BUITENLAND. Moorddadige ontploffing NIEUWSBERICHTEN. RRiWE pjARRY EN (JIJKE [_ENA De Wereldtentoonstelling van Gent De zaak Vermeerseh. 't Wit Stoopke van Jacques Neels DE VOLKSSTEM 1 Men denkt echter dat Gamier door het 'schrijven van den brief een doel heeft, na melijk het volgende Dieudonné heeft ver- 'klaard.dot hij de daders der verschillige ban diet erijen slechts kenbaar zou maken drie dagen na zijne ondervraging. Men denkt nu, dat Gamier Dieudonné wil wit wasschen en aldus dezen beletten, de geheimen der ban dietenbende uit te brengen. Bij het gerecht 'Ja men overtuigd, dat de bende nog verre van aangehouden is, en dat er eerlang nieuwe aanslagen zullen gepleegd worden. lDuitscliland. M. de Kiderlen-Waechter is geen ont slaggever. Het telegram dit wij gisteren meedeelden en onze lezers niet zonder reden verzochten, onder alle voorbehoud aan te nemen, bevatte verkeerd nieuws. M. de Kiderlen-Waechter is nog altijd op zijnen posten men verwacht zijn heengaan niet. De 'staatssekretaris en M. Bethmann Hollweg- zijn beiden ook nog in dienst. Ministerieële crisis. In Duitschland verwachten de politieke kringen eene minis terieële crisis. Het zou de rijkskanselier zelf zijn, M. Bethmann Hollweg die zou getroffen worden. Wie zijn opvolger zou zijn. wordt nog niet genoemd. De Duitsche keizer in het Fransch gezant schap. De Duitsche keizer is Donderdag •ten ontbijt penoodigd bij den Franschen 'gezant in Berlijn. Dit is de derde maal dat zulks voorvalt sinds 1870. In dit bezoek valt •hel verlangen te zien van den Duitschen keizer om du hel rekkingen tusschen Frank rijk en Duitschland hartelijker ie maken. e De Marrokkokwestie.De ministers heb ben Dinsdag namiddag eene lange vergade- i'ing gehouden. De besprekingen blijven ge heim. De ministers lieten echter verslaan dat zij, zonder iels op te offeren van de hoofdbe langen van Spanje, aan Frankrijk nieuwe toegevingen hebben gedaan. Vereenigde Staten President Taft houdt volstrekt aan den vrede. Hoewel M. Taft eene erge tegen kanting beeft ondervonden in den Senaat, waar zijn voorstellen zeer gewijzigd werden' zei M. Taft zijne onderhandelingen voor! mei Engeland om de zaken zoodanig te rege len dat ze door den Senaat kunnen aange nomen worden. Senator La Fölletti klopt Roosevelt en Taft.In'den 'eorsteff stda't waa'r de eerste kie/ingen plóafsgröpen, te North- DahóU. is de zegepraal gekcffnen aan Senator Lil Follette. Roosevelt en Taft kregen vele stommen minder. dii ij. sd p^eta Het moet blijven gelijk het is. Si. Edward Grev werd Dinsdag ondervraagd over den toestand in Creta. De minister ant woordde dat do beschermende mogendheden van Creta zich hielden aan het Statu Quo, bot is te zeggen, het moet blijven gelijk het is. Duitschland en Oostenrijk zijn in de kwestie nog niet gevraagd, maar zoo de toe stand nog wat neteliger wordt zullen beide landen gevraagd worden zich ook te willen bemoeien met de zaak van Greta. Portugal Het huwelijk van den koning. Te Wee- ne<* was liet gerucht verspreid dat de koning Manuel van Portugal gehuwd was met prin ces Elisabeth van Braganza. De Neue Freie Presse, te Weenen, zegt dat er in de diplo matieke kringen nog niets van geweten is. 22® Vervolg. Welaan ik zal zien wat ik er van maken kan. als wij thee gedronken hebben en de heide jongens in het bed liggen. Wees zoo goed mij dus wat inkten eene pen te verschaf fen. Zeer gaarne Sir, ik zal ook eene échotel met warm water brengen, opdat de jongens rich kunnen wasschen en eon paar goede hemden van mijnen stiefzoon, die als scheeps jongen verdronken is. Mijne vrouw weent al- lijd als zij zijn goed ziet, en heeft reeds dik wijls gezegd dat zfj het gaarne weg zou willen geven, wanneer zij een paar zindelijke arme Jongens aantrof, die er behoefte aan hadden en ïk geloof dat wij die juist aangetroffen heb ben. liet zal hun goed doen als zij zich eens rerschoonen en wasschen kunnen. Arme be klagenswaardige kinderen t Amen, prevelde dekwaker met gevou wen banden, op eenen zalvenden toon. Toen Curt zich verwijderde liep hij hem ach terna. Meester, fluisterde de kwaker in den flonkeren gang tot den boekbinder, wij red den wellicht zijne ziel nog. Als het Gods wil is, antwoordde Curt.met diepen ernst. De man kon een weldoener van iet menschdom worden, zoo de ware vroom heid ingang tot zijn hart kon vinden. Alios is klaar, Sir. zegde Harry, toen hij jhee geschonken had. Zal ik hem wekken Dat heeft de reuk van onzen drank reeds redaan, antwoordde Jack, op Sim wijzende, lie juist de oogen opende en zich in het bed XB FORTO Verscheidene dooden en gekwetsten In de wijk Miragajr te Porto, lieuft eene vreeselijke dynamietontploffing plaats gehad. Tot hiertoe weet men reeds van 5 dooden en 9 gekwetsten,doch men vermoedt dat er nog dooden en gekwetsten onder de puinen lig gen. Een der gekwetsten die naar het gast huis was overgebracht, heeft bekend, dat hij en verscheidene gezellen, allen tot vooruit strevende kringen behoorende, zich op den keer van een coiifeerder bevonden, alwaar zij bezig waren met dynamietbommen gereed te maken. Zij deden proefnemingen met ledige bom men, om te zien hoeveel tijd eene wiek van zekere lengte noodig had, om eene ontplof fing te veroorzaken. Door de onvoorzichtigheid van een der aanwezigen, werd eene wiek aan een ge vulde bom vastgehecht en in brand gestoken. Eene schrikkelijke ontploffing volgde. Vier buizen, waaronder dat van den coifteerder stortten in. Van de personen die zich op den koer bevonden, werden er 5 gedood en vier zwaar gekwetst. Ongetwijfeld zal men nog dooden aantref fen, onder de puinen der ingestorte huizen. De pompiers zijn aan de reddingswerken bezig. j 1913 De deelneming van Holland. Op initiatief van de besturen der vereeni- ging voor tentoonstellingsbelangen en de Nederlandsche Vereeniging van Tentoon- stellers, is te Amsterdam eene bijeenkomst gehouden ter bespreking van de vraag of het wenschelijk of mogelijk geacht wordt, eene Nederlandsche afdeeling in de Gent- sche tentoonstelling bijeen te brengen. Naar aanleiding van de gevoerde bespre kingen werd eene voorloopige commissie van inlichting benoemd, welke zal nagaan of in Holland genoegzame belangstelling voor die tentoonstelling beslaat en of genoegzame toezeggingen tot deelnemening zullen kun nen worden verkregen, om nader met hel Gentsche comiteit in onderhandeling te tre den. Deze commissie zal binnen eene maand aan de besturen «verslagen uitbrengen over bare bevindingen. Het onderzoek in deze zaak is nu gesloten. Van j. zoohaastde experten-rekenpliehtigén bun i verslag over den geldelijke toestaiid van M. Vermeerseh11 e tg eer e vo olm d e b schuldiging -van groot belang- is zuljèii' opgemaakt hebben, zal M. De Lantsheoré, onderzoeksrechter}, aan den prokurcur' ues Konings het dossier del- zaak kunnen ovfcy- makqn. Woensdag morgend werden de aanliou dingsmandalen, afgeleverd tegen M. J..., en Mej. De B..., bekrachtigd. Naar het schijnt, zou deze laatste nu toch terechtstaan wegens medeplichtigheid aan moord en ook wegens verheling. Brussel. Brand. Dinsdag avond, is brand uitgeborsten in het pelsenmagazijn van M. Eichental, Volderstraat. Deze was uitgegaan. Een gebuur gaf het alarm en de pompiers van verschillige posten snelden ter plaats. Na een uur werkens, was alle gevaar afge weerd. Het magazijn, het werkhuis en eene kamer op het gelijkvloers werden zeer be- oprichtte. Waar beu ik, Harry vroeg hij ver wonderd. Dit is toch die zwarte hel niet, en die leelijke menschen zijn hier ook niet. Neeu, mijn kleine man, zegde Jack, op teederen toon,zij zfjnopden weg der gerechtig heid, dat wil zeggen naar de Bowstraatvan daar zullen beiden wel den weg naar Newgate vindon. Doch genoeg van -dat afschuwelijk drama, hier is zoete thee, mijn kleine goud- kop, en nog wat te eten er bij. Eet en drink, dan zyt gij weldra zoo opgeruimd als een prinsje. Hij bracht hem eene tas thee aan den mond en liet hem drinken. Dat was nektar voor de knapen, na zoovele ontmoetingen en ontberingen. Sedert vier ure des namiddags, toen zij den juwelierswinkel verlieten, hadden zij rondgedwaald. Toen zij van Pimliko naar (le Adelphigew elven gingen, was het bijna middernacht, nu was het vier in den morgend. DE MATIGHEIDSAPOSTEL. Toen fitrt en de kwaker, mot water, zeep en twee hemden terug kwamen, was ai het eetbare van de tafel verdwenen. Wij hebben de tafel geklaard, zooals gij ziet, zegde Jack. Honger is de beste kok, antwoordde Curt. Jack had nog iets op het hart liggen het scheen hem echter moeite te kosten om het te uiten. M. Curt, begon hij, na eenig talmen,eene kleine opwekking zou mij goed doen,ve -staat gij, eene pint ale of een paai' druppel&genever of whisky Nimmer meer.sir, antwoordde Curt, ee- nigzins ontsteld. Nooit zal ik zoo iets aanroe ren, om het een ander toe te reiken. Vergeef het mij, sir, want als ik zie wat gij in nuchle- schadigd. Veel kostbaar pelswerk werd ver nield. De schade beloopt 15.000 frank. De oorzaak van den brand is niet gekend. Een slachtoffer der hoer sen. Een 26-jarigo jongeling, Felix B... bediende een handelshuis van bet midden der stad, speelde veel op de koetsen. Hij verloor echter voortdurend, verspeelde al wat hij bezat en ging eindelijk zoover zich het geld zijner meesleres toe te eigenen. Zulks duurde reeds ccnigen tijd en de ontvreemde sommen i.e loopen verscheidene duizenden. B.., die ver moedde dat zijne ontvreemdingen aan het daglicht gingen komen, is gevlucht. M< denkt dat hij naai- den vreemde vertrokken is. Hij wordt ieverig opgezocht. Gestolen goed ontdcht. Tijdens huiszoekingen, die gedaan werden door policie, om de pelsen terug te vinden, die deze laatste dagen bij verschllligs handelaars der stad geslolen werden, heeft men in een huis van het kwartier der Sle-Calharina- plaals, een grooten'kórf ontdekt, die meer dan 500 paar handschoenen en gansche vel len bevatten, in 1910 ten nadeele van M. Var. Tal, te Waterloo, gestolen. In hetzelfde huis werden ook verschoidene regenscher men ontdekt, in 1911 bij M. Dcltour, in de Nieuwstraat gestolen. Al deze voorwerpen waren bij de persoon gebracht, waar zij ont dekt werden, door eene verhcclster uit den omtrek der Kaatspelplaats. Deze laatste werd aangehouden en opgesloten. Automobielongeval. Dinsdag avond, werd een werkman, schijnende ongeveer 50 jaar oud, op den hoek der Kruidtuinlaan en der Nieuwstraat, door een automobiel omge worpen. De wielen rolden over zijn lichaam. Met wonden overdekt, werd het slachtoffer naar het Sint-Jansgaslhuis overgebracht. De identiteit kon niet vastgesteld worden. Dievegge aangehouden. De policie hield Dinsdag eene jonge vrouw aan. die de geldbeurs en liet zakuurwerk van een inwo ner der Van den Bogaerdestraat, te Molen beek, had gestolen, terwijl de/e zich in pen koffiehuis der Hoogstraat bevond. Men vond de horlogie en een gedeelte van het geld in haren zak. Belangrijke diefstal. Bij M. De Smedt, kleermaker, Anderlechtstraat, 158, zijn Dinsdag nacht, dieven binnengedrongen. Op het gelijkvloers werden al de meubelen opengebroken en vele koepons kleerstof ge stolen. De schade beloopt verscheidene duizenden franks. De policie hepft een onderzoek inge steld Jonge schurken. Een pelicieagent bemerkte Dinsdag paniiddag een twintigtal jonge schavuiten van 15 tot 17 jaar, die op de daken dor ledige huizen geklommen wa ren van de cité Vaiulerkelen en met sleenen en pannen op de voorbijgangers wierpen, De agent wilde ze verdrijven, dochrde beugels' verstonden Ket zoo rriét e» 'begorihen Op riem to werpen, zoodéiiig dat' hij verplicht zich in: deh gang vim eon enbewooVid- huis le houden. De jeugdige' schelmen g'ingen maar voort met smijten e».riepen Smijt hem dood De agent trok zijn revolver én loste een schot in de lucht. Do uitslag liet zich niet wachten.' De jonge deugnieten vluchten allen weg en konden niet ingehaald worden. Erg werkongeluh. Een tapissier Edward Van Brabant, 29 jaar oud, wonende Bloemenstraat, die m een huis der Bogaftr denstraat, aan het werk was, verloor eens klaps het ovenwicht en viel van het venster blad waarop hij stond, op het voetpad. De ongelukkige werd den arm gebroken en erg gekwetst aan het hoofd. Hij klaagt daarenboven nog over inwendige pijnen. Anderlecht. Echtelijk drama. De echtgenooten G.., wonende in de Busselen- bergstraat, 139, te Anderlecht komen niet goed overeen. Dikwijls twistten zij,en hevig Dinsdag nacht kwam G..., opgewonden thuis, zocht nogmaals twisten eischte drank. 22 MAART 1912 ren toestand zijt,welk eene edele inborst, well een warm hart, welk een heldere geest gij dan bezit, en wanneer ik mij dan voorstel welken indruk gij maakt onder den invloed van spiri tus, dan zou ik u te voet vallen en bidden er nooit een druppol meer van aan te roeren, en gjjzoudt een gelukkig mensch zijn. - Opmerkelijk, glihilachte Jack, het hoofd schuddend, zij raden het gebruik van dranl^ af, en hunne vrouwen houden eene herberg open Ach, Sir, die heeft zij als weduwe opge zet en zij houdt die nu tegen mijnen wil. Dat is doorn in mijn oog, en ik bid God dagelijks dat hij haar die groote fout moge doen inzien Ook ik was eens een dronkaard, Sir, en wel een van de slechtste soort. Ik ging op zekeren zondagavond met een paar zuur verdiendeshil- lingen naar het koffiehuis. Onderweg zag ik eene groep werklieden, mannen vrouwen en kinderen, in wier midden iemand het woord voerde. Ik bleef eene poos staan zoo als de anderen en hoorde toe. De spreker was een werkman, zooals wij hij verhaalde ons hoe hfj een dronkaard was geworden, hoe hij zijne vrouw en kinderen gekweld had, al ware hij nog er ger dan een wild dier geweest. Hg beschreef ons hoe zijne vrouw door zijn slecht voorbeeld en door wanhoop gedreven ook aan den drank geraakt was, en hoe zij in ellende gestorven was. Hij schetste haar sterfbed met de akelig ste kleuren. Het doodsbed, die omgeven was van uityemagerde in lompen gehulde,jamme rende kinderen. Ik luisterde aandachtig, ik voelde in mij ee ne groote verandering ontstaan, ik sloop weg. Ik ging niet naar de herberg, maar stilletjes naar huis eu deed in mij zei ven de belofte orn nimmer eenen druppel brandewijn of genever Zijne vrouw zond hare dochter in de buurt om jenever te halen. De twist w erd voortgezet. Eensklaps nam G... zijn revolver en loste verscheidene scho ten op zijne vrouw De werd door twee ko gels getroffen en zakte ineen. dacht zijne vrouw gedood te hebben en nam de vluchtHij werd eenigen tijd later aangehouden en ter beschikking van het par ket gesteld. Aan dezen die lijden aan de maag. De geneesheeren raden de Bitlerpeeën der Trappisten Vincart aan, alleen of ver mengelt mei melk. Zijn regelmatig gebruik is allerbest. 1500 J Elsene. Dievenbende op de vlucht. Een agent zag Dinsdagnamiddag in de Schoon Zichtslraat, zes kerels, waarvan twee gevulde zakken droegen. De mannen, hem bemerkend, wierpen de zakken weg en vluchtten. Hunne vracht bestond uit werk tuigen, lood, kopgr en zink, ongetwijfeld van diefstal voortkomend. De dieveu kondon niet achterhaald den, doch twee hunner zijn gekend. Doodelijk rijtoielongeval. Dinsdag namiddag brak het rijwiel van D..., been: houworsgast. wonende Biljartstraat, 37, te Molenheek, toen hij.de helling afdaalde, in de Meerstraat, te Eisëne. De jongeling werd eenige meters ver goworpen, zwaar gewond aan het hoofd en bloedde fel. Hij werd den schedel gebroken. Na voorloopige verpleging in het kommissariaat der Raadplaats, werd hij, bewusteloos, naar liet gasthuis der ge meente vervoerd. St-Jans-Molenbeek. Brand. Dins dag avond ontstond er brand bij M. Detneu- lemeester. bohanger-garnierder, in de Ri- beaueourlslraat, 103. Het vuur begon in ee vertrek van het eerste verdiep. Demeule- meesler, die sergeant-majoor is bij de pom piers, waf afwezig en liet is M. Dupont, klaroenblazer van de pompiers en er recht woond, die het noodsein gaf. Weldra daagde er van alle kanten hulp op en kon het vuur gebluscht worden. Onder eene ton bier verpletterd. .Woensdag namiddag, droeg de brouwersgast Felix Lemmens, 33 jaar oud, wonend" Potaerdegat, een vat bier in den kelder van een huis der Pieardstraat, toen het vat hem utsnapleen hem overliet lijf rolde. Lom mens werd liet linkerbeen verpletterd, en ii bedcnkelijken -toestand naar liet gaslbuis overgebracht. Sempst. het. eene kindermoord Op eene zeer afgelegen plaats Silterveld genaamd, zag een landbouwer, M. Goovaerls toen hij zich Woensdag morgend naar hel veld begaf, een kinderrijtuig liggen, met de wielen in de lucht. Hij trad er naartoe, lichtte liet oj), doch. deinsde verschrikt achteruit; Onder hei Tij tug dag een-zak,''omringd' van .bebloed -linnen on verder ook-> nog twéé'be bloede kindeFbot.ienen.iM. Goovaerts liep'in i'alleifiaasl. de gendarmen? van Hofslade ver- ^viUigqp. die wekjra ter plaals kwamen. De gendarmen, overtuigd dat de zak een-kindef- Ijjkje inhoudt, lieten den zak liggen en ver- willigden onmiddelijk bet parket. is het eenige echte Vieux Syslème. Tubize. Het doodelijk gevecht. Hel parket van Nijvel is alhier andermaal afge stapt, om een onderzoek te doen, nopens het moorddadig gevecht van Zaterdag avond, •lat het leven kostte aan zekeren Andrieux, van Alsemberg. Na hel verboor, werden aanhoudingsman daten afgeleverd tegen zes kerels van Tu bize. Quenast en Rebecq. Allen werden aan gehouden en naar het gevang van Vorst overgebracht. Aankomst der Zomerstoffen. Groote keus voor mans- en vrouwenkleederen, bij Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutstraat, 41, Aalst. Antwerpen. Erge val. Dinsdag avond om 6 ure, had er aan het huis 5, Van Deriusslraat, een droevig ongeval plaats. De schilder L. Thijs, wonende te Hoboken, St. Bernardscliesteenweg, 280, viel van eene ladder en brak zich de twee knieschijven. Do ongelukkige werd ter plaats door den genees heer Swenne verzorgd, die den gekwetste naar het St. Walburgisgasthuis deed over brengen. Gestolen goed aangeslagen. Krach tens een huiszoekingshevel, uitgevaardigd door den onderzoeksrechter M. Garoly, werd gisteren namiddag door den policieofficier M. Sancloruon,in een huis,nabij het stedelijk slachthuis, dat sinds lang verdacht werd als zijnde een magazijn !je- waar gestolen goed verborgen werd. De polcieoffieier heeft er eene aanzienlijke partij voorwerpen in be slag genomen, zooals porcelcinwerk, koor den, kolen, enz., voortkomende van diefstal len aan de dokken. Het schijnt dat dit goed je daar binnengebracht werd door eene bende nieldeugers, die aan de dokken rondslente ren. DiefstallenTen nadeele van den heer Palpaert, Karei Rogierslraat, 32, stool men eene gouden damenketting en eene borstspeld. Van den beer L. China Jodenstraat, 14, stool men eene som van 70 frank. Nog eene zelfmoord. Een inwoner der 8ste wijk, heeft zich gisteren in een huis der Teichmansliaat, een revolverkogel door de rechterslaap gejaagd. De dood was oogen- bliklijk. Het lijk is naar het doodenhuis overgebracht. Drama. Gisteren avond kwam een jongeling die door zijne minnares verlaten was, deze in hare woning Tulpstraat opzoe ken, ten einde haar te verzoeken het gemeen zaam leven le willen hernemen. Daar zij weigerde bracht de jongeling haar eene oorveeg toe. Hel meisje, dat toe vallig juist met een zakje peper in de handen stond, slingerde hem den peper in het ge laat. Hij kreeg er een deel van in de oogen en moest huilend van pijn in eene naburige apotheek verzorgd wormn. Doodelijk icerhongeluk. De dok werker Van Oosterwyck, 35 jaar oud, wo nende leEdegèm, is aan de haven tusschen twee versporende wagons verpletterd ge worden. De ongelukkige werd vreeselijk gekwetst aan de borst en naar het verbandhuis der Kipdorpvest overgebracht. Zt.lfmovrd in de gevangenis. Onze lezers zullen zicli de moordpoging herinneren welke door een afgescheept minnaar, op een dienstmeisje uit de Van Leriusstraat gepleegd werd. De dader, die als fotograaf op De Koiserlei had gewerkt, nam du vlucht en werd slechts verscheidene dagen na het ple gen zijuer misdaad in de MiddensLaiie aange houden. Men vond in zijn bezit een /brief, waarin bij bekpnd maakte-dat bij voorne mens was zich te zelfmoorden. Niettegen-i staande deze verwittiging; is het de beschuL Jïgde gelukt zich in de gevangenis t« ver-V hangen. Kind levend verbrand. Dinsdag na middag speelde het 3jarig meisje Carolina Eist. met stekjes. De arme kleine stak hare kleedjes inbrand en bekwam zulke erge brandwonden, dat zij in den afgeloopen nacht aan de gevolgen bezweek. Serchem. Rijwieldiefstal. Uit den gang der woning van M. Danziger, Statie straat, 169, werd een zwart verlakt rijwiel gerobberd. Gent. Lijh opgehaald. Woensdag namiddag rond 4 uur heeft men aan den Bleekersdijk, nabij liet Nieuwe Sas een vrou- wenlijk opgehaald, dat tot nu onbekend bleef. De drenkelinge schijnt 30 jaar oud, was in gevorderden slaat van ontbinding, en de weinige kleederen, welke zij aanhad, bevat- meer te drinken.Het sterfbed der ellendige drinkster, welke omgeven was door die arme kinderen stond als een spooksel voor mijne ziel. Ik was een vrijmetselaar, een atheïst, ik geloofde aan niets dit voer mij door het hoofd en het hart, ik wilde mfj daarvan ook beteren Op eens hoor ik het gelui der klokken van de Westminsterabdij, warrop dat de klokken van al cle Londensohe kerken volgde zooals men zegde was dit voor eone groote overwin ning oolc over mijne eigone hartstochten Vroeger ging er geen dag voorbij dat ik de heiberg niet bezocht, nu dacht ik met wal ging aan den vorigen avond, toen de waard uit den Vroolijken Schaker mij smoordron ken op straat gooide. Ik ging in den vroegen morgen naar Wim bledon, waar mijne goede moeder in armoe de leefde. Zij groette mtf zoo vriendelijk en bood mij de helft van hare thee en van haar karig ontbijt aan, ik gaf haar eenen balven souverein het eerste geld dat de drank mij niet ontroofde. Ik verhaalde liaar toen, hoe zich nnjne inwendige verandering toegedra gen hadwij vielen elkaar om den hals en weenden. En toch hebt gfj, zegde Jack, ondanks al uwe schoone beginselen, eene vrouw ge trouwd, die zoo erg drinkt, als ik dit ooit een man heb zien doen Hot hart heerscht over de rede, Sir, ant woordde Curt meesmuilend. Zij was eene le venslustige en aangename vrouw, ook heb ben weduwen dikwerf iets innemends aan zich. Ach, sir, eene weduwe en eeuegetrcuw- de vrouw zijn twee verschillende personen. Alles viel anders uit dan ik dacht, Er bleven slechts doornen voor de rozen over. Toen ik haar na ons huwelijk in het eerst over haar drinken berispte, sloeg zij^nij iu het gezicht wanneer ik haar aanmaande om de lieden die bij ons logeerden niet tot het ;ebruik van bier en brandewijn aan te zetten, noemde zij mij een ezel en zegde dat ik mijn eigen Werk maar behartigen moest zooals zij liet hare deed. Daar ik niet ophield onze logeergasten de zegening der matigheid voor te houden,zwoer zij, indien ik daarmede niet eimligde.dopr een paar geneesheeren te zullen laten verklaren dat ik gek was en in het gesticht gebracht moest worden. Ja, ja, M. Curt, zeide Jack schertsend.gij dacht een duifje te vangen,doch het bleek een uil te zijn. O, die vrouwen, die vrouw en Zij zijn soms een zegen voorde mannen maar veel meer een vloek,die hen vervolgd door hun le ven. Een vloek en een zegen te gelyk, Sir, viel Curt hem in de rede, mijne vrouw heeft ook goede hoedanigheden.... Moge zy gerust slapen. Ik hoop en verwacht dagelijks dat de de goede geest der matigheid over haar kome, dan zal ik een gelukkige sterveling zijn...Hier is papier, pen en inkt, Sir, vergeet uw opstel niet; het moet morgen vroeg naar de drukke rij, zoo wij er wat mede verdienen willen. Ik zal het immers toch uitgeven, niet waar Jack - Zeker,maar ik ben nu juist in geene goe de stemming. In geene goede stemming, o. Sir. dat hangt van u alleen af! Bedenk, hoeveel mede dingers gij hebt, liet droevige tooneel en den roem. (•Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2