BUITENLAND. OORLOG NIEUWSBERICHTEN. flRME [JARRY EN RIJKE ~[_ENA Pellaert overleden De staking der Engelsche mijnwerkers De mijnwerkersstaking Italië en Turkyë. 't Wit Stcopke van Jacques Neefs Spiegelfaliriek A. L. MEYVAEBT DEt VOLKSSTEM lï .18 MAART 1912 7 fiere overwinning hebben behaald. Vandaag is het do voeding, morgen de kleeding. Dab, na de kinderen zullen de volwassenen ko men eenmaal den arm in 't wiel, zal er heel het lichaam wel door moeten. En alzoo zul len wij meer en meer gelijk geven aan gezel Anseele die zegde Gij zult de roode vlag volgen of niets meer zijn Reeds hebben wij een echevinaat niet van de weldadigheid maar van den socialen bij stand. Ik heb het diepe leedwezen mij van mijne vrienden te moeten scheiden, het is de 1* maal sedert ik hier zetel. Ik doe het om dat ik in geweten geloof het te moeten doen. ik geloof het mijn plicht u toe te roepen Halsbrekerij Zeker ge moet vooruit gaan met de gedachten van den tijd, maar we moeien ons verstaan om te weten hoe wij daarin moeten vooruitgaan. Deze zal nooit den naam van Staatsman verdienen, die zijne princiepen zal verraden en zich zal verbinden in een weg dien hij be schouwt als strijdig aan den vooruitgang en aan de toekomst... Arme Hymans, alzoo ge oordeeld dooreen van zijnebest6vrienden Te Anderlecht hadden de katholieken, een dorde van den raad vormend, deze doen bij eenroepen voor Dinsdag namiddag. De dag orde behelsde enkel punten van bestuurlijken .aard zonder eenig politiek karakter. De kar tellisten hadden hunne manschappen bijeen getrommeld/De toegang tot de raadzaal was uiterst moeilijk. De politie moest bijspringen. De botsingen waren levendig. Schepene Crickx, d.d. burgemeester zii voor en doet beroep op ieders hoffelijkheid en gematigd heid. Ondanks dat. is er niets kunnen ge stemd worden. Al de raadsheeren en schepe nen beleedigden elkander, en in den groot- sten tumult moest de voorzitter de zitting schorsen. De linkerzijden trokken zich terug in de afdeclingszaal onder 't geroep Weg met de verraders, en daar ontstond «ene schermutseling waartusschen socialist Melck- mahs tweemaal in T wezen spuwde van den afgescheurden liberalen schepene M. Denis. Deze beeft zijn getuigen genomen en klucht neergelegd bij 't parket. Na eone meeting in open lucht, werden de katholieke leden ver gezeld van een groep betoogers die den Internationale,de. Carniaypiole en de «Christus op den vuilnishoop zongen en dan wilden overgaan tol gewelddaden. De rechterzij bij hoogdringendheid ver- eenigd, heeft por express een brief aan den heer gouverneur gezonden waarin zij alle verantwoordelijkheid verwerpt, verklarend dut zij lot het uiterste zullen gaan om zich te beschermen tegen .eene vereeniging van lawaaimakers die de voorrechten van een samengesteld lichaam willen beletten. Vanaf Donderdag werd de d.d. burgemees ter bij M' den Gouverneur ontboden om hem uit te leggen hoe het kwam dat iiij die stel selmatige obstructie niet kom, te hoven ko men, ton einde, de meerderheid.de gemeente te laten besturen. Desnoods zal eone speciale commissie be last worden Anderlecht te besturen. De gansche week beeft de Kamer de Be grooting van Arbeid en Nijverheid bespro ken wat in de volgende week nog zal voort duren. Te dezer gelegenheid hebben de hoofden dor linkerzij, heeren Masson en Franck, Woensdag bekend, dat zij goed en wel do verplichte onzijdige school in België willen invoeren. Brengen wij hulde aan M. Masson, voor zijne vrije oorlogsverklaring aan ons vrije katholiek onderwijs. Geen toe lage aan 't vrij onderwijs dat niet antikatho liek is zulks is het uitgestald programma van heeren Masson en Franck toegejuicht door heel de linkerzijden. Donderdag heeft uw gekozene, M. Woeste, die woorden op genomen en er het kathotiek programma neergezet, dat wij aan niemand opdringen, maar door hetwelk wij de vrijheid van den huisvader vragen. Van af Donderdag zal de Kamer ook *s morgens zetelen om de begrooting van Rechtswezen to bespre ken. K obe 20e Vervolg. De landmans broeder, die na de begrafenis weder naar Londen vertrokken was, werd door Rezia van zijns broeders toestand onder richt, en ijlde nu naar Greenfields, terwijl lnj zijnen broeder voorsloeg have en goed te ver knopen en dit treurig oord voor immer te verlaten. De landman voegde zich werktuige lijk naar zijns broeders wil, terwijl hij eeiien agent den verkoop van zijn goed opdroeg. Toen nu de agent verscheen en verder w ilde handelen,scheen nu een zware last op zyn ge moed te liggen. Het was een booze dag voor hem toen hij zijnen broeder toegaf om naar Londen te vertrekken en zijn geld in de speku- latiëii van Seymour te beleggen, dat hem,zoo als de gentleman zeide, 100 zou opbrengen, terwyl li ij als landman ternauwernood 8% kan-maken.De gedachte echter zijne schooue landerijen te moeten verlaten, was den goe den Hazeldean verschrikkelijk. Het leven in de stad zal u beter behagen, zeido zijn broeder. Gij vindt er duizende ver strooiingen, gij behoeft er niet hard te werden om geld te verdienen. De redeneringen van Seymour behielden de bovenhand, en de verkoop van bet landgoed" ging door. Velen van zijne oude buren staken de hoofden bijeen en noemden hein eoneu dom kop. Zelfs Spuire Proudfuot maakte er geen geheim van dat hy Seymour beschouwde als den verleider van zijnen broeder, even als hij voor jaren zijne dochter verleid had. De zoons vau Hazoldean kondeu zich maar De beruchte bankier Pellaert, die er in ge lukte uit het gevang van Vorst te ontsnap pen, te Parijs teruggeknipt werd en nu in het gevang van Leuven zijne straf uitboette, is aldaar Donderdag avond aan do gevolgen eener hartziekte overleden. Hij werd te Burgerhout geboren den 22 September 1869. De bijeenkomsten Donderdag em 3 uren namiddag kwamen hazen en mijnwerkersafgevaardigden bijeen. Er werd besloten Vrijdag terug te vergade ren. De eischen der mijnwerkers De mijnwerkers gaan niet af van hun voor stel, waardoor wordt aangenomen dat het algemeen -bestuur der mijnwerkers over de zaak van het minimumloon moet onderhan delen. Daarna kan er overeen gekomen wor den met de plaatselijke vereenigingen, wat het stukwerk en het dagwerk betreft. De volwassenen zouden 6,50 fr. en de niet-vol- wassenen minstens 2,50 fr. moeten trekken. Niet vergeten dat het geld in Engeland dezelfde ruil- of aankoopswaarde niet heeft als hier in Belgie. Onderhandelingen afgesprongen Gezien de afgevaardigden der patroons en mijnwerkers niet tot overeenkomst zijn kun nen komen, zijn de onderhandelingen afge sprongen. Dat is het laatste nieuws dat ons uit Engeland toekomt. Wat zal er nu gebeuren in Duits diland. De regeering gaat er met rauwe voetendoor De Duitscher houdt niet van zachte midde len. dal is tegen zijnen aard. Hij gaat kracht dadig te werk. Troepen zijn gezonden naar Dortmund, naar Rucklinhausen en in 'tRuhr- gebied. Botsingen. Gendarm gekwetst Te Swinehensen moesten de gedarmen de niet-stakersbeschermen. Een gendarm kreeg een kogel in het hoofd. Twee aanvallers gedood Daarop vuurden de gendarmen er op los en twee stakers die bij de aanvallers waren, werden gedood. Te El be. 50 gekwetsten Te Erbe ontstond e,ene groote samenscho ling die zeer gevaarlijk had kunnen worden. De policie dreef de 5000 betoogers uiteen. Eene botsing ontstond, waarbij 50 personen gekwetst werden. In Westfalen. De toestand verslecht In geheel het Ruhrgebied houden de socia listen eene drukke propaganda. Zij winnen daarbij veld, want sinds Dinsdag en Woens dag zijn er vele duizenden stakers bijeen gekomen. Zoo min als de regeering, gebrui ken de socialisten zachte middelen. Zij bedreigen de niet-stakers, en zij die niet luisteren, slaan in liet grootste levensgevaar. In Elzas-Lorreinen In de Sarre en Mosellestreken en namelijk te Merlebach neemt de staking ook felle uitbreiding. De 10 percent opslag is afge wezen. Geen oplossing Het bestuur der mijnen is zinnens niet toe te geven en de krachten te beproeven. niet aan het denkbeeld gewennen dat zij de vrije landlucht zouden moeten missen alleen de phantastische voorstelling die zij zich van de wonderen der groote stad maak ten, deed hen eenigzins nieuwsgierig worden. Het was huii echter zeer smartelijk dat stuk voor stuk van hunne bezittingen in vreemde handen zou overgaan. Den dag voor hunne afreis gingen zij nog eenmaal hunne geliefde plekjes opzoeken. Toen gingen zij afscheid nemen van hunne liefste speelnootjes, spraken veel over de wonderen van Londen, doch waren .ten laat ste toch zeer treurig gestemd, vooral toen zij nog eens voor het laatst een bezoek brachten op het kerkhof,aan de graven hunner moeder en grootmoeder. Toen zij hier nog vertoefden, kwam ook hun vader bij lien,die toen hij de rnoederlooze knapen aanschouwde in luide snikken uitbrak. Had ik u dierbaren, Diet verloren, gee- ne macht der wereld had my van hier ge troond. Toen baden vader en kinderen lang op de graven hunner geliefden en gingen, in tranen badende, heen. Dat was de laatste afscheidssmart nog niet. Op den volgenden morgend werden alle za ken die men naar Londen zou^ede nemen in in een rij tuig gepakt, welke reeds Hazeldeans grootvader als staatsiekoets gediend had de reizigers stegen in en de wagen rolde lang zaam voort. Aan het einde van het dbrp wachtten hun eenige voormaligs knechten en arbeiders op zy wilden nog eenmaal hunnen goeden heer en vader begroeten. Een der oudste trad voor en zeide Driemaal hoezee Yoor onzen goeden ou den meester 1 TUSSCHEN Waar zit de Italiaansche vloot Uit Salonika wordt geseind aan de Neue Freie Presse dal er ih de golf van Salonika 3 Italiaansche oorlogschepen kruisen. Voor Cavala zijn er twee Italiaansche oorlogsche pen. die van tijd lot tijd eens gaan zien naar Dedeorgatch en het eiland Thassos. Langs dien leant mogen wij ons voor de komende week heel waarschijnlijk aan wat nieuws verwachten. Spanj e De moeilijkheden met Frankrijk. De Marokkokwestie schijnt nog niet zoohaast te zullen zijn opgelost tusschen Frankrijk en Spanje. Spanje wil geóne ernstige toegeving doen en Frankrijk zuu het legen zijne waar digheid vinden in deze omstandigheden de onderhandelingen voort te zetten. Die waardigheid van sommige regeeringen weet wat te zeggen. A.merika Het Panamakanaal gegraven op een vuur- bnrg Het bericht, dat het Panamaka- naal zou gegraven zijn juist op eenen vuur berg, maakt in heel de wereld eene gemak kelijk te begrijpen opschudding. De Ameri- kaansche regeering doet haar uiterst best om dit gerucht te logenstraffen maar het moet iu alle geval niet juist in den haak zitten. Brussel. Ontrouwe werklieden. De meestergast van Mevr. Coenraet, hande laarster in kristaal- en porseloingoed, Dam straat, bemerkte twee werklieden van hel huis, die eene zware kas wegdroegen na hun werk. Hij volgde ze op de hielen en zag dat ze de kas in een huis der Zuidlaan droegen. Hij verwittigde zijlij meesteres, die de po licie op de hoogte bracht. Enne huiszoeking werd gedaan. Zij bevatte voor 1.000 frank koopwaar in de magéziinen ontvreemd. Opzoekingen ten l ui m der werklieden deden nog andere koopwaren ontdekken. Kortom, er was ongeveer voor 10.000 fr. koopwaar ontvreemd. Al wie slecht slaapt, is niet wel gezind en kan niet goed werken,.Slechte slaap ontwekt zenuwziekten van allen aard. Geneest u met de Dormapoeders van pr. Goddé, die goeden en verkwikltenden slaap verwekken. 1,55 fr. in zegels aan Apolh. GoelstAuliqerpsche Kassei, 151Brussel en overal. 548. Tramongeval. Tii de Lignestraat werd Donderdag" coke gelost. Een der werk lieden, J.' V..., met epii zak coke geladen, werd door eene (ram omgeworpen. Wanneer men hem bevrijdde, verlóor hij veel bloed langs de ooren,hetgeen deed vreezen dat zijn schedel werd gebroken. De ongelukkige arbeider werd naar het St-Jansgasthuis ver voerd. Aangereden. De beenhouwersgast H. Schaeners, die Vrijdag morgend over de Anspachlaan trok, werd door een rijtuig aangereden en zwaar gewond opgenomen. Onderzoek. Het parket is Donder dag namiddag in do Beurs afgestapt, om een onderzoek te doen 'over eenen diefstal die aldaar over eenige dagen gepleegd werd in het bureel van M. Bwisselagent. Een pak stadsloten, ter waarde van 12,000 fr. werd gestolen en van den dief is geen spoor te vinden. De liefde.Een gewezen onderoffi cier. M. Jules K..., 31 jaar oud. die onlangs het leger verlaten heeft, kwam Vrijdag mor gend zijne verloofde bezoeken, welke in de Donderend stemden de overigen hiermee iu. Gij zijt ons jaren lang een goed heer ge weest, sprak een ander. Wij hadden geenen beteren vriend en raadsman dan u, dan uwe goede vrouw en moeder God zegene u in zynen hemel en daarom weuschen wij u een goed geluk op reis, en zeggen u nog eenmaal dank voor al het goede dat gij ons hebt bewe zen. Er is geen enkele vraat noch zuiper on der ons dat komt omdat wy uw goed voor beeld navolgen en daarom overkwam o»s geen kwaad. Ik ken u reeds jaren lang als een braaf man, Simon, zegde Hazeldean bewogen. Veertien jaren, Sir en ik weet wat gij zeggen wilt. Gij hebt mij toen overtuigd dat dat het beter is liet bier en brandewyndrinken te laten,en er wekelijks vier pence voor te la ten staan. Dat heb ik ook gedaan. Ieder jaar bracht ik liet epgezamelde gespaarde geld naar de spaarbank en nu heb ik een aardig sommetje overgegaard en een gezond lichaam bekomen. Goede vrienden, zegde nu Hazeldean, ik bid u den ouden Simon na te volgen, dan zal het u zeker goed gaan. Geloof my, dat het mij zwaar valt u te verlaten. Hij kon van ontroering niet meer spreken. De arbeiders wiscliten met hunne ruwe han den zich de tranen uit de oogen. Het was misschien nooit zoover geko men,zegde er een uit den hoop,indien de ruwe lord Proud foot niet zoo slecht met gentleman Hazeldean hach omgegaan. Dan had hij freule Aurora gehuwd en zekerlijk was de goede me vrouw niet zoo gauw gestorven.Nu is het arme meisje in het gekkenhuis en de oude is te iaat tot de overtuiging gekonien, dut ware liefde niet is togen te gaan. Damstraat woont. Zij kregen twist. Opeens nanïK... een mes en bracht zich drie stekeii toe in den linkerarm. Een der wonden was zeer erg een ader was overgesneden. Do ongelukkige viel bewusteloos en overvloedig bloedend ten gronde. Op het hulpgeroep van liet meisje Snelde men toe, en een ontboden doktoor diende den gewonde de eerste zorgen toe. Daarna werd hij naar 't gasthuis over gebracht. Men vreest dat h9t lidmaat zal moften afgezet worden. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 Schaerbeek. Door eene tram gepletterd. W. Van Loock, slachter 23 jaar, Birmin- ghamslraat, te St-Jans-Molenbeek, loste Donderdagavond vleesch in de Brabantstraat Hij werd verrast dooreen tramrijtuig en on der het voertuig geworpen, dat men moest opheffen om hem te ontlasten. Het slacht offer werd bewusteloos opgenomen met ge broken schedel en ledematen, met kneuzingen op liet gansche lichaam. Na verpleging in eene apotheek, w'erd de gekwetste in zeer bedenkelijken toestand naar het gasthuis van Schaarbeek vervoerd. Het drama der Gaucheretstraat. Het parket stapte Donderdagnamiddag, te 4 uur, in de Gaucheretstraat af, vergezeld van twee wetsdokters. Het slachtoffer verklaarde aan de magistraten, dat Hoorickx haar wilde dooden, omdat zij hem wilde verlaten en hem geen geld gaf. De magistraten begaven zich vervolgens naar het gasthuis om den moor denaar te ondervragen, doch deze lag nog altijd buiten kennis. Het schijnt dat al de huishoudsters, lief hebsters van uitgelezen koffie, de Bitterpeeën der Trappisten Vincart gebruiken. Zij weten wat lekker is. 1500 F St-Joost-ten-Noode. Aanhoudingen. De policie bezocht Donderdag morgend do logementhuizen in den omtrek der Noord- statie. Vijftien kerels werden aangehouden en naar het kommissariaat in de Kruisvaar tenstraat geleid. Een enkele, een Duitscher, word ir. hechtenis gehouden. Do anderen werden losgelaten. is hel eenige echte Vieux Sysfcème. Elsene. Arme vt'ouw. De policie trof verleden nacht eene zeer wel gekleedo dame van rond de 70 jaar op den openbaren weg aan. De dame liep verloren. Naar bet policiebureol geleid bleek het dat zij het ge heugen had verloren, baar naam niet kon zeggen en niet meer wist waar zij woonde. Gelukkiglijk was bare verdwijning in den avond door de familie aan de policie bekend gemaakt, zoodat een agent haar kon naar huis leiden in de Van de Weyerstraat, te; Schaarbeek. Ukkel. Ontroostbare weduwnaar. M. C. II..., 64 jaarj wonende Molenstraat, 170, te Ükkel, verloor'zijne vrouw Aóór drie maanden, bleef ontroostbaar en werd wan hopig. Vrijdag schoot hij zich een revolver kogel in het hoofd. De ongelukkige werd naar het gasthuis overgebracht. Zijn toe stand is zeer bedenkelijk. Rooborst. Brand. Een geweldige brand heeft gisteren de schuur van den land bouwer Van den Brul in asch gelegd. De landbouw tuigen, duizenden kilos strooi, hooi, de oogst, zijn de prooi der vlammen gewor den. PLECHTIGE COMMUNIE. De schoon ste sloffen voor jongens en meisjes, bij Van den Bergli-Jouret, Korte Zoutstraat, 44, Aalst. Dudzeele. Loodelijke val. Het kind der echtgenooten. Temmerman, oud 4 jaar, was buiten den weet zijner ouders boven geklommen. Het zet/,0 zich op de leuning van Zwijg daarvan, zegde Hazeldean, ik lieb in Greenfields zooveel verloren dat niets my kan opbeuren. Mijn broeder meent, dat het in Londen beter zal gaan, maar hoe dat zij, gedane dingen nemen geen keer, en ik moet nu eenmaal mijn noodlot ondergaan. Zijt allen hartelijk van mij gegroet, leeft lang en gelukkig. Ik dank u voor uwe trou we liefde, voor uwe vlyt en moge God er u immer voor beloon en u, vader Simon, bid ik de graven mijner geliefde afgestorvenen goed te onderhouden, opdat ik ze netjes in orde vinde als ik eens terugkom. Hier is geld,koop er schoone bloemen voor en plant die op de graven. Zij, die onder den heuvel rusten, ver dienen dit ten volle... En hier, sprak hij de anderen toe, zijn vijf pond voor u, niet om ze te verdrinken, maar om er een klein onschuldig feest «iet uwe vrouwen en kinderen van te hebben. En keer nu tot uwen arbeid terug, die ik u haast benijden kan. Blyft braaf en recht schapen en houdt mijne nagedachtenis in ee- re. Onder luide zegewensclien, die onder tranen ingebracht werden, rolde Hazeldean's wagen iangzaain vooruit, en was weldra uit het ge zicht. Kort na den middag bereikten de reizi gers de naastbygelegeu spoorwegstatie. Eeni ge oogenblikkea later zou er een reizigers trein naar Londen vertrekken. Rezia bleef by hare pakjes, terwyl Hazeldean kaartes voor de tweede klas ging nemen. De trein kwam aanstuiven tot ontzetting van Rezia en de beide knapen, die nog nooit eenen spoorwagen gezien hadden, en die de machien als een helsch werktuig beschouw den. Angstig drongen zij zich tegen hunnen vader aan, die rustigde aanwijzingen der be ambten volgde. Rezia gedroeg zich zeer lanka. den trap en liet— zich beneden glijden. Het viel mol het hoofd voorwaarts op de steenen en brak zich den schedel. Het ongelukkig kind stierf twee uren nadien. PLECHTIGE COMMUNIE.— Groote keus van neteldoek en alle gemaakte enderkleeren, voiles, enz., voor meisjes, hemdekens, cols, noeuds. enz., voor jongens; kousen, hand schoenen, enz.. Zomerseizoen. Groot-assortiment van sto ren en gordijnen, witte en fantaisie manshem den op maat. Van de Sypen-Scheltjens, 15. Lange Zoutstraat, Aalst. 641 Lede. Gevecht tusschen schooljongens. Vrijdag namiddag kwamen de genaam. den De Jonge Edmond en Coppens Louis, 12 jaar oud, beiden wonende Vrijdagmarkt, van de school. Onderweg kregen zij ruzie en De Jonge trok een mes en bracht er een steek mede toe in de rechterbil van Coppens. Deze bloedde nogal erg maar het zal geene erge gevolgen hebben. Dezen morgend rond 7 1/2 ure kwam de zoon van Louis Huylenbroeck camioueur van staatsspoorweg te Lede, langs de wijk Heiplasch gereden. Opeens verschrikte bet paard, sloeg alles aan stukken, spando zich uit en liep naar huis. De vader verschrikt ging zien en vond zijn zoon ongedeerd bij den wagen zitten. Dezen is er met den schrik van af geko men. De wagen was erggehavend en in eene diepte gevallen- Poging tot zelfmoord. Vrijdag avond rond 7 1/2 ure, kwam de genaamde Amedé Clinckspoor, 24 jaar. mijnwerker, woonach tig te Wanzele, van Charleroi. Hij ging naar Lede zijne verliefde opzoe ken, en vernam er dat zij kennis had aange knoopt met een landbouwerszoon. Hij vond zijne minnares in eene herberg der wijk Heipias, met den jongeling. Twist ontstond stond tusschen Clinckspoor en zijne verliefde Georgina Smekens. Hij vertrok en kwam eenigen tijd nadien terug, begon haar te smeeken en te bidden om terug tot hem te komen, doch zij bleef ongevoelig aan zijne vraag. Dan vroeg hij haar op den koer, om haar eens alleen te mogen spreken. Zij deed hem teelten dat zij zou achter hem komen. Toen hij buiten was, sloot men de deur aehter hem vast en bleef zij binnen, een 1/4 uur nadien hoorde men een revol verschot knallen, en Clinckspoor een hulp kreet slaken. De herbergier Lemmens sprong buiten en vond Clinckspoor badend in zijn bloed liggen. De genenslieer De Smet geroe pen, stelde vast. dat Clinckspoor zich een kogel in den rechterslaap had gejaagd, welke langs het rechteroog is uitgekomendeze is verloren Het slachtoffer werd in zeer bedenkelijken toestand naar zijne woning overgebracht. PLECHTIGE COMMUNIE. Eer gij uwe aanknopen doét, gaat zien naar de,prachtige I STOFFEN vóór Jongens en' Meisjes, by J. Delafortriè, Molenstraat, 11, A^ïst. Iedere Coininuniekant krijgt 'een Geschenk. 825' Kriebelachtig. Stien had.zijne dochter ten huwelijke geleverd aan eenen feilen werkzamen jongeling. Zij echter was niet geheel neerslig, nog al zorgloos in haar huis houden en bovendien nog lastig van karak ter... Eenige dagen nadien kwam zij naar buis en zag er toch zoo vies en droevig uit «Va der, riep ze, Henri heeft mij geslagen.... daarover toch moet gij u wreken Zeker mijn kind, antwoordde de vader, als hij dat gedaan heeft, ik zal hem ook wel weten te treffen. Op welke kaak sloeg hij u Op de rechter, vader. En al met eens Stien, gaf haar een ferm en kaaksmeet op de linker Daar, zei hij, dat zal hem lee- ren slaat hij mijn dochter, ik sla zijn wijf!» SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent en beschouw de de wagentrede als eene helle- brug, doch het rustig voorkomen der beamb ten stelde ook haar spoedig gerust, en was zij druk bezig een en ander in den wagen te pak- pen. Midden onder deze drukte werd zij opge houden. De kondukteur duwde met moeite eene zesde persoon in den wagen. Rezia be schouwde getroffen, de inkomende. Hare kleeding, ofschoon oudorwetsch, was toch die eener dame. Het was de Schotsche nationale dracht met eenige stadskleederen vermengd. Ieder stuk w as iu wanverhouding met de an- ren. Het allerzeldzaamste was het hdbfddek- sel. Rezia Crowne had eene allegorische be schrijving van Londen gezien, een ernstig uitziend vrouwenbeeld met eene kroon van muren op het hoofd zoo ook was ongeveer dit kapsel met dit onderscheid echter, dat er tal van wimpels van den top waaide. Eens was erin Ashbrook een reizende tooneelgroep gew eest en nu geloofde Rezia vast dat har© medereizigster eene van dezen tooneelgroep was. Van uit liet wonderlijke kapsel zag men een stijf mager gezicht, met eenen snorbaard voorzien, te voorschijn komen.Een dikke met haar bewassen wrat aan de linkerzijde van liet gezicht zag cr uit als eene oase in de woestijn. De gansche gestalte was lang eu becnig, en had bet voorkomen als was er geen pond vleesch meer van te halen. Over het ge heel genomen, maakte deze verschijning den indruk vau eenen soldaat in vrouwenkleede- ren. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2