BUITENLAND. Bloedig drama te Jeraelle Eene vrouw levend verbrand De bandieterij Vertrek naar Kongo NIEUWSBERICHTEN. te St-Nikolaas (bij Luik) flfME RARRY EN RIJKE [ENA te Berchem-bij-Anïwerpen 2 DE VOLKSSTEM TT HlSSRT 19Ï5 Twee rondleurders, Emiel Souka, 67 jaar oud, geboren te Ambly en Lambert Deelen, BI jaar oud, geboren te St-Truiden, kregen in een logementhuis te Jemelle twist. Beiden waren dronken en daar de twist al üooger en hooger liep, verzocht de patroon Ben te gaan slapen. Zij klommen dus samen aaar boven, naar hunne gemeenschappelijke kamer. Be twist duurde nog voort terwijl zij zich ontkleeden, en eensklaps trok Souka, in ra zende woede ontstoken een dolk, en plofte liem in de zijde van zijnen tegenstrever. Deelen vluchtte naar beneden, een bloedig spoor achter zich latend. In de keuken plofte hij ten gronde en vooraleer men hem had kunnen ter hulp snellen had hij reeds opge houden te leven. Spoedig werd de gendarmerie van Roche- fort verwittigd en Souka werd aangehoaden. Hij is in het gevang van Dinar,t opgeslo ten. Ondervraagd, verklaarde Souka aldus gehandeld hebben, om zich zelf te verdedi gen tegen de gewelddaden van Deelen. Gisteren morgend was de weduwe Noir- homme, wonende Tilleurstraat, bezig baar noenmaal te bereiden, toen de vlammen zich eensklaps aan hare kleederen mededeelden. In een oogwenk was de ongelukkige door vlammen omringd. Zij had evenwel nog de tegenwoordigheid van geest, in een nabij- zijnde waterput te springen en kon aldus de vlammen uitdooven. Do vrouw had echter reeds levensgevaar lijke brandwonden over heel hel lichaam be komen en moest in hopoloozen toestand naar het gasthuis overgebracht. Terwijl haar echtgenoot haar 's avonds, .toen hij van zijn werk tehuis kwam, ging Lezoeken, drongen dieven in zijne woning .en stolen er een ijzeren koffertje, een spaar boekje ten bedrage van 1700 fr. inhoudende. Eene klacht werd tegen de onbekende dieven neergelegd, doch, 's anderendaags rnorgends vond met het koffertje met het spaarboekje in een naburig veld terug. Ongetwijfeld hadden de dieven gezien dat zij onmogelijk bij middel van het spaarboekje aan g6ld zouden geraakt zijn. Frankrij k Tragische dood te Rijsel. Te Rijsel komt men het overlijden vast te stellen van Mevrouw Doulrulinge, herbergierster, 'oud 39 jaar, wonende rue du Plat, die op eene 'tragische wijze stierf. Op 29 December laatstleden zag de vrouw baar hond terugkeeren na eene lango afwe zigheid. Het dier sprong op haar en beet haai jn het aangezicht boven de rechter wenk brauw. Eenige dagen nadien stierf de hond. De wondü der vrouw scheen te genezen. Zij verwaarloosde echter het kreng door een veearts te laten onderzoeken. Woensdag avond was de vrouw niet wel en moest zich te.bed leggen. Een bijgeroepen geneesheer riep de hulp in van dokter Le- moine, professor aan de genoeskundige faculteit. Deze stelde vast dat Mevrouw Douterligne aangetast was van razernij en dat er tol hare genezing niets kon baten. Men moest zich vergenoegen haar te laten ster ven en de familie was getuige van dit akelig schouwspel. Met hare tanden verscheurde ze de lakens en dekens en al deze die nader den dreigde zij te bij ten Zondag avond is zij gestorven midden de afgrijselijkste pijnen. 10® Vervolg. Hier vonden zij ruim vergoeding door de barmhartigheid van eenigo ryke lieden, die er zich zelve een vreugde van maakten om deze kinderen in de gelegenheid te stellen zich eens, goed te doen. Onder een gróót gejubel maakte het geza- mentlijk schoolauditorium zich gereed om !het zoete gobak te doen verdwijnen. Daarna dischte de leeraar een geestelijk dessert op, ©en danklied aan to heffen, hetwelk de klei nen met denzelfden geestdrift medezougeiï, waarmede zij de schotels en de borden gele digd hadden. Gedurende den maaltijd had Le na, de kleine beschermster vau het feestmaal, gelegenheid gehad om Harry en Sim gade te slaan, zij had opnieuw gezien hoe zeer het ge drag der Ilazeldeans bij dat der andere kna pen afstak. Het werd haar daardoor duidelijk dat Harry's beweering, dat hij en Sim geene gewone straatjongens waren, waarheid was. Lena hield zich dien dag bijna uitsluitend met hen bezig, en onderhield hen, toen na het opruimen der tafels de kinderen gelegenheid tot spelen gegeven werd. Z$ deed verscheide ne vragen omtrent hunne familie en betref fende de oorzaak van hun ongeluk, zonder te vermoeden dat zij, door hare eigene familie omstandigheden, niet geheel vreemd daaraan was. Harry en 'Sim konden, terwijl zij over hunne vader eu moeder spraken, niet altijd hunne tranen weerhouden ook Lena was zeer aan gedaan, het meisjo trachtte hen te troosten. Mijn vader is rijk, zeide zij, eu hij doet gaarne goed. Ik ben er zeker van dat hij u Engeland De beweging der kiesrechtvrouwen. Honderdvijftig kiesrcchtvrouwen zijn te Londen voor den politierechter verschenen naar aanleiding van de geweldplegingen van Vrijdag avond. Verscheidene zijn tot gevan genisstraf veroordeeld twee van hun tot 3 maanden. Men schat de aangerichte schade op een bedrag van 5000 pond sterling (1 p. st. is 25 fr.) Mejuffer Christabel Pankhurst heeft ver klaard. dat het feit, dat aan de mijnwerkers een wet beloofd was, omdat zij zich tot een last gemaakt hadden, voor de vrouwen een aanwijzing geweest was om te trachten een zelfde voorrecht te verkrijgen. Zweden Een vijfjarige held. Dezer dagen heeft te Stockholm de uitreiking plaats gehad van de prijzen, die door hot heldenfonds, dat het vorige jaar door Carnegie ook voor zweden is opgericht, beschikbaar worden gesteld. Een der prijswinners,Karl. Gunnar Aborg in Brastdorp (dislr. Blekinge) was een vijf jarige knaap, die door zijn moed en koel bloedigheid drie menschenlevens heeft ge red. Een half jaar geleden namelijk, geraakte het huisje zijner ouders, tijdens hun afwe zigheid, in brand. De knaap, wiens drie jon gere zusjes zich in liet brandende huis bevon den, bedacht zich geen oogenblik, ijlde tot driemaal toe midden door de vlammen naar binnen en slaagde erin zijn zusjes zoodoende te redden. De welverdiende belooning, die de dap pere knaap ontving, bestond in een horloge, en een premie van 500 kronen, die op rente zullen gezet worden, en slechts voor zijn latere opvoeding mogen besteed worden. Zwitserland. Drie kinderen levend verbrand. Een nogal geweldige brand brak uit te Lachen. Drie kinderen, van twee tot zes jaar oud. welke in een vertrek opgesloten waren ge worden tijdens de afwezigheid hunner ouders, werden levend verbrand. Rusland. Oorlogsuitgaven. De rijkscommissie, belast met de herziening van de geldsommen, tijdens den Russisch-Japaneeschen oorlog uitgegeven heeft thans, naar uit St-Peters- burg wordt gemeld, haar taak geëindigd. Zij is tot de bevinding gekomen, dat de uilgaven, waartoe geen opdracht was gege ven of voor welk geen quilanlies kunnen overlegd worden, 30 miilioen roebels be dragen. In deze som is niet inbegrepen de uitgaven, die in het geheel niet verantwoord werden, alsmede die, waarover de botrokken ministers het reeds eens zijn geworden, of schoon deze uitgaven insgelijks gedwavi zijnp zonder dat, er opdracht toe-was. gegeven. De toestand der slachtoffers De echtgenooten De Brouwer zijn reeds op goeden voet van genezing. Beiden zullen van het vreeselijk moordtooneel slechts eenige onschadelijke lidteekens behouden. Erger is liet échter gesteld met den zoon. Dezes toestand scheen Zondag Zelfs hopeloos te zijn. Maandag was hij echter wat ver beterd en alle hoop is nog niet verloren. M. Cootmans. burgemeester, heeft de slachtoffers der bandieterij in het gasthuis een bezoek gebracht. Een valsch gerucht. Zondag werd te Antwerpen het gerucht verspreid, dat Danckers, de gevreesde ban diet, die er reeds driemaal in gelukte uit het gevang te ontsnappen, wederom op den loop was gegaan. helpt, wanneer ik hem verhaal hoe ongeluk kig gij zijt. Wellicht staat hij toe dat gij in ons huis komt wonen dat zou zeer schoon zijn, niet waar Harry was zoo gelukkig door deze woorden dat hij slechts door hoofdknikken antwoorden kon. Dan was er een einde aan al hunne ellen de, dan behoefden zij niet meer angstvallig naar een nachtverblijf rond te zien Deze ge dachte maakte hemen zijnen broeder zoo blij de, dat zy Lena,s verzoek dadelijk opvolgden en vroolijk blindemannetje mede gingen spé len, waarbij Lena zich den doek voor de oogen hinden liet en haar best deed om Harry of Sim te vangen. De algemeene vreugde werd plotselings ge stoord. Townley, de oude dienaar van Lena's familie kwam de zaal in, naderde de tante en fluisterde haar eenige woorden in het oor. De dame verbleekte en gaf van schrik eenen gil. Lena ijlde naar haar toe. Degeheele school werd oplettend. Townley, wat is het vroeg Lena haas tig, is er een ongeluk gebeurd Een ongeluk, miss. Het betreft vader toch niet Uw vader, miss. Hij heeft een aanval van beroertegeliad. Wees echter gerust,miss, vervolgde hij schielijk, ziende dat Lena zeer verschrok, mijnheer was een tijdlang bewus teloos, hij is nu weer bijgekomen en de dok ter Heeft goede hoop gegeven. Toen bij weder bijgekomen was verlangde liij u en uwe tante te zien. Lena vloog naar de plaats waar hare man tel en doek Gauw, tante, gauw, riep zij, zich aan- kleedende Townley, hebt gij een rijtuig Ja, miss, ik ben er mede gekomen. Kom tante, kom. Ik moet naar mijnen Zulks was gelukkig onwaar en er is geen gevaar dat hij hier zal weg komen zonder zijne straf te hebben uitgedaan. Fik! De politiehond Fik, topbehoorende aan M. Embrechts, die bij de aanhouding van Danckers zulke gewichtige rol speelde, er. aan wiens goede africhting, de aanhouding vooral te danken was, zal wellicht wereld beroemd worden. Inderdaad, er worden te Antwerpen post kaarten verkocht, met de beeltenis van bet brave dier en die postkaarten,, vinden zulken goeden aftrok, dat men thans reeds aan de vierde uitgave dezer kaarten verkoopt. De opbrengst dezer kaarten bestemd zijn de voor de katholieke schoolkoloniën, is het ten andere ook nog een goed werk, dat door aandenken van Fik gesteund wordt. Zullen Zaterdag 9 Maart, te Antwerpen, aan boord van de LeopoldvilJe insclie- pen 1. Voor bet Ministerievan Koloniën i MM. Léonard, zone-overste, 5e vertrek Demptinne, 4° v., Vergeynst en Parker, sek- tieóversten De Mey, Polet, Louon, Hey- mans, 2® v.. De San, Michel, Vandehecht, Goselet en Tasseroul, postoversten Men- geot, 2e v., Rouvroy, Jacobs, Brant,Pirard, Glineur, Lenselaer, Palmans. Josselet.Bray, Suys, Stalmans, en De Koninek, agenten Van Laer, 4ev., en Aubert, 3® v., bestuur lijke agenten II er rent, 3® v.. De Boeck, 3e v., en Bracalente, 3® v., hoofdklerken Mul ler, klerk, 2® v. Kulland, 2e v., en Bolstad. kapiteins der openbare macht Schreurs, 2" v., Weyemberg en Denier, 2® v., onder- luitenanton Raymaeckers, 4® v., 1® onder- offijer Bouillon, Paquay en Van Helleput, onder-officieren Gasladot, 3® v., 1® onder officier-wapenmaker Ancion, 3® v., Sektie-overslen Constantinidi, 2® v., ge neesheer Verbeyst, 2° v., ploegbaas Cat ty n, metser Gryson, adjunkt-policiecom- missaris Renson, werkgeleider, 5e v.,Van Looclt, 3® v., aardewerker Lebrun, 2® v., klerk Maes, 2® v., zager-timmerman On- derbeke en Tricot, teekenaars Van Daelie, plaatsvervangend postonfvanger Labaye, 4® v., Labaleslrier, 3® v.; Labv, 2ev., Van Goethem, 2e v. en Pirsoul, 2® v., opzichters dor belastingen Gillis, 2® v., en Mazwi, 2® v., landmeters Sclinietz, 2e v., hoofdkler kender belastingen Schubbe, veekweeker; Devaux en Petit, plaatsvervangende rechters. 2. Voor de spoorwegmaatschappij MM. Villa, geneesheer (7° vertrek)"; Rhodius, werkgeleider; Dossray en Pirlot, bedienden; Nelemans, ijzerdraaier (2® vertrek) Nol- tin'ck, ijzerdraaier Lapag.o, elecLricien. 3° Voor de Maatschappij Haut-Congo MM. Jacobs, handelsagent, (2® 1 vertrek) Landen, stoombootmekanftienPolet en Re- velart, handelsagenten. Brussel. Tusschen scheepslossers en de policie. In den nacht van Zondag op Maan dag kwamen een tiental dronken scheeps lossers in eene herberg der Zaterdagplaats en zochten er ruzie. De bahs zette de dron kaards builen en bet gevecht werd op straat voortgezel. De agent Duniont der 3tle afdee- ling die wilde lusschen komen werd gesla gen en gestampt. Hij zag zich genoodzaakt den sabel te trekken en blies alarm. De bende sloof uiteen in de richting" der vaart. Aan de Vlaamsche poort ging het gevecht opnieuw aan den gang. De agent .Scepeners, die de vechters wilde scheiden, werd zwaar mis handeld, doch sloeg met zijn sabel de vech- ters uiteen... Op het alarmsein van den agent gingen de vechters alweer aan bot loopen en vluchtten op liet grondgebied vader, naar mijnen dierbaren vader. In weinige minuten was Lena met hare tan te in het rijtuig gezeten, die reeds voortrolde eer Harry en Sim, die hen volgden, aan de deur genaderd waren. Ilarry zag den wagen zoolang na tot hij om den hoek eener straat verdweeD,toen stond hij eene poos in gedach ten verzonken; een pijnlijk gevoel maakte zich van hem meester.De kleine Lena was hem als eene weldoende Fee verschenen; evenzoo was zij verdwenen, zonder lienl een vaarwel of tót wederziens te hebben kunnen toeroepen, zon der dat hij wist wie zij was of waar zij woon de. Wanneer hij werkelijk ook zoo onbeschoft geweest was'om aan'den bewaarder naar ha ren naam en naar hare woning te vragen,zou hij dan ook de vrijmoedigheid hebben, om er heen te gaan en er zich eenigermate in te dringen De overige schoolkinderen, die bij Lena's vertek haar tot aan de deur gevolgd waren, waaronder ook Sim, hadden, hunne spelen hervat en vergasten zich op thee met koekjes. Zoo stond Harry alleen in de avond schemering tegen eene zuil der huisdeur ge leund, zich overgevende aan de gedachte om trent zijn plotseling verdwenen gelukkig voor uitzicht zijuo anders zoo heldere oogen ston den nu droevig. Waren het tranen die bon ver duisterden Hij greep in zijnen zak naar zijnen zakdoek, het eenige voorwerp dat hij van Rezia Crow- ne nog bezat. Doch wat vond hij? Het was zijn zakdoek niet, hot was het fijne doekje waar mede Lena zich het bloed van den vinger ge vaagd had en de tranen gedroogd, die zij uit medelijden over het lot1 der arme knapen ge stort had.Ilarry beschouwde hem opmerk zaam, de naam Lena was kunstig in eoii der hoeken gestikt en nadat hij zich over tuigd had dat hij zich zelf dien doek niet toe- Molenbeek. Velen van hen zijn echter gekend en zullen vervolgd worden. Eene oude vrouw doodgevonden. De genaamde Stoop wilde gisteren een bezoek brengen aan zijne 77-jarige moeder,wonende Pachééostraat.doch vond hare deur gesloten, inwendig op slot gedraaid. Daar het oudje niet antwoordde op zijn kloppen, ging M. Sloop de policie verwittigen. Een slotmaker brak de deur open en men vond de oude vrouw dood in haar bed liggen. Het lijk is naar het doodenhuis overge bracht. Oude ingekankerde koude, die alle slechte seizoenen weêrkoml en doet hoesten, bijzonder 's nachts en 's morgends bij het opstaan, is onvermijdelijk genezen door borslpilien van 't ROOD KRUIS, speciale remedie, uitgevonden door een ouden Ilol- landsehen scheepsdokter. Wie probeert, geneest. 1,30 fr. in zegels te zenden aan apotheker Coelst, Aniwerpsche kassei, 151, Brussel en in alle apotheken. 548 Verheling van titels. M. Angerhau- sen kon den oorsprong nog niet vaststellen van de drie titels aangeslagen bij de oud-ver oordeelden welke Zaterdag aangehouden werden door de agenten Sneyers en Kints. titels zijn van de Brosseries Cooperatives van Tourcoing 500 frank elk. Een dei- aangehoudenen beweert ze ten geschenke gekregen te hebben van zekeren F..., dien liij vóór twintig jaren leerde kennen in de gevangenis van Loos (Rijsel) en dien hij Za terdag ontmoette in de Zuidstalie. Verdwenen. Sinds 27 Februari laatstleden is de genaamde Victor B.., wo nende te Brussel, in zijne woning niet meer loruggekeerd.Gezien den ziekelijken toestand van den man denkt men dat hij zich zal ge- zelfmoord hebben. Huishoudsters, opgelet Kruideniers, geven namaaksels van de Biüerpeeën der Trappisten Vincart voor de echte uit het isu bedriegen op de hoedanigheid.Eischt dus wel bet merk Vincart op het pak. 1500 L Dief aangehouden. Maandag mor gend stelde M. Benoit, hotelhouder, te Bras- bij-Neufchateau, vast, dat zijn lessenaar opengebroken en eene som van 2000 fr. ge stolen was. Terzelfdertijd werd beslatigd, dat de kof- fiehuisbediende, zekere Pieter De Coen, van Oudenaarde,-verdwenen was. Spoedig werd liet parket verwittigd dat de Brusselsche^po- licie op de hoogte bracht. Een onderzoek werd te Brussel gedaan en Pieter I)e Coen werd aangehouden, toen hij van den trein stapte. Laken. Lijk opgevischt. Maandag werd uit de Willabroecksche vaart het lijk opgevischt van E. B..., 22 jaar, sedert 15 Februari 11., uit de woning zijner ouders verdwenen, Gaucfierelstraat, te Schaarbeek. Het lijk verkeerde in volledig en staat van ontbinding en men kon liet slechts herken nen dank aan papieren welke men op hel zelve vond. Anderlecht. Dronkenschap. Een genaanide X..., voerman, bevond zich dron ken in eene herberg, Passerslraat. Men liet hem rieken aan eene flesch ammoniak om hem te ontnuchteren. X..., nam dezelve aan en dronk ze ledig. Hij zakte ineen aan lie vige stuiptrekkingen ten prooi. Een dokter vond zijn toestand zeer gevaarlijk" en deed hem naar hot gasthuis der gemeente over brengen. Brand. Zondag avond is brand ont slaan in eene kleermakerij van den Bergschen steenweg te Anderlecht. Het vuur kon slechts na een half uur uitgedoofd worden. De schade is zeer aanzienlijk, doch door ver zekering gedekt. Elsene. Een slecht getrokken plan. Er werd gemeld dat M. B..., per rijtuig te zijnent weerkeerend, op do Solboschplaals, door bandieten werd aangerand. Zoo had hol de koetsier verleid aan de politie. Welnu alleen het portier van het rijtuig werd be- geëigendhad, bleef hem niets over dan de veronderstellingdat Lena dien met zeker doel in zijnen zak gefutseld had, welke veronder stelling hem eenigermate vertroostte. Hij bracht den doek aan zijn gelaat en ademde met welbehageirden heerlijken rozengeur in daarna drukte hij hem even aan zijne lippen en borg hom toen op zyne borst. Het feest had nu voor hem alle bekoorlijk heid verloren. Hij ging, wel is waar, weder naar liet schoollokaal, doch maakte niet eens gebruik van de aangeboden lekkernijen. Kort daarna luidde de klok, tot een teeken dat het feest afgeloopen was. Er werd nog een lied ge zongen en door den leerraar een dankgebed uitgesproken, waarna de kinderen zich in verschillende richtingen verwijderden zoo niet allen dan toch verreweg de meesten wis ten waarheen zij zich konden begeven.Slechts Ilarry en Sim stonden nog ongelukkiger dan te voren verlaten en doelloos op de straat. Sim was in eene veel onaangenamer stem ming dan zijnen broeder. liet warme school lokaal, de dampende geurige thee, de opge wekte spelen hadden hein zeer verwarmd nu was alles afgeloopen. bibberend van koude liej) hij nu naast zijnen broeder. Troosteloos heid is bovendien een slechte verwarmer. Loop toch zoo gauw niet, Ilarry zegde hij op grimmigen toon, of weet gij waar wij heen kuunen gaan Neen Sim, dat weet gij ook wel,maar ik dacht dat wij maar weder naar ons oud nacht kwartier moesten gaan. Naar M. Pribble Ilarry lachte smartelijk.O Sim. dat weet gij toch dat wij bij M. Pribble geene woning meer hebben, sedert de oude- Crown© met de kleine Primrose weg is. schadigd. Om het ongeval, het gevolg zijner ualai 'id, uit te leggen, had de koetsier, heel üie bandieten-historie uitgevonden, en zich in dezelve de rol van een held toege schreven. Door vragen in 't nauw gebracht,moest hij echter zijne plantrekkerij spoedig opgeven. Diefstal. Tijdens de afwezigheid der echtgertootcn O..., Tulpstraat, zijn dieven in hunne woning gedrongen en hebben er alles opengebroken en doorsnuffeld. Talrijke juweelen, eene belangrijke geldsom, en een spaarboekje ten bedrage van 500 fr. werden gestolen. PLECHTIGE COMMUNIE. De schoon ste stoffen voor jongens en meisjes, bij Van den Bergh-Jouret, Korte Zoulstraat, 44, Aalst. Koekelberg. Doodetijke val. M. H. Timmermans, 70 jaar, Van Berghenslraétt, 21, Koekelberg, bezocht Zondag zijne ge huwde dochter in de buurt. Hij viel aldaar van de trap. Men nam hem in den gang op met gebroken schedel en gansch bebloed. Een doktor, in allerhaast ontboden, kon slechts den dood vaststellen. St-Gi 11is. Brand. Maandag rond den middag is brand ontstaan bij M. S..., fa brikant van verlichtingsartikelen. Lomhar- diestraat, te Sl-Gillis. Het vuur was uitge borsten in eone achterplaats, dienende tot magazijn. De pompiers waren spoedig ter plaats, doch bet magazijn was reeds in een vuurpoel herschapen. Het vuur werd evenwel dapper aange vallen en na drie kwart uurs was alle gevaar geweken. Al wat het magazijn bevatte, is vernield gewoi'den.De oorzaak dor ramp is onbekend. De schade is door verzekering gedekt. Lokeren. Werkstaking geëindigd. Dinsdag morgend, hebben de haarsnijsters, die sinds meer dan 4 weken in staking waren, het werk in al de fabrieken hernomen. Zoo als wij gemeld hebben, vroegen de staaksters eene verhooging van 2 frank per week. De patroons hebben toegegeven. Gedurende gansch de maand Maart zullen zij een wekelijkschen opslag hebben van 1,50 fr. Te beginnen van eersten April wordt de opslag op 2 fr. gebracht. Calcken.Zinneloos geworden.Maan dag is de genaamde Remi Eeckhout, dag- looner in de Kapellestraat, op de wijk Ees- velde, plotseling krankzinnig geworden. Men heeft den ongelukkige ter verpleging naar het krankzinnigengesticht van Zelzate over gebracht. Hamrme. Nog de moordpoging. Zondag voormiddag, om 10 ure, is het par ket van Dendermonde alhier afgestapt met zekeren Domien Van Osselaer, en heeft hem gekonfronteerd met het slachtoffer Joannes Aendenboom, die stellig bowoert dat het Domien is die hem den messteek heeft toege bracht. Van Osselaer weigert te,bekennen dat hij plichtigis. Aendenboom heeft de Heilige Rechten ontyangen. Gent. Schielijke dood. De genaamde Jan Van Meirenhout, rond de 60 jaar oud, wonende Tichelrij 28, i$ gisteren morgend in eene herberg van 't Kort Schipgracht schielijk overleden. Het lijk werd naar het doodenhu.s overgebracht. Aangehouden. Heden morgend, om 4 1/2 ure heeft de nachtwaker van het Steen- dam eenen persoon aangehouden, die in dezelfde straat, drie bakken cigaren had ge stolen. door een venster uit te snijden. Op liet bestendig policiebureel gebracht, werd hij afgelast, en in het bezit gevonden van 28 zilveren zakuurwerken die ook van diefstal voortkwamen. Het is een gehuwdo bewoner van den Dendermondschen steen weg. PLECHTIGE COMMUNIE. Eer gij uwe aankoopen doet, gaat zien naar de prachtige STOFFEN voor Jongens en Meisjes, bij J. Delafortrie, Molenstraat, 11, Aalst. Iedere Gommuniekunt krijgt een Geschenk. 625 Sim schudde knorrend het hoofd. Die hatelijke gewelven waar het zoo vreese lijk kraakt.Denkt gjQ niet meer aan dien man, die zich daar doodgeschoten heeft en die zoo vreeselijk bloedde. Ik ben niet bang, Sim,laat ons liever God bidden, dat hij dien armen Dnitscher in het le ven spare, Nu, kan ik niet meer, zuchtte Sim en ging op de steenen stoep van een groot ge bouw zitten. Harry bleef ontsteld staan. Gij kunt hier toch niet blijven, besto Sim, zegde liij zacht verwijtend. Gij zoudt ee ne koude vatten, bovendien zal de policie u .daar niet lang laten zitten. Sim stond half overtuigd, half gramstorig op. Ik wenschte dat ik dood was, zegde hij waren wij maar naar do Unie gegaan Zoo gij dat voor beter houdt, lieve broe der, ga er dan heen, mijnheer Pribble heeft de oude Crowne beloofd, dat hij er ons zou brengen, wendt u dan tot hem. Maar gaat gij dan medo, Harry Neen, ik heb mijne vryheid te lief. ik houd het voor heter, dat wij dit zwervende leven blijven leiden, tot er zich iets beters opdoet, dan dat wy in het werkhuis van die strenge barmhartigheid gaan leven. Ik stel vertrouwen in de Voorzienigheid, die ons zoo zichtbaar beschermt. Maar ik zie geene Voorzienigheid. Foei dat is een zondig woord, Sim; her innert gij u die selioone dame nog die ons een schelling gaf, den heer van wien wij eenen souverein gekregen hebben, Jack met de lan taarn, die ons eene goede slaapplaats bezorg de, de goede vrouw Underdun, die ons betere kleederon gegeven lieeft, het medaillon en wat daarop volgde. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1912 | | pagina 2