troyes woont, aldaar den vorigen dag toege komen in gezelschap der d3jarige vriendin van Dufour, zekere Louis Ghobre. Daar het koppel do deur weigerde te openen, stampte Dufour deze in, sprong in de kamer en, met een revolver gewapend, schoot hij vijf maal op zijne minnares, die hij erg wondde. Daarna schoot hij Joffier dood, waarna hij zich door het hoofd brandde. Nog een geldomhaler aangerand. M. Balcou, wonende te Camlez, had per rijwiel eene geldömhaling gedaan en bevond zich, bij zijnen terugkeer, op ongeveer 100 m. van zijne gemeente, toen opeens een schot knaldeen hij aan de bil getroffen werd. M. Balcou behield zijne koelbloedigheid, sprong van het rijwiel en slapte naar de plaats, van waar het schot voortkwam. Terzelfdertijd zag hij verscheidene kerels wegvluchten, doch in de duisternis kon hij zeniet herkennen. De gendarmerie zoekt de aanranders ieverig op. Iteilië. De post voor het Vaticaan. In een tta- liaansch blad vinden wij vermeld, dat onder de vorsten der aarde de Paus liet grootste aantal poststukken ontvangt. lederen dag worden er door de post 22 a 25 duizend stuk ken in 't Vaticaan afgegeven, die vervolgens door vijf-en-dertig ambtenaren vorder be handeld worden. In bijzondere omstandig heden stijgt dit getal echter nog op buiten gewone wijze. De nieuwe klokken der Campanile. Zooals bekend is heeft Z. H. Pius X, het vereischte bedrag geschonken voor het gie ten der klokken voor de nieuwe Campanile, op het Sint-Marcusplein, te Venetië. Op den aanstaanden feestdag nu van den H. Marcus, als de klokken voor de eerste maal zullen spelen, zal hun geluid opgenomen worden in een gramophone, welke den H. Vader in slaat zal stellen in zijn vertrekken het mach tig en indrukwekkend geluid der klokken te bewonderen. Engeland De staking der mijnwerkers. De alge- meene onrust. De tijdingen, uit verschil lende mijndistrikten, zijn verre van gerust stellend te zijn. Overal te Glasgow, Man chester en Cardiff is de prijs der kolen ge stegen in 't vooruitzicht der staking einde der maand. In de nijverlieidsmiddenpunten. zooals in het graafschap York in Cumberland, én over 't algemeen in heel het zwarte land «/heb ben (lo falijiekhesluurdera. hun perfeofriéel, «fatV'Sóms uit' fërscl'ièidcne duizéildeh Arbei ders bestaat, verwittigd dat^ij in de 15 dagen zulle verplicht zijn hunne deuren te sluiten, zoo de staking uitbreekt. De groole'fabr e'. van kabels en ankers, voor schepen, Ileng- loy, zoon en Nëtht-rton, werlke 1000 arbei ders gebruikt, heeft een gelijkaardigen maatregel genomen. De katoenfahrieken zul len dra dit voorbeeld volgen. Ook zekero spoorwegen. In het zuiden van het Land van Wallis, waar mijnwerkers en mijneigenaars verplicht zijn tot don strijd tot het uiterste, werden door de overheid maatregelen tot handhaving der orde genomen. Daar er verleden jaar vele winkels zijn geplunderd geworden, zijn er thans reeds vele soldaten gezonden geworden. Niettemin wendt de Regeering te Londen allerlei pogingen aan, om beide partijen tot nieuw© onderhandelingen aan te zetten, maar de laak is zeer moeilijken men koestert weinig hoop op een gunstigen uitslag in .Lancashire, Durham, Zuid-Wallis, enz. OP KERSTMIS. Het was op Kerstavond, en de koude dag eindigde met sneeuwstorm en hagelslag. De sneeuwvlokken welke dicht op de straten vie len en door den eeuwigen rook der stad ook al zwart begonnen tewordën, gaven aan Lon den het beeld van eenen zondaar die zich den schijn geeft in een wit gewaad boete te doen. Al die koude stoorde echter geenszins het geluk en de vreugde van de warm en welge- kleedde rijken alleen voor den arme, wien het aan alles ontbrak, was de koude ontzet tend. Zoo ging het ook met twee knapen, de een van negen,de ander van twaalf jaar oud; bei den waren zeer armmoedig gekleed, en dron gen zich hongerig voor de ruiten van eenen net verlichten, met groen versierden, en met eetwaren volgestapelden winkel. Het waren twee aardige knapen, aan wier uiterlyk men duidelijk zien kon, dat ze betere dagen ge kend hadden. Eene uitdrukking van onschuld en verstand, onderscheidde hen van andere straatjongens wier hebzuchtige blikken ver langend aan de winkelramen hingen, achter welke zeer aanlokkend bergen suiker, oran jeappels, citroenen, rozijnen, beschuit, enz. waren uitgestald, terwijl alles wat maar ge schikt was om het gehemelte te streelen,door de ruiten heenbionk. De oudste van onze bei de jonge helden, Harry Hazeldean, was een ilink opgewassen, krachtig breedgeschouder de jongen met donkerbruin haar en vasten blik de jongste, Seymour, had een schoon Niettemin schijnt het dat de mijnhazen in de Midlands, Lancashire en Noordelijk Wal lis het grondbegin van het minimumloon zouden, willen aanvaarden. Alleen hel be loop van dit minimum zou nog moeten wor den vastgesteld. Enkel eischen de arbeiders 60 centiemen per dag minimum-loon meer dan de bazen willen toestaan. Deze beslissing zou enkel 150000 arbeiders betreffen. In Zuid-Wallis is alle poging tot onder handeling ijdel. OE ANTWERPSCHE DEELNEMING. Het stadsbestuur van Antwerpen bereidt zich voor om goed figuur te maken op de Gentsche Tentoonstelling. Te Brussel werd het echt kunstjuweel Het Huis van Rubens opgetimmerd. Te Gent stelt men zich voor het Hansa- Huis herop te bouwen, dat, zooals men weet, door den brand van 11 December 1893 in asch werd gelegd. Het Hansa-Huis klimt op tot 1564 en de eerste steen ervan werd gelegd door burge meester Van Schoonhoven het heeft sinds, de geschiedenis van Antwerpen meegeleefd. IIST HOT ,T ,A3VD Geen spoor... Men is met drie honden aan het speuren gegaan, om een spoor van den moordenaar te vinden, twee Duitschen uit Emmerik en een Hollandsche hond, toebehoorende aan den rijksambtenaar Rademaker. Het onder zoek staal op hetoogenblik onder leiding van 'den burgemeester van 's Heerenberg. Do honden volgen slechts een spoor tot het dennenbosch, waarna het spoor zich ver liest. De Duitsche policie deelde mede dat te lang met hot speuren met honden gewacht is. Was men onmiddelijk na liet vinden vau het lijkje aan liet werk gegaan dan was het spoor zonder twijfel behouden gebleven. Thans hebben regen en wind,en ook het vele geloop van het volk, het reeds weggevaagd. Een doek, welke dicht in de nabijheid van liet bosch gevonden is, blijkt niets uitstaans te hobben met het misdrijf zelf. Het is een voudig een doek, welke door de moeder van het slachtoffer verloren is. In den grond op de plek waar liet lijk ge vonden is, zijn diepe sporen gevonden waarin de klompjes van het kind passen, zoodat het blijkt geworsteld te hebben, alvorens het vermoord werd. j-tjVW-t- Eene aanvaring. Vier verdronken. Ter hoogte van Lorient heeft eene aan varing plaats gehad tusschen een onbekende stoomer en eene stoomvischsloep. De sloep zonk en van de vijf koppen der bemanning kon slechts een, de patroon, gered worden. De aanvaring moet reeds Maandag in den vroegen, duisteren morgend, plaats gehad hebben De sloep Maric-Tlorenceder haven van Etel, tusschen Lorient en Auray, kruiste op een afstand ongeveer 15 mijlen van de kust, toen de bemanning eensklaps, op pas een vijftal meters afstand van de sloep, de som bere kiel van een stoomer zag opdagen. Eene hotsing was onvermijdelijk en had dan ook plaats. Ten gevolge der groote snel heid, waarmede de aanvarende stoomer zee voerde, werd de sloep letterlijk in twee ge sneden en zonk onmiddelijk met geheel do bemanning. Deze bestond uit den patroon Constant Le Port, zijn broeder Jean Le Port, aristokratiscli uitzicht, De arme jongen beef de van koude. Broeder, ik ben zoo koud en heb zoo ,n honger! zegde hij bevend,terwijl hy zich dicht tegen zijnen broeder aandrong. Harry sloeg eenen arm om zijns broeders hals, Vrees niets, houd moed gij weet dat wij beiden in het gesticht niet wijlen gaan Het zal spoedig beter met ons worden.Geen weg zoolang, of er komt een einde aan, zeg de vaak onze goedé vader. Het is toch nog beter in het gesticht, dan hier in de koude te staan en te verhonge ren. Harry schudde het hoofd. Weet ge nog wel Sim, dat, toen wij het boek van Olivier Twist lazen, wy ons voorge nomen hebben, nooit van de liefdadigheid te willen leven,als wij soms tot armoede vervie len 1 Ja, dat weetik maar toen leden wij geene kou, en hadden volop te eten, maar nu mo gen wij blij zijn als wij een stuk droog brood krijgen Gij hebt gelijk Sim ik heb niets tegen droog brood, maar niet in het gesticht,niet in het armhuis die gedachte doet my sidderen. Wij willen op hoop leven, broeder! Er is geen leven zonder hoop, zoo zeide onze goede moe der (en bij den Jievenmoedernaam vulden ■zich Harry's oogen met tranen). Ik bezit krachten eenen goeden wil tot arbeiden ik wil aangrijpen wat zich maar voordoet, maar ik begeef my niet onder de ellendigen in het werkhuis Nu zijn wij nog vrij, en de kleede- reri, die wij dragen, zijn de onze,al zijn die ook slecht. Herinnert gij u de laatste woorden on zer goede moeder nog Zorg voor Sim, zegde zij, hij is veel teerder dan gy, Harry,hij moet zacht behandeld wordep. Een hard woord hin de gebroeders Arthur en Jozef Le Mignan, en Jean Grouuel,'allen achter in de 20 jaar oud, gehuwd en huisvaders. De patroon kwam nog weder boven, doch zag niets meer stoomer, sloepen andere opvarenden waren, verdwenen. De patroon kon evenwel een stuk hout in handen krij gen, en hield er zich aan vastgeklampt, tot hij een drietal uren later door eene andere vischsloep gered werd. Men moest hem ech ter geruimen tijd de verkleefaitö zorgen toe dienen, want do ongelukkige was erg ge steld. Constant Le PoH verklaart, dat de stoo mer geene lichten had, en hij ongetwijfeld onmiddelijk zijne reis heeft voortgezet, al hoewel de bemanning voorzeker de botsing moet gevoeld of gehoord hebben. Een onderzoek is geopend. Bij koninklijke besluiten van 19 Februari, zijn benoemd tot burgemeesters in de vol gende gemeenten Arrondissement Aalst. Wanzele, de lieer Govaert. Arrondissement Der.dermonde. Bug- gen hout, de heer Missiaen. Brussel. Ai,Uomobielongeiuhhen. M. Alexander F.., 39 jaar oud, wonende Wijngaarden straat, kwam Woensdag mor gend, rond 1 uur, de Kruidtuinlaan overge stapt, toen hij opeens verrast en omverge worpen werd door een automobiel, waarvan een der wielen hem over het hoofd liep. De aulovoerder reed voort zonder zich om zijn slachtoffer te hekommeren. Voorbijgangers brachten M. F., naar "net gasthuis over. De zoon van M. Bossaert, burgemeester van Koekelberg, kwam Dinsdag avond per auto langs de Wetstraat gereden, toen de auto opeens in brand schoot. Ondanks "het spoedig optreden der pompiers is het rijtuig gansch vernield. Er is geen enkel ongeval van personen te betreuren. Lijk herkend. De identiteit van den jongeling. Dinsdag morgen door een policie- agent dood gevonden op een vagen grond van het oud Entrepot, werd in den namiddag vastgesteld. Het is de genaamde Leon De crees, wiens ouders wonen in de Van Meyel- straat, te Molenbeek. Zij zijn het lijk van hunnen zoon gaan herkennen in het dooden- huis, St-Andreasstraat. Anderlecht. Erg ongeval. Mevr. L., Huidevettersstraat, wilde Dinsdag avond met hare familie in een koffiehuis gaan in de Barastraat. Daar het licht reeds uit was. klopte zij op'de vitricn, gleed uit op eene rtppelcienschil en viel met den elleboog in het spiegelglas, dat verbrijzeld werd. Aders van den arm der dame werden doorgesneden en een overvloedig bloedverlies was er 't ge volg van. Mevr. L..,, verloor het bewust zijn en werd in eene apotheek verzorgd.Men bracht haar daarna over naar het gasthuis der gemeente. Ilaar toestand boezemt onrust in. Elsene. Kiekens gestolen. Dinsdag nacht werden hij M.Tellier,Hippodroomlaan, twintig kiekens en een haan gestolen en ter plaats gedood. Ook het neerhof van M. Tor- beyns, in de huurt, werd geplunderd. De po licie is op het spoor der daders. Stoutmoedige dief. Dinsdag, bij het vallen van den avond, drong een kwaaddoener hij middel van valsche sleutels in de woning van M. Van Kerkhoven, Waversche steen weg, 222, en stal er een splinternieuw rij wiel, alsook eene overjas, die in den gang aan een kapstok hing. Een goed nieuws voor dezen met moei lijke spijsvertering men zegt wonderen van de Bitterpeeën der Trappisten Vincart, met of zonder melk te gebruiken. 1500 C derthem. Geef dus acht op Sim, en God zal acht op u geven, Harry. En dan legde zy ha re hand op mijn hoofd, als wilde zij mij zege nen. De herinnering aan hunne afgestorven moe der griefde de knapen diep in het hart Sim snikteluid, terwijl, hy zich vast aan zijnen broeder klemde,en Harry verzonk in een diep zwijgen. Op dit oogenblik sprak een agent van policie, die de wacht voor den winkel had, de knapen aan. Gaat wat op zijde, kinderen, wat wilt gij hier Wij willen niets, antwoordde Harry, op verschrokken toon, want hij was bevreesd naar het policiebureel gebracht te worden. Dan zyt gij gelukkiger dan anderen,her nam de policieagent, maar gij verspert hier den weg gaat dyfe verder, jongens En de knapen gingen verder zij wisten niet waarheen zij waren zonder te huis, en zonder vrienden, zij hadden niets. Na eenigeu tijd bleven zy staan voor eenen juwelierswin kel, waarin de kostbaarste schatten ten toon gespreid waren. Sim klaagde opnieuw over honger en kon- de. Hebt gy dan in 't geheel geen geld, Har ry, waarvoor wij iets koopen kunnen Neen, Sim maai; ik hoop spoedig iets te hebben. Wees getroost Bij deze woorden nam Harry zijn eigen sjeap van den hals, en wikkelde dien om zy- nen broeder er kampten vrees en vertwijfe- lingom liet zeerst in zyn moedig hart. Hoe ongelukkig, zuchtte bij. Niemand roept on om eene koets te halen, of een pakje te dragen. Op dit oogenblik betraden twee dames, e§ne St. Joost-ten-Noode. Geknipt. De policie heeft Dinsdag avond in de Noordsta tie, een tuischspeler aangehouden, die van de jaarmarkt van Thienen terugkeerde. De kerel, een franschman, had in België nog eene maand gevang uit te doen. Hij werd in 't gevang van Sint Gillis opgesloten. Schaarbeek.Verduistering van 10 dui zend franks.Vijftien dagen geleden ge lastte M. Krupsen, wonend Rogierstraat,een zijner beambten H. K... 30 jaar oud en van Ans van geboorte. 10,000 fr. te gaan be talen, doch sindsdien verdween deze en bleef onvindbaar. Dinsdag avond in eene herberg der Roup- peplaats gaande, zag M. Krupsen er zijn ge wezen beambte zitten. Hij verwittigde de policie per telefoon en de policieofficier, M. Van Iierck, ging tot de aanhouding van den schuldige over. Deze bezat nog enkel 10 fr. Hij verklaarde een gedeelte der som te heb ben verloren en het andere in lustig gezel schap te hebben verteerd. Hij is opgesloten. Stoutmoedige diefstal. Dinsdag avond, rond 9 ure, terwijl de echtgenooten S... handelaarsin benoodigdheden voor mo- disten, wonende Haechtschen steenweg, zich in hunne kelderkamer bevonden, drongen kwaaddoeners ongehoord in den winkel en roofden er een groot getal stukken zijde, Huw eel en peluche, alles voor eene zeer be langrijke som. De dieven moeten over den hofmuur ge klauterd zijn, die in de Hollestraat uitgeeft, en ook langs daar vertrokken zijn. Toen rond 10 ure de echtgenooten S. den diefstal vaststelden, verwittigden zij in aller- haast de policie, die een onderzoek opende, doch er niet meer in gelukte de dieven terug te vinden. is hel eenige echte Vieux Syslème. Muysen. In vrijheid gesteld. Het onderzoek over de menigvuldige ^diefstallen, in de statie van Muysen gepleegd, is thans gesloten. De neggen aangehoudenen, zijn nu allen in voorloopige vrijheid gelaten. Gent. Brand. Gisteren avond, rond 6 ure, is brand uitgeborsten op den Dender- mondschen steenweg, in het huis n. 221, bewoond door C. Van Kerckvoorde. Het vuur ontstond aan het plafond der tweede verdieping, denkelijk door eene fout aan de schouw. De heer Van Kerckvoorde houdt er een bazar In de Ster Daar al zijne koopwaren op den zolder stonden, vat ten dezen seffens vuur. Dank aan het spoedig optreden der pompiers kon echter het vuur beperkt worden. Na een uur werkens kon den zij naar hunne kazerne terugkeeren. De schade, veroorzaakt door het vuur en het water, zal nogal aanzienlijk zijn. Er bestaat echter verzekering. Schielijk overlijden. De genaamde Frans •GalLeghem, 44 jaar, dokwerker, wo nende Klein Meerhem, was Dinsdag nacht in eene herberg van hel, Dok in 't slaap ge vallen. Toen men hem Woensdag morgend wilde wekken bestatigde men dat Dij overle den was. Het lijk werd naar het doodenhuis der Bijloke gevoerd. PLECHTIGE COMMUNIE. De schoon ste stoffen voor jongens en meisjes, bij Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutstraat, 44, Aalst. Wetteren. Diefstal. Verleden nacht zijn onbekende dieven in de Meisjesschool der wijk Kwatrecht alhier ingebroken langs een klein gevelvensterken dat ze aan stuk geslagen hadden. De schelmen hebben bij middel van een groot breekijzer vijf ingemaakte kassen en drie lessenaren opengebroken, al de school- behoeften hoeken, pennen, cahiers en an dere papieren dooreengoworpen en daaren boven een twintigtal appelcienen ter plaats opgeëten en natuurlijk de schellen de school- vloer rond geworpen. jonge schoone en eene andere, den juweliers- winkel.De jongste keek nieuwgierig de straat in. Daar kwam een tilbury voorbij waaruit een elegant gekleed heer sprong, die met de jonge dame spoedig in het geheim eenigo woorden wisselde. De dame bloosde tot aan de oogen toen echter de andere dame dit be merkte, trad zij spoedig nader, en maakte door hare verschijning een einde aan dit ge sprek. De heer trad in den winkel, terwijl de beide dames nog bleven wachten. Hoe onvoorzichtig van Lady Hanton den wagen zoo lang bjj zich te houden, zegde de oudste,terwijl zy zich dieper in haren gevoer- den mantel hulde. Ik ben stijf van koude. En wat zie ik er bleek Koude is zeker gezond, maar ik vrees dat ik er wat vreemd door zal uitzien, doe ik niet Blanche Blanche kon niet nalaten spottend te lachen,om het gezegde der oudste. Ja, of gij er nu ook al om lacht, zegde de ze eenigzins spytig, omdat ik ouder, en uwe tante ben, maar bedenk dat niemand den zo mer voor de lente houdt, en wat mij betreft, is mij de ouderdom niet op het voorhoofd ge schreven, meent gij niet Blanche In haar hart moest de jongedame het tegen deel bekennen, doch om hare zeer behaagde tante te voldoen, zegde zy lachend gij ziet er nog zeer jong uit. Maar zietvoegde zij er by, ik zie daar in de verte onzen wagen staan het is toch /onderling, als Belinda onder zeldzaamheden en oude beelden komt, vergeet zij alles Als wij maar iemand hadden,om er heen te zendenzegde de tante, ik kan byna niet meer gaan. Ziet ge daar geenen man of jon gen Blanche riep nu Harry tot zieh. Zeg eens, mijn.jongen, ziet ge daar wel Eenige kleedingstukken toebehoorende aan de onderwijzeres Juffer Marie De Vos, werden buitgemaakt en eenige heiligenbeel den, staande op den zolder van een aanpa lend stalleken, werden insgelijks meuege- dragen. De onbekende dieven moeten met ware stoutmoedigheid te werk gegaan zijn,en zeer langen tijd in ds meisjesschool vertoefd heb ben. De onvermoeibare veldwachter Braemt, is rond middernacht van nachtdienst langs den steenweg, loopende voorhij de Meisjes school, huiswaarts gekeerd en heeft niets of niemand verdacht bemerkt. Het eerste plaat selijk onderzoek werd door zelfden policie- bediende gedaan. Een naarstig onderzoek is geopend ©m tot de aanhouding der dieven te kunnen overgaan. PLECHTIGE COMMUNIE. Eer gij uwe aankoopen doet, gaat zien naar de prachtige STOFFEN voor Jongens en Meisjes, bij J. Delafortrie, Molenstraat, 11, Aalst. Iedere Communiekant krijgt een Geschenk. 625 Lede. Afgeranseld. De policie werd Woensdag verwittigd, dat een genaamde Frans V.., 27 jaar oud. wonende Blikstraat,j Dinsdag avond aangerand en erg mishandeld geweest was, door gemaskerde personen. Een onderzoek werd geopend, doch daaruit bleek, dat het juist het tegenovergestelde was, en dat V.., de aanrander geweest was. Hij had zich echter vergist en werd door de aangeranden eens goed afgedroogd. Een geneesheer heeft hem verzorgd. Ellezelles-bij-Ronse. Diefstal. Ver leden nacht zijn dieven gedrongen in de villa van Sint Moslier. 's Winters is die eigendom onbewoond en zoo konden de dieven op hun gemak alles doorsnuffelen. De eigenaar, M. Gh. de Virion, verblijft tegenwoordig te Nizza, in Frankrijk. Men weet nog- niet goed te zeggen hoe groot de buit wel is. Eekloo. De groote jaarmarkt. De vastenavondmarkt, eene der bijzonderste van Vlaanderen, heeft Maandag en Dinsdag plaats gehad. Onder de^ vreemde kooplieden waren de Duitsche de talrijkste. Zij hebben veel paarden gekocht. Om te oordeelen over het belang der jaar markt, is het genoeg te weten dat 30 wagens paarden uit de statie van Eekloo vertrokken. Ronse. Vechtpartijen Gisteren avond, bevonden zich twee kerels op de markt, zij liregen ruzie en gingen aan twisten. De genaamde De Schrijver kreeg eon més- steek juist hoven het oog. dat waarschijn lijk zal verloren zijn. In de Gollegiestraat werd ook gevochten. De genaamden Ots en De Baisieux, kregen verscheidene messteken. De dader is gekend. Spiere. Verdronken. Woensdag, aan de afdamming, heeft men uit de Scheld® het lijk opgevischt van den genaamde Casim. Gilbert, schrijnwerker, wonende te War- coing. Men denkt dat de ongelukkige Zondag avond in 't water gévallen .is, toen hij langs den stroom naar huis ging. De verdronkene was 60 jaar oud. Zijn lijk werd naar zijn© woning gèdragen. Bavichove. Een krankzinnige. Gis teren werd een man, die niet verre van het dorp woont, plotseling krankzinnig in zijn Iiuis. Hij nam een zwaar tuig en sloeg stoof, stoelen, tafels, lampen, ruiten, enz., stuk. Een persoor. die zich hij hem bevond, kon niet vluchten en vreesde voor zijn leven. De krankzinnige gaf hem het tuig over en dwong hem hel overige der meubelen te verbrijze len. De man deed hel, natuurlijk tegen zijn goeste. Toen alles in gruis lag, kwam de krankzinnige tot bewustzijn. Hij zal naar een krankzinnigengesticht gedaan worden. Avelgem. Aangerand. De bakker Veys, kwam gisteren avond met zijn gerij naar huis. Onderwege werd hij door een on bekenden schurk aangerand, die hem sloeg. Veys verdedigde zich dapper en kon den aanrander overmeesteren. De gendarmerif onderzoekt. eenen wagen voor dien winkel in oudheden Ja wel, mevrouw, antwoordde Harry. Ga daar dan heen en zegden koetsier dat hij ten spoedigste zorge tot hier te komen Ja, mevrouw Harry liep zoo hard hij kon, met Sim achter zich. In een paar minuten was het rijtuig er. Met veel moeite schommelde de oude dame in het rijtuig; terwijl intusscben de elegant ge- kleedeheer Blanche de kleine blanke hand kuste, die dit met verholen genoegen toeliet. Juist terwijl zij den vreemde iets zeggen wil de, werd zy daarin door hare tante verhinderd, die haar op ieverzuchtigen toon toeriep in te stijgen. De vreemde heer ging achteruit. Heb een weinig geduld, lieve tante, zeg de Blanche, ik zal eerst dezen knaap voor zij ne moeite beloonen. Harry's oogen schitterden van genoegen. Blanche wenkte hem tot haar te komen, en terwijl zij den rug naar het rijtuig keerde, gaf zij hem op bedekte wijze een pakje. Hier, mijn jongen, fluisterde zy, geef dit aan den heer, die zoo even hier was Ik bei grijp u, jufvrouw, antwoordde Harry, terwijl hij vlug het pakje in zijnen zak stopte. En hier is een schelling voor u. Ik dank u, jufvrouw. De wagen ging venter.Harry sprong op v*« vreugde over de ontvangen gift. Hoerah Sim, nu bohoevm wy ni*t in het armhuis Ik zal nu die» heer ays pak je brengen en dan zullen wij-en Jekker stuk pudding gaan eten en ovex^ggen waar wij vernachten zullen. Wordt voortgezet'

De Volksstem | 1912 | | pagina 2