Nog steeds bandieterijen De automobielzaak van Parijs NIEUWSBERICHTEN. Laffe aanranding JRME HARRY EN RIJKE |_ENA Een 70-jarige ouderling vermoord Ge moordpoging der Koningstraat Brutale schurkenstreek te Rekkem De Kempenaar de iSaste 2 ning afhankelijk gemaakt van eene vooraf- gaandelijke toelating en eindelijk lijsten van onverbeterlijke dronkaards wien het verbo den is dranken te schenken. Dit laatste wa pen bood onvolmaaktheden aan in dien zin dat talrijke geboycotte dronkaards gingen drinken buiten hun gebied en dat de werke lijke identiteit van een kalant soms moeilijk is vast te stellen. De overheid van Goeltingen heeft nu be sloten 15 verstokte dronkaards der stad te doen folografeeren en aan eiken herbergier der streek eene beeltenis van die onverbeter lijke!] te overhandigen. Engeland De Koolmijnenkrisis. De voorstellen der regeering. Op verzoek van M. Asquith, stemde de vertegenwoordigers der mijnwer kers en bazen erin toe zich Donderdagmor- gend te zijner beschikking te houden voor eene nieuwe raadpleging. Ziehier ongeveer de voorstellen, welke door M. Asquith aan de konferentie werden voorgelegd De regeering heeft de zekerheid verwor ven dat er gevallen zijn waarin, om oorzaken onafhankelijk van hun wil, de arbeiders van groote diepte onmogelijk een redelijk mini mumloon kunnen winnen dit minimumloon om het te regelen, hangt af vèn bijzondere omstandigheden, eigen aan elke streek. Door de vertegenwoordigers der mijnen werd aangestipt dat de regeering schikkin gen zou moeten nemen die zouden toelaten voorlaan op de naleving van gesloten over eenkomsten te rekenen en welke deze over eenkomsten verplichtend voor beide partijen zouden maken gedurende zekeren tijd. Onder al de afgevaardigden der mijnen heerscht er geenszins overeenstemming vooral deze van Schotland en 't land van Wallis luidden er geen vrede mede. Verleden Donderdag was de beslissende dag. Komt men tot geen overeenkomst, dan verwacht men zich aan een krachtdadige!) maatregel vanwege de regeering. De voorzitter van den bond der bazen uit het land van Wallis verklaart dat de bazen zich slechts aan den dwang zullen onder werpen om de voorstellen der regeering toe te passen. Rusland Sneeuwstorm. Op den weg van Kok- schelof naar Pelropawlowski is> een troep van 12 gevangenen met liet geleide door een sneeuwstorm overvallen. Twee soldaten zijn doodgevrozen, één gevangene is verdwenen. Clixna Joen-Sji-kai en de eed. De afgevaardig den der nationale vergadering van Nanking bobben aan Joean-Sji-Kaï door Soen-Jat- Sen ondorleekende l^opj^s. a^ijgehodei: van de dagorde'"Üer vergadering, Joeu-Sii-Kal foVde lijdelijk voorzitter kieze'nd' en liénj hartófijfk. aaiV'^èltOnd dén eed te 'Nanking Itj ''"leor.on, Joen-Sji-Kaï heeft beloofd zich nadir (Nanking te begeven, zoqdrq de .pjnstandil heden het zullen toelaten. £ij,o'o aanvaardiiiLj r beeft giQole;^ipeiiijkhg(}eu vereffend qu '/al [ieder oiver zijné goede trouw overtuigen, f. te Buysinghen. Een landbouwer met vuistslagen en voet stampen bijna gedood. De landbouwer Jozef De Vis, 4 1 jaar oud. ging gisteren namiddag op het gemeentehuis zijn nieuwgeboren opgeven. De gelukkige gebeurtenis bad den man in gce ie luim gebracht, en natuurlijk zette hij er eene goede pint op. Al de herbergen welke hij langs de baan ontmoette, bij don terug keer, trad hij binnen. Zoo vergat hij heel en al hoe laat het was. bij zooverre, dal hij zich rond 1 ure nog in eeno herberg bevond] Hij kreeg er twist met 7e Vervolg. f/e onverbeterlijke brandewijnnrinker had zich, spoedig na zijn vertrek uit zijn nacht verblijf, in een kroeg aan een groep werklie den aangesloten, die voornemens schenén te zijn om hun karig werkloon, waarop te huis hunne arme vrouwen en kinderen met honge- rigen maag wachten, te verdrinken. Zij kenden hem allen en hadden hem gaar de in hun gezelschap. Mijnheer Jack, zooafs zij hem noemden, mocht zooveel drinken als hij verkoos.Daarvoor vermaakte hij hun door zijne geestigheid, hield redevoeringen of zqng komieke liedjes, waarvan het refrein door al len mede gezongen werd. In dezen kring ge- "voelde Jack met.de lantaarn zich op zijn ge mak, hier vergat hij alle goede voornemens en afspraken, al zijne kommer en ellende,hier knaagde zijn geweten niet. Hy werd ten laat ste zoo dronken, dat hij zich niet meer bewo gen kon. Toen de woeste brassers optrokken wilden zij Jack in dien toestand niet aanzijn lot overlaten,zij droegen lie.m naar zijn nacht verblijf, dat hun bekend was, naar de Adelphi- ge wel ven. De beschonkeue had nog zooveel bewustzijn, dat hij een drinklied aan kon hef fen, daarna viel hij in eenen vasten slaap. Nu brak do dag aan, de schoone dag van het Kerstfeest 1 In de duistere, treurige ver blijfplaats onzer vorlatenon, was echter tus- schen een winternacht en een wintermorgen niet veel onderscheid. Omstreeks acht ure werden zij wakker ternauwernood konden den omtrek der muren en van den grond verscheidene andere verbruikers, deze ver lieten na eenige oogenblikken de herberg. Toen De Vis, eenige oogenblikken later zijnen weg voortzette, werd hij eensklaps door de andere personen geslagen en ge stampt. De woeste kerels hielden slechts op, toen hun slachtoffer geen teekén van leven meer gaf. Eene uur later, werd de ongelukkige ge vonden, door familieleden die achter hem op zoek waren. De man werd naar zijne woning overgebracht, waar men vastsleldo dat hij over heel het lichaam gewond en gekneusd werd. Daar zijn toestand gedurig verslechtte, werd hij naar het gasthuis van Hal overge bracht. Het parket is verwittigd en is reeds ter plaats geweest- De daders zijn gekend. In het Ardeensch dorpje Hupperdange werd de 70-jarige landbouwer, Lawrent Welter, die alleen eene afgelegene hoeve bewoonde, in zijn bed vermoord gevonden. Het waren de lieden, hij wie hij gewoon lijk te winkel ging. en verwonderd waren hein in verscheidene dagen niet gezien te hebben, die het lijk ontdekten. Een vreeselijke strijd moet tusschen den moordenaar en zijn slachtoffer plaats gehad hebben, want Welter was ondanks zijne jaren nog zeer kloek en al de benedenplaatsen zijn letterlijk met bloed besmeurd. De ongelukkige Welter was het hoofd letterlijk aan stukken geslagen. De schedel was geheel vermorzeld. In huis waren alle kassen opengebroken, en alles doorsnuffeld en op den grond ge worpen. Diefstal is ongetwijfeld de drijfveer der misdaad geweest, want het slachtoffer had den naam, eenig geld te bezitten. Men heeft niet het minste spoor der daders. TE ANTWERPEN. Dezer dagen heeft Mej. Daelman, de meid van de Z. E. II. Van Camp, de kliniek verla ten. De wonden aan den schedel genezen goed, maar het slachtoffer van Piéraerd lijdt nog altijd aan pijn in het hoofd. De plichtigeis sinds zijne bekentenis gansch Leneergeslagcn. Hij verklaarde aan den heer onderzoeksrechter Stevaert, dat het tenge volge eener langdurige ziekte zijner vrouw is, dat hij in zulken grooten nood verkeerde. Weenende, vroeg hij om in tegenwoordig heid vaiidëh aalmoezenier en he^achrpffe ^gesteld te wojrdon, om hurt vergiii'éni&'fövtj zijne quveldaajdfe vragen. ypu T i i ^8f Woensdag nacht werd de Si-jarïgo Wedu we Vermotte, wonende nabij de Groote Plaats, te Rekkem, in haar bed overvallen door drie kerels met zwart gemaakt gelaat. De vrouw schielijk uit haren slaap ge wekt, riep om hulp, waarop een der kerels zegde dat zij .niet moest hang zijn, dat zij onkel haar geld zochten. Daarna wierp hij de dekens van het bed over het hoofd der arme Ouderling© en de schurken doorzochten heel het huis. Zij voiidon echter niets en dwongen ten slotte de vrouw, haar geld af le geven anders moest zij sterven. Meer dood dan lovend, gaf zij een doosje waarin eene som van 15 fr. verborgen was en waarmede de schurken vertrokken. Het slachtoffer heeft geen enkel der aan randers erkend. zien slechts een zwak schemerlicht drong in het gewelf door. Uit de verte klonk hun het gelui der klok ken als een echo in de ooren zij waren koud en hongerig en pijnlijk van hunne harde leger steden. Ilarry stelde voor dit akelig verblijf spoedig te verlaten. Het is dag, vervolgde hij, wij moéten ons wasschen én kammen ik heb nog een stuk je ?èep en eenen kam in mijnen.zak. Daarna zullen wij samen naar de kerk gaan en God om hulp bidden. -— Zonder nog iets geëten te hebben .vroeg Sim op klagenden toon ik heb zulk eenen hortger i Wees gerust, beste Sim, antwoordde Mercy vroolijk, gij zult wat te eten hebben al is het dan ook weinig. Ik vond toevallig een vierpencestuk in mijnen zakin 't eerst wist ik niet hoe ik daaraan kwam, maar ik herin nerde mij dat ik het reeds lang had. Er is een gat in, dat beduidt geluk. Wij kunnen er ten minste een kop thee en een stuk brood voob krijgen. Toen zij bijna den uitgang der gewelven be reikt hadden, hoorden zij iemand snorken; kort nadien stiet Harry, die voorop ging, met zijnen voet tegen een menschelijk lichaam het was Jack met de lantaarn die hier zijn roes uitsliep, Sim en Mercy verschrokken, zij dachten dat er oen doode lag, Harry stelde 'hen gerust. Ik heb vergeten u te zeggen, dat ik den dronkaard reeds voor een paar uren terug heb hooren komen-. Zijne kamaraden hebben hein hier gebracht, echter r bleu zij hem wel op eene bètercplaats kunnen leggen, waar hij geen gevaar loopt door menseken of door de ezels vertreden te worden. Kom aan,Mercy en Sim, help mij om hem naar onze slaapplaats DE VOLKSSTEM De auto teruggevonden Terwijl men te Brussel meende den be- ruchten automobiel met de bandieten don Vlaamschen steenweg te hebben zien oprijden terwijl men te Aalst en omliggende allo voorzorgen genomen had, om de vluchtende moordenaars te vangen, was de automobiel i'eeds gevonden te Saint Ouen. De schurken er geen weg mede wetende, hadden hem dood eenvoudig met naphle en petrool begoten en daarna het vuur aange stoken. Zij lieten dus den automobiel na en vluchtte naar Parijs. De weg door de bandieten gevolgd De Parijzerveiligheidspolicie is overtuigd, dat de bende een slag had bereid te Alais. (Departement Gard). Zij zouden er ook een inkasseerder uitplun deren en moesten dus Dinsdag avond met een automobiel uit Parijs kannen vertrekken. Do auto werd dus gestolen te Saint Maudé ten nadeele van M. Buisson. De schurken reden er mede naar Parijs' én brachten er een bezoek aan hunne medeplichtigen Dicudonné en De Boe. Daarna vertrokken zij naar het Zuiden en 't is toen zij voorhij de Latfarusstatic reden, dat zij daar verscheidene personen omver wierpen en door den agent Garnier toege roepen werden te stoppen. Hot is alsdan dat de ongelukkige vermoord werd. De bandieten reden naaf Montereau, lie ten er den auto door ecu mecanicien herstel len en keerden dan terug naar Ponloise, waar zij rond 2 uren poogden in de bureelen te dringen. Deze verraste hen en loste verschei dene revolverschoten. 1 De kerels scholen terug en namen de vlucht in de gestolen automobiel. Rond 6 ure 's morgends werd de brandende auto gevonden te Sl Ouen. De aangehoudenen. De Boe en Dieudonnée! werden door de ooggetuigen niet herkend, als hebbende deel gemaakt van de bepde, die den agent Garnier doodde. Integendeel hebben ver scheidene personen het vermoeden uitge drukt, dat zij aan den aanslag der Ordener- slraat zouden deel genomen,hebben. Brussel. Door gene plank getroffen. De koliiehuisbediende, Louis Muller, wo nende Sint-Michiolstraat; werd Woensdag avond aldaar op het hoofd getroffen door eene zware plank, van eenp stelling gevallen. Hij werd gevaarlijk gewond aan den schedel en vebloqr veel bloed. ,Men bracht den ge» kwetste naar het Sint-Japsgasjliuis over. IJaUche 'pijffrwkslttfkften. Sedprt eenige dagen geeft men in de magazijnen] van Brussol en in dp voorsteden^ val^chó vijffrankstukken in 'betaling, met het zinnej bécld der Pbansche RepnMrek'en het jaartal 1879. Het pébliek \Vpze dés op zijne hoèdèj Het is bewezen, dat de geneesheer niets meer te doen heeft in de fumiliën waar de purgeerende Walthéry gebruikt wordt vol gens de voorschriften wélke hij iedere doos gevoegd zijn. 1 fr. ovorall 551 Laffe aanslagen.. Terwijl M. Flé- vet, postbediende, Zes Penningenstraat, zich Woensdag morgend op zrjrte kamer opschikte weerklonken huiten twéé vuurschoten. De kogels vlogen door het venster en snorden voorbij zijne ooren. Een derzelfde drong in het hout van den lavabo, de andere, in den muur tegen welke het meübel stond. Denzelf den avond, rond 6 uur, werd een derde schot door het venster van M.r F léve t gelost, als hij zich in zijne kamer bevond. De policie opende een onderzoek. Diefte in een hotel. -1- Tijdens de af wezigheid van Mev. D..<, eene Engelsche te dragen.Al draagt hij eerié leelijke ondeugd in zich, zoo heeft hij oen géed hart, dat heeft hij ons gister bewezen. Huiverende namen zij hunnen vroegeren gids op. Hij ronkte en zong in zijnen slaap het begin van een latijnsch drinklied Nunc tem pus est bibendum (het is na tijd om te drin ken). Hij opende echter de oogen niet weer. Met groote moeit» - roegen zijhunnen zwa- ren last naar eene betere legerstede, legden het hoofd en het bovenlijf wat hooger en lie ten hem toen aan zijn lot over. Ik wenschte dat ik hem helpen kon zeide Harry. Als de arme man in het midden van dezen feestdag wakker woydt, zal hij zich we der zoo ongelukkig gevoelen als dit dezen nacht het geval was, hij zal dan opnieuw zijn handschrift missen, dat hem eenig geld aan brengen zou. Ik hoop dat hij gerust slape en dat God hem uit de ellende helpe. Komt, laat ons nu dit treurig oord verlaten. Zij gingen naar den oever der Theems en maakten daar op de oorspronkelijkste manier der wereld hun toiletdaarna zochten zij een kraamke waar thee en brood te krijgen was. De jeugd bemint stoffelijk genot.Het zal geeü onzer lezers verwonderen, dat de kleine Sim, die nooit gebrek gekend had en in weelde op gevoed was, onophoudelijk aan zijnen vroege ren welstand terugdacht cn zijnen broeder door zijne klaagliederen over hunnen ellemli- gen toestand kwelde. Tijdens het vorige Kerstfeest waren zij nog zoo gelukkig. De stem hunner moeder wekte hun toen in hun ne warme, donzige bedden t om hen voor het heerlijke ontbijt te roepen. Toen de klok der Ashbrookschc kerk geluid had, kleedden zij zich aan om naar de kerk té gaan hunne waardige grootmoeder, in zwarte zijde ge kleed, had, hun den zegen wenscheude, hun dame. afgestapt in een hotel der Koning plaats, zijn dieven in haro kamers gedrongen en hebben er de hand gelegd op een gouden hoidogie met ketting eener waarde van 800 fr. Men heeft geen spoor der dieven. Tramongeval. Jozef Feyaerts, schil der, wonende Antwerpsclien Steenweg, werd Woensdag avond op de Kruidtuinlaan door een tramrijtuig omgeworpen en eenige meters ver voortgesleept. Hij werd zwaar gewond, in het St-Jansgastliuis gedragen, waar zijn toestand als hopeloos beoordeeld wordt. Kuisch rond de Noordstatie. In den nacht van Woensdag tot Donderdag, ronu 4 ure, viel de policie binnen in verscheidene verscheidene verdachte huizen ronddeNoord-1 statie van Brussel en ging er over tot een tiental aanhoudingen. Vier dezer werden be houden het waren Franschen, die hier leef den van wat vrouwen van licht© zeden voor hen wonnen. Wat ge moet weten. De zenuwachtige, zwakke of gevoelige personen, kunnen het. gebruik van koflïe uitstaan, dank de helft bijvoeging van de Bilterpeeën der Trap pisten Vincart. Dezen die hem zuiver ge bruiken bevinden er zich nog beter mede. 1500 I Sint-Gillis. Uit het derde verdiep ge vallen. Donderdag morgend, was Mev. C. Carème] echlgenoote Laruelle, die op het derde verdiep van een huis van den Steenweg van Vorst woont, lijnwaad op ijzerdraden uit het raam aan het hangen, toen zij het even wicht verloor en in de diepte viel, door een veranda, en dan op den koer stortte. Erg gewond aan het hoofd en over gansch het lichaam, werd de ongelukkige naar het gast huis van Sint-Gillis gebracht. Haar toestand is zeer erg. Zij is 53 jaar oud en moeder vau verscheidene kinderen. PLECHTIGE COMMUNIE. De schoon ste stoffen voor jongens en meisjes, bijVan den Bergh-Jouret, Korte Zoutstraat, 44, Aalst. Cureghem. Valsche bankbriefjes. De politie van Curegliem-Anderlecht heeft naar al de commissariaten in den Brussol- schen omtrek de persoonsbeschrijving gezon den van een kerel, oud 30 tot 35 jaar, zwaarlijvig, slechts Nederlandsch sprekend, die in koffiehuizen en magazijnen van Cure ghem. valsche Hollandsche bankbriefjes heeft uitgegeven. De schurk wordt naarstig opge zocht. Ukkel. Erg verbrand. Donderdag morgend kwain mad. B.., 22 jaar oud, wo nende Waterlooschen steenweg, voorbij een open vuur, toen hare kleeren opeens vuur vatteden. Verschrikt liep de jonge vrouw naar het gelijkvloers, waar eene apoteek ingericht is. en een bediend© erin gelukte, niet evenwel, zonder zich zelf nogal erg te verbranden,-de vlammen uit te dooven. Mad. B.., was reeds erg verbrand over gansch'bet lichaam, dbcK harepiwonden stellen geenszins l)aar le-ven in, gevgar. Banque Centrale Gantoise, Naaml. Maat. H-uring Braïxdkoffers lO'Hrs. 's jaafs. Zie annonce. 1 ,b Schaarbeek.Overleden.De werkman, Alfons Denayer, van Overyssche, die in het opbouw zijnde telefoonhotel der Olmstraat een ijzeren" balk op" liet hoofd kreeg, is Woensdag in het gasthuis overleden. De aardewerker, Englebert Van Slur- beek, 23 jaar oud, wonende te Assche, die Dinsdag morgend op de werken derLamber- montlaan onder een wagon aarde bedolven en naar het gasthnis overgebracht werd, is er Donderdag morgend o\erleden. Men had hem het linkerbeen moeten afzeilen. Laken. Onrustwekkende verdwijning Een dertienjarig meisje, Marie Glaes, wier ouders te Esschen (Antwerpen) wonen, was eenige dagen komen doorbrengen bij familie in de Jacobs-Fontainestraat te Laken. Dinsdag morgend ging het meisje eene wan de wangen gestreeld menig arm kind zag hun met verlangenden blik na,toen zij in hun ne nieuwe kleederen naar do dorpskerk gin gen. Niemand, zij zeiven niet, had het kun nen denken.dat zij bij hetvolgende Kerstfeest zonder grootmoeder moeder, vader of vriend, zelfs zonder huisvesting zouden zijn. Hun eenige rijkdom was het vierpencestuk van Mercy. Zij gingen daarmede naar een koffie- of theeltraamke dat op eenen wagen aan den hoek der straat stond. Vier groote tinnen ketéls, ieder van vier kannen inhoud, stonden boven den homeöpatisch verdunden drank boven eenen rooster met gloeiende ko len, dien Ruw en Gereed, '(den bijnaam van den verkooper, daarbij zeer ruw van wezen was en altijd wilde dat men het geld gereed hield) voor koffie en thee verkocht. Ook was daar boter, brood en koek te koop. Eene pint thee kostte een penny. Onze vrienden konden ieder slechts eene halve pint nemen; er bleef hun nu nog twee en half penny voor brood en koek over. Mercy kon zich niet onthouden om aanmer king te maken op den thee, zij vond dat het meer op een aftreksel vau stroo dan wel van thee geleek. Die geheele ketel is nog geen penny waard,zegde zij, hetgeen evenwel door Ruw en Gereed zoo onvriendelijk opgenomen werd, dat hij haar eenen vloed van scheld woorden op den hoop toe gaf? Harry en Sim nuttigden hun schraal ont bijt, dat slechts weinig voedzame bestand- deelen bevatte, met een opgeruimd gemoed. Het had hun verwarmd en verkwiktz(j gin gen nu met god vruchtigen ernst naar de St- i^artmiisketk- KE&STMORGEND IN DE KERK. De kerk was feestelijk opgesierd. De s«hoone blanke pilaren waren met bloemkransen om- 2 MAART "1912 deling doen in de buurt en sinds dien heeft men haar niet meer gezien. Alle opsporingen om haar terug te vinden, zijn tot nu toe vruchtelooos gebleven. Men vreest dat het meisje, die zeer groot is voor haren ouder dom en niets anders dan vlaamsch spreekt, in eene hinderlaag gelokt is. Vraagt den fijnen elixir - De Kenner Iiec is de goedkoopste. Anderlecht. Brand. Donderdag na middag, rond twee ure, ontstond brand in de woning van Mad. Terlinden, naaister, Kli- niekslraat. Deze was uitgegaan om eenkliënte te bezoeken. Vijf minuten later nam de bij zonderste huurster, Mad. Vermeulen, eon brandreuk waar. in hare woning. Zij snelde naar boven en stelde vast. dat de kamer van Mad. Terlinden, in laaie vlam stond. De pompiers, die bij het eerste noodsein toesnel den, vielen liet vernielend element dapper aan en na drie kwaart uurs werken, was alle gevaar geweken. Al wat de kamer bevatte, is de prooi der vlammen geworden. De schade is aanzienlijk. Men weet niet hoe de brand ontstaan is. Elsene. Dievegge geknipt. De echt- genooten Swaels hadden over drie weken eene nieuwe werkvrouw aangenomen, wier naam zij niet kenden en die denzelfden dag verdween, na uit hunne slaapkamer een kasje gestolen le hebben, voor 600 frank juweelen inhoudende. Woensdag rond den avond, ont moette M- Swaels, zoon de dievegge op de Troonplaals en deed ze aanhouden. Zij werd naar liet policiebureel geleid en bekende er den diefstal. De juweelen had zij verpand in den Berg van Bermhertigheid. Men heeft baar ter beschikking van het gerecht opge sloten. PLECHTIGE COMMUNIE.— Groote keus van neteldoek en alle gemaakte onderkleeren, voiles, enz., voor meisjes, hemdekens, cols, nceuds, enz., voor jongens; kousen, hand schoenen, enz.. Zomerseizoen. Groot assortiment van sto ren en gordijnen,witte en fantaisie manshem den op maat. Van de Sgpen-Scheltjens, 15, Lange Zoutstraat, Aalst. 641 Ham me. Paard op hol. "Vrijdag morgend rond 10 1/2 ure, is een paard ge spannen in eene petroolkar, toebehoorende aan Ilonoré Coppieters, alhier op het Markt plein op hol gegaan. De eigenaar sprong naar den kop van het woeste dier, doch viel onder de wielen. Hij bleef niet eene gapende wonde aan bet hoofd en erg gekwetst over gansch het lichaam ten gronde liggen. Een apotheker diende hem de eerste zorgen toe, waarna het slachtoffer naar zijne woning overgebracht werd. Zijn toestand is zeer erg. Gent. —t. Lijk opgetrokkenGis term or- gend heeft men aau den Kleinen Dok het lijk opgetrokken van een manspersoon, dit reeds in vergevorderden staat yan pqt^ijiiding verkeerde. Het lijk werd naar het hospitaal overgebracht.,waar het herkend'werd voor dat Van den geriaamden Jozef Laurra? Chris tiansen, geboren op 24 December' 1887 te Larid'et (Dénèmarken), derde stoker aan boord van een schip, varende op Amerika en Afrika. De ongelukkige, wiens vaartuig aan den Kleinen Dok lag, was in den nacht van den 4 Januari laatsistleden op dek gegaan ten einde aan eene natuurlijke behoefte te vol doen. Hij viel in het water en verdronk. Dieften.In den nacht van Woensdag tot Donderdag hebben onbekende schelmen bij den heer Alfred Adams, Brabantdam, twee ruiten van het winkelraam uitgeslagen, en een heelo massa koorden, singels en bor stels, die er uitgestald lagen, gestolen. Het ontvreemde beloopt tot een bedrag van onge veer 100 fr. Denzelfden nacht hebben schurken, wel licht dezelfde als bij voorgaande diefte, een hoek der 1 centimeter dikke spiegelruit uit wonden, de muren en verdere gedeelten der kerk, waar dit kon geschieden, waren met groen, bloemen en dennentakken behangen; de pilaren waren bovenden met festoenen on derling verbonden. Onopgemerkt slopen onze vrienden door de talrijke, welgekleede vergadering naar eeni ge ledige plaatsen. Mercy hield hare oogen te- nedergeslagen; zij was in eene bedrukte stem ming, met schaamte moest zij zich zeiven be kennen, dat zij, zoolang zij in Londen was,nog niet ter kerk geweest was. Sim staarde met gevouwen handen stil voor zich heen. Toen de aanwezigen bij bet loflied van hun nen stoel opstonden, wierp Harry eenschuch- teren blik naar boven. Vooraan op de eerste gaanderij zag hij het gelaat en de gestalte der jonge dame, die hem den vorigen dag het pak je van den heer met den zwarten suorrebaard aan den juwelierswinkel gegeven had.Zij was deftig en smaakvol gekleed. Hare lange gou- don haarlokken staken zonderliDg af bij hare fluweelen purperkleurige hoed en mantel. Witte neerhangendeveeren gaven haareenigs- zins majestueus aanzien. Naast haar stond die onafscheidbare dikke dame, hare tante, zeer opvallend gekleed,in scharlaken roodfluweel; hare houding en gebaren trokken tot zelfs de aandacht onder het gebed. Hareijdelheid lok te veler blikken, en toch durfde deze dame zich beklagen dat de jonge heeren haar met hunne blikken vervolgden Boveudien zag Harry, een oud lieer, wiens gelaatstrekken duidelijk verrieden, dat hij tot den handelsstand behoorde; echter kon men bij aandachtige beséhiouwing zekere trekken die mcnschlievendheid aanduiden, niet mis sen. Hij was eenvoudig en uiterst zindelijk ge kleed. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2