BUITENLAND. De gruwelijke bandieterij NIEUWSBERICHTEN. flRME HARRY EN RIJKE j_ENA De moordpoging in do Van Leriusstraat te Antwerpen De automobieldieven te Parijs. Essgem Haasje! van het arrondissement Aalst. KIESKS10NIJBC. Spiegelfabriek A. L. MEYVAERT DE VOLKSSTEM 5 MAART 101? De tusschenkomst van Europa. Meer en meer wordt het nieuws bekrach- jngd dat de vijf groote Europeesche mogend heden liet inzicht zouden hebben in den furksch-Italiaanschen oorlog tusschen te omen. In grondbegin zijn zij daarover eensge zind, Duitschland en Oostenrijk hebben aan M. Sasronow, Russisch minister van Buiten- landsche Zaken, medegedeold dat ze bereid ,waren bij de oorlogsvoerders aan te dringon en to dien einde zich te verstaan met de sta ten van den Driebond. Men zal eerst bij Tup- ■kyë en Italië stappen aanwenden om te we ten welke hunne stemming is. Wat Italië wil. De strijd tn Tripolitanië. Wat Italië betreft, men kan nergens in lichtingen bekomen over dezes meening aan- 'gaando de inzichten der mogendheden. Italië l'wil in elk geval enkel de goede diensten dier mogendheden aanvaarden op voorwaarde dat de inlijving van Tripolitanië en Kyrene -wordt erkend. Dat is de conditio sine qna non. Turkyë liet nog nielg officieels welen. Het zal wel licht ontwijkend antwoorden, zoodat Italië zal verplicht zijn den oorlog krachdadiger in Tripolitanië door te drijven. Krankrij k De gemaskerde bandieten van Chissey-en- Morvan. Gemaskerde bandieten drongen in eene woning van Chissey-en-Morvan en zijn er met ongehoorde stoutmoedigheid te werk gegaan, in de villa van M. Dureuil. In den namiddag had Mevr. Dereuil een brief ontvangen, luidend Lieve broeder en zuster, komt. Mijn man is zeer ziek Deze brief was niet onderteekend. Toch bleef Mevr. Dureuil te huis en ging slapen. Haar man was met vee naar de markt van Antun. Om elf uur werd er aangeklopt. De vrouw des huizes vroeg wie daar was en er werd •geantwoord Men brengt u nieuws Zon- ,der wantrouwen opende Mevr. Dureuil en ►twee gemaskerde mannen vielen binnen, waarvan één een revolver op haar richtte en ,ïei Geen woord of ik schiet u neer Toen smeekte zij om 't leven van haren kinderen, waarop een bandiet zei Wij willen uwe huid niet, wel uw oorden En toen begonnen de misdadigers alles te ^plunderen geld, juweelen, al wat waarde Tiezat, waarna zij moeder en kinderen opslo ten en, alvorens te vertrekken, de woning poogde in brand te steken, doch de vlammen zetten zich niet voort. Van de misdadigers bezit men geen spoor. Dnitsclilaiicl Drama der zinneloosheid. .Wanneer de mijnwerker Schanick, woonachtig ter ge meente Wanne, van zijn werk huiswaarts keerde, vond hij zijne echtgenote aan bet •bed verhangen. Twee kinderen, anderhalf en drie jaar oud, lagen verwurgd in hun bedje. Een derde &ind, 5 jaar oud, lag er naast te slapen. De ongelukkige moet in een aanval van Waanzin gehandeld hebben. Engeland. Aanvaring. Vrijdag namiddag rond 2 u, is dé Fransche paketboot LeNord die dienst doet tusschen Kales en Dover, op zes mijlen van Dover en bij zeer schoon weder aangevaren geworden door den Engelschen fitoomer Lockwood De Fransche stoomer werd erg beschadigd doch kon gelukkiglijk naar Dover gesleept worden, alwaar de 28ü passagiers zonder ongeval ontscheepten. Cliina Na de plundering. Instaat van beleg. Ten gevolge der plundering van vele stra ten door een 3000-tal muitende soldaten 9e Vervolg. Mijn medaillon Ik lieb mijn medaillon «verloren hoorde hij Lena uitroepen,den weg dien zij gevolgd hadden, nauwkeurig opno emende. Ilarry wist nu de reden van hare ongerust heid. Ily zocht nu mede meteenen iever, als goldt bet den grootsten schat der wereld. Daar ligt hetriep Lena. De paarden jzullen het vertreden. Ik moet het redden. De tante hield het kind tegen.Harry zag het medaillon midden op den rijweg liggen terwijl er juist eene reeks rijtuigen aan kwamen rol len. Snel vlogen de vurige rossen voortreeds was het eerste paard met de voorpooten liet het medaillon voorbij, spoedig werd het mis schien door de volgende paaiden verplet terd. Zonder zich te bedenken,, ijlde Harry naar de plaats waar het lag zijn leven was in het grootste gevaar, doch hij had vast besloten het medaillon aan de eigenares terug te bezor gen hij bukte zich en haalde het verlangde voorwerp onder de poolen der paarden weg, die de verschrokken koetsier door eene hevi ge ruk aan den teugel, tot stilstaan trachtte te brengen. Velen der omstanders hieven een kreet van ontzetting aan, over Harry's stoutmoedig heid, of staarden hem met groote oogen na. Er volgde nu eene oogeüblikkelijke stremming der rijtuigen, waardoor zijn bedrijf nog meer de opmerkzaamheid trof. Do verder verwij derde dachten, zooals bij dergelijke gevallen gewoonlijk gebeurt, dat er iemand een groot ongeluk overkomen was. welke daarna de stad ontvluchtten, werd de stad Peking in slaat van beleg verklaard. In vele andere steden hadden eveneens plunderingen plaats. De keizerlijke troepen hebben veel on schuldige menschen gedood, die met pakken en kostbaarheden wegliepen. Zij dachten dat het plunderaars waren. Te Moekden daar men er ook voor opstand vreesde, zijn twee bataljons ontwapend ge worden en andere mogen do kazernen niet verlaten. S/V/V te Berchem - Ibij - Antwerpen Het onderzoek Zooals wij gemeld hebben wilde Danckers geen mondelingsche bekentenis doen aan den onderzoeksrechter. De kerel is sterker met de pen dan met de tong, en weet op die wijze de feiten heel gemakkelijk in zijn voordeel te vertellen. Ook was het Danckers,bijgenaamd Do Broer die aan Mier Stoffels, zijnen verdediger in de zaak van Verbraeck» eene pleitrede had geschreven, die heel goed was opgesteld, en die de advokaat dan ook heeft voorgedragen. Het is thans ook gekend, dat Danckers zeer vlug vier talen spreekt en schrijft Vlaamsch, Fransch, Engelsch en Duitsch. Zekeren dag zegde hij aan een policieoffi- cier, in de gevangenis, dat het jammer was dat hij een dief was, daar hij anders wel zijnen weg zou gemaakt hebben hij de policie. Op zoek naar eenen medeplichtige De lieer adjunkt opziener Sagaert, die den kerel goed kent, alsook zijne gewoontens en bijzonder de personen met welke hij omgaat, werd dezen morgend hij den lieer onderzoeks rechter Taquet geroepen. Beide heeren heb ben een geheim onderhoud gehad. Dit'kunnen wij tot lieden zeggen, dat de heer onder zoeksrechter zeker is dat Danckers een mede plichtige heeft gehad. Heer De Brouwer moet aan den kerel zijn aangeduid als zijnde een rentenier die onlangs eene erfenis heeft opgestreken. De rechter leverde een aanhoudingsman daat uit tegen een oud veroordeelde, een vriend van De Broer», die ook in banbreuk verkeert, en waarmede hij de dagen van karnaval heeft doorgebracht. Aanhouding van den dader Over een drietal weken loste zekere Wa- genaere, een Brusselaar verschillige revol verschoten op zijne gewezen vriendin, het meisje Fontaine, Van Leriusstraat 1, woon achtig. Zij werd door de kogels getroffen en is nog altijd in verpleging in hot Walburgis- gasthuis. De heer adjunkt Questiaux zond het signalement van den dader in alle richtingen, en vernam Zondag morgend, dat deze, na zijn misdrijf de wijk had genomen naar Den llaag, en daar bij eene Antwerpsche vrouw eenige dagen had verbleven. Waegenaere begaf zich vervolgensnaar Brussel, en kwam terug naar onze stad, waar hij zijne gewezen vriendin in liet gasthuis ging bezoeken. De heer adjunkt Questiaux vernam dus Zondag dat hij weer te Antwerpen was aan gekomen en liet plan had opgevat, naar Parijs te vertrekken. Geen policieagenten in burgerkleedij in het bureel hebbende, vroeg hij agenten der opsporingsbrigade, die Wa- genaere om half twaalf ure op de Meir aan hielden. Hij was nog in liet bezit van 11 frank. De plichtige is een oud-veroordeelde en moet te Brussel nog voor de rechtbank ver schijnen voor eenen diefstal van juweelen. Hij werd ter beschikking van den heer onderzoeksrechter, Goedertier, opgesloten. Harry stoorde er zich niet aan. Gelukkig dat hij het medaillon gered had, ijlde hij naar Lena en bood liet haar zwijgend aan. O, goede lieve jongen roept het kind van blijdschap aaugedaan. Gij hebt mij mijn medaillon wedergegeven? Zie tante, het is nog onbeschadigd Hoe zal ik u danken,lieve jon gen, het was zoo moedig, maar ook zoo ge waagd van u. Ziedaar beschouw eens wat gij voor mij gered hebt het dierbaarste aan denken dat ik bezit, liet portret van wijlen mijne goede moeder, met eene lok van haar haar. O niets had mij dit verlies kunnen ver goeden. De tan te wilde nu het medaillon bewaren, daar zij bemerkt had dat de gouden ketting, waaraan Lena het gedragen had, gebroken was doch het kind hield het kleinood met heide handen vast en drukte liet aan hare lip pen. Ik zal het niet meer verliezen, riep zij op vasten toon. Maar hoe zal ik u beloonen, ver volgde zij, terwijl zij hare beurs uit den zak haalde. Ik heb geene belooning noodig, ant woordde Harry,die tot achter zijne ooren rood werd. Ik ben hoogst tevreden dat gij uw me daillon terug hebt. O, liet zou toch onbillijk zijn, dat ik u daarvoor mijne erkentelijkheid niet betoonde, doch lioo dit te doen. Gij spreekt niet zooals die andere arme kinderen zijt gij geen arme jongen geen straatjongen vroeg Lena zeer naïef. De bravo Ilarry werd bij deze woorden, die hem eerst recht toonden wat de rijken van de armen veroorluveu, zonder dat zij denkenhen te zullen kwetsen,opnieuw rood tot achter de ooren toe. Ik beu arm,miss, en ik geloof ook dat ik Zaterdag morgend hadden te Parijs de lijkplechtigheden plaats, van den on geluk kigen agent Gamier, die op de Havreplaats door de automobieldieven gedood werd. Eene ontelbare menigte volgde de lijkkist. President Fallières, al de ministers, voor zitters van Kamer en Senaat, enz., hadden zich doen vertegenwoordigen. De militaire gouverneur van Parijs, meest at de munici pale raadsleden enz. waren aanwezig. Lijk reden werden uitgesproken door M. Roussel, voorzitter van den rnunioipalen raad en M. Lepine, policieprefekt. Na {de godsdienstig© plechtigheid in de kerk van Notre Dame, werd het lijk naar de Lyonstatie gevoerd, om naar Hoog-Saóne gezonden te worden, alwaar het op het kerk hof der geboorteplaats van agent Gamier zal ter aarde besteld worden. Wat de moordenaars betreft, zij zijn nog steeds op vrije voeten, en ondanks de beste opzookingen, is men er nog"niet in gelukt hun spoor te vinden. Het parket zet het onderzoek voortover de kwestie, of al de belangrijke bandieterijen en aanslagen, in de laatste tijden gepleegd, door dezelfde bandieten gepleegd zijn. Dit is een nuttig maatschappelijk werk door de katholieke volksmannen van ons arrondissement ingericht onder de voorzit terschap en de wijze leiding van onzen acht baren volksvertegenwoordiger, M. Moyer- soen, heeft lieden in onze stad zijne gewone algemeene vergadering gehouden. Uit het verslag blijkt dal op 31 December 1911 door tusschenkomst van deze inrichting in het arrondissement Aalst reeds 388 werk mansbuizen zijn gebouwd met eene waarde van 981,250 franken. Op twaalf jaren tijd hebben reeds 3S8 werklieden en landbouwers een eigén woning- kunnen aankoopen of bouwen, met medehulp dezer maatschappij. Oe katholieke lijsten. TE GENT. Kamer. Werkelijke can- didaten heeren Cooreman Begerem, Van Gleemputle, Maenhaut, Verbaegen, Huys- hauwer,Sift'er, Eylenbosch, Van de Waltyne, De Bock, Goeminne, De Baets. Plaatsvervangers heeren Siffer, Pusse- mier, De Munnynck, De Smet, Kervyn, Ver- gauw en. Senaat. Werkelijke canddiaten heeren de Kerchovei V^rcruysse, 'tKint, Libbrecht, Rooman, de BoUsies. Plaatsvervangers heeren Libbrecht, de Ilemptinne, do Schepper en Casier. SINT-NÏKOLAAS. Ziellier de candida- ten door den poll der katholieke Kiesver- eeniging van het Land van'Waas aangeduid: Voor den Senaat. - Tilelvoerende MM. Van Naemen en Mertens. Plaatsvervanger M. de Bergeyck. 1 Voor de Kamer. Titelvoerende MM. Raemdonck, Nobels, Van Brussel en Tayart de Borms. Plaatsvervangers MM. Van Brussel, Tayaert, Wauters en Heyman. TURNHOUT. Zondag heeft do aan duiding plaatsgehad voor de katholieke can didate!), voor de aanstaande wetgevende kie zingen. Voor de Kamer MM. de Brocqueville, Versteylen, Lepaige, uittredenden en Lam- brechts. Plaatsvervangers MM. Van Hal en Verachterd. Voor den Senaat MM. Roynegom en Naets. Plaatsvervanger M. Dufour. een straatjongen ben, evenals deze mijn broe der echter is dit leven nog nieuw voor ons. Het is heel lang geleden dat wij nog ouders hadden en gelukkig waren.j Is dat uw broeder i Ja, miss. Hij ziet er even bevallig uit als gij. Lijdt gij gebrek, zijt gij wezen, hebt gij geene huis vesting Is er niemand die u het kerstmis- maal heeft aangeboden t Lena vroeg dit alles op zulk eenen bevreem- denden toon. alsof zy zich niet kon voorstel len, dat men zoo verlaten zijn kon. Neen. niemand, antwoordde Harry, wien de tranen in de oogen stonden. Bij het vorige Kerstfeest hadden we onze goede moeder nog. Hij kon van aandoening niet verder. Is die dood, en uw vader ook vroeg Le na met belangstellende nieuwsgierigheid. Doe zulke vragen niet meer, zegde de tante op eenen berispenden toon, gij ziet dat gij daardoor sluimerende droefheid op wekt. Gij hebt dus heden geen middageten, vroeg zy, tot den knaap gewend,voort. Goed, ik zal daarvoor zorgen. De kinderen van onze zon dagschool hebben heden een feestmaal, waar op hun beafstuk en plumpudding toegediend wordt, gij kunt daaraan deelnemen, zoo gij wilt. O, ja, doe dat, riep Lena vroolijk. Na den maaltijd zult gjj van mij ook eene belooning voor het medaillon hebben, want zonder u had ik het niet meer. Gij neemt dus mijne uitnoodiging aan, hervatte de tante. Kom dan met ons mede,wij hebben onzen tijd noodig. Harry en Sim volgden. Lena en hare tante in eene opgeruimde stemming. Brussel. Rentenierster bestolen. Ten nadeele van Mev. Schoename, wonende Ridderschaplaan, heeft eene meid van Duit- schen oorsprong uit eene kas een pak titels ter waarde van 4000 fr. gestolen en is ver dwenen. Eene klacht werd tegen haar inge steld. Een zinnelooze. Gisteren avond doorliep een man den Vlaamschen steenweg, heleedigingen uitend en aan iedereen een revolver vragend om zich te zelfmoorden. In eene herberg gekomen, bedreigde hij de bazin met den dood, zoo zij hem geen wapen gaf. De vrouw sprong buiten en riep om hulp. Twee agenten snelden toe, die den man naar het policiekantoor brachten, waar een ge neesheer kwam vaststellen dat hij kwaadzot was. Men heeft hem opgesloten. Onder een taxi. Op den steenweg van Bergen werd de 59-jarige Isidoor Claes door een taxi omgeworpen en zwaar gewond. De onvoorzichtige geleider verwijderde zich spoedig zonder zich verder om zijn slachtoffer te hekommeren. Hij wordt opgezocht. Rijtuig ongeluk. Zaterdag morgend, rond 1 1/2 uur, voerde een agent een 79-jari- gen ouderling, T.., Lakenstraat, met een rijtuig naar het gasthuis. Hij had den grijs aard gevonden in de Nieuwbrugstraat. Op de Noordlaan kwam het rijtuig in botsing meteenen tram. De koetsier A.T.., Lin- nceusstraat, werd van zijn bok geworpen en zwaar gewond, het rijtuig, vernield. Een ander huurrijtuig werd gevraagd om den ouderling te vervoeren. Botsing tusschen automobielen. Op de Tervurenlaan had Zaterdag namiddag eene geweldige hotsing plaats tusschen twee automobielen. De drie personen, welke er in zaten, werden eenige meters v.er geworpen en bewusteloos, gansch bebloed, opgenomen. De drie gekwetsten werden naar het depot van den tram, op de Brug van Woluwe ge leid en aldaar door twee dokters verzorgd. Allen waren zwaar gewond aan het hoofd on erg gekneusd op het lichaam. De automobie len werden vernield. Jonge wielrijder gewond. De loop jongen Jan Willems, Sint-Lazarusstraat, Zaterdag namiddag, per velo, over de Kruid- luinlaan rijdend, werd aldaar door eeno brouwerskar omgeworpen. Hij werd zwaar gewond en zijn rijwiel vernield. Poging tot zelfmoord in het Ter Ka merenbosch. Zaterdag avond heeft de ge naamde Gustaaf K.., 33 jaar oud, wonende De Fiennestraat. zich aan de ingang van Ter Kamerenbosch oen kogel in het hoofd ge schoten. De policie, die kwam toegesneld, vond hem uitgestrekt liggen te midden dei- haan. Na een eerste verzorging in den poli- ciepost is do wanhopige naar het St-Pieters- gasthuis gevoerd. K weigert de reden van zijne daad bekend te maken. Een woestaard valt zijnen ouden mees- Ier aan.De werkman G. X..., in dienst bij M. Marmitte, loodgieter, Begijnhofstraat werd verleden week doorgezonden en besloot zich op zijn ouden haas te wreken. Gisteren wachtte hij hem af nabij zijn huis, viel hem aan, bracht hem vuistslagen toe en zijn mes trekkend, plofte hij hel in de bil van M. Marmitte. De haas. zwaar gewond, kon in eene her berg vluchten, waar de woestaard hem ach tervolgde, het mes in de hand. De haas en een verbruiker wilden hem huilen werpen, doch X... stak met zijn mes naar denver- bruiker en sneed hem bijna den duim af. Daarna nam hij de vlucht. De policie zoekt hem op. Dievenbende geknipt. De agenten Snéyers en Kints, hielden Zaterdag twee ke rels en eene vrouw aan, beticht van verhe- Hefc kleine meisje zag telkens om, om zich te vergewissen, dat hare beide gasten hen volgden, terwijl zy dan door een dankaar en opwekkend lachje het hart der beide knapen verwarmde. Nadat zij eenige straten doorgegaan waren, kwamen zij aan een grijs gebouw, waarvan het uiterlijk reeds het doel verried het was de bovengenoemde zondagschool, die onder de bescherming van Lena's familie stond. De tante beval Ilarry en Sim haar in het schoollokaal te volgon hier gaf zij hen aan den bewaarder over en weinige minuten later zaten de arme jongens aan eene gedekte ta fel, onder de andere scholieren en genoodig- den. Het schoollokaal, nu tot een eetzaal inge richt, was luchtig en ruim, goed verwarmd en de witte wanden waren mot kaarten en af beeldingen van godsdienstige tafereelen voor zien. Er stonden verscheidene gedekte tafels. Eene brandlucht alsook een geur van gebak vervuld© de zaal tot niet geringe vreugde van onze hongerige vrienden. Er werd weldra op groote schotels beafstuk aangebracht en rij kelijk op de borden verdeeld. Lena speelde, wellicht ten gevolge van in het vaderlijke huis ontvangen opdracht, voor al ten opzichte van liaro beide.bijzondere gas ten, de rol van gastvrouw voortreffelijk. Van den aanvang van het feestmaal was zij, even als de slinger van een uurwerk, voor de be schroomdheid der heide knapen het bewegen de en regelende elementzij plaatste zich tusschen hen en sprak dan aan deze dan aan gene zijde, alsof zij tusschen oude kennissen zat. Harry maakte indruk op haar door de rustige vastheid van zijn wezen, welke haar aan den koopmansakt van haren vader herin nerde en den echten Engelschman kenmerkt; ling van titels. Drie fransche titels van 500 frank elk, waarvan zij den oorsprong niet willen doen kennen, werden bij een hunner in beslag genomen. Hot onderzoek wordt ieverig door de policie voortgezet. Brand. Bij M. B...., fabrikant van kunstmatige bloemen, Vlaamschen Steen weg, ontstond Zaterdag brand in den kelder, opgepropt met koopwaren. Eene te zeer ge stookte kachel had het vuur veroorzaakt. Na een kwaart uurs gewerkt te hebben, waren de pompiers van verschillende posten mees ter van het vernielend element. De schade door het vuur en het water veroorzaakt is aanzienlijk, doch gedekt door verzekering. Huishoudsters, oogen open Wilt gij uitstekenden koffie maken, eischt do echt® Bitterpeeën der Trappisten Vincart. Weigert de namaaksels. 1500 K. Anderlecht. Door een tram verrast. De werkman De Gloet, die een stootwagen voerde, werd te Scheut door den elektrische» tram verrast en ten gronde geworpen. Men nam hem bewusteloos op. De geneesheeren denken dat hij zeer gevaarlijke inwendig® kneuzingen heeft bekomen. Schaarbeek. Erge botsing. Op de Liedtsplaats, te Schaarbeek, heeft eene hot sing plaats gehad, tusschen een verhuiswa gen der firma Waion en de tram 53 Brussel- Vilvoorden. De geleiders van den verhuis wagen, Pieter Hulson en Frans Van Nerom, werden ten gronde geslingerd en zwaar ge wond. De wagen werd nogal ernstig bescha digd. Uitgijle van valsche vijffrankstukken. Twee kerels brengen sedert eenige dagen in do magazijnen en koffiehuizen van Schaar beek valsche stukken van vijf frank in om loop met de beeltenis van Napoleon III en het jaartal 1868. Deze stukken werden op perbest nagemaakt. Het signalement van de twee bedriegers werd door de policie in alle richtingen gezonden. Ongetwijfeld maken zij deel van eene internationale bende valsch- munters. Lijk herkend. liet lijk van den on bekende, verminkt gevonden, Vrijdag mor gend op de spoorbaan nabij de Navezstraat, te Schaarbeek, werd Zaterdag namiddag herkend als zijnde datgene van M. Maurice Wackens, 38 jaar, wonende in de Spoorma kersstraat, 59, te Brussel. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf 3, Aalst.Stoomfabriek in Gent Elsene. Inbraak. Tijdens de afwe zigheid der echtgenooten De Wael, Maria- Hendrikastraat, zijn dieven in hunne woning gedrongen, en hebben er de meubelen open gebroken en de hand gelegd op een kistje met geld en juweelen. De policie heeft een onderzoek ingesteld. PLECHTIGE COMMUNIE. De schoon ste sloffen voor jongens en meisjes, bij Van den Bergh-joüret, Korte Zoutstraat, 44, Aalst. St.-Joost-ten Noode. Twee holelhoudr sters aangehouden. Wij meldden gisteren hoe M. X.., van Halle, werd uitgeplunderd in een hotel in den omtrek der Noordslalie. Vier vrouwen met welke hij in dit hotel was geweest, werden aangehouden en opgesloten. De hotelhoudster, door den onderzoeksrech ter M. GiJson ondervraagd, werd Zaterdag morgend op dezes hevel insgelijks aange houden. Eene andere hotelhoudster, te wier laste een aanhoudingsmandaat door een vreemd gouvernement werd afgeleverd, werd Zaterdag morgend door M. Perreman aangehouden en in de gevangenis van Vorst opgesloten in afwachting dat zij worde uit geleverd. Waver. - Brouwerij afgebrand.Brand ontstond Zaterdag in de brouwerij van M. Fortants, teChaumont-Gistoux, nabij Waver. Op eenige stonden was gansch het dorp te heen. Men kon echter slechts het woonhuis Sim beviel haar meer door zijn bijna vrouwe lijk voorkomen. De kleine hongerige jongen kon zijne be schroomdheid niet overwinnen hij was het voorwerp van zooveele nieuwsgierige blik ken, hetgeen hem nog meer verwarde en on handig deed zijn. Lena bemerkte dit en ver zuimde niets om hem meer op zijn gemak te brengen. Zy nam het zelfs op zich om het vleesch voor hem af te snijden uit dit onbe duidende voorval, alsook uit het terechtbren gen van het medaillon, zal veel ontstaan, dat op de verdere ontwikkeling van dtt verhaal betrekking heeft. Het mes dat zij gebruikte was stomp, gleed uit en verwondde, hoewel dan ook onbedui dend, eenen vinger van hare linkerhand. Nie mand buiten den opmerkzamen Harry had dit opgemerkt hij bewonderde de koelbloedig heid. waarmede zij, in tegenstelling van ande re kleine en grootere nufjes, de pijn wist te verbergen, die zij gevoelde.Onbemerkt wisch- te zy met haren gestikten zakdoek het bloed van haren vinger, en wist dit zoolang on der het eten te doen, als haar vinger nog bloedde. Nadat er genoegzaam vleesch toegediend was, verscheen het Engelsche nationale ge recht plumpudding, met palmtakken en an der groen versierd. Vijftig jonge gezichten glansden van genoegen hij liet zien. van deze spijs. Al deze kleinen waren of te arm of in een te verlaten toestand om in den kring van familie of vrienden eens goed Kerstmis te kunnen vieren, waartoe in Engeland bepaald plumpudding noodig is. 'ordt voortgezet.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2