BUITENLAND. OORLOG Nieuwjaarsgiften voorden Paus NIEUWSBERICHTEN. Een Engelsciie onderzeeër gezonken f|RME HARRY EN (JLJKE |_ENA Italië en Turkyë. VREESEL1JKE MISDAAD te Ledeberg-liij-Gent. 't Wit Stoopke van Jacques Neefs 2 Toen liet. vuur reeds uitgedoofd was on de pompiers de smeulende puinen nog voortdu rend met water overgoten, had eensklaps nog eene geweldige ontploffing plaats. Vijf pompiers die zich in de nabijheid bevonden werden het hoofdhaar, de knevels en de wenkbrauwen verbrand. Heel het achtergebouw is ten gronde ver nield. De schade is ^.eer aanzienlijk en de oorzaak van den brand onbekend. Het wrak opgehaald. 14 slachtoffers. Eenige weken geleden meldden wij, dat bij eene oefening der vloot van Portsmouth, eene botsing had plaatsgehad tusschen eene kanonneerboot en den onderzeeër A 3. Deze laatste bekwam een groot lek en verdween in de diepte. Hij kwam niet meer terug aan do oppervlakte en evenals de Fransche on derzeeërs Farfadet en Pluvióse kon hij slechts verscheidene weken nadien opgehaald worden. Engeland heeft evenals Frankrijk geene werktuigen om gezonken onderzeeërs, dade lijk hulp te verleenon. Alleen Duitschland bezit te Hamburg de noodige toestellen. Engeland was met eene Italiaansche firma overeengekomen, doch deze firma kon het wrak binnen den gestelden tijd niet ophalen. Eindelijk, Dinsdag avond, kon de onder zeeër naar de droge dokken van Portsmouth overgebracht worden. Niet zoodra was hij blootgelegd, of men ging op zoek naar de lijken. Vier officieren en 10 matrozen, heel de bemanning, hadden den dood in het ijzeren graf gevonden. De lijken werden naar het Zeegasthuis van Portsmouth overgebracht en Woensdag, na onderzoek, ter aarde besteld. Frankrij k Vlootprogramma. De kommissie van den Franschen Senaat gelast met liet onder zoek van het programma over de nieuwe vlootinrichting, heeft, na uitleggingen van M. Delcassé, dit programma goedgekeurd. Wat er van het milliard der kloosters in huis komt.In plaats van 1 milliard, be- draagd de likwidatie der kloostergoederen 300 millioen werd er 200 millioen terugge vraagd door de rechtmatige bezitters der kloosters 50 millioen werden geëischt door de erfgenamen 25 millioen gingen op in onkosten en 25 millioen schieten er over voor de schatkist. Voor die ongelukkige 25 mil lioen heeft men gansch een volk in den hevigsten burgersstrijd geworpen, en het noodlottigste voorbeeld gegeven van open baren diefstal. Driitsclilancl De suikerkwestiegeregeld met Rusland. Duitschland en Rusland zijn tot eene over eenkomst gekomen in déze moeilijke kwes- te. Rusland zal in hel eerste begonnen tijdperk 150.000 ton suiker uitvoeren en de 2 volgende tijdsuitoofeningen nog iéder maal 50.000 ton. De staking bij de Duitsche socialisten. Strijd tusschen de socialisten en de christe nen. Houding der Regeering. In hot Ruhrgebied is de beweging zeer hevig. De Etrijd neemt toe tusschen de socialisten en de kristenen. Op een totaal van 266.836 mijn werkers in 't Ruhrgebied zijn er 110.107 aan het werk dus bijna de helft. De regeering is besloten krachtdadig op te treden en do belangen van de bedreigden doelmatig te beschermen. In Westfalen. De opwinding is zoo he vig dat do handelaars het noodig geoordeeld hebben hunne magazijnen te sluiten. De oproep ook in het Saargebied. Te Merlenbach en te Moselle zijn vele mijn werkers in slaking gegaan. Zij stellen dezelfde eischen als hunne werk- genoolen in liet dislrikl Ruhr. Een staker gedood. In het Ruhrgebied ontstond er gevecht tusschen policie en sta- 18° Vervolg. De zeldzaamste persoonlijkheid in Green fields was de grootmoeder, eene dochter van den eerwaarden Oscar Seymour zij werd on der do landlieden en de dorpsbewoners ge woonlijk de mevrouw genoemd en vereenigde in haar wezen de type eener aristokratisehe vrouw en de huiselijke eenvoud van eene boe rin. Zij bezat alle deugden der beide klassen die zij vertegenwoordigde, zoowel de lioogere als de lagere, zonder ooit door haren trots ie mand te krenken. Hare schoondochter die be halve, een uitmuntend uitzet, 50000 pond ster ling als huwelijksgift had medegebracht.werd fioor haar met moederlijke liefde behandeld, en zij deed haar best deze te beschaven. De schoondochter was er haar dankbaar voor en de oude dame hartelijk liefhebbende, ging zij bare huisgeuooten in zachtheid en liefde voor, 8ie haar allen dan ook om het meest bemin nen. De kinderen waren veel bij grootmoeder en kropen in den winter dicht bij haren leunstoel bij het haardvuur en luisterden oplettend naar hare vertellingen uit Cooper's gedichten of iets anders, terwijl zij des zomers bloemen voor haar verzamelden. Een tweede merkwaardig figuur in deze fa milie was Ilazeldeaii's jongere broeder, de gentleman welke dikwijls van Londen kwam en zich laiigen tyd te Greenfields op hield. Hij maakte op de eenvoudige dorpsbe- bewoners, door zijne pronkzucht, en zijne stadsmanieren veel indruk hij was vrijge vend jegens de arbeiders en de jonge meisjes, kers. Deze laalsle wierpen met steenen en losten zelfs scholen. De policie chargeerde en een staker werd door een kogel in het hoofd, gedood. In den Elzas. Het Centrum, gesteund door socialisten en demokralon heeft een krediet van -10.000 mark gew eigerd aan do politieke policie en voor de tegen-bespieding. De Kamer van Elzas Lorreinen heeft zich insgelijks verzet tegen de vervolging waar aan de Fransche taal bloot is gesteld. De magazijnen mogen zelfs geene Fransche op schriften dragen. Het aantal stakers. Van de 600.000 mijn werkers zijn er enkel 200,000 die gevolg- ge ven aan het schrikbewind der socialisten. 100.000 houden voet bij stek en werken voort. Spanje Een Orleans de Bourbon in eere en recht hersteld. De koning van Spanje heeft een bevelbrief onderteekeiid waarbij prins Alfons d'Orleans de Bourbon, oudste zoon van de infante Eulalie, als infante van Spanje in al zijne titels, eerbewijzen en voorrechten hersteld wordt. Engeland De staking opgelost. Een telegram uil Londen meldt dal liet geschil tusschen mijn- patroons en mijnarbeiders is opgelost. Do patroons uit Schotland zoudon bijgetreden zijn tot het princiep van liet minimumloon de werklieden zouden toegeven op het punt der hoeveelheid uit te halen kolen -, heide partijen zouden zich aan de uitspraak der regeering onderwerpen wat betreft de vast stelling van liet minimumloon volgens de verschillende streken. Creta Het revolutionnair komiteit. Meer dan 500 leden van het revolutionnair komitoit komen eene proclamalie openhaar te ma ken. waarbij zij met gew eld bij Griekenland willen aangesloten worden. M. Venezelos deelt ook wel dit gedacht maar hij wacht op gunstiger dagen. TUSSCHEN In de Dardanellen Eenige berichten melden dat Italië een aanslag „voorbereid op de Dardanellen. De Italiaansche schepen zouden eerst de haven Sedul-Bahr en Kum-Kaleh beschieten. Zoo de Italiaansche regeering tot dezen maat regel overgaat zal hij wel de goedkeuring verwerven van liet Italiaansche volk maar 't blijft te bezien wat de vreemde mogend heden zullen zeggen. Turkyë blijft niet met de armen over< w staan. Reeds heeft het vaste mijnen gelegdin de Dardanellen en de Italiaansche schepen die zich daar riskceren hebben veel kans in de lucht te vliegen. De Italianen buiten Sedert gisteren zijn de Italianen uit Syrië, Alep en Beyrouth, gezet. Geen onkel Italiaan mag op Turksch grondgebied blijven. Ruzie tusschen de Italiaansche socialisten. Socialist Ferri had in 't geheim voor den oorlog gestemd hij had evenwel openhaar de verovering van Tripolitanië goedgekeurd. Hij is voor het socialistisch komiteit moeten komen, en met eene meerderheid van 3 stem men buiten de partij gezet. Ferri heeft zijn ontslag als kamerlid gegeven. De Kamer heeft dit ontslag bij eenparigheid verwor pen. Ferri zal opnieuw zijn ontslag geven en dan door het kiezerskorps toch herkozen worden daar de belioudsgezinden hem zullen steunen.... Zooals ge ziet, overal zijn de socialisten dezelfde onder dit opzicht. Gevecht te Tobruch. Araben en Turken hebben gisteren de Ita lianen te Tobruch konten aanvallen. Een lang gevecht ontstond waarbij er langs weers- kaulon dooden en gekwetsten vielen. die liera nietkonden aanzien zonder te blozen. Het streelde hem als men hem zegde, dat hij er als een lord uitzag, en dat nog geen edel man uit den omtrek,hem op eenige wijze over trof. Gentleman Ilazeldean was een welkome gast op Ashbrookhall, waar hij dikwijls toef de. De schoone Aurora Proudfoot trok er met heen, en spoedig vertelde men in het dorp dat Seymour Ilazeldean en Aurora elkander in het geheim beminden en gingon er allerlei praat jes in het dorp rond, die meestal betrekking hadden op de geheime samenkomsten der twee verliefden. Dikwijls had men op het w einig betreden voetpad dat van Ashbrook hall naar do rivier voerde, sporen gezien van eenen netten vrouwenvoet naast eenen mans voet, welke eerst werd gevolgd tot aan de tuinkamer, gewoonlijk Aurora's werkkamer, terwijl de tweede konden worden nagegaan tot aan een klein gebouw, het visschershuisje genaamd. Dat visschershuisje lag dicht bij het water, ongeveer een half uur van Ashbrook hall en behoorde by Proudfoots bezitting. Men had verscheidene malen rook uit de schouw van dat huis zien komen en sommige knapen uit het dorp wilden weten, dat zij er eens gentleman Ilazeldean aan de voeten van Aurora gezien hadden. Hot meisje had hem alstoen opgeheven en zich aan zijne borst ge worpen. Juist toen dit gebeulde was de tak gebroken van den boom, waaropeen der spi onnen gezeten had, waarop Ilazeldean op het geraas naar buiten kwam "en behoedzaam rondzag, terwijl Aurora met haar bleek ge laat op zijne schouder leunde. Al die praatjes onderhielden in het dorp de oude wijfjes by de thee en de jonge meisjes aan spinrokken zij stegen echter spoedig tot een tragische hoogte.Soms meende men Auro- DE VOLKSSTEM «k» Gevecht rond Benghazi, Rond Benghazi bezetten de Araben twee sterke stellingen waaronder die van Fojat. Woensdag is er een groot gevecht geleverd tusschen Italianen en Araben. Volgers do Italianen hadden de Araben wel 1000 dooden zij zelve oen vijftigtal. Aïn-Zara prijs gegeven door de Italianen. De Italianen hebben Aïn-Zara moeten prijsgeven. De soldaten die de stelling be zetten, zijn te Tripoli teruggekeerd. Algemeen overzicht. Turken en Araben beginnen zich te bewe gen. De Italianen mogen zich gaan gereed houden. De groote uitslag zal zijn, dal er van heide kanten weldra nog eenige honderden meer, de dood 2ullen mogen te gemout Ioo- pen. Dal is de groote beteekenis van dat allerdroevigst oorlogen Eene oude vrouw met een hamer vermoord. Nog zijn de vreeselijke misdaden te Gent en omliggende gepleegd niet opgehelderd, en loopen dé daders nog- op vrije voeten, ©f reeds wordt eene nieuwe vreeselijke misdaad geseind uil Ledeberg. Eene oTjarige winkelierster werd gisteren avond in hare keuken vermoord gevonden. De arme vrouw was Rij middel van een hamer het hoofd letterlijk verbrijzeld. In den Binnenweg, te Ledeberg, houden de echtgenooten De Groote een winkel van koloniale waren. Zij doen nog al goede zaken en hebben den naam een goeden spaarpen ning te bezitten. Woensdag avond kwam eene buurvrouw in den winkel van vrouw De Groote om een brood te koupon. Daar zij de winkelierster niet achter haren toog zag- zitten, liep zij op haar. Daarna ging zij in de keuken zien en zag de winkelierster heel bebloed op den keukenvloer liggen. De ongelukkige had reeds opgehouden to leven. Zeer ontroerd, liep de buurvrouw buiten en ging de andere geburen verwittigen. Spoedig was ook de policie ter plaats. Alsdan stelde men vast, dat de winkelierster hij middel van een hamer het hoofd ingesla gen. De moordenaar -rnoet zijn slachtoffer talrijke slagen toegebracht hebben, want do arme vrouw was den schedel op verscheidene plaatsen gebroken. De bebloede» hamer werd onder het lijk teruggevonden. Een onderzoek werd spoedig gedaan. Eene buurvrouw herinnerde zich, dat zij den schoonzoon van de echtgenooten De Groote, zekeren Adolf De Jong lie, die reeds geruimen tijd in onmin leefde met zijne schoonouders, in den winkel had zien komen rond 4 ure. Hij droeg een zak hout en verliefde woning eenige minuten later. Onmiddelijk vielen vermoedens op De Jonghe, die pas eenige dagen geleden uil Merxplas ontslagen was. Naar gemeld wordt zou do kerel 's avonds in de Stokersslraat, te Gent, aangehouden zijn. De Groote was met zijn zoon op ronde, daar zij in het omliggende petrool gaan ver- koopen. Zij vernamen de vreeselijke gebeurtenis te Meirelbeke. Hunne droefheid, toen zij bij het lijk hunner echtgenoote en moeder kwa men. ^as hartverscheurend. Het parket is rond 6 ure ter plaats ge komen en heeft de noodige vaststellingen gedaan. De aanhouding van den moordenaar. Het was inderdaad De Jonghe, die in de Stokerstraat aangehouden werd. Hij was bedronken en bekende de misdaad eerst aan eene herbergierster en dan aan de policie die hem aanhield. Hij verhaalde als volgt de misdaad ra in hare kamer te hooren schreeuwen in de nabijheid van het visschershuisje zou de oude Tim Trail een geheim hebben ontdekt dat hij aan niemand verklaren wilde. Tim Trail schudde het hoofd, als men hem trachtte uit te hooren, en de oude Rezia Crowne, de por tierster van Ashbrookhall zweeg als het graf. Aurora werd in jaren niet meer gezien. Het heette dat zij in hare kamer werd opgesloten gehouden, terwyl Rezia Crowne haar 'eenige oppaster was met een woord Aurora was krankzinnig geworden. Van Seymour Ilazeldean vertelde men, dat Spuire Proudfoot hem van Ashbrookhall had weggejaagd; hij had zware koortsen gekregen en was tot herstel zijner gezondheid weer naar Londen gegaan. Al het hiervoren opgenoemde, gebeurde vóór den tijd dat gentleman Ilazeldean als een geldvorst in Greenfields terugkeerde, om zij nen broeder te bewegen zijn landgoed te ver- koopen en hem naar Londen te volgen. Doch loopen wij de dingen niet vooruitDe geld vorst scheen Aurora geheel vergeten te heb ben, althans werd op uitdrukkelijk verlangen van de grootmoeder Aurora's naam niet meer op Creenfields genoemd. De oude dame kon het den Spuire Proudfoot niet vergeven, dat hij haren zoon als iemand van het laagste gemeen van zijn goed had gejaagd,en zyzou op wraak voor de naar hare woning haai- aange dane beleediging. De landbouwer Hazeldean vierde juist om dezen tijd het in Engeland zoo algemeen ge bruikelijke hooi-oogstfeest. Het was op eenen schoonen heerlijken .Tuiiiihig dat li ij zich met zijne vrouw, kindenejLnjïieler en twee jonge meisjes uit de nabmivpr-!:;i|>,de gezusters Trup, gereedmaakte, om b'j liet feest zijner onder- hoorigen tegenwoordig te zijn. Een groot wit In ben dezen namiddag bij mijne schoon moeder in don Binnenweg gegaan. Ik vroeg naar inijne vrouw en mijne schoonmoeder antwoordde dal ik op haar niet meer moest rekenen en uat ik kon ver trekken. - Ik haalde mijnen hamer tevoorschijn en pleegde de moord. lit moest wat geld hebben om te drinken e heb hel daar genomen, 't Is daarmede dat ik nu wat bedronken ben. Aan een persoon zou hij ook verklaard hebben, dat hij reeds lang zinnens was, de misdaad te plegen. (Dertigste lijst.) Overdracht dor vorige lijsten: frs. 84,601,38 E. II. Brahant, priestey, Kortrijk, 25 Naamloos, 100 Naamloos, Aalst, 50 Bu" en Bncï André del Marmol, Pepinster, 100 B°" en B»es Delia Faille -d'Huysse, Huysse, 100 M. Materne, deken, en eenige parochianen, Waremme, 50 Mme We Hoct-Grytt'royDixmude, 25 Mme Baesten, 100 D. b.. Courcelles, 25,lu M' et Mme Albert Heptia, Brussel, 50 Mmc We Lamoline-Billy, Genval. 25 B'.i' en Bnps van den Branden de Reeth, 100 M|"° We Scrroels-Busschaert. Thielt, 25 Graai en Gravin Joseph de Meeus, 100 Graai en Gravin Louis Cornet de Peissant, 100 L. V. R. \V., 50 Mr en Mme C. V. C., Antwerpen, 100 R. V. Namen, 100 B°" en Bliei Alex de Bonhome, Hordenne, 50 Graaf A. de Yillermont, Voorzitter van den Provincialen Raad, Namen, 100 Omdat een verloren schaap zou terugkee- ren tot zijne kudde, Brugge, 100 Geestelijkheid van Oostende, 295 Burggravin Emile Guyot, 2,00 M' en Mfflc Ph. Sys-De Rruycker, Ledeberg, 25 Naamloos, Leuven, 50 De algemeene Vicarissen, Doornijk, 100 Kanunnik C. W., Tournai, 25 Voor mijne gezondheid, 1 God bescherm ons. Blauwput, 2 Eene weduwe, Wolvertem, 2 Voor bedanking van eene gunst, Sottegein, 2; J. D., 1 Naamloos, Aalst, 1 St-P., bid voor mij, 2 God vergeef mij, 1; I.. D., Westvleteren. 2: Naamloos, S. Joseph, Hooglede, 2 Bijzondere intentie, Herzele, 5 H, C», 2 C. de Beenhou- ven, Wetteren, 1 Weduwe Boistfort, 1 H. V., zegent ons, Jon- kershove, 10 J. M. S., Geeraardsbergen, 10; Werkman te Veurne, 0.50 Om mijne genezing, 20 Jui'vr, L., 10 Onbekend, Kluysen, 5 Dok tor .lozet Tricot, 20 Belofte, Leuven, 5 Leve de Pans, Kortrijk, 5 H. V. zegent de examens van mijne kinderen, 5 S. 8,, Capellen, 20 Li bera hos Maria pacis, 20 Uit dankbaarheid aan Pius X, 10 Eene weduwe, Etterbeek, 5 Naam loos, Dottignies, 10 J. V. 5 Naamloos, Weüe- ren 3 God hes- hermt België. 1 Juffrouwen P. M., Meohelen 5: E. De Blauwe-Tillieux,Kortrijk, 5 Th. Leyns en Scluyns, Gent. 2 8. A. T.. lu M. 1'., 20 Jozef. Antoon én Raphael, Ingel- munster, 10 II. Hart, z.cgen mij, 2 Eene naaui- looze, 10 H. Vader, zegent eene wees, 1 K. R., 20 H. Maria, zonder vlek ontvangen, b.v.o. 2,50; Onze I,. Vrouw van geduring bijstand help ons, Rooselaere, 2,50 M. Lion, pastoor, .St-Ma- ria-Liërde, 10; >LtRn)]ojs, Th'ieiioh, 5; St-P. zegeii oosè'n onze kinderen,rY eii' .1., 5 M. F. B. C. V., Antwerpen, 5J. Oj, Bettineourt., 5 R. X- Y. Z., 5 God zegen mijne familie, 5 .1. L. J., 5 Naamloos, Chimay, 1 Voor de goede Paafichdagen, 2M. J. C. M.,1 H. -Jozef zegen ons en levé Paus X, 2 Ghuys- sen Eva. Bolland, 1 Ghuyssens M. T.. Bolland, 1 Naamloos, Nijvel, 1 H. vader zegen' ons huisgezin, Kain 3Voor de hekeering vaneen zondaar, 1 Naamloos, 20 Tot gedachtenis, M. D.,5. Totaal 87.134.93 Men kan de inschrijvingen zenden aan het ba reel van dit blad of aan M. Léon Mallié, sekre- taris, Gouden Hoofdstraat, 7, Doornijk. BEDEVAART DER KATHOLIEKE PERS. Vertrek 16 April. J)e bedevaart van dit jaar belooft schitterend te zijn. Daar verleden jaar de ontvangsten gesehorscht waren,is thans de zucht der geloovigen, hij den Heiligen Vader te gaan. zooveel te grooter. Ook komen de inschrijvingen talrijk toe. De reis is dus van nu af verzekerd. De bijtre dingen worden nog ontvangen tot 25 Maart, maar het is aan te raden, niet te wachten tot het laatste oogenblik, om de taak der inrichters te vergemakkelijken. Inlichtingen en inschrijvingen bij M. A. Fnan- $ois, 45, Noordlaan, Brussel. laken was over het gras uitgespreid, en voor zien van allerlei ververscliingen,waaruit men maar had te kiezen.Volgens gentleman Hazel dean ontbrak er niets aan om eenen lekker bek te bevredigen, dan champagne in ijs, en derhalve liad hij dan ook in alle stilte ge zorgd dat er van deze zilverkoppen eene do zijn aanwezig waren,welke in een hoekje ver borgen waren, om te geleniger tijd, zooals hij zegde, af te schieten. Met dit landelijk feest ging ditmaal eene samenzwering gepaard waarvan de haudelen- do leden de landbouwer, zijne vrouw en zijne moeder waren, terwijl de gentleman en de beide meisjes Trup de slachtoffers zouden zijn. De oude dame was in deze samenzwering bij zonder ieverig geweest. Zij wilde met geweld haren zoon onder de pantoffel van eene jonge dame hebben.Het vrijgezellenleven van haren zoon was haar te wuft en te kostbaar. Ook meende zij de vroegere praatjes van de lief desgeschiedenis met Aurora, het best te kun nen stillen als haar zoon getrouwd was.Opdat zijn leven degelijker en aangenamer zou wor den, had zij aan eene rijke landbouwersdoch ter gedacht, dié den gentleman zou nopen ook zeiven zich op het land te vestigen. De gezus ters Trup schenen haar hiertoe het best ge schikt haar vader was oud, en zou licht te bewegen zijn bij* een huwelyk van eene zyner dochters, zijn landgoed over te doen. Van daar dus de samenzwering van welke waarsehijnly-k noch do trouwlustige zusters, noch de gentleman eenige gedachten hadden. Het was den laatsten als Londener dandy dan ook maar alleen te doen om zich te vermaken, waarbij men echter niet vergat aan de beide dames zijne bekwaamheid in hot hofmaken te doen blijken. Terwijl mevrouw er zich in verheugde toen 15 MAART 1912 Brussel. Lijk opgevischt. Schippers trokken Dinsdag namiddag, uit het Vergo- tedok. het lijk van een manspersoon. Voor de oogen van den dooiie, was een roode zakdoek gebonden. Het lijk dat in gevorder den slaat van ontbinding verkeerde, werd naar hel doodenhuis vervoerd door de zorgen der policie. Het werd herkend als zijnde dat van den genaamde A. S43 jaar oud, wonende Antwerpschen steenweg. Deze man was 14 dagen geleden ipoorloos verdwenen. Een automobiel op hol. Gisteravond, rond 10 uur, kwam eene automobiel, welke voor eenige oogenhlikken alleen stond in de Kanselaiijstraat, eensklaps in beweging-, daalde de Sinter-Goedeleplaals af en botste tegen de deur van een huis. Alles bepaalt zich gelukkig lijk bij stoffelijke schade. Vrederechter door pick-pockets be stolen. M. G. V... vrederechter te Door nijk, werd gisteren op liet platform van een tram Noord-Zuid, te Brussel, ontlast van zijn gouden chronometer met dito ketting. Hij verdenkt vier kerels die Franscli spraken, en hem op het platform omringden. GauwdieverijMev. Valerie De- vleoschhouwer. Provooststraat, werd Dins dag op de Visclimarkt door een pick-pocket ontlast van haar handzakje, een geldbeugel met 280 fr. bevattende. Erge val. De 3 1/2 jarige M...., uit de Pluimslraat, werd gisteren aan de goede zorgen van haar zusterken vertrouwd, dat op straat spelen liep met apdere kinderen, in plaats van zijnen post getrouw te blijven. Alleen gelaten, schoof de kleine haren stoel tot onder het venster, ging over den venster- riggel leunen en viel van het eerste verdiep op de straat. Het wicht verzeerde enkel het voorhoofd. Naar het Sint-Pietersgasthuis gebracht, heeft men het daar tot later onder gehouden, omdftt het personeel latere ver wikkelingen vreest. Het schijnt dat de liefhebbers van goeden koffie in jubeleeringzijn, sedert zij do Bitter- peeën der Trappisten Vincart gebruiken. 1500 D. Sint-Gillis. Be diefstallen op het kerk hof. Veroordeeling van deri dader. Sinds geruimen tijd reeds werd er veel ge stolen in de grafkelders van 't kerkhof van Sint-Gillis. Een onbekende rukte de koperen vijzen af, die de naamplaten van de grafkel ders sloten. Eene bijzondere waakzaamheid werd ingericht, en onlangs werd de dief op heelerdaad betrapt en aangehouden. Het is een Fransche apache, Ernest Devioule, 10 jaar oud hij is nu voor de rechtbank ver schenen. Hij werd veroordeeld tot 2 maan den gevang. Na zijne straf uitgedaan te hebben, zal hij over de grens gezet worden. is het eenige echte Vieux Systèm^. Onze Lieve Vrouw ten Bosch. Kasteel geplunderd. Het parket van Brussel is alhier afgestapt, daar den vorigen pacht liet kasteel van graaf de Meeus werd geplun derd. Eene aanzienlijke som geld en juwee- len werden gestolen. Volgens het onderzoek door de gendarmerie van Overyssche ge daan, zou de dader per rijwiel gekomen en vertrokken zijn. Het onderzoek duurt voort. PLECHTIGE COMMUNIE.—Eer gij uwe aankoopen doet, gaat zien naar de prachtige STOFFEN voor Jongens en Meisjes, bij J. Delafortrie, Molenstraat, 11, Aalst. Iedere Commuiiiekant krijgt een Geschenk. 625 Gent. Werkongeval. De schipslosser Florimond Dhondt, 40 jaar oud, Dinsdag na middag, omstreeks 4 1/2 ure, werkzaam zijnde aan 't lossen van den stoomer Gul- faxe aan den Nieuwen Bassijn, Meule- steedschen steenweg, werd tusschen een wagon en een eleklrieken tram gevat. Hij kloeg over inwendige pijnen. Na verzorgd te zijn werd hij huiswaarts overgebracht. Seymour de dame uitnoodigde hem naar eene afgelegene brug aan de rivier te vergezellen, hij had echtereen gansch ander oogmerk dan onder vier oogen, met een der meisjes de zaak in orde te brengen. Hij wilde meisjes alleen lalen proeven van zynen heerlijke champagne, om haar daardoor recht vroolijk te maken,en ook daardoor het geheele gezelschap in eene genóegelijke stemming te brengen. Madame Hazeldean, alsook Hazeldeas en zij ne vrouw bemerkten met veel genoegeD, dat zich tusschen Georgine Trup en den gentle man een vertrouwelijk gesprek scheen te ont wikkelen. Zij vermoedden volstrekt niet dat op dit oogenblik Seymour niet Cupido, maar den god Bacchus ging offeren zij voorspelden reeds een recht voordeelig en aangenaam hu welijk, terwijl de Londener dandy slechts een oogenblikkelijk genot in den zin had. Ziet gij die lieden daar wel 1 fluisterde ne eerwaardige matrone hare stiefdochter in het oor. Zoo deed ook de vader van uw echt genoot, toen hij mij tot eene boerin wilde ma ken Ik ben gelukkig, dat ik op mijnen ou den dag, Seymour, die steeds als eenen vlin der rondfladderde, om zich van alle bloemen genot te verschaffen, in eene soliedebie zien veranderen. Of in eenen vogel die zijn nestje denkt te houwen meende hare schoondochter. Juist mijn kind, ik wilde de vergelijking met den vogel niet maken, terwijl mij de koe koek in de gedachten kwam die zijn gebroed in vreemde nesten brengt terwyl hij te lui en liederlijk is om zich een eigen nest te ma ken. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2