BUITENLAND. r De moorderij van Dampremy NIEUWSBERICHTEN. flRME HARRY EN RIJKE |_ENA De wereldtentoonstelling Stoutmoedige bandieterij Nog de aankomst derLeopoldville 2 - ziekere Karaiel N.. Hij zal naar Gent gestuurd i worden en met verscheidene personen in het kabinet gekonfronteerd worden. Maandag morgend waren een vijftal ge tuigen gedagvaard die allen onderhoord en gekonfronteerd werden met eenen kolonist van Merxplas, die denzelfden naam draagt van voornoemden persoon, doch niemand herkende hem. Hij werd terug naar het bedelaarsgesticht gsluurd. Men verwacht den andere, op wien men vermoedens heeft. Deze zaak schijnt dus eene geheel andere wending te nemen. Een pastoor en zijne meid vermoord. EEN NIEUW SPOOR. De matroos Auvinet, ^opgesloten in het gevang van Fontanion, voor desertie in Bel gië en door 't assisenhof van 't Fransch- Noorderdeparlement veroordeeld tot 15 jaar gevang voor gepleegde diefstallen, is ver dacht de dader te zijn der dubbele moord, op 27 Februari van verleden jaar, gepleegd op den eerw. heer De Jonghe, pastoor van Dampremy en diens meid. De procureur des konings van Charleroi, komt zijn ambtgenoot der fransche stad Brest te verzoeken tot de ondervraging van Auvinet te willen overgaan, vraag waaraan gevolg zal gegeven worden. Frankrij k Een 60-jarige moordenaar. Te St-Ni- colas-lëz-Citeaux word de 26-jarige winkelier Garnier met twee geweerschoten door den •67-jarigen eigenaar Bange gedood. Eens zijne misdaad volvoerd, ging de moordenaar zich verhangen, maar do koord brak, en toen schoot liij zich door het hoofd. Garnier was reeds herhaalde malen door zijn moordenaar bedreigd geworden. Roerende zelfmoord. Te Gra^ay be sloten de tweelingzusters Chambonneau, 22 jaar oud, to sterven en sprongen samen in eene rivier. Deze zelfmoord wordt toege schreven aan den ziekelijken toestand der jonge meisjes, die zenuwlijderessen waren. Men kon slechts twee lijken ophalen. Engeland De krisis in de kolennijverheid. De onderhandelingen. Maandag nanoen, hebben de vertegenwoordigers der regeering en de mijnbazen gedurig onderhandeld, maar water besloten werd, weet men niet. De afgevaardigden van lipt Zuiden van het Band van Wallis en der andere streken sche nen minder pessimistisch gestemd. Zij dach ten dat eene verstandhouding mogelijk zou ïvezeil. Enkelen voorzagen de verdaging van den datum der staking, en waren van mee ning dat juqndan wel, dank zijn wederkeer rige toegevingen', tot eëne overeenkomst zou kunnen geraken. Anderen zeggen, van een anderen kant, dat te Cardiff arbeiders en bazen geen toege vingen zullen doen en do mijnwerkers aan den lslen Maart houden. Dezelfde berichten zouden zijn toegekomen uit Staffordshire, Worcestershire, Lancashire, Cheshire, Nor thumberland en Durham. Met het vooruitzicht op de staking werden overal in fabrieken, gasthuizen, weezenhui- zen en elders overgroote hoeveelheden kolen opgedaan. Policie en troepen liggen gereed. In 't land van Wallis worden de putten reeds gebarrikeerd. De bazen en mijnw erkers van enkele stre ken zijn overeengekomen om werkers-in toe reikend aantal in de putten te laten, om tc 5C Vervolg. Ik zie er vier menschen, die er nog al rus tig uitzien. Willen wij er ook in gaan, of gaat ge liever wat vertier Er zijn in dit gewelf nog een groot aantal kamers, sommige daar van worden voor ezelsstallen gebruikt wij zullen er echter wel eene vinden die nog le dig is, die kunnen wij dan betrekken. O ja, dat is zeker het beste, riepen Ilar- ry en Mercy te gelijk, daar zy zeer ongaarne in gezelschap van zulk vreemd gepeupel den nacht doorbracli ten Alle drie volgden hunnen gids in eene ledi ge ruimte, welker ingang veel op de opening van eenen bakkersoven geleek. Het gewelf was laag en zeer zwart, de vloer hobbelig en bard. Niettemin bood het toch eene drooge ver blijfplaats aan, waar de'arme nachtwande laars gerust bij elkaar konden zijn. Zij be dankten den vreemdeling hartelijk voor zijne moeite en zetten zich nu zoo gemakkelijk mo gelijk bij elkaar.Ilarry had een zakmes,waar mede hy het gekochte brood aan stukken sneed en met boter besmeerde, waarna hij ie der een stuk toereikte. Ook Jack met de lantaarn nam het hem door Harry aangebo den stuk dankbaar aan hy kon echter n-iet nalaten om zijnen wensch naar een glaasje brandewijn te herhalen. Hij deed onder het eten de kinderen eenige vragen omtrent de oorzaak hunner teg-'rr «li?e armoede en verhaalde hun daarna, dat hij van goede af komst was en zijne jpifgd in zeer goede om standigheden doorgebracht,daarna de Hooge- beletlen dat deze door het water zouden wor den overrompeld. Dit in geval van staking. Mijnbazen die het minimumloon aan vaarden. Volgens men meldt zouden mijn bazen van Schotland, Midden-Engeland, Northumberland en Durham besloten hebben in grondbegin het minimumloon te aanvaar den. Slachtoffer van een automobielongeluk. De jonge Marokkaansche prins Kini-Rahal- Hafid, neef van Moulay-Hatid, die te Londen zijne studiën volbrengt, was Zondag avond per automobiel uitgereden, toen op zeker oogenblik het rijtuig omsloeg. De prins, erg gekwetst, overleed 's nachts in het gasthuis waarheen men hem had over gebracht. Portugal Eene samenzwering. Men zegt dat er onlangs eene samenzwering in Frankrijk te gen de Portugeesche Republiek werd ge smeed. „Eenigen tijd geleden, beweert men had een groep jonge Portugeezen, versterkt met Engelschen, en Duitschers, te Hamburg twee schepen uitgerust en van wapens voor zien. Aan het hoofd der expedite bevond zich M. Georges Brettmayer, en deze heeft ver klaard De expeditie was op het punt te vertrekken toen de Italiaansch- Turksche oorlog ontstond. Daar wij onder vreemde vlag moesten varen, was dit eene eerste hin derpaal. Van een anderen kant werden onbe scheidenheden gepleegd, en de Portugeesche regeering werd verwittigd. Wij konden dus niet vertrekken. Het geld voor de expeditie zou door koning Manuel zijn geleverd geworden. Rusland Echtelijk drama. In hetzelfde huis der Rozedestrenskystraat, waar nog niet lang geleden, de zoon van generaal Polyokow zich heeft gezelfmoord, is een ander bloedig tooneel voorgekomen De staatsraadsheer Alexei-Petrowitsch Arnoekow heeft er zijne 26-jarige vrouw met twee revolverschoten gedood. De moorde naar, in de hand het wapen nog houdend, liep op staaat, sprong in een rijtuig en begaf zich hij zijn broer, die advokaat is en wien hij het wapen overhandigde. Daarna ging hij naar huis en werd er aangehouden. Amerika Troepen naar de Mexikaansche grens. President Taft heeft last gegeven, Ameri- kaansche versterkingen naar de Mexikaan sche grens te sturen. Deze daad schijnt te moeten worden opgovat als eene waarschu wing aan het adres van de Mexikaansche opstandelingen, dat zij niet aim de grens mogen schieten, zoo dat kogels op Ameri- kaansch grondgebied vliegen. Van eene tusschenkomst door de Vereenig- de Staten in Mexico is voorals..nu nog geeh spraak Taft zal daar nieL too overgaan voor het Congres er op aandringt. Het 14° regiment cavalerie is uit de FilipV pijnen teruggeroepen, met het oog op moge lijke moeilijkheden in MexiktH Volgens een bericht uit .Washington aah de New-York Herald stemmen alle tij dingen uit Mëxiko hierin overeen, dat het bestuur van president Madero zwak is en dat erinMexiko geen andere krachtige leider is aan te wijzen. Oproer in Mexiko. D<r^ oproerlingen zijn met de geuvernementstroepen slaagsch geweest. Zij hadden 13 dooden en talrijke gekwetsten. Van do federalen werd een officier gedood en drie gendarmen gekwetst. Het gevecht had plaats in den omtrek van San Gabriel de Jalisco. Afrika Een Italiaan in Tunis vermoord. Zon dag tijdens een twist tusschen eene Italiaan- sche familie en inboorlingen van Tunis, werd een Italiaan gedood. Protestbetoogingen hadden plaats vóór het Italiaansch konsu- laat. scholen te Eton en Oxford bezocht en daar de letterkunde als zijn levensberoep gekozen had langzamerhand was hij door het ver keer van vrolijke gezelschappen en eeno te groote neiging tot wijn en punch van den rechten weg gedwaald en eindelijk tot in de gemeenste en ruwste klasse van menschen af gedaald. Meermalen had hij vroeger getracht zijne zucht tot drinken te overwinnen en zich we der in zijnen vorigen staatte herstallen. Eens was hij reeds op den goeden weg geweest hij was toen op een meisje verliefd geworden, een gemeen wezen,zegde hij tandenknarsend, voor wier belangen hij, alsook zijno vrienden en zijne zuster zich groote opofferingen ge troost hadden. Toen hij echter voornemens was met haar in het huwelijk te treden, ging zij met eenen anderen man weg en liet hem aan de wan hoop ten prooi achter. Om zijne smart, zijne grimmigheid en de schande over do geleden nederlaag te verstikken, was hij weder aan 't drinken gegaan, en zoo al meer en meer tot slechtheiden ellende afgedaald. Nadat die krisis voorbij was, hadden zijne familie en zijne vrienden uit hetere dagen alle pogingen aangewend,om hem van dat ellendi ge leven af te brengen tot driemaal toe wa ren zijne schulden door de familie betaald. Daar hij den jongsten zoon was en dientenge volge geen erfgenaam der gr-mdbezittingon zijDkon, had men hem elders in een goede winstgevende betrekking geplaatst en toch had telkens de ondeugd der - dronkenschap hem daar weêr uit voidreven. Ten laatste ken al zijne bloedverwanten en vrienden de band van hem af, alleen zijne goede zuster, die zich reeds zoo vele opoffe ringen voor hem getroost had, uitgezonderd. DE VOLKSSTEM VA3V G-EZ1WT De bloemententoonstellingen De heeren Vande Vyvere. minister van landbouw, en Levie, minister van finan ciën, hebben gistermorgen te Brussel eene afvaardiging ontvangen van den beheerraad der Koninklijke Maatschappij van Land- en Hofbouw, te Gent. Deze afvaardiging bestond uit de heeren senator Léger, ouderdomsde ken van den beheerraad, A. Callier, voor zitter, De Cock, sekretaris, Duquesnoy. schatbewaarder, A. en R. De Smet en War tel, beheerders der maatschappij. De lieer Léger wees den minister op het belang der aanstaande bloemententoonstel lingen, die ter gelegenheid der World's fair in 1913, welker opening zij zullen uitmaken, ietsgrootsch zullen te aanschouwen geven, en buitengewoon belangrijk zullen zijn. Hij verzocht de ministers milden steun der re geering. De heeren ministers beloofden de vraag om grootero subsidie welwillend te onder zoeken. te ï*arijs Een policieagent gedood. Verscheidene gekwetsten. Dinsdag avond, rond 8 ure, wilde de policieagent Garnier, op de Havreplaals een prachtige automobiel doen stoppen, welke verscheidene personen omgeworpen liad. Twee personen bevonden zich aan ue lei ding en twee anderen bevonden zich binnen in het rijtuig. De chauffeur stopte langsheen het voetpad en op de vraag, zijne papieren te willen too- nen, stapte de andere van het rijtuig en zette den motor terug ingang. De policieagent wilde op de voettrede springen, doch op dat oogenblik werden uit het rijtuig drie revol verschoten gelost en de policieman. door de drie kogels getroffen rolde ten gronde. De automobiel vluchtte onmiddelijk in volle vaart, achtervolgd door een andere auto, waarin verscheidene agenten hadden plaats genomen. Een soldaat van liet 24e linieregiment sprong op een rijwiel, en ach tervolgde ook de bandieten doch vruchteloos. Eene jonge vrouw werd door den automo biel der policieagenten omvergeworpen en moest met verscheidene gebroken ribben naar het gasthuis overgebracht worden. De policiagent Garnier werd door oogge tuigen opgenomen én naar eene naburige apotheek gebracht. Van daar voerde men hem naar het gasthuis, doch de ongelukkige bezweek er bij zijne aankomst. Twee kogels hadden hem doódelijk getroffen. Men is er niet iü gelukt de bandieten te achterhalen. De automobiel waarmede zij vluchtten, was 's morgends te Saint Wandé gestolen. De diëVeii hadden er een ander nummer aan gegeven. De polieie denkt, dat de bandieten dezelfde kerels moeten zijn, (ï,ie onlangs te Parijs den aanslag pleegden op den inkasseerder Gaby. Hot signalement der bandieten is gekend. Onder de passagiers bevonden zich ook nog de heeren Tombeur, district-commissa ris Knitelius, bevelhebber Nielsen, zone- overste Ponthier, van de Cuie Commer cial© et Financière, n allen lieden die reeds dikwijls de reis meededen. De reis van den Leopoldville is aller gunstigst afgeloopen. Er is een dag tijd inge wonnen, met zijn oponthoud te Ténèriffe af te schaften. Doch deze offers werden ook door dronken schap verzwolgen hij viel dieper en dieper, zoo diep als gij mij nu ziet, beklagenswaardige deelgenooten mijner ellende, riep de arme man, met eene van aandoening bevende stem, uit. Doch ik wil mij beteren, voer hij in het vuur zijner alleenspraak voort, ik wil met dien boozen geest breken, die mij voor die oo* genblikken van genot hoe langer hoe dieper in kommer en ellende sleept Uw aanblik, uwe onschuld, mijne goèdë kinderen, zal mij eenen aandrang zijn tot een beter leven. Ik zal u helpen, opdat ook gij uit den poel ge raakt, die u dreigt te verslinden. Laat mij in uwe nabijheid laat mij beproeven of ik in staat ben om de plaats van den braven vader, die gij verloren hebt, te vervullen Denkt gij misschien, dat Jack met de lantaarn geen geld kan verdienen Met mijne pen kan ik goud en zilver verdienen. Weet gij wat men door eenen schrijver verstaat Harry, Sim en Mercy zagen elkander aan deze vloeiende, dan treurige, dan pathetische alleenspraak van den vreemdeling scheen hen op de gedachte te brengen, dat hy nog in ee nen roes verkeerde. Jack met de lantaarn be antwoordde zelf zijne vraag, hy scheen het voor noodzakelijk te houden hun zijnon be roepstitel te verklaren. Ik ben straatscbrijver, ging hy voort daar, zie eens, dit zijn voorbrengselen van mijnen geest. Hij ontvouwde een pakje met vuile handschriften, beschrijvingen van nieu wigheden. lotgevallen, straatliedjes, enz. Hij nam er eenige balladen uit en begon met den hoed schuin op één oor met epne indruk a ek- kende stem en zeer veel gevoel er eenige koe- pletten uit voort te zingen. Harry en Sim kenden er eenige van. Toen Al de passagiers stelden het goed, doch een der opvarenden, werd door de agenten der opsporingsbrigade aangehouden, omdat hij nog achttien maand gevang uit te doen had, wegens aftruggelarijen. Berichten door den koerrier aangebracht, melden, dat de stoomboot Délivrance II, op den Kwangostroom gezonken is. Een en dertig zwarten en een blanke machinist ver dronken. Verders is alles rustig in onze kolonie. Brussel. Aangerand in haar bed. Dinsdag morgend, rond 2 ure, werd ze kere X...., van Heyst, aangehouden. Hij wordt beschuldigd in de kamer van Mej. R...., op de Zonnelaan, te zijn gedrongen, deze te hebben overvallen te bed en haar van gouden voorwerpen te hebben willen berooven. liet onderzoek dezer zaak wordt voortgezet. Ajuindief geknipt. Dinsdag mor gend nam een kerel in de Zuidstraat een zak ajuin van 50 kilos van de kar eens moes hoveniers van St-Gillis. Een agent hield den man aan en leidde hem naar het kommis- sariaat. Het is zekere X.., een oud-veroor- deelde, in banbreuk, slechts van diefstal levend. De ajuindief werd achter de grendels gezet. Goed geknipt. Maandag morgend, rond 10 ure, ontmoette een policieagent der derde afdeoling, op de de Brouckèreplaats, een gemaskerden kerel, die zich aan allerlei buitensporigheden overleverde. De policie- bediende greep den karnavalvierder vast en leidde hem naar het policiebureel, waar hij herkend werd als zijnde Martin T...., die eenige dagen geleden, in gezelschap van vier andere kerels, een vreemdeling had aange rand en uitgeplunderd, in de Allardstraat, te Schaarbeek. De kerel, tegen wien een aan houdingsmandaat was afgeleverd, is opge sloten. De aanval op M. Vandervelde. Men weet dat M. de Lespinne, officier der open bare macht in Congo, die in de wandel gangen der Kamer de Volksvertegenwoor diger M. Vandervelde uitgedaagd had, reeds onverantwoordelijk werd verklaard voor eene zaak, waarvoor hij in de kolonie voor het gerecht had moeten verschijnen. M. Bilaut, onderzoeksrechter, heeft de doktors, MM. De Boeck, Glorieux en Fran- cotte, als exporten aangesteld, om M. de Lespinne opnieuw te onderzoeken. Stoutmoedige schurk. Mad. Hots, wonende Braamboschstraat, werd Maandag avond, rond 6 ure 30, nabij het Rond-Punt der Louizaloi aangerand door een bandiet schijnende ongeveer 20 jaar oud, die haar ten gronde wierp en haar ontlastte van haar lva<nd'/iakje, haren geldbeugel inhoudend. Vooraleer mad. Hots terug rechtstond en eraan dacht om hulp te roepon, was de baan- strooper reeds verdwenen. Al dezen die hun koffie ïn filter makeni, gébruiken de Bitterpeeën in granen van gou den perels van de Trappisten Vincart het zijn de beste. 1500 H Anderlecht, Brand. Maandag na middag onlstond brand bij M. Gardedieu, houtdraaier, Otletstraat. Weldra was gansch het achtgebouw, tot werkhuizen ingericht van verscheidene stielmannen, nog slechts een vuurgloed. De pompiers konden door eene spoedige en krachtdadige werking allo verder gevaar in korten tijd afkeeren. Alleen de werhuizen van M. Gardedieu werden ver nield. De schade is aanzienlijk en de oorzaak niet gekend. Bloedig gevecht. Maandag morgend rond 2 uur, werd er gevochten in eeno dans zaal der Grondelsstraat. Twee kerels werder. zwaar gewond met messteken en naar het gasthuis overgebracht. Zes anderen werden naar het kommissariaat van politie geleid. zy dit zegden, blonken de oogen van onzen straatschrijver van genoegen. Een dichtstuk, dat bijval vindt, is eene goudmijn voor den uitgever, zegde hy, de schrijver geniet er slechts weinig door. want hij heeft zyn werk reeds vooreenen geringen prijs afgestaan. Ik wil u nu mijn jongste werk eens toonen, dat zal mij eene schoone, ronde som opbrengen, waarvan ook gij, arme veriatenen, voordeel zult hebben. Hebt ge al van den vreeselijken roover Prim hooren spreken Harry en Mercy antwoordden bevestigend. Zooveel te beter. Ik heb zijn leven en zijne lotgevallen beschreven, zijn gedrag in den kerker, de ge sprekken met zijne bekenden, met den pries ter en met den gevangenbewaarder alles van mijne vinding ook verscheidene brie ven aan zijne Emilie ik had er nog van mij ne eigen liefdesgeschiedenis verder eene ballade, de laatste klacht van 'Prim en zijn laatste afscheidsgroet aan Emilie, en het geen nog slechts zelden gebeurd is alles is er met krachtige poëzi in voorgesteld. Ook vindt men daarbij de uitvoering in Norwich- Castle. Maar genoeg, ik zal u er wat uit voor lezen. Plotseling nam zyn gelaat de uitdruk king van eene onaangename verassing aan. Wat is er, mijnheer, vroeg Harry, deel nemend. Ik zie het handschrift nietHet zou voor mij een groot verlies zijn als het verloren ge raakt was ik wilde met de opbrengst mijne verpande kleederen lossen. Ik heb er acht da gen aan gewerkt... Waarachtig het is weg Wellicht heb ik het verloren in den kelder van een nog «iet afgewerkt huis nabij Field- lane, waai'ik gisteren nacht geslapen heb, daar de refuge reeds vol was. of in den Goe den Inkeer, in den Vrolijken Matroos of in de ,Stor. Het zou ougeiukkig zyn als die twee an- rn 29 FEBRUARI 1912 Schaarbeek. Werkongeval. Op de Lambermontlaan werd Dinsdag namiddag de aardewerker, Englebert Van Sturbeek, 23 jaar, van' Assche, omgeworpen met het wagonnetje waarop hij stond. De ongeluk kige werd onder de massa aarde bedolven en kon moeilijk ontlast worden. Zijn linkerbeen werd vreeseiijk gepletterd en werd in het gasthuis der gemeente afgezet. De toestand van Van Strubeek is onrust wekkend. St-Lambrechts-Woluwe. Stoutmoedige dieven. Tijdens de afwezigheid van M. en Mad. Schalwell, welke eene villa bewonen op de Tuin lei, te Stockel, dróngen dieven in hunne woning, braken al de meubelen open en roofden een aantal juweelen. Het geld was door de echtgenooten Schatwell, voor hun vertrek, in veiligheid gebracht. Men denkt dat de dieven zich nog in de villa moesten bevinden, toen de bewoners thuis kwamen, want deze hebben de pakken, die zij gereed gemaakt hadden om mee te ne men, achtergelaten. PLECHTIGE COMMUNIE.— Groote keus van neteldoek en alle gemaakte onderkleeren voiles, enz., veor meisjes, hemdekens, cols, noeuds, enz., voor jongenskousen, hand schoenen, enz.. Zomerseizoen. Groot assortiment van sto ren en gordijnen,witte en fantaisie manshem den op maat. Van de Sypen-ScheHjens15, Lange Zoutstraat, Aalst. 641 St. Pieters-Wofuwe. Aanhouding. De gendarmerie heeft Dinsdag morgend. toen zij met hun rolwagen in de gemeente aan kwamen, een messenslijper, Frans G,23 jaar oud, geboren en wonende te Zarren (Veurne), en zijne vrouw Marie B...., 22 jaar oud, aangehouden. Het echtpaar is be ticht den 24 September laatstleden, te Char leroi, een genaamden Florant Tant, erbar melijk afgeranseld te hebben. De twee be tichten werden ter besehikking van den on derzoeksrechter van Charleroi naar deze stad overgebracht. Harelbeke. Verdronken. De land bouwer Richard Duprez, was gisteren bezig met op zijn land te werken. In tusschen speel de zijn kind van 3 jaar, tegen een put, viel er in en verdronk. Men trok slechts een lijk op. Ansegem. Dieven. Verleden natht zijn stoutmoedige dieven in de goederensta tie gedrongen en hebben er al de sloten open gebroken. Zij stolen verscheidene pakken kleerstofïën, door een heer van Brussel ver zonden, een pak regenschermen, velogerief, een mand margarine, enz. Een streng onderzoek is gtopand. Wortegem. Vechtpartij. De gebroe ders Bruyneel kregen gisteren avond twist in eene herberg, met den genaamde Van de Wiele. De kerels werden buitengezet. In de straat gingen zij aan 't vechten. De messen werden gelrokken en Van de Wiele kreeg een doodelijken steek in don buik. Zijn toe- 'i stand is wanhopig. De ingewanden kwamen uit de wonde. Dr Van Gauwenberghe, diende hem de eerste zorgen toe. Bruyneel, 18 jaar 'oud, is de vermoedelijke dader, hij is nog vrij. Het parket van Audenaarde wordt ver wacht. Ollignies-bij-Lessen. Ongeluk. De werkmans Louis Popliment, werkende in de steenkapperijen, was Dinsdag bezig mei de wielekens van kleine wagens in te vetten. Hij werd zoo erg aan het hoofd gekwetst dat men voor zijn levèn vreest. Scheldewindeke. Aanslag. Gisteren hadden de echtgenooten Troschaert in hun huis eene woordenwisseling met den schaap herder Heynderickx, aangaande de kudde schapen, 's Avonds werd er aan de deur ge klopt. De vrouw deed zonder achterdocht open, een revolverschot ging af en de bal trof de vrouw in den voorarm. Het slachtoffer beschuldigt Heynderickx geschoten te hebben, doch deze loochent hardnekkig. dere straatschrijvers,de scheele Squib en Paul met zijn puddingsgezicht mij voorwaren met hun halfbakken produkten. Zy zullen zeker hunne pennen in beweging stellen, om mijn© schetsen aan den boekhandelaar te leveren. Morgen allerlaast overmorgen,zou mijn hand schrift op de boekdrukkerij zyn. Het noodlot vervolgt mij vreeseiijk, zoo het mij ook nog dezen trek speelt. Hij doorzocht haastig den hoop door elkaar liggende handschriften zijne gezellen hadden zich in gespannen verwachting om hem ge schaard. Daar klonk op eens, in dit oogenblik van diepe stilte, een vreeseiijk gekraak door het gewelf. Sim en Ilarry vielen van schrik op de grond. Mercy gaf eenen gil en zelfs Jack met de lan taarn sprong verschrikt op. Door deze beweging was de lantaarn om ver gevallen, zoodat zij in het donker za ten. Op eenigen afstand hoorden zy getier en ge- druisch van stemmen. Jack nam gauw eenen lucifer en stak het licht weder op. Hij ging nu, door de anderen gevolgd, op het ge- druisch af.Zij dachten dat er een gedeelte van het gewelf ingestort of in de lucht gespron gen was. Het geluid scheen echter uit de hol te te komen, waarin Jack vroeger de vier mannen gezien had. Twee hunner kwamen buiten en riepen om licht. Jack's lantaarn deed weder goeden dienst.Bij het somber licht van den lantaarn zagen zij eenen man in zijn bloed zwemmende.In zyn krampachtig geslo ten rechterhand hield hij eene eerst pas afge schoten pistool. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2