BUITENLAND. Nog esn liefdedrama tc Brussel NIEUWSBERICHTEN. JJRNÏE jJARRY EN [jIJKE |_ENA Prijskamp van het best gevormd vee 't Wit Stoopke van Jacpes Neefs Spiegelfabriek A. L. MEYVAERT Ret Italiaansch Parlement. Donderdag heeft te Rome de opening plaats gehad van de Italiaansche Kamer der volksvertegenwoordigers en van den Senaat. De zitting der Kamers, die door 450 volks vertegenwoordigers bijgewoond werd, was eene geestdriftige en vaderlandsche betoo ging. In de Kamer en in den Senaat werd het woord gevoerd door verscheidene mi nisters, die den lof maakten van het Itali aansch oorlogvoerend leger in Tripolitanië. M. Giolitti, kabinetsoverste, legde in de Kamer het wetsontwerp neer, waarbij de Italiaansche souvcreiniteit uitgeroepen wordt over Tripolitanië en Cyrenaïca. Gansch de Kamer sprong recht en juichte geestdriftig toe. Aan het gejubel van Leve het leger en Leve de koning scheen geen einde te komen. Naar Rome terug Generaal-majoor Gastaldello, de chef van den generalen staf iu Tripoli, zul naar Italië vertrekken. Gastaldello zal, wordt gezegd, niet naar Tripolrterugkeeren, en generaal- majoor Salsa, de plaatselijke hevelhebber te Tripoli, zal tot chef van den generalen staf benoemd worden. Een bericht De Italiaansche agoniïe Stefani maakt melding van de aankomst te Tripoli van tal rijke Arabische families die uit Chetna ge vlucht zijn en Mausergeweren ingeleverd hebben. Een meisje kwetst haren minnaar met messteken. Eenige maanden geleden, had een Russi sche student, M. Golopzinski, wonende te Elsene, kennis aangeknoopt met Moj. Marlha Lwonende Hanóelsslraut. Vrijdag morgend, rond 3 ure, kwamen zij van don schouwburg in de woning van het meisje. Uit oorzaak van jaloerschheid ont stond twist tusschen heiden, en het meisje schielijk in hevige woede ontstoken, greep een mes en bracht er haren minnaar twee geweldige steken mede toe, in den arm en den schouder. Het slachtoffer gelukte er in te vluchten. Hij verloor veel Moed en ging zich in hel policiekommissariaat van den Élsenesteen- weg laten verzorgen. Een onderzoek is ten laste van de plichtige mirmares geopend. Frankrij k De ontevreden wijnbouwers. De onte vredenheid onder de wijnbouwers jluurl, naar de Echo de Paris weet te vertellen, nog altijd voort. Wel worden geen nieuwe daden van verzet, en oproer gemeld, maar men is toch bezorgd, dat de lieëi'schende op gewondenheid tdt ongeregeldheden aanlei ding gaven. De wijnbouwers moeten hooger loon eischen. De staking der Taxigeleiders. Bommen. Vier bommen zijn verleden nacht in ver schillende bergplaatsen van taxi-auto's ont ploft. Verscheidene rijtuigen zijn beschadigd geworden. Op andere bommen, die niet zijn ontploft, is beslag gelegd geworden. Rond 11 uur's avonds, ontplofte een dei- bommen in de municipaal laboratorium, in bijzijn van policieagenlen. M. Sayle Ferriè- res, onderbestuurder van het laboratorium, en een agent zijn gewond geworden. Ter dood veroordeeld- Den 22 October 1911 werden 's avonds in de straten van Noyen twee soldaten van het 9e kurassiers in dronken toestand ontmoet door den wacht-, meestor Chéradame. Deze verzocht hen naar de kazerne weer te keeren. Eene wóórden wisseling had plaats tusschen de drie perso- 2e vervolg. God behoede u voor zulke kamaraden zeg de vrouw Underdun tot -Ilarry en Sim het zijn echte dagdieven en... die de kerken beste; len wanneer er niets anders te halen valt. Op dit oogenblik kwam meester Underdun-, half beschonken, met zijne drinkebroers in den winkel. Ik ga even den hoek om, oude, zegde de waardige echtgenoot, een groote kerel, met een zeer gemeen uiterlijk,meteéne korte pijp tusschen zijne opgezette lippen. Ja, ja, ik weet wel waar 'gij weer heen slentert, snauwde vrouw Underdun hem toe, gij loopt mij tegenwoordig wat te druk naai den Blauwen Stier, waar gij ons zuurverdiend geld heen brengt. Zwijg, oude krokodil, on bemoei u met uw werk, anders zal ik u eens afrossen, schreeuwde de beschonken man haar toe,zon der zich op te houden. HET KERSTGESCHENK. De wakkere verkoopster ademde ruim toen èe manuen zich verwijderd hadden. Zij ver- rocht nu de knapen haar in de achterkamer te volgen. Warmt u nu maar goed, zegde zij haas tig arme kinderen,gij zijt bijna stijf van kou de. Zij zette het eenige kleine venster dat er in dat vertrek was, open. om er don tabaksdamp uit te laten trekken, rakelde liet vuur wat op, en zuiverde de lange tafel van het daarop ge atorte bier en van de krijtstrepen van bet nen. De soldaat Auffray bracht den wacht meester drie messteken toe in den buik. Het sl ach toffer bleef drie dagen tusschen dood en leven en is nog niet genezen. De twee sol- daten-apachen verschenen Donderdag voor den krijgsraad van Amiens. Auffray werd ter dood veroordeeld en zijn gezel Morreau tot levenslangen dwangarbeid. Duitschland. De Duitsche mijnarbeiders dreigen met staking. De Lokal Anzeiger meldt dat de vertegenwoordigers van drie mijnwer- kerssyndikaten der Roer, in eene vergade ring te Gochum gehouden, hebben besloten tot de mijneigenaars een ultimatum te zen den, eindigend op 5 Maart, en onder andere dingen, eene loonsverhooging van 15 °/0 en het achturenwerk per dag eischend. De mijnwerkers van Opper-Silezië traden de beweging bij en eischen eveneens deze verhooging. Gansch een batailjon gestraft. Prins Adolf var. Schamburg-Lippe, heeft gansch het 7ste bataljon jagers, in garnizoen te Buec- keburg, met acht dagen arrest gestraft, om- het hem de krijgseer, waarop hij als staatshoofd recht heeft, niet bewezen had. Italië. In 't gevang om zijne vrouw te ontvluch ten. Een persoon bood zich aan in het gevang van San Francisco, en vroeg om te worden opgesloten. Daar er geen opsluitings mandaat tegen hem bestond, kon men aan zijn verlangen niet voldoen, maar men gaf hem den raad zich tot de prefektuur te wen den. Daar zeide hij Jozef Boccaloris, wonend te Borgo, te wezen. Zijne vrouw had met een ander man de vlucht genomen, vertelde hij, maar was onlangs te Borgo teruggekeerd, en wou hem nu dwingen iiet echtelijk leven te hernemen. Om daaraan te ontsnappen, wou hij worden opgesloten. De ambtenaar antwoordde met eene weigering. Niettemin, om den gevangeniskandidaat aangenaam te wezen, raadpleegde hij de boeken en zag erin dat Boccaloris vroeger jaren tol twee maand gevang voor slagen on kwetsuren werd ver oordeeld. Dadelijk werd een mandaat gelee- kend en Boccaloris, triomfantelijk het papier zwaaiend, bood zich opnieuw in het gevang aan waar men hem dadelijk herbergzaamheid verleende. Rusland. De koude. De buitengewone felle koude in Rusland blijft nog maar steeds aan houden. Te St Petersburg wees de thermo meter in den nacht van Dinsdag op Woens dag 30 graden onder nul aan. Over dag patrouilleeren bereden policie agenlen door de stralen om personen, die door de koude bevangen zijn, hulp te bieden. Er werden reeds een aantal personen met bevroren ledematen gevonden. Vier perso- hpn zijn doodgevroren. Op de policieburee- len worden verwarmde vertrekken beschik baar gesteld vóór dftkloozen, Iiv de stralen bj-anden vuren. Glaina De weerstand aan de republiék. Uil Wei-Haï-Weï meldt men dat de inwoners, overtuigd dat de Mantsjoes niet zijn afge treden, weerstand bieden aan het republi- keinsch beheer. De republikeinsche soldaten doortrekken, met twee mitrailleusen, de plaats der onlusten. De inwoners zijn te slecht gewapend om lang te kunnen weerstand bieden. DE VOLKSSTEM de Kerckhove d'Exaerde, gouverneur der provincie, schenkt voor den merk waardig ste» os. Voor vaarzen, 12 geldprijzen, eeremotalen en diplomas, en daarbij eene kunstmedalie vooreereprijs, welke de heer E. Braun, bur gemeester der stad Gent, geeft voor de schoonste vaars. Voor slieren, 9 geldprijzen, eeremetalen en diplomasdaarbij eene kunstmedalie als eereprijs, -welke de heer Firmin de Smet, eerevoorzilter der Breydelszonen geeft voor den schoonsten slier. Voor kalveren, 6 geldprijzen, eeremelalen en diplomas, alsook eene kunstmedalie als eereprijs voor het prachtigste kalf. Voor koeien, 3 geldprijzen, «eremetalen en diplomas. Voor varkens, 12 geldprijzen, eeremetalen en diplomas daabij eene kunstmedalie als eereprijs voor het schoonste varken. De inschrijvingen zullen opgenomen wor den bij den heer Gustaaf Van Laecke,Slacht huisstraat, 25, van den 13 Maart tot 27 Maart, om S ure 's avonds. Bij de inschrijving vali het vee moeten in bewaring gegeven worden, stukken, be wijzende dat het dier ten minste 4 maanden in het land verblijft. TT JE C JE1VT Deze prijskamp, ingericht door de Brey- delszunen hoeft plaats op 28 Maart, ter Nieuwe Beestenmarkt Ie Gent. Er zullen 12 geldprijzen, eeremelalen en diplomas to win nen zijn voor de ossen. Daarbij eene kunst medalie voor eereprijs, welke de lieer Baron Brussel. Doodelijkc val. Het 3jarig zoontje der echtgenoolen M. Klimopstraat, waagde zich Donderdag avond te zijnent op het trapportaal en viel van de trappen. Het arm kind werd met gebroken schedel naar het St-Pietersgasthuis overgebracht en is er Vrijdag morgend ondanks de beste zorgen aan de gevolgen bezweken. Dieveggen geknipt. De bedienden van een grooten winkel der Anspachlaan, betrapten Donderdag twee vrouwen op hee- terdaad van diefstal. Zij verwittigden in allerhaast de policie, die de dieveggen kwam aanhouden. Naar het policiebureel geleid, werd in hun bezit eene groote hoeveelheid gestolen goed gevonden. Eene der vrouwen woont in de Abriko/.enboomslraat, de andere op do Kaalsspelplaats. Het zijn twee gezus ters. Een onderzoek is geopend. Botsing tusschen automobielen. In de Koningstraat had Donderdag morgend eene botsing plaats tusschen twee automo bielen. Beide voertuigen werden bijna ge heel vernield. Geene ongevallen aan personen waren te betreuren, doch de stoffelijke schade is zeer aanzienlijk. Erge schouicbrand. Donderdag na middag werd in de Sl®-Theresiagang uitge vende in de Pierenslraat., in opschudding ge bracht door een geweldigen schouwbïand, uitgebroken ip het huis n. 1^0,van dezen gang. Een ecljte' vónienriegfcn;; viel x»]/de naburige pilde woningen en dreigde eene groo.to-camp uit te lókk-eh Vè -porbbfo'reNv-tp a ntoffc geraraïig- 1 ijk spoedig ter plaatsen na eene halvo uur werk ens was alle gevaar geweken. Al wie slecht slaapt, is niet wel gezind en kan niet goed werken. Slechte slaap ontwekt zenuwziekten van allen aard. Geneest u met de Dormapoeders van Dr. Goddé, die goeden en verkwikkenden slaap verwekken. 1,55 fr. in zegels aan Apoth. GoelstAntiocrpsche Kassei151Brussel en overal. 548. Paarden op hol. Twee jonge paarden, in een kamion van een eierkoopman van Elsene gespannen, gingen gisteren avond aan de Louizapoort op hol. Aan de Poelaart plaats sloeg de kamion om, doch de paarden zetteden niettemin hun dollen loop voort, den kamion voortslepende. Aan den hoek der Bodenbroeck- en Regentschapstraten gingen de woedende dieren zich juist op een gazet- iiuisje werpen, toen vier moedige personen naar den kop der hollende dieren sprongen kaartspel. Daarna beval zij Harry en. Sim zich op de bank, by de schouw neder te zetten, en beschouwde hem met medelijden. Gij arme goedo jongens, zegde zy zacht, gij zijt zoo verlaten, terwijl gij het toch zoo goed.had kunnen hebben. Wie had liet voor een jaar kunnen zeggen,dat gij met aanstaan de Kerstmis nocheeue ouderlijke woning,noch een warm bed, noch eene goede soep zoudt hebben Wie zou liebbeu gedacht, dat uw va der u ontnomen wierdtwel is waar is hij niet dood, maar nog erger dan dood, zonder geld, zondereer, zonder recht of macht over zich zeiven En toch was uw vader rijk, goed en braaf. Hij had niet naar Londen moeten ko men .Lor. den is een verschrikkelijk groot nest, vol schurken en zwendelaars,voor wier listen en streken het hart van den pachter Hazelde* au te eenvoudig was. Zy maakten gebruik van zyn geld en bedrogen hem. Maar wie was dan zijn bedrieger l zult gij vragen beste kinde ren, er zijn er zoo velen al is de een slimmer dan de andere. Zy die niet tot de slimsten be lmoren,moeten dikwerf voor hunne roofzucht boeten; zij komen als spitsboeven in hettucht- huis, worden opgehangen of vluchten over zee. Uw vader heeft echter met meesters in hun vak te doen gehad. Dezen middag zag ik een in een prachtig rijtuig met zyue dames door de Regentstraat rijden, een voornaam geldman, genaamd Melville, die heeft zooals men zegt, uwen vader de laatste tweeduizend pond afhanging gemaakt en wel in alle eere. Hy liet hem onder andere zekere papieren koopen, die eerie groote winst zouden geven, daarna spekuleerde hij op de Beurs zoodanig, dat zij verliezen moesten, en uw vaders geld was er mede gevlogen. Anderen die zich niet erg om de wet bekommerden, wik keiden uwen vader in liunne bedriegeryen en lieten den ar men braven man voortellen boeten. Maar wacht, ik heb wat voor u Zij ging naar eene kas, waaruit zy, tranen stortende, een pak kleederen nam. Ziedaar zegde zij, het zijn kleóren van mijnen lieven, afgestorven Bill.Hij kan ze niet meer aantrek ken, de bittere koudeen do sneeuwstorm hin deren hem niet meer, want hij slaapt ge rust daar beneden, in den schoot der aarde. Maar gij, mijne wakkere jongens, die den He mel op zijne wijzeuweoudersontnomen heeft, die niemand hebt die voor u zorgt,gy hebt liet koud in uwe luchtige kleederen,en gij zijt niet eens aan koude gewoon.Gij moet wat warmer gekleed worden, vooral gij, kleine lieve Sim. Het is thans kerstfeest, ik wil u een kerstge schenk geven. En nu spoedig uwe oude klee- ren uitgetrokken. Zij hielp de jongens spoedig hunne boven- kleeren uittrekken, gaf hun daarvoor die van Bill in de plaats, en na de afgelegde kleêren bijeengepakt te hebben, leidde zij hen naar de deur. God zegene uin de kleêren van mijnen Bill, en behoede u voor ongelukken Gaat nu opdat mijn hardvochtige man mijne vreugde niet bederve. Zij drukte Sim aan liaar hart en kuste hem als evenbeeld van haren afgestorven. Ilarry bedankte haar in hartelijke bewoordingen. Eene minuut later wandelden zij heide op de verlichte en met sneeuw bedekte straat. Zij gevoelden honger noch koude meer,maar waren gelukkig, want zij waren voor korten tijd uit den nood. Harry bezat nog een halven souverein en eenige grosschen.Hy kocht voor een gedeelte daarvan wat brood, boter en aardappelen; hiermede beladen gingen zij ver der.overleggende waar zij voordien nacht een onderkomen zouden kunnen vinden.Zij moes ten zich hiermede haasten, want bet was bij en er niet zonder moeite in gelukten hen te bedwingen. Het is zoo gemakkelijk van extra koffie te maken. Gebruikt de Bitterpeeën der Trappisten Vincart; Men vindt z'overal. 1500 E. Schaarbeek. Geplunderd. Toen de eebtgenooten Livain, wonende Rogierlaan, Woensdag avond van eene reis terugkoer den, vonden zij hun huis geplunderd. Alles was doorzocht geworden en de meubelen waren opengebroken. Eene rijke verzame ling juweelen, vele stuks zilverwerk, klee- ren en lijnwaad, en voorwerpen van waarde zijn verdwenen. Toen de eebtgenooten Kelens, wonende Jozafatstraat, na eenige dagen afwezigheid terugkeerden, stelden zij vast dat dieven bij hen waren ingebroken en voor verscheidene duizenden frank juweelen, 1500 fr. in geld, schouwgarnituren en eene hoeveelheid voor werpen van waarde hadden gestolen. Do policie heeft voor beide diefstallen een onderzoek ingesteld. Dievegge aangehouden. M. X..., handelaar, Paviljoenstraat, werd sedert eenigen tijd schier dagelijks bestolen. De werkvrouw werd verdacht. De policie deed Donderdag huiszoeking te harent en ontdekte eene groote hoeveelheid gestolen voorwerpen. De dievegge deed be kentenis. Het parket werd verwittigd. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaulhier, Mechelen. 1505 Elsene. Behendige dievegge. Mad. S.., wonende Trierstraat, had over eene maand eene nieuwe werkvrouw genomen,die verklaarde Marie D.., te lieeten wonende Sint-Pieterssteenweg, te Etterbeek. Toen de werkvrouw 's avonds vertrokken was, stelde Mad. S... vast, dat er voor verschei dene honderde franken juweelen verdwenen waren. Men snelde in allerhaast naar de woning der werkvrouw, doch deze was natuurlijk geheel onbekend in het opgegeven adres. Eene klacht werd ingediend, doch de die vegge bleef onvindbaar. Donderdag namid dag kwam een werkman der echtgenoolen S.., langs de Regen tl ei en bemerkte er de diefvegge. Hij verwittigde een agent, die haar naar het policiebureel leidde, waar zij weigerde hare woonplaats aan te duiden. Een onderzoek is ten haren laste geopend. Behendige dieveggen Vrijdag na middag kwamen twee netgekleede damen in den winkel van Mej. Elvira B..., St-Boni- fjciussfraat. Ter .vijl de eene zich talrijke koopwaren deed voorleggen, stool de andere een st.uk zijde., hebbende 4j0 meters lengte en ©jane waarde van 3C)Ö fraiifc. Ëertè klacht is neerj St-Gil lis. Brand. Vrijdag namidda^ is brand ontslaan hij M. Dussort, boekhan delaar, Peersslraat. 15, te St-Gillis. Daar de huurders afwezig waren, gaven de geburen hot alarm. De pompiers snelden spoedig ter plaats, doch reeds stond het gelijkvloers in laaie vlam.Na driekwart uurs was het vuur uitgedoofd. De schade is zeer aanzienlijk. Anderlecht. Diefstal bij een Staatsmi nister. Donderdag nacht hebben kwaad doeners een bezoek gebracht in de woning van den heer staatsminister Jules Vanden- peerenboom, Pleinstraat. De schoone kunst voorwerpen, door den gewezen minister bij- eengezameld|bleven onaangeroerd. De dieven hebben de voorwerpen op het gewicht ge schat en hunne keus is gevallen op eene oude penduul, in massief koper. De kerels heb ben alvorens te vertrekken, de keuken be zocht en er zich te goed gedaan aan al wat zij vonden. na middernacht. Het sneeuwde nu niet meer, de hemel was helder, de maan verhief zich glanzend aan den gezichteinder. Sim herinnerde zich een klein logement io de nabijheid der Waterloobrug, waar zij eens, kort na de gevangneming van hunnen vader, met Rezia Crowne geweest waren. Als wij daar niet onder dak kunnen komen,zullen wij Mercy trachten te vinden, zeide Harry, die zal ons wel een nachtkwartier kunnen aan wijzen. Mercy had, zooals reeds vermeld is, bij de ouders der jongens als huis- en kindermeid gediend;zy wasechter uit dien dienst gegaan, om te Londen eene betere betrekking te zoe ken, en had zich als huishoudster in een loge ment, in de Arundelstraat by het Strand, ver huurd.Sedert dien tijd was zij veel veranderd; haro eenvoudige zeden waren, door liaar ver blijf in Londen, geheel verdwenen, zij was er reeds aan gewend netjes gekleed te gaan, en de vleitaal der mannen gaarne aan te hooren. Ilarry gaf zijne vrees te kennen dat het wel licht moeilijk zou zijn, om Mercy te spreken, want, voegde hij er bij, zij had eene zeer las tige meesteres. In hetzelfde oogeublik, toen de beide jonge lingen over Mercy spraken,had er in de nabij heid een pijnlijk tooneel plaats. Mercy had zich dezen avond plotseling ontroerd, verwij derd, en was na verloop van twee uren doods bleek, verwilderd en afgemat teruggeko men. Haar gebiedster had haar met eenen vloed van scheldwoorden ontvangen Mercy had niet alleen de bediening der logeergasten ver waarloosd, maar had ook «'enen 1 Ikoenselien haan, die op liet vuur stond, geheel laten ver branden. Ik heb reeds laug bespeurd, voer zij voort, dat door Mercy, myu huis zyuen goe- 25 EN 26 FEBRUARI 1912. Laken. Erne val. Mev. Van Memel» ryck, Telefoonstraat, 75, viel gisterenavond te harent van den trap en werd zwaar ge wond aan het hoofd. Na verpleging door Dr GoosBens, werd zij naar het gasthuis ver voerd. Haar toestand is hoogst bedenkelijk. is het eenige echte Vieux Système. Heule. Dynamiet. Gisteren nacht werd een dynamielkardoes gelegd op de ven sterzuil van den jachtwaker Camiel Nuytens, wonende langs den grooten steenweg. Da kardoes is ontploft, al de ruiten werden aan stukken geslagen. De schurk die de daad pleegde, is onbe kend. Men denkt dat er wraak in 't spel is. Het parket is gisteren ter plaats geweest, om een onderzoek te doen. Waar mag da laffe dader de kardoes gevonden hebben Meulebeke. Moord. Dood van het slachtoffer. Over eenige «dagen werd, in den nacht, de genaamde R. Baeckelandt, aange- randt en vreeselijk gestoken. De jongen is Vrijdag aan zijne wonden bezweken. Da broeder van het slachtoffer die ook gestoken wierd, is nu buiten gevaar. PLECHTIGE COMMUNIE. De schoon ste stoffen voor jongens en meisjes, bij Van den Bergh-Jouret, Korte Zoulstraat, 44, Aalst. Harelbeke. VerdronkenGisteren heeft men aan liet Sluis, uit het water der Lei, het lijk opgetrokken van een onbekend manspersoon. Het lijk kan slechts acht dagen in 't water gelegen hehben. Het droeg geene teekens van gewelddaden. Op het hemd heeft mon den naam De Smet gevonden. Het stof felijk overschot werd naar het doodenhuis evoerd. In de streek weet men niet te zeggen wie er verdwenen is wellicht heeft mon met een vreemdeling te doen. Elsegem bij Andenaarde. Doodgevon- den. Gisteren morgend, was men zeer verwonderd dat de ongehuwde Sidonie De Gand, oud 58 jaar, niet opstond. Men ging zien en men vond de arme vrouw dood in haar bed. De dood werd waarschijnlijk door eene hartaderbreuk veroorzaakt. SpiegelsKadersVitraux Baguetter» IVerf. 3Aalst. Stoom fabriek in Gent Ronsse. Werkstakingen. De dag huurwerklieden der spinnerij A. Dopchie, hebben gisteren het werk gestild. Zij vragen vijf ten honderd opslag boven het aangeno men tarief voor app ret werkers en verwers, en beweren dat hun werk gevaarlijk is. Eene werkstaking is ook uitgebroken on der de t wijnsters der fabriek Coesens en Cuie, in de Beekstraat. Men denkt dat bazen en werklieden zullen overeenkomen. Wetteren Scheldgbrug gebroken. Gisteren morgend had de brugdraaier Derou- f baix de Scheldebrug opengezet, om aan eenige schepen doortocht te verleenen, toeil fiij zich in de onmogelijkheid bevond v^n zé terug toe te draaien. De hindernis verwekte^.' eene wafé stoornis onder de melkverkóópers die dagelijks de brug overmoeten om hunne waar in het dorp aan de gewone kalanten te bestellen, en thans talrijk voor de openzijnda brug stónden te zien. Eenigen trokken dan ook, na vergeef» wachten, langs de gemeente Melle rond om zoo in liet centrum van Wetteren te geraken. Na eenige uren werken was de brug terug in orde en kon deze opnieuw toegedraaid worden. Ongeval. Gisteren voormiddag was de knecht van de w® Alf. Van Landuyt en Zonen, koperslagers aan de Zandstraat al hier, in het werkhuis bezig met eenige stuk ken aaneen te soudeeren, toen eensklaps, men weel niet hoe, de naphtebout die hij ten dien einde in de hand had, ontplofte, met het: ongelukkig gevolg dat de werkman het gansche aangezicht en een gedeelte van den hals verbrand werd. den naam zal verliezen. Zij kan haar goed ia- pakken en morgen vroeg haren dienst verla ten, want zy heeft mij door hare grillen meer schade berokkend, dan zij in eene maand ver dient. In hare drift gaf zij het meisje met do vuist eenen stomp in den rug. Mercy verdroeg deze mishandeling met ee ne soort van stompzinnigheid zij was als het ware bedwelmd en kon geen woord uitbren gen. Met bevende handen pakte zy haar guel bij elkaar. Zij pakte alles wertuiglijk in eene kist waar in zij nu ook hare zondagsche kleeren borg. Daarna stond zij eene poos stom en tranen» loos, doch blijkbaar in diepe innerlijke aan doening. Smart en wanhoop woedden met hunne scherpe klauwen in hare arme ziel. Zij kon zich geen zuiver denkbeeld van liaren toe stand vormen de toekomst lag donker voor haar. Geen sterretje verhelderde den gezicht einder barer gedachten. Haar oog staarde strak, op het deksel der kist, die haar goed bevatte, doch haar eene doodkist geleek. De logementhoudster, die geen hart had om den toestand dezer ongelukkige te begrijpen en alleen eigenbelang als haren God aanbad, kwam weder met een vreeselijk gebaar,in de verte reeds scheldende op liaar af, en verweet Mercy dat ze liaar bestolen had en meer ande re dingen, die hare eer betroffen.Dat was te veel. Mercy's blik werd wild, zij sidderde als als een woedend gemaakte waanzinnige en stormde ijlings het huis uit. Wordt voortgezet*

De Volksstem | 1912 | | pagina 2