BUITENLAND. De stoutmoedige bandieterij te Parijs. NIEUWSBERICHTEN. Ongehoorde bandieterij te Elsene flRME HARRY EN jJiJKE |_ENA Nieuws uit ECongo ƒƒƒƒ- Spiegelfalmek A. L. MEYVAERT 't Wit Stoopke van Jacques Neels 2 DE VOLKSSTEM verwijderd weiden, liad er nog geene zitting plaats gehad. De kartellisten hebben geweldig de twee 'liberalen, die uit de liberale vereeniging ge sloten zijn, aangevallen, en de liberale bur gemeester, M. Moreau moest verscheidene .malen de zitting schorsen. De zitting werd ten slotte geheven, nadat de katholieke schepene gezegd had Wat mij betreft, ik vrees niemand, mijne handen zijn zuiver en mijn geweten ook Djb uitgang was zeer woelig. Men blies op een klaroen en op de gemeenteplaata richt ten drie socialisten het woord tot de menigte. Daarna werden de socialisten in stoet naar het volkshuis geleid. Aan de woning der afgescheurde liberalen werden betoogingen gehouden. Policie, pompiers en gendarmen waren echter op post en geene botsingen hadden plaats. Woensdag avond heeft eene vergadering plaats gehad van de katholieke vereeniging in hel lokaal Patna. M. Wauwermans zat voor. De kandidaten vóór den arrondisse mentspoll, van liet kanton moesten voorge dragen worden. De volgende kandidaturen werden uitgeroepen Voor den Senaat MM. Braun, Mesens, Dupret, Dubosl. Uittredende senators, Prins Pieler do Caraman-Chimay,Orban de Xivry, Arm. Simon, Day en Simoens. Voor de Kanier MM. De Lantsheere, Wauwermans, Colfs, uittredende volksver tegenwoordigers Em. De Winde, zoon, Brifaut, Dr Borginon, graaf de Grunne, Leon Delacroix. Forrieren Duplat. De kan didaten voor don buiten, moeten door do wcdcrzijdsche kantons aangeduid worden. M. Catulerlier, een liberale kandidaat, die in den Poll van den liberalen Bond,van kant gezel werd. protesteert in de Soir tegen de officieele kandidatuur, welke door zeker Brusselsch invloedhebbend heerschap heel de Brusselsche afgevaardiging wil doen voorstellen. Zoo zijn al de kandidaten der liberalo lijst advokaten. Er is geen enkel vertegenwoordiger van handel of nijver heid. Deden de kleine gemeenteparlementen deze week nog al van zie li spréken, in de Kamer was alles kalm. Men gaat er voort met de bespreking der begrooling van Nij verheid en Arbeid, en ondanks er nog ver scheidene sprekers ingeschreven zijn, hoopt men toch gedaan te krijgen legen Woensdag avond. Al de socialistische afgevaardigden van buiten Brussel hebben redevoeringen willen lezen, doch zulks liet de Kamer heel en al onverschillig. Alleen op de redevoering van gezel Gamiel Huysmaus, werd door M.M. Verhaeghen en Wauwèrmans geant woord, maar buiten dat was alles zoo kalm als het maar eenigzins kon zijn. Koukj». Een rijtuig door bandieten aangerand Een der misdadigers gekwetst De Solboschplaats te Elsene was Vrijdag morgend het tooneel eener stoutmoedige ban dietendaad. Vior maanden geleden, stelde M. Begault, welke met zijne familio eene villa der Derbylaan bewoont, vast dat zijno twee houden hem tijdens den nacht waren ontstolen geworden. Na verscheidene dagen keerden do beide dieren terug. Vier of vijf weken geleden kreeg M. Begault per post een dreigbrief door welke men van hem eischte, ouder doodsbedreigingen, aan den voet van een boom op het grondgebied van Ukkel eene som van 500 frank te leggen. De policie werd verwittigd, men zat op loer, maar de schrijvers van den brief konden niet worden aangehouden. 8C Vervolg. Torwijl Harry deze waarnemingen deed, trok Mercy, die op eenigen afstand van hem ond,zyne aandacht door hare ongerustigheid en afgetrokkenheid. Hij Volgde do richting Larer blikken en zag bij een der pilaren van het schip der kerk eeneu jongeling met ee nen grooten baard,gekleed in eenen grauwen jas met blinkende knoppen, die haar dikwijls toeknikte en wenkte. Het was de hulsknecht uit het door Mercy ontvluchte logement. Dit onbehoorlijk gedrag van het meisje zou den op zedelyke punten zeer gevoeligen Harry geweldig gehinderd hebben,zoo zijne opmerk zaamheid in deze oogenblikkeu niet door eene andere verschijning afgetrokken was. Naast den ouden heer, die bij de dames op de eerste gaanderij scheen te behooren, zag hij een meisje van tien of elf jaren, rijk doch eenigzins eigenaardig gekleed, van opvallen de schoonheid. Zy zag er algemeen uit als een volmaakt gelukskind of eeue mode plaat voor Harry was het echter de verschij ning van een eDgcl, waaraan zijne blikken als 't ware door eene tooverkracht gebonden werden, zoodat hij ze bijna niet van haar af wenden kon. Hy verbeeldde zich dat het een droom was, toen hij de blikken van dit schoo- ne kind op hem en zijnen broeder met eeue .levendige belangstelling zag rusten, en altyd op hen lerugkeeren wanneer zij voor een oo- genblik een andere richting genomen hadden. Hare trekken verrieden eer zelfstandigheid boven hare jaren,die scheen te bewijzen dat Vrijdag morgend, rond 21/2 ure, keerde M. Begault met vrouw en dochterken in huurrijtuig, geleid door Jozef Evenepoel, in dienst van den huurrijtuighouder M. Soenens te Ten-Bosch, terug. Toen het gespan de Solboschplaats over reed, sprongen vijf bandieten van achter een muur. Terwijl een het paard vasthield, poog de een tweede den voerman van het rijtuig te rukken. De andere drie eischten van M. Begault en familie al wat zij bezaten. De koetsiersloeg toen een der bandieten met een stuk ijzer op het hoofd en de schelm werd gekwetst, terwijl op 't geroep de andere misdadigers op de vlucht gingen. De policie werd verwittigd, doch van de schelmen werd geen spoor meer gevonden. Het vergaan eener sloep op den Kongostroom Overlijdens Uit een brief van den E. P. De Vos, mis- sionnaris der Sociëteit Jezus, nemen wij het volgende Een verschrikkelijk ongeluk komt zich voor te doen op den Congo aan de samen vloeiing van den stroom en de Bluck-Rivier is opgericht de American Congo Company»; de bestuurder M. Delforge, vergezeld van M. Black en een aantal zwarten, hadden op een zeilboot plaats genomen, die door een rukwind omgeslagen werd. Allen verdwenen in de diepte. Op de plaats der ramp is de stroom meer dan 1200 meters breed en 7 tol 8 meters diep. Tot nu toe is geen enkel lijk opgevischt. Het is zeer waarschijnlijk dat de kroko dillen, die op die plaats zeer talrijk zijn, de ongelukldgen zullen verslonden hebben. Dezen morgend werd ik aan boord ge roepen van den stoomer Princesse Clémen tine een der passagiers, komende van Lusambo, was stervend. De stoomer, zijne reis moetende voortzetten,zoo stierf de zieke, M. Eugeen Danneels, van Gent, te Bandudu. Hij was bijzondere landmeter Lusambo. Ge boren te Gent, was hij den broeder van kapi tein Danneels. Zijne familie woonde thans te Antwerpen. De lijkplochtighedcn waren zeer eenvou dig doch indrukwekkend. Vier blanken, een peloton soldaten en eene groep zwarte arbeiders waren aanwe zig. Do ongelukkige was nauwelijks twee maand geleden in Kongo teruggekeerd M. Eugeen Danneels, deed thans zijn derde termijn uit in Kongo. Zacht van inborst, kloekmoedig en over tuigd vaderlander en kristene, werd hij in Kongo zoowel door zwarten als blanken be mind. Dat bet mij hier toegelaten, weze, aan een gewezen schoolmakker eenlaatsten groet te stufcen. ^umep iiétiLau wij firnze' studiën, gedaan, samen onze examens ondergaan, om slechts te scheiden, daar waar onze loopba nen uiteenliepen. Rust zacht, vriend Eugeen,,'gij hebt uwé taak manmoedig volbracht.L. H. M. Boutelier, kapitein van den stoomer j3tad Aalst is te Luna overleden. Frankrij k. Stoutmoedige aanranding. Donderdag morgend, ten 11 ure, kwam M. Pittard. fa- briekant te Nantcs, uit den Comptoir d'Es- compte aldaar, waar hij 6,300 frank ge trokken had. Hij begaf zich in een naburig huis, waar hij een bouwmeester moest spre ken, toen hij op den trap een jongeling, ont moette, die hem een kaartje overhandigde. Terwijl M. Pittard het las, wierp de onbe kende hem een pak vuilnis in 't gelaat ontroofde den fabriekant de 6.300 fr. on nam de vlucht, zij in eene verhouding leefde welke zij tracht te te beheerschen en waarin zy, volgens haar uiterlijk te oordeelen, voor een groot gedeel te geslaagd was. De godsdienstoefening was geëindigd, De verzamelde menigte drong nu in eene bonte massa naar de uitgangen der kerk. Slechts enkele groepen bleven wachten tot het grootste gedrang voorbij was. Toen Harry en Sim de kerkdeur bereikt hadden misten zy Mercy.Harry's aandacht was te veel van Mer cy afgetrokken, om zich over hare verdwij ning nog te verontrusten hij had haar dien morgend met veel moeite overgehaald om eerst naar de kerk te gaan, alvorens hare za- lceu in orde te brengen, hetgeen zij voorgaf te willen doen. Hij zocht nu de kleine schoone, die zulk eenen diepen indruk op hem gemaakt had. Op dit oogenblik naderden,onder vele ande ren, de beide dames der eerste gaanderij, met den ouden heer en de jonge schoone. Laastge- noemde trok hare prachtige pels koket bijeen, verschikte de banden van haren hoed een wei nig en zag toen als by toeval naar Harry, die eerbiedig op zijde ging. Een zacht i\>od overtrok de wangen van het lieve meisje, zij maakte eene beweging als of zij naar Harry toe wilde gaan, zoo het scheen, om hem een goed woord toe te voegen. Het bleef echter by die beweging. De arme knaap kreeg alleen eenen hartelijken blik van haar, daarna ging zij naast de ouderedame, die het oog op haar scheen te houden, voort. Er stonden eene menigte koetsen voor de kerk, om dé voorname bezoekers al' te halen, bij wie het als het ware eene mode is gewor den niet te voet naar de kerk te gaan, zelfs al wonen zy slechts op vijf minuteu afstauds. Er verliep eenigen tijd eer die koetsen beurtelings Engeland. Bommen in luchtschepen. In het La gerhuis werd in verband met de verschillende geruchten, dat er in den laalsten lijd over deze zaak liepen, gevraagd, of er inderdaad reeds pogingen waren aangewend om het werpen van bommen uit luchtschepen en vliegmachienes in tijd van oorlog te verbie den en of de afgevaardigden naar de eerst komende Haagsclie conferentie opdracht zou den krijgen de kwestie ter sprake te brengen. De onder-sekretaris van Buitenlandsche Zaken, Acland, zeide dat de regeering zeker in overweging zou nemen, welke instructies er in dezè' aan de afgevaardigden ter Haag- sche conferentie in 1913 zouden kunnen ge geven worden. Veel zegt deze verklaring nog wel niet, maar het is ten minste iets. Italië. Studenten onlusten. De studenten van Napels hebben Woensdag ernstige onlusten veroorzaakt, waarbij verscheidene policie- agenten en studenten werden gewond. De ontstemming der studenten was ontstaan, door een weigering der r geering om hun verzoek in te willigen betreffende de exa mens, die de volgende maand zullen gehou den worden. De studenten drongen 's mor gens de universiteit binnen en verhinderden de professoren met de léssen voort te gaan. Zij vernielden de vensters en de meubelen en vielen de policie aan, die tusschenbeide wilde komen. De orde werd niet hersteld, voor dat verscheidene studenten en policieagenten ge wond waren. China 2000 muitende soldaten te Peking. Ongeveer 2000 soldaten van Joean-Sji-Kaï kwamen in opstand, losten vuurschoten in de straten en staken verscheidene huizen in brand. Honderden magazijnen werden ge plunderd. De soldaten verklaarden dat ze, geen soldij hebbend-ontvangen, verplicht zijn geweest te plunderen. De opstand duurde voort een gedeelte van den nacht. Toen verlieten de soldaten met hun buit de stad.. De branden duurden toen in verscheidene wijken voort. Een ultimatum. -— De bladen deelen een telegram mede uit Nanking, zeggende dat China een ultimatum gaat zenden naar den Haag, naar aanleiding van de brutale han delwijze der Hollandsclie politie van Soera- baya, tegenover de Chineezen. De politie schoot op de Gelen en kwetste er een groot aantal. Zoo China binnen een week geen voldoen de antwoord krijgt, zal de Hollandsche han del geboycotteeid worden. i -<■) Men schrijft d'é Chinéèsché' regeering ook het inzicht toe Streng op "të trédeif tegen Portugal naar aanleiding over de -toestanden op Macao. De aanvaller van den inkasseerder Gahy herkend. De aangehoudene Djeudonné, werd Vrij dag gekonfronteerd met verscheidene perso nen, die getuigen gaweest waren van den aanslag op den inkasseerder Gaby gepleegd, in de Ordenerslraat, te Parijs. Men stelde hem eerst tegenover M. Pee mans, ook een bediende der bank, die Gaby vergezelde den dag der aanranding. Deze herkende in Dieudonné onmiddelijk den ke rel die op Gaby geschoten had. Een andere persoon, die ook ooggetuige geweest was, M. Tabac, herkende hem ook voorkwamen hierdoor worden verschillen de groepen aan den ingangder kerk opgehou den. Onder deze merkte Harry den jongen heer op, die hem den halvon souverein gegeven had. Hij was, evenals den vorigen dag, zeer netjes gekleed men kon het hem aanzien dat hij behagen wilde, en dat het bewustzijn van zijn goed uiterlijk hem hierin niet weinig stijf de. Hij wist behendig achter den rug der dikke dame met hare argusooren, zijne aangebedene te naderen, waarin deze hem zooveel mogelijk te gemoet kwam. Het gelukte hem even hare hand en haar eenige woorden toe te spre ken. Wanneer zie ik u weder fluisterde zij, terwijl eene windvlaag hare lokken zoo nabij het gezicht van haren aanbidder voerde, dat hij in verzoeking kwam er eonen kus op te drukken. Morgen' antwoordde hij. Ik geloof dat die jongen,die mij uwe beeltenis bracht wak ker is en dat men hem kan vertrouwen. Die jongen schijnt overal te zijn, zie,daar staat hij weer. Vergeet niet my te schrijven, Edmund Ik ben vol onrust en verlangen. Lieve engel, is het met mij anders ge steld Verlaat u op mij, vaarwel Hij drukte haar nogmaals de hand en ver wijderde zich. Terwyl hij zijne handschoenen weder aantrok, passeerde hij Harry. Morgen, mijn jongen, heden niet, zegde hij met een strak gelaat en ging voort eer Harry hem iets antwoorden kon. De koets zijner dame kwam voor. De dik ke, statige dame steeg eerst in. Blanche volg de haar; zij kon echter riet nalaten nogmaals liare oogen de richting, waarin iiaar mihnaar zonder aarzelen, als den kerel die de eerste revolverschoten gelost had. M. Gaby die thans in het Zuiden van Frankrijk verblijft tot hij geheel hersteld is, zal naar Parijs teruggeroepen worden, om er in tegenwoordigheid van Dieudonné ge steld te worden. Integendeel is er niemand die in iets De Boe herkende. Dezes familie woont nog in eene Brussel sche voorstad. Daar weigert men aan de mo gelijkheid der medeplichtigheid van De Boe te gelooven. Alleen bekent men, dat De Boe, de anarchistische gedachten aankleefde. Het onderzoek wordt voortgezet. Men heeft nog geen spoor van de moorde naars van den policieagent Garnier. Brussel. Schielijk gestorven. Eene Engelsche dame, Mev. Walers, 52 jaar oud, was met hare dochter afgestapt in een.hotel op de Grondwetplaats. Donderdag avond zakte zij ineen op den drempel van het hotel en was dood. Een dokter kon slechts het overlijden vaststellen. De dame bezweek aan eene hartkwaal. Haar man, te Southampton verblijvende, werd per telegraaf verwittigd. Al wie slecht slaapt, is niet wel gezind en kan niet goed werken. Slechte slaap ontwekt zenuwziekten van allen aard. Geneest u met de Dormapoeders van Dr. Goddé, die goeden en verkwikkenden slaap verwekken. 1,55 fr. in zegels aan Apoth. GoelstAnhcerpsche Kassei, 151Brussel en overal. 548. St-Pieters-Leeuw. Kind verdronken. Vrijdag morgend viel de kleine Jan Borre- mans, oud 10 jaar,in de vaart. Zijn broertje, 12 jaar, ging hunne moeder verwittigen, die toesnelde. Werklieden der fabriek Debruycker haal den het kind uit het water, doch dokter Poll kon het niet tot het leven roepen. De wan hoop der moeder is onbeschrijfelijk. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaulhier, Mechelen. 1505 Laken. Erg icerhnngcluk. |De met sersknaap, Magné Russin, 16 jaar, wonende te Wasmes, viol Donderdag, geladen met een bale mortel, van eene stelling van ver scheidene meters hoogte. De jongen werd zwaar gewond aan het hoofd en een zijner armen gebroken. Hij werd naar het gasthuis der gemeente overgebracht. Aan dezen dre lijden aan de maag. De geneesheeren raden de Bi'terpeeën der Trappisten -Vincyrt aan, alleen of ver- mengeld met melk. Zijn regelmatig gebruik is allerbest. - 1500 J St-Gillis. Een apache. Een ge naamde X.., verliet Donderdag morgend de gevangenis van St Gillis, 's Avonds, bood hij zich dronken aan hij M. Gieren, Mont-Sint- Teanplaals en wilde deze laatste met een mes steken in de borst. Mev. Gieren bracht, echter d$n apache een geweldigen stokslag toe op den arm en deed alzoo het mes uit zijne hand vallen. Geburen leidden den kwaaddoener naar het kommissariaat. X..., werd terug in de gevangenis opgeslóten. St-Jans-Molenbeek. Dat komt er van. Zekere M. X... van Halle. ontving Don derdag bij een notaris het. beloop van een erf deel, zijnde 7,000 frank in bankbriefjes. Hij verbleef geruimen tijd in eene herberg der Koorslraat en viel er in slaap. Toen hij wak ker werd, was zijn geldbeugel, inhoudend de 7.000 frank reeds gestolen. Twee vrouwen die met hem in betrekking waren geweest, werden aangehouden. zich verwijderd had, te laten volgen. i Rijdt gij niet mede, tante vroeg Blan che aan de geleidster van het meisje, of gij oom Neen, wij loopen liever,antwoordde de tan te; de oude heer zegde dat hij op dezelfde wij- zo naar huis wilde gaan, opdat zijne paardeu zouden kunnen merken dat liet een feestdag was. Laat Leent je dan met ons rijden riep de dikke tante uit het rijtuig. Er loopt thanszoo- veel gepeupel rond, die onbeschaamde kinde ren brengen het kind elk oogenblik in gevaar van gestolen of verontreinigd te worden. Met een wierp zij eenen blik op Harry en Sim, bij wie deze liefdelooze woorden een vurig rood van schaamte op het gelaat tevoorschijn riepen. Ik rijd niet mede,antwoordde kleine Le na, op vasten toon. Ik zit bij zulk schoon we der niet gaarne in een gesloten rijtuig,ik wan del liever in den zonneschijn. Ook ben ik niet bang voor die arme kinderen, tante, juist nu niet, daar ik heden middag met hen in de Zon dagschool eten zal. Dat zult gy toch niet toestaan, lieve oom t vroeg nu de trotsche dame, die dit gesprek van uit het rijtuig, dat het verkeer stremde, scheen te willen voortzetten,doch de oudeheer gaf den koetsier eenen wenk en het rijtuig rolde voort. Het scheen de oude dame niet te bevallen, dat dit gesprek op die wijze afgebroken werd; zij scheen nog iets in den geest van hare vroe gere meening tegen Blanche te zeggen, doch deze was to zeer in gedachten over Edmund verdiept om hierop te letten. Lena verwijderde zich met haren vader en hare tante over het Trafalgarplein Harry zag haar in gedachten verdiept na.De woorden PLECHTIGE COMMUNIE. De schoon ste sloffen voor jongens en meisjes, bij Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutstraat, 44, Aalst. Anderlecht. Bandietendaad. Een man bood zich Donderdag avond aan bij de echtgenoote B..., steenweg van Bergen, onder voorwendsel haar trouwboekje na te zien. Hij greep haar bij den. nek en bracht 1 haar geweldige vuistslagen toe. Het slacht- j offer zakte ineen en verloor veel bloed uit neus en mond. De kerel stal op de slaapka- nier eene som var. 700 frank en vluchtte. Twee uren later vond men vrouw B... be- wusteloos liggen op het gelijksvloers. Het alarm werd gegeven en geburen snelden toe. Een dokter werd ontboden en verzorgde het slachtoffer. De persoonsbeschrijving van den dader werd naar alle poliliekommissariaten van Brussel en voorsteden gezonden. SpooricegongeliikHet 12 jarig knaapje D'IIaenen, wonende Prévinaireslr., werd Vrijdag op de spoorbaan aan de Gron delsstraat, door eene rij waggons omgewor pen, erg gekneusd en zwaargewond aan het hoofd. Men bracht liet jongetje naar het gasthuis van Anderlecht. Botsing. Vrijdag had op. den steen weg van Bergen eene botsing plaats tus- schen een verhuiswagen en een electrischen tram. Het eerste rijtuig werd op het voetpad geslingerd en de twee paarden omgeworpen. Een derzelve werd gekwetst. De voerman viel van zijnen hok en werd gekwetst aan dé knieën. In de tram werden de reizigers door elkander geworpen. Beide voertuigen wer den zeer beschadigd. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf3Aalst. Stoomfabriek in Gent Ophasselt. Diefstal. Bij M. Petrus Wynant-Gaublomme hebben dieven ze waren met drij of vier omtrent de 700 kilos aardappelen uit den put achter het woonhuis gestolen. Zo zullen nog 't haar van de menschen hun hoofd komen halen om geld te hebben voor 't schinken, drinken en brassen voort te zetten. Gelukkiglijk zijn z© gekend en de gendarmen zullen welhaast eene huiszoeking doen en hun persoontje in 't droog steken. is het eenige echte Vieux Système. Linge. VerdroyJten. Gisteren gin gen eenige personen langs een binnenweg. In eene gracht vonden zij liet lijk liggen van Jules Dubois. De jongeling gaf sedert eeni gen tijd teekens van zinsverbijstering. Men gelooft aan een ongeluk. PLECHTIGE COMMUNIE.—Eer gij uw© aankoopen doet, gaat zien naar de prachtig© STOFFEN voor. Jongens en Meisjes, bij J. Delafortrie, Molenstraat, 11, Aalst. Iederé Communiekaiit krijgt een Geschenk. 625. Maria-Hoorebeke. Zeventiende kind. Het gezin Gustaaf Browaeys, wonend© op de wijk Smal©, komt met een. zeventiende kind gezegend te worden. Allen zijn kloelt, friscli en gezond. Z. E. Kardinaal Aartsbisschop van Me chelen, heeft aan de gelukkige familie, zijr portret gezonden en een eigenhandigen briei met den bisschoppelijken zegen. De doop was zeer plechtig. Leupegem. Inbraak. Verleden nacht zijn stoutmoedige dieven ingebroken in het magazijn der kinderen Vandeputte. Zij hebben drie stukken kostelijk laken gestolen ter waarde van 700 frank. PLECHTIGE COMMUNIE.— Grootekeus van neteldoek en alle gemaakte onderkleeren, voiles, enz., voor meisjes, hemdekens, cols, noeuds. enz., voor jongens; kousen, hand schoenen,, enz.. Zomerseizoen. Groot assortiment van sto ren en gordijnen,witte en fantaisie manshem den op maat. Van de Sgpen-Scheltjens, 15, Lange Zoutstraat, Aalst. 641 van Blanche 's trotsche begeleidster, dat hij haar verontreinigen of bestelen zou, klonken hem nog ic de ooren en verbitterden hem te gen die vrouw, die hem reeds als bewaak ster van zijne schoone beschermster hatelijk was. De dikke tante wierp eene dikke schaduw in zijne ziel, doch slechs voor eenige minuten, want als een heldere zonnestraal verdrong het schoone beeld van Lena deze gedacht© door hare liefelijke woorden, waarmede zij straks te kennen gaf, dat zij niet bang was voor arme kinderen. Hij vergat hierdoor alles, zelfs zijnen broeder, die klappertandend,naast hem stond, toen hy nog altijd op het met vol menschen overdekte plein in de richting staarde, waarin het rijtuig verdwenen was. Plotseling maakte hij eene beweging, alsof hy schrikte hy zag Lena verhavend en met een bleek gelaat uit al hare macht loopende terugkomen en achter haar, hare tante, die moeite had haar te volgen. BÈAFSTUK, LIEEDE EN PLUMPUDDING. De familie van Lena was nog niet ver ver wijderd. Onwilligkeurig als door eenen inner- lijken aandrang, was Harry met eenigo schre den weder in hare onmiddelijko nabijheid.Met eene angstige, vragende uitdrukking, richtte hij zijn oog op het ontstelde gelaat van het schoone kind,dat zich snel, zonder acht te ge ven op hare tante, door de menschengroepen drong en evenmin op de koet sen scheen te let ten, die het gaan op deze plaats gevaarvol maakten. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2