BUITENLAND. NIEUW SSErTcï! T EN. Belangrijke veranderingen iii de priesterwijding flRME [jARRY EN RIJKE |_ENA De brand in de statie van Doornijk De Wereldtentoonstelling van Gent. Be&émpénaar fleÉ£|M 9 Het staat dns vast, dat de moordenaars ▼an den agent Gamier, dezelfde bandieten zijn, die te Pontoise handelden. Zonderlinge automobilisten Uit Vichy wordt gemeld, dat Woensdag namiddag aldaar een automobiel, waarin vier personen, als werklieden gekleed zaten, voor een koffiehuis stilhieldTerwijl twee der automobielisten gingen zien om naphte te koopen, bleven do twee anderen, met den revolver in de vuist rond den automobiel de wacht houden. De gendarmen werden door de verschrikte ooggetuigen verwittigd, doch toen zij ter plaats kwamen, was de automobiel met de zonderlinge reizigers reeds verdwenen. Eene nieuwe bandieterij Uit Poitiers seint men, dat verleden nacht •en chauffeur bij zijne tehuiskomst, drie kerels verraste, die poogden de poort der garage van M. Dubois, hoogleeraar, open te breken. De chauffeur gaf het alarm en de bandieten namen de vlucht. Zij konden niet achterge haald worden en verdwenen in de duisternis. Zouden het hier nu wederom de beruchte bandieten, der bende welke reeds te Parijs, Saint Mandé, Pontoise enz. handelden ge weest zijn. Frankrij k. De kieswet. M. Poincaré wilde de Even redige Vertegenwoordiging van kant schui ven, doch het Parlement schijnt niet zinnens daaraan mede te helpen. Do Frausche socia listen geven echter den minister volkomen gelijk. Zoo is't. In België, moet de Evenre dige Vertegenwoordiging komen tot in de kleinste gemeenten, zeggen de socialisten, en hoewel zij eene internationale partij vor men, houden de Fransche socialisten juist aan liet tegenovergestelde van wal de Belgi- gische socialisten als do hoogste rechtveer- digheid aanzien. Wat eenheid in dat stelsel, dal ons de toekomstige samenleving moet schenken. Duitschland. Ook al staking in de mijnen. De kristene arbeiders doen niet meê. De kristene arbeiders van het Ruhrdi- slrikt, in buitengewone vergadering te Essen bijeengeroepen, hebben zich eenparig verzet tegen de staking door do Duitsche socialisten uitgeroepen. Zij doen een beroep op de mijnpatroons om voldoening' te geven aan de rechtmatige grieven der arbeiders en vragen eene doel- ijj.aüg|r^chej;mii)g^yoor de ..werklieden die jinian den arbeid willen blijven. AmëriKa Ook staking in de. mijnen. Berichten nil. do Vereenigdj? Slaton toegeko nnnluiïien ilat do sjalyng. vqor dozijnwerkers der'Vor- ■•'Bonigde.Slaton onverjilijdolijk is geworden'.' 'vliet ziel er lief uit. Engeland De staking der mijnwerkers. De onder handelingen duren voort, maar geven geenen uitslag. Hoofdininister Asquilh beeft de handen vol, en mogelijk ware hij nu meer tevreden zoo hij over een paar maanden zijn ontslag had gegeven, zooals toen door vele bladen word aangekondigd. Woensdag is M. Asquith in volle drukte geweest. Vier dagen lang was er van officieele zijde niet incer handelend opgetreden. Doch die dagen werden wellicht besteed aan neerstig onder zoeken naar de mogelijke oplossingen. Om tien uren 's morgends hielden de afgevaar digden der mijnwerkers eene zitting met 4 kamerleden der arbeidspartij, en dit in eene der zalen van het Britsch Parlement. Om half twaalf was het Ministerraad. Om half twee werden de heeren Sydney, y 13e Vervolg. Gij zijt echter een ferme jongen, zoo ging hij tot Ilarry voort, ik zal wel gelegenheid vinden, om u vo«r uwe zorg te beloonén,weés «laar zeker van Zoodra mijn werkje maar uitgegeven is, geef ik eene kleine smulpartij, die wij Primsmulpartij zullen noemen, daar mijne moordgeschiedenis er de middelen toe moet leveren, daarbij zult gij mijne voornaam st gasten zijn. Wij zullen die bepalen op Don derdag avond. Ik zal u dan precies om zes ure op deze plaats afwachten Dat de hemel u be hoede, arme, hulpbehoevende schapen Ik ga nu heen,om mijn werk voor de drukkerij in or de to brengen. Harry en Sim stonden weder alleen. Dat is een hartelijk mensch,zegde Harry, ik wensch- te echter dat hy wat spaarzamer was met het geld dat hij voor zijn handschrift krijgt. Hij zal het algauw door de keel gejaagd hebben, zooals vader dat altijd van den zwéren Dick zegde, als hij hem zijn loon uitbetaalde. Wij zullen echter toch van dat partijtje gebruik maken, wollichtlaat hij zich dan ook overha len om zich niet to bedrinken. Wat zullen wij doen, Harry vroeg Sim, melde hand op zijne ledige maag drukkende. Hadden wij maar iets te eten, want ik heb grooten honger. Ik heb een gedacht, Sim, laat ons naar het logement gaan waar Mercy gediend heeft: zoo wij haar daar niet vinden,zal ons toch vel iemand kunnen zeggen, waar zij met haar goed heengegaan is. Daar gekomen zijnde, overlegden zij al tyl- Buxtin en Mitchell door den hoofdminister ontvangen. Om 2 ure 20 kwamen de mijn eigenaars van Schotland, Gallië en Engeland bijeen in het hotel Victoria. Om half vier werd M. Asquith in het La gerhuis ondervraagd, maar kon geen ant woord geven. Om 4 uren had M. Asquilh weer eene bijeenkomst met de afgevaardig den der mijnwerkers. Deze vergadering duurde tot 7 uren. Droeve gevolgen der staking. Te Swansea zijn 15000 werklieden van andere nijverheden zonder werk gevallen. In Midland, wordt de ellende nog nijpender. In Leeds zijn 6000 ijzerbewerkers werkloos. Te Bradford zullen de weverijen enkel 4 da gen per week arbeiden. Zoo zullen zij liet nog 15 dagen kunnen volhouden. De kolen kosten peperduur. Van 13 a 14 shillings zijn ze geklommen tot bij de twee pond sterling. Te Sheffield werden 13000 metaalbewer kers doorgezonden. Te Stafford in de pot fa briek vielen Donderdag 40000 arbeiders zon der werk. De toestand te Londen laat tot hiertoe nog minst van allemaal te wenschon. Weerslag op de kiezing. De liberalen riskeeren de gebroken potten te betalen. Zondag had er te Manchester eene gedeelte lijke kiezing plaats. Bij de laatste stemming had de liberaal eene meerderheid van 2500 stemmen. Nu is de behoudsgezinde gekozen met eene kolossale meerderheid. Sinds December 1010 hebben er 41 ge deeltelijke kiozingen plaats gehad, in die kiezing hebben do unionisten reeds 6 zetels gewonnen. De regeering heeft geen enkelen nieuwen zetel veroverd. De meerderheid in Engeland behoort dan de unionisten. Zij hebben 23 stemmen meer dau liberalen en werkersafgevaardigden te zamen. Alzoo speelt Ierland den baqs. Nieuwe tegenslag. De nieuwe bijeenkomst van Donderdag" heeft geene oplossing gegeven. M. Asquilh heeft nochtans groote moeite gedaan om tol eene minnelijke schikking te geraken. Indien wij La Croix van Parijs mogen gelooven, gaal de Paus belangrijke wijzigin gen toebrengen in de priesterwijding. Nie mand zou nog priester kunnen gewijd worden vóór den ouderdom van 28 jaren. Ieder priester zou 2 jaren wijsbegeerte en 3 jaren godsgeleerdheid moeten gestudeerd hebben. Bovendien zal er een gansch jaar worden toegewijd aan de studie van, het H. Schrift. De'seminaristen die hunne studiën zoudëb voleindigd hebben vóór hun 28 jaa?, zóudèij» m de parochiën kunnen gobruikt worden voor de bedieningen die de onderpastoors vervul* lén, uitgenomen deze bédieiiingen" die lie|t priesterschap of de priesterwijding verdij- schen. 1 Wij geven dit nieuws, zooals gemakkelijk zal verstaan worden, onder alle voorbehoud. Donderdag morgend brandde het nog steeds voort in de puinen der statie. Evenwel is men reeds begonnen aan de opruimingswerken en de deelen dor statie welke dreigden in te storten worden omvergehaald. Gisteren morgend rond 9 ure, is een bij zondere trein aangekomen, welke eene af vaardiging hooge ambtenaars van het minis terie van spoorwegen ter plaats bracht om een onderzoek te doen. De brandkoffer van het bureel der telegra fen is uit do puinen opgehaald. Daar men ten -mende, hoe het aan te vangen om de zekerste inlichtingen omtrent Mercy te krijgen, toen een meisje van een zeer gunstig voorkomen, en die door het wit mutsje, dat zy droeg meer op eene jonge vrouw geleek, aan de deur ver scheep en in verschillende richtingen over de straat zag. Daarna wenkte zij Harry. Wilt gij bij den naasten rijtuigverhuurder eene vigilante bestellen, mijn jongen. Gij krijgt daarvoor van een onzer heeren een twee- pencestuk Ja, miss, ik zal spoedig terug z'yn, ant woordde Harry ieverig. Sim volgde hem als zijn schaduw en mocht toen de vigilante naar het logement reed er in zitten, terwijl Harry bij den voerman op den bok zat. Zoodra de vigilante voor was, kwam er een oud heer buiten hy gaf Harry twee pence, ging het rijtuig in en voer weg. Dat was een goed be gin. Harry was er echter niet mede tevreden, dewyl hy voor een ander doel gekomen was. Hij ging daarom met Sim het logement in, liet meisje dat hij reeds gesproken had, stond in de openstaande keukendeur. Zijt gij daar nog? zegde zij.dat valt goed. Gij kunt nog wat verdienen. Ik heb liet zeer volhandigen mijne meesteres is slecht ge luimd. Ilier zijn twee schillingen, haal mij in den naasten winkel twee pond suiker, een pond rozijnen en breng liet geld dat gij daar van overhoudt terug.Gij hebt een eerlijk voor komen, ik zou u wel honderd pond durven toevertrouwen. Harry voelde zich door dit vertrouwen zoo zeer gevleid, dat hij voor het meisje door het vuur zou geloopen hebben. Zij scheen de op volgster van Mercy te zijn. Nadat hij haar het verlangde gebracht had, vroeg hij of zy iets omtrent Mercy wist. Die is weggeloopen.antwoordde hetmeis- i DE VOLKSSTEM gevolge van de ondergane hitte het koffer niet kon openen hij middel van den sleutel werd de koffer opengebroken. Men vond er voor ÏO.OUO fr. in waarden en al de papieren betrekkelijk de uitbating en do rekeningen aan het tel eg raafbureel, onaangeroerd. Men vreest dat de groote wachtzaal ook zal instorten, daar de zoldering ten gevolge van de gruole hoeveelheid water ^elke er over uitgestort werd, dreigt in té vallen. De vreemde deelnemingen De officiëele deelneming van een aantal staten is reeds verzekerd. Frankrijk pachtte reeds driemaal zooveel als te Brussel het Duitsch paviljoen zal een half millioen kos ten. De Vereenigde Staten zullen ook goed vertegenwoordigd zijn. Italië,'Rusland, Spanje, Portugal, Zwit serland, China, Japan, Brazilië, Chili en Peru zullen in deTentoonstelling afdeolingen inrichten. Voorzorgen tegen brandgevaar Dat de verschillende hallen niet zeer hoog zijn, werd met opzet gedaan om in het voor komend geval het blusschen te vergemak kelijken. Eene bijzondere brigade pompiers, met al het noodige materiaal, zal dag en nacht in liet gelijkvloers van het- feestpaleis gereed zijn om op te rukken. Brussel. Doodeliike aicioraobielonge lukken. Woensdag- avond, rond 9 ure, wilde een net gekleed persoon, schijnende ongeveer vijftig- jaar oud. de Zuidlaan over steken. ter hoogte van de do Mérodestraat. Hij werd omvergeworpen door een auto mobiel rijdend naar de Hallepoort en onder de wielen geplelterd. Men nam hem bewusteloos 6p met vreese- lijke wonden aan het hoofd eh 'op gansch hel lichaam. De ongelukkige werd naar liet Sint- Pietersgasthuis vervoerd en stierf aldaar eenige minuten na zijneaankomst. Het was een genaamde Frans Gruslin, gewezen on derwijzer. geboren te Prnfontjeville, den 11 Maart 1843, wonende CrickxStraat, 40, te Sint-Gillis. Proces-verbaal is tegen den chauffeur op gemaakt. -1 j Een Rus, zeltereJ. werd Woensdag avond, in de Van Arteveldestraat, door een automo biel omgeworpen. Men nam hem op met ge broken been en ribben, en \yonden aan den schedel. De vreemdeling, wonende in de Ruslandstraat, te Sint-Gillis, werd naar het Sint-Pietersgasthuis gevoerd.- Kanten'gestolen.Donderdag namid dag-, kwamen twee jonge vrótTwen in èèneii kantenwinkel van den Steenwèg van Elscne^i, en kochten er na lang kiezen slachtstoene. kleinigheid. Toen zij ver 1 fokker, wdren, stelde de winkelierster vast, dat eem stuk kant, ter waarde van 60 frank, verdwenen was. De twee dieveggen, welke ongetwijfeld aan hun proefstuk niet zijn, worden-opge zocht. r Rijwiel gestolen. Ten nadeele van M. Taelnians, handelsbediende, werd in eene bank der Koninklijke straat een rijwiel ter waarde van 275 fr. geknipt. Kind levend verbrand. Woensdag namiddag- viel liet 3jarig knaapje Albert Ver bist, Hoogstraat, in de ouderlijke woning in eenen ketel kokend water. Het arme wichtje werd zoo vreeselijk verbrand, dat het Don derdag avond in het St-Pietergasthuis aan de gevolgen bezweken is. Bedrieger geknipt. Eén jonge schurk die sinds eenigen tijd verscheidene beenhou wers bedrogen had, door lipt geld dat hij je, dat wij Suzanne zullen noemen,wie bekom mert zich met zulke deerne Gij doet beter niet meer aan haar te denken. Ziedaar, zie eens wat zij my achtergelaten heeft Werk. niets dan werk Al het keukengereedschap is slecht onderhouden, borden, messen, vor ken, enz. is vuil en smerig. Hebt gij niets te doen Neen, miss, wij zouden gaarne wat ver dienen,wij hebben noch huisvesting noch mid delen om in ons onderhoud te voorzien. Goed, wacht dan even. Ik zal aan myne meesteres gaan vragen of ik eenen jongen aan mag nemen om de messen te slijpen en de laarzen te poetsen. Zy heeft zich met liet Kerstfeest wat overwerkt en ligt nu te bed. De knapen wachtten. Suzanna kwam spoe dig met een hoog gekleurd gelaat terug; naar het scheen had zij eene onaangename woor denwisseling gehad. Dit verwonderde Ilarry niet, want hij had Mercy ook altijd over ha re meesteres hooren klagen. Ik heb het doorgedreven, zegde zij tot Harry. Kom nu maar gauw aan het werk hier hebt gy eenen penny voor de boodschap, die gij gedaan hebt. Doch ik kau slechts een uwer gebruiken. De tranen schoten Sim bij deze laatste woor den in de oogen. Waar moet ik dan blijven, Harry vroeg hy. O liefste miss, zegde Harry, laat hem bij mij blijven. Rij is mijn broeder en durft in deze groote stad niet alleen rond dwa len. Suzanne zag hierop de knapen oplettend aan. Zijt gij dan geene Londeuaars, van waar komt gij dan Vail Greenfields Ashbrook, waar onze va- ontving, achter te houden, werd gisteren op de Leuvensche plaats door een zijner slacht offers ontmoet en aangehouden. De bedrie ger is opgesloten. Onrustwekkende verdwijningEen 14-jarig meisje, de genaamde Germaine Ne- vessen, wonende Hallestraat, is sinds ver scheidene dagen in de ouderlijke woning niet meer teruggekeerd. Alle opzoekingen om haar terug te vinden bleven lot hiertoe vruch teloos. De liefde. Een 20 jarig meisje, Ma ria De Buyst, wonende met hare ouders Huishoudenslraat, was eenigen tijd geleden door haren minnaar verlaten geworden. Hel meisje werd daardoor zoo wanhopig dal zij zich Donderdag namiddag in hare slaapkamer verhing. Toen men de ongelukkige vond,had zij reeds opgehouden televen. Automobielongeluk. Donderdag na middag is een automobiel op de Regentlaan legen liet voetpad gereden, toen hij een kind wilde vermijden. De geleider ontkwam hel ongedeerd, doch de automobiel werd geheel vernield. De vrouw verandert dikwijls, maar nooit voor haren koffie, want zij gebruikt altijd de uitmuntende Bitterpeeën der Trappisten Yincart. 1500 I. Ukkel.Kiekendieven. Ten nadeele van M. Aernoudt, Alsembergschen steenweg, wer den verleden nacht bij middel van braak en beklimming- 17 kiekens en 3 lianen gestolen. Anderlecht. Kindermoord. Donder dag nhmiddag, werd uit de vaart van Char leroi, het lijkje opgehaald van een knaapje, dal hoogsten eenige dagen geleefd had. Hut lijkje is naar het doodenhuis overgebracht en een onderzoek geopend. Vraagt den fijnen elixir - De Kenner Het is de goedkoopste. St-Gi11is. Oneerlijke bediende. Een bakkersgast had zich onder den naam van Hipoliet Bentier verhuurd bij den bakker Simeons, Dupectiauxlei. Donderdag morgend moest de gast eenige rekeningen gaan ont vangen. De jonge schurk is er met het geld van door getrokken. Curegem. Diefstal. Donderdag mor gend werden ten nadeele van M. Seralien Roelanls, eene som van 50 frank, een re volver en verscheidene andere voorwerpen gestolen. De kamer van Mev. Herpen, rechtover deze van M. Roelants gelegen, werd ook bezocht. Hier stolen de schurken een dozijn zilveren lepels en vorken, een pelsen mantel en kostbare juweelen. PLECHTIGE COMMUNIE. De schoon ste stoffen voor jongens en meisjes, hij Van den Bergli-Jouret, Korte Zoulstraat, 44, Aalst. Leuven. Ongeluk. M. Meulemans, bestuurder, der «Us_in.es Stordeur», Aarsohol.- sch.en steenweg te.Wilscje, w^g. het slacht offer van een smartelijk ongeluk. Door eene melcaniek wekken hem delop pen van twee vingers en de helft van dei) midden vinger der ha nil afgedraaid. Genees kundige hulp wérd aanstonds Verleend Santg&ie Ceiita'aSe Gantoise, Naaml. Maat. Huring Brandkoffers 10 frs. 's jaars. Zie annonce. Boortmeerbeek. Fabriek afgebrand. Terwijl Woensdag namiddag de werlieden rustten, brak brand uit in de vernisfabriek, gelegen aan de statie van Meerbeek. Ondanks de pogingen van het werkvolk om denbrand te blusschen, nam deze weldra eene groote uitbreiding en deelde zich mede aan gansch het gebouw dat w eldra geheel in brand stond. De pompiers der gemeente kwamen ter plaats, doch konden mek hun materieel niets doen zij bepaaldert zich met de nabijstaande huizen te vrijwaren. Het gebouw werd ten gronde vernield. De schade wordt op 50,000 fr. geschat, doch is door verzekering gedekt. •Ier een landgoed bezat voor hij naar Londen vertrok. Hoe heet gij dan Ilarry en Seymour Hazeldean. Suzanne verbaasde. Seymour Hazeldean Dat is toevallig, zegde zy, hadt gy niet een bloedverwant, ik bedoel een groot rijk.heer, die Seymour heet te, Seymour Hazeldean, en die in Londen woonde Dat was zeker onze oom, miss. Hij is dood, hij heeft zich zelve om het leven ge bracht. Na dit antwoord zag Suzanne de beide knapen beurtelings met, belangstelling aan, vooral Seymour, terwijl hierbij haar gelaat dikwijls van kleur veranderde.Op eens glim lachte zij. Hij is dood, zegt gij Ja, hij is dood. Er sterven zoo vele menschen. Zij sprak deze woorden in gedachten verzonken, doch in eenen meer opgewekten dan trearigeu toon alsof zij aan de waarheid daarvan niet geloof de. Hebt gij geene moeder meer Neen, die is in Greenfields gestorven.Het leed dat mijn vader hierover gevoelde, alsook de raadgevingen van mijnen oom hebben hem uit Greenfields verdreven. In Londeu is hij evenzeer als onze oom alles kwyt geraakt. Onze arme vader is onschuldig veroordeeld geworden en oom heeft zich het leven beno men, omdat de policie ook hem gevangen w il de nemen. Ach, ik weet, ik weet O Seymour, hoe lang, hoe lang Zij viel bij deze voor de knapen onbeduiden de woorden als het ware zich zelve in de re de, zij streek met hare hand in het haar. Gij kunt bij uwen broeder blijven, beste, s 9 MAART 1912 Antwerpen. Rjicieldief geknipt. Woensdag avond nam een koffiehuisbediende in de Pandstraat de vlucht met een rijwiel, dat er door M. De Laet, van Deurne, eenige oogenblikken verlaten was. De dief werd achtervolgd. Op do Groenplaats wierp hij een meisje, Jozelina Defeverom. Hij viel ook en werd toen aangehouden. De schurk werd ter beschikking van den prokureur des konings opgesloten. Zonderling ongeluk. In het Sluy- venberggrislhuis werd zekeren Alfons Smet, wonende VeUestraat, opgenomen. De man was erg verbrand geworden, doordien hij eene nog brandende cigaret in zijn broekzak gestoken had. Messteek. Tijdens een twist in een huis der St-Michielskaai ontstaan werd zekeren Albert Ariën, door een meisje een geweldigen messteek in de borst toegebracht. De toestand van Oriën is zeer bedenkelijk. Verdronken. Een onbekend mans persoon is gisteren in hel Bonapartedok ge vallen en verdronken. Het lijk werd eene uur later opgevischt on naar het doodenhuis overgebracht. De drenkeling schijnt onge veer 50 jaar oud te zijn. Slachtoffer van zijnen plicht. Woensdag namiddag sloeg in de Van Hel- montstraat een paard op hol, gespannen in eenen broodwagen der Groote Bakkerij. Het dier rende in dolle vaart de straat door, en de policieagent Peeters, aldaar van dienst, om alle ongelukken te voorkomen, sprong het hollende dier naar den kop, doch moest het dier loslaten, en viel ten gronde. De wagen is den policieagent over het lichaam gereden, en de man werd met kwetsuren aan armen en beenen, naar zijne woning, Boerhavestraat, overgebracht. Overleden. De foreman Jan De Pré, wonende Lange Ridderstraat, die aan boord van den stoomer Lapland eene baal kemp op het hoofd gekregen had,is in het gasthuis aan de gevolgen der schedelbreuk overleden. De ongelukkige laat eene weduwe met acht kinderen achter. Doodelijk ongeluk. Donderdag na middag is een Chineesche matroos van den stoomer Bayern, gemeerd aan hangaar n.16, tusschen de buffels van twee versporend© wagons gepletterd geworden. De ongelukkige, zekere Ching-Ghing-Tey, werd op den slag gedood. Zijn lijk is naar het doodenhuis overgebracht. Gepletterd. Woedsdag avond, werd op ken hoek der Pacht- en Prekerstraat, de voerman Feiix De Pauw, 60 jaar, wonende to Sint Amands bij-Puers, tusschen zijnen wagen en eene kar van den reinigheidsdienst die in tegenovergestelde richting kwam ge reden, geplelterd. De ongelukkige die kloeg van inwendige pijnen,.werd naar het Ver band lfti-i's,der> J^ipdorpvest overgebracht." Wilrijk.De moord op den diamanthan delaar. Het parket is op een spoor in d^ze zaak dat wellicht lot een goeden uitslag' kan leide.n., t Het is ons niet toegelaten er meer over te melden, maar dit mogen wij zeggen dat ook het militaire parket zich met de zaak bezig houdt. Liefhebbers van eenen goeden borrel drin ken den Rigolo Koning der oude graan- genevers. Berchem. De bandieterijHet onder zoek in deze zaak, door heer onderzoeksrech ter Tacquet geleid,zal spoedig geëndigd zijn. Danckers verklaarde dat hij de twee breek ijzers in de magazijnen Tietz had gekocht. De valsche sleutels had hij zelf vervaardigd. Al de dagen die Danckers hier te Antwer pen doorbracht, verbleef hij bij zijne ouders. De dagen van Carnaval maakte hij ten nutte om gemaskerd al zijne kennissen te bezoeken, en 's avonds liep bij al de danslokalen af. lieve jongen, ik wil u beiden behouden. Gij kunt eiken dag een paar uren komen om mes sen te slypen en laarzen te poetsen; daarvoor zal ik u elke week zes pence geven zoo gij nog andere huizen kunt vinden waar gij zoo veel verdient, kunt gij u redden. Was ik zelf niet een arm meisje dan zou het anders gaan, dan kon ik de plaats van uwe moeder vervul len. Doch wy mogen onzen tijd niet langer verbabbelen. Wij moeten aan 't werk. Harry en Sim verrichten de hun opgedra gen taak vaardig en goed zooals zij dit vroe ger in het huis huns vaders hadden zien doen; in niet veel meer dan een uur waren zij klaar. Zij kregen nu thee en eenige boterhammen met spek daar de meesteres te bed bleef, mochten zij dezen dag tot het middagmaal, waaraan zy deelnamen, inde keuken blyven. Harry herinnerde zich toen dat liet uur nader de, waarop dc zwartgebaarde heer hem aan den juwelierswinkel verwachtte. Beide ver wijderden zich nu meteen dankbaar hart voor ltet goede onthaal.Suzanne vermaande hen by het heengaan, morgen vroegtijdig terug te komen, terwijl zy tevens Sim eenen zoen gaf. Harry had op deze voorkeur naieverig kuu- nen worden,zoo hij ze zijnen broeder niet har telijk gegund had. Wat Suzaune echter hier toe aanleiding gaf, bleef hem verborgen, hij meendo dat zij het deed omdat Sim een beeld- schoone jongen was. De ware oorzaak zal in den verderen loop van dit verhaal opgehelderd worden. Toen de beide knapen met goed voor ziene maag,door en door warm door de straafi gingen, berekenden zij het doorbrengen van het overige van den dag en den aanstaanden nacht met hunne drie pence. (Wordt voortgezet),

De Volksstem | 1912 | | pagina 2