De stontmoertigs hanilieterij NIEUWSBERICHTEN. Rechterlijk kronijk. flRNIE |]Am EN RIJKE |_ENA 't Wit Stoopke van Jacques Neefs 2 —a Kngeland. Een zlnnelooze in het parlement. Eene levendige opschudding heerschte in de wan delgangen van het Lagerhuis. Een persoon, die do kleedij van protestantsch geestelijke droeg, stond plots van zijne plaats op en echoot in de richting der zoldering. Afge vaardigden en andere personen namen de vlucht naar de zijgangen. De policie hield den geeestelijke aan toen hij eene tweede maal wou schieten. Hij bekende met los kruit te hebben gevuurd. Naar het policiebureel gebracht, verklaar de hij dat hij de Messias was en gekomen om de mijnwerkers te verlossen. Hij is de schrij ver van een boek, getiteld Tolstoï en de Messias De werkstaking der mijnwerkers. De staking begon reeds. De toestand Dinsdag avond en de inzichten der regee- rinh. Weigerend te gehoorzamen aan hunne leiders die hun hebben aangezet te blijven werken tot29 Februari, zoo hebben 32.000 mijnwerkers van Midland Dinsdag het werk gestaakt, Om 9 uur Dinsdagavond was de toestand do volgende De eigenaars der koolpul ten waren nog Samen in het Foreign Office te Londen, en de vertegenwoordigers der mijnwerkers be raadslaagden bij M. Asquith. Beide gebou- wen waar de bijeenkomsten plaats haddeiij liggen dicht bij elkaar. Aan beide zijden werd beraadslaagd met medewerking van verschillende gouvernementsleden. Men verzekert dat de Engelsche regeering bet inzicht zou hebben eene wet voor te stel len een minimum-loon opleggend, zoo de ba zen niet toegeven. l)e weerstand der mijnwerkers van het graafschap Derby is toe te schrijven aan het foil dat ze geen deel nemen aan de winst der tijdelijke verbooging der kolen. 12.000 staken er te Nottingham en te Westmoreland en 1600 te Badley-Hill. Toch zullen onderhandelingen tusschen mijnbazen en afgevaardigen der arbeiders lieden Woensdag worden hernomen. Men hoopt nog steeds tot eene overeenkomst te geraken. Over welke gelden de mijnwerkers be schikken. Daar de duur eener staking ge woonlijk afhangt van het belangrijke dei- gelden waarover de stakers beschikken, ziellier daar enkele bijzonderheden over Aantal mijnwerkers Schotland, 137.873; Newcastle 119,232 Durham 112.881 Yorkshire en North Midlands237,861; Lancashire, Noord en West 50,126 Ier land 725 Livorpool in't Noorden van het land vdn Wallis 69,712 Zuiden van het land van Wallis 213,252 Midlands en, Zuulelijke graafschappen 107;742. j 't Zij een totaal van 1,049,107 man. 'Gelden der syndikaten Zuid-Wallis 150,000 pond sterling Dur ham 430,000 p. st. Yorkshiré 400,000 p.St.; SchpU.aud 350,000 p. st. Lancashire enj Cheshire 89,000 p. st.-; Northumberland 80.000 p. si. Midlands 75,000 p. st - Der byshire 400,000 p. st. Nottinghamshire 220,000 p, st. Noord Wallis 10,000 p. st. Cleveland 16,000 p. st. Cumberland 2,000 p. st. Leicestershire 25,000 p. st. Somer set 10,000 p. st Zuid-Derbyshire 15,000 p. st. Forest of Dean 10,000 p. st. Bristol 5.000 p. st. Totaal2,167,000 pond sterling of 64 rnillioen 175 duizend frank. Beroepshof van Gent JACHTKWESTIE TE IMPE. De heeron Drory en Van Dieren, bezaten bijna geheel de jacht op de gemeente Impe. Ze jaagden echter weinig, het wild venne- 66 Vervolg DE GIDS WORDT ONBRUIKBAAR. f)e toestand van den zelfmoordenaar werd bij het 'lichtonderzocht en, daar er nog levén in was,besloot men hem uit de gewelven naar eene in de nabijheid zynde kroeg te brengen. De kerel bad waarachtig nog geld een schil ling, zes pence riep een hunner, die de zak ken van don ongelukkige doorsnuffeld had. Het geld werd onder hpnnon drieën ver deeld. Dat is goed voor een glaasje Mijn slaap is metdat tooneel geheel voorbij,zegde Jack met de lantaarn, wie zou hij zijn Hij is een lompe kerel,kreeg hij ten ant woord, hij kwam over het kanaal om eene patent te halen voor eene uitvinding die een ander reede gemaakt en er goed geld mede verdiend had. Deze veldrat uit het eene of an dere Duitsche nest was zeer teleurgesteld, zijn geld raakte op, en hij trok zich die zaak wat te erg aan. Wy troffen hem van avond aan den oever der Theems, hy scheen zicli te willen verdrinken; wij kregen medelijden met hem en nu wil hij tot dank voor die moeite, ons weer ontsnappen, om naar een land te gaan. waar geen patenten te krijgen zijn. Wij moeten hem ook maar aan zijn lot over laten. Dit. ging echter niet, de drie gezellen van den gekwetste namen hem op en verwijderden zich met hem. Stof voor mijne pen riep Jack mei de lantaarn. Maar dan moet de man werkelijk nigvuldigde zeer, deed veel schade, en de landbouwers waren daarom misnoegd. Een hunner, zekere Smetryns, kreeg het gedacht zelf een jachtverlof te nemen. Zijne geburen en kennissen waren daarmede ingenomen en al wie kon er zijn daar vele kleine eige naars stond aan Smetryns het jachtrecht op zijne gronden af. Weldra kon hij jagen op de helft der gemeente. Dat viel natuurlijk niet in den smaak der jachtwachters, door de heeren Drory en Van Dieren aangesteld, en het regende letterlijk klachten tegen Smetryns, waarvan de mees ten zonder gevolg bleven. Toch werd Smetryns 4 maal vervolgd om gejaagd te hebben op eens anders jachtge bied hij werd in drie zaken vrijgesproken en in ééno verwezen. Smetryns neemt de voorzorg nooit alleen op jacht te gaan hij doet zich vergezellen om getuigen te hebben. Doch het gebeurt nu dat men de personen die met hem meegaan ook proces aandoet als gejaagd hebbende of het wild opgejaagd ook wel om de jachtwachters uitgescholden te hebben of beleedigd. Ziedaar wat de verdediger van Sm.etryns Woensdag morgend uiteendeed voor het Be roepshof in eene nieuwe zaak tegen Smet ryns,die te Dendermonde was vrijgesproken. Smetryns is beticht eenen haas of op eenen haas geschoten te hebben in een bosch,waar van het eene deel tot het jachtgebied van den heer Drory behoort en het andere tot het jachtgebied van Smetryns. De jachtwachter heeft hooren schieten van in zijn huis als getuige treedt op een jon gen van 17 jaren, in dienst van den jacht wachter. Een andere persoon is getuige ter ontlas ting, en beweert dat Smetryns wel op zijn jachtgebied was toen hij schoot. Het Hof heeft beslist Woensdag aanstaan de de getuigen ten laste en ter ontlasting te hooren. Welk spel vooreenen haas TE PARIJS De bandieten zouden te Brussel gezien geweest zijn. Donderdag morgend werd te Brussel een verdachte automobiel bemerkt, die uit Fran krijk scheen te komen, en waarvan de ge leiders zich zooveel mogelijk trachten te verbergen. -1 Vooraleer de policie er in slaagde de inzitteden to ondervragen, was deze reeds pijlsnel den Vlaamsclien steenweg opgere den. Onmiddelijk werd de gendarmerie van Aalst per telefoon verwittigd. Voorzorgen te Aalst. De bevelhebber der gendarmerie van Aalst riep in allerhaast zijne manschappen bijeen en allen trokken naar de Zeebergsclie brug, aan den Brusselschen Steenweg, waar zij zicli op wacht stelden. Spoedig was zulks te Aalst geweten en talrijke personen gingen aan de Zeebergsclie brug zien. Ook te Dendermonde, Zele, enz., en aide wegen langs waar de automobilisten zouden weg kunnen naar de Vlaamsche streek, zijn ook door de gendarmen bezet. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. sterven zonder een tragisch einde bevalt het niet; komaan, zoo hij in het hospitaal beter wordt, laat ik hem in mijne fantazie sterven. Laat ons nu weder naar onze kamer gaan, het is gelukkig dat het gewelf niet ingestort is, dan zag heter nog slimmer uit. Toen zij weder in hun vorig verblijf terug gekeerd waren, gaven Harry en Mercy hunne verbazing te kennen over deze ongelukkige gebeurtenis,de kleine Sim kon zich met moei te wakker houden.Jack met de lantaarn had zich intusschen op' eenen steen nederge zet en trachte, door eene menigte soortgelijke gevallep te verhalen, den scherpen indruk wat te verzachten. Hij had daarmede, zooals wij aanstonds zien zullen, ook zijne bijzonde re bedoeling. Hij stond plotseling op. Gij hebt allo drie behoefte aan slaap, zei- de hij, ga daarom slapen, goede, arme zielen. Morgen is het Kerstfeest moge het voor u een geluksaanbrengend feest zijn O zulke dagen, als Kerst-, nieuwjaars- en andere feestdagen wekken altijd herinneringen aan betere tijden in my op! Wanneer ik dan de klokken hoor,moet ik mijne ooren dicht hou den zij herinneren mij steeds aan mijne ge lukkige, verlederie kindsheid. Ik moet die herinneringen verstikken, of zoo dit niet ge lukt, mij van het leven benemen. Daarom wil ik brandewijn hebben ik kan zonder drank niet leven, ik zou niet kunnen slapen als ik mijne keel niet met een enkel glaasje bevochtigen kon. Mijne keel is zoo droog van het vele spreken, en als mijnekeel droog is ben ik geen half mensch. Gij moet deze be- ween-redenen billijken, mijne duurbaren Ik 1 b nog een stukje kaars in mimen zak, dat zal ik voor u aansteken. Dat zal wel zoolang ibranden tot gij ingesluimerd zijt. Als ik de zen nacht niet.terugkom,.zal ik u waarschijn- l)'e' VOLKSSTEM Brussel. Droevig ongeval. M. Putz, 29 jaar, ontvanger der Ekonomische Trams, wonende Victor Hug^straat, te Schaarbeek, verplaatste Dinsdag namiddag in de statie van het Ter Kamerenbösch de peers van de trolley. Eensklaps werd hij gevat tusschen de buffers van een rijtuig. Zijn linkerbeen werd gepletterd. De gekwetste, gehuwd en huisvader, werd overgebracht naar het St- Pietersgasthuis. Overreden. De loopjongen, Achiel Ilen- drickx, wonende Werkhuizenstraat, te Mo lenbeek, werd Dinsdag in gemelde straat omgeworpen dooreen brouwerswageu.Zwaar gewond, werd hij naar liet St-Pietersgast- huis overgebracht. De policie heeft een on derzoek geopend. Brand. Dinsdag avond, rond 7 ure, is brand ontstaan in ,een modewinkel der Grétrystraat. Daar liet vuur in het magazijn uitgeborsten was, is de schade zeer belang rijk. De pompiers moesten meer dan een half uur werken om de vlammen uit te dooven. Taxi in brand. Op de Regentlaan schoot gister oen taxi in brand en geleider en reizigers hadden juist den tijd om zich te redden. De pompiers van Ton-Noey bluschten den brand, doch,de auto is buiten gebruik. Onder een auto. Het 13jarig doch terken, Irma Van der. Vorst, Miniemenstraat werd Dinsdag op den Warmocsberg door een automobiel omvergewerpen. Het meisje werd er gekneusd en een harer voeten ge pletterd. Dieveggen. Twee vrouwen werden gisteren avond in een magazijn, Henegouw- laan, aangehouden wegens diefstal van aller hande keukengerief. Een agent leidde hen naar het policiebureel. Het zijn twee ge huwde vrouwen, wonende de eene le Cure- ghem en de andere, te Brussel. Proces-ver baal werd tegen beide opgesteld. Voerman gepletterd. De voerman J.-B. Bergmans, van Anderlecht, gleed Woensdag morgend uit op do Rouppeplaats, en werd onder een der wielen zijner kar ge pletterd. Hij werd naai* het Sint-Pietersgast huis overgebracht, waar men vreesde tot de afzetting van een der beenen te moeten over gaan. Messteek. Drie jongens van 13 tot 14 jaar. speelden Dinsdag namiddag met de kaarten op eene bank der Zuidlaan, toen twee hunner ruzie kregen over een centiem. Zekero S...., trok een mes en stak het heel en al in den arm van .Tan Verhoeven, uit de Valkstraat. De jongen moest in het gasthuis worden verpleegd. De dader van den steek heeft de vlucht genomen. Aftruggelaars. Sinds een vijftiental dagen loopep personen, die van Franschen oorsprong schijnen le zijn, de Brusselsche herbergen af. vangen een gesprek aan mot verbruikers en bieden hun tegen lagen prijs, uurwerken te koop aan' dié ze zeggen van goud te zijn'en voort të komen van eene be slaglegging aan de grenzen. Na twee, drie dagen zien de koopers en zij zijn reeds talrijk dat de uurwerken van gewoon koper zijn en geen waarde bezitten. De schel men worden opgezocht. Laffe daad. Toen M. Henri Fey ten, wonende Visschersgahg, Dinsdag avond in zijne keuken kwam, op het gelijkvloers, bemerkte hij op de sfraat drie kerels, die verleden Zondag met'diom getwist hadden. Opeens smeet een der mannen door het ven ster een halve kasseisteen die den handelaar aan het hoofd trof en erg kwetste. Voorbij gangers, die de kerels aan het werk gezien hadden, liepen in allerhaast de policie ver wittigen, doch toen de agenten ter plaats kwamen, waren de daders reeds verdwenen. De gekwetste werd naar het St-Pietersgast- huis gevoerd, waar men hem de beste zorgen toediende. lijk morgen vroeg boven op het gewelf. Ik hoop evenwel nog terug te komen. Misschien heb ik dan mijn verloren handschrift terug.En nu, goeden nacht. Ge zult slapen als een das, want uweziel is veilig !voöi' dien gonzen wek ker het geweten. Hierop verwijderde Jack met de lantaarn zich met haastige schreden de begeerte naar drank dreef hem naar de aardoppervlak te terug. Mercy en Ha'rrv wilden door vrees daartoe aangedrongen,den dronkaard verzoe ken om bij hen te blijven doch Harry's trots kwam hier tegen op hy wist te zwijgen en sloot zich vaster aan het bleeke meisje, dat den kleinen slapende» Sim op den schoot had. Ik denk aan vader en moeder waarom zou ik bang zijn zeide Harry, mijne goede moeder is bij God, den almachtige zal ons ha re ziel tot beschermengel zenden. En onze ar me vader wie weet of hy nu ook uiet slape loos op eene harde legerstede ligt en, om ons weeuende, aan het Kerstfeest denkt. Weet gij hoe vader nu in mynen geestvoor my staat Mercy juist zooals toen oom Seymour bij hom kwam od hem overhaalde om naar Lon den te gaan en al onze goederen te verkoo- pan. De heer Knocker, dien moeder niet lijden mocht, riep elk stuk af eu sloeg wanneer ergeene bieders hoöger gingen, met zijnen hafner op de tafel. Het deed my pijnlijk aan toeu ik daar moeders linnengoed, waarop zij zooveel prijs stelde, onze meubelen en keu kengereedschappen, zag wegnemen. Vader bemoeide zioh niet gaarne met deze verkooping, hij hield zicli weg, doch had Sim en mij gelast om op het goed to passen, dat buiten de deur stond, oen de groote leuning stoel, waarin grootmoeder gestorven was en moeder gedurende hare ziekte zoo dikwyls Bedrieger geknipt. Een kerel, die sinds eenigen tijd, talrijke aftruggelarijen pleegde, bij middel van aankondigingen in de Brusselsche bladen, zekere V...,, werd gisteren aangehouden en opgesloten. Vaste vooruitzichten voor de maand Maart. Onze huishoudsler^zullen veel koffie drin ken opgeschonken met de Bitterpeeën der Trappisten Vincart. Zij weten wat goed is. 1500 Elsene. Stoutmoedige aanranding Woensdag avond, rond 6 ure, werd Mev. Orts, op de Louizalei, aangerand door een kerel, die haar eer. handzakje, inhoudende eene som van 110 fr. en eenige toiletartike len ontrukte, en er mede op den loop ging. Vooraleer het slachtoffer van haren schrik bekomen was, bevond de moordenaar zich reeds op grooten afstand. Mevrouw Orts, kon evenwel het signale ment van den aanrander opgeven en men denkt den kerel spoedig in handen te hebben. Aangehouden. De policieofficier Gislen vernam gisteren dat twee kerels to Eisen® nieuwe sloten aan spotprijzen te koop boden. De beide kerels werden aangehouden. Op het policiebureel werden zij herkend als zijnde twee gevaarlijke oud-veroordeelden. Zij weigeren te zeggen waar zij de sloten gehaald hebben. Het onderzoek duurt voort. St-Gillis. Bakkerij afgebrand. De bakkerij van M. Claeren, Alsembergschen steenweg, is door een geweldigen brand in ascli gelegd geworden. De schade is zeer aanzienlijk. St-Pieters-Jette. Brand. Dinsdag avond, rond 10 ure is brand ontstaan op den steenweg van Wemmei, in de stalling van beenhouwer De Koninck. Een der twee paarden kwam in de stallen om. Het vuur deelde zich aan de beenhouwerij mede, docli kon ten slotte gebluscht worden. Schaarbeek. Werkongeval. De werk man, Alfons Denayer, 30 jaar oud, van Overijssche, werd Diiisdag namiddag, aan het nieuw hotel van de Telefoon, Olmstraat, door een balk getroffen op het hoofd. De on gelukkige werd den schedel gebroken. Men bracht het slachtoffer in wenhopigen toestand naar het gasthuis der gemeente. Eigen Haard. Hypothecaire Crediot- Maatschappij voor Werklieden en kleine Landbouwers. Zie 4e bladzijde. Droogenbosch. Doodelijke ongelukken. In de papierfabriek zijn Woensdag twee erge ongelukken gebeurd. De werkman Van der Nepen werd twee beenen verpletterd onder een ophaalbak. Zijn toestand is zeer onrustwekkend. Zekere De Meesier werd be dolven onder een hoop balen papier. De man werd ook nog al erg over gansch bet lichaam gewond. Anderlecht. Zelfmoord. Dinsdag aVond is aan den Trekwég ene vróüW', na haren omslagdoek op den oever van' het kanaal geworpen te hebben, in de vaart ge sprongen. Men snelde haar spoedig ter hulp, doch ondanks alle pogingen verdween zij in de 'diepte. Haar lijk werd slechts Woendag na middag. opgehaald. Het was zekere Gerar- dina Van B.., die zich gezelfmoord had, om dat zij met hare meesteres een geschil had. De ongelukkige was slechts drie maand ge leden in bet huwelijk getreden. is het eenige echte Vieux Syslème. Antwerpen. Erge val. Woensdag namiddag is een officier van de Leopold- ville in het ruim van den sloomer geval len. De man werd erg gekwetst. Teruggevonden. De kleine Baars, wiens, verdwijning wij gisteren mededeel den, is op de groote baan, nabij Hemixem teruggevonden. Het kind was door een on bekende medegeleid geworden. Het gevaar der vuurwapens.Woens dag namiddag ging M. Daems, wonende Landbouwstraat, bij een wapenhandelaar der gezeten had, geveiligd werd, stond hy eens klaps achter ons. Die stoel is niets waard, dat is een versleten ding schreeuwden sommige vrouwen evenwel was het een erfstuk van grootmoeder, met het wapen van de kroon der Seymours. Hij werd voor eenige schillin gen iDgezet... de hamer viel neder onmid delijk hierop ging vader weg,hij was van aan doening overstelpt. Wezenloos had hij het aan schouwd. Ook mij was liet alsof een dolk mij door het hartging. Het was mij alsof met dien ouden stoel ook ons geluk verkocht was. Sim weende in zijnen slaap en richtte zich met half geopende oogen op. Wat is het, broeder vroeg Harry be zorgd. Het kraakt weer, fluisterde Sim. Wel neen, dat hebt ge zeker gedroomd, Sim. Maar ik weet dereden wel, waarom gij niet rustig slapen kunt. Gij hebt niet gebeden On ze goede moeder heeft ons dikwyls gezegd, dat we nooit moesten vergeten een gebed te doen, voor wij gingen slapen. Sim vouwde zijne handjes en bad met eene zachte stem. De laatste woorden verloren zich in het duister gewelf. Sim ging nu op den grond lig gen en was spoedig weder ingeslapen. De herinnering aan hetgeen hij dien dag onder vonden had en het gezicht van zijnen kleinen slapenden broeder deed Harry tranen in de oo gen schieten ook sprak hij niet meer. In zy- ne aandoening neigde hij zich naar Sim en drukte diens hoofd aan zijne borst en ging toen reet den rug tegen den muur geleund ook sla gen.na Mercy goeden nacht gewenscht te heb ben. Hij sliep spoedig zoo gerust, alsof hij te Greenfields iu zijn zacht bed lag. Dit was met 1 MAART 1912 v Leopold de Waelstraat een revolver koopen, De handelaar toonde hoe het wapen werkte, doch deed zulks zoo onhandig, dat hij eea schot deed afgaan en M. Daems erg gekwetst werd. Het slachtoffer moest naar het Sint-Ca- millusgesticht jovergebracht worden. Het parket ia ter plaats geweest en heeft een onderzoek gedaan. De diefstallen. Ten nadeele van M. J. Liebermann, Somersstraat, zijn 160 dia manten gestolen. Ten nadeele van den heer Apers, Grein- straat, 55, stool men op de De Keyserlei een rijwiel. Op nummer 25 van het Kempische dok hebben kwaaddoeners zicli meester gemaakt van eene kas met bronzen voorwerpen loe- hoorende aan de firma Gerbarlz-Rosenfeld. Ten nadeele der firma H.Van Hecke werd op nummer 53 van het Amerikadok een baal gekleurde shawls ontvreemd. Onbekende kwaaddoeners drongen in de woning van den heer Maanen, Markgraveld, 152, en stolen er een groote partij zilver werk, een verrekijker en eenen revolver. PLECHTIGE COMMUNIE. De schoon ste stoffen voor jongens en meisjes, bij Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutslraat, 44, Aalst. Ninove. Geweldige stoot. Donderdag noen stond de bierkar van Karei De Mets, uit de Korte Kerkhofslraat, in de Geeraards- bergscheslraat om er eenige bakjes met dran ken af te lossen, de man wilde naar zijn gespan koeren om terug te rijden, toen het paard eensklaps achteruitdeinzende, mot liet achterdeel der kar in de winkelvenster van Frans Canon te recht kwam, bijna gansch het raam werd in gesloolen en veel winkel waren vernietigd. Bedrieger. Woensdag kwam er een kerel bij den volomaker August Bonne, Dreefstraat een velo huren. Toen de kerel er wat verder mede gereden was verkocht hij hem. Dan ging hij opnieuw een velo huren bij een anderen velomaker, Louis De Paepe, Geeraardsbergschestraat. Deze stond hem ook toe, maa» opeen» kreeg Louis slechte vermoedens en zette de huurder achterna en wat verder zag hij de korel trachten ook dezen velo te verkoopen. De Paepe greep hem bij de kraag, maar deze liet alles in brand en ging op de vlucht. De kerel kon niet meer gesnapt worden. Onkerzeele. De moord. De gemeente is nog altijd onder de grootste ontroering. Men kan zich geen gedacht maken van de wreedheid waarmede de ongelukkige Duchou afgemaakt wordt. De drie aangehoudenen zijn naar liet ge vang van Audenaerde gebracht. Wij verne men dat mijnwerkers aan 't vechten waren aan de deur der herberg te Onkerzele waar het parket zetelde n PLECHTIGE COMMUNIE.— Groote keus van neteldoek enallegeinaakte onderkleereh, voiles, ens-, voor meisjes, hemdekens, cols, noeuds, enz., voor jongens; kousen, hand schoenen, enz.. Zomerseizoen. Groot assortiment van sto ren en gotdijneji,witte en fantaisie manshem den op maat. Van de Sgpe/i-Scheltjens, 15, Lange Zoutslraat, Aalst. 641 Aalter. Doodslag. De werkman Vin cent, oud 34 jaar, ongehuwd, kwam Zondag avond in de herberg van Van Overstraeten, niet verre van do statie. Hij begon er te twisten en werd daarom aan de deur gezel. Razend kwaad daarom, verbrijzelde hij de ruiten. De baas, van eenige verbruikers ver gezeld, sprongen builen en de kerel kreeg eene goede rammeling. Vincent werd zoo erg toegetakeld dat hij ter plaats bleef liggen. Men droeg hem naar huis en Dinsdag avond is hij bezweken. Volgens de verklaring der geneesheeren, Mercy het geval niet zij steunde en zuchtte dikwijls in liaren slaap. Ilet door Jack met de lantaarn achtergelaten stukje kaars was weldra uitgebrand. Eene dikke duisternis om hulde nu de slapenden; er heerschte eene die pe stilte in het gewelf. De dag was nauwelijks aangebroken toen Harry, die zeer scherp van gehoor was, door een verwijderd gedruisch van voetstappén en stemmen gewekt werd. Het sqheen hem, toe, dat eenige menschen een zwaar voorwerp sleepten of droegen. Kort daarna hoorde hy eene ruwe, brom mende stem eenige brokken uit een drinklied uitbrullen Een postiljon en een dragonder Zaten samen bij den wijn Op eens grijnst bij het vuur, Op 't middernachtlijk uur Een spooksel. Wie staat daar zoo te kijken Vroegen beiden te gelijk Wenscht gy eens te drinken, Laat ons dan samen klinken. En daarmeê was het uit. Harry luisterde aandachtig toe en meende ds stem van hunnen gids te herkennen. Daar echter alles weder stil werd en het iu het ge welf nog te duister was om hieromtrent on derzoek te doen, durfde hij zich niet verwijde ren, temeer daar Mercy en Sim nog sliepen. Harry had zich in de stem evenwel niet ver gist. Jack had woord gehouden, hij was terug gekomen maar in welken toestand Wordt voortgezet

De Volksstem | 1912 | | pagina 2