TüiTÉÏMlT De ontdekking van de Zuidpool NIEUWSBERICHTEN. fj&RRY EN f|iJKE |_ENA 2 DE VOLKSSTEM 13 MAAKT 1912 De Arabieren voor Zanzur De berichtgever van de Temps seint aan zijn blad, dat de herhaalde nederlagen der Arabieren hij de heuvels van Merghel) hen klaarblijkelijk voorloopig hebben doen afzien van verdere aanvallen bij Homs. Zij schijnen na het krachtig optreden der Italia nen, weggetrokken te zijn, Zuidwaarts om, langs Aïn Zara naar Zanzur, waar zede reeds aanwezige scharen Arabieren zijn komen versterken, om de stellingen der Italianen gedurig te bestoken. Hierdoor zijn de Ilal- aansche batterijen aanhoudend bezig om door enkele schoten de nadering der Arabieren te verijdelen, als hier of daar hun henden zich sarnen trekken op een bepaald punt.Dit nood zaakt de Italianen een onafgebroken waak zaamheid te toonen in hun versterkingen hij Gargaresch en Zanzur. Schermutselingen. Zondag hielden verscheidene bataljons oefeningen ten Zuiden van de versterkingen en lokten hierdoor het samentrekken der Ara bische troepen uit. De artillerie loste eenige scholen en verstrooide de Arabieren, die ver scheidene dooden en gewonden hadden. De Italianen hadden een gewonde. De commandant te Tripoli meldt, dat de Turken den 7 Maart Aïn Zara hebben aange vallen en de telefoonlijnen vernield hebben. De Italianen hébben den 4 Maart Salif, op de kust van Yemen, gebombardeerd. De Ilaliaansclie schepen zouden voor Lohaga liggen. Frank-rij k. Staking van 24 uren. De Fransche mijnwerkers hebben de staking van 24 uren uitgeroepen. Zuo het Parlement geene vol doening geeft aan hunne eischen, zullen do Fransche mijnwerkers kortelings de alge- meene werkstaking uitroepen. Gedeeltelijke verkiezingsuitslagen. Zondag werd teRoanne, M. Dechelelte, libe raal gokozen te Aubusson, M. Marland, radikaal-socialist, te Cap, M. Peytral, radi- kaal-socialist, te Brest, M. Soubigou, he li oudsgezin de. Studenten verdronken. Zaterdag na middag, waren twee studenten, Roux en 'Juillcmard. per boot van S'-Mandrier naar Toulon vertrokken, teneinde den avond hij een vriend door te brengen. Enkele uren later keerden zij naar Saint-Mandrier terug. Wat er sedert voorgevallen is weet men niet. De boot werd 's anderendaags ledig terug gevonden.'De twee ongelukkige» moe ten ongetwijfeld verdronken zijn. Rumenië. Ministeriëele crisis verwacht. De Ru- meensche kabinetsoverste. M. Carp, heeft eene neerlaag geleden in het Parlement be treffende de wet op de tramlijnen van Bucha rest, die door de rechtbanken onwettelijk is verklaard. Gezien den hevig en tegenstand der oppo sitie, denkt M. Carp eraan, er van onder te trekken. Oostenrij R. Ontslag van den minister van Oorlog. M. Auffenberg, minister van Oorlog, heeft zijn ontslag gegeven, liet nieuws verwekt groote opschudding. Luchtgymnasten verongelukt. In een cirk to Dolmero, zijn twee trapezisten tijdens hunne oefeningen gevallen en op den slag gedood. Het onderzoek bewees dat eene koord door een meisje uit jaloezij werd door gesneden. üJngelaiid. De staking der mijnwerkers, Betrou wen in den uitslag. De slaking gaat ha ren noodlottigen gang. Tot hiertoe zijn er geene beslissende gebeurtenissen bekend. M. Ramsay MacdonaJd, verklaart dat het de schuld is der mijnpatroons in Schotland, zoo het geschil op het einde dezer week niet is bijgelegd. 1G' Vervolg. Harry richtte zijnen broeder op en trok hem met zich voort. Zij waren nauwelijks zestig schreden van het huis verwijderd,of zij hoor den in die richting eene vrouwenstem, hulp hulp moord roepen. DE DAGVAARDING. Het karakter van onzen jeugdigen held Harry gaf ons reeds meermalen gelegenheid om op te merken dat hij niet vreesachtig was. Bedreigingen, schriktooneelen, en buitenge wone voorvallen, maakten slechts zoolang in druk op hem tot hij ze begrepen had zoodra was dit echter niet bet geval, of dan kreeg de aandrang om handelend tusschen de belde te treden hij hem de overhand. Dit was ook het geval toen hij het hulpgeschrei hoorde. In plaats van lafhartig weg te loopen, dwong Harry zijnen broeder terug te keeren. Hij ging nu dicht langs het vermelde huis, en hoorde daar de bekende stemmen der beide verdach te mannen,die hen hadden willen dwingen om in het huis te klimmen, en een wegstervend rochelen. Hij beschouwde het huis koortsachtig aan gedaan; op de eerste verdieping was een ven ster geopend en eene ruit daarin aan stukken. Deze vleugel was vóór twintig minuten nog gesloten Harry bemerkte in dit gedeelte van het huis ook eenen zwakken schijn van licht. Een donker voorgevoel, dat er hier eene misdaad gepleegd was, deed hem haastig uit zien naar een voorwerp. Daar viel hem een sterk traliewerk in het Duitschland De Duitsche mijnwerkers in staking. De kristene mijnwerkers en de gele syndikaten verklaren er zich tegen. Zon dag werd de staking uitgeroepen in 70 alge- meene vergaderingen der socialistische mijn werkers. Daarentegen werd tegen de staking gestemd in de GO algemeene vergaderingen door de kristene mijnwerkers gehouden. Het gedacht van kamerlid Giesberts. Het katholiek kamerlid Giesberts verklaart De staking heeft geene kans te gelukken de stakingsfondsen zijn te weinig voorzien. De mijnwerkers kunnen er niets bij winnen en zullen hunne spaarcenten er bij verliezen. Het zal do ellende en den grootsten nood brengen in duizenden familiën. De staking is eene fout en eene noodlottige lichtzinnigheid. Geen enkel kristen mijnwerker moet er aan meedoen. De toestand. De slaking is tot hiertoe slechts gedeeltelijk en nog verre van alge meen. Zoo do kristene mijnwerkers niet mee- willen, zullen de socialisten do gebroken potten kunnen betalen. Schrikkelijk werkongeval. Eene rij wagonnetjes, gesmolten metaal bevattend, botste aan de hoogovens van Hayange, tegen eene lokomotief. De wagonnetjes kantelden om en het vloeibaar metaal stroomde op den grond. Vier werklieden, allen huisvaders, werden levend verbrand en hunne lichamen teene- maal verkoold. Spanje Gedeeltelijk ministeriële crisis. De minster van Openbare Werken heeft zijn ontslag gegeven. Dit ontslag is aangenomen. M. Canalejas heeft reeds een plaatsvervan ger gevonden. De Marokkokwastie. De Fransche en Spaansche gevolmachtigden komen stilaan tot eene minnelijke schikking. Nu zijn zij hot eens geworden over de kwestie der vlot tende schuld. Brazilië. De minister van Binnenlandsche Zaken op een meeting doodgeschoten. Te Mac- cio in Brazilië ontstond er een botsing tus schen do federale troepen en het publiek. Eene nieuwe opstoel ontstond tijdens eene politieke meeting. De minister van Binnen land werd doodgeschoten en talrijke andere personen gekwetst. Hevig gevecht. De revolutie gaat haren gang. De aanhangers van generaal Piazza hebben de bondgenoolen van generaal Andrade verslagen. Generaal Andrade is ge dood. KasiadLa Moorddadige ontploffing. Zondag had hier ten gevolge van een brand in een ma- chienenwinkel, eene ontploffing plaats waar hij zeven personen werden gedood daaron der bevonden zich twee pompiers. Tien per sonen werden zwaargewond. Amundsen en Scott. Amundsen, ondervraagd, heeft verklaard dal het mogelijk is dat Seolt ook de Zuidpool hoeft bereikt. Amundsen zal te Hobart blijven tot het vertrek der Fram. Hij zal voordrachten houden in Australië, gedurende eene maand, en dan de Fram aantreffen to Buenos-Ay res. Hij zal zich naar de Noordpoolsireken langs de straat van Behring begeven. Naar de Noordpool. Het Noorweegsch aardrijkskundig ge zelschap, heeft besloten aan de regeeri-'g voor te stellen, aan Roald Amundsen eene bijgevoegde toelage te bezorgen voor de ontdekkingsreis die hij, met de Fram in de Noordpuol-Zeeën ontworpen heeft. Het genootschap heeft tezelfdertijd beslo ten eene nationale inschrijving met dit doel Ie openen. De held van den dag, Amundsen, is den 16 Juli 1872 te Borie geboren. oog, waarlangs aan den eenen kant van het huis rozenstruiken opgeleid waren. Zeer waarschijnlijk waren die mannen hierlangs naar boven geklommen, waarom zou hij dat ook niet kunnen 1 Zonder lang te dralen klom hij behoed zaam in de hoogte en kon toen over een door nen rozenstruik in het vertrek zien. In weinige oogenblikken zag hij water hier in het laatste vierendeel uurs voorgevallen was. Het was een schrikkelijk gezicht.De bei de kerels, welke zij op de straat gezien had den, bevonden zij zich bij den schijn van eene dievenlantaarn in de zoo net gemeubeleerde kamer,de eene op eenen stoel nabij de schouw bezig met een zilverkas te ledigen, de andere knielde op den grond voor eene kist die met geldzakken gevuld was. Midden in de kamer lag, met het gelaat naar don grond gekeerd, eene vrouw, dezelfde misschien die kort te voren om hulp geroepen had. Als door eenen elektrischen schok getroffen liet Harry zich bij het gezicht naar beneden glijden en trok zijnen broeder met zichvoort. Kom spoedig Daar eene andere straat, waar wij menschen zien en de hulp der policie kunnen inroepen. Er zijn dieven en moorde naars in dat huis. Ik heb een dood meisje zien liggen Het duurde niet lang of zij troffen ee nen konstabel op zijne ronde aan, dien Harry mededeelde hetgeen hij gezien had. Deze liet dadelijk zijn fluitje hooren (waarmede in Lon den de nachtwakers het alarmtoeken maken) en binnen weinige minuten waren er zes po- liciedienaars bijeen. Har-'y móest hen naar het huis geleiden daar gekomen gaf hij aan het dringend geschrei van den armen Sim ge- hooren ijlde met hem weg, daar zij voor dit maal toch de hoop opgeven moesten om de woning van lady Blanche te kunnen vinden. Brussel. Droevig einde. Een meu belmaker, 50 jaar oud,gehuwd en huisvader, was sedert drie maanden zonder werk. Of schoon getroost door zijne moedige vrouw, werd de man wanhopig. Na Zaterdag alweer gansch den dag te vergeefs werk gezocht te hebben, heeft hij zich ten zijnent verhangen. Zijn lijk was reeds koud en stijf als zijne vrouw met hare kinderen terug te huis kwam. Meisje verdwenen. Zaterdag avond, rond 10 uur, bood Mevr. B.,., zich weenend aan in het Midden-kommissariaat en ver klaarde dat haar lOjarig dochterken, in den namiddag thuis was weggegaan en niet meer terugkwam. Bij haar vertrek was het doch terken gekleed met een grijzen mantel en een rooden rok. Oude ingekankerde koude, die alle slechte seizoenen weêrkomt en doet hoesten, bijzonder 's nachts en 's morgends bij het opstaan, is onvermijdelijk genezen door borstpillen van 't ROOD KRUIS, speciale remedie, uitgevonden door een ouden Hol landsehen scheepsdokter. Wie probeert, geneest. 1,30 fr. in zegels te zenden aan apotheker Coelst, Antwerpsche kasseiJol Brussel on in alle apotheken. 548 Een valsche gebrekkelijke aangehou den. Een Franschman, zonder bestaan middelen, oud-veroordeelde, veinsde gebrek- kelijkheden en bedelde. Zondag avond ging hij op den Berg van het Tl of. den arm in een band dragend, en beleedïgde de personen die hem niets gaven. Een agent hield (hem aan. De bedelaar ontlastte zich en bood hevigen wederstand. Hij werd opgesloten en proces verbaal tegen hem opgemaakt, wegens dra gen van valsche namen, opstand tegen de policie, landlooperij en bedelarij. Stoutmoedige kwaaddoenerMevr. V., Fabriekstraat, 70, werd Zondag avond, tusschen de menigte welke zich in do kleo- derkamer van een schouwburg verdrong, na de vertooning, ontlast van haren pels ter waarde van twee honderd tachtig frank. De policie der 3° afdeeling werd verwittigd. Aanranding. De daglooner Verton gen werd verleden nacht op den Zavel aan gerand door twee kerels. Hij werd ten gron de geslagen en mishandeld. De kwaaddoeners ontrukten hem zijn zakuurwerk met ketting en zijnen geldbeugel. Een agent kon een der kwaaddoeners aan houden, zekeren X.., uit de Pierenstraat. Deze weigert zijnen medeplichtige te doen kennen. V... wordtin het St-Pietersgasthuis verzorgd. Koperen platen afgerukt. M. Van den Eeckhout, Marcqstraat, stelde Maandag morgend vast dat kwaaddoeners 's nachts de drie koperen platen, welke de slraatdeur zijner woning versierden, hadden afgerukt. Dramatische zelfmoord. Weduwe J..., wonende Vlaamsehen steenweg, 424, leed aan neurasthenie. Maandag morgend, le 5 uur, sprong zij te harent door een venster der 2e verdieping. Men nam haar in de straat op met gebroken schedel en beonen. Na voor- loopige verzorging dooreen dokter, werd de arme vrouw naar het St-Jansgasthuis ver voerd. Zij stierf er een uur later. De droefheid harer twee zonen is hartroe rend. Er is geene goede koffie mogelijk, zonder goede Bitterpeeën, De liefhebbers van eene fijne tas zullen dus gebruikmaken van de Bitterpeeën der Trappisten Vincart. Men vindt ze overal. 1500 B. Anderlecht. Hevige brand. Zondag avond, rond 10 ure. brak een hevige brand uit in heihuis n. 44. dér Acetyleenstraat. Op het gelijkvloers is eene herberg, gehouden door de echtgenooten Van Hoeck en op do. eerste verdieping woont de schoenmakerVan A... Daar ontstond het vuur. Zij gunden zich niet eer rust voor zij in de le vendige, goed verlichte straat van het-Strand gekomen waren. Het beeld der beide dieven stond hun nog altijd voor de oogen, nog' altijd was het hun alsof het hulpgeschrei en het doodsgerochel hun nog in de ooren klonk; tel kens zag Harry het bloedige offer der waak zaamheid voor zijne oogen. De knapen hadden <nu reeds verscheidene uren vruchteloos rondgeloopen zij waren hongerig, moede en koud, de nevel had hunne kleederen vochtig gemaakt. Zij waren in hun ne verwachting op drinkgeld en een goed nachtkwartier bedrogen geworden hunne drie pence hadden zij aan eene plichtvergeteu zuipster gegeven en wat Harry het meeste drukte, hij had door de aanneming van het pakje eene verantwoordelijkheid op zich ge nomen, die door honderde voorvallen in ge vaar kon gebracht worden. Midderwi.il waakte lady Blauche, die ver geefs op iets van haren geheimen minnaar gerekend had, in haar Stil boudoir, ver van hettooneel der zooeven vermelde misdaad, en de kapitein was, op bevel van haren eigen va der (zonder zij zulks wist) wegens eene groo te som geld gevangen genomen, en zat onder bewaking van twee gerechtsdienaars inliet Spunging-house van Chancey-lane, tot hij naar de gevangenis der Queeusbench vervoerd werd. Onder deze omstandigheden bleef den armen knapen niets meer over dan in honger en el lende 'hunne vroegere verblijfplaats in de Adelphigewelvenop te zoeken.. Meteen bedrukt gelaat begaven zij zich daarheen. Alleen de hoop, dat. zij zich den vol genden morgend bij de goede Suzanna zouden kunnen te goed doen, troostte hun eenigszins in hunne verslagenheid. Harry wist den weg Toen de pompiers toekwamen, stonden de drie kamers reeds in brand. De bewoners waren afwezig. De deur werd met de bijl ingeslagen. Toen het vuur op zijn geweldigst woedde, sprong de gasmeter doch niemand werd gewond. Na een uur waren de pom piers het vuur meesier. De kamers van Van A... zijn heelemaal ledig gebrand en de schade is groot. PLECHTIGE COMMUNIE.— Groote keus van neteldoek en alle gemaakte onderkleeren, voiles, enz., voor meisjes, hemdekens, cols, nceuds. enz., voor jongens; kousen, hand schoenen, enz.. Zomerseizoen. Groot assortiment van sto ren en gordijnen,witte en fantaisie manshem den op maat. Van de Sgpen-Scheltjens15, Lange Zoutslraat, Aalst. 641 St-GiiIis. Ontroostbaar. M. J. D..., 61 jaar oud, wonende Vestingstraat, 65,ver loor onlangs zijne vrouw. Hij was ontroost baar en werd wanhopig. Zondag nacht ver hing hij zich aan het voeteinde van zijn bed. Maandag morgend ontdekte de zoon het lijk zijns vaders. Erg tramongeluk. Zondag namid dag, rond 1 1/4 ure, werd op de Jamarlaan, ter hoogte der Frankrijkstraat, een man door eenen tram gevat en omgeworpen. Men moest het rijtuig opheffen om het slachtoffer er van onder te halen. Het is de genaamde Vander Veken, 56 jaar oud, hovenier in dienst van de gemeente. Hij was nog al erg gesteld hij had een sleutelbeen gebroken. Na ter plaatse de eerste zorgen ontvangen te hebben werd hij naar het gasthuis over gebracht. Aerschot. Laffe aanrandingZon dag avond, rond 10 1/2 ure, was Alfons Van Dyck, machinist op den ijzerenweg, in eene herberg in de Lei». Hij kreeg daar ruzie met andere mannen en vreezende slagen te krijgen trok hij er van door. Wanneer Van Dyck op den Molenberg kwan, werd hij eens klaps aangevallen door een der mannen met dewelke hij getwist had en werd met een scherp voorwerp verscheidene slagen op het hoofd en in het aangezicht toegebracht. De dader is gekend en proces verbaal is ten zij non laste opgemaakt. Sempst. Een beroerd rijtoertje. M. L..., handelaar, te Mechelen en zijn schoon zoon, M. G..., volgden per rijtuig, de Zenne. Te Sempst, ging het paard op hol en liep in de rivier. Landbouwers konden de twee man nen uit het water trekken. Na toepassing van de kunstmalige ademhaling, keerden de twee slachloffers tot het leven terug. Het paard is verdronken. Wat is Catz 't beste maagbitter. Antwerpen. Poging tot zelfmoord. Een herbergier uit de Schipperkapelleslraat heeft zich willen zelfmoorden. Hij schoot zich een revolverkogel in de richting vap het hart. Doodelijk gekwetst werd hij naar het hospitaal van Stuyvcnberg oa ergebracht. WerkongelukDe genaamde Frans Leys, 42 jaar oud, wonende te Merxem, werkte gister aan de havön.Eene keten brak aan stukken en de ongelukkige kreeg een zwaar sluk hout op den rechterarm* die op twee plaatsen gebroken werd. Het slacht offer is naar het St-Gamillus hospitaal over gebracht. Revolverschot. Een zekere A.., uil Offerandestraat heeft een revolverschot ge lost op de Statieplaats. Een onderzoek is geopend. Ongeval. Een jongeling, zekere Otelberg, wonende in de Somersstraat, is in do Carnotslraat door een motocycliste over reden. Hij is gelukkiglijk weinig gekwetst. Verdronken. Maandag morgend heeft men uit de Schelde, het lijk van een onbekend manspersoon opgevischt, waar schijnlijk een zeeman. Tusschen Grieksche zeelieden. Gis teren hebben twee Grieksche zeelieden ten gevolge een twist die Zaterdag avond ont stond gevochten. Zondag is de havenwijk naar de gewelven nog goed hij had een goed plaatsgeheugen. Laat in den avond kwamen zij aan het groote gat dat tot ingang diende. Zij betraden ditmaal het donkere oord met een veel bedrukter gemoed dan vroeger, zij hadden nu geene Mercy bij zich,en geen vrien delijke gids om hun te lichten. Zonder licht Welk eene treurige omstandigheid voor twee knapen zonder licht moesten zij dit donkere hol binnen. Jack met de lantaarn had gelijk toen hij het licht een troost (les levens noemde. De diepe duisternis die in het gewelf heerschte, belettende hun er ver in te gaan tastten, voor zooveel zij vermochten, rond, en hoopten meer binnenwaarts menschen te vinden die licht bij zich hadden en wier aan- wezigheed hun het verblijf dragelijk mdakten; zij vonden zich hierin teleurgesleld. Er scheen geen levend wezen buiten hen in het hol te zijn. Wellicht waren er wel aan den anderen kant bij de ezelstallen, waar misschien ook een tweede ingang was daar echter de ge welven uit meerdere afdeelingen bestonden, waardoor de weg zigzagsgewjjze heenliep, konden zij weldra niet verder. Zij hadden ge durende eenige minuten langs de vochtige muurwanden getast zonder eenig gewenscht gevolg; dit deed hen besluiten om op de plaats waar zij zich bevonden den volgenden mor gend af te wachten. Zij gevoelden zich vreeselijk eenzaam. Eene diepe'stilte heerschte rondom hen. Noch den stillen gang eener muis,noch het melancolisch gesjerp eener vleermuis verbrak de stilte in dit treurig oord. Om elkander een weinig op te beuren spra ken de knapen van Mercy's lot, van den ka pitein met den snorbaard, van Blanche, die weer in opschudding gebracht door de zee lieden. Een van de twee heeft een revolver schot gelost. Na dit gebeurde is alles weer kalm geworden. AutomobiclongcluhDe genaamde L. Van Gansen wonende te Mortsel, reed op zijnen velo, op den boulevard Leopold, en is ten gronde geworpen door eenen automobiel. De ongelukkige is gekwetst aan armen en voelen. Men heeft hem naar het hospitaal van Sluyvenberg overgebracht. Belangrijke aanhoudingZaterdags avond, rond 8 ure, deed de policieofficier M. Draye, met den policiea^ent Verbist, eene belangrijke aanhouding. Aan boord van den stoomer Persia gemeerd aan afdak 16, der Cockerill kaai, had zich een Duitscher met nog eenen anderen landgenoot verbor gen in de hoop met den stoomboot naar zee te kunnen vertrekken. Op het policiebureel ging de policieofficior tot een nader onderzoek over, en een der Duilschers verklaarde le heeten Wilhelm Wilschenski, oud 30 jaar, heenhouwer van beroep. Hij bracht eene reeks nachtelijke, met braak gepleegde diefstallen aar het licht. Zoo werden diefstallen van twee paarden en eene koe te Marseille bedreven, te Parijs te Rijsel en te Gent werd ingebroken in juweelenwinkels en verschillende juweelen gerobberd. De aangehoudene schelm had alhier onder eenen valschen naam in een logisthuis der Zilversmidstraat, en tevens in het nachtver blijf verbleven. Zijn kameraad blijft de stilzwijgendheid bewaren, maar nopens zijn persoon zal een onderzoek gedaan worden. Beide kerels werden ter beschikking, van den Procureur des Konings gesteld. Automobielongeval. Zondag rond den middag greep op do Turnhoutsche baan tor hoogte van de Sint Jozefstraat, een auto mobielongeval plaats, dat als bij mirakel zonder eene doodelijke afloop vergaan is. Het meisje Joanna De Ruytor, wonende Turnhoutsche haan, 374, werd bij het over- loopen der straat door een auto-taxi over reden en ten gronde geslingerd. Een der voorwielen boldehetmeisje over het lichaam en schoon de chauffeur dadelijk stopte was het meisje reeds eenige meiers medege- sleurd. Zij werd opgenomen zonder eenig gevaar lijk letsel bekomen te hebben. Zij had slechts eenige lichte schrammen in het aangezicht welke door dokter Ost, vermaakt zijn ge worden. Belangrijke diefstal. T*er herberg, gehouden door Mad. Martens, St-Pieters-on Paulusstraat, werd hij middel van braak een stoutmoedige diefstal gepleegd. Door de kwaaddoeners werd buit gemaakt 3loteh van Brussel, der leening van 1905, vier loten van de leening van Antwerpen 1SS4 en drie der leening van 190,3. Verder word in geld gerobberd eene som van 522 fr, in bankbriefjes en gouden munt. PLECHTIGE COMMUNIE.—Eer gij uwe aankoopen doet, gaal zien naar de prachtige STOFFEN voor Jongens en Meisjes, bij J. Delafortrie, Molenstraat, 11, Aalst. Iedere Goinmuniekant krijgt een Geschenk. 625 Gent. Ongeluk. Maandag middag bolste een huurrijtuig geleid door M. Stoop, zoon, in de Heuvelstraat op eenen wagen van den statiebesleldienst. Door den slag werd de 21-jarigen Jozef Vcrslraete, wonende Ouden Kerkweg, en die mode op den bok van het huurrijtuig zat, ten gronde geslingerd. Hij werd bewusteloos naar eene apotheek gedragen, en daar door eenen geneesheer verzorgd. Verstraete is aan het hoofd ge kwetst, en klaagt over inwendige pijn. Het paard van M. De Stoop werd ook gekwetst, en eene tremie van het huurrijtuig W6rd gebroken. misschien angstvol op het pakje wachtte, en dan nog van de laatste verschrikkelijke ge beurtenis, die misschien Jack wel aanleiding zoo geven om er niets over te schrijven. Hot arme meisje; zegde Sim met medelij den, zij wilde haar plicht doen, door de roo- vers te weren en moest het met den dood be- koopen. Maar waarom had zij zich ook niet schuil gehouden, liever dan zich voor het geld van een ander te laten doodslaan. O ja, hernam Harry, herinnert gij u de soldaten die voor de Koningin zich in den oor log begeven moesten Wat zij verdedigden behoorde hun ook niet, en toch deden zij hun nen plicht, al moest het hun leven kosten. Als het dienstmeisje dat zich in dienst van haren heer begeven heeft, achtergelaten werd om zijn goed te bewaken, dan moet zij dat ook doen. Zij heeft om hulp geroepen dat het niet door sterke mannen gehoord werd,is haar on geluk geweest. Ha, ik zou niet gaarne willen dienen, Ilarry Harry lachte over deze aanmerking, Lieve broeder, de mensch kan op velerlei wijze ongelukkig zijn. Wat scheelde het tocli weinig of Mercy was verongelukken niemand berokkende haar toch eenig leed. En onze goede vader dan, hij diende ook niet en was meester over zijnen eigendom toen werd hij door anderen ongelukkig, od door menschon, die stellig veel slechter waren dan Jack. Het arme meisje in Pimliko is bij het volbrengen van haren plicht omgekomen, en haren mees ter zal gewis een schoon aandenken bewaren. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2