CentralCinema I* Communielieeldekens Priesterlijke benoemingen. VREESELIJKE RAMP De geheimzinnige zaak van Vlierzele Sterfgeval. Stadsnieuws. Stad Aalst. Lange Ridderstraat Groota vermindering der prijzen VERTOONINGEN KIESKR09SIJK. SPORTNIEUWS Wielrijden Boïisen Kaatsspel. Leening van 2 millioen van 1874 Eerste (Communie Men vraagt onmiddellijk GOEDE LETTERZETTERS Tlx. Stevens, Gnmiddelijk gevraagd voor Brussel: Weerkundige waarnemingen Aspelaere. Inhaling. Zondag 3 blaart, zal alhier de plechtige inhaling plaats hebben Tan den heer Alfons Berlengée, als Burgemeester. Groote feestelijkheden worden ter dier gelegenheid ingericht. De Klinge. Revolverschoten. Eenige maanden geleden liad de genaamde Frans V..., kennis met de dochter van J. M... Thans echter zijn die betrekkingen afge broken. Frans V..., hierover erg misnoegd, uitte doodsbedreigingen tegen het meisje. Mwerd verwittigd. Vrijdag avond kwam Frans Vaan de woning van M... Deze laatste nam een revolver en loste twee schoten. Frans V..., werd aan hel hoofd gekwetst, doch niet erg. Een onderzoek is geopend. Kriebelachtig. Verschillige vrienden ondereen waren verwonderd dat de korte maand Februari nu 29 dagen gehad heeft. Stien zei hun wel dat 1912 een schrikkel jaar is, maar daarmee wisten zij nog niet van waar dien dag komt waarvan den 29sten ge maakt is. Stien wist het zooveel te beter en ging het ne keer uiteendoen Dien 29!,len en is niet uit oen stuk gego ten lijk de andere dagen, maar gesmeed uil vier stukken en gemaakt van entwat dat er te kort is Ge moet weten, de wereld, hoezeer hij zijn beste doet om rap te draaien rond de zon. heeft, al de jaren van 365 dagen, zes uren te veel om geheel de ronde te kunnen doen, en die zes uren worden gespaard door de sterre- kijkers en ingeleid in fleschkens die geheel dicht gestopt zijn. Op een jaar zes uren, is op twee jaar twaalf uren, en op vier jaar vier en twintig uren of een geheelen dag. Kijkt, hebben die weerkijkers gezeid, om niet altijd voort te moeten zorg dragen van dien overschot en al die flesschen niet te moeten vullen, we zou'n best doen van alle vier jaar dien dag bij de korte maand te lap pen 't zal die maand deugd doen, wuiit zij is niet al te lang en te struisch, en de zon zal niet te reklameeren hebben, lijk de oude jonge dochters, dat er niet genoeg rond lieur gedraaid en wordt, aang"?;en dat den toer daarmee rondom rond gaat. Stien wist het alleen, nu weet liet ieder een TE TOURCOING Een ketel ontploft in eene fabriek. -- Drie dooden en zeventien gekwetsten. Vrijdag avond is in de fabriek Lorlhiois, Karei Wattinestraat, te Tourcoing een ketel '.-ontploft.<.Bo machienzaal stuikte in, de--, mu ren der aanpalende wdschzaal omvergewor pen en talrijke werklieden die zicb daar be vonden, werden vrejeselijk gekwetst. In do machienzaal-beyondeh zich de stokers Kanol Guillemot en Henri Parmentier, do -machinist Jules De Beule en do helper Emiel Ton nel. Guillemot, Parmentier en Ton nel werden öp don slag gedood. De ontsnappende stoom belette eenigen tijd te zien wat er gebeurd was, doch toen do stoomnevol opgetrokken was, vertoonde aich een vreeselijk schouwspel. Overal zag men puinen, en gekwetsten. Spoedig waren de pompiers ter plaats, die de opruimingswerken begonnen, bijgestaan door eenige werklieden, die nog lmnne tegen woordigheid van geest behouden hadden. Onder de puinen der machienzaal werden de lijken van Guillemot, Parmentier en Ton- nel gevonden. De ongelukkige werd verpletterd en let terlijk gekookt door den stoom. Verder werden nog zeventien andere werk lieden min of meer erg verbrand en ge kwetst. De oorzaak der ramp is onbekend. In den omtrek van 200 meters werden al de ruiten der woningen verbrijzeld. De schade is zeer aanzienlijk. DE VOLKSSTEM Thans is deze De Mul te Dinant geknipt en naar Dendermonde overgebracht. Het onderzoek zal nu hernomen worden, doch bij het gerecht zelf is men niet van oor deel, dat De Mul voor iets in de zaak zou betrokken zijn. Ook zal hij denkelijk alleen voor do andere schurkerijen terechtstaan en wel een tijdje 't droge gezet worden. Een verdachte kerel aangehouden Onze lezers zullen zich nog herinneren, hoe den avond van 26 November, de 7jarige Germaine De Brouwer, wonende op den Muizenhoek te Vlierzele, spoorloos verdween. Het was den avond toen de hofsteden van Jan Vindevogel en De Glercq doorbrand ver nield werden. De echtgenooten De Brouwer, waren ook gaan zien en toen zij terugkeerden, stelden zij vast dat de kleine Germaine verdwenen was. De kleine was uit haar bedje, dat juist onder een venster stond, genomen dooreen onbekende persoon. Het alarm werd spoedig gegeven en nog denzelfden nacht doorzochten talrijke per sonen heel den omtrek, doch niots te vinden. 's Anderendaags alsook de volgende dagen weiden deze opzoekingen voortgezel, doch het baatte niets A lies bleef vruchteloos. Daar men ook de oorzaak van den brand niet ontdekte, dacht olkeen, en ook het gerecht, dat do bram! die de beide hoeven vernield lad, door do \indcrroover moest gesticht rijn. Achten .volgens werden verscheideno jporen gevolgd, doch allen bleven vruchte loos. Er was niets to vinden en de aangehou denen of verdachten konden hunne onschuld bewijzen. Evenwel werd een gevaarlijke ke rel. zekere Karei Do Mul, van Vlierzele, die in de streek nog verscheidene schelmerijen bedreven had, verdacht en opgekocht, dóch hij was niet vast te krijgen. Vrijdag is te Swevegem godvruchtig in den lieer ontslapen de E. H. Nuyten, pas oud 74 jaar. De afgestorvene was een ieve- rige herder, innig bemind van gansch zijne kudde. ZONDAGRUST. Zondag 3 Maart 1912, zal de dienstdoende apotheek Mijnheer Caelenbergh, Leopoldstraat. alleen open blij ven te beginnen van 12 ure tot middernacht. Kerk van St-Martinus. Maandag aan staande, 4 Meert, maandelijksclie vergade ring voor de huismoeders der Heilige Fa milie. Kerk der E.E. P.P. Jezuieten. Ver maarde novene van gratie ter cere van den H. Franciscus-Xaverius, van Maandag 4, tot Dinsdag 12 Maart. De oefeningen der nove ne zullen geschieden 's avonds 1® om 5 1/2 uren 2° om 8 uren. De sermoenen worden gepredikt door den E. P. Van Eecke, s.j. 's morgens de missen om 4 3/4, 5 1/2, 6, 6 1/2 en 8 uur. Katholieke Jonge Wacht. Algemeens vergadering, op Maandag 4 Maart 1912, om 8 1/2 ure 's avonds, ten lokale Au Ca sino bb den heer Gam. Verleysen. Dagorde 1. Mededeelingen 2. Prijs kamp 3. Aanvaarden van nieuwe leden. Inschrijvingslijst ingericht door het dagblad De Volksstem. ten voordeele van het gezin Frans De Sade- lecr-Van der 1'inchen,Papestraat, 22 Aalst, dat Vrijdag laatst met een drieling gezegend icerd. In ons nummer van heden Zondag, zal den inschrijvingslijst gesloten worden. Wij doen dus een laatslen oproep tot de liefda dige lieden, hunne penning te willen storten, ten voordeel© van een gezin, dat ten volle de belangstelling der bevolking verdient. Geef dus liefdadige lieden, God zal het u ioonen. Overdracht der vorige lijsten fr. 172,52 M.VandenBosscheyburgemëe&'ter, TInfstade 5.00 M. Eduard Van den Steen, Aalst 5,00 Onbekend, Aalst 2,00 M. Mall.hys-De Somer, Aalst 1,00 E. j.r Aalst 4,00 Verkooner der Volksstem Hofstade, 0,25. Totaal fr. 186,77 Onderscheiding. Wij vernemen met genoegen dat de Stokerij St-Jozef, firma Danckaert en De Boeck, in de tentoonstel ling van Antwerpen 1911, eeneerediploma bekomen heeft. Werkbeurs- Worden gevraagd door de patroons Schrijnwerkers,Smeders, Vuursmid, Meubelmaker, halve gast, Let terzetter-leerjongen, Loodgieter. Vragen der werklieden Werklieden van allen aard. BURGERLIJKE STAND VAN AALST GFBOORTFN Mannelijk geslacht 10) lfi GKBUUKlfcJN. yrouweiijk geslacht 6) 16 HUWELIJKEN A. Tombeur, espadrillenmaker, met L. Hulsboscli, herbergierster. A. Van Dumd, telegraafplaalser, met M. Michieïs, twijn ster. OVERLIJDENS. R. Van Wesemael, zonder beroep, 54jaar, Lindenstraat. A. De Vos, man Van Meche- len, sleenzager, 42 jaar, Paternosterstraat. M. De Groote, vrouw Bosman, zonder beroep, 45 jaar, Gentschestconweg. L. Van Renterghem, man Van Balen, hande laar, 80 jaar Maanslraat. G. Fransaert, vrouw Van de Maele, zonder beroep 22 jaar.' Moorselbaan. J. Bomon, zonder beroep 31 jaar, Kerkstraat. G. Vereecken, vrouw Van der Vorst, zonder beroep 45 jaar Gast huisstraat. L. Vonck, man Durieux, zon der beroep 71 jaar, Koolstraat. M. Govaert vrouw Van Heduegem, zonder beroep 35jaar Binnenstraat. 8 kinderen onder de 7 jaren. Bisdom Gent. Zijne Hoogwaardigheid de Bisschop heeft benoemd Aalmoezenier van de Broeders der Christe lijke Scholen in St-Amandsgesticht te Gent, den E. H. Buysse, onderpastoor van St-Ma- carius te Gent Onderpastoor te Lokeren, den E. H. Van Brabandt, onderpastoor te Waesmunsler. DERDE PLAATS 0,25 TWEEDE PLAATS 0,50 EERSTE PLAATS 0,75 VOORBEHOUDENE 1.00 Alle Zon- en Feestdagen om 2 1/2, 5 en 8 uren. Zaterdagen en Maandagen om 8 uren. Donderdag om 3 en 8 uren. Alle Zaterdagen verandering van programma. ,m ARRONDISSEMENT GENT-EECLOO. Ziellier de aangeduide kandidaten van don Landbouwersbond 1. MM. Van Cleempulte; 2. J. Maenhaut, uittredende leden 3. De Bock Victor, burgemeester te Saffelaere 4 Goeminne August, scbepene te Aelter, pro vinciaal raadslid. Plaatsvervangers MM. Firmin De Smet, burgemeester van Vinderhaute, en baron Kervyn de Volkaersbeke, burgemeester van Nazareth en provinciaal raadslid. WETTEREN Fatorielt Beernaerts Gisteren morgend zijn de werklieden der fabriek Beernaerts na 10 a 14 dagen verlet terug aan 't werk mogen gaa Rond de 1000 fabriekwerkers hebben gedu rende al dien lijd zonder eenig inkomen ge weest en bet. allergrootste gedeelte dezer huisgezinnen zijn dan ook zeer beproefd ge weest, door het langdurig gedwongen werk verlet. Voor alle verstandige lieden zal hel licht begrijpelijk zijn dat de gevolgen dezer wer keloosheid erg, ja. zeer erg zijn, immers, de fabriekwerkers hebben het tegenwoordig gezien het dure leven al kras genoeg om zich de noodige bsstaanmiddelen voor hen en hunne huisgezinnen aan te schallen. Wat ellende en armoede zal er dus niet geleden zijn gedureDde deze dagen dat alle geldelijke inkomsten ophielden En hoevelen zullen zich in schulden niet hebben gestoken Ziedaar, harde waarheden Niettemin, mag en moet er gezegd worden dat al deze ellende, alle deze noodlottige toe standen door de fabriekwerkers zelf kunnen vermeden worden,indien ze maar eenig vooruitzicht, e'enig besef wilden hebben en niet doof hieven.aan die prachtige'en menig vuldige propaganda en oproep om zich bij hunne vakveroeniging aan te sluiten. Niettegenstaande .er in Wetteren van 2000 tot 3000 weefsters en wevers zijn, zien we dat er maar enkelen, •*- hoogstens* 200 ii 500 T- zich voreenjgden. om aldus, benevens de verdediging hunner rechtmatig© belangen zich, onderling te verzekeren tegen de gevol gen der gevallen zooals deze en meer andere die zich voordeden of kunnen voordoen. Welnu, is zulks geene schande? De wevers en weeiTslers', leden der Vrije Weversgilde van H'et Werkmanshuis, ont vingen gedurende h,et gansche werkverlet eenen dagelijkscheD onderstand van fr. 1,60. Nergers werd dusdanige vergoeding uitbe taald en zulk was dan ook een zoeten bal sem voor deze gelukkige vereenigden en vooruitziende fabriekwerkers Wat ontvingen de onvereenigden? NIETS! Daarenboven heeft het bestuur dezer Vak- vereeniging aan den heer Beernaerts een tweede brief gezonden, met nog meer nadruk op eeno schadeloosstelling voor AL de ge- dwongene werkeloozen aandringende. Zoo hare edele poging met een goed ge volg bekroond worden Wij, en de gansche Wettersche bevolking verhopen van ja. immers, andere fabrikan ten waarmede M. Beernaertszich wel kan meten deden het en toonden zich toegevend, breed zelf, waarom zou M. Beer naerts zulks dan ook niet doen Ziedaar, onvereenigde wevers en wetf- slers wat eene Vakvereeniging kan verrich ten in voordeel barer leden Groote vergadering. Maandag aanstaande, 4 Maart, oniuidde- lijk na het eindigen der fabrieken wordt er in de groote zaal van het Werkmansbuis eene groote vergadering belegd op de welke IsmooR De Greef van Gent, het werd zal voeren over den toestand der weverijen van Wetteren en de noodzakelijkheid van veree- niging. Eenieder is welkom vereenigde en on vereenigde mannon cn vrouwen, jongens en meisjes, in een woord al wat in de fabrieken werkzaam is wordt vriendelijk verzocht op deze hoogst belangrijke vergadering tegen woordig te zijn. Alleman op post, geene onverschilligen, geene thuisblijvers. Veel te lang reeds bestaan onder do fa briekwerkers dezer gemeente, eene onver- geefelijke lamlendigheid en onverschillig heid. Te lang reeds zien we eene misplaatste terughouding in zake van vereeniging onder onze Wettersche werklieden, en zulks moet en zal ophouden Daarom allen, naar de vergadering, be legd dour de werkzame en voorbeeldige Vrije Weversgilde weze het ordewoord. De tweede en de vierde krijgen elk 1 maand en 26 fr. boet en alle 4 hebben 20 fr. scha devergoeding te betalen. Jefke De Moor van Burst, heeft Germaine Baetens eens ferm afgerost, zoodat zij eeni gen tijd onbekwaam was tot werken. Dat kost hem 3 maand en 50 fr. boet voor ver nieling van afsluitingen krijgt hij 15 fr. boet en 50 fr. om de gendarmen beleedigd te hebben. Alfons Schotte, werkman te Sarlardinge voor slagen aan Virginie Rasschaert, krijgt 15 dagen en 26 fr., 6 maand wegens aan slag op de zeden en 15 fr. voor beleedigingen. MESSTEEK. Te Opbrakel waren twee gasten aan het vechten, Armand Foubert, bracht aan den genaamd en Roos verscheidene messteken toe. De dader krijgt 7 maanden gevang en 150 fr. schadevergoeding, met onmiddelijke aanhouding. EVIEDEDEELBRiGiEftL AALST Soloslim. Vrijdag 1 Maart laatst, is er wederom een soloslim gespeeld in Den Ouden Pompier bij den heer Odilon Ee- mans, Leopoldstraat. De speler en winner was de haas zelve. De medespelers waren Ant.Reef, Emile Francois en Hip.De Glercq Natuurlijk was er eene goede pint aan vast. MASSEMEN. Kruis van Eerste Klas. Wij. vernemen met genoegen dat de heer Hippoliet Van Humbeeck, hoofdonderwijzer, wonende te Massemen, bij Koninklijk van gisteren het Burgerlijk Kruis van leklas komt toegekend te worden voor de bewezene diensten aan het onderwijs gedurende meer dan 35 jaren. De inwoners dezer gemeente zullen onge twijfeld ten hoogste verheugd zijn over de eervolle en welverdiende onderscheiding die deze symphatieke en volksgezin de hoofdon derwijzer te beurt valt, want de heer Van Humbeeck telt niets dan vrienden te Masse men. Wij bieden hem en zijne achtbare familie onze beste en oprechte gelukwenschen aan HOFSTADE Voordracht. Op verzoek der Katholieke Jonge Wacht zal de heer baron L. de Bethu ne, heden Zondag 3 Maart, om 6 uren 's a- vonds eene groote voordracht geven in den Katholieken Kring. Het bestuur der Jonge Wacht verhoopt dat al de leden en de ande re katholieke kiezers deze belangrijke ver gadering talrijk zullen bijwonen. Boetstraffelijke rechtbank van Audenaarde KLOPPARTIJEN. De genaamden Imbo Victor, Ghislenus en Denys en De Potter Hendrik, allen van Geeraardsbergen hebben eens katoen gegeven op Frans Van Hoorde en Gust. Bruyneel en het eigendom van Van Hoorde vernield. De koeré'MUaan-San Remo Tusschen "de laatste inschrijvingen, voor Milaan-San Remo bemerken wij Masselis,' Alavóïne. Lapize, Ëfn. Georget, Van' Hou- waèrt, Cruppelandt, Passerieü, Cruchon, Triboulliard, Gharpiot, Beaugendre, dus reeds ten getalle van 59. Alles laat dus voorzien dat de strijd even als vorige jaren zeer hevig zal zijn. De zesdagenkoers te Brussel Thans wordt nu gemeld, dat de inrichters nog niet 't akkoord zijn over de plaats waai de koers zou betwist worden. Er zou nu ook een geschil ontstaan zijn tusschen de inrich Iers en den Belgischen Wielrijdersbond, daar deze eene borgsom van 25.000 frank eis elite van de inrichters en dozen slechts de soin willen neerleggen in eene bank. Voor den titel van kampion van Europa; middelbare gewichten, klopte de Fransch- man Carpentier, gisteren te Nizza den Engel- sciien kampioen Jim Sullivan, in den tweeden round. Sullivan kreeg eene muilpeer, zoodat hij ten gronde vloog en meer dan eene minuut r.qodig bad om wederom op steek te komen Carpentier werd zeer geestdriftig toege juicht. Men denkt dat de zegepraal aan Car pentier eene som van ongeveer 50.000fr. zal opgebracht hebben. t Is goed betaald voor liet geven van eenige vuistslagen. Bij Emiel De Moor, Langestraat, 98, Aalst- Mijlbeek: Grooten prijskamp met den dikken bal, naar 225 fr. Opening van liet spel op Zondag 7 April 1912.om 1 ure stipt.Inschrij ving van lieden, aan 2 fi. per partij. Elke partij mag zich samen stellen uit liefhebbers gelijk van welke stad of gemeente maar mogen niet bij de Federatie aangesloten zijn. Gemeente Kerkxken-Dorp. Op Zondag 31 Maart, Grooto Lulle met den dikken Bal, tusschen do 10 vermaarde kaatsers van liet land. Walen tegen Vlamingen. Begin om 2 ure stipt. Vlamingen. H. Moens, J. Moureau. J. De Moor, Alph. Meganck en Gliarles Bruyóre van Leuze. Walen. A. Van Nieuwenhuyzen, Put- mans, Meganck, Delin en De Glerq. Moorsel. De gemeente Moorsel brengt het geacht publiek ter kennis dat er dit jaar opnieuw een grooten kaatskampstrijd zal plaats hebben tusschen 9 bijzondere partijen van'L land. De strijddagen zijn'vastgesteld op 16 Mei (O. II. Hemelvaart), 26 Mei (Sinxen), 9 Juni (1° kermisdag). Beslissing op kermis Donderdag. Zoo zal zij trachten te voldoen aan do algemeene eischen der sportliefhebbers die het kaatsspel genegen zijn. Op tijd en stond zullen de partijen bekend gemaakt worden. 3 EN 4 MAART 1912 STAD DOORNIJK Trekking van le Maart 1912. N. 33556 uilkeerbaar met fr. 4000 N. 14039 500 N. 3259 - 250 De nummers 25053, 24168, 3021, 8954, 21581, 37208, 25797, 5034, 10401, 40371, zijn uilkeerbaar met 100 frank. Te bekomen bij A. DE PAEPE-SINGELYN Leopoldstraat, 74, AALST Prachtige Eerste Kommuniegeschenken voor jongens en meisjes. Viggenen 117, Hoornbeesten 180. 643 zich te bevragen ten bureele der Volksstem, Kerkstraat, 9, Aalst. MARKTPRIJZEN Aalst. 2 maart. Hopmarkt vaster, fr. 215—220. Aalst» 2 maart Aardappelen delOOkilogr. fr. 7.50; Boter de 3 kilos fr. 10,50 a 12,00 Room boter de kilo fr. 3,80 Eiers de 25 fr. 2,00 a 2,50; Ajuin de 100 kilos fr. 18.00 Viggens 't koppel fr. 75 a 85. BOTERMARKT. Heden werden ter markt gebracht 182 klonten, wegende te zanten 1460 k. Compagnie Hollandia, 15, Bergemeer- schestraat, 14, Aalst, Crème Boter Extra 3,70 per kilo. Anderlecht. Te koop gestelde Schapen gedurende deze week 2055. Kalveren 1087. WISSELAGENT 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop cn verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. 0FF/CIEELE KW0TEERING BEUllS VAN BRUSSEL MAART Leen van Staat, Provin., Steden Belgische leening 1* r 3 2* r 3 3* r 3 2,5 Kongo uitkeerbaar4 Kongo (Loten) Annuïteiten3 Gemeentekrediet3 1868 3 Buurtepoorw Jan -Juli. 3 Obl. Mei-Nov. 3 (lotet») 2 2, Aulerlecht 1907 Aalst Antwerpen 1887 1903 Bcyssel 190E i Bhtèsel 1905 Zeehaven Charleroi 1905 Gent 1896 Elseno 1880 1908 3 Laken 1902 Luik 1860 1897 1905 M echelon 1885 1897 Oostende 1852 1898 St.-Gillis 1904 St-Joos-ten-noode 1881 Schaarbeek (100 fr.) o (500 fr. Spa 1909 3 Doornik (50 fr.) Vorviers 1873 1893 3,5 3 5 2 5 2 2 3 2 3 5 3 3 2 2 3 3 87.— 87.— 87.— 99^95 82.— 87.80 86.25 85. 84.75 102.25 85*. 88.50 81.— '95:—* 80.- 71.25 85.20 132.25 70.— 77.— 85.25 70.50 50.50 85.95 87.20 87^20 ÏOO'.— 82.25 95 p0 85^25 Eer. net MEISJE, 18 tot 20 jaar, goed kun nende werken, bij Hollandsche nette Men- schon geen wasch, in gesloten huis. Reis wordt vergoed 11a overeenkomst. Te schrij. ven met opgave van verdiensten aan Madame Mol, B*1 de la Revision, 18, Bruxelles-Midi. 679 TEN BUREELE DER VOLKSSTEM PRACHTIGE gedrukt in 't goud 7 fr. de 100 1000 Kanadaplantsoenen te koop bij Alois lAichiels, te Aalst-Miilbeek, Paperodedries. All van M. Cainiel Praet, opticien-specialiste Aalst, langeZoutstraat, 6 2 maart. 15 ure: Baromoter 759" Thermometer 10° Wind: zuid zuid-west Vooruitz.: regenachtig.

De Volksstem | 1912 | | pagina 3