De Russische bandieterijen Db gruwelijke kindermoord NIEUWSBERICHTEN. ARME HARRY EN ^iJKE [ENA Woelige tooneelen te Mépse De Kempenaar de fSdst9 2 I ©en hesten dag hebben beleefd. Eilaas, zelfs onder de carnaval-lol hebben die rekels den gort geroerd, en de kartonnen pistolen waar mede prins Carnaval zijne moorden deed, door Browings vervangen Twee misdaden nabij Nancy. - In een veld nabij Laxou,heeft men een bewaker van het gesticht van Marville vermoord gevon den. Nabij Charapigneulies trof men op een akker het vermoorde lijk eener vrouw aan. Overlijden van drie honderdjarigen. Mad. wed. Helbert, geboren Pranciska Mes ne, is te Cinq-Mars, Bij Tours everleden in den ouderdom van 103 jaar. Mad. Ourmière, 101 jaar, is te Mezens, bij Laveur, overleden. Mad. Claude Bernard, sedert eenige we ken, haar 100® jaar ingetreden, is te Sint- Genoux, overleden. Eene boot gezonken. Eene hoot,toebe- hoorend aan de onderneming Morguerol, van Viviers, geladen met 5000 pakken kalk, vaarde gister de Rhóne af, maar voer in den mist aan tegen een brugpijler en zonk in enkele minuten. De bemanning beslaande uit 8 personen, sprong te water vijf matrozen konden worden gered, daar zij zich vast- klampton aan wrakhout. Drie verdronken. Duitscliland. Woelige carnaval te Keulen. Met car naval is te Keulen Hink gevochten. Dertig gewonden zijn in de ziekenhuizen opgeno men. Gewone inhechtenisnemingen waren buitengewoon talrijk. Voorts is er veel ge stolen. Gedurende den grooten omweg wer den in vele winkels de laden geliclit, ook werden tal van inbraken gepleegd in de hui- jsen welke tijdelijkdoor de bewoners verlaten waren. Behalve de personen, die bij de vechtpar tijen kwetsuuren opliepen, zijn er in de zie kenhuizen ook verschillige menschen binnen- nen gebracht die overreden werdén. Geharrewar in den Duitschen Rijksdag. De broeders van het blauw-rood bloc, natio- naal-liberalen en socialisten staan reeds aar dig tegenover elkaar. De blauwkens hadden bij de bureelverkiezingen een socialist als 2® ondervoorzitter helpen kiezen. Daarop kwam het incident van het niet ontvangen van het bureel door den keizer, en de libera len beschuldigden de socialisten hun woord verbroken te hebben. In de gevoerde ondei'- handelingen hadden zij toch verklaard dat zij tegen den keizer hunne verplichtingen zou den volbrengen. Bebel overstreed dat, doch er werd hem van den kant der liberalen van het centrum en van de radicalen bewezen dat Bebel loog. I Na deze incident® valt er niet meer. aan te twijfelen, <jkxt het bureel yan den Rijks dag, in zijn definitieyen voruj geen sociaal democraat meei*'bevatten zal. De oationaal- liberalen zullen' dankbaar de gelegenheid aangrijpen, om «uit deze moeilijkheden te ko men. In hoever het' voorval voor ben een aanleiding zal zijn,.om aanfluiting bij de rechterzijde te zoeken, moet nog blijken. Aan verschillende zijden worden reeds po gingen gedaan, om hen daartoe te bren gen... Spanj e Voor de overstroomden. Tengevolge van de droevige tijdingen, die Z. H. de Paus uit Spanje ontvangen heeft, over de over stroomingen en de veroorzaakte schade in Andaloezië. heeft hij eene som van 25000 fr. ter beschikking gesteld van de geestelijke overheid, ten einde de ongelukkige slachtof fers zooveel mogelijk ter hulp te komen. De kardinaal Merry del Val, staatssekretaris, heeft deze som naar de bisschoppen van An daloezië gestuurd, om aar. de meest noodlij denden uitgedeeld te worden. Oostenrij ic-r-ïongarië Eenfe boerin op het drijfzand omgekomen. Eene boerin van Banilschina, die aan hare 1® Vervolg. De vlugge knaap wachtte tot de hem aan géduidde heer den winkel verliet en gaf hem hét pakje van de schoon© jonge dame.Terwyl deze het pakje aannam, verhelderde eeüe uit drukking van vreugde zijn gelaat. Zoudt gij die dame wel weer kennen als gij haar zaagt, mijn jongen vroog hij ras Jazeker, mijnheer dat zal ik altijd en overal zij ziet er uit als een engel. Goed, kom morgen om dezen tijd weder hier en wacht tot dat ik kom. Om u te dienen, mijnheer. Hier hebt gij wat voor uwe moeite. Harry wilde wel opspringen van vreugde, want het geld dat hy ontving, was een halve souverein. Sprakeloos bijna liet hy het aan Sim zien, die nieuwsgierig het schoone stuk bekeek. Intusschen was de vrijwillige heer in zijü rijtuig gesprongen, had zijnen knecht de teugels afgenomen, en reed op een galop weg. IlarFy nam vrolijk zijnen broeder bij de hand, en ging met hem naar eene restaura tie. Beiden hadden in hunne blijdschap niet be merkt dat zij,sedert Harry's gesprek met dien heer aan den juwelierswinkel, door twee jon ge vagabonden in het oog gehouden werden, die hun gesprek afluisterden en hen nu op den voet volgden. De restauratie waarheen zich Harry en Sim, gevolgd door de beide vagabonden, begaven, lag niet aan de breede straat van het strand, pasgetrouwde dochter "in een aanpalend dorp een bezoek bracht, verdwaalde op weg. Daar haar rijtuig op den moerasachtige» grond niet verder meer kon, sprong de boerin ten gronde om haar weg voort to zetten. Maar de ongelukkige zonk langzaam in het drijf zand weg. Den volgenden dag gaven boeren zich rekenschap van het drama, toen zij uit de moerasgronden het rijtuig half zagen steken Amerika Zestien reizigers dooreen bandiet in een trein geplunderd. Verleden nacht, toen de exprestrein New-York-St-Louis bij de Alleghanybergen toekwam, en zijne vaart aan eene hoogte moest vertragen, sprong een gemaskerd bandiet in het achterste rij tuig. Hij bedreigde met een revolver den controleerder der slaapwagens en den zwar ten boodschapper en dwong ze de reizigers te wekken. Aan ieder dezer gaf de schelm bevel hem hun geld en voorwerpen van waarde te overhandigen. Half slapend nog en verschrikt, gaven de reizigers aan den roover al wat zij bezaten gouden voorwerpen en geld. Zestien reizi gers werden op die wijze geplunderd en de booswicht maakte zich meesier van onge veer 3000 frank. Daarna ging hij heen, steeds zijn revolver op de lieden gericht en sprong op de baan, waarna hij verdween, dank zij de duisternis. In de omsti'eken van Warschow is eene vreeselijke moorderij ontdekt geworden. Daar vond men in een landhuis, de eigenaar, zijne vrouw, zijne vijf kinderen en een vriend vermoord liggen. Het landhuis is gelegen in het midden van een bosch. Toen gisteren morgend eene koopvrouw aan het landhuis kwam,om er hare waren aan te bie den, vond zij de deuren open, doch niemand was te zien. Integendeel bemerkte zij schier overal in de benedenplaatsen, bloedige voet stappen. Zij trad in de eetzaal en vond daar de acht lijken. Al de slachtoffers waren bij middel van bijlslagen afgemaakt geworden. Het schouwspel was zoo gruwelijk, dat de koopvrouw zinneloos werd ©n wegvluchtte. Later kwamen andere personen, die ook de lijken vonden. Het parket werd verwittigd en kwam spoedig ter plaats. De onderzoeks rechter en de griflier vielen bewusteloos neder bij het aanschouwen van het bloedbad. Meubels, muren, enz., alles was letterlijk met bloed overgoten. Men vermoedt dat de moordenaars tot eene bandietenbende behooren, die sinds geruimen tijd reeds heel de streek ia roering brengt. in Holland!, De vermoedelijke moordenaar aangehouden Dinsdag avond, hebben de gend&ibnen van [s Heerenberg. te'Beek. do hand gëjë'gd' op 'deVvermoedelijkèn moordenaar van liét 7ja- rig meisje, wier lijkje men Maandag gevon den had. De aanhouding geschiedde op aanwijzing van eene dame uit Emmerik, die Zondag middag, den weg van Beek naar 's Heeren- berg was gepasseerd en in de bladen van de moord had gelezen. Zij herinnerde zich iemand met een meisje gezien te hebben, welk kind mot gevouwen handen en in smeekende houding voor den man stond. Zij had echter geen kwaad ver moeden, meonende dat het de vader was, die zijn kind eene vermaning gaf. Later zag zij, omkijkende, den man rnet het kind het bosch ingaan. Zij vervolgde haren weg. maar kwam door het bericht, in de Emmeriksche bladen, op do gedachte, dat deze ontmoeting met do moord in verhand moest staan. De vrouw haastte zich naar 's Heerenberg, maar in eene kleine steeg, in de richting der rivier. De jongelingen kenden doze restaura tie nog van vorige dagen, daar zij er vroeger veel kwamen met hunne oude oppasster om levensmiddelen in te koopen. Terwijl zij er heen gingen,wekte de verstan dige Harry bij zijnen broeder herinneringen aan dien vroegeren tijd op. Deze herinnerin gen betroffen in de eerste plaats eene bekoor lijke buitenplaats met schoone velden, weiden, tuinen en bosschen, voorzien van vele geriefe lijkheden, die tot veraangenaming van het landleven strekken verder eene kleine lieve nicht, Rosa Prim, die bij hen woonde, eene oudetrouwe voedster en huishoudster, Rezia Crowne, een kindermeisje, Mercy, een oom die voor rijk gehouden werd, en vaak in eene elegante koets op de buitenplaats van zijnen vader een bezoek kwam afleggen, en eenen gouverneur, die Harry, Sim en de kleine Ro sa Prim in hunne voorbereidende studiën on derrichten zou. De beideknapen herinnerden zich zeergoed, dat hun vader, nadat zijne moeder en vrouw kort achterelkaar gestorven waren, zeer af getrokken werd, en dat zyn broeder, die zelf de elegante oom, die lang in Londen gewoond had, hem overhaalde om zijne buitenplaats te verkoopen en met hem naar Londen te trek ken. Hier had de voormalige grondbezitter met zijn gezin een fraai huis betrokkeu en het in elk opzicht aangenaam ingericht.Het ontbrak den knapen aan niets, en zij hadden meerma len opgemerkt dat er in het hnis huns vaders prachtige gastmalen gegeven werden, waarbij hun oom nooit ontbrak. Plotseling was dit veranderd. De pachter Hazeldean werd verdrietig en mismoedig, en klaagde over het verdwijnen van zijn vermo- DE VOLKSSTEM om daar aan de policio mededeeling te doen van hetgeen zij gezien had. Deze volgde on- middelijk het spoor. De dame werd met een auto naar Beek gebracht, om den moorde naar te kunnen herkennen. Intusschen was de brigadier der gendarmen Van Boven reeds per rijwiel daarheen vertrokken om den per soon, op wien het vermoeden was gevallen, op te sporen. Hij vond den verdachte met zijn rijwiel nabij het café Ten Benzei, en nam hem onmiddelijk in hechtenis. De verdachte ontkende beslist, maar werd door de Emme riksche dame even heslist herkend als den man, dien zij met het kind in het bosch heeft zien gaan. 's Avonds om half twaalf werd de ver moedelijke moordenaar naar 's Heerenberg overgebracht. Het is zekere Franciscus D geboren op 17 Maart 1877, en gehuwd. De policie herinnerde zich thans ook, dat tijdens de opsporingen met de policiehonden, twee der honden verwoed tegen D...., die zich tusschen do menigte beyond, opgespron gen waren, doch er geen erg in zag, daar er geene vermoedens, op D wegen. Sinds eenigen tijd wonen de gezusters Z.., beiden van hun man gescheiden levende, samen in een huis der Mijnwerkerstraat te Montégnée. Beiden leven thans met een mijn werker. De gezusters komen niet overeen met de inwoners hunner buurt en hebben zoo ongeveer reeds met alleman twist gehad. Gisteren avond besloten de gebaren hen eene.... serenade te brengen en rond 9 uro stond heel de straat voor hunne deur. Hel was een ketel- en sc hij ven muziek dat hooren en zien verging. De twee gezusters in plaats van zich kalm te houden, begonnen de menigte te beleedigen waarop deze de ruiten verbrijzelde. Nu wapenden de gezusters Z.., zich ieder met een revolver en begonnen in den hoop te schieten. Toevallig werd niemand getrof fen. Nu steeg de woede der menigte ten top en reeds was men voornemens de woning stormenderhand in te nemen, toen policie en gendarmen ter plaats verschenen en de woe lige menigte kon uiteendrijven. Er is echter beslolen, te herbeginnen, zoolang de gezusters in de wijk blijven wonen. Brussel. Lekkerbekken. Woensdag nacht werd in het magazijn van M. Daniel, Provoostschapstraat, veel wijn en cham pagne gestolen. De daders kwamen er bin nen langs het keldergat. Vóór drie weken h'ad..aldaar;een"dergelijke diefstal plaats. Dë 'ppïicië zoekt dje,plichtigen op. Trdnibn geval'; - Leopold Fontaine, 73 jaar, Papiergang, werd Donderdag mor gend op do Lóüjsalaan ,doór een tramrijtuig omgeworpen en eenige. meters, ver voor;lgPr slfeept. Hij werd erg gewond aan- hel hoofd en op gansch het lichaam. Na verzorging in eene apotheek, werd de gekwetste naar het St-Pietersgasthuis gebraent. De policie open de een on dei-zoek. De Pil van Dr Walthéry doet altijd goed, omdat zij de goede eigenschap bezit, allo slechte beslanddeclen, die de eerste oorzaken zijn van meest alle ziekten, uit het lichaam te verdrijven. 1 frank de doos. 551. Erg ongeluk. Woensdag avond, rond 5 1/2 ure, kwam een wagen van den besteldienst van spoorwegen in dolle vaart uit de Karthuizersstraat gereden.Op den hoek der St-Ki'istoffelstraat kon een jonge wiel rijder, Lodewijk D. B..., wonende Felix Van do Sandestraat, zich niet iii tijdsuit den weg maken, werd omgeworpen en onder den wagen geslingerd. Hij bekwam eene diepe wonde aan 't hoofd, on kneuzingen over gansch het lichaam. Zijn rechterduim werd gen. Dit was echter niet genoegop zekeren dag werd Hazeldean gevangen, aangeklaagd als bedrieger en oplichter van andere eigen dom, en ondanks alle betuigingen zyuer on schuld, veroordeeld tot eene veertienjarige verbanning Daar Australië. Bij het afscheid, om zijne verschrikkelijke reis als misdadiger te aanvaarden, had de on- gelukkigen vader hun gezegd,dat het hem niet zoo hard viel dat hij zijn vermogen verloren had en door een onrechtvaardig oordeel in zy- nen goeden naam bevlekt was, maar dat het bewustzijn, dat hij zijne beide kinderen, als mede de wees Rosa Prim en Rezia Crowno, in deze onafzienbare stad hulpeloos achterlaten moest, hem allerverschrikkelijkst was. Ilij had met Rezia Crowne afgesproken dat zij de beide knapen in de Unie, een gesticht waarin hulpelooze kinderen opgenomen wor den, brengen zou, terwyl zij met Rosa Prim naar eene arme zuster in Bristol moest gaan. De oude Crowne was, nadat het schip met gevangenen afgezeild was, nog eenige uren in Londen gebleven en had in de restauratie van vrouw Undordun een karig maal voor zich en de kinderen gekocht. Toen had hare eigene hulpeloosheid haar gedwongen om naar Bristol te vertrekken, waar zij Rosa Prim in het weezen huis deed, terwijl Harry en Sim, die, behalve het verblijf in de Unie,geheel zonder onderkomen waren, in Londen bleven. De eigenlijke oorzaak en de samenhang dei- ongelukkige geschiedenis vati hunnen vader, was den beiden jongelingen,door hunne jeugd grootendeels onbekend gebleven. Zij haddon echter begrepen dat hun goede vader in de handen van zwendelaars geraakt was,die zijn vermogen en zijnen eerlijken naam tot bedrie- gelijke spekulaties gebruikt hadden, en zicb- gebroken en zijn hand geplet terd. De voer- mans, zonder zicli om hun slachtoffer te be kommeren, zweepten de paarden op en ver dwenen.Depolicie bracht het slachtoffer naar het hospitaal, waar het verpleegd werd. Behendige bedrieger. Een welge kleed persoon, zich uitgevend als kapitein bij de jagei-s te xoet, te Bergen, kwam vóór acht dagen inwonen bij Mevr. Bauwens, Belliardstraat, 98. Hij beweerde voorloopig gehecht te zijn aan de krijgsschool. Men stond hem do beste kamer af en diende hem de beste eetmalen op. Woensdag avond, als men den zooge zegden kapitein zijne rekening aanbood, zeg de hij dat hij geld zou gaan ontvangen. Hij ging inderdaad henen,doch keerdeniet meer weder. Mevr. Bauwens had een stoutmoe- digen bedrieger in haar huis gehad. Het signalement van den aflruggelaar werd in alle richtingen gestuurd. Bestolen. Tijdens de afwezigheid van Mevr. Daurens, Vorstinnenstraat, kwam gisteren avond een dief op hare kamer. Deze stal een pelswerk ter waarde van 250 frank, eene gouden horlogie met dito ketting en vele andere juweelen. AanhoudingDonderdag heeft de po licie eene fabriekwerkster Victoire L...., 27 jaar oud, wonende Visilandienenstraat, aan gehouden onder betichting van medeplich tigheid in den pelsendiefslal ten nadeele van M. Van G-..., Lombaardstraat. Victoire L..., die onder de waakzaamheid der policie slaat, was tweemaal in den winkel van M. Van C...., gekomen, telkens vergezeld van een anderen kerel. Den tweeden keer bestatigde men na hun vertrek, dat een pels verdwenen was. Victoire L...., is ter beschikking van 't gerecht opgesloten. Door eene auto gekletterd. Het 11 jarig- knaapje Karei Sergenne, wonende Montseratstraat, 21, werd Donderdag inde Hoogpoort, door eene auto omgeworpen. Het kind, erg gewond aan hel hoofd, de boenen en den huik, werd naar het gasthuis gevoerd. Langs het dak. In een huis der Anspachlaan kwamen Woensdag nacht die ven langs een dakvenster binnen. De juwee len van den poortier en dezes vrouw, bene vens eenige andere voorwerpen van waarde werden gestolen. Het schijnt dat de liefhebbers van goeden koffie in jubeleering zijn,sedert zij deBilter- peeën der Trappisten Vincart gebrui ken. 1500 D. St-Jans-Molenbeek. Botsing. Tus schen eene tram en de kar van een bierkoop man had Woensdag avond eenebotsing plaats op den Gentschen steenweg. Dit laatste voer tuig werd vernield en 500 flesschen bier werden gebroken. Een onderzoek is'geopepd. Dmfstaljn een, magasijnWoensdag Jnamidjdag' zijifckwaaddoenfps gekomen in het imagazijn van oliegoederen en kramerswaren tv a n M. Poppé, Ninoófscnen steenweg, en 'hebben de hand gelegd, op eene gr op te hoe- veefhVS^liö^watenT'l J*V 'J Elsene. Woestaards. Drie kerels zochten gisteren avond ruzie in de herberg der echtgenooten Samponix tegen eenen verbruiker, wierpen zich dadelijk op hem, sloegen hem ten gronde en mishandelden hem zwaar. De haas, die wilde tusschenko- men, onderging hetzelfde lot en de bazin, die om hulp riep, kreeg ook haar aandeel. Eindelijk snelde de policie toe, die de twee voornaamste daders, P. Dev... en L. H..., voerman en metser, naar het bureel sleurde en opsloot. Proces verhaal ie legen de woeste kerels opgemaakt. Rixensart. Doodelijh ongeluk. Don derdag morgend reed Mev. Van Koningsloo, 50 jaar oud, van Limal, per rijwiel langs heen de buurttramlijn naar Rixensart, toen zij eensklaps de riggels wilde oversteken, zelve, toen de bedriegerij ontdekt werd,uit de voeten gemaakt of zich door leugens hadden weten te redden, en dat oom Hazeldean, die den vader overgehaald had om naar Londen te gaan, de hand mede in het spel had gehad. Door hunnen vader was dikwijls zekeren Melville aangeduid als degene die in hunne gemeenschappelyke ondernemingen de hoofd rol gespeeld, zich het grootste deel der win sten toegeëigend, en zich toch behendig aan de aanklacht ontrokken had. Terwijl wij de nadere geschiedenis van den pachter Hazeldean voor de latere ontwikke ling van dit verhaal bewaren, vergezellen wij de ongelukkige kinderen naar de restauratie van vrouw Underdun. Het had den naam dat vrouw Underdun de zerestauratie met de hulp van haren man hield in werkelijkheid rustte echter de last der bezigheden alleen op hare schouders; haar echtgenoot droeg er zelfs toe bij om hare za ken in de war te helpen, want hij was een ru we dronkaard. Gelukkig had vrouw Underdun hoofd en hart op de rechte plaats. Eerlijk, deelnemend in het lot der on gelukkigen, deed zij haren plicht bij dag en zelfs tot in den laten nacht overdroten, en hielp waar zij kon, voor zoo verre hare krachten reikten. Nooit zou zij den arme voor het minst bena- deelen. Zij verkocht geene slechte boter, zure melk, muf meel of beschimmeld brood, inte gendeel werden al hare voedingsmiddelen goed, frisöh en zuiver gehouden,waarvoor de naam van vrouw Underdun in den geheelen omtrek in goeden reuk stond. Vrouw Underdun, die met Rezia Crowne eenen eenigszins intiemen omgang gehad had, kende de lotgevallen van den pachter Hazel dean ook, en had altijd veel belangstelling 24 FEBRUARI 1912 juist toen een tram kwam afgereden. De onvoorzichtige werd omvergeworpen en de beide beenen vreeselijk vermorzeld. Haar toestand is hopeloos. PLECHTIGE COMMUNIE. De schoon ste stoffen voor jongens en meisjes, bij Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutstraat, 44, Aalst. Gent. Inbraak en plundering. Die ven zijn des avonds binnengedrongen, zulks door middel van braak, in een onlangs geopenden winkel van ellegoederen, Leopold- straat. De kerels, die voorzeker het vertrek der bewoners afgespied hadden, hebben gansch den winkel leeggeplunderd. Het gestolene vertegenwoordigt eene r.ogal aan zienlijke waarde. Meisje ontvoerd. Een minderjarig meisje zou ontvoerd zijn geworden met een auto, en naar Rijsel gevoerd. Volgens schijnt werd het kind door hare ouders daar terug gehaald. Doodelijh ongeluk. Gisteren avond rond 7 1/2 ure, is Octaaf Janssens oud 87 jaar, in zijne woning van de trappen geval len waardoor hij zoo erg gekwetst werd, dat hij den zelfden nacht om 11 1/2 ure aan de bekomen wonden is bezweken. Wetteren. Gewelddaden. Gisteren was den genaamden R. R wonende aan de Hekkerstraat alhier, op zwier en in be dronken toestand. Na tal van andere geweld daden trok hij ter Zandstraat, alwaar hij, zonder de minste reden, hij een familielid, eene groote herbergruit uitwierp en daarbij zoo geweldig te werk ging dat de policie moest ontboden worden, die niet zonder moeite de woestaard in het gemeentegevang stak. Na tol des anderdaags zijne roes uitgesla pen te hebben, wist de man hij ondervraging niets, zoo bedronken had hij geweest. Proces-verbaal is ten zijne laste opgesteld. Steenenwerpen. Eenige kleine ben gels, waren gisteren aan het. spelen, aan de Schoolstraat alhier, toen een hunner eenen steen wierp, met het ongelukkig gevolg dat hij Dame We Michaut, welke juist in haren hof was aan het voorhoofd trof en haar aldus eene overgroote en erg bloedende wonde toe bracht. Het slachtoffer moest ten huize ver zorgd worden. PLECHTIGE COMMUNIE. Eer gij uwe aankoopen doet, gaat zien naar de prachtige STOFFEN voor Jongens en Meisjes, bij J. Delafortrie, Molenstraat, 11, Aalst. Iedere Coinmuniekant krijgt een Geschenk. 625 Hamme. Gevecht. Dinsdag avond, om 9 1/2 ure, heeft er een gevecht plaats gehad in de herberg van Peti-us De Smet, arbeider, wonende Hoogstraat. Eerst belee- diging en rdaarna ontstond er een gevecht' [tusschen Adolf Vex*specht,' spinnet, Mailde-/ imakerstraat en Edmond Callebaut, fabriek-. Iwerker, wonende Noordstraat. Beide pcrsoi hen waren gemaskerd. Adolf heeft; eene klacht hij de policie gedaan. Proces-vesbaal, JS; opgemaakt. -ii Vraagt den fijnen elixir - De Kenner Het is de goedkoopste. St- Gillis-Dendermonde. Nog het ge- heimzinnig overlijden. De lijkschouwing van den onbekende, in het gemeentehuis overleden, is gedaan geveest Donderdag middag. Het parket kwam ter plaats om 11 ure. De oorzaak was eene schedelbi'euk, be komen waarschijnlijk bij eenen val uit den trein. Het slachtoffer is thans gekend, het is do genaamde Louis Van Wemmei, metsers- gast, oud 46 jaar, wonende te Gent, St- Amandstraat. De ongelukkige was Zondag naar Antwer pen geweest om er peter te zijn. Ongelukkig lijk een weinig te veel gedronken, is hij met den trein van 8 ure 's avonds afgekomen. Hoe hij gevallen is op het grondgebied van St-Gillis is een geheim. Hij was of schijnt bestolen. Het parket onderzoekt. voor de kleine Rosa Prioi getoond, die zy, wanneer Rosa haar mede in den winkel bracht, dikwerf een gekookt ei of eene andere versnapering gaf. Veel sterker nog was hare neiging tot den beeldschoonen Seymour of Sim, daar zy in diens gelaatstrekken eene groote gelijkenis meende te zien met haren onlangs gestorven zoon, haar eenig kind, dat zij boveü alles lief had. Recht vriendelijk groette zy de jongens,ter wijl ook de beide vagabonden zich vertoonden. Hoe gaat het de oude Crowne en de kleine missy vroeg zij, en beantwoordde zelf hare vraag door te zeggen nu, ik denk zeer goed, ik hoop het ten minste.Met een sneed zij voor ieder een stuk puddingen keek door een klein venstertje dat naar het achterkamertje van den winkel uitzag, en toen zij zag dat haar echtgenoot met eenige bekenden druk zat te rooken en te drinken, goot zy over elk stuk pudding gi'atis eene goede hoeveelheid krach tig vleeschnat, waarna zy de jongens hunne portie toestak. Harry bedankte haar vriende lijk, terwyl Sim al etende was. Voor eenen stuiver versche boter, moe dertje, riep een der vagabonden,zich tusschen Harry en Sim indringende. Ik voor twee stuivers gekooktkoudrund- vleesch met boter, zegde de andere, die, zich over Harry heenbuigend, met zijne eene hand in de nabijheid eener winkellade trachtte te komen. Ga maar niet uit den weg kamaraad, ik doe u niets, snauwde hy Harry toe; toen bei den het gevraagde hadden, verlieten zij den winkel en verdwenen spoedig. Wordt voortgezet

De Volksstem | 1912 | | pagina 2