Slnte-Catharina-Lombeek. ROSA VAN CERCELLE VERVALLEN GROOTHEID. HOOI, STROOI, teae Zassiï «arosSera 2 WOONHUIZEN Zaailanden en Meerschen BEHUISDE HOFSTEDE WOONHUIS met HOF Hop= en Boonstaken Stichting eenerVereeniging van werklieden van den ijzerenweg. Staatswerklieden. Wel bezet was Zondag de zaal van Peer Maes. Liedekerke, dat reeds zulk eene vereeniging bezit., had een sterk contigit gestuurd, en kwam alzoo zijne medevroeters van Lombeek aanwakkeren. Ternath, met de Heeren Doktor Poodten De Leeuw, was niet ten achtere gebleven. Esschene, Teral- phene en Wambeék waren wel vertegen woordigd. De Heeren Geestelijken van Lom beek en Esschene, de Heeren Burgemeester en katholieke Raadsleden van Lombeek had den er aangehouden de vergadering door hunne belangstellende tegenwoordigheid aan te moedigen. Drie sprekers-werklieden van Brussel do Heeren Pit De Ridder, Ringuet en Pletinckx waren gekomen, om het doel en het nut van den Biekorf te doen kennen. Roerend was het, te hooren hoe die man nen, in ongekunstelde maar hartelijke taal, het goede zaad van Eendracht maakt Macht en van Ouderlingen Bijstand kwamen rondstrooien. Onzen gevierdon Mi nister Hellepulte, zegden zij, heeft ons het vereenigen toegestaan. Elnvel mannen maakt er gebruik van, niet om rust en orde te stooren, want mannen van orde, moeten en zullen chiistena werklieden altijd zijn, maar om schreeuwende en menigvuldige misbruiken te doen ophouden j om, zoo liet nood doet, aan kwaadwillige bureelratten, die mot weerlooze alleenstaande huisvaders soms den spot drijven, den biekens-angel eens te doen gevoelen. Eendracht maakt Macht Harop jongens wordt dan man en weest sterk brengt ook als vlijtige biekens don honing der voorziening hij, door uwe bijtre ding tot den OnderlingenBijstand van 't Ver bond. Wordt apostels van moedigeen een drachtige werking. Spijts de onverschillig heid van sommigen. Steunt elkander Be mint zelfs uwe tegenstanders De zoetheid van uwen honing zal verkozen worden boven azijn en gal.Weest vooral mannen van plicht en orde, eerbiedigt uwe overheden Maar verdedigt ook krachtdadig in de vereeniging ai. uwe rechten. Zulks was het bezadigd en kernachtig woord der drie begaafde sprekers. Nadat Odilon Gies, van Liedekerke, die, tussc'nen haakjes gezegd, veel bijval verwierf, had] aangetoond, wat al voordeelen er door - De Biekorf reeds hekomen waren, zoo door hem persoonlijk, als door zijne Liedekerk- sclie makkers, wierd de vereeniging gesticht en mocht zij zich van dien oogeublik af vor-j heugen over het bijtreden van een groot getal leden. Jongens van Lombeek Welhaast zal men bij u geene alleenloopers meer vinden. Dat is immers het teeken der zwakheid. vV iste Vervolg. Zoodra het dag was, stond Johanna op om het huis op te schikken, en de meubelen, die als oenen spiegel blonken, nog eens te poet sen. Daarna begaf zij zich naar deslaapkamer van haar kind, opende eene kas en legde op Zondag - mengelwerk. 10® Vervolg. Wie zich echter met zulke woorden niet liet afschepen, was vrouw Brun. Zoodra haar 'man na zijn middagslaapje uitgegaan was,trad zij zelve stoutmoedig de werkplaats binnen, en las den armen Ivar zoo nadrukkelijk den tekst, dat hij, geheel uit zijn veld geslagen, tot zijne Diana zegde Eer ik u verdrink, wil ik "tienmaal liever zelf het huis uit. Hoe dierbaar mij ook de boeken van meester Brun zijn, zou houd ik toch nog oneindig meer van u. Ik heb niemand op de wijde wereld buiten u. Vrouw Brun bracht hare bedreigingen ech ter niet ten uitvoer, ofschoon zij ze dagelijks herhaalde; want in spijt van hare stoutheid tn den mond, waagde zij het toch niet haren echtgenoot ernstig te vertoornen. Meester Brun was doorgaans een stil, bedaard man wanneer men hum echter boos maakte *.vas er niet met hem te spotten. Dat gestadige dreigen en tieren werkte ech ter zooveel op Ivar uit, dat hij besloot na den alloop van zijnen leertijdeenen anderen mees ter te zoeken. Hij schatte don ouden Brun en zijne nog oudere boeken hoog maar er be stond toch voor hem iets, dat hij nog hooger waardeerde, namelijk vrede, in- en uitwendige vrede. Men kan zich niet verbeelden, in hoe hoogen graad het aanhoudend gekijf van vrouw Brun hem tegen de borst stiet. Hij trok zich wel hare bittere woorden niet zoo sterk aan maar er zijn gestellen die zich aan zulke huisduivels nooit kunnen gewennen. de tafel een wit kleed, een mousselinen sluier en den krans, die haar lieveling in do kerk moest aan hebben, O hoe verheugd was zij, terwijl zij die voorwerpen aanraakto Wat zou hare Roza schoon wezen met dien langen sluier en dien witten krans. Maar ach hoe veel schooner in hare onschuld. Met al de liefde en de trotschheid eener moeder koesterde zij deze gedachten met welbehagen, en dien morgen, ten minste, was Johanna gelukkig. Dan begaf zij zich naar hot klein bed om Roza te wekkfen. Zij schoof de gordijn weg, .en staarde op het slapend kind. De kleine murmelde eenige woorden in haren slaap. Johanna hukte zich om te luis teren Ik bemin u, moeder lief laat ons God bidden, laat ons bidden. Een traan van vreugde' en liefde viel op Roza's wang, en deed haar ontwaken de moeder drukte haar aan 't hart. Nauwelijks was 't wit kleed aangepast, of de vader kwam binnen om te vragen waarom zijn ont bijt niet gereed was Rosa vloog naar hem en kuste hem, zeggende Oh vader ik heb u iets te vragen. Wat nu, Rosa zegde hij nog een kleed Neen Wat is het, kind Sedert eenigen tijd, vader, zijt gij naar de kerk niet geweestbeloof mij de mis bij te wonen. Ik heb geenen tijd kind, ik heb iets te verrichten. Maar gij werkt nooit des Zondags, lieve vader en heden doe ik mijne eerste commu nie oh ik zal zoo gelukkig zijn indien ik u in de kerk nevens moeder zie. Zeg, dat gij zult komen vader. Neen, ik herhaal het, ik kan niet. O vader gij bemint uwe kleine Roza niet indien gij op dezen dag, den eenigsten van al de dagen des jaars geenen tijd kunt vinden. En de tranen glinsterden rin de smeekende blauwe oogen die met zulke liefde op liet hard en ongevoelig gelaat van den smid ge richt waren, doch Ambroise kon bij het zicht van de droefheid zijns dochtertje's noch stuur noch knorrig blijven. Hij beloofde om acht ure terug te komen, om zijn beste pak aan te trekken en haar naar de kerk te verge zellen. Maar om acht uro was hij niet terug en Rozai en Johanna, na tot het laatste oogen- blik gewacht te liebhen, waren verplicht te vertrekken om na^r de kerk te gaan. Hij beloofde mij te komen halen, zegde de kleine Roza Ik ben zeker dat hij mij heden niet zal vergelen. Hij heeft u reeds in het drinkhuis ver geten, dacht de arme moeder. Op dezen plechtigen dag was de kleine kerk van Cercelles proppensvol met de geluk kige buitenlieden, die van alle kanten uit de naburige gehuchten en de eenzame pacht hoeven samenstroomden. De zitplaatsen wa ren voor de kinderen der eerste communie bestemd. Wanneer Johanna met hare jonge dochter aankwam, was de dienst reeds aangevangen, de zachte stemmen der kinderen mengden zich met de zachtluidende tonen des orgels en de zware mansstemmen die men al "knie lend tot den hemel stuurde Tantum ergo sacramenlum Veneremur cernui.... Ivar althans hijgde van verlangen naai- een huis zonder kat en kijvende meesteres. Hij was intusschen zestien jaar oud gewor den en had zoowel in zijn vak als Anderszins uitstekende vorderingen gemaakt. Ook was hij door het over en weder leenen van boeken in kennis geraakt met eenen jongeling, die binnen kort naar de school van het Gymnasium zou vertrekken. Deze voorzag hem van betere lezing, en weldra zag Ivar door het lezen van weten schappelijke werken zich in staat gesteld, om verwardo denkbeelden te regelen, die bij hem door zijn in het wild lezen ontstaan wa ren. Even ioverig als hij zich vroeger met ver telsels en volksoverleveringen bezig had ge houden, bestudeerde hij thans de geschiedenis en aardrijkskunde, ja hij teekendo zelfs in het ruwe kaarten, om zich de gedaante, ligging en namen der verschillige landen des te dieper in het geheugen te prenten. Door den eersten vriend, dien hij zich ver worven had, naar behooren geleid, maakte hij ras groote vorderingen en de jonge Leopold Wirén, zelf een vreemdeling in de plaats, waarheen zijn voogd hem gezonden had,hecht te zich met warmte aan onzen held, die van zijnen kant met de grootste dankbaarheid voor Wirén vervuld was, en zich geheel aan zijne leiding overgaf. Een tamelijk gelijksoortig lot verbond hen spoedig nog nader aan elkander. Ivar name lijk verloor gedurende zijnen leertijd bij mees ter Brun zijne beide ouders en nu met zijn gevoelig, hem zeiven dikwijls onverklaarbaar hart alleen staande, werd hij somwijlen een verlangen, eeno ledigte gewaar-, die evenmin door de liefkozingen van Diana, als door het vlijtigst lezen te verdrijven of te bevredigen was. Bezocht hij in dergelijke stemming zijnen DE VOLKSSTEM Daarna begon het misoffer en na het heilig Evangelie sprak do pastoor eenige zielroe rende woorden tot het jeugdige en zeer be minde deel zijner kudde. De ouders werden in het sermoen niet vergeten. Hij herinnerde hun don reeds lang vervlogen dag op welken zij. evenals deze kinderen, voor de eerste maal tot Gods tafel naderden, zoo zuiver en heilig als de witgekleede onschuldigen, die zij met zich naar de kerk medegebracht had den. Daarna zich tolde kinderen wendende, verzocht hij hen zorgvuldig te onderzoeken of zij in de biecht van daags te vore» geeno zonden vergeten hadden, en indien zij nog iets ontdekten, een akt van berouw te ver wekken, en den Heer om vergiffenis te smee- kon, vooraleer tot het altaar te naderen. Ieders aandacht w'as op den priester ge vestigd, terwijl hij sprak eenieder voelde zijn hart kloppen, en was diepbewogen door zijne treffende woorden. Daarop keerde zich de oude man tot liet altaar, en deed met kloeke stem de woorden van liet Credo weer galmen van dat Credo voor hetwelk de martelaars hun leven opofferden, en tegen hetwelk de deur der hel geen vermogen heeft. Credo in unum DeumPatrem Omnipotentcmfaciorem co.'li et terra. Het plechtig oogenblik kwam op zijne beurt aan, en het Brood des Levens daalde neder voor degenen, die het zoo vurig verlangdon. Vooraleer hare plaat? te verlaten, wierp Roza «enen haastigen blik rond om zich, doch zij zag enkel hare moeder. Ambroise was er niet. Hij had wezenlijk 'tinzicht gehad om naar de kerk te komen, omdat hij liet aan Roza beloofd had doch foten hij zijn huis verliet, had hij eenen «vriend» ontmoet, en was met hem naar een drinkhuis gegaan, waai; een spel kaarten hem weldrh zijne beloften deed vergeten. Met de oogen nedergeslagen en hare hand jes samengevouwen, naderde onze kleine Roza het altaar des Heeren. Na de heilige Hostie ontvangen to hebben, keerde zij niet, met hare gezellinnen- tot de bank, waarop zij gezeten had, maar begaf zich naar het altaar van de Moeder-Maagd, en op den on dersten trap knielende, bleef zij eenen langen tijd in diepe gebeden verslonden, terwijl hare oogen op het standbeeld der mater pitrisswia gevestigd hieven. Niémand van do menigte, die de kerk vervulde, had zich'kunnen in beelden dat Roza Duvivier met deze eenvou dige-daad haar levenslot gekozen lvad. Het was Iaat in den avond, en de smid was niet teruggekeerd, ofschoon zijn vader en moeder, t\yee oude lieden van fachtïg jaren beloofd hadden met hem te komen avoiidmalen. Roza, hielp hare moeder het geringe maal bereiden, en wanneer hun ne eenige schotel vaardig was en zij uo terugkomst des mans 9fwachttcn,nam Johan na de hand van hare dochter en sprak Roza, gij licht mij nog niet verteld, waarom gij heden aan 't altaar der Moeder Gods zijt gaan bidden in plaats van met uwe gezellinnen terug te koeren. Ik dacht aan u en aan vader en ben voor u beiden gaan bidden. Braaf kind on wat vroegt gij aan de Heiig Maagd Roza sprak op stille stem in het oor liarer moeder '(Wordt voortgezet). vriend Leopold, en deed hij met dezen na vol eindigd dagwerk eene wandeling in de vrije natuur, dan werd liet hem ruimer om het hart want Leopold stond ook eenzaam in de wereld, en zij verstonden elkander in weer wil van hunne uiteenloopende karakters en opvoeding. Dit laatste verschil werd ook van lieverlede hoe langer boe minder ziohtbaar, daar Ivar's goede aanleg en zijne fierheid hem niet toe lieten lpug bij zijnen yfiend achter te blijven. En wat zijn gedrag betrof, zöo waren een rein hart en eene ingetogen, bescheiden aard voor Borgenstjerna zooals hy thans altijd ge- noomd werdeven veilige leidslieden «>p den levensweg als voor Leopold eene meer zorg vuldige opvoeding. Inmiddels verstreken zijne leerjaren. Leo pold had reeds lang Uddevalla verlaten om zich naar het gymnasium te Gothenburg te begeven, van waar hij dikwijls aan Ivar schreef, wiens hoogste vreugde het was een brief van zijnen vriend te ontvangen. Doch thans was ook de tijd daar, dat hy omtrent zijne toekomst een vast besluit moest nemen. Ofschoon meester Brun hem op alle mogelijke wijzen trachtte te overreden, om als knecht, met hét vooruitzicht van later als medegenoot aan zijne zaken deel te krij gen, hij hem te blyven, zoo had toch het ver driet over de kleine huiselijke onaangenaam heden,dat Ivar steeds had moeten verkroppen, bij hem het denkbeeld tot rijpheid gebracht, dat zijn langer oponthoud in dit huis niet dan eenen nadeeligen invloed op zijnen reeds van nature niet zeer opgeruimden aard zou uitoe fenen. Hij gaf daarom meester Brun kennis van zijn onwankelbaar besluit, om eerst als leergast op reis to gaan, en zich daarna op de eene of andere plaats neer te zetten. Openbare verKooping VAN in de gemeenten AYGEM en ERPE. De Notaris DE VU VST, te Borsbeke, zal ten verzoeke van wie liet behoort, ter herberg van I'I'.trus Vi-ei'rinck, te Aygcm, Eetsvelde, op Dinsdag 26 Maart 1912, om 2 ure namiddag, openbaarlijk verkoopen EERSTE KOOP. Een perceel Land, gelegeu te Aygem, aan de Kapel, groot 30 aren 94 centiaren, palende oost de verkoopster, zuid «le Weg, west Amelie De Ryeken noord de Straat. TWEEDE KOOP. Eene perceel Land. gelegen te Erpe, op het Hofveld, ten kadaster sectie B, nummer 237e, groot 7 aren 10 centiaren, palende oost de ver- kooper, zuid de K attelinestraat, west de Eer waarde Heer De Roeck Evaristeen noord den IJzeren weg van Aalst op Ronsse. OPENBARE VERKOOPING van te Wichelen. De Notaris Oscar TIBBAUT, te Aalst, zal openbaar verkoopen Twee Woonhuizen met afhankelijkheden, erve en tuin, te Wichelen, Oud Dorp, sectie A, nummers 436 en 437, groot 10 aren 30 centiaren. ZITDAGEN Instel, Woensdag 20 Maart ,q,? Verblijf, Woensdag 3 April om 2 uren namiddag, ten herberg van den heer Vital Bracke, Wichelen. 1/2 Instelpenning te winnen. 674 OpenDare verkooping van goede te Appelterre, Aspelaere, Santbergen en Voorde. De Notaris VAN OUDE^HOVE, te Dender- hautem, zal ter tusschenkomst van do Notaris Oscar TIBBAUT, te Aalst, en den heer .Vrede rechter des Kantons Ninove, in het openbaar verkoopen GEMEENTE APPELTERRE. 1.) Perceel Land, op Luypendaele. wijk A, nr 333, groot 52 aren 20 centiaren. Gebruiker den heer Joseph Van de Maelen. 2.) Perceel Land, op Luypendaele, wijk A, n. 159, groot 32 aren 50 centiaren. Gebruiker den heer Alois Schuty/.er. 3.) Perceel Land, op Zevenbunder, wijk A, n. 244, groot 15 aren 30 centiaren. Gebruiker den heer JÖseph Persoons. 4.) Perceel Land, op Holeput, wijk A, n. 276c, groot 11 aren 40 centiaren. Gebruiker den beer Joseph De Backer. 5.) Perceel Land, op Wormoortel-, wijk A, n. .371, groot 17 aren 50 centiaren. Gebruiker den heer Pieter-Jan Van Nicuwen-hove. 6.J .Perceel .Hooiland, op Hormekènsbarre, wijk'B, n" 724 cii 726* groot"15 aren 9(j centiaren. Gebruiker den heer Francois Van Santen. 7.) Perceel Land, op Wilderkauteiy wijk B, n. 1049bis, groot 20 aren 10'centiaren. Gebrui-' ker den heer Alois Schutyscr. GEMEENTE ASPELAERE. 8.) Perceel Land, op Luypendaele, wijk B, n. 201, groot 51 aren 20 centiaren. Gebruiker den heer Joseph Persoons. GEMEENTE SANTBERGEN. 9.) Perceel Land, op Muylemhooiland, wijk A, n. 9, groot 39 aren. Gebruiker den heer Joseph Persoons. GEMEENTE VOORDE. 10.) Perceel Land, op Luypendaele, wijk B, n. 53, groot 37 aren 70 centiaren. Gebruiker den heer Frederic Cosyns. EENIGE ZITDAG Donderdag 11 April 1912, ten 2 ure namiddag, ter herberg van Dame We duwe Francois D-Hauwer-Van der Schueren, te .Appelterre, aan de Kerk. 701 Het eeuwige geharrewar met vrouw Bruu had hem ten eenemalo afkeerig gemaakt van Uddevalla, van welke plaats hij trouwens weinig meer dan de leerlooierij van meester Brun had leeren kennen. Het vertrek van den jongen is voor my een onoverkomelijk verlies, sprak vader Brun tot zijne vrouw, en kneep daarbij op eene nadrukkelijke wijze de grijze kat in haren staart, terwijl zij van zijn binnentreden ge bruik daclit te maken, om de kamer te ver laten. Zijt gij bezeten geworden riep zyne vrouw ten uiterste verbitterd, toen zy haren lieveling jammerlijk hoorde schreeuwen.Moet gij mijne arme onschuldige kat vermoorden, omdat die domme jongen niet weet wat goed voor hem is De kat alleen is er de oorzaak van, her nam meester Brun wrevelig, en liet het beest niet eer los dan toen hij begon te vreezen, dat het getier van zijne vrouw, vereenigd met dat van de kat, zijn trommelvlies mocht doen barsten. Eenige weken na dit huiselijk tooneel ver liet Ivar met zynen ransel op den rug en zijnen leerbrief in den zak, de woning van meester Brun. Hy was thans een en twintig jaar oud, en kon met recht een knappe jon gen genoemd worden. Zonder ons met een verslag van de rondreis door het land van onzen held in te laten, stappen wy hier van dit tijdperk zyns levens af, om hem eerst na verloop vau een langen,zeer langen tijd weder te ontmoeten. VI. BADGASTEN OP EENE STOOMBOOT. Op een schoonen achtermiddag in de maaiul Juli van het jaar 1833 legde de stoomboot Thor bij Sörderköping aan, om hout in te IT 18 MAART 101* OPENBARE VERKOOPING van eene te Meire, Oostdorp. De Notaris'O,scar TIBBAUT, te Aalst, zal in liet openbaar verkoopen Gemeente Meire. Eene behuisde Hofstede mgt boomgaard en hof, wijk C, nummers 691b, 692b, en 776c, groot 17 aren 70 eetiaren. Bewoond door juffrouw weduwe Gabriël Stockman. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 26 Maart 1912. Verblijf Dijnsdag 2 April 1912. Ten 3 ure namiddag, ter herberg van den heer Jozeph Van Impe, te Meire, Oostdorp. 703 OPENBARE VERKOOPING. van een te Aalst, Nieuwstraatpoort-. De Notaris OSCAR TIBBAUT, te Aalst, zat( in liet openbaar verkoopen Stad Aalst. Een Woonhuis met Hof, en grond komende j aan de Nieuwstraatpoort. gekadastreed wijk C, nummers 1162e, en 1161b. groot 15 aren 10 cen tiaren. Laatst bewoond geweest door den heer Petrus-Joannes Smekens. EENIGEN ZITDAG Zatefdag 13 April 1912 ten 2 nren namiddag ter zittingzaal van het vre degerecht ten stad huize te Aalst. 702 JAARLIJKSCHE OPENBARE VERKOOPING' van Mest, Princesstaken Erwtrijs, Treemkarre. Wanmolen, Snijpaard en Snoer' De Notaris MEERT, te Erpe, zal namens de nagenoemde personen, op de nagemelde plaatsen op MAANDAG 25 MAART 1912, om 1 uur na-- middag, in liet openbaar verkoopen Gemeente Erpe. 1. Namens de kinderen Van der Gucht, op de dovpplaats, eene treemkarre met stortenbak, een karrewiel, snijpaard, 6 koopen strooi, princes staken en erwtrijs. 2. Namens M. Joseph De Nys, op de dorpplaats 1500 kilos strooi. 3. Namens M. Joseph De Ridder, aan de dorp plaats, 30 koopen goed geteerd mest. 4. Namens M. victor Van Keymeulen, op het dorp, eene schoone bedkoets. 5. Namens M. Donatus Schollaert, te Oorde- gem, eene groote hoeveelheid princesstaken, op het dorp. 6. Namens M. Isidoor De Saedeleer, te Nieu- werkerken, 15 koopen kanadasnoei, liggende te te Erpe, in den Hoonegein. 7. Namens dame wed. Aug. De Somer, in de Koeibrugstraat, eene nieuwe Wanmolen. 8. Namens het Gemeentebestuur van Erpe, eenige Schoolbanken. 9. Namens-het Armbureel van Erpe, eenigè koopen kanadSsnoei, liggende nabij het Geiit- brugsken. 10. Namens M. Leander Eeokhout, op het Seve- koot, 15 koopen goed hooi aan zijne hofstede. 11. Namens' dame Wed. Franciscu's Poelaert, op de kraaiuest, 7 koopen goed hooi. 12. Namens M. Ilypoliet De Bruecker, in de Bosschesfraat, 6 koopen goed hooi. De verkooping zal geschieden op gewone voor waarden, mits het gewoon ongeld en met tijd van betaling, mits te stellen goede en gekende borg. Zij zal aanvang nemen óp het dorp. 700. OPENBARE VERKOOPING van TE MOORS EL-STATIE door den Secretaris REYNTENS en bevoegd ambt van Deurwaarder Mahieu, te Aalst, op Maandag 18 Maart 1912, om 2 ure na middag. 696 nemen. Terwijl een gedeelte der passagiers dezen tijd waarnam, om eene wandeling op het schoone piein te doen, waarop de badzaal gelegen is, naderde er een klein gezelschap van drie personen, gevolgd van twee dragers, dat de stoomboot beklom. Vooruit ging een man in een blauwen reis- jas met een zwaren snorbaard, die evenals zijn sty ve paradegangeenen voormaligen krijgsman scheen aan te duiden. Op hem volg de eene dame, die den zomer baars levens nog niet geheel achter den rug had,en achter deze kwam een meisje van achttien of negentien jaar, klein van gestalte maar vlug en beval lig, wier levendige bewegingen toonden, dat zij vol jeugdig vuur was. Met eene stijve en voorname houding over zag de heer hetbyna ledige dek, maakte voor den kapitein eene vluchtige buiging, en zegde daarop tot de hofmeesteres,die af en aan ging: Wijs ons de kajuit, die voor den luitenant kolonel, kamereer von Dressen en zijne fami lie besteld is. Die is hier, sprak juffer Christine, als mijnheer deze trap afgaatlinks om, n°2. Wel voor den satan riep de luitenant kolonel, nadat hij de aangewezen kajuit was binnengetreden. Hier wordt men letterlijk ge braden. Zeg aan den kapitein, dat ik eeno andere kajuit wil hebben Er is er niet eene meer onbezet, be halve die vlak tegenover, die echter ook reeds door een ander reiziger is besproken, hernam Christine. Om 't even ga naar den kapitein,zeg ik l Ik moet eene andere kajuit hebben jfcWordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 4