ICommunielieelMm DE KAMER De moord op den veldwachter DFpaaschklok SPORTNIEUWS Wielrij den De zesdagenkoers te Brussel. prachtige: Eerste Kesnmianie A. DB PAEPE-SINOELYN Stadsnieuws. FEESTWIJZER Voor de besleZaden 33 ERICH TT EU2 VOLKSSTEM 15 MAART 1912 Schielijke dood. TYifon Gilles, wonende Boomstraat en werkzaam in de vlasfabriek La Lys is gisteren morgend top zijn werk plotseling gestorven. Het lijk werd naar zijn huis overgebracht. De onge lukkige was slechts vijf maand gehuwd. Been gebroken. De genaamde Jeroom Van Lysebelten, oud 88 jaar, verblijvende in het oud-mannenhuis. Godshuizenlaan, Dinsdag namiddag, de He.vleykaai afda lende, viel ten gronde en brak zich het linker been.Hij werd naar de Bijloke overgebracht. PLECHTIGE COMMUNIE.— Groote keus van neteldoek en alle gemaakte onderkleeren, voiles, enz., voor meisjes, hemdekens, cols. nceuds. enz., voor jongens kousen, hand schoenen, enz.. Zomerseizoen. Groot assortiment van sto ren en gordijnen,witte en fantaisie manshem- don op maat. Van de Sypen-Scheltjens15, Lange Zoutslraat, Aalst. 611 Lebbeke. Aanhoudingen. Depolicie heeft de genaamde» Van Langenhove Remi, oud 19 jaar, en Cooreman Paulus, oud 18 jaar, beiden aardewerkers, woonachtig te Lebbeke, aangehouden. Beiden zijn belicht verleden Donderdag avond den genaamde» Jan Segers op den openbaren weg aange rand te hebben en hem al zijn geld, ongeveer .10 fr. en horlogie met ketting, afgenomen te hebben. Vnor den policiekommissaris gebracht, bekenden zij hunne daad. In den namiddag werden zij naar het gevang van Dender- momle overgebracht om ter beschikking van den heer Procureur des Konings gesteld le worden. PLECHTIGE COMMUNIE. De schoon ste stoften voor jongens en meisjes, bij Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutslraat, 44, Aalst. Audenaarde. In vrijheid. De ge naamde De Paepe, beticht van aan aijn gezel drie messteken gegeven te hebben en die daarvoor te Audenaarde vastzat, is gis teren voorloopig in vrijheid gesteld. Bekrachtigd. Het aanhoudingsman daat afgeleverd tegen Lievens den moorde naar van den veldwachter van Denderwin- deko en tegen den brandstichter Van Neer velde uit llerzele is bekrachtigd door de Raadskamer. Slaat geen woord over. Leest en bedenkt dit alles. Maakt het ruchtbaar, a. u. b. Mannen Zijt gij krachteloos en zender moed Zijt gij licht vermoeid als'gij de trappen* opklimt Zijt gij bevangen aan uwen adem Is uw geheugen verzwakt Vindt gij moeilijk de woorden als gij in een gesprek zijt Is allen arbeid u lastig geworden Ilebl gij geene neiging meer om iets te ondernemen Zi j t, gij .moedeloos en ter neer geslagen Is uwen ectlnst verminderd'? Zijn uwe Wachlén slapeloos afwel is uwe slaap met droömen en woelingen doorspekt Zijt' gij 's ïhorgens even ïrmede als bij het slapen gaan ZoÖjaH Wel vrienden gij lijdt aan zenuw- en spierenkrachteloosheid het is hoogen tijd daar middel in te schaffen. Hoevelen, die thans krachteloos achter de stoof of in een krankenhuis zitten te zuchten, en die ook die ziekteverschijnselen gevoeld hebben.die ze verwaarloosd hebben, eu hoogst zeker waren genezen, hadden zij hel middel gekend Welk is het middel tegen krachteloosheid, geeslestraagheid, algemeene verlamming '111EOBROMA TJIEOBROMA roepen u de honderden getuigschriften en brieven van dankbetuigingen ontvangen in de apo theek DE MOOR, Burgstraat, 38, Gent. 3 fr. de flesch. Overal verzonden tegen ppslbon van 3,15 fr. Te Aalst bij al de hee- re» apothekers. Grootenberghe. Groote brand. Om 12 ure 's nachts is een geweldige brand uitgehorslen in de hofstede van M. Beerens, wijk Smissenhoek. De woning, de schuur, de stallingen stonden reeds volop in brand, toen do bewoners het gewaar werden. Zij moesten in allerijl vluchten. Daar was geen middel van te blusschen. Al de gebouwen werden in asch gelegd. De kleederen, de bqisaard, twee koeien, 80 hennen, de zwij nen, wagens, karren, al het landbouvvgerief, duizenden kilos hout, hooi, strooi, aardap pelen, in een woord, ai wat de hoeve bevatte is do prooi der vlammen gewordon. De schade, door verzekering gedekt, wordt op verscheidene duizende franken geschat. Men kent de oorzaak van den brand niet. Pamel. Erge brandWoensdag avond, rond 6 uro is brand uitgebroken in hel huis van de gezusters Baclens, op hel gehuchtKwaai tvaart. Do brand wasonlstaan in do stalling. Hel vuur deelde zich ook mede aan de woning. Gansch de oogst i» de prooi der vlammen gebleven, alsook een groot deel aardappelen en een gedeelte versch ge slagen verkenvleesch. Ook het werkgerief •ener kleermaakster en een groot deel kleer- goed, is de prooi der vlammen gebleven. De schade is aanzienlijk en slechts gedeeltelijk verzekerd. €omès moet opgeven. Op het oogenhlik dal de klok het einde der 39 uren aankondig!, bericht men, dat Goniès «eer erg gek wel 3t is en naar het gasthuis moet overgebracht worden. Berthet rijdt nog eenigen tijd voort en daar hij vier uren tijd heeft om een anderen maat te vinden,gaat hij dan rusten. Van de Velde haalt den verloren toer In. Tot het einde der 31° uur blijft alles nu rustig, doch terwijl van de andere ploegen steeds een der twee aan het rusten is, toont men ons Verlind'en en Van de Velde, die de eene aan hel rijden, de andere heel aandach tig aaii het kijken is. Verlinden schijnt zich goed met Van de Velde te verslaan. Ook doet hij zijne tegen strevers gedurende eenige toeren draaien aan eene snelheid van 38 kim. per uur. Daarna komt Pierken Van de Velde hem af lossen. Deze volgt eerst gedurende een tweetal ronden de andere rijders en schiet er dan als een pijl uit den boog van door. D© anderen weten niet heel goed wat er gaande is, want geen enkele schijnt onmiddelijk de achter volging te beginnen. Pierken duwt ondertusschen maar steeds voort, alsof het hier zijn loven gold, en wan neer de anderen hem eindelijk willen achter volgen, heeft hij ze reeds ingehaald. Het nemen eener ronde had hem slechts vier ronden gevraagd, terwijl hij de eerste dagen slechts na verscheidene minuten ge dubbeld werd. Voorwaar Van de Velde zit er goed op en met Verlinden, zou hij op den duur wel Van Houwaert-Van der Sluyft Arthur kunnen voorbijdraaion en zelf met den eersten prijs wegloop en. Eene zaak is zeker, 'tis dat de ploeg Ver linden-Van de Velde, nu zij door dien prach tige» toer van Van de Velde wederom in de hoofdploeg zijn, zij vele partijgangers bijge- wonnen hebben, bijzonderlijk te Antwerpen en te Gent. Er zijn nu dus drie ploegen aan 't hoofd Van Houwaert-Van der Sluyft.Van de Velde- Verlinden en de gebroeders Suter. In 35 uren is de positie der rijders nog niet veranderd. De hoofdploegen hebban dan 1102 kim. 75 meters afgelegd. Root-Hill en Collins-Drobach zijn op 1 ronde Luyekx-Leon Van der Sluyft op 3 ronden Carappezzi-Nowack op 4 ronden en Salès-Verslraeten op 15 ronden. De koers is kalm. Woensdag, rond den middag, werd de zaal geheel geledigd, daar er te veel slapers waren onder de toeschouwers. Ook verminderde de snelheid der rijders zeer, daar er geene premiën te verdienen waren. Na 38 uren hadden de drie hoofdploegen 1178 kim. 595 meters afgelegd. Do andere ploegen hadden hunne wederzijdsche posi tie» belioudèn. Premiën. Eene reeks premiën wordt aangelcpndigd. Zulks heeft natuurlijk voor gevolg dal er leven in den strijd kon t. Eene eerste premie van 21 fr. kom't na tuurlijk weer aan Root toe. Voorzekers heeft, deze reeds ruim zijn deel van de premiën. De gekwetsten. Om het publiek wat te verstrooien, is men op inlichtingen gegaan achter de gekwetsten Gomès en Fogler. Beider toestand is veel verbeterd, Fogler zal er met eenige dagen rust van af zijn, maar Gomès heeft een schouder gebroken en een arm omwricht. Zijn toestand is even wel geruststellend. Ondertusschen hebben de rijders niemands haasten daar af en toen nog eenigen vallen, ener nog wat banden springen, wordt de koers nog verscheidene malen onderbroken, tot groote verveling der toeschouwers. In 40 uren zijn er reeds 1226 kim. 345 m. afgelegd. De positie der rijders is nog niet veranderd. Bij het aankondigen eener nieuwe premie hapert Van Houwaert aan een der gebroe ders Suter. Van Houwaert's machien is een weinig uit den haak. Hij slapt af en de koers wordt nogmaals geschorst. Bij de herneming pogen Collins en Hill te ontsnappen, Van Houwaert volgt hen, doch hij moet weldra achterblijven. Aangemoedigd door de toeschouwers herneemt hij echter en weldra is hij op do wielen der Amerikanen. Hij wordt geestdriftig toegejuicht. Na 43 uren, zijn er 1312 kim. 375 meters afgelegd. Nu en dan worden nog eenige premiën aangekondigd en natuurlijk worden zij we derom door de Amerikanen medegesnapt. Alles blijft kalm en bij het einde van het 46® uur zijn er 1397 kim. 250 meters afgelegd. Nog de Amerikanen Na het 46° uur komt er meer snelheid in de heenen. Ook wordt er nu gemiddeld aan 30 kim. per uur gereden. De Amerikanen willen kos't wat kost ook bij do hoofdploeg zijn. Gedurig ontsnappen zij. Tijdens het 47e uur zijn zij er in gelukt meer dan eene halve ronde te nemen, als Luyckx een zijner pedaals verliest. Alles moet dus herbegonnen worden. Van Houwaert, Van der Stuyft, Verlinden en Van de Volde zitten nog steeds goed in zadel. Twee premiën komen natuurlijk aan Root en Collins toe. Eenige minuten later, toen het 47e uur eindigt, twee nieuwe premiën. Hill en Collins zijn er wederom mede weg. Na 47 1/2 uren zijn er 1438 kim. afgelegd. Een match Nu wordt de koers voor eenige minuten gestaakt, ten einde toe 4e laten een achter volgingsmatch te betwisten, tussclien Moran alleen en Leviennois-Munzner samen. Moran toont zich veel sterker dan zijne tegenstrevers. Munzner wordt spoedig inge haald, doch voor Leviennois duurt liet 2 m. 43 s. 4 5 vooraleer Moran er in gelukt hem le achterhalen. De Herneming Arthur Van der Sluyft wint onmiddelijk- na de herneming eèive premie, daar de Ame rikanen er niet in gelukten hem te achter halen. In 48 uren zijn 1450 kim. en 750 m. afgelegd. De derde dag Eene premie geschonken door den bestuur der van den velodroom van Gent brugge, M. Cornelis, wordt nu weggehaald door Van Houwaert. Hij Wordt evenals Van der Stuyft eenige minuten te voren, geestdriftig toegejuicht. Eene premie van 100 frank. Een sportliefhebber looft eene premie uit 100 frank aan de ploeg, die* er in gelukt, binnen het half uur al de tegenstrevers te dubbelen. Zulks staat echter de deelnemers niet aan. Ook is .ar geen enkele rijder die lust betoont, zelfs maar eene ontsnapping te wagen. Het oogenblik is nog niet gekomen. In 49 uren zijn 1476 kim. 625 meters af gelegd. Twee premiën, eene voor den eersten rij der na vijf loeren, "en eene voor den èerslen Belg, worden gewonnen door Hill en Van der Stu3'ft Arthur. De kalmte keert terug. De rijders schijnén zich uit te rusten. Men rijdt nog slechts aan 26 kim. per uur. Zoo worden in 50uren 1504kim. afgelegd; in 50 1/2 uren 1516 kim. in 51 uren 1531 kim. in 51 1/2 uren 1543 kim. in 52 uren 1556 kim. in 52 1/2 uren 1568 kim. in 53 uren 1580 kim. 800 m. De positie der rijders is nog niet veran derd. Het is nu Donderdag morgend, half vier Drobach. Van Houwaert en Franz Suter winnen nog elk eene premie. Van de 53® uur tot het einde der 56e niets nieuws. Tijdens het 56® uur wordt eene koers voor voetloopers betwist. Leon Coeckelbergh wint den koers van 250meters, terwijl Collins, om zich te vermaken, een emmer water over liet hoofd van een slapend toeschouwer giet. Of er gelachen ert... geroepen wordt... Van de 56° uur tot de 58° wederom alles kalm. Salés schijnt in 't leven te komen, doch het duurt niet lang, want Verstraeten laat hem in steek. Verlinden ontsnapt, wordt vervangen door Hill en deze duwt zoo snel dat Salês gedub beld wordt. Tijdens het 59e uur valt Carapezzi toen hij trachtte eene verloren ronde in te halen. Hij herneemt echter spoedig den koers. Na •59 uren zijn 1720 kim, 875 m. afgelegd. Salès haalt twee ronden in, Pas is liet 60® uur begonnen of Salês ont snapt en vooraleer llill, die aan den kop van het peloton rijdt, weet hoe hij het heeft, is Salès weer bij de groep. Hij heeft dus eene ronde weer. Kort nadien herbegint hij hetzelfde en wederom gelukt hel hem. Het dient echter gezegd, dat men hem vrij spel laat. De rijders die hen voor/,ijn kunnen er tegen. Nu komt Root zijn gezel aflossen en on middelijk gaat hij er van door. I)e anderen moeten al geven wat zij kunnen, doch geen enkele verliest stand en de positie blijft de zelfde lot het einde der 62e uur. Tijdens do 63° uur worden twee premiën verkampt. Drobach wint de eerste vóór Root, en Carapezzi de tweede vóór Van Houwaert. Na 63 uren rijdens is de positie als volgt 1. Van Houwaert-Van der Stuyft A. Ver linden-Van de Velde en Suter gebroeders met 1821 kim. 375 ni. 4. Root-Hill en Drohach-Collins, op 1 ronde. 7. Carapezzi-Novvach op 4 ronden. 8. Salés-Verstraeten op 14 ronden. Na het 64e uur neemt llill de leiding en tracht verscheidene malen te ontsnappen, dóch de anderen waken. Tijdens het 65® uur springt een der bandon van Carapezzi's rijwiel. Allen stijgen af en gaan een brokje etoirj Fogler heeft het gasthuis verlaten De berichtgever meldt aan het publiek, dat Fogler het gasthuis heeft verialen en 's avonds zijne oude tegenstrevers zal komen bezoeken. Nogmaals gestaakt. Kort daarna springt een der banden van Collins. De koers wordt nogmaals gestaakt. Verlinden is nu aan het hoofd. De zaal is propvol. Na 66 uren rijdens, dus Donderdag avond, om 4 1/2 ure, zijn ongeveer 1900 kim. afge legd. De posilie's der rijders zijn niet veran derd. -w-v IVIEDEDËELINGEN. Algemeen Nederlands verbond. Tak Aalst. Zaterdag 16® Maart te 8 ure, algeineene vergandering in liet lokaal Duitsch Bierhuis, Nieuwstraat. DAGQRDE Het wezen van de kunst. Voordracht door der heer Dr Paul Van Oye, uit Gent. TEN BUREELE DER VOLKSSTEM gedrukt in 't goud 7 fr. de 100 Te bekomen bij Leopoldstraat, 74, AALST Prachtige Eerste Kommuniegeschenken voor jongens en meisjes. 643 Kerk der EE. PP. Jezuïeten, Plechtige Eucharistisch Triduum, ter gelegenheid der gedurige aanbidding van Zondag 17 Maart tot Dinsdag 19 Maart, Zondag 17 Maart 's avonds te 5 uur, Maandag 18 Maart 's avonds to 8 uur. Lof en Sermoen, Dins dag 19 Maart Feest van den H. Jozef en gedurige aanbidding. Te 4 1/2 u. Uilstelling van het Allerheiligste Sacrament. De Missen volgen tot 7 uur. Te 8 u. 's avonds Sermoen en plechtig Lof. De Sermoenen worden ge predikt door den E. P. Van den Haute, S.J., van bet klooster van Lier. Been gebroken. Woensdag avond kwam de landbouwer Ernest Van de Velde, wonende Groenstraat.van zijn land terug,toen hij zul- ken ergen val deed, dat zijn been ge broken werd. De ongelukkige moest door zijn broeder, op een kruigwagen naar huis gevoerd worden, waar hij verzorgd werd. Zitting van 14 Maart. De zitting wordt geopend om 2 ure onder voorzitterschap van M. Cooreman. Begrooting van Nijverheid en Arbeid M. Asou. beknibbelt eenige ber.eemingen in het leeraarkorps der nijverhcidscholen. M. Hubert, minister van Arbeid, verrecht- vaardigt deze benoemingen, alsook de toege kende hulpgelden, in antwoord aan de rede voering van M. Buyl. Het is valsch, dat ik ooit aan kloosterscholen een omzendbrief deed zenden, om ze aan te raden nijverheid- scliolon te stichten- en toelagen te kunnen trekken. M. Buyl verwart ten andere altijd vrij onderwijs met katholiek onderwijs. Zoo heeft M. Buyl mij ook het verwijt toegestuurd hulpgelden gegeven te hebben aan een katholiek kongres. Dat kongres was een kongres van Kleine Burgerij. M. Max was er eerevoorziller van en de heeren Ilymans en Monville waren onder de leden van het Uitvoerend Komileit. M. Buyl heeft hier enkel M. Feuillien, sekretaris, willen aanvallen, omdat hij er een hekel aan heeft. (Zeer wel rcchls). M. Segers doet uitschijnen dat M. Masson gisteren in zijne redevoering zegde, dat, zoo de kartelliston meester werden, zij alle toe lagen aan het vrij beroepsonderwijs zouden afschaffen. De liberale sleden en dé liberale dépntaliën geven wel subsiden aah de ration nalistische gestichten. M. Masson en M. Franck zijn niet 't akkoord daarover. M. Masson heeft willen zeggen, dal de kartel- listen alle subsiden aan de katholieke ge stichten zullen afschaffen. Welke zedeleer zouden wij dus moeten onderwijzen in onze gestichten, om toelagen te kunnen ontvangen. De zedeleer der eerlij ke lieden is 'volgens u eene zedeleer in caoutchoux. M. Gam. Huysmans. De zedeleer van den Abir is in caoutchoux. M. Segers. Ik heb hier een omzendbrief van de vrijmetselaarslogi© over het laatste kongres. M. Furnemont.Het is een valsch briefje. M. Segers. Breng ons de besluilselen van uw kongres. M. Furnemont. Gij zijl een schriflver- valscher. M. Segers. Wij zijn uwe beleedigingen gewoon. M. Vanger velde. Waar heeft dat kon gres plaats gehad M. Segers. Gij moet het welen, gij maakt er deel van. (M. Vandervelde gaat zich bij M. Segers plaatsen). Ik zou willen weten, of de liberalen 't akkoord zijn met de socialisten onder zedelijk oogpunt, ove» huwelijk en vrije liefde. (Rumoer links). (Eene woordenwisseling ontstaat tusschen M.M. Demblon en Segers. Eensklaps begint Demblon o} zijn lessenaar to kloppen, ter wijl hij roept Houdt hem houdt hem M. Segers. Wij hebben op 15 Oogst gezien, dat de liberalen de roode vlag moe ten volgen. De socialisten zijn hunne hazen. De liberalen loopen mede, juist als de ge vangenen naast de gendarmen loopen, om hanne veroordeeling te gaan iiooren. (Toej. rechts). M. Hubin, verstaat niet, waarom hier, in zake beroepsonderwijs van zedeleer moet ge sproken worden. van DenderAvinclelie. Droevige plechtigheid. Donderdag morgend, rond 9 ure, had al hier de teraardebestelling plaats, van den ongelukkigen veldwachter Van dor Kelen, gevallen als slachtoffer van den plicht. Eene ontelbare menigte woonde de droeve plechtigheid bij. Op straat, tijdens den doortocht van den stoet, in de kerk, tijdens de mis, op het kerkhof, zag men enkel betraande, droef geestige aangezichten. Vooral de droefheid der ongelukkige wee zen Van der Kelen, was hartverscheurend. Op het kerkhof, werden twee lijk reden uit gesproken, de eene door een gemeenteraads lid van Dendermonde. en de tweede, door den policiekommissaris van Ninove. Alle aanwezigen waren diep ontroerd, bij deze laalsie huldegroeten, en na een laatste gebed gestort te hebben, ter zielerust van Van der Kelen, verlieten zijden doodenak- ker. voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. 17 Maart. Opvoering door de koninklijke maatschappij De Catharinisten ter stedelijken schouwburg van Muurbloempjes en Jean* Marie 18 Maart. Kathol. VI. Hoogesohooluitbrei ding. Voorvlracht door den Heer Dr Rubbeiis van Lede, in de zaal van T Belfort. Onderwerp Het Roode Kruis. 24 Maart In de groote feestzaal van het Sint Jozefscollege, Voordracht met lichtbeelden over «.Temples et tombeaux de la vieille Egypte door Staatsminister .1. Van den Heuvel. 24 Maart Prijsbolling met de platte bol, ten lokale der maatschappij De Vrije Bolders bij Dame J. B. Wellekens. In de Groenpoort Geeraardsbergschestraat, 46,Aalst. Inschrijvingen van heden af. 31 Maart Jaarlijkse!) Turn-Wapen- en Too- neeli'eest, ingèrichl door de katho lieke Turnkring Steun geeft Moed ia <le.groote zaal van don Kath. Werkmanskring. GEERAARDSBERGEN 17 Maart geeft de gunstige en alomgpkend© maatschappij De Brevddszonen een luisterrijk avondfeest. Men zal opvoeren Hugh Schott of De Lichttoren beroemd drama in 3 bedrijven en tot slot Do School meester blijspel in 1 bedrijf. LEEUWERGEM 12 Mei Gruole gewestelijke vergadering en belooging van Xaverianen. DENDERIIAUTEM Op 1® en 2® Paaschdag zal de tooneelgilde Nil)il sine labore een buiten gewoon tooneelfeest gegeven ten voordeele der vri je katholieke scho len. Men zal opvoeren in de zaal van 't Gildenhuis, 't blijspel Ge decoreerd en 't prachtig geschied kundig drama in 3 bedrijven Het F uifs GbrïsLi 17 Maart. Half-Vasten. Vermaarde Kermfs ten Borrelcent. Muzikale wande ling. Prachtig Vuurwerk. WELLE. 7U en 14 April 1912, om 5 ure, groot Concert in 't Klooster, gegeven door de Katholieke Jonge Wacht en do fanfaren Ceeiliakring N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het u4i )'ondisse/nent worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast inogelijk adn 't beheer van ons blad mede te deelen De Paaschklok is verschenen. Zij luidt met krachtige slem om de christenen te ver manen tot den groolen Paaschplicht. De tijd i& daar Kleinen en groote».allen te biecht en te communie 't ls nu het 9lle jaar dat De Paaschklok verschijnt. Hoeveel ingeslapena zielen heeft ze reeds wakker geheld en tQt plicht en tot geluk teruggebracht. Moge zij dit jaar nog eens overal in stad en dorp bin nendringen en in alle huisgezinnen hel goedo woord gaan. prediken. Wie werkt mede De Pitpschklok is te verkrijgen bij Tax mans, drukker. Lier. Voor 100 nummers 1,50 fr.; voor 500 5 fr.; voor 1000, 9 fr. De fransche uitgave Le bourdon de Püquesaan dezelfde voorwaarden. MARKTPRÏJZEN Aalst. 13 maart. Hopmarkt kalm, fr. 200—205. Lokeren 13 maart Boter 3,44a 3,81, eieren 1.90 a 2,09, aardappelen 7.50 a 8,50, raapkoék 12,00, lijnkoek 00.00, rogge BRUSSEL. 18 maart Graanmarkt. Inland- sche tarwe 20 U/0 a 20 1/4 Amerikaansche Wirt- tertnrwe 21 3/4roode Kurraehée21 5/8 inland* sclie Rogge 18 a 00 0/0 Gerst Donauert Odessa 10 1/2 a 20 ïnlandsche Gerst 22 a 22 \J2 Haver van Courlande 22 a 22 3/4 Gerst der Pol ders 23 a 00 0/0 inlandsche Haver 22 1/4 a 23 P/0 Amerikaanselie Mais 17 3/4 a id. van Odessa 16 1/2 Graan van den Donuu 21 a 22 1.2; id. Rio dela Plata 18 a22 3/4 Handelsbloem 25 1/4 Bakkersbloem 26 0/0 Zemelen 16 1/2 a 00 0/0. Oliemarkt. Koolzaadolie te Brussel 70 in provincie 68 Lijnolie te Brussel 83 in provin cie 81 inlandsen Koolzaad 3i 0/0 Boter 3,47 a 3,95. Gent, Veemarkt Woensdag, te koop gestelde beesten 519: Vette koeien 111, melkkoeien 00; groote ossen 12; jonge ossen 122 vaarzen 130-; stieren 141varkens 949; kalveren magere beesten schapen wende men zich tot het HUIS JEAN DE CLERCQ 12, Kerkstraat, 12, AALST gesticlit sedert 1 5 jaar Aldaar te bekomen, allerhande zaden, zooals van ajuin, savooien, bloemkoolen, roode kooien, enz. Betteraven, Eckendorf, vauri^c, enz.. Gras zaden, klaverzaad en allerlei bloemenzaden, dhaliuplanten, enz... 485bis Alle Donderdagen en Vrijdagen bezondere groote keus van vele sooiten verschen ZEEVISCH aan de laagste dagprijzen. Alle Vischwaren worden zeer wel gerei nigd op verzoek ten huize gebracht. Ik beveel mij aan de gunst van eenieder, bezonderlijk aan de achtbare ingezetenen die van leveranciers veranderen. Zeer voordeolige prijzen voor Avondma len, Hoteliers, enz. Ph. VAN STYVENDAEL Eenig Huis der stad sedert 25 jaien in de Oostendsche Vissclierijen gevestigd. Visscherlj LANGE ZOUTSTRAAT 30, AALST. TELEFOON N' 44. 215

De Volksstem | 1912 | | pagina 3