OORLOG De beweying duurt voort Kiezing van 14 April 1912 NIEUWSBERICHTEN. Italië en Turkyë. flRME fjARRY EN RIJKE |_ENA Nog de moord op den veldwachter Rechterlijk kronijk. De Kempenaar d0 lS?st0! Spiegelfaliriek A. L. MEYVAERT 2 TUSSCHEN Geen nieuws. Uit het oorlogsterrein is geen hijzonder nieuws toegekomen. Vredesberichten. De Italiaansche regeering heeft hare voor waarden tot het daarstellen van den vrede niet nader bepaald, omdat er haar nog geene bemiddeling is voorgesteld. STAD AALST VOOR DEN WERKRECHTERSRAAD (AFD. PATROONS) Op 1-1 April 1912, heeft er eene kiezing plaats voor het samenstellen van den werk- rechtersraad van Aalst,afdeeling derpatroons of werkgevers. Er zijn te verleenen 16 werkelijke kandi daturen, en 8 bijgevoegde, zijnde 2 werke lijke en 1 bijgevoegde, voor do 8 volgende nijverheden 1* Weverij 2® spinnerij 3° kleergijver- heid 4® bijhoörige vakken der kleernijver- heid 5® bouwnijverheid 6® houtnijverheid: 7® patroons van bedienden 8® allerhande andere nijverheden. De Werkrechtersraad is ingericht voorde kantons Aalst, Ninove, Hcrzele en Soltegem. Er zal aan de kiezers-patroons, eene lijst voorgesteld worden van de Katholieke patroons. De katholieke patroons, die verlangen als kandidaat op te treden en zich te onderwer pen aan den poll, die zal gehouden worden op Zondag 24 Maart 1012om 3 ure na- "middag,.in den Katholieken Kring, Groöte Markt 24 te Aalst, zijn verzocht daarvan kennis te geven, ten laatste voor Donderdag 21 Maart, ten bureele der Katholieke Wer ken, Groote Markt 24 te Aalst, en aan to duiden, voor welke nijverheid zij verlangen, zich voor te dragen. Al de Katholieke patroons der kantons Aelst, NinoveHerzele en Sottegemzijn dringend verzochtaan den poll van Zondag 24 Maart a.s. deel te nemen. Wij herinneren, dat de vrouwen, hoofden van Nijverheden ook kiezers en kiesbaar zijn, en tot den poll uitgenoodigd worden. N. B. Er zullen geene andere uitnoo- diging en, buiteji deze bekendmaking bij middel van dagbladengedaan worden. Het Bestuur der Katholieke Vereeniging van het Arrondissement Aelst. Zij die meenen dat de protestbeweging tegen de ongehoorde aanvallen van' deil héér Vandcï'veldo togen ónze misSionnarissen niet meer voortduurt hebben het volkómen mis. Alle weken hebben er op verscheidene plaat sen van 't land grootsche betoogingen plaats. Verleden' Zondag nog was het de beurt aan St-Niklaas. Twee duizend man vereenigden zich in de groote feestzaal van het Gilden huis. Toen de namen der St-Niklaasche mis- sionnarissen werden vernoemd en gehuldigd, toen brak er in de overtalrijke menigte een donder van toejuichingen los. Te Charleroi, daar ten volste in het zwarte land, in het broeinest van het ongelukkige en noodlottigo socialisme, daar was de be tooging nog grootschcr. Niet twee maar drie duizend personen waren daar in de groote katholieke feestzaal toegestroomd. Eenieder was vol geestdrift bij het zoo wel sprekend woord van den Antwerpschen geko zene M. Paul Segers. Pater Thiebaut werd insgelijks langdurig toegejuicht. 17® Vervolg. Ik had hem eens willen zien te huis komen, toen zij hun dienstmejsje in haar bloed baden de vonden. Limley, heette de heer, dit hoorde ik door eén der moordenaars zeggen. Hij is zeer ryk, want de yzeren kist was vol geld en de kas was vol goud en zilver, dat tot tafelge reedschap moest dienen.Zijn rijkdom heeft hij behouden, want do policie kwam nog tijdig genoeg om de moordenaars gevangen te ne men,dat heeft hij eigenlijk aan ons te danken, maar wie zou hier gaan om dank in te oogsten als een arm meisje er zich om laat vermoor den Voor al het geld van de wereld deed ik dat niet. Weet gij wat, Hal zegde Sim, het is toch goed dat wij arm zijn. Wij loopen dan geen gevaar beroofd of vermoord te worden, frant wij hebben niets en dat is ons ge luk. Gij vergeet het pakje, broeder, dat ik bij mij heb, Denkt gij dat het veel van waarde bevat, Hal Zeker, er zijn zeer kostbare zaken in, Sim. Zouden wij het niet eens open maken, om le zien wat erin is Nooit deed ik dat Ik zal nimmer eenen brief of een pakje openmaken dat mij is toe vertrouwd geworden, al kon ik er lord- mayor door worden, of al wilde de koningin or mij toe dwingen overigens heb ik toch ge zien wat erin gepakt is het is een portret, omzet met goml en diamanten, van zeker zeer Als men ziet dat zelfs in de minst-kleri kale gewesten^van ons land,de godsdienstige gevoelens zoo diep ingeworteld blijven in de volksziel, dan mogen wij met reden ver wachten, dat de goddelooze strekking bij de komende kiezing eene kletterende neerlaag zal lijden. Zulks geve God te Denderwindeke De lijkplechligheden van den ongelultkigen agent Van der Kelen, zullen Donderdag mor- gend om 8 1/2 ure plaats hebben. Talrijke afgevaardigden van policieman- nen zullen de begraving bijwonen. Het lijk is nu in het hospicie overgebracht. Rechtbank van Dendermonde Het doodelijk spoorwegongeluk van Waasmunster. Op 13 November werd Zaman Kamiel aan de barreel van Waasmunster met zijn gespan door een trein verrast en op den slag ge dood. De barreelwachlster Philomena Van Ide- ghem,beticht door onvoorzichtigheid de dood veroorzaakt te hebben, krijgt 100 fr. boet of 1 maand gevang. Brussel. Gevaarlijke val. De echt genoot© H.., wonend Kasteeltjestraat, gleed Maandag namiddag te harent uit. op de trap en viel van de eerste verdieping op den steenen vloer in de gang. Zij werd zwaar gewond aan den schedel en inwendig erg gekneusd. De toestand der gewonde boezemt groote onrust in. Slecht beloonde liefdadigheid.F.D., Koolenstraat, schonk Maandag avond de herbergzaamheid aan een vriend. Deze poet ste 's nachts de plaat met zijn zakuurwerk en ketting, zijn geldbeugel, inhoudend 20 frank en zijn beste kostuum. De policie werd ver wittigd. Aanhouding. In een logementhuis, Hoogstraat, hield de policie Dinsdag avond zekeren X..., aan, onlangs bij verstek ver oordeeld tot 7 maand gevang wegens diefstal. Hij werd naar de gevangenis van Vorst over gebracht. Brand. Maandag avond is brand ont staan op de kamers der eebtgenooten Par- mentier, Bloem-enmaakscorsstraat. Ondanks de spoedige hulp der pompiers,, werd alles op de derde verdieping vernield. De schade is dus^groot, Automobielongelv.h. -*4 De genaamde A. Guns, varkensslachtersgast, Waverschen steedweg, n. 178, to Elsene, werd Maandag namiddag aan het Begijnhof door eene auto taxi omgeworpen. Hij werd opgenomen met orge wonden aan de bil en de rechterzijde. De gekwetste werd naar het Sint-Jansgast huis overgebracht. De liefde. De 20jarige juffer R. O., wonende slachthuisstraat, had sinds eenige dagen liefdeverdriet. Zaterdag avond ver dween zij spoorloos. Maandag avond ontvingen de ouders eenen brief van hunne dochter, die meldde dat zij een einde aan haar leven ging stellen. Het ergste is dus te vreezen. Oneerlijke bediende. M. Emile B.. herbiergier, De Brouckèreplaats, had over eenige dagen een nieuwen tapper aangeno men, die verklaarde Leodor Plascisky te heeten, 20 jaar oud, Oostenrijker, wonende groote waarde, ik heb eens een dergelijk stuk gezien bij den squiré van Ashbrookhall, doch dat was niet half zoo mooi ook had onze grootmoeder zulk een portret met diamanten imzet. Het was toch veel gewaagd van den gen tleman, zeide nu Sim, dat hij zulke arme kna pen, als wij zijn, zooveel waarde toevertrouw de. Hij had dan zekerheid dat het goed zou overkomen O ja, mijn eerlijk gezicht, zooals hij zelf zeide, kon hem niet misleiden.Als het ons niet gelukt lady Blanche Melville te vinden, dan hoop ik dat ik dien heer nog eens te zien krijg, om hem zijnen eigendom terug te ge ven. Sim schudde het hoofd. Ha als die beide roovers geweten had den, wat wij bij ons hadden, dan hadden zij ons eerst beroofd en later in de Theems ge worpen. O, Sim wij zouden zoo hard geloopen heb ben dat zij ons uiet konden inhalen, wij heb ben jonge beenen. Maar ik kan zoo hard niet loopen als gij, Hal. Vertwijfelingen angst geven krachten, zegde vader menigmaal. Herinnert gy u nog dat hij eens in hetbosch eenen hert geschoten heeft, dat in de vlucht een der pooten werd verbrijzeld, en niettegenstaande de bert op drie pooten moest loopen, kon vader hem met onzen vluggen hond Karlo toch maar niet inha len. En kent gij de geschiedenis der 'Arabieren, die Gerard den leeuwendooder verhaalt Het hoofd van eenen stam had eens eenen zijner onderdanen met het rechterbeen aan het lin kerbeen van een ander met ijzeren ringen doen vastklinken en liet toen beiden in de ge- DE VOLKSSTEM - Botaniekstraat. Dinsdag morgend stelde de tapper in den toog alles wat op orde, terwijl twee andere bedienden de zaal opschikten. Op zeker oogenblik ging de eerste heen en keerde niet meer weer.Kort nadien bemerkte men dat de tooglade opengebroken en eene som van 4000 frank er uit verdwenen was. De policie werd verwittigd en opende een onderzoek. De persoonsbeschrijving van den vluchteling is in alle richtingen gestuurd. Een goed nieuws voor dezen met moei lijke spijsvertering. Men zegt wonderen van de Bitterpeeën der «Trappisten»» Vincart, mei of zonder melk le gebruikon. 1500 C St-Pieters-Jette. Diefstallen. Dieven zijn Zondag in de woning gedrongen van M. G. Xicolay, kontroleur der posten, wonende de Smet de Naeyerlaan, dié met zijne vrouw naar Gent was vertrokken. Juweelen en een regenscherm van de dame werden gestolen. Waarschijnlijk dezelfde dieven legden ook een bezoek af in het huis van M. Corremans, schoenmaker, Statiestraat,.90, die insgelijks met zijne vrouw was uitgegaan. In dezes woning werd de paraplu van Mevr. Nicolay teruggevonden. Men stal er eene som van 300 frank. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Elsene. Bestolen. Bij de echtgenoo- ten X..., Troonstraat, woéd sedert eenigon tijd gestolen in het magazijn. Men verdacht een meisje. Maandag ontdekte de politie op hare kamer vele ontvreemde koopwaren en eene som van 200 frank Yn" alle soorten van muntstukken, waarvan zfj den oorsprong niet kon uitleggen. Het onderzoek wordt voortgezet. Tervuren. Zelfmoord. Zondag avond heeft een® vrouw, wonende op eene villa, gepoogd zich te zelfmoorden. Zij had eene groole hoeveelheid fenisch zuur ingenomen en is vreeselijk verbrand m de ingewanden, keel, enz. Na geneeskundige zorgen le heb ben ontvangen, werd zij Zondag avond per auto-taxi naar eene kliniek te Brussel over gebracht. Zij is gehuwd. Men wanhoopt haar te zullen kunnen redden. Vcssem. Door de gramschap gedood. De geburen van de weduwe Frans Boey- kens, waren zeer verwonderd, te zien dat hare deur gesloten bleef en de vrouw niet te voorschijn kwam. Men brak de deur open en vond op haar bed het lijk van gezegde vrouw. Don avond te voren had deze twist gekregen met geburen en de geneesheer schrijft deze dood toe aan eene hartbreuk, veroorzaakt door eene opwelling' van gramschap. Zij was 50 jaar oud en pas 3 maaiid weduwe. Winxele. Doodelijk spoorwegongeluk. Maandag morgend. vond men op de spoorlijn het ijselijk verlinkt lijk van den genaamden August Gr au,els. Het lijk lag nabij een onbewaakte bgrreol. Men denkt dat de ongelukkigo de riggeds heeft willen overstappen en door eenen trein verrast en vermorzeld werd. Grauwels laat eene wje- duwe met verscheidene kinderen achter. Antwerpen. Onrustwekkende verdwij ningen. Een stoker van den Japaanschen stoomer Kitanu Maru zekere Kiniaru, 25 jaar oud, is sinds verscheidene dagen op zijn schip niet meer verschenen. Men denkt dat de man in de Scholde gevallen en ver dronken is. Een schippersjongen, Adriaan Den Ouden, 15 jaar oud, van Hollandschen oorsprong is ook aan boord van zijn schip niet meer gezien geworden. Men vreest dat de knaap ©ok ver dronken is. Belangrijke diefstal. Ten nadeele van M. Pinkelstein, Planlinlei, werd ver leden nacht eene belangrijke dieflo van zil veren voorwerpen gepleegd. Een onderzoek is geopend. Burght. Rijtuigongeluk. Dinsdag morger.d, rond 7 ure, reed vrouw E. Verlenl naar de wekelijksche markt van Beveren. vangenis werpen. Toen echter den volgenden morgend de kerker geopend werd, waren bei de gevangenen verdwenen.De hoofdman zond naar alle kanten lieden uit om de vluchtelin gen te zoeken.Eindelijk vonden zij er een van in eene groeve liggen ;hy droeg nog den ijze reren ring om zijn been en vertelde dat zij ge vlucht waren, terwijl zij er voor zorgden juist gelijk hunno beenen neer te zetten.Des nachts waren zij echter door eenen leeuw overvallen, die den eenen vluchteling tot op het been liad opgevreten. Hij zelf had zich in de groeve ge red.... Eu wij hadden zeker met onze vier beenen beter kunnen loopen als de Arabier met drie. St hoordet gq niets vroeg Sim plotse ling. Beide kuapen luisterden. Ik hoor niets, gij vergist u, Sim. Ik verbeeldde mij voetslappen in de nabij heid te hooren. Dat is ook bepaald verbeelding Sim,wees daar gerust op. Evenwel zou het geen wonder zijn dat hier menschen waren, hoewel ik het niet denk, want straks toen wy hier kwamen, zag ik eene flauwe schemering van licht, die ik nu niet meer zie. Zoudt gij denken, Harry, dat hier men schen in onze nabijheid slapen konden? vroeg Sim bevreesd. Neen, dat geloof ik niet, dan zouden wij toch wel iets hooren. Gy kant gerust zijn Sim, zijt gij Slaperig Ja, zeer; ik zou wel- eens gaarne lang slapen op een zacht bed, ais in Greenfields. Vertrouw in God,Sim, dan zult gij weder in een goed bed slapen. MaaV gij moet u dat niette erg aantrekken Sim, en bedenken dat er veel duizenden even als wij zonder bed zijn. Hebt gy gebeden, Sim Ik bid nu antwoordde Sim zacht t ii'i Gekomen op de heirbaan, ter hoogte van den molen, verschrikte het paard hij de aan^ komst van den tram. Het begon te steigeren en het gerij geraakte in aanraking met den tram. Eene tremie werd gebroken en een wiel beschadigd. Vrouw Stoop, die met nog andere vrou wen in het rijtuig zat, sprong er uit en viel zoo ongelukkig met haar hoofd op de kas seien, dal haar aangezicht vol schramme en kwetsuren was. PLECHTIGE COMMUNIE. Eer gij uwe aankoopen doet, gaat zieu naar de prachtige STOFFEN voor Jongens en Meisjes, bij J. Delafortrie, Molenstraat, 11, Aalst. Iedere Communiekant krijgt een Geschenk. 625 Lede. Schielijk dood. Dinsdag mor gend, was vrouw Hippolyte Irnpens bezig met vuur maken op haar hof. Opeens zakte zij ineen en was een half uur nadien een lijk. Zij was bezweken tengevolge van eene ge raaktheid. Een bijgeroepen geneesheer kon niets dan dood vaststellen. Een revolverheld. De genaamde Frans S.., oud 23 jaar, spoorwegwerkman, wonende Charleroistraat, had zijn weekloon ontvangen. Aan zijne ouders dacht hij niet, kocht te Brussel een revolver, en kwam er mede naar Lede, alwaar hij den revolver in verschillige herbergen liet zien. Op de wijk Heipias kon hij niet meer wachten het wapen te han- tceren. Gekomen in de herberg van Ivo Lem- mens. schoot hij de pintglazen van den toog. De verbruikers namen de vlucht toen ver liet hij deze herberg en keerde naar de statie toe. Onderweg liet hij den revolver aan een gazetverkooper zien en plaatste hem op zijn hart. Dan liep hij achter een meisje, Geor- gina Smekens, en dreigde op haar te schie ten. 's Avonds rond tien ure vond men-S... op den kant van eenen gracht liggen hij lag reeds met zijne voeten in het water. Hij wist van niets meer want hij was smoordronken. Klachten werden ingediend en de policie heeft proces-verhaal opgemaakt. Erpe (Keiberg). Konijnendiefte. Ver leden nacht zijn dioven in de stalling gebro ken van den landbouwer Kamiel De Graecker. Toen ln'j Woensdag morgend opstond, hesta- ligdo hij dat al zijne konijnen waren gestolen. .Zware vermoedens wegen op eenen persoon van den Hoonegem. Vlierzele-Strymeersch.Huiselijke twist. Dinsdag namiddag had de genaamde G.., Gustaaf ruzie gehad met zijne vrouw, welke hem eens goed had afgeslagen. G., ging naar Oordegem een revolver koopen om zich te zelfmoorden. Hij had dit te kennen gegeven, zeggende dat de wereld al twintig jaren tegen zijn goesting was, dat hij sedert zijn huwelijk nog geen dag meesterschap had gehad thuis. De gendarmerie van Oordegem verwittigd, ging G., opzoekon. Deze was op het punt de daaa te volbrengen'', toen zij hem intijds kon den ontwapenen. Proces-verbaal Werd opgemaakt voor dra gen van verboden wapens. Spiegels K&de'rs-L-Vitraux'Baguetten Werf. 3Aalst. Stoomfabriek in Gent Erondegem. Laffe aanval. Zondag nacht, ontstond er ruzie in de herberg van August Leinaire, Groote Steenweg, tusschen August Rasschaert, 26 jaar oud, schrijnwer ker, en Camiel Coppens, 23 jaar oud, land werkman. Deze laatsten werd buiten gesto ken. Een half uur later, verliet Rasschaert ook de herberg Lemaire en keerde huis waarts. Onderweg werd hij laff'elijk aange vallen en geslagen met een slomp voorwerp, zoodat hij badend in zijn bloed neerzonk. Op het gerucht waren geburen toegesneld, Cop pens nam de vlucht. De geneesheer De Smet, van Lede, geroe pen, naaide de wonde toe en verzorgde het slachtoffer, waarna hij naar huis werd over gebracht. De gendarmerie van Aalst is ter plaats onderzoek komen doen. Harry zelf bad innig. In de laatste dagen had hij zooveel beleefd,dat hij er aan begon te denken dat hunne lotgevallen niet alleen aan menschelijk toedoen te wijten waren. Hij ge wende er zich aan om in alles de schikkende hand der Voorzienigheid tezieo, en dit sterk te hem nu om in dre ontzettende ruime gewel ven eene slaapplaats op te zoeken. Plotseling schrikte hij. Hij streek zijnen broeder met de hand over het gezicht,wijl hij hem niet kon zien. Slaapt gy,Sim Laat mij slapen, zegde Sim geeuwend. Hoordet gij daar niet ronken Neen, zegde Sim, terwijl hij weder in slaap viel. Nu, goeden nacht, broeder, fluis terde Harry, en legde zich ook neder te sla pen.. UIT BETERE DAGEN. Wij verlaten voor eenigen tijd de Adelphine gewelven en keeren naar de gelukkige dagen terug toen de beide knapen zich nog te Green fields bevonden.Het landgoed huns vaders be hoorde bij het dorp Sunnydale, beroemd door zijne schoone vrouwen en meisjes. Niet ver van het dorp verwijderd lag Ashbrookhall, toenmaals eigendom van den Spuire Proud- foot, hetwelk hij zelf met twee zonen en eene zeer schoone dochter, Aurora genaamd, be woonde. Er waren nergens betere weiden en bosschen dan te Greenfields. De landbouwer Ilazeldean had de rijke hoeve van zijnen vader overgenomen, terwijl zijn jongere broeder,die geen lust in den landbouw had en Seymour heette, als klerk aan eene bank te Newtown geplaatst was en na den dood zijns vaders,met zijn erfdeel, dat 6000 pond sterling bedroeg, daar Londen gegaan was, waar hij zich met spekulatiën had ingegaan en waarmede hy, zoo men zeide, veel geluk had. 14 MAART. 1912 Ronse. De kiezingen. Het onder zoek nopens feiten van kiesbedrog, gepleegd met de laatste gemeentekiezing is eindelijk gedaan. Het parket van Audenaarde hoorde niet minder dan 490 getuigen De kamer van in beschuldigingstelling heeft drie personen voor het Assisenhof verzonden. Ongelukken. Op de koer eener brouwerij, was de werkman Geenens bezig met mest te laden, op eene kar. De bak keer de plotselings om en de man werd door de gansche lading bedekt. Men haalde er hem van onder met gebroken ruggraat en ver scheidene verwondingen. 's Nachts stond de knecht derzelfde brou werij op. om een paard te verzorgen. Het dier bracht hem plotseling een zoo geweldi gen slag toe, dat liet kakebeen gebroken werd. De toestand van het slachtoffer is erg. De kloosterdieven. Dinsdag is het mandaat, tegen Sermeus afgeleverd, bekrach tigd. De kerel werd met verscheidene per sonen geconfronteerd. Het onderzoek gaat voort. Heule. Erge zaak. Een zeventien jarig meisje werd Zaterdag plotseling ziek en stierf Zondag morgend. Vooraleer te ster ven heeft zij verklaringen afgelegd, zoo ge wichtig dat het parket gekomen is en twee personen heeft doen aanhouden. Hillegem. Drie huizen afgebrand. In eene tweewoonst, beboerende aan den burgemeester, M. 'Talloen en staande op den Dries, is brand uitgeborsten. Kleedcren, meubelen, landbouwalm, enz. zijn er in ge bleven. Er is verzekering. Om 6 ure 's avonds, denzelfden dag ont stond er brand in de hofstede van M. Van Damme. Woonhuis, stallingen, schuur,ston den weldra volop in brand. Kleederen, meu belen, zv. ijns, kiekens, konijnen, landbouw alm, duizenden kilos hout, hooi, strooi, aardappelen, enz. zijn er in gebleven. De koeibeesten heeft men kunnen redden. De schade, door verzekering gedekt, beloopt tot 12000 frank. PLECHTIGE COMMUNIE. De schoon ste stoffen voor jongens en meisjes, bij Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutstraat, 44, Aalst. Maldegem. Overreden. De landbou wer Edward Van de Walle, reed eergisteren met zijn zwaar geladen wagen op de groole baan. De man gleed uit en viel onder het wiel, dat hem de borst verpletterde. De paarden kwamen zonder geleide 't huis. Sef fens ging men op zoek en het slachtoffer werd ter plaats gevonden, buiten kennis. Zijn toestand is zoo erg dat men voor een doodelijken afloop vreest. Sint-Lievens-Hautem. Diefstcd. Op de wijk Balu, zijn bij een spoorwegwerk man, 's nachts dieven binnengedrongen en hebben er 20 hennen gestolen. Scheldewrndeke. Nog cle revolverzgak. PoiLïeyndrickx, die een kogel schoot in den arm van vrouw Tr.oschaert, blijft op gesloten. Men vreest dat het slachtoffer ha ren arm niet meer zal kunnen gebruiken de kogel zit er nog in. Hét parket is eene tweede maal ter plaats geweest. Zevergem. Diefstal. Onbekende dieven zijn 's nachts hij de kindoren Van der Iiaegen binnen gebroken en hebben er 20 hennen gerobberd. Waregem. Ongeluk. De knecht van den landbouwer De Sloover, van Gruyshau- tem, kwam Maandag mot een wagen gere den. Met te keeren, rolde een wiel over den man zijnen voet, die verpletterd werd. PLECHTIGE COMMUNIE.— Groote keus van neteldoek en alle gemaakte onderkleeren, voiles, enz., voor meisjes, hemdekens, cols, noeuds, enz., voor jongens; kousen, hand schoenen, enz.. Zomerseizoen. Groot assortiment van sto ren en gordijnen,witte en fantaisie manshem den op maat. Van de Sypen-Scheltjens, 15, Lange Zoutstraat, Aalst. 641 De familie van den landbouwer Hazeldeau, zooals hij tot onderscheid van zijnen broeder, den gentleman Ilazeldean genoemd werd,be stond behalve hem, uit zijne moeder, die van de beroemde familie Seymour afstamde, zijne vrouw, zijn beide zonen Seymour of Sim, en Harry en hunne kleine nicht Rosa Prim of Primrose, die voor wees doorging en een zeer schoon kind was, terwijl zij ongeveer zoo oud was als Sim Mercy was met haar veertiende jaar als kindermeisje van Ashbrookhall naar Greenfields gekomen en de drie kinderen stonden verscheidene jaren onder haar op zicht. Zy wandelde met hen door veld en boscl),maakte hun opmerkzaam op de schoon heid der natuur en leerde hun menige spreuk uit stichtende boeken. In Hazeldean'swoning heerschte steeds de grootste orde, gepaard met eenvoudige zeden. Hij dulde geene ruwheden onder zijne werk lieden, die meestallen gehuwd waren,en hem als hun gemeenschappelijk hoofd beschouw den. Sterken drank of zwaar bier was verbo den waar. Hij ging hierin zelf voor en rustte niet, tot ook zijne arbeiders zijn voorbeeld volgden. Daarentegen onthaalde hij zijne on- derhoorigen dikwijls op vruchten, wijn, thee, koffy, limonade, enz. Eenigen die in het ge heel zijn voorbeeld niet wilden volgen on zich dikwijls aan het misbruik van sterken drank overgaven, joeghy wegen tot dezen behoor den ook Dick en Jocking Jem.Deze beide gin gen naar Londen en werden daar gauwdieven van stiel. Hoe ver het met hen kwam hebben wij gezien zij waren dezelfden die het dienstmeisje in Pimliko vermoordden. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2