Eene taifetenstreek mislukt Laffe moordpoging te EssGbene HUURHOUDERU A. WINNEPENNINGKX, Zoon OCCASIEMACHIENEN Stadsnieuws. Amerikaansche 3-urenkoers TURN- WAPE?- TOONEELFEEST Eerste ICommunio Leening van 50 miljoen frank (1905> s. s. Rechterlijk kronijk. SPORTNIEUWS Wielrij den De zesflagenkoers te Brussel. Veldstraat, 10 Denderstraat, 19 Voor de besteZaden Huis Alt. GHEYS, Alleman is 't akkoord 17 EN'18 MAART 1912 Mefferlngan. Ongeluk. Gisteren voormiddag, rond 7 «ren,heeft zekere Petrus Verkens, werkende in de fabriek van M. De proost, Neighem, zoo ongelukkig in zijn been gekapt met «ene bijl, toen hij boomen vilde, dat de ongelukkige huiswaarts moest gedragen worden. ©etingen. Nog de moordpoging Overleden. Men zal zich herinneren dat op 25 Februari, zekere Jaak S., van Herfe- linge, erg gestoken werd, door Victor R., van Ghoyck. Hot slaclitoffer is thans in de vreeselijkste pijnen overleden. Het overlijden heeft gansch de gemeente in roering ge bracht. Nederhasselt-Leebeke. De petrol. Donderdag avond, met het vallen eener brandende lamp in de slaapkamer van Victor Terrekens, is er een begin van brand ont staan, doch door spoedige hulp van Ph. De piil en Frans De Cock konden de vlammen spoedig gebluscht worden. De schade is door verzek ari'ng gedekt. BE VOLKSSTEM TE ft^LST. Dreigbrief en poging tot inbraak. Een achttal dagemgeleuen, of liever op 9 Maart, 's morgends, vond M. Bauwens, Ge neesheer en Schepene der Stad Aalst, wo nende Statiestraat, in zijne brievenbus het volgende briefje Aalst den 8 Meert. Mijnheer gij word verzocht morgen avond op de asschcbaan van den ashroek 500 frs te komen leggen om 8 uren doet gij het niet dan teekent gij uw DOODVONIS. De 5 punten Bandieten die rond Aalst loopen, weest op uwe hoede want wij zijn slimer dan gij. en ziet dat Gij uw myssen Goed op*past men lieer salut en wij anders niet dan uw Geld daar meed© hemen Wij Genoeg de Bende van de 5 punten die rond Aalst loopen. Salut. Aulus ne paal. M. Bauwens verwittigde de policie, die zich op loer stelde langs de asschebaan, en daar inderdaad rond 8 ure 's avonds drie ke rel^ met verdacht uiterlijk opmerkt, doch niet verontrustte. Wij hadden ook kennis van den dreigbrief, en vernomen hebbende, dat de policie de zaak in handen had, hadden wij er in ons nummer van Zaterdag avond, dus van 10e Maart, niet van gesproken, ten einde de handeling der policie niet te doen misluk ken. De handeling liep echter op niets uit... Dezelfder.drie verdachte herels werden <j,en zelfden terdag' avond gezien, slenterend in de. Statiestraat, rónd het huis van ,M.| feauwens.-liiO.chd.der ook werd-niet handelend; opgetreden. Hel. dreigbrief je werd dan zoo', goed als target én. Vrijdag avond,, 15 Maart, ging de meid van M. Bauwens rond 9 1/4 uro naar hare kamer, uitgevende op den koer. Hare mees ters. M. en Mev. Bauwens begaven zich rond 9 1/t ure ook te bed. Ongeveer een kwart uurs later, werden allo» gewekt door het blaffen van den wacht hond. Ook het hondje van een inwoner der Fabyiekplaats, wiens koer aan den hof' van D' B auwens paalt, blafte geweldig. De meid stond op, om te zien wat er gaande was, doch, ten gevolge van het slechte weder, was er in den donkeren hof niet? te bespeuren'. Alles werd nu eenige minuten stil, doch het jgcblaf hernam weldra met nog meer hevigheid en was ditmaal, veel dichter bij hel buis. De meid zag nogmaals in den hof, doch ondanks hel weder verbeterd was, kon zij nog niets onderscheiden. Voor de tweede maal hield het geblaf op,.om dan nogmaals te hernemen, doch nu vlak bij liet huis. Ook de hand van den gebuur, M. De Keyser blafte nu geweldig. Terecht vermoedende, dat er hier onraad was, luisterde zij aandachtig en hoorde eerst een gerucht, alsof iemand langsheen den muur klauterde, en daarna een stil gesprek. Door het venster ziende bemerkte zij nu twee personen, die op bel platform stonden, boven de keuken en poogden een venster te openen, uitgevende op den trap. Spoedig waren Mr en Mad. Bauwens ook t opgesprongen en was het alarm gegeven M. Bauwens greep zijn revolver, doch het wapen-ketste. Dan werd M. De Keys er ver wittigd die verscheidene revolverschoten loste, doch de twee bandieten waren reeds langs den eigendom van M. Dhaeseleer ge vlucht, en ondanks de opzoekingen niet meer lenig le vinden. Gendarmen en policie wer den verwittigd en een onderzoek werd inge steld. •Daaruit bleek, dat de dieven langs eer ledig staande huis op de Fabriekplaats wa ren binnengedrongen,daar over een muurtje klommen en zoo in den hof van M. Bauwens kwamen. Deze bandieterij werd Zaterdag morgend in de stad druk besproken. Ongetwijfeld hebben de bandieten hier niet alleen diefstal voor oogen gehad. Indien zulks liet geval geweest ware, konden zij veel gemakkelijker ïangs de benedenplaatsen inbreken, waar zij ook een goeden buit kouden opdoen. Zij wil den dus met opzet, zoo dicht mogelijk bij de slaapkamers binnendringen. Men zou hier dus wel wezenlijk met ge vaarlijke kerels te doen hebben, die hunne bedreigingen van acht dagen te vooren wil den ten uitvoer brengen. Vrijdag avond keerden twee werkjongens uit de Vellenfabriek van Assche, de 17jarige Petrus Van den Branden, wonende op Es- schene-Heide en de 14jarige Theodoor Ver- "eysen, van Meldert-Doument, samen met nog andere werklieden huiswaarts. Van den Branden vond er vermaak in Ver- leysen te stampen, waarop dezes broeder, de 17jarige Petrus, Van den Branden ver zocht zulks te staken en tegen een gast zijner soort te beginnen. Van den Branden daagde nu Petrus Ver- leysen Uit, doch deze verzocht hem gerust gelaten te w orden. Voor alle antwoord trok Van den Branden een mes en bracht er Verleysen eene gewel dige snede in den buik mede toe. De wonde was 14 centimeters lang, in de richting der zijde. De ingewanden puilden uit de wonde. De kleine Vprlcysen was onmiddelijk naar huis geloopen en verwittigde zijn vader, die met eenige geburen ter plaats snelde en zijn zoon uitgestrekt in een bloedplas vond lig gen. Hel slachtoffer werd op een kruiwagen naar de ouderlijke woning gevoerd, alwaar Doktor Van Langenhove, hem kwam ver zorgen. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. ZONDAGSRUST. Zondag 17 Maart 1912, zal de dienstdoende apotheek Mijnheer Renneboog, Niouwstraat, alleen open blij ven te beginnen van 12 ure tot middernacht. 't Is Zondag. 24 Maart, dat Staatsminis- tarVanden Heuvel, in de groote feestzaal van het College der E.E. P.P. Jezuïeten, hier ter stede, eene Voordracht komt geven, ten voordeel© der Missiën en goede werken door hel College ondersteund. Mijnheer Van den Heuvel," professor aan de Hoogeschool van Leuven, gewezen mi nister van Justicie in het kabinet de Smet do Naeyer, thans Staatsminister, is een der voornaamste mannen van het land, een alom vermaarde rechtsgeleerde, en daarbij een zeer goede spreker. Hij heeft onlangs eene reis ondernomen in Egypte en Noord Afrika. Hol is nu zijne studie over de eigenaardig heden van dit land en in hel bijzonder over Temples c t iombeaux de Tancienne Egypte welke hij, in die aangename, boeiende taal hem*ei-gen, aan "zijne toehoorders zal voor dragen, en met prachtige lichtbeelden op luisteren. Do Voordracht van Staatsminister Van den Heuvel, heeft reeds den grootsten bijval genoten te Audenaerde, te Gent en te. Leu- 11. Kaarten aan 4, 3 en 2 fr. zijn te verkrijgen in het Sint Jozéfscollcge, te Aalst. Deur ópen te 5 lire. Dë Voordracht be gint om 5 1/2 ure. Kerk der EE. PP. Jezuieten, Plechtige Eucharistisch Triduüm, ter gelegenheid der gedurigo aanbidding van Zondag 17 Maart tot Dinsdag-19 Maart, Zondag 17 Maart: 's avonds te 5 uur, Maandag 18 Maart 's avonds te 8 uur, Lof en Sermoen, Dins dag 19 Maart Feest van den H. Jozef en gedurige aanbidding. Te 4 1/2 u. Uilstelling van het Allerheiligste Sacrament. De Missen volgen tot 7 uur. Te 8 u/'s avonds Sermoen en plechtig Lof. De Sermoenen worden ge predikt door den E. P. Van den Haute. S.J., van het klooster van Lier. BERICHT. De inwoners der stad, die verlangen hunnen beir te doen ruimen, wor den beleefd verzocht er kennis van te geven op het Bureel der Stadswerken, ten Stad- liuize, van 9 lot 12 uren 's voormiddag-s. De Landbouwers die beir wensehen te ontvangen, zijn eveneens verzocht, zich te bevragen op hoogergemeld bureel, insgelijks van 9 tot 12 uren 's morgens. BURGERLIJKE STAND VAN AALST GEROOT?TEN Mannelijk geslacht 10) n,, GJiBUUKiLJN vrouwelijk geslacht 10) 40 HUWELIJKEN U. Beeckman, steenbakker, met M. Va# der Biest, twijnster. O VERLIJ DENS. P. De Schepper, weduwenaar Coppin, gepen- sio li neer de, 71 jaren, Albert Liênartstraat. C terwijl men bezig is de zaal te ontruimen. Hij wordt echter spoedig ingehaald en alles Wordt nu kalm. De rijders doen op hun gemak eenige ron den en in 92 urën zijn slechts 2531 kim. afgelegd. Luyckx wil er ook'van door, doch een machienongeluk is oorzaak dat alles nog voor eenige minuten kalm blijft. Van der Stuyft wordt om langs om stou ter op de kuip. Hij vreest niets meer en stampt maar door juist alsof hij achter zijn motor aan 'trollen was. Hij kan evenwel niet beletten dat Hill hem voor een premie van 20 fr. klopt. Van Heuwaert onderscheidt zich Eene ander premie voorbehouden aan de Belgen, wordt betwist tusschen Van Hou- waert-Verlinden-Luyckr Vèrs traetenter w ij 1 de anderen zich terugtrekken. De strijd tus schen Van Houwaert ,en Verlinden is prach tig, doch Van Houwaept blijft de baas. In 93 uren zijn 2555 kim. 750 nieters afgelegd. Eene tweede premie, ook voorbehouden aan de Belgen, wordt wederom door Van Houwaert medegesnapt. Carapezzi ontsnapt, doch Paul Suter zit hem spoedig op de hielen. Van Houwaert brengt nogmaals heeHiet peloton samen. In de 94 uren 2587 kilom. 725 meiers. Eene mand champagne is te betwisten en Cyriel neemt ze ook rria'ar mede. Hij doet ter dier gelegenheid eene ronde in 9 sekonden.. Verstraeten tracht nu nog eenige malen te ontsnappen, doch 't.is^vruchteloos. Nadat hij eenige meters voorsprong heeft, halen de anderen hem in. Leon Van der Stuyftwint eene premie en klopt Hill. Garrapezzi ontsnapt om te trachten eene premie ter knippen. Arthur Van der Stuyft snelt hem achterna, fiaalt hem in en snijdt hem af, ten gevolge waarvan, al de anderen moeten stoppen. Van der Stuyft duwt midde lerwijl maar altijd voert, bij zooverre dat hij weldra 50 meters voorsprong- heeft. Hill snelt hem achterna, döoh in eene virage valt hij en alles wordt vernietigd. Van der Stuyft win't do premie, doch krijgt eene vermaning' van het beheer. Verstraeten neemt nog eene ronde terug, Verstraeten is goed in zadel voor het oogenhlik. Hij beproeft nog verscheidene malen eene ronde terug te nemen en eindeli gelukt hij er in, onder do daverende toejui chingen der toeschouwers en het onverschil lig oog... der andere rijders. Kort nadien worden drie premiën aange kondigd. Root neemt de eerste en staat zijne plaats af aan Hill, die de tweede neemt. Drobach gelast zich met de derde. De Amerikanen zullen voorzeker ruim hun deel gehad hebben van de premiën. Een belangrijke match. Comès en Moran betwisten een match op 10, ronden in twee mandiën. De eerste wordt gewonnen door Copies, die Moran klopt met.l 1/2 lengte; de tweede door Moran, die wint met eeno lengte. De eindkamp wordt nogmaals gewonnen door Moran, die onmiddelijk doortrapt en niet meer ingehaald wordt. Gomès slechts daags te voren uit het gasthuis gekomen, wordt geestdriftig toegejuicht, wegens zijn Hink optreden. Ook Moran wordt toegejuicht. In 96 uren, dus in 4 dagen, zijn er 2632 kim. en 250 meters afgelegd. Pas is de 5t1e dag begonnen, of Root en Drobach ontsnappen. Van Houwaert volgt en deze drie rijders, goed aflossende, dubbe len hunne tegenstrevers. De ploeg Van Houwaert-Van der Stuyft is dus alleen aan het hoofd en de tweeAmerikaansehe ploegen zijn nu gelijk met de Zwitsers en de ploeg Verliuden-Van de Velde. Tijdens het 9S° uur herbeginnen de Ame rikanen en de ploeg Verlinden-Van de Velde verliest nog een ronde. Erge incidenten. Tijdens het 99® uur iiad een spijtig inci dent plaats. Root en Hill die samen p vormen, rijden met een verschillende trui. Dientengevolge, wordt Van Houwaert ge dubbeld door Root, terwij] hij denkt dal hij Hill volgt, die dezelfde kleuren draagt als Collins. Dat was dus hoogst onregelmati; Van der Stuyft ontsnapt dan en wint den toer terug', doch nu rijden Root en Hill alle Aalstersche velodroom Prachtige opening op Zondag7 April 1912. Zullen aan de koers deelnemen 1® equipe Frans Verstraeten, overwin naar der 6-urenkoers te Linthout en die de (Pbagenhoers te Brussel doet Deullens, overwinnaar der 100 kilometers te Linthout. 2° equipe Van Bever, overwinnaar der 100 kilometers te Namen, Buyl, den Brus-, selschen sprinter. 3e equipe Leo Buysse, de vermaarde Vlaamse he rijder, Abel De Vogelaere, den onvermoeibaren koplooper. 4® equipe Salès, winnaar van den groo- ten prijs van Aalst en die de 6-dagenkoers doet te Brussel, Brutin, de moedige fondren ner van Beernem. 5" epuiqe Ilaeek, de koning der baan- koersen, V. Reychler, klopte Lapize in de koers van 100 kilometers, le Mariakerke. 6e equipe ;_Van den Broeck, den vermaar de Leuvena&ar, Spiessens Jos. 7e equipe Janssens. Provoost,van Parijs. N. B. De uitslagen der koersen Parijs- Roubaix en Luik zullen aan het publiek,be kend gemaakt worden. Gedurende de koers concert. Prijzen der plaatsen Tribuun, 2 frank le plaats, fr. 1,50 2e plaats, 1 fr. Groote Koers voor Beginnelingen, op Zondag 14 April (Sinte Appolónidkermis) bestaande uil Snelheidskoers, Achlervol- gingsmatch en Koers van vijf-en-twinlig (25) kilometers. Inschrijvingsprijs 25 centiemen. Prijzen der plaatsen Tribuun, fr. 0,50 en 2e plaats, fr. 0,25. STAD AALST. Katholieke Turnkring Steun geeft Moed. Op Zondag 31 Maart 1912, om 5 1/2 ure s avonds, in de groote zaal van den Kath. Werkmanskring' (ingang Zonnestraal). Prijzpn der plaatsen Voorbehouden 2,50. eerste rang 2,00 fr., tweede rang 1,00 fr. Kaarten op voorhand te bekomen ten lokale der Maatschappij, herberg 't Klein Gent Nieuvvstraat. 80. Deuren open om 5 ure Begin om 5 1/2 ure zeer stipt. Namens het Bestuur De Schrijver, K. Buyens Dö Voorzitter, K. De Wolf De Bestuurders, J. Thumas en K. De Mette. 1 Te bekomen bij A. DE PAEPE'SINQELYN Leopoldstraat, 74, AALST Prachtige Eerste Kommuniegesoheitken voor jongens en, meisjes. 64$ RËÖEDEËLINOEM. OPHASSELT In de laatste vergadering van den ga» nmenteraad is er een nieuwe schepene geko* zen, in vervanging van den heer Berlengie, thans burgemeester benoemd. De algemeen» keus viel op den heer Prosper De Goomaa een algemeen geacht en welgezien raadslid, eene ware steun van al wat katholiek en christen heet op Hasselt. Een werker immer» voor de goedezaak. Proficiat en uit ter harte. Men hoort hier tegenwoordig 's avonds en 's noens en bijzonderlijk in de «Vrijheid» anders niet dan toeten en blazen, zoodanig dat men zijn noensluimeringske daar moet laten. Tuba, clairon, trompet, piston, bugel eft trombone, 't schettert, 't knettert, t kwakt en tiert al dooreen. Allons een muziek van een zesligtal mannen, is geen kleinigheid. STAD LUIK. -lp" Trekking. 15"" Maart 1912. S. 15475 n. 17 uilkeerbaar met ir. 10,000 S. 3826 14 500 S. 4131 n. 8 250 S. 13841 n. 13 200 8. 15503 n. 9 200 S. 442 n. 6 150 S. 3826 n. 4 150 Zijn uilkeerbaar met 125 frank N. N. S. N. 3862 1 4573 12 15503 8 3862 16 4573 16 15503 10 3862 18 4573 17 15503 18 3862 25 13841 22 15503 24 4131 11 15175 6 19921 17 4573 10 15503 4 19921 22 Behalve de hierboven staande nummers1 aijn de volgende series uitkeerbaar met 110 frank 442 3826 4131 4573 13841 15179 15503, 19921 Boetstraffelijke rechtbank van Audenaarde SLAGEN. Oscar Van den Bergh.e, van Ninove,kwam bedronken t'hüis, sloeg zijne vrouw. Zijn schoonbroeder, die hem wilde bedaren,kreeg van de stoofplatien. 3 maand gevang en 60 fr. boet. BRUTAAL PAAR. Theophiel Branckaert en dezes vrouw Marie De Vos, van Ninove, ranselden Vital Timmerman af, sloegen eene ruit uit bij Van Gauwekberghe en verweten de gezusters Van den Berghe. Dit kost bun al te zatnen Branckaert. 15 dagen gevang en 26 fr. boot en De Vos 8 dagen, 2 maal 26 fr. en 25 fr. boet. SMAAD Branckaert krijgt ook nog 8 dagen en 26 fr. boet voor smaad jegens den nacht waker en 10 fr. voor dronkenschap. WOESTAARBS. De gebroeders Vanderstraeten Gyriel en Gustaaf en Beerens Jozef, van lierzele, sloe gen vróuw Tiieresia Provost, bedreigden VictorVandewaeter en sloegen de ruiten uil. De rechtbank heeft ze verwezen: 1. Gyriel Vanderstraeten tot 31 dagen gevang en 98 fr. boet of 26 dagen gevang; 2. Beerens tot 50 boet of 14 dagen gevang; 3. Gustaaf Vanderstraeten tot 20 fr. boet of 4 dagen gevang. De Coster, man Dan au, kleermaker, 57 jaren, Klap straat. M. Penneman, weduwe Cihys-twee terzelfdertijd. De èene wordt gedubbeld breclit, zonder beroep, 80 jaren, Vrijheidstraat. O. De Keghel, weduwe Meert, zonder beroep, 85 jaren, Vrijheidstraat. D. Van Londerzele, 'leurder, 64 jaren, wonende tè Heldërgem. 5 kinderen onder de 7 jaren. Nog premiën Paul Suter is aan het hoofd, op het oogenhlik dat eene nieuwe premie aangekon digd wordt. Hij versnelt onmiddelijk zijnen rit, doch is tegen Root niet opgewassen, die hem voorbij snelt en de premie wint. Er wordt eene nieuwe premie geschonken, namelijk 20 frank aan dezen die op een to taal van 10 loeren, minstens 2 toeren in en de andere is aan Van ITouvvaerts zijde, 't Is dus nogmaals onregelmatig en terwijl het zeker is, dal. de ploeg Van Houwaert-Van der Stuyft de andere gedubbeld hebben, wil len de commissarissen er niet van welen. Klachten worden neergelegd er> na een uur onderhandelen, zegt hel komiteit, dat de Belgische ploeg en de ploeg Root-Mill nu samen aan het hoofd zijn. In 101 uren, zijn er 2746 kimen 250 me ters afgelegd. Kalme Itoers. Van het 102e uur, 't is te zeggen van Zaterdag morgend om 3| l/2 ure tot 6 1/2 u. is alles kalm. Zelfs zoo'kalm, dat de rijders koude krijgen en liefst te voet loopen of in hunne kabion kruipen. Om 10 ure komen zij 'eindelijk terug. Ver scheidene rijders hebben 5 truien, de eene hoogstens 9 sekondeqjeder zal afleggen. Dit i boven den andere getrokken, en rijden zoo zou dus eene snelheid geven van rond de 50 kim. per uur. Van Houwaert beproeft zulks onmiddelijk en legt do twee eerste ronden af in 18 sek. 4/5 (voor de twee). Daar er geen enkele andere rijder lust heeft het te beproeven, wordt de premie ingetrokken. Eene andere premie wordt buitgemaakt door Root, die Van der Stuyft op enkele centimeters klopt. Na 91 uren zijn 2506 kim. 125 meters afgelegd. Nowach tracht nog eens le ontsnappen. De positie is nog steeds dezelfde. Het blijft nog even koud in do zaal: Fogler komt zijne oude gezellen eens be zoeken rond 1 ure en juicht den Amerikaan Drobach toe, die achteréén volgens drie pre miën wint. Tijdens het 114® uur valt Carapezzi doch bezeert zich niet. Om 4 1/2 ure. Zaterdag namiddag, was de positie der rijders nog niet veranderd. De strijd belooft hevig le zijn in de laatste uren. Kunst en Letternieuws Bij de Katholieke Studenten te Gent. Don derdag avond rich te de Algemeene Maatschappij der Kath. Studenten 'n echt. kunstfeest je in een oud-schrijver van hel Gild, dicliterschilder Broeckaert uit Deiidër- monde werd gevierd. Om den jeudigen kunstenaar aan de stu denten beter te leeren kennen bad de ieverige Praeses, Leo Herssens, een oud stadge noot van Broeckaert, zich lot 'twee Aal- stenaars gewend de he'eren V. DTIondt en E. Van Lierde. Beter keuze kon moeilijk ge'daan V. D'Hondt kent Broeckaert daarvan getuigt zijn pas verschenen studie over den Dendermondschen kunstenaar. Ook wist hij weldra sympathie en geestdrift voor Broec kaert te doen ontstaan. Meermaals werd hij door luidruchtig handgeklap onderbroken, vooral waar hij sprak van de studententijd van zijn held. Nu was het de beurt aan heer E. Van Lierde voor zulke liederen mag hij wel de gewenschte vertolker heeten al het pittige het luimige van die liederen doet hij in stom en gebaar uitschijnen hij zingt ja, maar (evens speelt hij die liederen, hij zet ze óns tot. echte tooneeltjes. Ook werd hij dap per gebisserd Schildersliedje en vooral «'t Kosterken» moesten nogmaals gezongen. En voor 't slot kwam de geestdriftige Broeckaert aan 't voorlezen De Beiaar dier, De Vlaamsche Vladen, Brou werslied, werden dapper toegejuicht en zullen gewis in menige studentenvergade ring nog voorgedragen worden. Kortom, T was een mooie, genotvolle avond, grootendeels aan twee verdienstelijke Aablenaars te danken. (nabij de Statie) Bijzondere goedkoop© voorwaarden voor Plezierreizen, Doopen, Huwelijken en Be gravingen 682 OPROEP ERFGENAftflEEl. Nalatenschap Leo De Mol. overleden te Hofstad© bij Aalst, den 2 November 1911, zoem Tan Aclpiaan en fylaria Props. De afstammelingen van wijlen Petrus Props met wijle Joanpa-Thoresia Schockaert, van Smelledè, zijn verzocht bun familieboom in te dienen, vóór 1 April 1912, ter studie van den Notaris DE GLEROQ, te Geeraartls- bergen681. MARKTPRIJZEN Aalst. 16 maart. Hopmarkt kalm, fr. 200—205. Aaist, 9 maart Aardappelen de lOOkilogr, fr. 7.50; Boter de 3 ltilOs.fr. 9,00 a 11,70 Room boter de kilo fr. 3,80 Eiers de 25 fr. 2,50 a 0,00: Ajuin de 100 kilos fr. 19.00 Viggens 't koppel fr. 85 a 95. BOTERMARKT. Heden werden ter markt gebracht 182 klonten, wegende te zamen 1460 k. Compagnie Hollandia, 15, Bergemeerr schestraat, 14, Aalst, Crème Boter Extra 3,70 per kilo. Anderlecht. Te koop gestelde Schapen gedurende deze week 1982. Kalveren 1263. wende men zich tot liet HUIS JEAN DE CLERCQ 12, Kerkstraat, 12, AALST gjestieht sedei't j aai* Aldaar te bekomen, allerhande zaden, zooals van ajuin, savooien, bloemkoolen, roode kooien, enz. Betteraven, Eckendorf, vauriac, enz.. Gras zaden, klaverzaad en allerlei bloemenzaden, I dhaliaplanten, enz... 485bis Orondkrediet van België Naamlooze maatschappij gesticht in 1835 lc- Geldleeningen mits hypotheek to oekomen voor het bouwen van huizen, aankoop vafe gebouwen en landen, aan kleinen intrest, aflosbaar in eens of met kqrtingen. 2C Uitgaven van obligatiën, intrestende aan 3,50 l'r. 's jaars zijnde eene verzekerde geld» uitzetting van eersten rang. Inlichtingen te bekomen bij M. PAUL EEMAN Leopoldstraat, 9, Aalst, alwaar te bekomen zijn alle inlichtingen over verzekeringen tegen brand, ongevallen «a 't levon enz ALLER STELSELS gerepareerd als nieuw, te beginnen vaa 25 fr- Eene maand op proef eer men betaalt. Een jaar gewaarborgd. GEMAK VAN BETALING. Reparatie van alle bestaande naaimachienen Olie en riemen. Goedkoop en goed. MECANICIEN, 77, Leopoldstraat (Kattestraat), 77, Aalst. om tc herkennen, dat de portretten, geleverd door M. Bi.ondiau, Lange Zoulstraat, Aalst, do best gelukte, de schoonste, de best ver zorgde, zijn, en meest het imnsteffeht be zitten, dat heel de waarde der photographi® is. Al de werken zijn uitgevoerd met voort brengselen van eersle kwaliteit en eerst© merk. Eenigste huis, kosteloos en prachtig inge- lijst premieportret aanbiddende, aan al de Eerste Kommuniekanten,

De Volksstem | 1912 | | pagina 7