DE KAMER a-#™** EEN OUDERLING VERKOOLD De moord op den veldwachter van Denderwindeke. De ïitoortlerij van Batiice. SPORTNIEUWS XV xelrxj dem Be zesdagenkoers te Brussel. Sterfgeval. Eerste 8£©8EtB2fliüeaie IVIEDEDESEUNGEN. FEESTWIJZER MARKTPRIJZEN Tlx. Stevens, OFF/CIEELE KbVOTEERJNG DE VOLKSSTEM 13 MAART 1912 St-Llevenshoutem. Diefstal. Onbe kend© dieven hebben op de wijk Baliu, bij <JeD spoorwegwerkman 18 kiekens en ©enen haan gestolen, v Dé dief tal moet lusschen 1 en 2 ure des bachts gepleegd zijn. De stoutmoedige dieven hebben om den diefstal te plegen een groot gat in ©enen muur van anderhalve» steen dik moeten kappen om in het kiekenhok te bre ken. Oombergen. Nog het bloedig gevecht. De genaamde De Paepe, die verleden Woensdag aan Jozef Buzaert, tijdens eenen twist drie messteken toebracht, is aangehou den en gevankelijk naar Oudenaarde over gebracht. De toestand van het slaclitoffer is hopeloos. Arme vriend, wat scheelt er Ik bon zonder couragie, zonder macht o'f kracht, zonder adem, het minste werk vermoeid mij. Karei, jongen, gij lijdt aan neurasthé- nie. Ik weet het wel, de doktor heeft het mij gezegd hij zegt ge moet distractiën neinen neemt dit, neemt dat maar niets helpt. Wilt gij genezen Ja, parbleu I-Ie wel, ga bij uwen apotheker en vraagt hem eene flesch THEOBROMA 't is een wonderbare kraclithersleller van het zenuw gestel, gebruikt hel juist gelijk of dat liet. in de explicatie te lezen slaat, en binnen eene maand zijt gij een ander mensch. Zoo gezeid, zoo ga daan. Te Gent, apotheek DE MOOR, Burgstraat, 98. Te Aalst bij al de heeren apothekers. Lokeren. Gevecht. Toen Maandag avond de werklieden, komende van Antwer pen, alhier ter statie met den laalsten trein afstapten, ontstond ruzie tuss.chen den ge- naamden Van Lief hout, Nijverheidstraat en J)e Glerck, wonende Bergendriesch. Van /woorden kwam hot tot daden. Van Liefhout bracht aan De Glerck bij middel van een scherp voorwerp een hevigen slag toe in hel rechteroog. Het lidmaat puilde uit de holte. Een hijgeroepen geneesheer diende den ge kwetste de beste zorgen toe. Het oog zal verloron zijn. De policie heeft de zaak in handen. PLECHTIGE COMMUNIE. De schoon ste stoffen voor jongens en meisjes, hij Van den Bergh-Jourot, Korte Zoutsiraat., 44, Aalst. Meire. Laffe aanranding. Zondag avond, rond 10 1/2'ure, toen de genaamde Henji De Stroove, wonende Beekstraat huiswaarts ging, sprongen opeens drie kerels die zich in eene kar verborgen hadden, op hem en brachten hem verscheidene lievige slagen op liet hoofd toe bij middel van een hamer. De Stroove werd erg gekwetst en moest verzorgdVorÖerii Not) gevechten. In de Beekstraat hadden Zoffdag avond nog andëre woelige daden playts; gehad. Een jongeling werd dooi' zijn vader vreeselijk in'hot gelaat gekwetst.. Op andere plaatsen werden Verscheidene deuren en vensters ingestampt. Eon onderzoek is. geopend. Na New-York, waar de zesdagenkoers reeds gedurende 16 jaar telkens al wat Ame rika aan sportlieden telt aantrekt, na Ber lijn, Frankfurt en Dresden, die om zoo te aeggen voor de grap zesdagenkoersen in richtten, met een allerzonderlingst regle ment, heeft men nu ook een zesdagenkoers te Brussnl. Brussel is dus de groote sporlsteden als Parijs en Londen vóór. Ongetwijfeld, zal de bijval hier evenals te New-York overgroot zijn. De zesdagenkoers wordt gereden in liet Sporting Palace, Krooolei, te Elsene. Daar was vroeger een Skating ingericht, welke nu voor de gelegenheid verdwenen is, om plaats te maken voor een piste en de noodige tribu nen. De inrichters hebben do zaak hier op Amerikaansche mode afgehaspeld. Niet zoo dra hadden zij verleden Dinsdag de noodige toelating, of de op voorhand verwittigde ondernemer kwam met eene ploeg werklie den tor plaats, terwijl schier gedurig, de eene kar hout, halken en planken, de andere opvolgde. Met de rijders was reeds op voorhand ge- teek end en het hing dus alléén van de vlug heid van den ondernemer en zijn werkvolk af, of de koers Maandag avond, lle Maart, zou beginnen, ja of neen. Alles was in orde. Maandag avond, om 8 ure, was de piste van 125 meters omtrek, 5 meters breed in de rechte lijnen en 5 meters 70 cent. in do draaiën, met viragen van 5 meters hoogte, gereed. Geheel de piste was met latjes belegd, evenals deze inden Aalsterschen velodroom. Rond de piste waren tribunen aange bracht, waar 8C00 personen plaats kunnen vinden. Wie heel dat werk ziet, kan moeilijk gelooven, dat de inrichtels maar 8 dagen noodig gehad hebben om alles in gereedheid te brengen. Rond den Velodroom. Maandag was het heel den dag een over en weder geloop der aangeworvene rijders, .die eens kwamen zien, hoe het gesteld was met de werken en om te weten of er geen gevaar was, dat de koers zou moeten uitge steld worden. Men kon hen gelukkiglijk geruststellen. Alles zou in orde zijn. Van vóór zes ure, alhoewel de winketten slechts om 8 ure zouden geopend worden, was de Kroonlei waarlijk zwart van 't volk dat zich naar don velodroom begaf om de eerste urenkoors hij te wonen. Daar waren verscheidene policiemannen noodig. om de orde te handhaven, want de menigte dreigde er alle verkeer te onder breken. Niet zoodra waren de deuren geopend, of 't was als een stortvloed van volk dat zich aan de winketten verdrong, om zich dan eene goede plaats aan te schaffen in de tri bunen. Van Houwaert, Van der Stuyft, Berthet, Verstraeten, Comèk,Verlinden,komen eenige toeren doen en worden geestdriftig toege juicht. De eerste verklaart dat de piste zeer goed is en dat al de rekords der zes dagen koersen voorzekers zullen geklopt worden. Zachtjes aan zijn de tribunen geheel ge vuld geraakt en middelerwijl zijn op de piste reeds alle rijders in hunne wederzijdscho kabienen, terwijl een gansch leger verzor gers er ook plaats heeft genomen en druk bezig is met liet nazien der machienen, het gereedmaken van eten, drinken, enz... voor hunne rijders. De voorstelling der deelnemers Hot is 10 ure 10 minuten, als plotselings de klok weerklinkt in do groote zaal. Over de pist is eene soort van brug ge maakt. en van daar af leest de roeper, gelast niet het geven der iioodige berichten, eenigen uitleg over het reglement. Vervolgens geeft hij de lijst der deelne mende ploegen, welke allen, onder de geest driftigs! e toejuichingen der menigte een eereronde doen. De rijders worden in de volgende orde aan het publiek voorgesteld 1. Fogler-Moran (Amerikanen) 2. Root-ITill (Amerikanen) 3. Drohach-Collins (Amerikanen) 4. Berthet-Gomès (Franschmans) 5. Michaud-Garapezzi (Franschman en Ita liaan) 6. Vandevelde-Verlinden (Belgen) 7. Vandorslivyft Leon Luyck (Belgen) 8. Munsur-Nówack (Duitschers) 9. Verstraeten Franoois-Salès (Belgen) 10. Le Viennois-Otto (Franschman en Belg) 11. Suter Francois-Paul (Zwitsers) 12. VanHomvaert-Vanderstuyft A. (Belgen) Deze laalsten bijzonderlijk worden geest driftig onthaal. Inderhaast worden nog eenige onderrichtingen gegeven. Het vertrek Het is 10 ure 29, wanneer de volgende rijders zich aan den vertrekpaal komen plaat sen Van Houwaert, Moran, Root, Drobach, Berthet, Michaud. Verlinden. Luyckx, Mum sner, Sales. La Viennois en Suler Paul. Om 10 ure 30 weerklinkt hel "schot en de rijders zijn vertrokken. De zesdagenkoers is begonnen. De 10eerste ronden worden stil gereden, daar'het verboden is, ontsnappin gen te doen-. Pas zijp deze ronden echter afgelegd of Van Iioüwaert neemt het hoofd en trekt er in volle Va-art van door. Een dór handen van .Gctmès' springt en de koers wordt voor eenige ronden geschorst. Wanneer alles pas terug in gang is, vélt Vfin Houwaert en dan is het eene heele reeks vallen. Var. der Stuyft Leon, Leviennois, Luyckx, Frans Suter maken achtereenvol gens kennis met de planken. Verslraeten-Salès en Olto-Leviennois wor den spoedig gedubbeld, waarna Luycx en Van de Volde nog eens vallen. Ollo-Leviennois schijnen in 't geheel niet in den haak te zijn, want zij worden nog ver schcidene malen gedubbeld. In het halve uur worden 20 kim. afgelegd en na een uur hebben do leiders er reeds 38 afgedraaid. Root, Moran en Fogler, winnen de eerste premiën. Het dient ten andere gezegd, dat wanneer een Amerikaan valt of een zijner banden springt, de maat dikwijls 5 minuten wacht om hem te vervangen. Ook schuifelt het publiek nu en dan deze oneerlijke rij ders eens goed uit. Na 1 1/2 uurriidens, hebben de 10 hoofd- ploegen 56 kim. 525 meters afgelegd. Sa- lès-Verstraeten zijn 2 toeren en Otto-Le- viennois 7 toeren achter. Na eene korte poos kalmte, schiet Fogler er van door, doch wanneer hij reeds 20 meters voorsprong heeft, ploft hij schielijk ten gronde. In 2 uren zijn 72 kim 500 meters afgelegc en in 21/2 uren 90 kim 500 meters. Collins wint eene premie, na eene embal lage welke 5 toeren duurt. Ai'lh. Van der Stuyft en Cyr. Van Houwaert aan het hoofd. Eensklaps trekt Arthur Van der Stuyft er pijlsnel van door.Weldra heeft hij 20 meters voorsprong. Van Houwaert verschijnt en zet zich op zijn rijwiel, gereed om Van der Stuyft af le lossen. Al de tegenstrevers hebben hot oog op Van Houwaert, doch middelerwijl stampt Van dor Stuyft zoo hard hij maar kan en weldra haalt hij onder de uitbundigste toe juichingen heel den ploeg in. Hij heeft alleen eene ronde ingewonnen. De Belgische ploeg is dus eene ronde vóór. In 3 uren 110 kim. 500 meters. Dan blijft alios gedurende verscheidene uren kalm. Na het 5e uur was de toestand als volgt le Van HouwaertA. Van der Stuyft 176 kim. 250 meters 2e Negen ploegen, op eene ronde 11. Verstraeleii-Salès, op 3 ronden 12. Loviennois-Otto, op 8 ronden. Fogler moet het opgeven. Fogler, die tijdens liet tweede uur toen hij poogde te ontsnappen, znlken vreeselijken val deed, kon ongelukkiglijk niet meer voortrijden. Hij werd naar het krijgsgasthuis overgebracht. Men vreest dat hij den sche del gebroken is. Moran zette den strijd moedig voort, hopen de dat hij een nieuwe ploeg zal kunnen vor men indien er nog een rijder den strijd opgaf Hij ziet er moedig uit, doch nog geen enkele andere schijnt er genoeg van te heb ben. Laatste berichten Dinsdag namiddag, om 1 ure, was de positie der rijders als volgt 1. Van Ilouwaert-Van der Stuyft A. 2. Root-Hill Drobaek-Collins gebroe ders Suter Berthet-Gomès. op eene ronde. 6. Michaud-Garapezzi en Verlinden-Van de Velde, op 2 ronden. 8. Van der Sluyft-Luyckx op 4 ronden 9. Munzner-Nowach, op 7 ronden 10. Verstraeten-Salés Op 17 ronden 11. Otto-Leviennois ver achter. Moran heeft het ook moeten opgeven. De Ster van Charleroi Zondag werd deze koers gereden. De uitslag was als volgt 1. Verschoore, Moorslede, om 4 ure 2. Dethier Victor, Jemeppe^ om 4 ure 8 3. Defray© O., LootenhiiHé, Om 4,10 ure 4. Yanlerberglie, 4.H ure 5. Dubois, 4,12 ure 6. Maortens, 4,13 öVe 7. Vandaole, 4.14 ure 8. Spiessens, 4,15 ure 9. Mor tier, 4,15 10. Monseur 11. II. Heusgliem 12. Ileusghem P. 13. O. Melotte 14. A. De Pauw 15. Benoit 16. H. Devroye 17. Jamar Dicudonné 18. Goupy, zoon 19. Leliart. ET10 O "tla Sill De match Holland-Belgie. Zondag weid deze match op liet plein van Beerschot, te Antwerpen betwist. De Hol landers wonnen met 2 goals om 1, na een verwoeden kamp. Ruim 5000 personen, waaronder vele Hollanders, woonden den match bij. M. Dupont, liberale ondervoorzitter van den Senaat, is Maandag nacht, na slechts 2 dagen ziekte overleden. Zitting van 12 Maart. De zitting, wordt geopend om 2 ure onder voorzitterschap van M. Cooreman. M. de Voorzitter deelt liet overlijden mede'van M. Dupont, staatsminister, onder voorzitter van den Senaaj. De Kamer aan iioorl rechtstaande den voorzitter. Ondervragingen M. Destree ondervraagt den minister Tan Justicie, over klachten welke hij zou ontvan gen hebben ten laste van den lieer Rover. M. C VRTON dè Wiart zegt dat hij inder daad klachten ontving van wég© zekeren M. Bon enfant, doch dat de adv oka ten orde wei gerde er gevolg aan le geven. De zaak is nu in handen van het gerecht. M. Vandervelde ondervraagt den minister van spoorwegen over het weigeren van vereenigingsreclit aan het Staatspersoneel. De bedienden mogen zich vereenigen, om dat er geene socialistische kringen zijn,maar ingenieurs,teekenaars en werklieden worden verdeeld. De werklieden leven als onder een schrik bewind. Ik vraag klare uitleggingen, want zulks is strijdig met de grondwet. te Nfieuwerk.erk.en Zondag nacht werd Nieuwerkerken in op schudding gebracht door een vreeselijk voor val. Een 70jarige weduwnaar Benjamin Vaes, alleen wonende op het gehucht Ediksvelde, die de lampen ontstak in het dorp, was een weinig bedronken tehuis gekomen. Hij had eene brandende lamp in de armen en toen hij de binnendeur openstak, viel hij ten gronde. Hij bleef over de brandende lamp liggen, en toen voorbijgangers hem ontdekten, had de ongelukkige de horst en den arm vreeselijk verkoold. De ongelukkige ouderling had reeds opge houden te leven. Het parket van Dender- monde werd verwittigd en zal denkelijk de lijkschouwing komen doen. Men veronderstelt, dat Vaes een bloedop drgng kreeg, toen hij zijne woning binnen trad en dien ten gevolge over de brandende lamp bleef liggen. -VW van M. Camiel Praet, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, 6 12 maart, 15 ure: Barometer 769°4 Thermometer 10° Wind: noord Vooruitz.: goed weer Te bekomen bij A. DE PAEPE'SINQEL YN Leopoldstraat, 74, AALST Prachtige Eerste Kommuniegeschenken voor jongens en meisjes. 643 (Nadere bijzonderheden) Dood van het slachtoffer. Van der Kelen, de veldwachter die Zondag avond door Edmond Liever,s geschoten werd, is Dinsdag morgend rond 3 ure overleden. De droefheid van vrouw Van der Kelen, die weduwe blijft met 5 minderjarige kinde ren is hartroerend. De dader is Dinsdag morgend per rijtuig naar het gevang van Oudenaarde gevoerd. De moordenaar zag er zeer ter neergesla gen uit en schijnt diep berouw t© hebben over zijne vreeselijke misdaad. De gendarmen hadden de grootste moeite om te belellen, dat het verwoede volk zich an den moordenaar meester maakte en hem lyncheerde. 3e vermoorde veldwachter werd te Den- derwindeke door iedereen geacht en bemind. Het p.irket ter plaats Dinsdag namiddag zou het parket van Audenaarde zich andermaal naar Dender- windeke begeven, vergezeld van wetsdoktors om de lijkschouwing te doen. De ontroering in de streek is overgroot. Aanhouding van den moordenaar. Maandag avond rond 6 ure, hebben de gendarmen van Ganne, te Lanaye, tusschen Haccourt en Maastricht, Felix Gremers aan gehouden Deze deed onmiddelijk volledige bekente nissen, en de gendarmen hadden de groot ste moeite om hem legen de woedende menigte die hem wilde lyucheeren, te be scherm ei. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Boetstr. Rechtbank van Gent EEN SPECIALIST IN VELO'S AFTRUG GELEN. Alfons Vanderstraeten, wonende te Gent, maar thans aangehouden, wordt vervolgd wegens aftroggelen'], van niet min dan vijf rijwielen, in de volgende omstandigheden De belichte was bij den heer J. Carels ge komen en had gezegd gezonden te zijn door het bestuur van een dagblad hij haalde eene kaart le voorschijn van overste der ga- zefverkuopers, en gaf eene commissie voor het maken van 24 rijwielen. Hij voegi daarbij, dat hij voor 's anderendaags drie vclo-V n'èoest hebben, 4<*ar hij met t wee fylin nen eene propagandaronde moest maken. De heer Carels maakte drie rij\\'ielen in orde, hebbende eene gezamenlijke waarde van 245 frank. Vanderstraeten kwam om de rijwielen en toonde eene kaart .met den naam van het blad. De lieer Carels, denkende met een eerlijk man te doen te hebben, ging eenige dagen later naar het bureel van hét dagblad, doch daar lachte men den gefopten persoon uit en betaalde men natuurlijk niet. Do betichte had de rijwielen reeds ver kocht. toen hij werd aangehouden. Hij troggelde nog hij zekeren Langerocls een velo af van 125 frank en hij Victorine Do Backer, een rijwiel van 85 fr. Bij deze laatste had hij een gansch pak dagbladen medegebracht en had verteld ga- zelverkooper te zijn. De rechtbank veroordeelde Dinsdag mor gend den betichte tot 21 maanden gevange nisstraf en 50 frank boete of 15 dagen ge vang. LEDE. Katholieke Vlaamsche Hoogeschooluit- breiding. Utile Dulci. Het nullige en het aangename aan 't volk verschaffen, dat is wol het doel dat men te Lede beoogt, en waarin men opperbest geiukt, dank aan den onvermoeibaren iever van de leden van den Tooneelbond en dor Symphonie afdeeling, die hunnen beschikbaren tijd benuttigen om zicli te oefenen wie in 't voordragen, wie in t zingen, wie in strijken van viool En dat alles met een enkel oogwit de volksverhef fing, het verstand openen, de kunst doen waardeeren en beminnen. Maar als de Leed- scbe liefhebbers zoo ieverachtig zijn, vinden zij wedijveraars in iever, en meesters in talent en geleerdheid in de E. E. P. P. uit t collegia en de leden der Katholieke Hoo- ï-eschooluitbreiding van Aalst. Zoo hebben wij Zondag wederom veertien nummers muziek, zang en voordracht genoten, met voor slot de merkweerdige voordracht met lichtbeelden van Pater Grootaert. Eene reis naar den hemel, met terugkomst denzelfden avond, begroeting der sterren, planeten,maan en zon, en goede kennismaking met hunnen vorm, hunne grootte, hunnen afstand, hunne warmtekracht, hunne snelheid. Wat was het prachtig en aantrekkelijk)* en hoe gepast het besluit van den Eerwaar den Redenaar Alles moet ons opwekken om God te loven, te danken van ons zulke schoonheden te hebben geschonken, en ons steeds herinneren hoe klein, hoe nietig wij zijn in dit onmeetbaar heelal. N. S. Van nu af mogen wij aankondigen dat op Palmzondag, de E. P. Stracke, de reeks volkslessen zal komen sluiten voor het winterseizoen. De faam van den geëerden spreker zal, al die kan, uitlokken naar de groote zaal der Bewaarschool, en de aan trekkelijkheden zullen op dien avond ook niet ontbreken. voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. 17 Maart. Opvoering door de koninklijke maatschappij De Catharinisten ter stedelijken schouwburg van Muurbloempjes en Jean- Marie 24 Maart In de groote feestzaal van het Sint Jozefscollege, Voordracht met lichtbeelden over Temples et tombeaux de la vieille Egypte door Staatsminister J. Van den Heuvel. 24 Maart Prijsbolling met de platte bolr ten lokale der maatschappij De Vrije Bolders bij Dame J. B. Wellekens, In de Groenpoort Geeraardshergscheslraa t46Aalst. Inschrijvingen van heden af. 31 Maart Jaarlijksch Turn-Wapen- en Too- neelfeest, ingericht door de katho lieke Turnkring Steun geeft Moed in de groote zaal van den Kath. Werkmanskring. GEERAARDSBERGEN 17 Maart geeft de gunstige en alomgekend® maatschappij De Breydelszonen een luisterrijk avondfeest. Men zal opvoeren Hugh Schotl of Dé Lichttoren beroemd drama in 3 bedrijven en tot slot «De School*- meester blijspel in 1 bodrijf. LEEUWERGEM 12 Mei Groote gewestelijke vergadering en betooging van Xaverianen. DENDERIIAUTEM Op 1® er. 2® Paaschdag zal de tooneelgilde Nihil sin© labore een buiten- gei* oon tooneelfeest gegeven ten voordeele der vrije katholieke scliO' len. Men zal opvoeren in de zaal van 't Gildenhuis, 't blijspel Ge decoreerd en 't prachtig geschied kundig drama in 3 bedrijven liet Kruis Ghrisli N. B. Dc hathöliehe Maatschappijen van de Stad en het A rrondissement loorden beleefd verzocht de datum's hunner feestenf zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad ■n.ede te deelcn. OPROEP ERFGENAMEN, Nalatenschap Leo De Mol, overleden te Iiofstade hij Aalst, den 2 November 1911, zoon van Acïriaan en Maria Props. De afstammelingen van wijlen Petrus Props met wijle Jounna-Theresia Schockaert, van Smetlede, zijn verzocht hun familieboom in te dienen, vóór 1 April 1912, ter studie van den Notaris DE GLERGQ, te Geeraards- li erge». 681. 10Q0 Kanadaplantsoenen te koop bij Alois Mich ie Is, te Aalst-liliilbeek, Paperodedries. 177 Wordt gevraagd, hij J. Rasschaert-Haent- jons, Wandeling', Wettel-en, goede hreid- Sters. Goed loon en verzekerd werk. 695 Aalst. 12 maart. Hopmarkt onver anderd, fr. 210. BendermontSe, 11 maart. Tarwe 19,50; rogge IS,00; haver 22.50; lijnolie 79; koolzaadolie 69;id. gezuiverd 72,50; lijnkoeken 25,50;koolzaadkoeken. meststof 15,25 boter 4,05 eieren 2.36 aardap pelen 8,50; graan van La Plata 41.50 id. Indië Camphore 30,00; 173 groote hoornbeesten. Leuven, 11 maart. Landbouwtarwe 20,25 a 21,— liandelstarwe 20,00 rogge 18,50; voe- derhaver 21,75 brouwhaver 22.00 koolzaadolie 70,00; lijnolie 80,00 strooi 4,50 hooi 8,00 bo ter 3,00 tarwebloem 26,50 gort Remy 30.50 ffi-wezemelen 16,75 lijnkoeken 24,75 eieren 2,24. aardappelen S,00 a 0,00. Lede. Dijnsdagmarkt. konijnen 1° kwal. 1.40 de lc. jonge konijnen, 1.50. oude duiven 0.00 jonge duiven, 1.75 't koppel, boter 4.00 tot 0.00. eieren de 25, 2,10 tot 0,00 WISSELAGENT 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en vorkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 10MAART Leen van Staat, Provïn., SLeJen Belgische leening 1* r 2* r 3» r 3 3 3 2,5 Kongo uitkeerbaar. Kongo (Loten) 1 Annuïteiten3 Gemeentekrediet3 1868 3 Buurtspoorw Jan -Juli3 Öbl. Mei-NoV. 3 (loten) 2,5 Andorleclit 1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2,5 1903 2 Brussel 19022,5 Brussel 19052 Zeehaven 2 Charleroi 19053 Gent 1896 2 Elsene 18803 19083,5 Laken 19023 I.uik 18603 1897 2 1905 2 Meedelen 1885. 3 1897 3 Oostende 1852 18982 St.-Giliis 1904 3 St-Joos-t- iinoode 1881 3 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 3 5 Doornik (50 fr.)3 Verviers 1873 3 1893.'3 87.10 87.— 87.10 84.50 84.70 80.50 96.— 80.— 71.— 7L75 71.25 77. 51.25 103.75

De Volksstem | 1912 | | pagina 3