BUITENLAND. Een drama in een loorwayen NIEUWSBERICHTEN. flRmE fjARRY EN RIJKE [ENA De valschniuntersbsnüe te Brussel De brand in de statie van Doornijk. Vergadering van de afdeelingen de Kamer Wereldtentoonstelling I 4. Landbouwers, koolzaadplanters, ver zorgt met aandacht uwe koolzaadvelden. Strooit zonder uitstel per hectare 150 tol 200 kgr. zwavelzuur ammoniak, en dekt deze meststof zorgvuldig met de hak in. 5. Stel niet uit vroege aardappels voor den verkoop, als Marjolin of vroege muisjes en de Victor te planten. Deze zijn zeer winstgevend, en geven goede op brengsten als men eene doelmatige bemes ting aanwendt. Men strooie dus, zonder uitstel, op den omgewerkten grond 300-400 kgr. superfos faat per hectare, 200-300 kgr. zwavelzure potasch en 200 kgr. zwavelzuur ammoniak. Al deze meststoffen w orden dooreen ge mengd, regelmatig uitgestrooid en zorgvul dig met de eg ondergewerkt vóórhel planten. 6. Bemest de boomgaarden zorgvuldig ze worden tocli zoo stiefmoederlijk behan deld Eene hoede aanwending van 500 G00 kgr. superfosfaat, 300 kgr, chloorpotasch en 300 kgr. zw avelzuur ammoniak zal u vele en goede vruchten en levens overvloedig gras bezorgen. Willy. TE SCHAARBEEK. Een blptjdig drama had Dinsdag avond plaats in een der talrijke foorw agens, welke gewoonlijk op de onbebouwde gronden der Navezstraat overwinteren. liet gezin van den worstelaar Hanssens kwam niet al te wel overeen.. Dinsdag avond ontstond opnieuw twist, tusschen Hanssens, zijne vrouw en zijne dochter. Bazend van woede greep Hanssens een mes, dat op tafel lag en bedreigde er zijne vrouw mede. Deze had spoedig eene zware bierkan vast en sloeg ze op het hoofd van baren echtgenoot aan stukken. Dan pongdo. zij hem het mes uit de handen te rukken, doch kwetste zich hierbij erg aan de handen. Zooals men denken kan had dit echtelijk drama onder dc foorekolonie eene groole opschudding verwekt. Toen men tussohen- kwam. waren do echtgenooten Hanssens ge heel mei bloed overdekt. De poiicie werd verwittigd en bracht de twee gekwetsten naar 't policiebureel, waar zij door een geneesheer verzorgd werden. Een onderzoek is geopend. ïTrank-rij k Het tempeest. Een stormvloed op de kust van Bretanje. Een zeer geweldige storm- vlood werd Dinsdag op de kust van Bretanje gevoeld. Het eilandje Ile-dc-Sein werd door net water onderzet, De haren rolden over kaaien en stralen de ramen en deuren der buizen wélden ingeslagen en dé wohingen stroomden'onder. Ook St-Malo en Parame w erden door het tempeest onder w ater gezet. Baren van ijzingwekkende hoogte rolden in de straten deuren werden hier ook-inge stampt, trappen verhield. Strandhotels wer den verwoest en de baren rolden te Parame de kamers in. Talrijke muren van tuinen zijn verwoest geworden. Kleine huizen werden vernield. Men vreest schipbreuken langs de kust van Morbihan. waar wrakbout is aangespoeld. Duitsclilanci Drama in een krankzinnigengesticht. In een krankzinnigengesticht te Munter {Puitschland), is door een krankzinnige een verschikkelijke misdaad gepleegd. De ver pleegde. die onder toezicht van een broeder stond, greep in een aanval van woede een bezem, waarmede hij den broeder wilde aan vallen. De broeder vluchtte op een closet, maar had den tijd niet meer de i grendel te verschuiven. Na een korte w orsteling, ge lukte het den waanzinnige de deur te openen. 12c Vervolg. €nze goede, zalige moeder ziet hem zoo, zegde hy in zich zelve, het is haar geest die 'beschermend en vrede aanbrengend over hem w aakt, daarom slaapt hij zoo gerust. Goeden nacht, Sim, fluisterde hij zacht hoorbaar, ter wijl hij zich in zijne krib nedervleide en zijne ©ogen sloot. Ilij kon echter nog niet slapen. In zijnen geest zweefden de akelige verwaarloos de verhavende gestalten zijner slaapgenooten als spooksels voor hem heen. Op eenigen afstand lag een man die zijne opmerkzaamheid reeds tot zich getrokken had. Zijn gelaat was morsig en vuil. liet hooge voorhoofd en de kommervolle overblijfselen van eene verstandige uitdrukking verrieden dat deze man even als Jack met de lantaarn, niet altijd in zulk eenen ellendigen toestand verkeerd bad. Bij zyne komst in de refuge bad hij eenen jongman bij zicli, wiens schar laken rooden neus,bleeke wangen, roode oog leden en verhavende kleederen evenzeer ge tuigden dat hy een slaaf van geestrijke dran ken was. Harry had den directeur tot eenen philaiilropisehen bezoeker hooreu zeggen dat deze straatschrijvers waren, aan wier zedelij ke verbetering hij tot nu toe vergeefsche moeite gedaan had. De overeenkomst met Jack had Harry belang in ben doen stellen dit was wellicht de reden dat hunne gestalten zich levendiger aan zijne verbeelding vertuon- ♦lcn, toen hij met gesloten oogen op zijne le gerstede waakte. Ook de beide straatschryvers schenen nog ■iel ingeslapen te zijn inderdaad geleek de Hij sloeg d?n zoolang op den broeder, totdat deze dood op den grond lag. De broe der was reeds 37 jaar als krankzinnigenver pleger w erkzaam. China Joean-Sji-Kaï en de opstand. Een afstam meling der Ming's Uit Peking seint men dal Joean-Sji-Kai machteloos is om het hoofd aan den toestand te bieden, zelfs te Pelting. Het oproer te Peking heeft de andere troe pen aangemoedigd die branden van verlan gen om de rijke steden van het land te kun nen plunderen. Er bestaat een terroristische Mantsjoesche inrichting die lieden overal uitzendt om de soldaten lot opstand aan te zetten. Te Peking alleen werd er voor 20 millioen taëls schade aangericht. Een kroonpreten dent is verschenen Markies Sjoe-Sjong-Yoe afstammeling van Keizer Wan-Lider Ming's. Hij is 45 jaar oud, verstandig en geleerd en denkt den keizerlijken standaard te Nanking te verheffen. Nog aanhoudingen Eene huiszoeking gedaan op de kamer van Ferdinand H.., wonende te Vorst, leidde lot de ontdekking van de vórmen waarin val- sche geldstukken gemaakt werden. Deze zaten in een kachel verborgen. Op den zolder van hetzelfde buis, onder een hoop oud papier, werd een zak gevon den welke opgevuld was met valsche stuk ken van twee en vijf frank. Deze stukken waren echter nog niet geheel afgewerkt. Tijdens het onderzoek vernam de poiicie. dat Ferdinand H.., dikwijls in gezelschap was van zekeron Urbain T.een kerel die onder de waakzaamheid der poiicie slaat en leeds dikwijls veroordeeld werd voor vervaar diging en uitgifte van valsche munt. Rond 10 ure werd Urbain Taange houden, toen I) ij to huis kwam. Do kerel beweerde ditmaal geheel onschuldig te zijn in d»v/,e valschmunterszaak. Ook de minnares van Urbain Twerd aangehouden. De poiicie denkt op het spoor te zijn van de bende, welke sinds eenigen lijd den Brusselschen omtrek letterlijk mét valsch geld overstroomde. Ongelukken. Tijdens de bluschwerken bevond de eerste sergeant pompier Aimable Ladinois zich op den zolder van 'net telefoongebouw-toen hij zich plotselings van twee kanten door hel vuur bedreigd zag. Zonder zijne koelbloedigheid te verliezen, liet Ladinois zijne lans in brand en liep langs de reeds brandende trap naar beneden. Hij werd daarbij nog aj. erg verbrand in het aangezicht én de handen en had het hoofd haar, de knevels en wenkbrauwen ver schroeid. Hij gelukte er in buiten te geraken en werd in een naburig koffiehuis verzorgd. Een slechte brandkoffer. Eene groep spoorweg-werklieden had eene onderlinge spaarmaatschappij ingericht. Zij hadden eene som van ongeveer 8000 fr. ver zameld, deze in altliën enz. omgezet en in den brandkoffer, staande in het bureel der werken, geborgen. Woensdag morgend werd deze brandkof fer van onder de puinen opgehaald. Angstig volgden de spaarders de toebereidselen welke gemaakt werden om den koffer te openen. Een groote teleurstelling wachtte hen echter het papieren geld, aandeelen enz. was verbrand en goud en zilvermunt gesmol ton. 't Is oprecht een gevoelig verlies, voor de brave, nederige werklieden. ademhaling van hem die in de Dabijlieid van Harry op een rochelend gesnork, terwijl een walgende brandewijnlucht van hem uitging op eens bewoog hij zich voorzichtig in zyne krib, en fluisterde tot zijnen kameraad, die op eene andere wijze lag. Hola, Paul, slaapt gij al oud puddingge zicht Neen, Spuib, oud scheeloog, kreeg hij op denzelfden humoristischen toon ten ant woord, maar ik wenschte dat ik sliep Pas dau maar op,hebt gij het handschrift van Jack met de lantaarn nog goed be waard. Zoo goed als mijn geld, dat ik onmoge lijk verliezen kan, daar ik niets meer heb. Nu, geene gekheid, het is geld waard. Hebt gij de bladen bij u, zie eens Natuurlijk heb ik ze, veilig genoeg in dit parodie van een bed. Weet ge w at, geef ze mij, ik ben veel vroeger wakker dan gij, en begin dan mor gen dadelijk om ze af te schrijven. Ik breng er te gelijkertijde eenige veranderingen in, als dan kan Jack zweren, zoo hij durft, dat liet zijn werk is, wanneer zyn handschrift vernie tigd is.Overmorgen moet het gedrukt worden, we zullen er een aardig sommetje voor krij gen. Geef het mij daarom, maar maak geen gedruis. Ofschoon hij zich slapende hield, volgde Harry nauwkeurig'elke bew eging zijner buur- lieden. Hij hoorde dat Paul het handschrift on der zijne deken uitnam en toen tot Spuib zeg de, dat hij het hem toe zou .werpen. Ilarry voelde op eens een slag, hot handschrift viel op zijne borst. Ilij bewoog zich nietzijn harl klopte bijna hoorbaar bij de gedachte dat bij wellicht den bestolene zijn eigendom terug zou kunnen geven en op die wyze hem daad- DE VOLKSSTEM i Het onderzoek Woensdag morgend werd door de bestuur ders der verschillige diensten der statie, in de bureolen van den trekdienst een onder zoek gehouden. Bedienden werklieden enz., werden ondervraagd over de oorzaken w elke den brand hadden kunnen stichten. De uit slag van dit onderzoek is nog niet gekend. De ontreddering Er wordt thans met koortsige haast ge werkt om de telfifoonvérbinténis der abon- nenten zoo rap mogelijk te herstellen. Reeds is eene verbintenis met Brussel-Antwerpen in orde gebracht. Ook de telegraaf en post dienst is reeds voorloopig geregeld. Het treinverkeer was nog Dinsdag avond in orde. De werken aan de haven van Antwerpen. Al de afdeelingen der Kamer zijn Woens dag bijeengekomen om het ontwerp der wer ken uit te voeren aan de Schelde, door de regeering voorgesteld, te onderzoeken. In al de afdeelingen werd het ontwerp der regeering met bijna algemeené stemmen aan genomen. Werden verslaggevers benoemd in de ver schillende afdeelingen MM. Braun, A. Ver- haegen, Vekeman, Van Cauwelaert, Royer en De Landsheere. Men gelooft dat M. Verhaegen verslag gever zal benoemd w orden van de midden- afdeeling. Ontwerp der Regeering betreffende de ver meerdering van h8t getal der Kamerleden. Het ontwerp der regeering is in al dé af deelingen der Kamer aanvaard geworden door de leden der rechterzijde. De loden der linkerzijden hebben zicli onthouden onder voorwendsel dat de regeering de berekening heeft oversehat voor den 19° en den 2Ue ze tel... Werden verslaggevers benoemd, de hee- ren Visart, Segers, Begerem, Helleputte. Van Gauwenberghe en Hoyöis. Vergadering der linkerzijde De parlementaire linkerzijde vergaderde Woensdag morgend om den polilieken toe stand in den lande te onderzoeken. Er word besloten bet wetsontwerp op de Zeevaartwerken van Antwerpen te slemmen. De linkerzijde stemde ten slptte bij eenpa righeid eene dagorde, krachtdadig protos- teerend tegen't berneerleggcn van de School wet, zooals de heer Brocjueville liet in zijne redevoering aangekondigd beeft. GENT 1913 De zorgen Vart wegé 't Bestuur. Het Uitvoerend Comiteit gelast zicli, zon der kosten, ten gunste van afzonderlijke inzenders, met de algemeene versiering van de Hallen en met de behandeling van al de collis van gewone afmetingen, die niet meer dan 1500 kilogram wegen. Het Uitvoerend Comiteit. is ook bereid zicli zoo mogelijk te gelasten, mits betaling van een vast te stellen recht, met de behandeling van een grooter gewicht dan 1500 kgr. Door behandeling van de colli wordt ver staan a) Het ontvangen aan kaai, binnen de omheining der Tentoonstelling b) het voe ren op het werk c) het weghalen en terug voeren op het werk van de ledige kisten en andere verpakkingen d) het weghalen van de weder ingepakte colli. DeNaamlooze Vennootschap van de Ten toonstelling, besteedt de grootste zorgen aan zakelyk zijne dankbaarheid zou kunnen too- nen. Spuib bromde eenen vloek tusschen de tan den. Moge een afschaffer u in 't water verzui pen, blinde krokodil, hoorde Harry. Wat is er, scheeloog Niets, domkop, maar ik heb ook niets Gij hebt het handschrift in dp krib van dien jongen lummel gegooid, gij hebt zeker het de lirium wede-' in uwe vingers. Hoe kan dat anders, Spuib, als men den gelieelen namiddag geene hartversterking heeft gehad. Nu, het doet er niet toe.Wij moeten ons hier bedaard houden. Ik sta morgen vóór het dag wordt op, om het handschrift bij dien jon gen te halen, hij weet toch niet wat dit be duidt. Er was Ilarry Hazeldean geen woord van Paul en Spuib's samenspraak ontgaan, 'ge heel wakker zynde, luisterde hy oplettend toe, lette op al hunne bewegingen, zelfs op el- ken ademtocht. De gedachte, dat Jack met de lantaarn na zijne ontnuchtering vergeefs naar zijn verdwenen handschrift liad gezocht en hij nu wellicht in de mogelijkheid was het hem te rug te bezorgen, maakte den knaap zoo on rustig, dat hy wenschte dat de nacht reeds voorbij was. Na verloop van eenige minuten kon Harry zich niet langer bedwingen om zich van hot handschrift meester te maken voorzichtig trok hij zijne arm onder liet deksel en bracht hem in de richting waar het rolletje lag. Zij ne pols sloeg koortsachtig toen hij hetzelve bereikte. Hij hield zich na eënigen tijd stil, lichtte na eenige minuten heb. bovenlijf op en zag behoedzaam iii de richting waar Paul en Spuib lagen. Beiden waren ingeslapen. Het de behandeling, waarmede zij zich gelast maar het is uitdrukkelijk bepaald, dal zij in geen geval aansprakelijk kan worden gesteld uil hoofde van verlies, tekort, beschadiging, enz., van de colli of van dezer inhoud. De teiilooiistellers zullen zich gedragen naar de voorschriften, door het uitvoerend komiteit te geven, tot gemakkelijke wegha ling van de ledige kisten. De tentoonstollers zorgen off hunne kosten Voor het uitpakken, het plaatsen, het uilslal len en het weder inpakken van hunne voort brengsels, alsmede voor het herstellen van de ledige kisten. De Officieel© opening zal op 29* April 1913 plaats hebben. Brussel. Gemakkelijke afbraak. Over ongeveer eene maand hadden de huur ders van liet huis n. 5 der Sislervatstraat hunne-woning verlaten, daar do stad het ge bouw. dat moest afgebroken worden, ontei gend had. Dinsdag avond zijn er opeens ber sten in den gevel gekomen van dat gebouw, dat alle oogenblikken dreigt in te storten. De poiicie werd in allerhaast verwittigd en deed barreelen plaatsen rond het huis, ten einde alle ongelukken te voorko- komen. Het gebouw zelf zal men laten in storten. Huiszoekingen. Ten gevolge van belangrijke diefstallen, werden Dinsdag huis zoekingen gedaan te Anderléchten te St-Jans- Molenbeek. Zij gaven den verwachten uit slag niet. M.'Ertel, policieofticier, nam noch tans in laatstgenoemde gemeente, bijzekereu ,N.., drie rijwielen in beslag, voorzeker van diefstal voorkomend. De rijwielen zijn naar het policiebureel overgebracht, waar zij ter beschikking der eigenaars gehouden worden. Brand. Woensdag morgend ontstond er brand in het oud poslhotel der Oud Koorn- huisplaats, dat tegenwoordig gehuurd is door eenen vergulder. Het vuur begon op eene kamer, waar zich nogal eene groote hoeveel heid naphte bevond en dreigde eene groote uitbreiding te nëmén. doch de werklieden richtten in allerhaast de eerste reddings werken in, en gelukten er in do vlammen te overmeesteren. Toen de pompiers tor plaats kwamen was alle gevaar geweken. 'I Is dank aan de moedige tusschenkomst der werklieden, dat het oud gebouw niet ten gronde afgebrand is. Gautodief. Woensdag namiddag werd M. Lisniond, handelaar, wonende te Charleroi, die met den tram van de Beurs kwam gereden, aan de Zuidstatie gewaar dat men hem zijn gouden uurwerk met kelen had ontfutseld. Men heeft geen spoor van den dader. Bedrieger geknipt.Sinds lang reeds toerden talrijke klachten gedaan, ten laste van een groentenkoopman, op de Sle Kruis plaats gevestigd. Gisteren morgend werd een onderzoek ge:- daan en de bedriegerij' kwanl aan het licht. Onder het bakje dér weegschaal, waar de koopwaren gewoonlijk op gelegd worden, had de oneerlijke handelaar eene ijzeren plaat bevestigd, waardoor hij op het gewicht der koopwaren ongeveer 10 wist te ont vreemden. Proces-verbaal is tegen den bedrieger op gemaakt. Aanhoudingen. Een genaamden August Dgewezen koetsier, had giste ren in de huurhouderij Reuniont, Noord straat, verscheidene harnassuren en andere koetsierartikalen gestolen en ze verkocht. 's Avonds wérd hij op de Karei Rogier- plaats aangehouden. Hij is ter beschikking van liet gerecht opgesloten. Een Duilscher, Freddy Weyler, werd gis teren aangehouden, toen hij poogde den geldbeugel te stelen eener dame, welke voor klein licht bij den wachter, het eenige dat nog in de zaal brandde, verspreidde slechts ee ne zwakke schemering. De wachter bevond zieh in een halfwakenden, half slapeuden toe stand hij zat op eenen stoel met gesloten oo gen en een nieuwsblad in de handen. Het ge zicht van al deze slapeuden had, voQral dooi de afschrikkelijke physionomie van sommi gen,iets spookachtigs bij het schemerend licht; dit boezemde Ilarry echter niet de minste vrees in; geheel zijn aandacht was op het hand schrift gevestigd, dat hij met een zegepralend lachje beschouwde. Hij ging nu weder liggen, ontknoopte zacht den draad die om de rol gebonden was, maak te hein open en borg de samengebonden bla den onder zijne vest, opdat ze voor niemand zichtbaar zouden zijn. Het was hem onmoge lijk nu te slapen blijdschap over het terug gevonden handschrift en de vrees voor de beide roofachtige straatschrijvers beletteden hem zulks. Het oude scheelooghad buiten den waard gerekend, toen hij zeide, dat hij vroeg wakker zou zijn. Het gebruik van geestrijke dranken veroorzaakt eene groote opgewekt heid, die duur eene even groote verslapping gevolgd wordt; hij sliep evenals zyn makker Paul, nog zoo vast als een schijndoode, met wijd opengesparden mond, toen Harry oor deelde dat het tijd was om op te staan. Hij wekte zijnen broeder, die evenals hij, te huis gewoon was vroeg te gaan slapen, maar ook vroeg op te staan. Zij kleedden zich aan, prevelden hun morgendgebed en verlie ten hot verblijf, dat zij reeds een groot eind wegs achter zich hadden, toon Paul en Spuib zich slaapdronken de oogen wreven. ilarry zag nog dikwijls schuw, en Sim tot meer haast aansporende, naar het verlaten a MAART 1912 u mu m de magaijnen der Beui's stond te zien. Wey ler die in banbreuk was, geene vaste woonst had en zonder middelen van bestaan ver keerde, is ter beschikking van h®t parket gesteld. Bitterpeeën der Trappisten Vincart, geven extra koffie. 1Ö00 P. Elsene. Diefstallen. Toen de dag- looner Jaak Sterkx, wonende Van den Broeckstraat, Woensdag middag op zijne kamer kwam, stelde hij vast, dal dieven er binnen gedrongen waren en alles openge broken hadden. De beste kleederen van Sierckx, alsook eene som van 100 fr. waren verdw enen. Op den steenweg van Charleroi, zijn die ven in den eigendom gedrongen van M. Ser- vranckx, wonende Weenenstraat. De schur ken, die bij middel van een valschen sleutel moeten binnengedrongen zijn, hadden al do koperen versierselen van «leuren, trappen eft i vensters afgerukt, alsook de looden buizen der waterleidingen, alles ter waarde van rond de -100 fr. Schaarbeek. Dief aangehouden. - Dinsdag namiddag werd een dief betrapt op eene kanier der 1® verdieping van liét huis van M. Bogaert. handelaar. Brabantstraat. De kwaaddoener kon vluchten, docli werd achtervolgd door den agent. Melaerts die hem in de Vanderlindenstraal kon aanhouden. Het is een Luikenaar, X.., zonder vaste woonst. Ilij werd achter de grendels gezet. St. Joost-ten-Noode. Brand. Dins dag namiddag, rond 4 1/2 ure, is brand out- j staan in de kelderingen der magazijnen van de Union Economique, Valleistraat. Het vuur brak uit op eene binnenplaats dienend tot reinisie voor ledige kisten. Alle gevaar werd op korten tijd afgekeerd. Sterrebeek. Schielijke dood. - Dinsdag werd M. Houthuys, dezer gemeente onpasse lijk en ging builen op eene bank zitten. Eu- kele stonden nadien vond men hem dood. Hij laat eene weduwe met verscheidene kin deren achter. De man bezweek aan eeno h artsaandoening. PLECHTIGE COMMUNIE.— Groote keus van neteldoek en alle gemaakte onderkleeren, voiles, enz., voor meisjes, hemdekens, cols, noeuds. enz., voor jongens kousen, hand schoenen, enz.. Zomerseizoen. Groot assortiment van slo ren en gordijnen, witte en fanlaisie mansheni- den op maat. Van de Sgpen-Scheltjens, 15, Lange Zoutslraat, Aalst. 611 Anderlecht. Dramatische poging tot zelfmoord. Sinds een veertiental dagen was de genaamde D.., 32 jaar oud, tramont vanger, wonende Herzieninglaan, ziekelijk* Woensdag namiddag zond hij zijne vrouw om een geneesheer.Toen de vrouw terug kwam% vond zij haren echtgenoot bewusteloos en badend in een bloedplas ten gronde liggen. De man had zich bij middel van een scheer mes gepoogd den hals over le snijden en zich eene gapende wonde aan den lials toege bracht. Zijn toestand is bedenkelijk. Antwerpen. Erg xoerkongeluk. Woensdag morgend had aan boord van dén stoomer Laplandgemeerd hangaar n° 28, een erg ongeluk plaats. De ploegbaas Jan De Pré, 43 jaar oud, wonende Lange Rid derstraat, kreeg er eene bal kemp op het hoofd en stortte bewusteloos ten gronde. Het slachtoffer werd in bedenkelijken toestand naar het gasthuis overgebracht. Men vreest eene schedelbreuk. Aanhouding. Een genaamde P. Th..., is aangehouden wegens dief te eener som van 54 fr. ten nadeele eener huishoud ster der Wiegstraat. Th..., die zich zonder middelen van bestaan bevond, is ter beschik king van den prokureur des konings opge sloten Hooge tij. Wij hebben dus gisterei» de Lente hooge tij gehad. De Schelde stond bij hoog water buitengewoon hol, doch geen enkel oogenblik is er gevaar geweest. De toevluchtsoord om. Laat ons Jaak in de ge welven zoeken, zegde hij, het is nog vroeg ca zoo hij daar is gaan slapen, kunnen wy hemt nog vinden. Gij weet hoe wij hem gister mor gend vonden. Sim keurde dit goed hoewel hij bang was voor de gewelven zoo was hij nog banger voor Paul en Squib; hij beschouw de Jack met de lantaarn als zijnen eenigen be schermer wanneer zij dien zijn handschrift terugbezorgd hadden, kon hun, zoo meende hij, geen kwaad meer gebeuren. Het geluk was hun gunstig. Toen zij hun doel naderende,langs de Theems liepen,kwam Jack met de lantaarn juist uit de herberg Da Lustige Matroos. Groote neerslachtigheid was op zijn geiaat te lezen; hij had gedurende den gelieelen dag op alle plaatsen, waar hij zich opgehouden had, vergeefs nasporingen ge daan,en in plaats van eene gunstige uitkomst van menjgen, die de waarde van zijn geschrift konden begrijpen slechts spottende gezichten ontmoet. Loop naar den beul, had hem een be ruchte gauwdiefde zwarte Dick,toegesnauwd wellicht helpt die, om u genoegeu te doen, spoedig een ander naar de eeuwigheid, dan hebt gij versche waar Jack was buiten zich zelve van vreugde,toen hij de beide knapen zag en Ilarry hem de wel bekende rol vertoonde. Hij overstelpte Ilarry met vragen, welke afgewisseld werden door uitroepingen en blijdschapsbetuigingen. Har ry's verklaring was kort en bondig.Jack bralc, ten opzichte der dieven,in hevige verwytingea uit. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2